Wrastające paznokcie, zapalenie wałów paznokciowych. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-02-11, 11:49   #1
haahaha
Przyczajenie

Wrastające paznokcie, zapalenie wałów paznokciowych.

Od około roku męcze się z wrastającymi paznokciami u stóp. Bardzo mi to przeszkadza do tańcze balet, jazz ;c
Byłam u chirurga, ale on byle jak, w jakieś pare minut odciął mi panokcie, tak te boki i posmarował czymś, ogółęm bylo nieprzyjemnie i efekt niezadowalający. Paznokcie znowu wrastają, bolą, podchodzą ropą. Co jakiś czas je sama podcianam i ból sie trochę zmniejsza ale jednak zaraz wraca ;c
Jakieś dobre rady ? Co zrobić ? jakieś leki ?
haahaha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 16:24   #2
Tinajero
Raczkowanie

Dot.: Wrastające paznokcie, zapalenie wałów paznokciowych.

Nie wiem, czy to żart czy nie, ale coś odpowiem ;-)
Może źle obcinasz paznokcie? Paznokcie u nóg powinno obcinać się na prosto, a nie na okrągło. Twój problem powinien zniknąć...
Tinajero jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-11, 21:32   #3
buczaka
Raczkowanie

Zle obcinanie to raz, dwa to ciasne buty do tanca. Nie polecam wizyt u chirurga, gdyz oni tylko wycinaja lub wyrywaja paznokcia. Polecam wybrac sie do podologa lub salonu kosmetycznego gdzie zakladaja klamry. Na klamerce zapuscisz pazurka do odpowiedniej dlugosci i ksztaltu.
Stary 2013-02-12, 16:18   #4
Czokou
Zadomowienie

hej, miałam ten sam problem dodatkowo mam strasznie zaokrągloną płytkę paznokcia (naturalnie), więc mam tendencję do wrastania. W moim przypadku strasznie pilnuję paznokci- aby nie były za długie. Poza tym czasem podkładam kawałek wacika do tego wału. No i od czasu do czasu moczę nogi w wodzie z mydłem. Kiedyś chodziłam do kosmetyczki, miałam zakładane klamry, ale to nic nie daje- wystarczy regularna pielęgnacja. Trzeba wyleczyć, a potem uważnie pilnować.

ps. co do leków, nie znam się zbytnio na tym, ale stosowałam jakiś proszek odkażający, który sypałam w miejsce stanu zapalnego, a potem psikałam czymś co strasznie barwiło na żółty kolor. Jak wygrzebię te cuda skądś to dopisze nazwy

Edytowane przez Czokou
Czas edycji: 2013-02-12 o 16:20
Czokou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-12, 17:25   #5
haahaha
Przyczajenie

Dziękuje serdecznie za wszystkie odpowiedzi

kiedyś właśnie dowiedziałam się że trzeba obcinać na prosto ale to tylko pogorszyło sprawe bo bolały mocniej ;c teraz staram się regularcje obcinać i pielegnować paznokcie, używam Triderm'u i mam nadzieje że coś się polepszy
pozdrawiam c;
Stary 2013-02-12, 21:51   #6
buczaka
Raczkowanie

Nie zgadzam sie ze klamra nic nie daje. Moge z ciekawosci zapytac jaka klamre mialas i czemu nie spoelnila ona swojej funkcji? Raczej bym stwierdzila ze moczenie nog w wodzie z mydlem nic niedaje
Stary 2013-02-13, 20:08   #7
Czokou
Zadomowienie

miałam taki kawałeczek plastiku naklejany na paznokieć (w tym czasie również robiono mi tamponadę w wale). Paluszek mi wyleczył, ale tak samo dobrze szło mi i bez klamry. Po prostu pani, która mi to zakładała, powiedziała, że mam tendencję do tego, a mój kształt paznokcia sprzyja wrastaniu, być może dlatego nie za wiele klamra zmieniła.

Ja ostatnio 'na gwałt' ratowałam paznokcia, który wrastał, obcięłam go, ale jakiś niesforny kawałek pozostał i spowodował stan zapalny. Straszny ucisk, nie mogłam założyć dopasowanych butów, a było na tydzień przed studniówką i jak najwięcej moczyłam nogę w szarym mydle, a potem odkażałam. Zakładałam tamponadę i stan ewidentnie się poprawił, umożliwiło mi to pozbycie się felernego fragmentu i całkowite wyleczenie palca. (a już byłam skłonna biec do chirurga, byle tylko ten palec sprawny był na bal )
Stary 2013-02-14, 10:24   #8
subiektywna Vera
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Czokou Pokaż wiadomość
miałam taki kawałeczek plastiku naklejany na paznokieć (w tym czasie również robiono mi tamponadę w wale). Paluszek mi wyleczył, ale tak samo dobrze szło mi i bez klamry. Po prostu pani, która mi to zakładała, powiedziała, że mam tendencję do tego, a mój kształt paznokcia sprzyja wrastaniu, być może dlatego nie za wiele klamra zmieniła.

Ja ostatnio 'na gwałt' ratowałam paznokcia, który wrastał, obcięłam go, ale jakiś niesforny kawałek pozostał i spowodował stan zapalny. Straszny ucisk, nie mogłam założyć dopasowanych butów, a było na tydzień przed studniówką i jak najwięcej moczyłam nogę w szarym mydle, a potem odkażałam. Zakładałam tamponadę i stan ewidentnie się poprawił, umożliwiło mi to pozbycie się felernego fragmentu i całkowite wyleczenie palca. (a już byłam skłonna biec do chirurga, byle tylko ten palec sprawny był na bal )
Są dwa rodzaje klamer zakładanych na paznokcie : metalowa i plastykowa i potwierdzam, że plastykowa jest do niczego, ale metalowa jak najbardziej pomaga! Plastykowa jest naklejana na paznokieć co samo w sobie już dla mnie jest bez sensu, metalowa natomiast jest zakładana za wały paznokciowe i odpowiednio naciągana przez co podnosi paznokieć aby się nie wrastał skórę. Taką klamrę metalową można spokojnie nosić przez miesiąc, a taka plastykowa odklejała mi się już po 4-5 dniach.
Stary 2013-02-14, 13:12   #9
haahaha
Przyczajenie

czyli polecacie klamry metalowe ? a ile mniej więcej zazwyczaj kosztują w studiach kosmetycznych ?

a co to są tamponady ? bo przyznam się że nigdy o tym nie słyszała ..

dzięki za odpowiedz i
Stary 2013-02-14, 20:21   #10
Czokou
Zadomowienie

mi się plastikowa trzymała długo, ale też miałam ten plus, że mam kosmetyczkę w bloku, więc w razie problemów 5 sekund i byłam u niej. Metalowa mnie trochę przerażała ale to już kwestia gustu.

tamponady czyli po prostu kawałki waty zwinięte w podłużne rolki, które wciska się w wał, aby go poszerzyć. U mnie stosowano jeszcze takie małe, plastikowe rureczki.
Stary 2013-02-15, 09:14   #11
subiektywna Vera
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez haahaha Pokaż wiadomość
czyli polecacie klamry metalowe ? a ile mniej więcej zazwyczaj kosztują w studiach kosmetycznych ?

a co to są tamponady ? bo przyznam się że nigdy o tym nie słyszała ..

dzięki za odpowiedz i
Metalowe kosztują od 100-150 zł za sztukę czyli na oba palce będzie ok. 200-260 zł, bo zazwyczaj przy parze wychodzi taniej

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Czokou Pokaż wiadomość
mi się plastikowa trzymała długo, ale też miałam ten plus, że mam kosmetyczkę w bloku, więc w razie problemów 5 sekund i byłam u niej. Metalowa mnie trochę przerażała ale to już kwestia gustu.

tamponady czyli po prostu kawałki waty zwinięte w podłużne rolki, które wciska się w wał, aby go poszerzyć. U mnie stosowano jeszcze takie małe, plastikowe rureczki.
To prawda. Tamponadę również można wykonywać samemu w domu, podkładając pod wał kawałek specjalnej gazy, którą dostaje się od podologa
Stary 2013-02-24, 21:42   #12
Sabina_32
BAN stały

A mnie też czeka zabieg usuwania wrastającego paznokcia. Już mam nawet termin. Niestety nie zdecydowałam się na wizytę u chirurga bo zbyt dużo złego słyszałam o efektach takich zabiegów chirurgicznych.
Umówiłam się na zabieg w gabinecie podologicznym. Zanim się na to zdecydowałam to dużo szukałam na ten temat. Trafiłam na ciekawą moim zdaniem stronę gdzie naprawdę są dobre informacje. Jak przeczytałam o wrastających paznokciach to od razu padła decyzja.
Wklejam lika http://gabinet.podologiczny.pl/categ...odologiczne-2/ życze przyjemnego czytania
Sabina_32 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości