Bruzdy/ podkówki pod oczami. Mam 25 lat :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-02-19, 00:56   #1
si_si
Przyczajenie

Bruzdy/ podkówki pod oczami. Mam 25 lat :(

Kochane Wizażanki

Martwią mnie bardzo moje bruzdy/zmarszczki/podkówki (nie wiem jak to nazwać) pod oczami. Załączam zdjęcie, żebyście zobaczyły jak okropnie to wygląda. Na pierwszym zdjęciu pełna powaga, na drugim okolice oczu gdy się śmieję. Nie wiem co poradzić na to. Mam dopiero 25 lat Zmarszczki miałam od kiedy pamiętam, bo chyba tak mam oczy zbudowane, ale nie były one głębokie (albo nie zwracałam uwagi). Okropnie się z tym czuję. Zawsze dbałam o cerę, nigdy, ale to nigdy nie położyłam się spać w makijażu. Zaczęłam się malować mając 23 lata, w domu zmywam makijaż, idąc do sklepu też go nie robię. Od 20 roku życia regularnie 2 razy dziennie używam kremów pod oczy, nie naciągam skóry wokół oczu itd. Zdrowo się odżywiam, nie palę, mało imprezuję, wysypiam się. Naprawdę wiele robię, nawet bardzo wiele w porównaniu z koleżankami, ale moje oczy nie świadczą o tym. Moje babcie mają mniejsze zmarszczki.
Poradźcie mi coś Jest dla mnie jakiś ratunek? Czy mogę jakoś spłycić te bruzdy? Wczoraj w desperacji nałożyłam sobie serum dla 45-latek Dermiki, ale to nie jest najlepszy pomysł. Pomocy!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Photo 7.jpg (8,1 KB, 231 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Photo 8.jpg (6,7 KB, 183 załadowań)

Edytowane przez si_si
Czas edycji: 2013-02-19 o 00:58
si_si jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 13:21   #2
Sarina_Blue
Raczkowanie

Dot.: Bruzdy/ podkówki pod oczami. Mam 25 lat :(

Wydaje mi się, że masz po prostu taką budowę oczu, to nie jest efekt starzenia się. Używaj kremów, pielęgnuj skórę wokół oczy jeśli Ci to przeszkadza. ale ja bym się tak nie przejmowała mocno tym, niektórzy maja tez taka mimikę twarzy, że zmarszczki robią się im szybciej. Ciężko na to cokolwiek zaradzić.
Stary 2013-02-19, 13:51   #3
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

....
dokładnie..najważniejsze jest nieodpuszczanie pielęgnacji ''na zaś'' mocniejsze sera raczej nie pomogą.Jeżeli masz mega stres z tego powodu mozna skonsultowac się z lekarzem medycyny estetycznej,ale nie wiem czy chcesz az tak mocno zagłębiac sie w temat.Ładnie zrobiony makijaz wizualnie bedzie odwracał uwagę od Twojego problemu.,-czyli skupienie się na górnej powiece i mocniejszym podkresleniu rzęs.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-02-19 o 13:52
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 16:15   #4
ociupinek
Przyczajenie

Najlepiej sprawdź, czy nie masz na coś alergii, to wyglada bardziej na objaw niewielkich fałd Denniego Morgana, (róźnie to nazywają: fałd Morgana, Dennie Morgan folds, podwójna dolna powieka) niż na zmarszczki. Może to być jedyny objaw azs, albo alergii na mleko, nabiał, występuje też u dzieci. Generalnie nic groźnego ale żeby się zmniejszyło, można próbować unikać alergenu. Zaobserwuj, czy raz na jakiś czas zdarzają się inne drobne objawy, na które się nie zwraca uwagi np. szorstka skóra na łydkach. W Polsce często lekarze nie zwracają na to uwagi lub nie wiedzą, że to jest to.
ociupinek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 17:34   #5
wypad
Wtajemniczenie

To raczej taka budowa oka, nie przejmuj się. Stosuj kremy nawilżające na tą okolicę, możesz dodawać do nich kwas hialuronowy
Stary 2013-02-24, 23:28   #6
joannaabram
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 29

Do pielęgnacji możesz wybierać mocne kremy, tzn. przeciwstarzeniowe, z bombą aktywnych składników. Polecam okłady z czarnej herbaty, które zmniejszją obrzęki i opuchliznę. Jeśli chodzi o korektory, wybieraj bardzo lekkie, płynne, np. YSL Touch Eclait.
Stary 2013-02-28, 03:24   #7
si_si
Przyczajenie

jejku, dziękuję Wam!! Już trochę mniej się martwię

Cytat:
Napisane przez wypad Pokaż wiadomość
Stosuj kremy nawilżające na tą okolicę, możesz dodawać do nich kwas hialuronowy
Bardzo chętnie bym sobie kwas hialuronowy kupiła. Już nawet kiedyś myślałam o tym. Ale nie jest jeszcze za wcześnie? Kwas można kupić gdzieś poza internetem, np. w aptece? Ile kwasu dodać?

Cytat:
Napisane przez ociupinek Pokaż wiadomość
Najlepiej sprawdź, czy nie masz na coś alergii, to wyglada bardziej na objaw niewielkich fałd Denniego Morgana, (róźnie to nazywają: fałd Morgana, Dennie Morgan folds, podwójna dolna powieka) niż na zmarszczki. Może to być jedyny objaw azs, albo alergii na mleko, nabiał, występuje też u dzieci. Generalnie nic groźnego ale żeby się zmniejszyło, można próbować unikać alergenu. Zaobserwuj, czy raz na jakiś czas zdarzają się inne drobne objawy, na które się nie zwraca uwagi np. szorstka skóra na łydkach. W Polsce często lekarze nie zwracają na to uwagi lub nie wiedzą, że to jest to.
dziękuję! Zainteresowałam się tematem. Faktycznie to trochę tak wygląda. Tym bardziej, że tak miałam od kiedy pamiętam. Nie wiem czy od dziecka, ale od gimnazjum już na pewno, więc pewnie "od zawsze". AZS wątpię żebym miała, chociaż jestem wrażliwa, nie mogę wszystkich kosmetyków stosować itd. Mam ciągle katar alergiczny, nie da się nic temu zaradzić, więc zrezygowałam z wizyt u alegrologa i łykania niedziałających tabletek. To bardzo ciekawe co napisałeś, niestety zbyt mało informacji o tym jest, a i fałdy się nie wyprostują po znalezieniu przyczyny.

Cytat:
Napisane przez joannaabram Pokaż wiadomość
Do pielęgnacji możesz wybierać mocne kremy, tzn. przeciwstarzeniowe, z bombą aktywnych składników. Polecam okłady z czarnej herbaty, które zmniejszją obrzęki i opuchliznę. Jeśli chodzi o korektory, wybieraj bardzo lekkie, płynne, np. YSL Touch Eclait.
A czy mocne kremy np. serum dla 45 latek nie zaszkodzi 25-latce? Moja skóra nie straci jędrności? Nie zestarzeje się szybciej?
Czarną herbatę wypróbuję na pewno
Korektorów jeszcze nie używam, bo nie mam cieni. Właściwie nic kryjącego pod oczy nie kładę jak robię makijaż. Wydaje mi się, że to pogłębia bruzdy.
si_si jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości