spalona poparzona na solarium, czerwona piekąca skóra - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-05-01, 13:19   #331
ennostiel
Zakorzenienie

Dot.: Solarium-Dziewczyny nabroiłam:/ -Pomocy

Dziewczyny mam problem. Poszłam na solarium w środę pierwszy raz od trzech lat (a wtedy byłam parę razy przed studniówką) bo za 2 tyg. mam wesele w rodzinie. Mam jasną karnację. Poradziłam się pani w tym solarium i powiedziała że na początek najsłabsze łóżko na 6 minut (jeśli to ma znaczenie, tuż przede mną była inna klientka więc może lampy zostały nagrzane).
Nie wiem czy ono było takie najsłabsze, było mi tam bardzo ciepło ale ok, nic nie czułam ale 'gołą' częśc pupy (zostałam w majtkach) miałam mokrą i tył nóg - te części co dotykały powierzchni jak leżałam. No i wieczorem odkryłam że właśnie pupę, górną część pleców (środek pleców zasłoniłam bo mam duże znamię nie do opalania) i trochę ten tył nóg mam mocno czerwone i do tej pory mnie boli np. przy siedzeniu. Mogę sobie to smarować ale nie wiem co dalej, bo na niespalonej części ciała czyli całym przodzie i części tyłu nie widać w ogóle nic, ale teraz nie wiem czy iść jeszcze na to solarium i na ile bo chciałabym być trochę opalona ale nie wiem jak te spalone części zareagują... Nie wiem kiedy iść, na ile i ile razy w ciągu tych 2 tygodni. Pomóżcie proszę :<

Ślub
ennostiel jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-09, 13:05   #332
koczi81
Przyczajenie

Myślałam że jak raz się sparzyłamw solarium to juz nigdy więcej nie pójde !A jednak soalrium ciagnie .Ciągnie piękna opalona skóra;/ tylko tym razem zamiast odrazu wejsć na 15 min rozdzielel sobie to na kilka dni i bede wchodziła po 5 min
Pozdrawiam
koczi81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 18:56   #333
kanjri
Raczkowanie

GG do kanjri

kurcze! Byłam dziś na solarium ALE nie po to żeby się opalić!!!!!!!!!!! przeczytałam ze bardzo fajny artykuł o solarium który nie pieprzy solą na jego temat i było tam coś takiego ciekawego co pierwszy raz skusiło mnie od hohoho do pójścia na solkę.
Pisało że człowiekowi potrzebne są promienie uvb mimo że są rakotwórcze (rakotwórcze w nadmiarze tak samo solarium jak i słońce) od uvb wiele zależy
a nawet potrafi pomóc; poprawić sobie chociażby humor w zimie kiedy zasłaniją słońce niże...a także leczyć takie dziwne zmęczenie zimą. Tak więc pomyślałam że pójdę na to solarium tak na 8 min , ale trafiłam na LAMPY TURBO i wszystko jest na ciele ok tylko nos i policzki zczerwoniały i pieką Jednak przyznam że kiedy stałam w solarium było mi bardzo bardzo bardzo przyjemnie i czułam taką ulgę, jak podczas opalania na plaży w lecie Może przejde się za miesiąc ale już nie na turbo lampy! A w lecie oczywiście już mi to nie będzie potrzebne.

Na podrażnienia po opalaniu dobry panthenol ale równie dobra gęsta śmietana, właśnie mam ją na twarzy

170cm/52 kg
Przydało by się + 6 kg

kanjri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 19:42   #334
Kamillllllllll
Przyczajenie

Dot.: spalona poparzona na solarium, czerwona piekąca skóra

Ja już dłuugo się nie opapałem nawet w te lato,obsesyjnie unikałem promieniowania słonecznego ze względu na to że miałem problem z trądzikiem i pare śladów po nich.Obecnie trądziku nie mam i w ogóle nie opalając się uniknałem wysypu pryssczy na jesień a blizny ładnie sie troche zagoiły ale nadal są niestety
Kamillllllllll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 11:50   #335
nostradama
Rozeznanie

hej wszystkim, zarejestrowałam sie dopiero, jestem nówka ; ) w sumie to często Was tu podglądam i korzystam z rad Wizażystek więc i ja w miare możliwości będę dzielić sie z Wami ; )

czemu tutaj.. solarka to zuoo.. wczoraj poszłam ot na 7 minut i też sie przypaliłam : / pierwszy raz mi sie tak zdarzyło, nie ma reguły.. w sumie dawno sie nie opalałam, solarium było rozgrzane. mam nauczke, jutro mam występ, ratuje sie pantenolem

pozdrówki !
nostradama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 15:51   #336
Stokrotka3257
Przyczajenie

Witam wszystkich. I proszę o odpowiedź. Na solarium nie byłam już od jakiegoś miesiąca. I wczoraj postanowiłam pójść na mocniejsze na 15 minut. Myślałam, że nic mi nie będzie ponieważ już byłam na tyle minut nawet więcej i tak naprawdę nic mi nie było tylko trochę gorąco. Ale od wczoraj po wyjściu na solarium strasznie mnie piekła twarz całe ciało praktycznie brzuch, uda, łydki, plecy. piersi. i do tego te obszary są czerwone. strasznie piecze. Naszczęscie twarzy nie mam czerwonej bo chyba bym się nigdzie nie pokazała. Ale co mam zrobić z z tymi czerwonymi obszarami ciała. Widzę, że lekko robią się już brązowe. Ale jak długo może to trwać by w ogóle nie było czerwone? I po jakim czasie przestanie szczypać? Smaruję się balsamem na suchą skórę.
Stokrotka3257 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-20, 16:16   #337
vanessa1781
Zakorzenienie

Ja też wczoraj poszłam pierwszy raz w tym roku na solarkę (ostatnio byłam we wrześniu) i ojojoj jak piecze mnie buźka i plecy!!! Gdy chodziłam w sezonie-chodziłam na 12-15 minut i nic mi nigdy nie było. Wczoraj poszłam z zamiarem 7 minut, ale Pani mi mówi, ze na I raz mogę iść na 5, ja sie z nią licytuję i mówię "to niech będzie 6", ona na to "nie bo się Pani poparzy-prosze iść na 5", dziś dziękuję w duchu tej kobiecie, ze nie pozwoliła mi na dłużej, bo... Oczywiście zaraz po opalaniu, byłam zła ze tak krótko, ze nic nie widac, ale wieczorem sie zaczęło - czerwone plecy i troszkę piersi i pupa, a buzia... płonęła mi. Co najgorsze dziś musiałam iść do pracy i nawet tona podkładu i pudru nie dały rady-i musiałam sie tłumaczyć kazdej spotkanej osobie, czemu jestem taka czerwona, ale wstyd!!!
Stary 2010-04-20, 17:53   #338
Stokrotka3257
Przyczajenie

Powiem wam , że chyba wolę opalać się naturalnie na słońcu. Chociaż przez takie opalanie również się mocno poparzyłam i też bolało tak jak teraz... Czy ktoś mi może powie po ilu dniach znika "czerwona opalenizna" i po ilu dniach przestaje to piec? błagam odpowiedzcie.
Stary 2010-04-20, 18:07   #339
vanessa1781
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Stokrotka3257 Pokaż wiadomość
Powiem wam , że chyba wolę opalać się naturalnie na słońcu. Chociaż przez takie opalanie również się mocno poparzyłam i też bolało tak jak teraz... Czy ktoś mi może powie po ilu dniach znika "czerwona opalenizna" i po ilu dniach przestaje to piec? błagam odpowiedzcie.
myśle, ze to zależy od rodzaju skóry i stopnia oparzenia, bo wiem z doświadczenia, że nieraz już po dwóch dniach ładnie mi skóra zbrązowiała, a nieraz ze 4 dni chodziłam czerwona.
Stary 2010-04-20, 18:17   #340
Stokrotka3257
Przyczajenie

Czyli mówisz, że zależy to od skóry. W sumie to już mi schodzi z niektórych części ciała... ale nadal pieczę. Nie potrzebnie po tak długiej przerwie poszłam na 15 min. Mój błąd. I już chyba nigdy nie pójdę na solarium;/
Stary 2010-04-20, 18:47   #341
nostradama
Rozeznanie

mnie z wyżej opisanej przygody wyratował pantenol w ciągu 2 dni

Leczę przebarwienia, leczę ząbki.

Stary 2010-04-20, 18:56   #342
Stokrotka3257
Przyczajenie

A jak często stosowałaś pantenol?
Stary 2010-04-22, 16:52   #343
truskawka2008
Przyczajenie

Poparzenia !!

Hej.wczoraj byłam w solarium na 10 min i strasznie spaliłam sobie twarz,wyglada okropnie,jest cała czerwona ;/
Słyszałam ze Panthenol jest bardzo dobry,dlatego dzisiaj kupiłam w sprayu.
Po jego uzyciu skora zaczela mnie strasznie piec.Czy to normalne???
Myślałam ze ta pianka przyniesie mi ulge.A moze mam uczulenie na jakis skladnik?Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz!!!
truskawka2008 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 19:51   #344
Stokrotka3257
Przyczajenie

Już nie jestem czerwona i nie piecze
Stary 2010-04-22, 21:09   #345
vanessa1781
Zakorzenienie

Cytat:
Już nie jestem czerwona i nie piecze
No widzisz, to już sama sie przekonałaś ile schodzi czerwony kolorek i ból. U mnie już wczoraj było lepiej, więc dziś sobie od nowa poszłam na opalamko, ale tylko na 5 minutek, dopiero w poniedziałek planuje iść na 6 i stopniowo zwiększać. Tobie też radzę uważać!
Stary 2010-04-22, 22:37   #346
treska
Przyczajenie

Na oparzenia polecam aloes w czystej postaci, choć pantenol też ok. No i faktycznie trzeba sobie dać spokój z opalaniem a zwłaszcza z solarką.
treska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-23, 11:11   #347
nostradama
Rozeznanie

Cytat:
A jak często stosowałaś pantenol?
co kilka godzin, na czystą skóre, nie ma przeciwwskazań do częstego stosowania

co do aloesu - trzeba uważać, aloes nie jest wskazany do skóry wrażliwej, naczykowej więc myśle, że na poparzenia też niekoniecznie

Leczę przebarwienia, leczę ząbki.

Stary 2010-05-01, 15:04   #348
xxxklaudii
Raczkowanie

tyle wizyt na solarium i wczoraj stało mi się to poraz pierwszy z twarzą rozpoczełam sezon seansami 8min - 8min - 10min - 10 min w odstepie 3-4 dni nigdy nie miałam czegoś takiego twarz mnie piecze i jest czerwona reszta ciała ok. Narazie non stop nawilzam kremem
xxxklaudii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 21:21   #349
evak1988
Zadomowienie

GG do evak1988
Solarium nowy "lepszy" system..

Hej dziewczyny, idzie lato wiec chcialam sie troche poopalać.
Byłam w solarium i powiedziano mi ze jest nowy system, za nie dlugo bedzie wszedzie. Lampy sa niby słabsze i chodzi sie na najkrocej na 19 minut, na mniej min - nie ma takiej opcji (nie idzie sobie wybrac na ile sie chce ) Zapewniano mnie ze nic nie bedzie.
Wczesniej bylam pare razy w starym systemie na 8 - 10 minut i bylo ok a po dzisiejszej wizycie na nowym systemie jestem cala czerwona, skóra piecze. Teraz siedze z maską łagodzącą.. Czy juz za niedlugo wszedzie tak bedzie? Co to są za lampy? i dlaczego nie idzie isc na krocej niz 19 minut Dodaje ze to nie z mojej nierozwagi bo nigdy nie byłam na solarium na 19 minut tylko zawsze na 8 ale tam nie ma innej mozliwosci, tłumaczono mi ze są inne lampy, słabe i za niedługo taki system bedzie wszędzie.

Edytowane przez evak1988
Czas edycji: 2010-06-02 o 22:06
evak1988 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 21:28   #350
madana
Zakorzenienie

Dot.: Solarium nowy "lepszy" system..

Zafundowałaś sobie przyspieszony kurs postarzania skóry, za kilka lat zobaczysz efekty.
19 minut??? Toż to krzywda za własne pieniądze i duuuuża nierozwaga.
madana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 21:34   #351
ferguusson
Zakorzenienie

Boże.. aż mi skóra zcierpła na samą myśl...

MAC

exchange
ferguusson jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 21:48   #352
evak1988
Zadomowienie

GG do evak1988

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Zafundowałaś sobie przyspieszony kurs postarzania skóry, za kilka lat zobaczysz efekty.
19 minut??? Toż to krzywda za własne pieniądze i duuuuża nierozwaga.

jest nowy system w niektorych solariach i są niby nowe lampy ktore są słabe, nie ma mozliwosci isc krocej. Idzie się na 19 minut i nie idzie isc na krocej, sama bylam zdziwiona jak tam weszłam i te panie mi tłumaczyły, powiedziały ze jest to dawny odpowiednik tych 10 minut, powiedzialy ze nie ma mozliwosci poparzenia. Ja się zapytałam czy ktos wie co to jest nowy system bo w niektorych salonach tylko on jest, albo zostałam okłamana albo nie wiem.. Okłamana raczej nie bo wiele osob wie ze jest ten inny system i chodzą np w opolu juz w prawie kazdym solarium jest.

Poprostu weszłam do solarium i chcialam isc na 8 minut a te panie mi powiedzialy ze nie ma juz takiego czegos, pytalam się innej kolezanki ktora pracuje w solarium i powiedziala ze za niedlugo wszedzie bedzie musial obowiazywac taki system, czyli słabe inne lampy ale dłuższe opalanie, to nie była moja nierozwaga bo sama nie wiedziałam ze jest takie coś, poprostu nie idzie w tym systemie isc na krotko. Panie mi tłumaczyły i skorzystałam tak jak mi poleciły. Chciałam zeby ktos tu kto tez sie z tym systemem spodkał mi wytłumaczył

Edytowane przez evak1988
Czas edycji: 2010-06-02 o 21:56
Stary 2010-06-02, 21:57   #353
G12acka
Raczkowanie

no, moja droga, wygląda na to, że dałaś zrobić się w wała wnioski wyciągnij sama

odstawiam detergenty
G12acka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 22:19   #354
evak1988
Zadomowienie

GG do evak1988

Cytat:
Napisane przez G12acka Pokaż wiadomość
no, moja droga, wygląda na to, że dałaś zrobić się w wała wnioski wyciągnij sama

własnie jedna mnie zrozumiała Nie zrobiono mnie w wała bo akurat dzwonilam do kolezanki co tam chodzi i powiedziała ze tam nie ma mozliwosci isc na krocej.. Ja poprostu sobie dzisiaj tam poszłam i nigdy nie byłam na wiecej nic 10 minut, chciałam isc na 8 minut a te panie takie zdziwione i powiedziały ze jest u nich inny system, są lampy słabsze i się chodzi na kazde łóżko na 19 minut, powiedziała ze jest to odpowiednik tych 10 minut w tych turbo co predzej u nich były .. Dlatego głupia poszłam na to, ostatnio w innym solarium pani powiedziała mi ze za niedługo wszedzie mają być takie lampy
Ja byłam w opolu w atlantisie i tam tak od pół roku jest, moja kolezanka na to chodzi i u niej takie cos nie wystąpiło jak u mnie, na reszcie ciała u mnie ok tylko twarz ale zrobiłam sobie maskę z śmietany jeszcze i juz jest bardziej ok Pojdę tam jak tam bedę im powiedziec ze są osoby bardziej wrazliwe i ten system nie jest dobry, juz z niego nie skorzystam, wogole nie rozumie jak idzie klientom nie pozwalać na korzystanie z mniej niz te glupie 19 minut ?

Edytowane przez evak1988
Czas edycji: 2010-06-02 o 22:34
Stary 2010-06-17, 15:08   #355
aniulka8204
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

witajcie
ja również byłam na solarium i spaliłam nogi!!

w poniedziałek poszłam na stojące jak kiedyś zaczęłam od 8minut i było super ok nic nawet sie nie zaczerwieniłam więc poszłam na drugi dzień na 10 min ale na inne łóżko już leżące i posmarowałam sobie nogi specjalnym kremem ponieważ bardzo słabo zawsze mi sie opalały nogi i to było ok 16,00 ale pod wieczór masakra wszystko mnie piekło a właściwie tylko pupa i nogi a najlepsze ze nogi tylko z przodu normalnie dziś już czwartek a ja mam nogi czerwone jak rak i wyglądają jakbym miała je poparzone a w aptece pani poleciła mi THERMI żel łagodzący i co jeszcze najlepsze dowiedziałam się ze w tym solarium w łóżkach posciągane są jakieś filtry i lamy opalają bezpośrednio bez jakichś tam filtrów no toż przecież nienormalne ze strony właściciela!!
oczywiście pujde jeszcze na solarium ale musze trochę dać odpocząć skórze

pozdrawiam
aniulka8204 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 13:08   #356
mandarynnka
Raczkowanie

DZIEWCZYNY!

Czy wy chcecie na prawde się tak szybko zestarzeć?
Jak czytam jak się katujecie na solariach....czemu to robicie....Chcecie się przypodobać mężczyznom? Przypodobacie się....ale takim którzy lubią...sztuczne dziewczyny....A tacy nie należą do najlepszych....

Do tego nabawicie sie zmarszczek-to pewne- prędzej niż wasze koleżanki które z solarium nie korzystają...Będziecie wyglądać...sztucznie...Mo żecie zachorować na raka...Opanujecie się dziewczyny....dobrze wam radzę...a nie będziecie miały problemów..z poparzeniami....

pozdrawiam....
mandarynnka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 00:57   #357
blondi19
Zadomowienie

GG do blondi19

Cytat:
Napisane przez evak1988 Pokaż wiadomość
własnie jedna mnie zrozumiała Nie zrobiono mnie w wała bo akurat dzwonilam do kolezanki co tam chodzi i powiedziała ze tam nie ma mozliwosci isc na krocej.. Ja poprostu sobie dzisiaj tam poszłam i nigdy nie byłam na wiecej nic 10 minut, chciałam isc na 8 minut a te panie takie zdziwione i powiedziały ze jest u nich inny system, są lampy słabsze i się chodzi na kazde łóżko na 19 minut, powiedziała ze jest to odpowiednik tych 10 minut w tych turbo co predzej u nich były .. Dlatego głupia poszłam na to, ostatnio w innym solarium pani powiedziała mi ze za niedługo wszedzie mają być takie lampy
Ja byłam w opolu w atlantisie i tam tak od pół roku jest, moja kolezanka na to chodzi i u niej takie cos nie wystąpiło jak u mnie, na reszcie ciała u mnie ok tylko twarz ale zrobiłam sobie maskę z śmietany jeszcze i juz jest bardziej ok Pojdę tam jak tam bedę im powiedziec ze są osoby bardziej wrazliwe i ten system nie jest dobry, juz z niego nie skorzystam, wogole nie rozumie jak idzie klientom nie pozwalać na korzystanie z mniej niz te glupie 19 minut ?

nie ma czegos takiego jak narzucanie komus na ile ma isc minut na lozko!!! chcialy wiecej cie skasowac widzialy ze bylas niezdecydowana i dalas sie nabrac. one moga tylko doradzic nie decydowac, klient decyduje na ile chce isc i koniec. Mowisz prosze na 8minut i ma n atyle wlaczyc a jak jej nie pasuje to prosisz o numer do szefa i pytasz czy cos takiego istnieje.."albo od 19min albo wcale " ciekawa jestem co by Ci odpowiedzial.
a jesli sie krepujesz takich odwaznych rozmow to po prostu zmieniam solarium jest ich miliony i tyle. Oni traca klienta a Ty zyskujesz komort opalania bez "spalenia" pozdrawiam

I żyli długo i... ciii.. ! Ty nie jestes z tej bajki ksieżniczko!

blondi19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 01:15   #358
inc0rrect
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

evak - ale na jakies 10min chcialas isc? Rozumiem gdybys miala sprawdzone solarium ( o co trudno bo lampy sie zmieniaja), i byla pewna że te 10min na pierwszy raz jest ok.
ale na nowe solaria sie chodzi na 6min, po to aby je sprawdzic, a nie opalic a z tym odpowiednikiem pierwsze slysze

masz drgawki? uczucie zimna? jest Ci slabo? Jesli nie, to rzeczywiscie moze jakies slabsze te lampy...

chciałaś szybko się opalić, teraz musisz się porzegnac i z solarium a nawet ze słońcem na miesiąc, bo tyle się skóra regeneruje...;/ dlatego nie warto na niesprawdzone solaria chodzic, a jak już trzeba to naprawde ostroznie i nie dawac sie namawiac na jakies nowe zwyczaje...

mandarynka - dość niemiło to powiedzialas. ale mam podobne zdanie, no może nie przesadzajmy z tym czerniakiem bo to kogo trafi nowotwor, rzadko jest wspolmierne z zasobem jego "win"

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2010-06-22 o 01:22
inc0rrect jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 10:26   #359
Oliwkaa123
Przyczajenie

Co zrobić ?

Witam!

Byłam wczoraj na solarium. Nie był to mój pierwszy raz, w zeszłym tygodniu i 2 tygodnie temu również byłam ale na 5 minut. Tym razem stwierdziłam że pójdę na dłużej -wzięłam 10minut, jednak nie był to dobry wybór :/ Wyszłam czerwona jak cegła :/

Potrzebuję pomocy. Jak wiecie zbliża się sylwester, mam już plany i nie wypada mi się pokazać wśród ludzi w takim stanie. Co zrobić aby skóra wróciła do normalnego koloru, chociaż w jakimś stopniu?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
Oliwkaa123 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 11:29   #360
nostradama
Rozeznanie

o zgrozo.. ja sie spaliłam w marcu i od tamtej pory nie poszłam na solarium, dajcie sobie spokój z chodzeniem przed sylwestrami, studniówkami.. później płacz - jak ja wyglądam

Oliwka - pantenol, pantenol i jeszcze raz pantenol - taki w piance, ok 20 zł, możesz brać też tabletki capivit hydrocontrol, pić dużo wody.. w 1 dzień jednak nie wiem czy Ci pomoże.

p.s. przekonałam sie do stosowania balsamów brązujących i leje i gwiżdże na solarki polecam i Wam!
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości