Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-02-18, 14:43   #1
pepsi_cola
Przyczajenie

Baaardzo zniszczone dłonie, pękające opuszki i skóra na dłoniach

Witam,
Nigdy nie miałem problemu ze skórą na dłoniach, zawsze wystarczyło tylko smarowanie kremem na noc w zimie i tyle, skóra była miękka, nic nie pierzchło, nie pękało
Od jakiegoś czasu zacząłem pracować jako barista i wiadomo, cały czas moczy się ręce, zimna woda na przemian z gorącą. Do tego, kontakt ze środkami czystości. Kiedy się tylko da, zakładam rękawiczki, ale wszystkiego w nich robić nie mogę. Efekt jest taki, że pęka mi skóra na opuszkach palców, na wierzchu dłoni skóra pęka nieraz aż do krwi :/ Próbowałęm już wielu kremów, nawet Neutrogena za bardzo nie pomaga, chociaż smaruję dłonie często, a na noc grubszą warstwę i rękawiczki. Ostatnio popękany naskórek na opuszkach starłem pumeksem, żeby nie pękało dalej. Troszkę pomogło, ale boję się, że jak będę tak ścierał, to zaraz mi się zrobi skóra na palcach, jak u robotnika :/
Pomóżcie mi, jak mogę sobie z tym poradzić? Jakieś specjalne preparaty, sprawdzone kremy?
pepsi_cola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 18:19   #2
agacio
Zadomowienie

Dot.: Baaardzo zniszczone dłonie, pękające opuszki i skóra na dłoniach

Witam.
Może spróbuj maści z witaminą A dostaniesz w każdej aptece za kilka złotych sprzyja gojeniu się ran, zapobiega pękaniu naskórka oraz nadmiernemu rogowaceniu. Smaruj grubą warstwę na noc i załóż rękawiczki. W czasie pracy staraj się o ile to możliwe po każdym myciu rąk nanieść krem ochronny, nie pocieraj też dłoni mocno ręcznikiem. Jeszcze przyszedł mi do głowy sudokrem sprzyja gojeniu ran ale jednocześnie wysusza naskórek. Możesz spróbować nanieść go na pęknięcia na dłoniach ale tylko do momentu zagojenia rany później natłuszczaj. Możesz też zakupić masło shea, albo krem do rąk z tymże masłem, albo krem z 15 lub 20% mocznikiem w składzie.
Nałóż grubą warstwę na noc i rękawiczki. Jeśli nie będziesz miał krwawych pęknięć na skórze możesz udać się do gabinetu kosmetycznego na zabieg parafinowy na dłonie koszt myślę w okolicy 50zł. Pozdrawiam

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-18, 22:40   #3
MarjoryAnn
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez agacio Pokaż wiadomość
Witam.
Możesz też zakupić masło shea, albo krem do rąk z tymże masłem, albo krem z 15 lub 20% mocznikiem w składzie.
Co do masła shea to zgadzam się całkowicie!
Natomiast z kremami z mocznikiem bym uważała. Powyżej 10% to już chyba działanie lekko złuszczające(?), a raczej nie o to chodzi.
Mnie kremy z mocznikiem nie służą. W okresie nasilonych zmian skórnych (azs), kiedy mam popękaną skórę, nałożenie kremu z mocznikiem skutkuje okropnym pieczeniem, czuję wtedy niemal ból. Starałam się przez pewien czas przyzwyczaić, ale efekt na skórze był żaden, więc w ogóle zaprzestałam. Zaczął się jako tako sprawdzać dopiero wtedy, gdy wygoiłam skórę. Obawiam się więc, że jeśli autor wątku ma problem z pęknięciami, również może czuć taki dyskomfort przy kremach z mocznikiem. Nie twierdzę, że tak będzie na pewno, ale zalecam uwagę.

Jeśli chodzi o moje hity przy ekstremalnie wysuszonej, pękającej skórze dłoni -
apteczny: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12297
drogeryjny: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=15133
Obydwa świetnie pomagają mi zasklepiać ranki i przywrócić ładny wygląd skórze. Ten drugi jest jednak lżejszy, skóra nie klei się po użyciu. (pierwszy zalecałabym np. grubą warstwą na noc, a drugi w ciągu dnia)
MarjoryAnn jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 15:38   #4
pepsi_cola
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez MarjoryAnn Pokaż wiadomość
Natomiast z kremami z mocznikiem bym uważała. Powyżej 10% to już chyba działanie lekko złuszczające(?), a raczej nie o to chodzi.
Mnie kremy z mocznikiem nie służą. W okresie nasilonych zmian skórnych (azs), kiedy mam popękaną skórę, nałożenie kremu z mocznikiem skutkuje okropnym pieczeniem, czuję wtedy niemal ból. Starałam się przez pewien czas przyzwyczaić, ale efekt na skórze był żaden, więc w ogóle zaprzestałam. Zaczął się jako tako sprawdzać dopiero wtedy, gdy wygoiłam skórę. Obawiam się więc, że jeśli autor wątku ma problem z pęknięciami, również może czuć taki dyskomfort przy kremach z mocznikiem. Nie twierdzę, że tak będzie na pewno, ale zalecam uwagę.

Obydwa świetnie pomagają mi zasklepiać ranki i przywrócić ładny wygląd skórze. Ten drugi jest jednak lżejszy, skóra nie klei się po użyciu. (pierwszy zalecałabym np. grubą warstwą na noc, a drugi w ciągu dnia)
Zapomniałem dodać, że mam problem z ŁZS. Co prawda na dłoniach nie, ale to chyba dość istotne.

Co do kremów, to spróbowałem tej maści witaminowej. Całkiem, całkiem efekt, po nałożeniu grubej warstwy na noc wierzch dłoni jest gładki, jednak te opuszki palców wciąż chropowate, przebarwione w miejscach pęknięć. Dodam, że pęknięcia są tylko na naskórku i to przy górnej warstwie. To bardziej takie jakby małe zadry w naskórku, tworzą taką chropowatą powierzchnie. No i do tego pęknięcia też są, ale jednak nie do krwi. Kupiłem polecany na wizażu krem Anida z woskiem pszczelim, do tego na przemian maść witaminowa, krem Elo-Baza i Neutrogena. Wieczorem peelinguję dłonie od wewnątrz - dobrze robię? Nie zaszkodzi?
A co do kremów z mocznikiem... Mam krem Eveline, taki fioletowy, 10% mocznika, ale bardzo nieprzyjemny jak dla mnie - po posmarowaniu na noc, rano budzę się z lepkimi rękami, jakbym miał spocone dłonie i posmarowane na wierzch jeszcze jakimś nieprzyjemnym mazidłem, do tego czuję wtedy efekt taki, jakbym długo moczył dłonie, takie zbyt wrażliwe się robią, boli mnie aż skóra, jak np mocno zacisnę pięść
pepsi_cola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 20:49   #5
kaaalka
Przyczajenie

Polecam moim zdaniem najlepszy krem do rądk suchych itp -Palmers z masłem SHEA (w aptekach Ziko np i w internetowych sklepach). The BEST !
kaaalka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 21:03   #6
agacio
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez MarjoryAnn Pokaż wiadomość

Racja racja mocznik powyżej 10% ma działanie złuszczające rozpędziłam się

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 22:32   #7
joannaabram
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 29

Polecam smarowanie dłoni olejami, np. arganowym, albo lnianym. Na noc założyć na to rękawiczki. Efekt będzie widoczny
Stary 2013-02-25, 16:30   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie

Smaczny profil Agnieszka987
Smaczne przepisy2

Cytat:
Napisane przez pepsi_cola Pokaż wiadomość
Zapomniałem dodać, że mam problem z ŁZS. Co prawda na dłoniach nie, ale to chyba dość istotne.

Co do kremów, to spróbowałem tej maści witaminowej. Całkiem, całkiem efekt, po nałożeniu grubej warstwy na noc wierzch dłoni jest gładki, jednak te opuszki palców wciąż chropowate, przebarwione w miejscach pęknięć. Dodam, że pęknięcia są tylko na naskórku i to przy górnej warstwie. To bardziej takie jakby małe zadry w naskórku, tworzą taką chropowatą powierzchnie. No i do tego pęknięcia też są, ale jednak nie do krwi. Kupiłem polecany na wizażu krem Anida z woskiem pszczelim, do tego na przemian maść witaminowa, krem Elo-Baza i Neutrogena. Wieczorem peelinguję dłonie od wewnątrz - dobrze robię? Nie zaszkodzi?
A co do kremów z mocznikiem... Mam krem Eveline, taki fioletowy, 10% mocznika, ale bardzo nieprzyjemny jak dla mnie - po posmarowaniu na noc, rano budzę się z lepkimi rękami, jakbym miał spocone dłonie i posmarowane na wierzch jeszcze jakimś nieprzyjemnym mazidłem, do tego czuję wtedy efekt taki, jakbym długo moczył dłonie, takie zbyt wrażliwe się robią, boli mnie aż skóra, jak np mocno zacisnę pięść
Codziennie robisz peeling? To za czésto, jesli tak. Wystarczy raz na tydzieñ.

Moze wyprobuj jeszcze Cetaphil- balsam polecany do skory wrazliwych, alergicznych, suchych itd.

LZS to lojotokowe zapalenie skory? Nie moge nic innego znalezc... Moze lepiej by bylo gdybys odiwedzil dermatologa?
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 16:04   #9
Natuśka
Raczkowanie

GG do Natuśka

Najlepszy na świecie jest linomag Zawsze go polecam i nigdy mnie nie zawiódł. Natłuszcza, reguluje rogowacenie i nie podrażnia nawet mocno złuszczonej skóry z ranami. Kosztuje parę groszy w aptece a jest naprawdę niezawodny.
Natuśka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości