spalona poparzona na solarium, czerwona piekąca skóra - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-25, 18:48   #241
agnes23
BAN stały

Dot.: Solarium.. =/

Mam pytanko..Czy wy też tak macie, że po solarium bardziej macie opalony przód niż tył ciała? Czy w solarium leżącym trzeba się przewracać z pleców na brzuch i odwrotnie, albo też raz chodzić opalać przód a raz tył ciała? No bo przecież lampy są z góry i dołu?????
agnes23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 18:56   #242
jaga_2001
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8

agnes23 pierwszo slysze by cos przyniesc z solarium, lozko po kazdym uzytkowniku jest przemywane srodkiem antyseptycznym, wiec nie ma takiej mozliwosci choc nie wykluczam tego. Bo zawsze na te 100 przypadkow moze trafic sie ten jeden.
A jesli chodzi o opalanie to ja mam tak, ze mam bardziej opalona pupe niz przod. Slyszalam, ze najszybciej opala sie brzuch, podobno t jego naturalna tendencja, dlatego ta jest. Ale pewnie to tez zalezy od lamp, czy zostaly wymienione w calym lozku czy tylko na jednej z czesci - dolnej badz gornej.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 19:34   #243
Kancia
Zakorzenienie

apropos brązerów, czy mozna je kupić w drogerii czy tylko w solarium??
Kancia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 19:39   #244
natee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kancia
w drogeriach są takze preparaty do soolarium , ale ja wole je kupowac w solarium - wiekszy wybor i pani mi wtedy doradza
aha mozna tez takie kupic w sklepach internetowych.

natee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 16:31   #245
jaga_2001
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kancia
jezeli na opakowaniu jest napisaen, ze nadaje sie do solarium to tak Ja jeden kupilam na allegro, drugi w sklepie fryzjerskim (sklep profesjonalny) a trzeci w samym solarium NAjbardziej podoba mi sie ten ostatni

AV by jaga_2001
Stary 2006-04-26, 17:43   #246
gotika1
Raczkowanie

GG do gotika1

Dziewczyny a doradźcie mi : byłam na solarium wczoraj na 5 min czy wobec tego mogę powtórzyć seans jutro? I o ile zwiększyć czas?

Nie mam profesjonalnego solarium raczej takie u fryzjerki tzw" przy okazji zarobię więcej" ona nie ma specjalnych mazideł same saszetki, wobec tego jaką ochronę polecacie ze sklepu kosmetycznego? Jaki balsam do solarium?

I jeszcze jedno ważne jest smarowanie po solarium, więc jak wychodzicie to się odrazu smarujecie czy jak wrócicie do domku i po kąpieli?
I czym? Dzięki, pozdrawiam serdecznie.
gotika1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 17:49   #247
różowiutka
Zakorzenienie

aj zbije was:P narobiłyście mi tylko ochoty na solarium a pieniedzy jak nie ma tak nie ma :P
różowiutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 17:53   #248
różowiutka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gotika1
Dziewczyny a doradźcie mi : byłam na solarium wczoraj na 5 min czy wobec tego mogę powtórzyć seans jutro? I o ile zwiększyć czas?

Nie mam profesjonalnego solarium raczej takie u fryzjerki tzw" przy okazji zarobię więcej" ona nie ma specjalnych mazideł same saszetki, wobec tego jaką ochronę polecacie ze sklepu kosmetycznego? Jaki balsam do solarium?

I jeszcze jedno ważne jest smarowanie po solarium, więc jak wychodzicie to się odrazu smarujecie czy jak wrócicie do domku i po kąpieli?
Odstęp mięzy opalaniem nie powinien być mniejszy niż 48h
Możesz iść pojutrze na np. 10 min
Ja nie stosuje żednych kremików, bronzerów itp. Poprostu rano smaruje sie balsamem w domku.
Po solarium wieczorem po myciu smaruję się balsamem.
Stary 2006-04-26, 18:03   #249
jaga_2001
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gotika1

tak, mozesz isc jutro i lepiej nie zwiekszja czasu! bo jak na razie te pierwsze 5 minut bylo tylko takim przygotowaniem skory do opalania, do tzw. aktywacji. Dopiero w czasie drugiego seansu bedziesz sie opalac i lepiej jeszcze raz pojdz na 5 minut, bo jesli pojdziesz tak jak pisze rozowiutka na 10 to mozesz nabawic sie poparzen skory.
Ja za pierwszym razem poszlam na 5, za drugim tak samo, na 3 bylam na 6 minut, pozniej na 7 pozniej na 8 i ostatecznie wskoczylam na 10. Teraz zmieniam lozko na mocniejsze i ide na 7 a nie na 10, bo znow musze przyzwyczaic skore do wiekszej dawki promieniowania.
Ja tez kupowalam saszetki i one sa dobre wiec mozesz smialo je kupowac. Lub jesli z kosteycznego to musi byc napisane, ze mozna je stosowac w solarium. Inne odpadaja.
Ja od razu po wyjsciu z soalrium niczym sie nie smaruje. DOpiero wieczorem po kapieli nakladam dosc groba warstwe oliwki dla dzieci w zelu i czekam ok 10 minut na wchloniecie i dopiero zakladam pizame

AV by jaga_2001
Stary 2006-04-26, 19:25   #250
gotika1
Raczkowanie

GG do gotika1

dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Serdecznie Was pozdrawiam.
Stary 2006-04-26, 19:37   #251
jaga_2001
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gotika1
dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Serdecznie Was pozdrawiam.
nie ma za co rowniez pozdrawiam

AV by jaga_2001
Stary 2006-04-26, 20:37   #252
różowiutka
Zakorzenienie

Ja byłam za pierwszym razem na 7 min, potem po dwóch dniach na 10 minut, następnie kilka razy na 15 minut i na tym koniec Jak wpadnie kaska to jeszcze raz musze sobie zafundowac taki seansik. Tym razem zacznę od 10 minut.
Myślę że nic się nie stanie jeśli pójdziesz teraz na 10 minut. Ale w sumie to zależy od Twojej skóry. Każda reaguje inaczej, więc decyzja nalezy do Ciebie, bo sama najlepiej znasz "możliwości" swojej skóry Pozdrawiam!
Stary 2006-04-26, 21:20   #253
jaga_2001
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez różowiutka
Myślę że nic się nie stanie jeśli pójdziesz teraz na 10 minut. Ale w sumie to zależy od Twojej skóry. Każda reaguje inaczej, więc decyzja nalezy do Ciebie, bo sama najlepiej znasz "możliwości" swojej skóry Pozdrawiam!
Oj moze sie stac, jesli w ciagu dwoch dni z 5 minut przejdzie sie na 10 i jesli jest to dopiero drugie spotkanie z solarium i ma sie jasna karnacje. 5 minut wbrew pozorom na solarium to bardzo duzo (rowna sie to kilku godzinom lezenia plackiem na zwyklym sloncy bez zabezpieczen!). Ale masz racje, ze to w glownej mierze zalezy tez od rodzaju skory.
W moim solarium, do ktorego ja chodze kazdemu kto przychodzi pierwszy raz na opalanie zalecaja 5 minut na zwyklym lozku a na drugim zwiekszenie do max 7 minut Wydaje mi sie, ze wiedza co mowia, bo inaczej nie mieliby takiej klienteli jaka maja A czasem to trzeba sporo sie naczekac na swoje opalanie.

AV by jaga_2001
Stary 2006-04-27, 07:44   #254
gotika1
Raczkowanie

GG do gotika1

Masz racj jaga, nie będę ryzykować na 10 minut pomimo, że kiedyś chodziłam dość często i siedziałam bagatela! = po 30 minut !! ale wtedy to byłam prawie czarna. NIe chce powtórzyć takiej opalenizny bo to już nie naturalnie wygląda, ale solarium wciąga i uzaleznia - wiem coś o tym. I pomimo, ze tak się kiedyś opalałam dziś nie będę ryzykować wolę wziąc posrednio, np 7 minutek i myślę że wystarczy bo skóra mi od tamtego czasu zjaśniała, opaleznizna zniknela bo nie chodziłam potem więc to jest tak jakbym zaczynala od początku. Facetka ma słabe lampy więc nie będzie ryzyka popoarzenia czy coś jak zwiększe o te 2 minuty.
A teraz jak byłam na te 5 minut to się naprawdę zdziwiłam bo moja skóra zawsze uparta była co do opalania, najpierw zawsze na czerwono a potem dopiero powstawała brązowa warstwa. Teraz gdy poszłam na pięc minut odrazu złapało mnie na lekki odcień brązu i to za pierwszym razem!!
Więc teraz pójdę na 7 minut.
Fajnie że masz jaguś salon solarium z prawdziwego zdarzenia, bo u mnie jest mała mieścina i facetka chce tylko zarobić więc nie doradzi nie podpowie - bo sama nic na ten temat niewie. Trzeba sammu się pilnowac i wszystko wiedziec, dlatego dzięki dziewczyny za wszelkie wskazówki.
Stary 2006-04-27, 09:54   #255
eve_malutka
Zadomowienie

GG do eve_malutka

Ja chodze zawsze na lozko stojące (widze naprawde lepsze efekty , a pozatym jest ono bardziej higieniczne), opalam sie zawsze po 10 minut , kiedy juz widac juz kolorek ide na 15 minut .
Przed opalaniem zawsze uzywam HYDRAMIST z seri Exclusive Bronze, polecam go kupic na allegro , gdyz w solariach trzeba za nie dosc drogo kupic , butelka 200ml kosztuje 34zł(od uzytkownika eversun_pl)
Po opalaniu natomiast używam Tuba Coffee Sun EFFECT przyjemny zapach i dobra konsystencja
eve_malutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 15:06   #256
jaga_2001
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gotika1
Fajnie że masz jaguś salon solarium z prawdziwego zdarzenia, bo u mnie jest mała mieścina i facetka chce tylko zarobić więc nie doradzi nie podpowie - bo sama nic na ten temat niewie. Trzeba sammu się pilnowac i wszystko wiedziec, dlatego dzięki dziewczyny za wszelkie wskazówki.
Zeby taki fajny znalezc to musialam sie niezle nachodzic Kiedys moja siostra cioteczna podpowiedziala, ze jest fajne solarium. Poszlam z nia. Zaczelam wypytywac o wszystko babeczke, ktora tam pracowala, ale w zaden sposob nie potrafila mi czegokolwiek wyjasnic, wiec z tamtad wyszlam czym predzej. A na ten trafilam przypadkiem w necie Poszlam, popytalam sie, pochodzilam pare razy i w ostatecznosci wykupilam karnet

AV by jaga_2001
Stary 2006-04-27, 18:24   #257
gotika1
Raczkowanie

GG do gotika1

Cytat:
Napisane przez eve_malutka
Przed opalaniem zawsze uzywam HYDRAMIST z seri Exclusive Bronze, polecam go kupic na allegro , gdyz w solariach trzeba za nie dosc drogo kupic , butelka 200ml kosztuje 34zł(od uzytkownika eversun_pl)
Po opalaniu natomiast używam Tuba Coffee Sun EFFECT przyjemny zapach i dobra konsystencja
widzę że dobre te kosmetyki i chyba się na nie skuszę w szczególności na ten Hydramist bo tego Tuba Coffe coś tam nie mogę znaleźć. Gdzie zakupiłaś?

jaga_2001 - Dobrze, ze sobie znalazłaś solariumz prawdziwego zdarzenia. Ja do tego co babka nic się nie zna mam 7 kilometrów a do lepszego 20km. Ale jak minie ten tydzień to chyba będę jeżdzić do tego co dalej bo jest lepszy miła obsługa i mają renomę. A poza tym gościówka ma inne jakieś żarówki bo pamiętam kiedyś poszłam dwa razy i było widać a u tej babki niedaleko musze chodzić dość długo by coś się fajnie opalic, a to chyba zalezy też i od zarówek prawda?
No nic, w każdym bądź razie narazie w sobotę skoczę jeszcze raz tu gdzie dotychczas a potem może tam się jednak przerzucę bo jak mnie opalenizna złapie to potem można raz na jakiś czas sobie fundnąć.
A właśnie.... jak złapiemy opaleniznę to potem jak często w miesiącu mamy iść na solarium by utrzymać opaleniznę?
Stary 2006-04-27, 18:30   #258
jaga_2001
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gotika1
widzę że dobre te kosmetyki i chyba się na nie skuszę w szczególności na ten Hydramist bo tego Tuba Coffe coś tam nie mogę znaleźć. Gdzie zakupiłaś?
klik, klik
http://www.allegro.pl/item100019732_...utrwalacz.html
znalezione w sekunde osiem

Cytat:
Napisane przez gotika1
A właśnie.... jak złapiemy opaleniznę to potem jak często w miesiącu mamy iść na solarium by utrzymać opaleniznę?
a tego to nie wiem. CZesc chodzi co tydzien a czesc co dwa tygodnie. Ja ostatnio bylam w piatek przed swietami. Musze isc, bo karnet mi sie zmarnuje

AV by jaga_2001
Stary 2006-04-27, 20:10   #259
eve_malutka
Zadomowienie

GG do eve_malutka

Ja kupowałam kosmetyki na allegro od użytkownika eversun_pl , wplacasz na konto i na 2 dzien masz juz u siebie, i zawsze dorzuci jakies gratisy , probeczki i ulotki imformacyjne

Jak juz masz opalenizne to wystarczy isc raz w tygodniu , jesli smarujesz sie codziennie bronzerem powinno Ci wystarczyć
eve_malutka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-27, 20:26   #260
jaga_2001
Zakorzenienie

Cytat:
Ja kupowałam kosmetyki na allegro od użytkownika eversun_pl , wplacasz na konto i na 2 dzien masz juz u siebie, i zawsze dorzuci jakies gratisy , probeczki i ulotki imformacyjne
tak, rowniez polecam tego allegrowicza rowniez u niego kupowalam i rowniez dostalam probki i ulotki a jeszcze dostalam okularki osobiste do solarium, z ktorych i tak nie korzystam ale zawsze warto miec

AV by jaga_2001
Stary 2006-04-28, 08:56   #261
gotika1
Raczkowanie

GG do gotika1

Cytat:
jak tylko dorwę kaskę zaraz zakupię.

Cytat:
Jak juz masz opalenizne to wystarczy isc raz w tygodniu , jesli smarujesz sie codziennie bronzerem powinno Ci wystarczyć
a to trzeba się codziennie smarować tym bronzerem? Myślałam, że to tylko przed solarium trzeba. A tu jednak codziennie?
Tzn o jakim bronzerze masz na myśli?

Jaguś = dzięki za linka
Stary 2006-04-28, 15:55   #262
Domisinia
BAN stały

GG do Domisinia
Red face Dot.: Solarium.. =/

Domowe sposoby ?? ojj jest ich duż o np. jeść dużo marchewek ?? wymieszać krem najtańczy kupić np. niwea albo coś , byle był gęsty i dolewasz do niego sobku (NATURALNEGO) z marchewi i merdasz (mieszaasz mikrtyrkę nie może być zbyt płynne i jak kremik będzie podkoloryzowany to smarujesz nim swoje ciałko świetny efekt drugi fajny sposób to zetrzeć marchewe i położyć równomiernie na twrzy , po pięciu minutkach zdjąć marchewę z buziaka i zmyć pozostałości letnią wodą to najleprze domowe spsoby powodzenia
Domisinia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 16:12   #263
Kancia
Zakorzenienie

No to jest bardzo ciekawe, ja jak kiedys nałozyłam taka starta marchewke to wygladałma gorzej niz po beznadziejnej jakości samoopalaczu Nie polecam takich eksperymentów. Jedynie co, to faktycznie mozna pić sok z marchewki.
Kancia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-28, 16:59   #264
jaga_2001
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez gotika1
Jaguś = dzięki za linka
nie ma za co mam nadzieje, ze sie przydaly

AV by jaga_2001
Stary 2006-05-18, 22:40   #265
Sweet lemon
Raczkowanie

Unhappy Spalona:/

Dzis poszłam na solarke żeby sie troche opalić. Byłam tylko 6 minut. Jak wyszłam to było wszystko ok ale po kilku godzinach... jestem cała czerwona, w niektórych miejscach mam małe bąble i nic nie moge na siebie włozyć Skóry na nogach i brzuchu nawet nie mogę dotknąć. Ehhh jak temu zaradzić?? Prosze pomóżcie...
Sweet lemon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 23:34   #266
sylwiaa_
Raczkowanie

Dot.: Spalona:/

wow to mają chyba mooocne lampy albo ty masz wyjątkowo jasną karnację jak cie tak spaliło po 6 min
ja czasem nakładam zimny jogurt albo maślankę.i oczywiście dużo nawilżającego kremu.

sylwiaa_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 23:47   #267
yedanna
Zakorzenienie

Po sześciu minutach?
Polecam wątek:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=52291&hi ghlight=poparzona
Stary 2006-05-19, 08:03   #268
karolca
Zakorzenienie

najlepsze są oklady z maślanki

♥ ♥ ♥

Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 08:06   #269
natee
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karolca
najlepsze są oklady z maślanki
prawda prawda ale moze byc tej jogurt naturalny albo kefir

natee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-19, 09:10   #270
Sathi
Zakorzenienie

ja bym poszła do le3karza bo to już oparzenie 2 stopnia

MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości