Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-06-08, 22:30   #1111
elsi
Zakorzenienie

Dot.: Co ostatnio upolowałyście? :D

Cytat:
Napisane przez Pomadka
Ostatnio przechodzę przez to samo-wszystko się ze mnie ulatnia [no może poza BOUDOIR ] w tempie ekspresowym. Sama nie wiem czego to wina...
Jak znajdziesz przyczynę, daj mi znać Ja do typów o suchej skórze nie należę, więc powinno być dobrze, a jednak nie. Dobrze trzymają się na mnie tylko zapachy których nie znoszę (aloesowo-wodne ogóry ), ale pewnie moja złość tak je dobrze utrwala na mojej skórze Swoją drogą, Marycha jakoby ma nuty podobne do Boudoir, to może i na mnie będzie się dłużej trzymać
Cytat:
Napisane przez Pomadka
Także chciałabym upolować Opium w jakiejś rozsądnej cenie, ale z tym to już różnie bywa.
Fakt, Opium do najtańszych nie należy. Tylko nie skorzystaj z "okazji" za 49,99 ok? Żartowałam, to tylko aluzja do wiesz-którego-Angela
Cytat:
Napisane przez Pomadka
czy spora jest róznica między EDT, a EDP? Czy poza trwałością, intensywnością różnią się jeszcze czymś?
Co do wersji damskiej, nie powiem Ci, bo mam tylko EDP i innej nie próbowałam. Natomiast - wbrew temu co gdzieniegdzie wyczytałam - męska EDP nie różni się od EDT. Przynajmniej na skórze mego TŻ-a (cóż za zaskoczenie, że dostał ode mnie właśnie ten zapach ), bo specjalnie sprawdzaliśmy. To pozwala mi sądzić, że z wersją damską jest podobnie. Ale to pozwala Ci na przyjemność przetestowania
elsi jest offline  
Stary 2006-06-08, 23:12   #1112
Pomadka
Pomadkorator

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez elsi
Jak znajdziesz przyczynę, daj mi znać Ja do typów o suchej skórze nie należę, więc powinno być dobrze, a jednak nie. Dobrze trzymają się na mnie tylko zapachy których nie znoszę (aloesowo-wodne ogóry ), ale pewnie moja złość tak je dobrze utrwala na mojej skórze Swoją drogą, Marycha jakoby ma nuty podobne do Boudoir, to może i na mnie będzie się dłużej trzymać
Ja mam suchą skórę, bądź mieszaną... to zależy gdzie. Jednak wszystko się ze mnie ulatnia i niedawno słyszałam, że na tłustej skórze perfumy się nie trzymają, to ja nie wiem co o tym sądzić. Jest za dużo niejasności w tym temacie.

Ja też nie lubię ozonowo-wodno-ogórkowo-nijakich zapachów.

Cytat:
Napisane przez elsi
Fakt, Opium do najtańszych nie należy. Tylko nie skorzystaj z "okazji" za 49,99 ok? Żartowałam, to tylko aluzja do wiesz-którego-Angela
Tiaa już se taką upatrzyłam za 49,9 zł.

Cytat:
Napisane przez elsi
Co do wersji damskiej, nie powiem Ci, bo mam tylko EDP i innej nie próbowałam. Natomiast - wbrew temu co gdzieniegdzie wyczytałam - męska EDP nie różni się od EDT. Przynajmniej na skórze mego TŻ-a (cóż za zaskoczenie, że dostał ode mnie właśnie ten zapach ), bo specjalnie sprawdzaliśmy. To pozwala mi sądzić, że z wersją damską jest podobnie. Ale to pozwala Ci na przyjemność przetestowania
Hmm, to mam dyletat [kolejny ], bo własnie przeglądałam Allegro i są próbki EDT Opium, nie ma nigdzie EDP. No nic, poszukam, poszperam może się coś trafi...

Dzięki.
Pomadka jest offline  
Stary 2006-06-09, 00:24   #1113
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie

To, jak zapach zachowuje sie na skórze zależy od wielu czynników, kwasowośći , poziomu hormonów, a nawet diety.
My kobiety to jestesmy biedne
Stary 2006-06-10, 14:20   #1114
rawita
Zakorzenienie

Ha!! Nie wiem czy można to nazwać upolowaniem, ale muszę się koniecznie pochwalić, że dotarł do mnie Flower Oriental . Pudełko owinięte setkami wartw papieru, metrami taśmy klejącej, które niecierpliwie rozszarpałam nożyczkami do paznokci (bo zwykłych nie mogłam znaleźć), pod spodem boski kartonik, folia, jakiś japoński pergamin i wreszcie... piękna butelka z czarnym kwiatem, a w środku równie czarny kadzidlany dym...
Jestem podekscytowana, aczkolwiek zapach jest tak ewidentnie jesienny, że z używaniem muszę niestety poczekać.
Musiałam to napisać!!
rawita jest offline  
Stary 2006-06-10, 14:35   #1115
Pomadka
Pomadkorator

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA
To, jak zapach zachowuje sie na skórze zależy od wielu czynników, kwasowośći , poziomu hormonów, a nawet diety.
My kobiety to jestesmy biedne
Bardzo.

Cytat:
Napisane przez rawita
Ha!! Nie wiem czy można to nazwać upolowaniem, ale muszę się koniecznie pochwalić, że dotarł do mnie Flower Oriental
Zdaj proszę relacje z testowania zapachu. Chcę się naczytac opisów.
Ja się niosę z zamiarem kupienia na razie próbki na Allegro, bo FlowerByKezno jest super, lubię i myślę, że i FO mogłoby mi się spodbać.
Pomadka jest offline  
Stary 2006-06-10, 22:34   #1116
konfitura
Wtajemniczenie

Moja "szufladka rozmaitości"

konfitura jest offline  
Stary 2006-06-10, 22:39   #1117
Mona Lisa
Zadomowienie

Konfituro, szufladka bardzo przyjemna dla oka, a na środku widzę Kształt Idealny
Stary 2006-06-10, 22:46   #1118
Pomadka
Pomadkorator

Talking Dot.: Co ostatnio upolowałyście? :D

Cytat:
Napisane przez Mona Lisa
Konfituro, szufladka bardzo przyjemna dla oka, a na środku widzę Kształt Idealny
Ja "kształt idealny" widzę po lewej stronie.

Konfituro super kuferek.
Pomadka jest offline  
Stary 2006-06-10, 22:46   #1119
konfitura
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Mona Lisa
To też o to mi chodziło
A zaraz po tym "kształcie" na szufladce i Mitsouko

Dziekuję

konfitura jest offline  
Stary 2006-06-10, 22:51   #1120
konfitura
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Pomadka
Ja "kształt idealny" widzę po lewej stronie.

Konfituro super kuferek.
O tak, taaak - też ciekawy "kształt" Ale już mam takową miniaturkę, więc akurat na niej tak mocno mi nie zależało
Aczkolwiek bardzo miły "akcent"

Dzięki dziewczyny

konfitura jest offline  
Stary 2006-06-11, 10:26   #1121
Edyta
Zadomowienie

Konfituro, gratuluję pięknego kuferka rozmaitości

A ja ostatnio pozbyłam się kilku zapachów, bez których "mogę żyć": Wish, OI, Sonia Rykiel, Energizing Fragrance, Angel le Lys, prawie cała DV, Champagne YSL.

Za to przybędzie lub już przybyło: Król Słońce (50 ml w okazyjnej cenie) i Król Słońce w wersji perfum (juz został wysłany z Hong Kongu ), deo Le Feu i Black Cashmere
Edyta jest offline  
Stary 2006-06-11, 12:46   #1122
konfitura
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Edyta
Konfituro, gratuluję pięknego kuferka rozmaitości
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez Edyta
A ja ostatnio pozbyłam się kilku zapachów, bez których "mogę żyć": Wish, OI, Sonia Rykiel, Energizing Fragrance, Angel le Lys, prawie cała DV, Champagne YSL.

Za to przybędzie lub już przybyło: Król Słońce (50 ml w okazyjnej cenie) i Król Słońce w wersji perfum (juz został wysłany z Hong Kongu ), deo Le Feu i Black Cashmere
No to niezłe "porządki"
Ja zastanawiam się obecnie mocno nad Sonią Not for Men (bardzo mnie zaintrygowały i ich zakup jest właściwie przesądzony, bo nie mam innych perfum choćby trochę do nich podobnych) oraz nad flaszką 24 Faubourg Dobrze, że okazja się nadarzy to podostaje

konfitura jest offline  
Stary 2006-06-11, 13:49   #1123
eiri
Wtajemniczenie

GG do eiri

Not For Man chyba do niczego nie są podobne Dziwny ten zapach, przyciąga i odpycha...

Też się pochwalę swoimi zdobyczami- przede wszystkim odświeżający balsam do ciała Green Tea Jejku, jestem zachwycona- szybko się wchłania i pięknie nawilża, nie mówiąc już o zapachu, który w gorącym powietrzu (u mnie ostatnio 30 stopni) fajnie uzupełnia zapach rozgrzanej skóry. To chyba będzie od teraz "obowiązkowy" balsam na lato
Drugi strzał to Rosamor dla mojej teściowej- tu należą się podziękowania dla Neonki która daaawno temu zwróciła mi uwagę na ten zapach Delikatny i elegancki, hmmm... czy ja na pewno chcę oddać ten prezent?..
Stary 2006-06-11, 14:13   #1124
konfitura
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez eiri
Not For Man chyba do niczego nie są podobne Dziwny ten zapach, przyciąga i odpycha...

Też się pochwalę swoimi zdobyczami- przede wszystkim odświeżający balsam do ciała Green Tea Jejku, jestem zachwycona- szybko się wchłania i pięknie nawilża, nie mówiąc już o zapachu, który w gorącym powietrzu (u mnie ostatnio 30 stopni) fajnie uzupełnia zapach rozgrzanej skóry. To chyba będzie od teraz "obowiązkowy" balsam na lato
Drugi strzał to Rosamor dla mojej teściowej- tu należą się podziękowania dla Neonki która daaawno temu zwróciła mi uwagę na ten zapach Delikatny i elegancki, hmmm... czy ja na pewno chcę oddać ten prezent?..
Mnie Woman Rykiel zdecydowanie fascynuje

Można wiedzieć gdzie kupiłaś Rosamor?

konfitura jest offline  
Stary 2006-06-11, 14:56   #1125
Edyta
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez konfitura
Ja zastanawiam się obecnie mocno nad Sonią Not for Men (bardzo mnie zaintrygowały i ich zakup jest właściwie przesądzony, bo nie mam innych perfum choćby trochę do nich podobnych) oraz nad flaszką 24 Faubourg Dobrze, że okazja się nadarzy to podostaje
Mnie ta Sonia też zaintrygowała z próbki, miałam miniaturkę, ale jakoś rzadko używałam... Po 2-3 miesiącach zmętniała i zapach się popsuł. Pewnie się na mnie wkurzyła
Edyta jest offline  
Stary 2006-06-11, 15:33   #1126
konfitura
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Edyta
Mnie ta Sonia też zaintrygowała z próbki, miałam miniaturkę, ale jakoś rzadko używałam... Po 2-3 miesiącach zmętniała i zapach się popsuł. Pewnie się na mnie wkurzyła
No wiesz, jak mogłaś tak ją potraktować

konfitura jest offline  
Stary 2006-06-11, 17:19   #1127
eiri
Wtajemniczenie

GG do eiri

Mnie Woman Rykiel zdecydowanie fascynuje

Można wiedzieć gdzie kupiłaś Rosamor?

Tak, masz rację, fascynuje przez tę swoją niejednoznaczność

Rosamor kupiłam w Szwecji, w perfumerii stacjonarnej... a czemu pytasz? W Polsce jest niedostępny?
Stary 2006-06-11, 17:29   #1128
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier

Cytat:
Napisane przez konfitura
Moja "szufladka rozmaitości"
bossssski kuferek

mulier jest offline  
Stary 2006-06-11, 17:44   #1129
konfitura
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez eiri
Tak, masz rację, fascynuje przez tę swoją niejednoznaczność

Rosamor kupiłam w Szwecji, w perfumerii stacjonarnej... a czemu pytasz? W Polsce jest niedostępny?
A tak pytam z ciekawości Napisz proszę co sądzisz o tym zapachu, może zdecyduję się na zakup jakiejś małej pojemności Czysta róża? Napisz, napisz

Cytat:
Napisane przez mulier
bossssski kuferek

Tylko nie wiem co w nim poukładać, bo miniaturki to raczej przesiedzą na półce

konfitura jest offline  
Stary 2006-06-11, 18:04   #1130
czarna.noc
Wtajemniczenie

Myslalam, ze moje perfumowe marzenia sa juz spelnione (na stanie m.in. Cristobal, ktory mnie urzeka, Dolce Vita, Bvl Femme, Neonatura) dopoki nie weszlam na chwile do Sephory i nie wzielam Stelli na przetestowanie.. Na mnie ten zapach jest zupelnie "nie-kwiatkowy", a raczej ciezki, "dymny", przyprawowy. Boski Juz do mnie leci.. Musialam sie pochwalic
czarna.noc jest offline  
Stary 2006-06-11, 21:26   #1131
eiri
Wtajemniczenie

GG do eiri

Cytat:
Napisane przez konfitura
A tak pytam z ciekawości Napisz proszę co sądzisz o tym zapachu, może zdecyduję się na zakup jakiejś małej pojemności Czysta róża? Napisz, napisz
Czysta róża to nie, czuć delikatny sandał, który zapach ociepla, jest też szczypta wanilii, ale nie jest słodka, tylko taka otulająca... Różyczka jest dzięki temu bardzo ładnie podkreślona... bardzo stonowana i elegancka
U mnie lepiej rozkwita na łapie niż na papierku... na papierku nieciekawa raczej...
Stary 2006-06-11, 21:28   #1132
konfitura
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez eiri
Czysta róża to nie, czuć delikatny sandał, który zapach ociepla, jest też szczypta wanilii, ale nie jest słodka, tylko taka otulająca... Różyczka jest dzięki temu bardzo ładnie podkreślona... bardzo stonowana i elegancka
U mnie lepiej rozkwita na łapie niż na papierku... na papierku nieciekawa raczej...
No to pięknie. Dzięki

konfitura jest offline  
Stary 2006-06-12, 11:00   #1133
smerfeta01
Zakorzenienie

dzisiaj kupiłam Escadę Pacific Paradise
smerfeta01 jest offline  
Stary 2006-06-12, 11:04   #1134
burn-it-up
Zakorzenienie

GG do burn-it-up

Ostatnio kupiłam banalnego lecz niezwykle przyjemnego Hugo Bossa Hugo Woman po bardzo przystępnej cenie
Stary 2006-06-12, 12:18   #1135
elsi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pomadka
Hmm, to mam dyletat [kolejny ], bo własnie przeglądałam Allegro i są próbki EDT Opium, nie ma nigdzie EDP.
Pozwolę sobie jeszcze wrócić do tematu Opium. Pomadko, jeśli zapach klasycznego byłby dla Ciebie za mocny, polecam limitowankę Opium, Fleur Imperiale. Na mnie pachnie bardzo podobnie jak klasyk, ale jest dyskretniejszy
Swoją drogą w sobotę odwiedziłam chyba wszystkie możliwe sieci perfumeryjne w Krakowie Efektem było ok. 30 bloterków powciskanych w różne notatki i książki TŻ Ale nie znalazłam dwóch zapachów na których mi zależało - czegokolwiek Mauboussin i Boudoir - bardzo chciałam je poznać. Mam więc pytanie - gdzie (prócz Allegro) można w Polsce (o ile!) dostać/powąchać te perfumy?
Pozdrawiam
elsi jest offline  
Stary 2006-06-12, 12:34   #1136
Pomadka
Pomadkorator

Smile Dot.: Co ostatnio upolowałyście? :D

Cytat:
Napisane przez elsi
Pozwolę sobie jeszcze wrócić do tematu Opium. Pomadko, jeśli zapach klasycznego byłby dla Ciebie za mocny, polecam limitowankę Opium, Fleur Imperiale. Na mnie pachnie bardzo podobnie jak klasyk, ale jest dyskretniejszy
Na razie konieczne muszę przypomnieć sobie klasyka. Ale dzięki za sugestię, bo lżejszych wersji opium nie znam wcale.
Cytat:
Napisane przez elsi
Swoją drogą w sobotę odwiedziłam chyba wszystkie możliwe sieci perfumeryjne w Krakowie Efektem było ok. 30 bloterków powciskanych w różne notatki i książki TŻ Ale nie znalazłam dwóch zapachów na których mi zależało - czegokolwiek Mauboussin i Boudoir - bardzo chciałam je poznać. Mam więc pytanie - gdzie (prócz Allegro) można w Polsce (o ile!) dostać/powąchać te perfumy?
Pozdrawiam
Ja Boudoir zdobyłam dzięki uprzejmości Wizażanki, która mi po prostu podesłała kilka kropel! W sklepach też nie widziałam.
Pomadka jest offline  
Stary 2006-06-12, 12:48   #1137
smerfeta01
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez burn-it-up
Ostatnio kupiłam banalnego lecz niezwykle przyjemnego Hugo Bossa Hugo Woman po bardzo przystępnej cenie
mój ukochany zapach można wiedzieć gdzie je kupiłas i za ile ?
smerfeta01 jest offline  
Stary 2006-06-12, 14:38   #1138
burn-it-up
Zakorzenienie

GG do burn-it-up

Cytat:
Napisane przez smerfeta01
mój ukochany zapach można wiedzieć gdzie je kupiłas i za ile ?
Na allegro za 105 zł za 125ml
Stary 2006-06-13, 14:16   #1139
smerfeta01
Zakorzenienie

Cytat:
to rzeczywiście tanio miłego używania
smerfeta01 jest offline  
Stary 2006-06-13, 17:43   #1140
Nakretka
Raczkowanie

Cytat:
Cena powalająca, gratuluję. Normalnie to kosztuje chyba ok. 300pln?
Moją butelkę prawie skończoną przekazałam Mamie - znudziły mi się 30 ml przed końcem, ale pewnie jeszcze kiedyś do nich wrócę
Nakretka jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości