Łysienie androgenowe i zakrzepica :/ - Forum Wizaz.pl
Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-02-14, 14:03   #1
Cherie_Currie
Raczkowanie

Łysienie androgenowe i zakrzepica :/

Witam Mam pytanie do dziewczyn, które mają ten okropny problem jakim jest łysienie androgenowe. Czy którakolwiek z Was próbowała jakiejś innej metody niż leczenie hormonalne? Jestem w kropce, ponieważ wygląda na to, że będę musiała odstawić leki hormonalne - lekarze podejrzewają u mnie zakrzepicę żył kończyn dolnych (jutro robię usg Dopplera i będzie więcej wiadomo, ale cudów nie będzie, bo w krwi wyszły d dimery ponad normę). Włosy po hormonach nie wypadają mi jak dawniej, do tego urosły nowe i wszystko miało być tak pięknie, a tu znowu problem i to poważny. Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Czy jest cokolwiek, co może spowolnić wypadanie włosów na tle genowym? Brałam witaminy, stosowałam wcierki we włosy, a nawet sterydy... ale może coś pominęłam? Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek sugestie
Cherie_Currie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 17:18   #2
kasiastrunin
BAN stały

Dot.: Łysienie androgenowe i zakrzepica :/

podejrzewają zakrzepice i dopiero czekasz na USG ? Masakra, to jest Polska właśnie. Zakrzepica może być groźna dla zycia..
A jakie masz objawy tej zakrzepicy?
Jakie bierzesz hormony?
Ja mam PCOS i w wyniku tego łysienie androgenowe..
Też z uwagi na zyły nie powinnam brac hormonów (przypadki zakrzepicy, wylewów i zatorów w naj naj bliższej rodzinie...) ale nieleczone pcos moze prowadzic do bezpłodnosci, a ja marze o 3 dzieci, wiec ryzykuje .

Na włosy polecam LOXON 5% - jesli nie chcesz brac hormonów a chcesz je ratowac.

Moge wiedziec na tle jakiej choroby masz te lysienie androgenowe? bo ono samo z siebie raczej nie wystepuje..
kasiastrunin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 12:30   #3
Cherie_Currie
Raczkowanie

Dot.: Łysienie androgenowe i zakrzepica :/

Cytat:
Napisane przez kasiastrunin Pokaż wiadomość
podejrzewają zakrzepice i dopiero czekasz na USG ? Masakra, to jest Polska właśnie. Zakrzepica może być groźna dla zycia..
A jakie masz objawy tej zakrzepicy?
Jakie bierzesz hormony?
Ja mam PCOS i w wyniku tego łysienie androgenowe..
Też z uwagi na zyły nie powinnam brac hormonów (przypadki zakrzepicy, wylewów i zatorów w naj naj bliższej rodzinie...) ale nieleczone pcos moze prowadzic do bezpłodnosci, a ja marze o 3 dzieci, wiec ryzykuje .

Na włosy polecam LOXON 5% - jesli nie chcesz brac hormonów a chcesz je ratowac.

Moge wiedziec na tle jakiej choroby masz te lysienie androgenowe? bo ono samo z siebie raczej nie wystepuje..
Mam bardzo wysoki wolny testosteron - ginekolog twierdzi, że to w wyniku PCOS, ale trochę mam wątpliwości, bo moje wyniki LH i FSH są dobre, dobra prolaktyna... Byłam w odstępie 2 tyg. na usg i jeden gin twierdzi, że PCOS nie ma, a drugi, że jest. Wydałam już tyle pieniędzy na badania krwi, że nie mam siły dokładnie wnikać skąd ten testosteron (poziom całkowitego jest w normie, żeby było ciekawiej).

Dopplera oczywiście zrobiłam prywatnie, bo nie wyobrażam sobie czekać w takich kolejkach. I co dziwne - mimo rodzinnych problemów żylnych, mimo mrowienia, bólu i lekkiego opuchnięcia jednej nogi, mimo mnóstwa pajączków i wielkich niebieskich "pająków" (żylaki?) na obu nogach i wysokiego poziomu d dimerów we krwi moje żyły okazały się w porządku, brak śladów zakrzepu...
Pójdę skonsultować to z naczyniowcem, i pewnie jeszcze przez jakiś czas będę mogła brać leki, ale trzeba się będzie regularnie badać. Trudno. Problem z nogą zostaje zagadką, chyba dla neurologa...
Cherie_Currie jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości