Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-01-28, 21:12   #1
Vanilka28
Raczkowanie

Brązowe plamki na stopach i nogach

Witam,
przeszukałam forum, ale wątku o takich przebarwieniach nie znalazłam. Mam je od kilku lat, pojawiały się stopniowo, najpierw na stopach, potem "pięły się" wyżej na łydki. Nie swędzą, w ogóle ich nie czuję, ale wyglądają.. okropnie, a są bardzo widoczne, w dodatku ciągle jest ich więcej. Najświeższe są czerwone, potem stają się brązowe. Pytałam o to zdaje się 3 lekarzy, w tym dwie panie dermatolog, jedna przepisywała jakieś maści, które stosuję się chyba przy kruchych naczynkach, ale nie dało to kompletnie nic, reszta zbagatelizowała problem, no bo w końcu nie boli.. Jest to dla mnie jednak bardzo krępujące, mam 18 lat, nad wodę bym nie poszła.

Dodam, że ok. 2 lata temu piłam Alveo - pomogło, plamki zeszły, jednak kiedy przestałam, wróciły, a jest to rozwiązanie zbyt drogie (jedna butelka 120-140 zł), w dodatku najwyraźniej chwilowe.

Czy jest tu może ktoś z podobnym problemem lub wie co to takiego?

http://i.imgur.com/AvQ8xV1.jpg
http://i.imgur.com/l1moU0k.jpg
Vanilka28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 16:21   #2
Vanilka28
Raczkowanie

Dot.: Brązowe plamki na stopach i nogach

Up
Może jednak ktoś? :c
Stary 2013-02-01, 16:32   #3
melwethien
Przyczajenie

Mam identyczne plamy na obu stopach, największe ich zagęszczenie jest na zewnętrznych kostkach. Niestety nie pomogę Ci, bo sama nie wiem co to jest. Byłam z tym u dermatologów, ale powiedzieli mi, że to nie jest choroba skóry. Prawdopodobnie to schorzenie związane z żyłami i naczyniami włosowatymi. Ponoć w moim wypadku są bardzo kruche i pękają. To co widać, to jest tak jakby podskórny wylew. Nie wiem jednak jak można tego pozbyć się:/
melwethien jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 22:04   #4
Vanilka28
Raczkowanie

Dzięki wielkie za odpowiedź, przynajmniej wiem, że nie jestem jakimś ufo Hmm mi jedna dermatolog podobnie zdiagnozowała problem, ale nic z przepisanych rzeczy nie pomogło. No i przede wszystkim nie rozumiem jak mieszanka ziółek mogłaby sobie poradzić (i to idealnie!), jeżeli byłyby to ślady przez pęknięte naczynka, a tak właśnie się stało..
Dziwne
Stary 2013-06-24, 17:02   #5
Fiołka
Przyczajenie

Dziewczyny,
mam ten sam problem,, pare razy skorzystałam z ćwiczeń w kapsułach Vacu Line i sądzę ze od tego osłabiły mi się naczynka. Choć od ostatnich ćwiczeń minęły jakieś dobre 3 miesiące.
Do tej pory wam te plamki nie zniknęły..? Czy może znalazłyście sposób by się ich pozbyć?
Fiołka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 15:47   #6
melwethien
Przyczajenie

Niestety im jestem starsza tym więcej mam tych plamek i tym ciemniejsza są.. W moim wypadku nic nie pomogło. Staram się nimi nie przejmowac..
melwethien jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
plamki, przebarwienia

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości