Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-08-21, 03:10   #751
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie

Dot.: perfumowe zakupy na allegro

Cytat:
Napisane przez Mariola13
Wiecie co, czytając ten wątek też chciałam sobie kupić jakieś perfumy na allegro u sprzedawców, którzy wg Was są pewni. Nie znalazłam jednak ani jednego sprzedawcy, który miałby czystą opinię nt. oryginalności sprzedawanych perfum. Polecam czytać nie tylko same negatywy, ale również i neutrale.
(...)
Myślę, że jeśli chodzi o perfumy to pewnie w przeważającej wiekszości są to BARDZO-BARDZO DOBRE PODRÓBY, tak że nawet laikowi nie sposób coś podejrzewać, ale takie właśnie drobnostki czasami jak: źle zafoliowana lub nie zafoliowana butelka, inne numery. Niby wszystko ok, ale nie do końca i chyba bardziej już wtedy chcemy wierzyć, że kupiliśmy oryginał, a drobnostki typu opakowanie itp. odrzucamy jako rzecz nieważną. Perfumy to niezły biznes, więc i wielu trudzi się nad osiąganiem doskonałości w ich kopiowaniu.
(...)
Ręce opadają jak się coś takiego czyta.

A co do komentarzy.
Miałam bogata korespondencję z Panią której sprzedałam oryginalne Esprit Poison kupione w perfumerii . Pani przekonywała mnie najpierw ,że to podróba bo płyn ma kolor żółtawy a nie przeżroczysty, potem że podróba , bo ona miała ten zapach i był lekki a ten jest ciężki i mocny. Nie wiem co pani owa miała, ale Esprit Poison nigdy nie był przeźroczysty , nigdy tez nie był lekkim zapachem.
Pani z łaską wystawiła mi pozytyw.

Słyszałam tez argument , że na koszulce zapach z perfumerii pachniał 4 dni , a ten z allegro identycznie ale tylko 2 dni , więc na pewno podróbka. Aż mnie kusiło powiedziec ,że trzeba prać a nie perfumować.

Tak jak pozytywne komentarze wystawiają laicy , tak laicy mogą wystawić negatywny i nie będzie on wcale zsłużony.

Ale nie wierzę, że jakiemus sprzedawcy 3000 laików wystawiło pozytywy za podróbki, przy cenach grubo ponad 100 zł za flakon.
Że podróbki są , że bywają przeterminowane flakoniki to wiadomo i kupując perfumy taniej trzeba to ryzyko poniesc. Ja straciłam dwa razy. Ale i tak się opłaciło biorąc pod uwagę kilkadziesiat oryginalnych kupionych na allegro flakoników dla siebie przyjaciółek, rodziny.
Poza tym sa konta kóre mają 100% pozytywnych opinii np. : pavelcio.

I jeszcze jedno sa zapachy , ktore nie sa podrabiane , bo się to po prostu nie opłaci z uwagi na małą podaz, czy może raczej mały popyt Więc nie ma innej możłiwości jak kupno oryginału

Edytowane przez ROZ-ter-KA
Czas edycji: 2006-08-23 o 23:57
ROZ-ter-KA jest offline  
Stary 2006-08-21, 08:04   #752
izzie_lady
Raczkowanie

ja kupiłam kiedyś Sensi Armaniego na allegro-wtedy to myslałam że za 60 zlotych kupie sobie oryginał-hahaa ale po jakimś czasie przetestowałam sensi w perfumerii i zapach okazał sie inny,ale dopiero po jakimś kwadransie poczułam nutę serca-okazała sie okropna a w mojej podróbce jej nie było i bardziej mi sie te zakupy na allegro opłaciły,bo nie zniosłabym oryginału
izzie_lady jest offline  
Stary 2006-08-21, 10:32   #753
poissonivy
Zakorzenienie

Za 60 zł, to nawet nie miałabym cienia wątpliwości, że to podróbka. Ceny na allegro są owszem niższe, ale bez przesady,jeśli coś jest tańsze o ponad 50%, no to na pewno nie orginał. Z drugiej strony warto też kupować używane, bo czasami są naprawdę fajne rzeczy (parę takich mi uciekło niestety).
poissonivy jest offline  
Stary 2006-08-23, 13:01   #754
Paulina1988
Rozeznanie

GG do Paulina1988 Wyślij wiadomość przez MSN do Paulina1988

http://www.allegro.pl/item121913405_...nal_folia.html

dziewczyny czy ten innocent jest oryginalny?? chcialam sobie kupic innocenta własnie i nie stac mnie na zakup w perfumerii a chcialabym oryginalne perfumy czy macie jeszcze jakichs pewnych sprzedawcow ktorzy maja innocenta??
Paulina1988 jest offline  
Stary 2006-08-23, 13:33   #755
klaudyjka
Wtajemniczenie

własnie dostałam paczkę z perfumkami zakupionymi na allegro. Na "moje oko" sa to oryginały /testerki/ . Perfumki kupowałam u "misia fazi" - wczesniej o ty pisałam -prosiłam o weryfikacje aukcji- i myslę ,że można u niego robić zakupki.
Na jednym nadgarstku mam jeden zapach a na drugim -drugi
i chyba się zaraz "zawącham"
pozdrawiam
klaudyjka jest offline  
Stary 2006-08-23, 13:41   #756
natii4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Paulina1988
http://www.allegro.pl/item121913405_...nal_folia.html

dziewczyny czy ten innocent jest oryginalny?? chcialam sobie kupic innocenta własnie i nie stac mnie na zakup w perfumerii a chcialabym oryginalne perfumy czy macie jeszcze jakichs pewnych sprzedawcow ktorzy maja innocenta??
Sprawdzona allegrowiczka. Ja ostatnio Innocetna kupowałam u rotez2 http://www.allegro.pl/search.php?str...0564&country=1

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline  
Stary 2006-08-23, 13:48   #757
poissonivy
Zakorzenienie

Kupuj na 100% pewny sprzedawca, albo u rotez2.
poissonivy jest offline  
Stary 2006-08-23, 14:17   #758
elektrokot
Zadomowienie

Ostatnio czytałam podobną dyskusje na innym forum.Nie będę jej streszczała,ale wniosek końcowy brzmiał mniej wiecej tak: na allegro są tylko podróby-lepsze,gorsze,ale zawsze podróby.Przytaczane argumenty miały tak piorunującą moc,ze poszłam do swojej szafki z zapachami i zaczęłam po raz setny studiować zakupione na allegro zapachy,flakony,pudełka.S ama już nie wiem co mam o tym myśleć.Kiedy mam dokonać jakiegoś zakupu pytam tutaj.Co prawda kupowałam dopiero dwa razy,ale wierzę,ze wasze potwierdzenie i znajomość sprzedawców stanowi pewną gwarancję wiarygodności.
Jednocześnie wczoraj z ciekawości postudiowałam sobie cafe na allegro i wiele razy pojawiały sie wypowiedzi dotyczące niewystawiania komentarzy negatywnych.Generalnie sprawa nie jest prosta.Mam jednak nadzieję,ze polecani tu sprzedawcy sa godni zaufania i naszej kasy
elektrokot jest offline  
Stary 2006-08-23, 14:21   #759
Reni74
Raczkowanie

GG do Reni74

http://www.allegro.pl/item120967842_...anio_kuba.html

Co myślicie na temat tego sprzedawcy, ma bardzo tanie perfumy( jeśli są oryginalne). Mam nadzieję że tego na razie nie podrabiają, ale chyba wszystko już jest możliwe.
Mam jeszcze jedno pytanie: czy ktoś spotkał się z podróbkami Hermesa?
Bardzo proszę opomoc
Reni74 jest offline  
Stary 2006-08-23, 18:35   #760
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

a ja wlasnie upolowalam mojego wysnionego, wymarzonego Addicta dogadalam sie z bardzo mila pania, ze zakonczy dla mnie aukcje przed czasem i kupilam go za 120zl oto link:

http://www.allegro.pl/item122429585_...or_addict.html

mam nadzieje, ze nie bedzie zadnych niespodzianek... Addict chyba nie jest podrabianym zapachem?
lalesia jest offline  
Stary 2006-08-23, 19:14   #761
elektrokot
Zadomowienie

A ja biedna zapłaciłam 99 złotych za 20ml!
elektrokot jest offline  
Stary 2006-08-23, 20:33   #762
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

Cytat:
Napisane przez elektrokot
A ja biedna zapłaciłam 99 złotych za 20ml!
a ja wlasnie mialam dzisiaj "kliknac" na piecdziesiatke za 130zl, a tu taka niespodzianka mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok, bo sprzedawczyni nie ma zadnych komentarzy
lalesia jest offline  
Stary 2006-08-23, 23:03   #763
twister_male
BAN stały

Ja kupilem u rotez2 zepsutego GucciePh i juz wiecej za nic nie kupie u niego perfum...
twister_male jest offline  
Stary 2006-08-23, 23:38   #764
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lalesia
a ja wlasnie upolowalam mojego wysnionego, wymarzonego Addicta dogadalam sie z bardzo mila pania, ze zakonczy dla mnie aukcje przed czasem i kupilam go za 120zl oto link:

http://www.allegro.pl/item122429585_...or_addict.html

mam nadzieje, ze nie bedzie zadnych niespodzianek... Addict chyba nie jest podrabianym zapachem?

Kupiłaś go od niesprawdzonej allegrowiczki poza aukcją

Gratuluję odwagi.
Stary 2006-08-23, 23:41   #765
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Reni74
http://www.allegro.pl/item120967842_...anio_kuba.html

Co myślicie na temat tego sprzedawcy, ma bardzo tanie perfumy( jeśli są oryginalne). Mam nadzieję że tego na razie nie podrabiają, ale chyba wszystko już jest możliwe.
Mam jeszcze jedno pytanie: czy ktoś spotkał się z podróbkami Hermesa?
Bardzo proszę opomoc
A komu opłacałoby sie podrabiac Hermesa
Stary 2006-08-24, 00:06   #766
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez twister_male
Ja kupilem u rotez2 zepsutego GucciePh i juz wiecej za nic nie kupie u niego perfum...
Ale chyba Ci wymienił ?

Cytat:
Napisane przez Reni74
http://www.allegro.pl/item120967842_...i o_kuba.html

Co myślicie na temat tego sprzedawcy, ma bardzo tanie perfumy( jeśli są oryginalne).
Wcale nie ma badzo tanich perfum, ma ceny porównywalne z większością sprzedwaców.
Stary 2006-08-24, 07:25   #767
Eenax
Zakorzenienie

GG do Eenax

Cytat:
Napisane przez twister_male
Od czegos chyba jest reklamacja. Sprzedajacy nie wie co jest w srodku pudełka jesli go nie rozpakuje. No chyba ze kupowałes rozpakowywany tester to mogł wiedziec co nie zmienia faktu ze jest reklamacja a u roteza2 akurat reklamacje sa bezproblemowe i zawsze uznawane.

Pozatym kazdemu z sprzedawców mogł sie trafic jakis trefny flakon. Ja nie oceniam ludzi tak pochopnie nim do konca nie zalatwię całej sprawy.

U jednej z osób z allegro trafiłam raz na przeterminowany towar (za 1 razem) i bez słowa od razu na mojego maila odpisała (ta osoba) ze odesłac ten trefny na jej koszt ona wysle nowy. Oczywiście tak zrobiłam te drugie były juz w jak najlepszym porzadku.
Od tego czasu do kazdego zakupu jaki u niej zrobie dostaję bardzo miłe gratisy (poczawszy od próbek zapachów skonczywszy na miniaturkach).

Tak ze nie zawsze skreslenie kogos na poczatku jest dobrym rozwiązaniem.
Dym kadzidlany. ...

czarne kredki
Eenax jest offline  
Stary 2006-08-24, 08:47   #768
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA
Kupiłaś go od niesprawdzonej allegrowiczki poza aukcją

Gratuluję odwagi.
spokojnie, za zaliczeniem pocztowym
lalesia jest offline  
Stary 2006-08-24, 10:06   #769
Reni74
Raczkowanie

GG do Reni74

Cytat:
Napisane przez ROZ-ter-KA
A komu opłacałoby sie podrabiac Hermesa
Tak myślałam, ze to raczej nie byłby dobry biznes , ale aż nie mogłam uwierzyć że są takie różnice w cenie(kupiłam w perfumerii za 260 50ml a tu 190 100ml) Kiedyś kupiłam podróbke trochę tylko taniej od oryginału , to był Issey Miyake i szczerze mówiąc wydawało mi sie że nie są aż tak bardzo popularne,no i cena była " bezpieczna" . Dlatego jestem trochę przewrażliwiona może...
Reni74 jest offline  
Stary 2006-08-24, 21:11   #770
secco
Zadomowienie

Witam,poradżcie proszę u kogo na allegro kupujecie miniaturki i próbki perfum.
secco jest offline  
Stary 2006-08-25, 01:18   #771
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Reni74
Tak myślałam, ze to raczej nie byłby dobry biznes , ale aż nie mogłam uwierzyć że są takie różnice w cenie(kupiłam w perfumerii za 260 50ml a tu 190 100ml) Kiedyś kupiłam podróbke trochę tylko taniej od oryginału , to był Issey Miyake i szczerze mówiąc wydawało mi sie że nie są aż tak bardzo popularne,no i cena była " bezpieczna" . Dlatego jestem trochę przewrażliwiona może...

Stożek Issey Miyake jeszcze niedwno był jednym z lepiej sprzedających się zapachów
A podróbek ma mnóstwo.
Stary 2006-08-25, 11:29   #772
Reni74
Raczkowanie

GG do Reni74

Ojej nie wiedziałam, a ja w swej naiwności jeszcze niedawno myślałam, ze głównie trzeba uważać na te wszystkie chanele, diory, kleiny i inne hugo bossy. Pewnie i tak jest ich najwięcej, ale każdy zapach który robi się popularny niestety czeka chyba ten sam smutny koniec, widziałam już takie lempickie, biagiotti, ricci, nawet clinique i burberry...to smutny widok
Reni74 jest offline  
Stary 2006-08-25, 13:42   #773
onka75
Przyczajenie

Tak sobie czytam te Wasze argumenty na podróbkę i oryginał i widzę, że głównie decyduje cena. Nie daje mi to spokoju.

Bo przecież gdyby to tylko o cenę chodziło to każdy kto sprzedaje turecką podróbę Romy np., rzuciłby cenę 120 i już by było bardziej wiarygodnie. A jaki zysk do tego.

Z drugiej strony, jak woda typu Tresor jest po 57zl to wiadomo, że to szmelc. Ale skąd wiadomo, że nie jeśli kosztuje 120? Przecież flaszka tego w oryginale to koszt prawie 300zł!?

I jeszcze jedno. Na ile wiarygodne są testery? Czy tester to zwykle tester czy raczej wygodna podróba, bo nie trzeba się silić na opakowania, korki, itp?
onka75 jest offline  
Stary 2006-08-25, 17:56   #774
mulier
Zakorzenienie

GG do mulier

Cytat:
Napisane przez onka75
Tak sobie czytam te Wasze argumenty na podróbkę i oryginał i widzę, że głównie decyduje cena. Nie daje mi to spokoju.

Bo przecież gdyby to tylko o cenę chodziło to każdy kto sprzedaje turecką podróbę Romy np., rzuciłby cenę 120 i już by było bardziej wiarygodnie. A jaki zysk do tego.

Z drugiej strony, jak woda typu Tresor jest po 57zl to wiadomo, że to szmelc. Ale skąd wiadomo, że nie jeśli kosztuje 120? Przecież flaszka tego w oryginale to koszt prawie 300zł!?

I jeszcze jedno. Na ile wiarygodne są testery? Czy tester to zwykle tester czy raczej wygodna podróba, bo nie trzeba się silić na opakowania, korki, itp?
Nie, nie decyduje głównie cena , jest ona tylko jednym z czynników pozwalających automatycznie wykryc podróbę np 49,99 za chance chanel w folii, zero komentarzy sprzedawcy, sztuk 50 a cały asortyment w identycznej cenie
I faktycznie, coraz częsciej sprzedawcy podróbek rzucają wysokie ceny i wiele osób na tę sztuczkę się łapie (wtedy boli powdwójnie bo wydać 50 zł za podróbkę to jeszcze nic, ale wydać 120 )

Testery to testery, czyli wersje demonstracyjne zapachu. I podobnie jak produkty mogą być oryginalne, bądź też podrobione. Nie ma reguły.
Podaję Ci przykłady podrobionych teserów + dodatkowo sprytne posunięcie sprzedającego...ich wysoka cena. Zakładma, że wiele osób się na to złapie ...niestety:
http://www.allegro.pl/item123006075_...l_gratis_.html
http://www.allegro.pl/item123000499_...l_gratis_.html
http://www.allegro.pl/item123004089_...ml_gratis.html

Zwróć np. uwagę na jedno nieważne czy jest to tester perfum od diora czy od chanel.... maja identyczną nalepkę informującą , że jest to tester

mulier jest offline  
Stary 2006-08-25, 22:15   #775
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

Cytat:
Napisane przez mulier
Nie, nie decyduje głównie cena , jest ona tylko jednym z czynników pozwalających automatycznie wykryc podróbę np 49,99 za chance chanel w folii, zero komentarzy sprzedawcy, sztuk 50 a cały asortyment w identycznej cenie
I faktycznie, coraz częsciej sprzedawcy podróbek rzucają wysokie ceny i wiele osób na tę sztuczkę się łapie (wtedy boli powdwójnie bo wydać 50 zł za podróbkę to jeszcze nic, ale wydać 120 )

Testery to testery, czyli wersje demonstracyjne zapachu. I podobnie jak produkty mogą być oryginalne, bądź też podrobione. Nie ma reguły.
Podaję Ci przykłady podrobionych teserów + dodatkowo sprytne posunięcie sprzedającego...ich wysoka cena. Zakładma, że wiele osób się na to złapie ...niestety:
http://www.allegro.pl/item123006075_...l_gratis_.html
http://www.allegro.pl/item123000499_...l_gratis_.html
http://www.allegro.pl/item123004089_...ml_gratis.html

Zwróć np. uwagę na jedno nieważne czy jest to tester perfum od diora czy od chanel.... maja identyczną nalepkę informującą , że jest to tester
szczerze powiedziawszy, nie wydaje mi sie, zeby wklejone przez Ciebie ;liknki byly podrobami skad taka pewnosc? moze jest cos, po czym poznajesz, a ja nie wiem dobrze by bylo wiedziec tak na przyszlosc

EDIT: o przepraszamm, juz doczytalam, ze chodzi o naklejne informujaca, ze jest to wersja testerowa moze faktycznie masz razcje, w zyciu nie zwrocilabym uwagi na taki szczegol
lalesia jest offline  
Stary 2006-08-25, 23:00   #776
miss.didi
Raczkowanie

a co myslicie o tym?
http://www.allegro.pl/show_user.php?...e=fb_recvd_neg

redsonia jest często polecana na forum, a tu ktos o podobnym nicku sprzedaje perfumki bez oryginalnych zdjęć i do tego pisze o nich "perfum" (w komentarzu do negatywa)
miss.didi jest offline  
Stary 2006-08-25, 23:07   #777
lalesia
Zakorzenienie

GG do lalesia

Cytat:
Napisane przez miss.didi
a co myslicie o tym?

redsonia jest często polecana na forum, a tu ktos o podobnym nicku sprzedaje perfumki bez oryginalnych zdjęć i do tego pisze o nich "perfum" (w komentarzu do negatywa)
sporo komentarzy kwestionujacych oryginalnosc perfum... raczej bym nie ryzokowala
lalesia jest offline  
Stary 2006-08-26, 00:29   #778
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez miss.didi
a co myslicie o tym?

Kupowałam u redsonia5 :Lolitę Łempicką, Bal a Versailles, miniaturę męskiego Safari i coś tam jeszcze . Dostałam oryginały.
Stary 2006-08-26, 08:02   #779
ETERNITY
Rozeznanie

W życiu nie kupiłabym od tego sprzedawcy
http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=5613160
ETERNITY jest offline  
Stary 2006-08-26, 08:22   #780
_al3x
Przyczajenie

Jako ze w nastepnym tygodniu bede zamawiac kosmetyki z USA moge wziasc przy okazji dla kogos.
Oferta skierowana do osob z Krakowa [odbior osobisty]

Oferta wazna do 28.08
Wiecej szczegolow gg:718495
_al3x jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości