Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2005-08-25, 14:45   #151
E
Zakorzenienie

Dot.: Co ostatnio upolowałyście? :D

Cytat:
Napisane przez hybris
Ewa, wiem, że są, bo je obserwuję cały czaś i zastanawiam się ile za nie można dać, żeby nie przepłacić. Jakiś czas temu był na Allegro duży tester żółtych les Belles, ale jakaś podłota usunęła aukcję i teraz nawet nie można sprawdzić, kto je sprzedawał i molestować delikwenta na priv
A niebieskie są właściwie cały czas (poluję na żółte, więc sprawdzam codziennie), ale jakoś nie moge się do nich przekonać. Na mnie są ładne po ok. 2 godzinach, kied już się rozwiną i złagodnieją, wcześniej mnie po prostu draźnią. Gdyby się jakaś trzydziesteczka trafiła, to pewnie bym się skusiła, ale 50, czy 100 ml raczej by mnie przerosło
Rozumiem A w perfumeriach już ich nie ma (bo, prawdę mówiąc, nie wiem)? Ja już nie pamiętam ile za nie płaciłam Rozejrzę się i postaram się w poniedziałek da Ci znać - jeśli tylko nie zapomnę, bo urwanie głowy mam ostatnio
E jest offline  
Stary 2005-08-25, 14:48   #152
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Napisane przez hybris
Ewa, wiem, że są, bo je obserwuję cały czaś i zastanawiam się ile za nie można dać, żeby nie przepłacić. Jakiś czas temu był na Allegro duży tester żółtych les Belles, ale jakaś podłota usunęła aukcję i teraz nawet nie można sprawdzić, kto je sprzedawał i molestować delikwenta na priv
A niebieskie są właściwie cały czas (poluję na żółte, więc sprawdzam codziennie), ale jakoś nie moge się do nich przekonać. Na mnie są ładne po ok. 2 godzinach, kied już się rozwiną i złagodnieją, wcześniej mnie po prostu draźnią. Gdyby się jakaś trzydziesteczka trafiła, to pewnie bym się skusiła, ale 50, czy 100 ml raczej by mnie przerosło
Hehe, jak zwykle z Hybris nadaję na jednej fali ja mam zielone Les Belles - sporo jeszcze, Belle de Minuit - też chyba sporo, niebieskie migdałowe - miniatureczkę, najnowsze, niedostępne nas Cherry Fantasy (zgodnie z nazwą wiśniowe jak trza!) - pół miniaturki od kolezanki z drugiego forum Żółtych mam próbkę, też od jakieś bratniej duszy. Kiedyś lubiłam nawet trochę za landrynowate mi się teraz wydają - chciałabym mieć małą ilość, chętnie wlaśnie miniaturkę... widziałam te żółte na allegro ale się o nie bić nie będę bo cena zdaje się urośnie do nienormalnego pułapu

Spokojnie, one się pojawiają (mam na myśli żółte). Cała linia Les Belles została wznowiona, oprócz Belle de Minuit, której nie ma i nie będzie, za to doszła wspomniana Cherry Fantasy
Smoczyca jest offline  
Stary 2005-08-25, 14:56   #153
hybris
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez geonia
Hybris- ile zapłaciłaś i jak to pojemność?
Geoniu, kupiłam 50 ml. za 150 zł plus przesyłka.
Stary 2005-08-25, 15:06   #154
hybris
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Hehe, jak zwykle z Hybris nadaję na jednej fali ja mam zielone Les Belles - sporo jeszcze, Belle de Minuit - też chyba sporo, niebieskie migdałowe - miniatureczkę, najnowsze, niedostępne nas Cherry Fantasy (zgodnie z nazwą wiśniowe jak trza!) - pół miniaturki od kolezanki z drugiego forum Żółtych mam próbkę, też od jakieś bratniej duszy. Kiedyś lubiłam nawet trochę za landrynowate mi się teraz wydają - chciałabym mieć małą ilość, chętnie wlaśnie miniaturkę... widziałam te żółte na allegro ale się o nie bić nie będę bo cena zdaje się urośnie do nienormalnego pułapu

Spokojnie, one się pojawiają (mam na myśli żółte). Cała linia Les Belles została wznowiona, oprócz Belle de Minuit, której nie ma i nie będzie, za to doszła wspomniana Cherry Fantasy
Chery Fantasy to dla mnie obok Stelli Sheer hit tego lata. Nie przytłaczaja, nie duszą, ślicznie się rozwijają i są nad wyraz trwałe (jak na edt). Jedna dobra dusza mi je sprowadziła z USA i chyba za czas jakiś będzie molestowana o następne
Oluś czy ja z tego, co piszesz, dobrze rozumiem, że seria Les Belles ma ponownie trafić u nas do dystrybucji? Bo jeśli tak - byłoby super, zwłaszcza, że nie trzeba było by bawić się w allegrzanego charta i czychać jak diabeł na dobrą duszę na każdą następną aukcję
Stary 2005-08-25, 18:23   #155
Benita5
Raczkowanie

Talking Dot.: Co ostatnio upolowałyście? :D

Cytat:
Napisane przez hybris
Oj, Geoniu, tylko początki są trudne, jeszcze się wyrobisz Kupowanie 2 zapachów dziennie to jeszcze nie jest szczyt upadku
wiem cos o tym
Benita5 jest offline  
Stary 2005-08-25, 19:31   #156
geonia
Zadomowienie

Dziewczyny , obdzwoniłam cały Poznań i nie ma nigdzie Belle de Minuit , Koko , a gdzie Twoja znajoma znalazla i kiedy to było?

Za to sa dwie ostatnie sztuki Celine Oriental Summer- 50 ml i 30 ml. Zarezerwowałam do jutra. Jest któraś chętna?
geonia jest offline  
Stary 2005-08-25, 20:25   #157
hybris
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez geonia
Dziewczyny , obdzwoniłam cały Poznań i nie ma nigdzie Belle de Minuit , Koko , a gdzie Twoja znajoma znalazla i kiedy to było?

Za to sa dwie ostatnie sztuki Celine Oriental Summer- 50 ml i 30 ml. Zarezerwowałam do jutra. Jest któraś chętna?
Wydaje, że Oriental Summer jest jeszcze stosunkowo łatwo dostępny Przynajmniej w Warszawie widziałam go jeszcze sporo, co nie znaczy, że mój instynkt chomika nie odczuwa stanu podwyższonej gotowości
Stary 2005-08-25, 20:31   #158
koko
Zakorzenienie

GG do koko
Post Dot.: Co ostatnio upolowałyście? :D

Cytat:
Napisane przez geonia

Geoniu, pojęcia nie mam, gdzie Martiene dopadła to Belle de Minuit, ale z tego co kojarzę, to sprzątnęła dwie ostatnie butelki. Więc po ptakach niestety.
koko jest offline  
Stary 2005-08-25, 22:51   #159
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Napisane przez hybris
Wydaje, że Oriental Summer jest jeszcze stosunkowo łatwo dostępny Przynajmniej w Warszawie widziałam go jeszcze sporo, co nie znaczy, że mój instynkt chomika nie odczuwa stanu podwyższonej gotowości
Dobrze Ci się wydaje u nas tez jest, wala się po Sephorach i Douglasach ciągle
Smoczyca jest offline  
Stary 2005-08-25, 22:55   #160
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

A co do Les Belles to w świecie są one już na nowo produkowane - zielona pomidorkowa, żółta słodkoprzyprawowa, niebieska migdałowa i nowa wiśniowa (Belle de Minuit już nie będzie). Nie wiem czemu u nas ich jeszcze nie ma, ale myślę że się pojawią niebawem. Tylko nie podobają mi się te przeźroczyste flakony
Smoczyca jest offline  
Stary 2005-08-26, 00:42   #161
pixie7
Wtajemniczenie

Jestem zrozpaczona Dostałam mojego wymarzonego Hiris'a, zapach jest dokładnie taki, jakim go mgliście pamiętałam (piękny), ale... nieprawdopodobnie wprost nietrwały! Zanika dosłownie po paru minutach! Nigdy nie uwierzę, że to tak ma być, buteleczka absolutnie nie wygląda na podróbę, ale pewnie zawartość została w jakiś sposób rozcieńczona Już nigdy nie kupię perfum na Allegro, buuu... Wyrzuciłam tylko pieniądze, a przy moim napiętym budżecie to jest cios w plecy.
pixie7 jest offline  
Stary 2005-08-26, 08:13   #162
Usmiechnieta
Przyczajenie

hej dziewczyny, celine oriental summer jest w dosc duzych ilosciach w sephorze, przy empiku, przy pl. wolnosci. wiem, bo wczoraj ogladalam! stoja sobie spokojnie na najnizszej poleczce. nie wiem czy sa setki, ale 50 i 30 na bank. pozdrawiam serdecznie
Usmiechnieta jest offline  
Stary 2005-08-26, 08:15   #163
hybris
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Usmiechnieta
hej dziewczyny, celine oriental summer jest w dosc duzych ilosciach w sephorze, przy empiku, przy pl. wolnosci. wiem, bo wczoraj ogladalam! stoja sobie spokojnie na najnizszej poleczce. nie wiem czy sa setki, ale 50 i 30 na bank. pozdrawiam serdecznie
Z Celine na szczęście nie ma jeszcze posuchy. Jeszcze, a co będzie za rok
Stary 2005-08-26, 09:04   #164
geonia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez hybris
Z Celine na szczęście nie ma jeszcze posuchy. Jeszcze, a co będzie za rok
W najblizszej Sephorze, która mam po drodze są tylko dwie butelki w letnej promocji, dlatego zarezerwowałam , bo cena jest korzystna.
geonia jest offline  
Stary 2005-08-26, 09:30   #165
mskladaczek
Zakorzenienie

Pixie, a od kogo kupilas na allegro Hiris?
dobrze by bylo wiedziec kogo sie mamy strzec.

nie mozesz odeslac alegrowiczowi buteleczki i zarzadac zwrotu gotowki?
mskladaczek jest offline  
Stary 2005-08-26, 09:42   #166
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Napisane przez pixie7
Jestem zrozpaczona Dostałam mojego wymarzonego Hiris'a, zapach jest dokładnie taki, jakim go mgliście pamiętałam (piękny), ale... nieprawdopodobnie wprost nietrwały! Zanika dosłownie po paru minutach! Nigdy nie uwierzę, że to tak ma być, buteleczka absolutnie nie wygląda na podróbę, ale pewnie zawartość została w jakiś sposób rozcieńczona Już nigdy nie kupię perfum na Allegro, buuu... Wyrzuciłam tylko pieniądze, a przy moim napiętym budżecie to jest cios w plecy.
Może być po prostu zwietrzały! Wąchałam jakiś czas temu Hiris i zapisał mi się w pamięci jako średniotrwały no ale o zanikaniu po kilku minutach nie ma mowy. Nie płacz tylko pisz do sprzedawcy
Skoro kupiłaś bubel to niech zwraca kasę
Smoczyca jest offline  
Stary 2005-08-26, 09:53   #167
evee
Wtajemniczenie

GG do evee

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
Może być po prostu zwietrzały! Wąchałam jakiś czas temu Hiris i zapisał mi się w pamięci jako średniotrwały no ale o zanikaniu po kilku minutach nie ma mowy. Nie płacz tylko pisz do sprzedawcy
Skoro kupiłaś bubel to niech zwraca kasę
Mam pytanie - czym perfumy (wody toalet, perfumowane, ekstrakty pefrum)maja date trwalosci od dnia otwarcia? Oczywiscie mowie o prawidlowo przechowywanych ( bez ekspozycji na slonce i roznicy temperatur).
Wydaje mi sie, ze moje Poeme ktorych uzywam bardzo rzadko, nie pachna juz tak bogato i bukiet nie rozwija sie w pelni(omawiany okaz ma okolo 2 lat)ale moze poprostu zmienil mi sie gust... i zdolnosci wechowe
evee jest offline  
Stary 2005-08-26, 09:56   #168
Benita5
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pixie7
Dokladnie tak jak napisala Smoczyca skoro sprzedal bubel to niech zwraca kasę
Pixie trzymam kciuki !
Na pocieszenie dodam ze ja dwukrotnie wladowalam sie w zwietrzaly zapach z allegro. Poniewaz mialam probke i moglam sie oprzec na faktach a nie tylko pamieci odzyskalam ponoszac koszty podrozy smierdziela w dwie strony Ech..
Benita5 jest offline  
Stary 2005-08-26, 10:08   #169
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Napisane przez evee
Mam pytanie - czym perfumy (wody toalet, perfumowane, ekstrakty pefrum)maja date trwalosci od dnia otwarcia? Oczywiscie mowie o prawidlowo przechowywanych ( bez ekspozycji na slonce i roznicy temperatur).
Wydaje mi sie, ze moje Poeme ktorych uzywam bardzo rzadko, nie pachna juz tak bogato i bukiet nie rozwija sie w pelni(omawiany okaz ma okolo 2 lat)ale moze poprostu zmienil mi sie gust... i zdolnosci wechowe
Takiej daty trwałości wybitej na opakowaniu nie posiadają. Okres żywotności perfum jest ciężki do zdefiniowania. Moim zdaniem dobrze przechowywane perfumy nie psują się tak szybko - pięć, sześć lat powinny wytrzymać spokojnie (a nawet dłużej). Najszybciej wietrzeje i psuje się to co ma łatwy dostęp powietrza, czyli ekstrakty perfum i wody bez atomizera. Dlatego też, choć jestem kolekcjonerką, staram się regularnie zużywać miniaturki i próbki. Nie ma reguły - ja mam ekstrakt perfum Magie Noire, który jest piekielnym unikatem bo już nie produkują - ma chyba około 10 lat! I pachnie ciągle killerowato, dokładnie tak jak powinien.
Dwa lata to moim zdaniem troche za szybko jak na zepsucie zapachu... no ale zawsze może się zdarzyć, masa osób skarży się na szybkie psucie się zapachów kupionych w Sephorach - te gorące, podgrzewane półeczki! To nie służy perfumom. My tez powinnyśmy przechowywać perfumy w chłodnym i suchym miejscu, z dala od światła, a już najlepiej to w kartonikach Btw, lodówka wcale nie jest dobrym rozwiązaniem, choć sporo osób tam właśnie trzyma perfumy (szkodzi wysoka jak i niska temperatura).
Ja tam swoje trzymam w specjalnej szafce, dobrze się mają no i nikogo w oczy nie kłuje ta kolekcja...
Smoczyca jest offline  
Stary 2005-08-26, 10:17   #170
d'ou vient le vent
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 11

Magie Noir to ciągle wisi na stronie Lancome
http://www2.lancome.com/_int/_en/fragrance/magienoire/index.aspx?CategoryCode=A XEFragrance^F1_MagieNoire &
mam nadzieję że go nie przestaną produkować bo bardzo mi się podobał (wieki temu i na kimś ale jednak )

PZDR Natalia

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline  
Stary 2005-08-26, 10:23   #171
evee
Wtajemniczenie

GG do evee

Dziekuje za odpowiedz.Podejrzewam , ze zmienil mi sie poprostu gust i dlatego nie wzbudzaja juz we mnie takich odczuc wspomniane perfumy.Ale zmartwilas mnie stwierdzeniem, ze ekstrakty maja najkrotszy zywot- mam ostatnio manie - zakupu i uzywania ekstraktow(pachna tak bardzo bogato, i czesto odrobine maja zmieniony sklad ..ech..) i maja taki rozczulajacy sposob aplikacji... taki starodawny Nic z brutalnosci sprayu
evee jest offline  
Stary 2005-08-26, 10:30   #172
Doridee
Zakorzenienie

GG do Doridee

Absolutnie zgadzam sie ze Smoczycą Swoją niemałą kolekcję też trzymam w szafeczce i jeszcze nie zauważyłam aby z perfumkami coś zaczęło się dziać niepokojącego... Moje Poeme mają 7 lat i pachną jeszcze intensywniej! Właśnie robie test i stwierdzam, że rozwijają się pięknie... tak jak zawsze

PS. Ale to,z e perfumy sie psują jest niewątpliwie faktem... Dostałam kiedyś perfumy Avon, nie używałam za często... Po kilku latach został po nich tylko smrodek... Na pewno dużo zależy od firmy i użytych komponentów.
Doridee jest offline  
Stary 2005-08-26, 10:39   #173
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent
Magie Noir to ciągle wisi na stronie Lancome
http://www2.lancome.com/_int/_en/fragrance/magienoire/index.aspx?CategoryCode=A XEFragrance^F1_MagieNoire &
mam nadzieję że go nie przestaną produkować bo bardzo mi się podobał (wieki temu i na kimś ale jednak )

PZDR Natalia
Natalia, Magie Noire jest ciągle produkowany i sprzedawny na całym świecie, pod postacią wody toaletowej. Nie ma tylko w Polsce, decyzją dystrybutora niejest do naszego kraju sprowadzana (szkoda - b. piękny zapach).
Wycofano z produkcji już parę lat temu ekstrakt perfum Magie Noire - piękny, dostępny w obłędnej butli 15 ml
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg magie noire extract.jpg (11,3 KB, 14 załadowań)

Edytowane przez Smoczyca
Czas edycji: 2005-08-26 o 10:42 Powód: dodaję fotkę
Smoczyca jest offline  
Stary 2005-08-26, 10:54   #174
Madlaine
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez geonia
W najblizszej Sephorze, która mam po drodze są tylko dwie butelki w letnej promocji, dlatego zarezerwowałam , bo cena jest korzystna.

a w jakiej ?
Madlaine jest offline  
Stary 2005-08-26, 11:30   #175
geonia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Madlaine
a w jakiej ?
Sephora Swadzim pod Poznaniem, 50 ml kosztuje 185 zł, a 30 ml - 130 zł
geonia jest offline  
Stary 2005-08-26, 11:41   #176
Madlaine
Zakorzenienie

Geoniu to standartowa cena ja za swoje 50 ml tez zapłaciłam równo 185 zł w Gdańsku.
Madlaine jest offline  
Stary 2005-08-26, 11:44   #177
hybris
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez geonia
Sephora Swadzim pod Poznaniem, 50 ml kosztuje 185 zł, a 30 ml - 130 zł
Geoniu, to nie ma żadnej promocji, one tyle normalnie kosztują.
Stary 2005-08-26, 14:29   #178
pixie7
Wtajemniczenie

Dziewczyny, napisałam do sprzedawczyni w sprawie tego "Hiris'a", czekam na reakcję. Dziewczyna nie jest żadnym hurtownikiem, wyraźnie wyprzedaje swoje zapasy (kilka aukcji w różnym stopniu używanych kosmetyków, w tym był tylko ten jeden zapach), więc nie podejrzewałam kłopotów... Możliwe, że zapach jest zwietrzały, o tym nie pomyślałam. To testerowa butelka bez pudełka, kto to wie jak długo stała na świetle. Zapach jest bardzo intensywny tuż po spryskaniu skóry, ale razem z odparowaniem wilgoci, znika totalnie! Nie trafiłam w życiu na coś takiego. Szkoda, bo bardzo chiałam ten zapach mieć, teraz zostaje mi Truskawka, gdzie akurat ceny Hermesa są wysokie, 50ml Hirisa kosztuje 170zł. A w Sopocie za ile, Smoku? Zerknęłabyś, jeśli Cię tam przypadkiem zaniesie? I przy okazji może przetestowała jak to z tą trwałością, bo jestem skonfundowana. Ale to przy okazji, oczywiście.
pixie7 jest offline  
Stary 2005-08-26, 21:43   #179
geonia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Madlaine
Geoniu to standartowa cena ja za swoje 50 ml tez zapłaciłam równo 185 zł w Gdańsku.
Nie wiem czy standardowa, ale stały na półce z 30 % obniżka , razem z kiloma innymi zapachami.

Zresztą nieważne, kupiłam 50 ml i bardzo mi się podobają

A teraz UWAGA - przyszła do mnie Mira Bai i.................jestem zachwycona. Zapach przepiękny!!

Smoczyco - dzięki za rekomendacje tego zapachu i innym za to,że mnie namówiły do zakupów w ciemno
geonia jest offline  
Stary 2005-08-26, 21:45   #180
geonia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez hybris
Geoniu, to nie ma żadnej promocji, one tyle normalnie kosztują.
Czyżby baby mnie oszukały? Stały na pólce z napisem 30 % rabatu.
geonia jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości