Problem a cerą i podkładem, proszę o pomoc. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-01-26, 11:42   #1
nieumalowana2
Przyczajenie

Problem a cerą i podkładem, proszę o pomoc.

Witajcie,
Mam 17 lat i niedawno zaczęłam się malować bardziej na poważnie. Do tej pory używałam na twarz jedynie pudru. Kilka miesięcy temu kupiłam swój pierwszy podkład Rimmel Stay Matte, a niedawno Bourjois 123 Perfect. Niestety, po nałożeniu podkładu moja skóra jest bardzo przesuszona, pojawiają się suche skórki dosłownie na całej twarzy.
Mam cerę mieszaną, z bardzo dużymi porami na nosie i czole oraz na policzkach przy nosie. Normalnie, bez podkładu, moja skóra nie jest sucha.
Dodam, że codziennie rano i wieczorem używam balsamu nawilżającego do twarzy Cetaphil, także pod podkład. Niestety po umalowaniu się, muszę to zmyć ponieważ wyglądam po prostu okropnie i znów wracam tylko do przypudrowania się.
Bardzo proszę o jakąkolwiek radę i pomoc.
nieumalowana2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 13:05   #2
_Roksi
Zadomowienie

Dot.: Problem a cerą i podkładem, proszę o pomoc.

Polecam sięgnąć raczej po nawilżające podkłady U mnie matujące lub inne do skóry tłustej też powodują "ujawnienie" suchych skórek. Z tańszych polecam podkłady Ingrid (Mineral Silk&Lift lub Ideal Face), ze średniej półki np. żelowy podkład Rimmel, Photo Ready Catrice, 10 HSE lub Healthy Mix od Bourjois. Te akurat przychodzą mi do głowy, bo ostatnio ich używałam, ale warto byłoby, żebyś przed zakupem podkładu wypróbowała go na twarzy, bo ciężko powiedzieć, jaki nie będzie powodował u Ciebie suchych skórek.
No i dodatkowo polecam pamiętać o regularnym peelingu albo używaniu szmatki z mikrofibry, która fajnie usuwa martwy naskórek
_Roksi jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
makijaż, mieszana cera, podkład, przesuszona skóra, sucha skóra

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości