Co ze mnie za typ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-02-07, 23:38   #1
afamari
Raczkowanie

Co ze mnie za typ?

Jestem na etapie zmian, nie tylko kolorystycznych ale i życiowych, dlatego też chciałabym zmienić coś w moim wizerunku, ale mam problem!
Po pierwsze nie umiem określić koloru oczu, po drugie nie wiem jaki kolor włosów byłby najlepszy a chciałabym dokonać nawet szokującej zmiany.

Mój naturalny kolor włosów to jasny brąz/ciemny blond, który w zimę jest doprawdy ciemny a w lato staje się złotym blondem.
Moje naturalne włosy mają też złoty połysk.
Opalam się dość szybko, można powiedzieć brzoskwiniowo.
Dodam jeszcze, że mam tzw. szczupłą twarz i w ciemnych kolorach włosów wyglądam źle (szczegolnie w długich włosach).

Najlepiej czuję się w odcieniach średniej zieleni, czerwonym, pomarańczowym. Noszę też czarny a w lato dużo bieli.

No i proszę o pomoc, jaki kolor Waszym zdaniem pasowałby do moich oczu?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg eyes_2013.jpg (36,8 KB, 393 załadowań)
afamari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 00:11   #2
Skczat
Rozeznanie

Dot.: Co ze mnie za typ?

Twój kolor oczu to piwny, czyli zielono-brązowy. Zapewne zmienia swoją barwę na zielony lub brązowy zależnie od światła i makijażu

Nie wrzuciłaś zdjęcia całej twarzy ani włosów, więc ciężko powiedzieć mi cokolwiek o kolorach. Z Twojego opisu jednek podejrzewam Cię o bycie jesienią.

Jeśli chodzi o zmiany, na Twoim miejscu zadbałabym o cerę - zainteresuj się kwasami/retinoidami na przebarwienia (podforum biochemia) i koniecznie zainwestuj w dobry krem ze stabilnym filtrem
Skczat jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 00:24   #3
afamari
Raczkowanie

Ano popatrzę na te kwasy, bo nic nie wiem na ten temat. Kremu z filtrem owszem używam, ale w lato tylko. Zaraz dodam zdjecie, jak teraz wygladam.
Dziekuje za odpowiedź!
Stary 2013-02-08, 02:07   #4
Otero
Raczkowanie

Można zapytać ile masz lat ?
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem
Otero jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 12:23   #5
MirandaS
Przyczajenie

wygląda na to, że jesteś jesienią. ale pokaż jeszcze jakieś zdjęcie całej twarzy+ włosów
MirandaS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 12:35   #6
afamari
Raczkowanie

39, a czemu pytasz?
Wiem, że foto, na którym są oczy wygląda strasznie, właściwie może nie powinnam go wstawiać, bo jestem chora i chyba to widać, po moich podkrążonych oczach

Proszę oto zdjęcia.

To w zielonym golfie to jedno z ostatnich. Niestety eksperymentowałam i położyłam sobie hennę-miedź na głowie i chybanie czuję się w tym kolorze najlepiej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Saturday_1.jpg (134,5 KB, 304 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg botteltje.jpg (73,1 KB, 271 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg angel_1.jpg (106,2 KB, 267 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Angie_January13.jpg (104,5 KB, 341 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2013-02-08 o 19:29 Powód: post pod postem
Stary 2013-02-08, 15:16   #7
201607040946
Konto usunięte

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=197808&page=190
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 17:52   #8
afamari
Raczkowanie

dzieki za link, ale nie zależy mi na określeniu typu urody.

Ja po prostu chcę wiedzieć, jaki kolor włosów pasowałby mi najbardziej, szczególnie do koloru moich oczu.
Stary 2013-02-08, 19:40   #9
Skczat
Rozeznanie

jeśli chodzi o kolor włosów, proponowałabym Ci ciepły, kasztanowy brąz. zdjęcia wydają się potwierdzać to, że Twój urody to Jesień. poszukaj inspiracji w kolorach, jakie nosi Julia Roberts. moim zdaniem mogłabyś zapuścić też grzywkę, ta długość jest nietwarzowa.

nie zrozum mnie źle, jesteś atrakcyjną kobietą, ale według mnie podstawą Twojej metamorfozy powinna być w tej chwili pielęgnacja cery - wydaje się być dość zniszczona jak na Twój wiek. na forum znajdziesz wiele pomocnych wskazówek

pozdrawiam
Skczat jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 19:59   #10
pannaagacinska
Wtajemniczenie

Oczy sa piwne a jezeli chodzi o kolor wlosow wydaje mi sie ze moglabys wygladac atrakcyjnie w ciut ciemniejszych, jakies dwa tony i wpadajace w rudosci

Zlikwiduj słowo „marzenie" i zastąp je słowem „plan".
pannaagacinska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 20:05   #11
Otero
Raczkowanie

Masz ładne rysy twarzy i bardzo ciekawy kolor oczu który moim zdaniem pięknie komponowałby się z miedzianymi włosami.
Moim zdaniem powinnaś lepiej zadbać o cerę : retinoidy potrafią zdziałać cuda!!! Powinnaś zadbać o ochronę przed słońcem bo wydaje mi się, że częste opalanie miało wplyw na stan Twojej skóry ?
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem
Otero jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 21:12   #12
Ljus
Raczkowanie

O kurcze prenzentujesz mój ideał kobiecej urody
Co do kolory to wg mnie w jasnych jest Ci bardzo do twarzy, a jeśli potrzebujesz zmian to poszłabym w ciepłe odcienie brązu, może wpadające w rudy

Ljus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-09, 10:47   #13
afamari
Raczkowanie

Ojeju, bardzo dziękuję za te wskazówki.
Masz rację, problem z cerą mam owszem od opalania Zainteresuję się pielęgnacją.
Moje pytania jest natomiast takie:
- czy przy rudych te moje problemy z cerą się nie uwidocznią? podobno nie wskazane rudości przy problemach z cerą?
- grzywka czy ma być dużo dłuższa? (owszem zdjęcie w zielonym golfie prezentuje moją grzywkę po kompletnej pomyłce fryzjera, po której musialam sama równać włosy - co widać
- czy nie iść w jaśniejszy blond wcale?

Wynalazłam kolor na włosy: Casting Bursztyn. Trudno zaryzykuję.
I tak będę za dwa miesiące kompletnie ścinać włosy więc mi ich nie szkoda, wcześniej przez ostatnie 5 lat nie były w ogole farbowane

Pozdrawiam!
Stary 2013-02-10, 18:52   #14
afamari
Raczkowanie

Bursztyn mam już na głowie. Mało przypomina jasny bursztyn, raczej ten ciemny... może się spłucze, na razie jestem trochę w szoku... :S
Stary 2013-02-10, 22:11   #15
afamari
Raczkowanie

No niestety nie zmyło się zbyt wiele, sama nie wiem jeszcze jak czuję się w tym kolorze, ale jest moim zdaniem bardzo ciemny, bynajmniej w stosunku, do tego co miałam na głowie wcześniej.

Nie wiem tylko dlaczego jest aż taka różnica, pomiędzy fotką zrobioną na dworzu, a tą w domu

Jak wy to widzicie?

dziekuję za komentarze!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg small2.jpg (61,2 KB, 125 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg small.jpg (55,3 KB, 117 załadowań)
Stary 2013-02-11, 19:02   #16
Holly85
Zadomowienie

ja od razu powiem, że ocenianie na podstawie tylko zdjęć, to zawsze jakiś procent ryzyka, ze się z kolorem nie utrafi, bo światło jest inne przy lampie błyskowej, bez lampy i to zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz. ciepłe gdy świeci słońce, jeszcze cieplejsze po południu gdy słońce zachodzi i bardzo chłodne gdy mamy pochmurny dzień. to jest niestety % ryzyka, że dasz zdjęcia o jakiejś tonacji niekoniecznie zgodne z prawdą, a my się zasugerujemy. dlatego też dwa powyższe zdjęcia tak różnią się od siebie.

na jednym ze wszystkich twoich zdjęć widzę kobietę o jasnej skórze, na drugim ta skóra jest różowa, pamiętaj to może być efekt źle dobranego koloru włosów. moim zdaniem jasny żółty blond jest zwyczajnie zbyt jasny i żółty co podbija zaczerwienienia na twarzy.

podoba mi się obecny kolor, całkiem fajnie udało Ci się go dobrać. to są póki co dwa zdjęcia, ale to zrobione na zewnątrz pokazuje, że kolor całkiem dobrze z Tobą współgra.

-a jaki jest naturalny odcień włosów? pomocne byłoby zdjęcie w naturalnych włosach jesli masz,
-naturalny kolor ust jest bardziej taki jak na zdjęciu z piwem w zielonej koszuli/lub tym kolo drzewa czy taki jak na tle tej różowej ściany? bardziej łososiowy czy różowy?

na zdjęciu w czarnej kiecce obok drzewa wyglądasz moim zdaniem ślicznie i chyba lepiej Ci bez grzywki.

Uważam, że powinnaś przestać sie opalać, opalona skóra Ci nie pasuje, dobrze Ci z jasną, wyglądasz wtedy promiennie i tak świeżo, a poza tym opalanie nie jest zdrowe

---------- Dopisano o 19:02 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

ktoś doradzał retinoidy, też byłabym za tym, ale najpierw doczytaj uważnie czy można je stosować przy cerze naczynkowej (pytanie czy zaczerwienienia są efektem opalania czy cery naczynkowej) dawno juz nie szukałam informacji nt retinoidów (nie myl z retinolem)dlatego na 100% pewna nie jestem czy można czy trzeba uważać.
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 22:39   #17
afamari
Raczkowanie

Holly85, serdeczne dzięki za taki komentarz.
Niełatwo mi jednak odpowiedzieć na pytanie dot. koloru ust.
Poszukam zaraz zdjęć, gdzie mam natuaralny kolor włosów, bo nosiłam taki przez około 5 lat.
Na moim zdjęciu z awatara to właśnie mój natuarlny kolor.
Masz rację, opalam się niestety dość często, ale nie przesadzam, tak mi się bynajmniej wydaje Nie mam problemów naczynkowych.

Jeśli chodzi o grzywkę, owszem chciałabym zapuścić, ale mam problem, bo moje czoło jest dość wysokie, a to chyba nie będzie dobrze wyglądać przy mojej zbyt szczupłej (kościstej) twarzy...?

Zaraz poszukam więcej zdjęć...
Dzięki raz jeszcze!
Stary 2013-02-12, 23:18   #18
afamari
Raczkowanie

Oto kilka fotek mojego natuaralnego koloru włosów...
Ta ostatnia, gdzie najciemniejsze, robiona wiosną, czyli słońce jeszcze ich nie rozjaśnił.
Pozostałe zdjęcia są z lata, dlatego włosy są jaśniejsze :S

No a kolor ust..? Wydaje mi się, że różowawy...
W ogóle b. rzadko maluję usta...

Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a1.jpg (56,0 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a2.jpg (16,6 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a3.jpg (29,9 KB, 72 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a4.jpg (14,7 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a5.jpg (14,9 KB, 33 załadowań)
Stary 2013-02-12, 23:54   #19
Hiyori
Zadomowienie

Mnie się najbardziej podobasz na focie przy drzewie w długich włosach w kucyka z "częścią blond włosów" i zdecydowanie bez grzywki Moim zdaniem w rudym ci jest bardzo nie do twarzy i mocna opalenizna (chyba opalasz się na czerwono...no w każdym bądź razie ma nieładny odcień) bardzo cię postarza. Może lepiej nie opalaj się tak mocno, a twarzy to już w ogóle, stawiam na włoski w kolorze blondu, najlepiej jakis balejaż z rożnych odcieni i bez grzywki
Hiyori jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-13, 10:36   #20
afamari
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość
Mnie się najbardziej podobasz na focie przy drzewie w długich włosach w kucyka z "częścią blond włosów" i zdecydowanie bez grzywki Moim zdaniem w rudym ci jest bardzo nie do twarzy i mocna opalenizna (chyba opalasz się na czerwono...no w każdym bądź razie ma nieładny odcień) bardzo cię postarza. Może lepiej nie opalaj się tak mocno, a twarzy to już w ogóle, stawiam na włoski w kolorze blondu, najlepiej jakis balejaż z rożnych odcieni i bez grzywki
Dzięki, sama jeszcze nie wiem jak sie czuje w tych rudych..
Stary 2013-02-13, 22:37   #21
andziax30
Przyczajenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do andziax30 Send a message via Skype™ to andziax30

witam też uważam ,że powinnaś zostać przy blondzie możesz spróbować blondu wpadających w beże bardzo ładne są i nie wpadają w żółć ciemny koor zdecydowanie dodaje ci lat pozdrawiam
Stary 2013-02-14, 01:45   #22
Holly85
Zadomowienie

wysokie czoło nie oznacza od razu, że trzeba mieć grzywkę. Ty masz czoło wysokie, ale w taki ładny sposób, jest proporcjonalne. jeśli chcesz koniecznie grzywkę, to "zaokrąglij" kształt fryzury (gdy włosy sa rozpuszczone), bo twarz ma zarys trójkątny, natomiast grzywka "odcina" czoło w linii prostej i skupia uwagę na wąskiej dolnej części twarzy, reszta włosów tworzy kształt także trójkąta, co przytłacza twoją i tak drobną buzię.

jestem za zapauszczeniem grzywki, najladniej Ci w prostych fryzurach, rozpuszczone, proste wlosy, albo kucyk, zapewne kok.
nie jest dla mnie takie oczywiste, że jesteś jesienią, może Soft Autumn, ale jakoś widzę tu bardziej wiosnę, która lepiej chyba wygląda w swoim jasnym brązie albo blondzie niż w ostrym rudym. poprzyglądam się i pomyślę jeszcze nad tym..

jak byś czuła się w takiej kolorystyce jak przedstawiona na zdjęciu Jessici? kolor sukienki, szminki, włosów? określają ją jako wiosnę na internetowych analizach.
pamiętaj, że ona ma dużo pudru na twarzy,.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2013goldenglobes_jessicaalba001.jpg (210,0 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jessica-alba1.jpg (77,3 KB, 23 załadowań)
Stary 2013-02-14, 01:50   #23
Holly85
Zadomowienie

dla mnie Jessica jest raczej tzw deep autumn czyli głęboka jesień czyli ciemna i ciepła, a na tych zdjęciach jest zrobiona raczej pod wiosnę, i ma dobraną tak kolorystykę. oba te typy są jednak ciepłe. .
Stary 2013-02-14, 12:38   #24
afamari
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez andziax30 Pokaż wiadomość
witam też uważam ,że powinnaś zostać przy blondzie możesz spróbować blondu wpadających w beże bardzo ładne są i nie wpadają w żółć ciemny koor zdecydowanie dodaje ci lat pozdrawiam
O! O tym nie pomyślałam... beżowy blond? Czy znaczy, że to taki mysi, taki zimny blond, prawda? Czy to by grało z kolorem moich oczu?

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Proszę kliknij w jedną z ikonek Szybkiej Odpowiedzi przy postach, aby uaktywnić to okienko.

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Holly85 Pokaż wiadomość
dla mnie Jessica jest raczej tzw deep autumn czyli głęboka jesień czyli ciemna i ciepła, a na tych zdjęciach jest zrobiona raczej pod wiosnę, i ma dobraną tak kolorystykę. oba te typy są jednak ciepłe. .
Holly85, bardzo podoba mi się taka kolorystyka jaką przedstawia na zdjęciu Jessica. Lubię nawet i dobrze czuję się w kolorach takich jak łososiowy, koralowy, pomarańczowy a nawet czerwony.
Przyznam szczerze, że do koloru któy sobie zrobilam nie jestem do końca przekonana, też jak pisze Andziax30 czuję się trochę staro... nie wiem jaki kolor ubrania mam do tego dobrać, bo większość ubrań w mojej szafie to: czerń, szarość, czerwień, granat, biel... i zieleń!

Andziax85 proponuje mi beżowy blond, może to nie jest zły pomyśl, tylko czy beż nie jest dla mnie za zimny?

A jak można określić kolor Jessiki?
Pozdrawiam i Happy Valentine's
Stary 2013-02-14, 15:38   #25
afamari
Raczkowanie

Zapomniałam dodać apropo grzywki. Masz rację, ja noszę b. proste fryzury, to fakt. Na prawdę chętnie zapuszczę grzywkę, ale kompletnie nie mam pomysłu na fryzurę. Może mi coś podpowiesz Holly85
Stary 2013-02-14, 17:10   #26
quleczka
Zakorzenienie

Co do koloru to mi sie wydaje, ze ladnie byloby Ci w rudo-miedzianych. Tylko ciemniejszych niz ta henna co na niektorych zdjeciach

Ze zdjec to cos w tym stylu co masz tutaj http://wizaz.pl/forum/attachment.php...7&d=1360530522 tylko troche jasniejsze

Tylko zeby to tak wygladalo w pomieszczeniu, a w sloncu nawet troche jasniej. Bo na tym drugim obok w sztucznym swietle to jednak dosc ciemne sa

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

Co do tego, ze rudy uwidacznie problemy z cera to prawda ale glownie w kwestii zaczerwienien, krostek itp.

Ty o ile widze masz nierowna pigmentacje po opalaniu. Nie sadze by rudawy kolor to podkreslil....za to moze ladnie ozywic twarz
quleczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 20:29   #27
afamari
Raczkowanie

No własnie, ja sie nie czuje najlepiej w tym rudym... mam nadzieje, ze zjaśnieje, bo na razie jest dla mnie za ciemny

quleczka, to nie henna, na żadnym zdjęciu nie mam włosów z henną.
To zdjęcie, które zamieścilas link, to jest Casting kolor BURSZTYN. Doprawdy w słońcu wyglada o 6 tonow jaśniej niż na zdjeciu.
Przed tym owszem polozylam sobie raz hennę miedzianą, ale kolor który otrzymałam był blady, i czulam sie w nim "niewyraźnie".

Własnie dzisiaj znalazlam kolor, ktory wydaje mi sie byc ok. tylko nie wiem jak go okreslic, pytalam na forum, ale nie mam jeszcze odpowiedzi. To kolor taki jak na fotkach, co o tym sądzicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mf.jpg (49,9 KB, 18 załadowań)
Stary 2013-02-14, 22:00   #28
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez afamari Pokaż wiadomość
No własnie, ja sie nie czuje najlepiej w tym rudym... mam nadzieje, ze zjaśnieje, bo na razie jest dla mnie za ciemny
bo faktycznie jest troche za ciemny i przez to postarza nieco

Cytat:
quleczka, to nie henna, na żadnym zdjęciu nie mam włosów z henną.
Wczesniej pisalas
Cytat:
To w zielonym golfie to jedno z ostatnich. Niestety eksperymentowałam i położyłam sobie hennę-miedź na głowie i chybanie czuję się w tym kolorze najlepiej.
Pogubilam sie Ja zrozumialam , ze to w zielonym golfie to henna wlasnie
quleczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 13:13   #29
afamari
Raczkowanie

O nie, przepraszam, to ja się pogubiłam!! Masz rację!! Zapomniałam, że wrzuciłam fotkę z henną... istotnie to jest to w zielonym golfie.
Za dużo tego wszystkiego Raz jeszcze sorki, nawet nie pamiętałam, że mialam foto z henną
Stary 2013-02-18, 20:47   #30
Holly85
Zadomowienie

tak sobie patrzę i myślę.. może Ty jesteś typem mieszanym? widzę Cię zarówno w blondzie takim jak ktoś wyżej napisał beżowym, dobrze wyglądasz w czerni i bieli, sama napisałaś, że masz dużo takich ubrań, tzn ze chyba dobrze się w nich czujesz? z kolei oczy są bardzo ciepłe w swojej kolorystyce, a jak tak patrzę to ubrałabym Ci czasem coś co pasuje typom ciepłym. granat, zieleń, beże. może to wlasnie kwestia zdjęć, ale takie mam odczucia. jedno co mogę powiedzieć, to zebys nie szła w ostre rude kolory włosów. wystrzają rysy, wyciągają wszelkie niedoskonałości, niewazne czy sie ma 20 czy więcej lat.

fryzurę proponuję klasyczną, zadbane długie włosy, albo trochę postoponiowane przy twarzy, tak, zeby zaokrąglić optycznie owal, choć i tak nie jest to konieczne.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości