Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-13, 17:05   #241
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Właśnie się kwaszę, intensywnie. Ale nie sądzę, żeby był to efekt oczyszczania. Skłonność do zapychania mam raczej średnią. Boję się, że to filtr. Ostatni filtr z rossmana babydream mnie zawiódł. Chyba najlepiej wspominam Roc'a (niestety już niedostępnego a przynajmniej nie w tej samej formule).
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 15:37   #242
emanuelle2
Raczkowanie
 
Avatar emanuelle2
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: ziemia
Wiadomości: 68
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

witam serdecznie
prosiła bym kogoś kompetentnego o rozszyfrowanie składu tego kremuprzepraszam jeżeli coś zle napiszę ale skład jest podany tak małymi literkami,że naprawdę muszę porządnie wysilić wzrok

-Amincer-supermed koncentrate-jedwabny lifting-krem nawilżający na dzień:
inci-aqua,cetearyl alcohol,and cetearath-20,isopropyl miristate,glycerin,ischex adecane,caprylic capric trigliceryde,paraffinum liquidum,dimethicone,bras sica abyssirica(abyssinian)oil ,urea,hydrolyzed silk protein,butyrospemum parkil (shea butter),benzophenone-3,sacharide isomerate,acrylates/ acrylamide copolymer,(and )mineral oil (and) polysorbate-85,panthenol,allantoin,PE G-8 (and) tocophenol (and) ascorbyl palmitate (and) ascorbic acid (and)citric acid,propylene glycol (and) diazolidinyl urea (and) methylparaben (and) propylparaben,methylchior oisochiazolinone (and) methylisochiazolinone (and)benzyl alcohol,parfum

ale długi składdopiero teraz zdałam sobie z tego sprawę
bardzo proszę o ocenę pod względem przeciwzmarszczkowym,odży wiającym i nawilżającym skóręoraz co może powodować powstawanie zaskórników(mam ich dużo)
i ewentualnie o napisanie jakiego składnika należy bezwzględnie unikać
z góry dziękuję

Edytowane przez emanuelle2
Czas edycji: 2013-11-14 o 15:40
emanuelle2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 15:42   #243
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość
witam serdecznie
prosiła bym kogoś kompetentnego o rozszyfrowanie składu tego kremuprzepraszam jeżeli coś zle napiszę ale skład jest podany tak małymi literkami,że naprawdę muszę porządnie wysilić wzrok
-Amincer-supermed koncentrate-jedwabny lifting-krem nawilżający na dzień:
inci-aqua,cetearyl alcohol,and cetearath-20,isopropyl miristate,glycerin,ischex adecane,caprylic capric trigliceryde,paraffinum liquidum,dimethicone,bras sica abyssirica(abyssinian)oil ,urea,hydrolyzed silk protein,butyrospemum parkil (shea butter),benzophenone-3,sacharide isomerate,acrylates/ acrylamide copolymer,(and )mineral oil (and) polysorbate-85,panthenol,allantoin,PE G-8 (and) tocophenol (and) ascorbyl palmitate (and) ascorbic acid (and)citric acid,propylene glycol (and) diazolidinyl urea (and) methylparaben (and) propylparaben,methylchior oisochiazolinone (and) methylisochiazolinone (and)benzyl alcohol,parfum
ale długi składdopiero teraz zdałam sobie z tego sprawę
bardzo proszę o ocenę pod względem przeciwzmarszczkowym,odży wiającym i nawilżającym skórę
i ewentualnie o napisanie jakiego składnika należy bezwzględnie unikać
z góry dziękuję
To że skład jest długi to nie zawsze jest złe Powinien nawilżyć. Jesli chodzi o prewencję przeciwzmarszczkową to polecam na dzien krem z wysokim filtrem na codzien
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 18:16   #244
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Witajcie, przybywam z problemem zapychania (a może to wina hormonów?) Otóż od tygodnia może dłużej używam filtru ziaja med 50tki matującej (ale nie kremu tonującego) + podkładu z marizy oil free. Nie spotkałam się na kwc z opinią żeby którąś wizażankę ziaja zapychała, na temat podkładu też nie znalazłam takich informacji. Jednak od pewnego czasu nie mogę się pozbyć niespodzianek na brodzie i zauważam nowe drobne dziadostwa w okolicy ust. Wrzucam składy:
Mariza oil free :

Skład: Aqua, Cyclomethicone (and) Dimethicone Copolyol, Cyclomethicone Pentamer (and) Aluminum Magnesium Hydroxide-Stearate, Cyclomethicone (and) Dimethicone, Sodium Chloride, Talc, Polyglyceryl -3 Diisostearate, Panthenol, Imidazolidinyl Urea, Parfum, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamic, Aldehyde, Hydroxycitronellal, Lilial, Linalool, Alpha Iso Methyl Ionone, +/- CI 77891 (Titanium dioxide), CI 77499, CI 77491, CI 77492, CI 77288.

Ziaja med:

Skład: Aqua (Water), Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylexyl Methoxycinnamate, Bix-Ethylhexylphenol Methoxyphenyl Triazine, Polymethyl Methacrylate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclomethicone, Glycerin, Triethylhexanoin, Ethylhexyl Triazone, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/Dimethylocarbonate Copolymer, Panthenol, Tocoperyl Acetate, Xanthan Gum, Carbomer, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum (Fragrance), Citronellol, Limonene (05.07.2013.)

Bardzo proszę o pomoc. Mam nadzieję, że to nie wina filtru (
Hormony to jedno, jeżeli jest z nimi kłopot, to niestety wiele kremów, olejów może zapychać skórę, która od nierównej gospodarki hormonalnej szaleje i może wydzielać mnóstwo sebum, a kremy blokują jego ujście, zwłaszcza ciężkie. Obstawiałabym, że winowajcą jest Ziaja, chociaż ten pierwszy jest na bazie silikonów, które też obciążają skórę.

Cytat:
Napisane przez emanuelle2 Pokaż wiadomość
witam serdecznie
prosiła bym kogoś kompetentnego o rozszyfrowanie składu tego kremuprzepraszam jeżeli coś zle napiszę ale skład jest podany tak małymi literkami,że naprawdę muszę porządnie wysilić wzrok

-Amincer-supermed koncentrate-jedwabny lifting-krem nawilżający na dzień:
inci-aqua,cetearyl alcohol,and cetearath-20,isopropyl miristate,glycerin,ischex adecane,caprylic capric trigliceryde,paraffinum liquidum,dimethicone,bras sica abyssirica(abyssinian)oil ,urea,hydrolyzed silk protein,butyrospemum parkil (shea butter),benzophenone-3,sacharide isomerate,acrylates/ acrylamide copolymer,(and )mineral oil (and) polysorbate-85,panthenol,allantoin,PE G-8 (and) tocophenol (and) ascorbyl palmitate (and) ascorbic acid (and)citric acid,propylene glycol (and) diazolidinyl urea (and) methylparaben (and) propylparaben,methylchior oisochiazolinone (and) methylisochiazolinone (and)benzyl alcohol,parfum

ale długi składdopiero teraz zdałam sobie z tego sprawę
bardzo proszę o ocenę pod względem przeciwzmarszczkowym,odży wiającym i nawilżającym skóręoraz co może powodować powstawanie zaskórników(mam ich dużo)
i ewentualnie o napisanie jakiego składnika należy bezwzględnie unikać
z góry dziękuję
No niestety moze przyczynić się do powstawania zaskórników i pryszczy, zawiera emolient, cetearyl alcohol wysoko w składzie, parafinę i olej mineralny, także trójglicerydy oraz glicerynę prawdopodobnie syntetyczną, a wysoko w składzie należy unikać także glikolu propylenowego przy cerze skłonnej do wyprysków, którego tutaj jest na szczęście mniej.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-11-14 o 18:18
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 18:23   #245
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
H
No niestety moze przyczynić się do powstawania zaskórników i pryszczy, zawiera emolient, cetearyl alcohol wysoko w składzie, parafinę i olej mineralny, także trójglicerydy oraz glicerynę prawdopodobnie syntetyczną, a wysoko w składzie należy unikać także glikolu propylenowego, którego tutaj jest na szczęście mniej.
Dlaczego należy unikać glycolu propylenowego, gliceryny? Czy jest sens rozkładania na czynniki pierwsze kosmetyku skoro dane składniki razem współdziałają, uzupełniają się, niektóre niwelują ewentualne działanie niepożądane...? Dla mnie to trochę wątpliwe Nie wiemy przecież też w jakim stężeniu jest dana substancja. Oczywiscie rozumiem jeszcze unikanie np. oleju kokosowego który ma wysoki potencjał komedogenny (choć to, ze jest wysoko w składzie też nie mówi jeszcze ile go tam jest) i rozumiem unikanie kosmetyków, które nie mają składników jakie są pożądane w naszej pielęgnacji, ale samego rozkładu na czynniki nie rozumiem Przecież najważniejszy jest test skórny- indywidualny. Tylko tak mozemy sprawdzić czy dany kosmetyk działa na nas źle czy dobrze.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 18:27   #246
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Dlaczego należy unikać glycolu propylenowego, gliceryny? Czy jest sens rozkładania na czynniki pierwsze kosmetyku skoro dane składniki razem współdziałają, uzupełniają się, niektóre niwelują ewentualne działanie niepożądane...? Dla mnie to trochę wątpliwe Nie wiemy przecież też w jakim stężeniu jest dana substancja. Oczywiscie rozumiem jeszcze unikanie np. oleju kokosowego który ma wysoki potencjał komedogenny (choć to, ze jest wysoko w składzie też nie mówi jeszcze ile go tam jest) i rozumiem unikanie kosmetyków, które nie mają składników jakie są pożądane w naszej pielęgnacji, ale samego rozkładu na czynniki nie rozumiem Przecież najważniejszy jest test skórny- indywidualny. Tylko tak mozemy sprawdzić czy dany kosmetyk działa na nas źle czy dobrze.
Zgadzam się w całej rozciągłości, dlatego napisałam, że "może" powodować wypryski, co nie znaczy, ze będzie to robił Zwróciłam tylko uwagę na składniki, które są potencjalnie wysoko komedogenne lub "nieobojętne" dla skóry, a także jak w przypadku glikolu propylenowego aknegenne.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-11-14 o 18:30
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 19:03   #247
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zgadzam się w całej rozciągłości, dlatego napisałam, że "może" powodować wypryski, co nie znaczy, ze będzie to robił Zwróciłam tylko uwagę na składniki, które są potencjalnie wysoko komedogenne lub "nieobojętne" dla skóry, a także jak w przypadku glikolu propylenowego aknegenne.
Ok Napisałam tylko dla tych, którzy analizy biorą zbyt dosłownie Może przyda się dla potomnych A "co masz" do gliceryny?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-14, 19:08   #248
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Ok Napisałam tylko dla tych, którzy analizy biorą zbyt dosłownie Może przyda się dla potomnych A "co masz" do gliceryny?
Ta pozyskiwana z naturalnych surowców jest o wiele przyjaźniejsza, niestety właściwie dostępna tylko w kosmetykach naturalnych certyfikowanych i oznaczonych, skąd pochodzi dany składnik. Na syntetyczną są skargi Ja osobiście glicerynę lubię.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 19:15   #249
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ta pozyskiwana z naturalnych surowców jest o wiele przyjaźniejsza, niestety właściwie dostępna tylko w kosmetykach naturalnych certyfikowanych i oznaczonych, skąd pochodzi dany składnik. Na syntetyczną są skargi Ja osobiście glicerynę lubię.
A mogę wiedzieć jakie? Z ciekawości
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 19:22   #250
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
A mogę wiedzieć jakie? Z ciekawości
Pierwszy z brzegu przykład, to Phenome, aubrey organics też, ale jest tego trochę, eco-cert z tego co kojarzę gwarantuje naturalność gliceryny, ale nie dam ręki odciąć.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 14:56   #251
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Pierwszy z brzegu przykład, to Phenome, aubrey organics też, ale jest tego trochę, eco-cert z tego co kojarzę gwarantuje naturalność gliceryny, ale nie dam ręki odciąć.
O dzieki Tylko chodziło mi o to jakie są skargi Czy podrażnia częsciej czy co:P

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-15 o 14:57
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-15, 15:38   #252
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
O dzieki Tylko chodziło mi o to jakie są skargi Czy podrażnia częsciej czy co:P
O sorry No zapycha pory rzekomo
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 17:33   #253
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
O sorry No zapycha pory rzekomo
OK dziekuje Ciekawi mnie to, bo Lorri gdzieś mi tu pisała, że gliceryna nie ma działania komedogennego, bo ja napisałam kiedyś że mnie zapchała:P
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 17:45   #254
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
OK dziekuje Ciekawi mnie to, bo Lorri gdzieś mi tu pisała, że gliceryna nie ma działania komedogennego, bo ja napisałam kiedyś że mnie zapchała:P
Teoria to niestety jedno, ale jest wiele cer, które nie wpasowują się w żadne teorie naukowców Ledwie stronę wcześniej ktoś pisał, że gliceryna tak u niej działa, a przynajmniej pada takie podejrzenie. Przykładów jest o wiele więcej. Faktem jest niestety, że często winę zwala się na Bogu ducha winną glicerynę, jeśli nie zna się właściwości pozostałych i bardziej obco brzmiących składników w produkcie, niczego jednak nie można negować, jeżeli czyta się o tym na każdym kroku
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 23:09   #255
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Teoria to niestety jedno, ale jest wiele cer, które nie wpasowują się w żadne teorie naukowców Ledwie stronę wcześniej ktoś pisał, że gliceryna tak u niej działa, a przynajmniej pada takie podejrzenie. Przykładów jest o wiele więcej. Faktem jest niestety, że często winę zwala się na Bogu ducha winną glicerynę, jeśli nie zna się właściwości pozostałych i bardziej obco brzmiących składników w produkcie, niczego jednak nie można negować, jeżeli czyta się o tym na każdym kroku
To moze wkleję tą wypowiedz Lorri
zródło: wątek "zapychające składniki w kosmetykach" 1438

To jeszcze raz zapytam: czy smarowałyście się czystą gliceryną/parafiną itd., czy kosmetykami z ich dodatkiem? Jak można twierdzić, że winowajcą jest jeden wybrany składnik kosmetyku, nie biorąc pod uwagę jego stężenia i towarzystwa innych składników?

Obserwacje wielu użytkowniczek kosmetyków, że preparaty z gliceryną w składzie powodują "zapychanie" traktowałabym nie jako powód do ogólnej glicerynofobii, tylko co najwyżej jako sugestię, że gliceryna może powodować problemy w połączeniu z niektórymi składnikami.

Wzmianki na temat potencjalnych interakcji gliceryny można znaleźć w opracowaniach z lat 80, niestety żaden z autorów nie rozwijał specjalnie tych kwestii. Według M. Lanzeta czysta gliceryna nie jest komedogenna (ocena 0/3). Co więcej, w testach formulacji zawierających komedogenny kwas oleinowy stwierdzono pozytywny wpływ dodatku glicerolu - zmniejszał potencjał zaskórnikotwórczy [Comedogenic effects of cosmetic raw materials, Cosmet. Toilet. 1986, 101(2); opieram się na opracowaniu]. Również J. E. Fulton uznaje glicerynę za niekomedogenną (0/5), podobnie jak inne cukry w czystej postaci. Zauważa jednak, że w połączeniu z kwasami tłuszczowymi mającymi dobrą zdolność penetrowania naskórka (czyli np. z oleinowym) mogą działać drażniąco na mieszki włosowo-łojowe [Comedogenicity and irritancy of commonly used ingredients in skin care products, J. Soc. Cosmet. Chem. 1989, 40(6)].

Być może użytkowniczki kosmetyków z gliceryną obserwują u siebie efekty aknegennego działania niekorzystnych połączeń tego składnika z innymi składnikami. Być może do powstawania wyprysków/ zaskórników przyczyniają się zupełnie inne składniki/połączenia składników. A może zmiany nie mają nic wspólnego ze stosowanymi kosmetykami... Tak czy siak, nie ma wg mnie racjonalnych powodów, aby skreślać kosmetyk tylko ze względu na glicerynę w składzie.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 19:32   #256
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
DERMIKA SEBUMETIC-zna ktoś?

Witam serdecznie!
Walcząc z nadmiernym przetłuszczaniem się mojej cery, szukam coraz to nowych sposobów na opanowanie jej... W aptece natknęłam się na serię Dermika Sabumetic. Na składach niestety się nie znam, w internecie nie znalazłam opinii...
Może któraś z Was stosowała kosmetyki z tej serii? Może ktoś odszyfruje skład?

SKŁAD DERMIKA SEBUMETIC krem do redukcji niedoskonałości:
aqua, propylene glycol dicaprylate, glycerin, methyl methacrylate crosspolymer, butylene glycol, dicaprylyl carbonate, ethylhexy stearate, squalane, glyceryl stearate citrate, cetyl alcohol, glyceryl stearate, dimethicone, niacinamide, tocopheryl acetate, enantia chlorantha bark extract, hydrolyzed candida saitoana extract, ubiquinone, tocopheryl, ascorbyl palmitate, oleanolic acid, phenoxyethamol, carbomer, sodium hydroxide, propylene glycol, peg-8 ascorbic acid, citric acid, methylisothiazolinone, disodium edta, parfum.

DERMIKA SEBUMETIC serum do redukcji wydzielania sebum:
aqua, glycerin, propylene glycol, butylene glycol, ethylhexyl stearate, methyl methacrylate crosspolymer, cetyl alcohol, glyceryl stearate, dimethicone, squalane, niacinamide, tocopheryl acetate, salix alba bark extract, chlorantha bark extract, propylene glycol, ubiquinone, tocopherol, oleanolic acid, ascorbyl palmitate, phenoxyethanol, carbomer, sodium hydroxide, methylisothiazolinone, peg-8, disodium edta, ascorbic acid, parfum.

Ma to szansę zadziałać? Czy lepiej nie zawracać sobie głowy?
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 21:35   #257
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: DERMIKA SEBUMETIC-zna ktoś?

Cytat:
Napisane przez aduska1212 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!
Walcząc z nadmiernym przetłuszczaniem się mojej cery, szukam coraz to nowych sposobów na opanowanie jej... W aptece natknęłam się na serię Dermika Sabumetic. Na składach niestety się nie znam, w internecie nie znalazłam opinii...
Może któraś z Was stosowała kosmetyki z tej serii? Może ktoś odszyfruje skład?

SKŁAD DERMIKA SEBUMETIC krem do redukcji niedoskonałości:
aqua, propylene glycol dicaprylate, glycerin, methyl methacrylate crosspolymer, butylene glycol, dicaprylyl carbonate, ethylhexy stearate, squalane, glyceryl stearate citrate, cetyl alcohol, glyceryl stearate, dimethicone, niacinamide, tocopheryl acetate, enantia chlorantha bark extract, hydrolyzed candida saitoana extract, ubiquinone, tocopheryl, ascorbyl palmitate, oleanolic acid, phenoxyethamol, carbomer, sodium hydroxide, propylene glycol, peg-8 ascorbic acid, citric acid, methylisothiazolinone, disodium edta, parfum.

DERMIKA SEBUMETIC serum do redukcji wydzielania sebum:
aqua, glycerin, propylene glycol, butylene glycol, ethylhexyl stearate, methyl methacrylate crosspolymer, cetyl alcohol, glyceryl stearate, dimethicone, squalane, niacinamide, tocopheryl acetate, salix alba bark extract, chlorantha bark extract, propylene glycol, ubiquinone, tocopherol, oleanolic acid, ascorbyl palmitate, phenoxyethanol, carbomer, sodium hydroxide, methylisothiazolinone, peg-8, disodium edta, ascorbic acid, parfum.

Ma to szansę zadziałać? Czy lepiej nie zawracać sobie głowy?
Musisz sama przetestować i sprawdzić czy działa. Rozkład na pojedyncze skladniki nie ma sensu bo one wspólgrają. Możesz dodać je do kwc, wtedy jest szansa że ktos wstawi opinię.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 08:57   #258
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Wiem, że najlepiej testować samemu. Chodzi mi o to, czy nie ma tam składników, które szkodzą, zapychają itp. Boję się pogorszenia stanu cery, bo póki co nie jest najgorzej..
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 13:46   #259
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: DERMIKA SEBUMETIC-zna ktoś?

Cytat:
Napisane przez aduska1212 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie!
Walcząc z nadmiernym przetłuszczaniem się mojej cery, szukam coraz to nowych sposobów na opanowanie jej... W aptece natknęłam się na serię Dermika Sabumetic. Na składach niestety się nie znam, w internecie nie znalazłam opinii...
Może któraś z Was stosowała kosmetyki z tej serii? Może ktoś odszyfruje skład?

SKŁAD DERMIKA SEBUMETIC krem do redukcji niedoskonałości:
aqua, propylene glycol dicaprylate, glycerin, methyl methacrylate crosspolymer, butylene glycol, dicaprylyl carbonate, ethylhexy stearate, squalane, glyceryl stearate citrate, cetyl alcohol, glyceryl stearate, dimethicone, niacinamide, tocopheryl acetate, enantia chlorantha bark extract, hydrolyzed candida saitoana extract, ubiquinone, tocopheryl, ascorbyl palmitate, oleanolic acid, phenoxyethamol, carbomer, sodium hydroxide, propylene glycol, peg-8 ascorbic acid, citric acid, methylisothiazolinone, disodium edta, parfum.

DERMIKA SEBUMETIC serum do redukcji wydzielania sebum:
aqua, glycerin, propylene glycol, butylene glycol, ethylhexyl stearate, methyl methacrylate crosspolymer, cetyl alcohol, glyceryl stearate, dimethicone, squalane, niacinamide, tocopheryl acetate, salix alba bark extract, chlorantha bark extract, propylene glycol, ubiquinone, tocopherol, oleanolic acid, ascorbyl palmitate, phenoxyethanol, carbomer, sodium hydroxide, methylisothiazolinone, peg-8, disodium edta, ascorbic acid, parfum.

Ma to szansę zadziałać? Czy lepiej nie zawracać sobie głowy?
Agnieszka ma rację, ja mam jednak podobną cerę i nie kupiłabym tego Nie podoba mi się skład, tanie substancje, dużo wypełniaczy i polimerów, które owszem sprawiają, że skóra ładnie wygląda, ale nic więcej, działają tylko do umycia. Mogą szkodzić, dużo substancji potencjalnie drażniących. Jeśli zależy Ci tylko na tuningu bez pielęgnacji, to może i warto.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-11-22 o 13:48
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-22, 17:01   #260
pokraczna35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Witajcie dziewczyny

chciałabym bardzo prosić którąś z Was o rozszyfrowanie składu tego oto kremu (jest to 'nowość' w ofercie yves rocher, na KWC jeszcze go nie ma):
http://www.yves-rocher.pl/krem_inten...ilzajacy_spf25

Yves rocher, krem intensywnie nawilżający SPF 25

AQUA* GLYCERIN* ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE* METHYLPROPANEDIOL* ETHYLHEXYL SALICYLATE* DIMETHICONE* ZINC OXIDE(NANO)* PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID* POTASSIUM CETYL PHOSPHATE* COCO-CAPRYLATE/CAPRATE* CETYL ALCOHOL* BEHENYL ALCOHOL* BETAINE* PEG-100 STEARATE* SESAMUM INDICUM SEED OIL* HAMAMELIS VIRGINIANA FLOWER WATER* APHLOJA THEIFORMS LEAF EXTRACT* GLYCERYL STEARATE* SODIUM HYDROXIDE* PHENOXYETHANOL* ACRYLATES/VINYL ISODECANOTE CROSSPOLYMER* ACER SACCHARUM EXTRACT* PARFUM* AGAVE TEQUILANA LEAF EXTRACT* AMINOMETHYL PROPANOL* XANTHAM GUM* POLYSORBAT 60* HYDROXYETHYLCELLULOSE* TRIETHOHYCAPRYLSILANE* TOCOPHERYL ACETATE* TETRASODIUM EDTA* SODIUM BENZOATE* POTASIUM SORBATE* CITRIC ACID*

Moja skóra lubi się świecić i potrafi coś czasem na niej wyskoczyć, ale skupiam się na nawilżaniu, no i plusem jest też filtr 25 tego kremu. Chciałabym wiedzieć, czy jego skład nie jest zapychający/szkodzący/i tak dalej. Będę bardzo wdzięczna za pomoc
pokraczna35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 17:10   #261
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez pokraczna35 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny

chciałabym bardzo prosić którąś z Was o rozszyfrowanie składu tego oto kremu (jest to 'nowość' w ofercie yves rocher, na KWC jeszcze go nie ma):
http://www.yves-rocher.pl/krem_inten...ilzajacy_spf25

Yves rocher, krem intensywnie nawilżający SPF 25

AQUA* GLYCERIN* ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE* METHYLPROPANEDIOL* ETHYLHEXYL SALICYLATE* DIMETHICONE* ZINC OXIDE(NANO)* PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID* POTASSIUM CETYL PHOSPHATE* COCO-CAPRYLATE/CAPRATE* CETYL ALCOHOL* BEHENYL ALCOHOL* BETAINE* PEG-100 STEARATE* SESAMUM INDICUM SEED OIL* HAMAMELIS VIRGINIANA FLOWER WATER* APHLOJA THEIFORMS LEAF EXTRACT* GLYCERYL STEARATE* SODIUM HYDROXIDE* PHENOXYETHANOL* ACRYLATES/VINYL ISODECANOTE CROSSPOLYMER* ACER SACCHARUM EXTRACT* PARFUM* AGAVE TEQUILANA LEAF EXTRACT* AMINOMETHYL PROPANOL* XANTHAM GUM* POLYSORBAT 60* HYDROXYETHYLCELLULOSE* TRIETHOHYCAPRYLSILANE* TOCOPHERYL ACETATE* TETRASODIUM EDTA* SODIUM BENZOATE* POTASIUM SORBATE* CITRIC ACID*

Moja skóra lubi się świecić i potrafi coś czasem na niej wyskoczyć, ale skupiam się na nawilżaniu, no i plusem jest też filtr 25 tego kremu. Chciałabym wiedzieć, czy jego skład nie jest zapychający/szkodzący/i tak dalej. Będę bardzo wdzięczna za pomoc
Bardzo przyzwoity skład, ma pojedyńcze substancje, które mogą być potencjalnie zapychające, lecz w małym stopniu, to naprawdę świetny skład na tle innych Yves Rocherowych i drogeryjnych. Zaskoczyłaś mnie ta nowością i do tego ma filtry. Niczego sobie. Ciekawe, jak z nawilżeniem, teoretycznie powinien ładnie nawilżać.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 18:28   #262
pokraczna35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziękuję bardzo za odpowiedź, Korah

znalazłam jeszcze coś takiego:
http://allegro.pl/lass-naturals-krem...716015850.html

Lass naturals, krem nawilżający 5w1 SPF 30.

Rose Water (Rosa Damascena), Olive Oil (Olea Euroea), Shea Butter (Cegesoft SB*), Dimethicone,
Hyalurosmooth LS 8998, Vegetable Glycerin, Dry-Flo PC, Aloe Vera (Aloe Barbadensis),
Walnut Oil (Juglans Regia), Wheat Germ Oil (Tritcum Vulgare), Cetiol-CC*, Eumulgin SG*,
Liqurores Ext. (Glycyrrhiza Glabra), Lemon Grass Oil (Cymbopogon Schoenanthus),
Carrot Seed Oil (Daucus Carota Sativa), Vetiver Oil (Vetivera Zizanoides), Xanthan Gum, Potassium Sorbate.
* naturalne składniki certyfikowane przez Ecocert


z tym kremem też mam lekki problem, bo na KWC go nie ma, firma też raczej mało znana chociaż reklamująca się jako 'naturalna'.


poza tym, producent napisał, że ten krem jest przeznaczony dla mężczyzn... nie bardzo tego rozumiem, składniki są chyba uniwersalne


Co o tym myślisz?
pokraczna35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 19:17   #263
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez pokraczna35 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedź, Korah

znalazłam jeszcze coś takiego:
http://allegro.pl/lass-naturals-krem...716015850.html

Lass naturals, krem nawilżający 5w1 SPF 30.

Rose Water (Rosa Damascena), Olive Oil (Olea Euroea), Shea Butter (Cegesoft SB*), Dimethicone,
Hyalurosmooth LS 8998, Vegetable Glycerin, Dry-Flo PC, Aloe Vera (Aloe Barbadensis),
Walnut Oil (Juglans Regia), Wheat Germ Oil (Tritcum Vulgare), Cetiol-CC*, Eumulgin SG*,
Liqurores Ext. (Glycyrrhiza Glabra), Lemon Grass Oil (Cymbopogon Schoenanthus),
Carrot Seed Oil (Daucus Carota Sativa), Vetiver Oil (Vetivera Zizanoides), Xanthan Gum, Potassium Sorbate.
* naturalne składniki certyfikowane przez Ecocert


z tym kremem też mam lekki problem, bo na KWC go nie ma, firma też raczej mało znana chociaż reklamująca się jako 'naturalna'.


poza tym, producent napisał, że ten krem jest przeznaczony dla mężczyzn... nie bardzo tego rozumiem, składniki są chyba uniwersalne


Co o tym myślisz?
Piękny skład, co prawda zawiera silikon i jakieś bliżej mi nieznane kompleksy, choć częściowo akceptowalne przez Eco-cert, czyli naturalne. Może zapychać, chyba, że Twoja cera dobrze toleruje oleje i masła roślinne i nie nadawać się pod makijaż ( w końcu jest dla facetów), wygląda mi na dość solidny kaliber w kwestii konsystencji, a że męski, to nie szkodzi, ma składniki normalne i typowe w kobiecych produktach, może mieć zapach męskawy, ale to kwestia gustu. Na pewno jest pielęgnujący i zdrowy, nawet jeśli nie sprawdzi się na co dzień, to ma w sobie skarbnicę dobroczynnych substancji, które warto od czasu do czasu zaaplikować skórze, w dodatku zamiast zwykłej, taniej wody, ma w bazie różaną wodę

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2013-11-22 o 19:18
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 21:53   #264
pokraczna35
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Dziękuję jeszcze raz! teraz mam dylemat czy wybrać yves rocher czy lass naturals, ale chyba skłaniam się ku temu pierwszemu
pokraczna35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 10:08   #265
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bardzo przyzwoity skład, ma pojedyńcze substancje, które mogą być potencjalnie zapychające, lecz w małym stopniu, to naprawdę świetny skład na tle innych Yves Rocherowych i drogeryjnych. Zaskoczyłaś mnie ta nowością i do tego ma filtry. Niczego sobie. Ciekawe, jak z nawilżeniem, teoretycznie powinien ładnie nawilżać.
A co z filtrem? Jest on fotostabilny?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 22:42   #266
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Nie znam się totalnie na składach, ale chciałabym wiedzieć (tak po ludzku), co zawiera ten krem i czy będzie nawilżał:

Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Cocoate, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate Citrate, Methylpropanediol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Myristyl Myristate, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glyceryl Glucoside, 1,2-Hexanediol, Dimethicone, Sodium Carbomer, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Limonene, Linalool, Parfum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 17:29   #267
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
A co z filtrem? Jest on fotostabilny?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
jest i fotostabilny (nie traci wlasciwosci pod wplywem slonca) i stabilny ogolnie, czyli nadaje sie pod makijaz

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 16:52   #268
izka200289
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 9
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

:d
izka200289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 02:01   #269
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Nie znam się totalnie na składach, ale chciałabym wiedzieć (tak po ludzku), co zawiera ten krem i czy będzie nawilżał:

Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Cocoate, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides, Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate Citrate, Methylpropanediol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Myristyl Myristate, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glyceryl Glucoside, 1,2-Hexanediol, Dimethicone, Sodium Carbomer, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Limonene, Linalool, Parfum.
Jest ktoś, kto pomoże?
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-11, 08:49   #270
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.IV

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Nie znam się totalnie na składach, ale chciałabym wiedzieć (tak po ludzku), co zawiera ten krem i czy będzie nawilżał:

Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Cocoate, Cetyl Alcohol, Hydrogenated Coco-Glycerides (nawilżacz), Isopropyl Palmitate, Glyceryl Stearate Citrate, Methylpropanediol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Myristyl Myristate, Tocopheryl Acetate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glyceryl Glucoside, 1,2-Hexanediol, Dimethicone, Sodium Carbomer, Trisodium EDTA, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Limonene, Linalool, Parfum.
woda, gliceryna (nawilżacz), tłusty emolient, emolient, utwardzone glicerydy z oleju kokosowego (nawilżacz, zmiękczacz), ciekły wosk-emolient, emulgator, rozpuszczalnik, regulator lepkości, emolient tłusty, witamina E, sok z aloesu (nawilżacz), tu do końca nie wiem, ale substancja otrzymywana z cukru, prawdopodobnie nawilżacz, konserwant, silikon (wygładzacz), polimer syntetyczny (wygładzacz), chelator-stabilizator, konserwant, konserwant, naturalne substancje zapachowe z olejków eterycznych, substancja zapachowa.

Zawiera dużo emolientów, czyli substancji okluzyjnych, raczej do lekkich nie należy, powinien nawilżyć, ale skład wydaje się także ochronny i natłuszczający, może zostawiać tłustą niewchłaniającą się warstwę na skórze.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-04 00:44:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:51.