Czy w zawodzie fryzjerki można mieć długie paznokcie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-02-14, 16:31   #1
abc3
Raczkowanie

Czy w zawodzie fryzjerki można mieć długie paznokcie?

Przepraszam, że pytanie może troszkę dziwne, ale chciałabym się tego dowiedzieć od jakiejś fryzjerki.
Chodzę do ostatniej klasy gimnazjum i do następnej szkoły chciałabym iść na profil fryzjerstwo. Zastanawiam się tylko, czy gdy zacznę chodzić na praktyki, będę zmuszona obciąć paznokcie. Bardzo bym tego nie chciała. Zawsze mam je długie, zazwyczaj około 7 mm wolnego brzegu (tego białego). Proszę o pomoc.
abc3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 16:55   #2
Michunka
Wtajemniczenie

Dot.: Czy w zawodzie fryzjerki można mieć długie paznokcie?

Cytat:
Napisane przez abc3 Pokaż wiadomość
Przepraszam, że pytanie może troszkę dziwne, ale chciałabym się tego dowiedzieć od jakiejś fryzjerki.
Chodzę do ostatniej klasy gimnazjum i do następnej szkoły chciałabym iść na profil fryzjerstwo. Zastanawiam się tylko, czy gdy zacznę chodzić na praktyki, będę zmuszona obciąć paznokcie. Bardzo bym tego nie chciała. Zawsze mam je długie, zazwyczaj około 7 mm wolnego brzegu (tego białego). Proszę o pomoc.
kiedyś będziesz musiała je w końcu obciąć :/ to nie pójdziesz do szkoły jakiej chcesz jak Ci każą je ściąć?
Michunka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 17:28   #3
Syl993
Zadomowienie

Nigdy nie dalabym scinac wlosow dla fryzjerki z dlugimi paznokciami, jednak przez caly dzien uzywania produktow do wlosow, zawsze sie osadzi brud pod paznokciem i potem bedziesz dotykala skory glowy klientki.
Syl993 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 17:37   #4
abc3
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Michunka Pokaż wiadomość
kiedyś będziesz musiała je w końcu obciąć :/ to nie pójdziesz do szkoły jakiej chcesz jak Ci każą je ściąć?
Nie napisałam, że przez paznokcie nie pójdę do wybranej szkoły. ;/ Po prostu jestem ciekawa, bo bardzo szkoda mi je obcinać.
abc3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 18:56   #5
kasiastrunin
BAN stały

dokładnie, zawsze sie naskórek moze potem osadzac, moze robic mikroranki.. łatwo o zarazenie chorobami skóry głowy czy WZW nawet ..
kasiastrunin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-14, 21:19   #6
pilotka86
Rozeznanie

Cytat:
w szkole raczej będziesz musiała, podobnie jak kosmetyczki czy masażyści.

swoją drogą nigdy nie oddałabym się w ręce (a raczej pazury) fryzjerce, która ma długie paznokcie kiedy widzę takie fryzjerki (najczęściej w jakiś podrzędnych salonikach, profesjonaliści nie pozwalają sobie na takie wyskoki) to mnie wręcz ODRZUCA i od razu kojarzy mi się z flajami Nie wyobrażam sobie też masażu głowy podczas mycia, gdy fryzjerka ma długie pazury
pilotka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 13:12   #7
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Syl993 Pokaż wiadomość
Nigdy nie dalabym scinac wlosow dla fryzjerki z dlugimi paznokciami, jednak przez caly dzien uzywania produktow do wlosow, zawsze sie osadzi brud pod paznokciem i potem bedziesz dotykala skory glowy klientki.
co za bzdury, rece pomiedzy klientkami sie myje a wiec i paznokcie tez

Cytat:
Nie napisałam, że przez paznokcie nie pójdę do wybranej szkoły. ;/ Po prostu jestem ciekawa, bo bardzo szkoda mi je obcinać.
nikt do tego zmusic cie nie moze. mozesz miec tylko przekichane jak trafisz na wredna nauczycielke na pracowni.
ja mialam przez cala szkole a dzis prace dlugie pazurki, poniewaz jednoczesnie jestem stylistka paznokci
nigdzie nie ma wymogu- ze fryzjerka miec dlugich paznokci nie moze.
musisz byc tylko delikatna i nie drapac klientek- wiadomo. ale dlugie pazurki ulatwiaja np czesanie wielu fryzur- sporo rzeczy mozna robic nimi zamiast grzebienia szpikulca
Stary 2013-02-15, 15:14   #8
SceneQueene
Zakorzenienie

btw, długie paznokcie też mogą być zadbane i higieniczne

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-15, 16:00   #9
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
btw, długie paznokcie też mogą być zadbane i higieniczne
dokladnie i wcale nie ma pod nimi wiecej bakterii niz pod krotkimi, wbrew pozorom to krotkie sie bardziej brudza, ciezej je wyczyscic.
dlugie mozna nawet zdezynfekowac patyczkiem higieicznym wymyc od spodu z plynem dezynfekujacym
takze powyzsze argumenty ciut płytkie sa.
pamiętajmy ze fryzjerki to tez ludzie i maja prawo nosic sie jak im sie podoba- skoro ogolne przepisy w tym wzgledzie nie ograniczaja jak np pielęgniarki. to ze ma wlasne dlugie czy tipsy- nie znaczy ze od razu podrapie klientke a masaz wykonuje sie opuszkami palcow i paznokcie nie maja do tego nic absolutnie
Stary 2013-02-15, 18:13   #10
SceneQueene
Zakorzenienie

zgadzam się.
sama mam długie paznokcie a z włosami mogę zrobić wszystko bez żadnych problemów. i są zadbane, bardziej niż niektóre poobgryzane.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
Stary 2013-02-17, 19:26   #11
Petra_A
Przyczajenie

Długie paznokcie u osób pracujących w zawodach takich jak fryzjerka czy kosmetyczka są absolutnie nieprofesjonalne i niehigieniczne. Powinny byc obcięte zupełnie krótko, właśnie żeby nie gromadził się pod nimi brud i resztki kosmetyków; i żeby przypadkiem nie zadrapać klientów. I proszę, długopaznokciowe dziewczyny, nie wciskajcie kitu, że masaż głowy możecie przeprowadzić "opuszkami palców" nie zadrapując skóry; może klientka wam się nie poskarży, ale w którymś momencie zadrapiecie ją na pewno, biorąc pod uwagę kształt i krzywiznę głowy, i długość paznokcia.

Krótkie paznokcie, jak u chiruga; taka jest specyfika zawodu pracującego rękami; trudno. Nie jest to koniec świata, na randkę czy do klubu możesz sobie założyć przyklejane.
Petra_A jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 14:58   #12
SceneQueene
Zakorzenienie

Wiem coś o wykonywaniu masażu głowy palcami o długich paznokciach, bo sama sobie często gęsto takowy robię .

Aczkolwiek owszem- jako fryzjerka miałabym krótkie paznokcie. Lepiej zapobiegać, niż leczyć.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2013-02-18, 15:12   #13
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Petra_A Pokaż wiadomość
Długie paznokcie u osób pracujących w zawodach takich jak fryzjerka czy kosmetyczka są absolutnie nieprofesjonalne i niehigieniczne. Powinny byc obcięte zupełnie krótko, właśnie żeby nie gromadził się pod nimi brud i resztki kosmetyków; i żeby przypadkiem nie zadrapać klientów. I proszę, długopaznokciowe dziewczyny, nie wciskajcie kitu, że masaż głowy możecie przeprowadzić "opuszkami palców" nie zadrapując skóry; może klientka wam się nie poskarży, ale w którymś momencie zadrapiecie ją na pewno, biorąc pod uwagę kształt i krzywiznę głowy, i długość paznokcia.

Krótkie paznokcie, jak u chiruga; taka jest specyfika zawodu pracującego rękami; trudno. Nie jest to koniec świata, na randkę czy do klubu możesz sobie założyć przyklejane.
uwielbiam jak mnie "zawodowca" poucza laik i do tego wie, ze na pewno juz kogos podrapalam choc nie jest mna ani moim klientem powtarzam- sanepid ani żadne bhp nie zabraniaja fryzjerkom posiadania dlugich paznokci! fryzjerka moze byc zarazem stylistka paznokci (i na odwrot) i jakos to sie da pogodzic.
ciekawe kto przyszedlby do stylistki ktora ma paznokcie obcięte krotko i do tego maźnięte np bezbarwnym lakierem
zreszta dzis mamy taki szeroki rynek, ze jak komus się np moje szpony nie podobaja to zapraszam do salonu pani kowalskiej tuz obok dla mnie problemu nie ma...

a teza o ostrosci dlugich paznokci jest smieszna- to krotkie paznokcie, czesto obcinane, a nie opilowane na koniec sa bardzo ostre i łatwo nimi skaleczyc.
tipsy czy naturalnie dlugie stylizacje sa opiłowywane rozna gradacja pilnikow, az po najbardziej miałką, więc wbrew pozorom bardzo ostre nie są jeśli nie użyje sie przy tym siły oczywiście ale widac ze wypowiada sie osoba, która długich paznokci nie miała.

i jakby ktos nie zauwazyl- fryzjer bardzo wiele prac i tak wykonuje w jednorazowych rekawiczkach
Stary 2013-02-18, 18:48   #14
SceneQueene
Zakorzenienie

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2013-02-18, 20:48   #15
guacamole
Wtajemniczenie

Paznokcie lekko wystajace ponad opuszki palcow nie powinny byc problemem.

Fryzjerki myja rece praktycznie non stop i ten brud nie ma jak sie utrzymac pod paznokciami. Co klientka to rundka do myjni.
guacamole jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości