Depilacja twarzy( wąsik i broda) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-01-24, 11:36   #1
marlena2090
Przyczajenie

Depilacja twarzy( wąsik i broda)

Witam!

Mam problem depilacja wąsika i brody. Włoski odrastają mi strasznie szybko. Juz na drugi dzien po depilacji czuje przez dotyk odrastaja szybko. Ide do kosmetyczki na fotodepilacje mam nadzieje że coś da ten zabiego. Nie chce codziennie się depilować, bo to jest już denerwujące. Więc prosze o rade wykwalifikowanej kosmetyczki, co mam zrobić?
marlena2090 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 20:13   #2
wypad
Wtajemniczenie

Dot.: Depilacja twarzy( wąsik i broda)

Golisz wąsik i brodę maszynką do golenia? Przecież po tym włoski odrastają natychmiastowo... Plastry z woskiem zdecydowanie, albo laser
Stary 2013-01-24, 21:10   #3
marlena2090
Przyczajenie

Używam tylko plastrow do depilacji i pęsety.
marlena2090 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 21:29   #4
agulka2608
Przyczajenie

ja tez mam taki problem.Ale jakos daje rade opanowac sytuacje.Wąsika traktuje woskiem,a brode penceta.narazie jest ok.Swoja drogą ciekawe jakby poszlo pastą cukrową?
agulka2608 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 14:46   #5
hania_k
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez marlena2090 Pokaż wiadomość
Witam!

Mam problem depilacja wąsika i brody. Włoski odrastają mi strasznie szybko. Juz na drugi dzien po depilacji czuje przez dotyk odrastaja szybko. Ide do kosmetyczki na fotodepilacje mam nadzieje że coś da ten zabiego. Nie chce codziennie się depilować, bo to jest już denerwujące. Więc prosze o rade wykwalifikowanej kosmetyczki, co mam zrobić?
TYLKO NIE FOTODEPILACJA - ŻADEN IPL - to jest niczego zabieg i tylko uśpi włosy, które będą dalej rosły lepiej iść do dobrego gabinetu gdzie mają LightSheer-a i tam po serii zabiegów pożegnasz się z włoskami na zawsze - ja tak robię i jestem happy
hania_k jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 18:00   #6
nataliak1993
BAN stały

ja usuwałam wcześniej wąsik różnymi plastrami do depilacji twarzy i zawsze po tym miałam krostki, zaczerwienioną skóre, czasami spuchnięte i nawet czasami schodziła mi skóra alee od jakiegoś czasu używam taką sprężynke do usuwania włosków, którą zamówiłam na allegro i muszę Wam powiedzieć, że jestem zadowolona moje problemy ze skórą się już skończyły nie muszę się martwić że po depilacji może mi znowu schodzić naskórek itd
nataliak1993 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 22:25   #7
patika098
Wtajemniczenie

A co to za sprężynka ?

I będę szczęśliwa choćbym kur** miała sobie to szczęście narysować.

RAZEM - MAJ 2007 r. 7 LAT
ZARĘCZYNY 31 MAJA 2013 !!!
patika098 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 14:37   #8
nataliak1993
BAN stały

http://allegro.pl/m157-depilator-dep...980670140.html to jest coś takiego mam to i wiem, że nie zamieniła bym tego na żadne plastry
nataliak1993 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 15:32   #9
*milka*
Zakorzenienie

GG do *milka*

Cytat:
Napisane przez hania_k Pokaż wiadomość
TYLKO NIE FOTODEPILACJA - ŻADEN IPL - to jest niczego zabieg i tylko uśpi włosy, które będą dalej rosły lepiej iść do dobrego gabinetu gdzie mają LightSheer-a i tam po serii zabiegów pożegnasz się z włoskami na zawsze - ja tak robię i jestem happy
Co to jest ten LightSheer? Jestes z natury blondynka czy brunetka czytalam, ze u blondynek laser nic nie daje...
*milka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-22, 20:49   #10
Fryzz
Raczkowanie

Używasz plastrów...hmmm...a zastanawiałaś się czy robisz to poprawnie ? Wiem że może to dziwnie brzmi ale zdarza się tak że plastry zamiast wyrywać włoski URYWAJĄ je. Ja nieraz tak miałam jeszcze kilka lat temu kiedy to zaczynałam wszelkie "eksperymenty" z wąsikiem. Niejednokrotnie je po prostu urwałam ponieważ wtedy jeszcze nieumiejętnie to robiłam. Czasem plastry były pożal się boże, a czasem po prostu moja "technika".
Fryzz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 13:34   #11
pachang
BAN stały

a może warto byłoby pomyśleć o laserze? Z tego co widziałam w studio laser nie kosztuje to dużo a efekty są naprawdę świetne. Na pewno to jest lepsze rozwiązanie niż wosk, pęseta, czy nie daj boże maszynka.
pachang jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 22:54   #12
Agnieszka987
Zakorzenienie

Najlepiej najpierw pomyśleć o badaniach hormonalnych u endokrynologa
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-09, 20:47   #13
qwerty126
Przyczajenie

Problem z włoskami na twarzy

1)Jeżeli brwi się zrastają - należy je wyrywać pensetą. Wtedy włoski stają się bardziej cienkie i chude. Niestety nie w moim przypadku. Od jakiegoś czasu (może od roku?) raz na jakiś czas skubię włosy z tego miejsca. Faktycznie, początkowo wydawało się że włosków jest coraz mniej. Niestety od pewnego czasu w miejscu między dwoma brwiami pojawiają się coraz grubsze włoski. Czym to jest spowodowane?

2) Trochę nad policzkami pojawiły mi się malutkie włoski. Jak można się ich pozbyć? Pęseta raczej nie wchodzi w grę, bo włoski są za małe a wyrywanie ich zajęłoby kupę czasu.
qwerty126 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 10:05   #14
007zglossie
Przyczajenie

Dot.: Problem z włoskami na twarzy

jedynie laser pomoże
007zglossie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 23:59   #15
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez qwerty126 Pokaż wiadomość
1)Jeżeli brwi się zrastają - należy je wyrywać pensetą. Wtedy włoski stają się bardziej cienkie i chude. Niestety nie w moim przypadku. Od jakiegoś czasu (może od roku?) raz na jakiś czas skubię włosy z tego miejsca. Faktycznie, początkowo wydawało się że włosków jest coraz mniej. Niestety od pewnego czasu w miejscu między dwoma brwiami pojawiają się coraz grubsze włoski. Czym to jest spowodowane?

2) Trochę nad policzkami pojawiły mi się malutkie włoski. Jak można się ich pozbyć? Pęseta raczej nie wchodzi w grę, bo włoski są za małe a wyrywanie ich zajęłoby kupę czasu.
Nie zawsze stają się ciensze i chude, czasem po prostu mają taki wygląd jakby nie były nigdy wyrywane. Nigdy za to nie są wizaualnie mocniejsze, grubsze jak po goleniu. Może nie wyrywasz włosów z cebulką tylko je urywasz przy skórze? Odrastają Ci szybko?

2. Meszek jest czymś normalnym. Nie zawsze nawet laser go wyłapie. Możesz spróbować go trochę rozjaśnić np. przecierając rumiankiem (jesli nie jestes uczulony) ale wątpię by efekty były spektakularne. Jeśli masz jeszcze większe problemy to sugerowałabym przebadanie się pod katem hormonalnym.
Stary 2014-01-13, 21:19   #16
qwerty126
Przyczajenie

1. A jednak są. Czyli pewnie należy zmienić pęsetę, bo zauważyłem że włosy nie zawsze wyrywane są z cebulką.
2.A jakieś plastry do depilacji? Jakiś krem na wypadanie włosów lub coś w tym stylu?

Edytowane przez qwerty126
Czas edycji: 2014-01-13 o 21:20
qwerty126 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 12:49   #17
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez qwerty126 Pokaż wiadomość
1. A jednak są. Czyli pewnie należy zmienić pęsetę, bo zauważyłem że włosy nie zawsze wyrywane są z cebulką.
2.A jakieś plastry do depilacji? Jakiś krem na wypadanie włosów lub coś w tym stylu?
Nie słyszałam o kremach na wypadanie. Plastrami możesz spróbować (najlepsze wg mnie to ciemnofioletowe veet) z drogerii albo wizyta u kosmetyczki.
Stary 2017-04-17, 17:55   #18
MisBetinka
Przyczajenie

To chyba nie chodzi o kremy stricte na wypadanie ale rozjaśniające, wtedy włosy nie są tak widoczne. Jeśli natomiast chodzi o najbardziej skuteczną metodę depilacji twarzy, to w przypadku ciemniejszych włosków stawiam na light sheer duet. Moja znajoma dzięki niemu usunęła wąsik nad górną wargą w estetica w Krakowie. W przypadku "łączących się brwi", czyli tak naprawdę kilku niepotrzebnych włosków, warto rozważyć zakup innej pęsety - tak, by wyrywać włoski wraz z cebulkami.
MisBetinka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości