Szara mycha w kobietkę. Da się? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-02-20, 23:00   #1
daisy_002
Raczkowanie

Szara mycha w kobietkę. Da się?

Cześć Potrzebuję Waszej pomocy. Od dłuższego czasu wiem, że coś muszę ze sobą zrobić. Olałam totalnie sprawę makijażu, włosów, czasem zdarzy mi się ubrać coś ładnego, a tak to bluza jeasny i heja. Mam 18 lat, w genach odziedziczyłam chyba cechę "nie wyglądam na swój wiek" zresztą widać po zdjęciach. Nie chcę się postarzyć o nie! Chciałabym... No właśnie... Nie być taka nijaka? Nieinteresująca? Od lat zmagam się z trądzikiem, który leczę, stąd ten brak makijażu. (tona podkładu na pryszczach nie wyglądała u mnie fajnie). Włosy obcięłam kiedyś na boba (wg mnie trafiona fryzura), ale kolejne fryzjerki tylko robiły mi krzywdę, więc teraz zostawiłam je samopas i tak sobie rosną i rosną. Najgorzej wyglądam jak się uśmiecham - mam takie 'pućki' - wtedy to już w ogóle... Może jakiś make up nada mi niedziecięce rysy? Teorię makijażu to ja mam w małym paluszku (setki filmików youtubowych guru obejrzane) co do praktyki zero.
No i standardowe pytania:
1. Jak się opalasz? W ogóle się nie opalam. Choćby nie wiem co, słońce nie "chwyta" mnie w ogóle.
2. Kolor oczu Szaroniebieskie, ale bardziej szare. Takie nijakie.
3. Piegi Nie posiadam
4. Cera A tego w ogóle nie umiem określić... Wydaje mi się, że jest zimna, jasna. W dusznych pomieszczeniach różowię się nieco.
5. Naturalny kolor włosów Taki jak na zdjęciach (nigdy ich nie farbowałam, ale chciałabym nadać im bardziej głęboki kolor)
6. Kolor ust Raczej nasycony, różowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Lubię stonowane kolory, dużo bieli i beżu.

Pomożecie?

1. Najnowsze zdjęcie, zero makijażu, bez ułożonej fryzury (w końcu spać szłam )
2. Kolejne z serii 'piżamkowe' jakieś 2 miesiące temu
3. Zero mejkapu (noo, tylko odrobina różu) jakiś miesiąc temu
4. Uwaga uwaga! Wykryto tusz na rzęsach! jakoś 4 miechy temu, lekka stylizacja włosów
5. i 6. i 7.Włosy w nieładzie, cera trochę nie dopisywała więc tapetka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0011.jpg (85,9 KB, 572 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC-0000004.jpg (141,8 KB, 376 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg jaa2.jpg (118,4 KB, 568 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 041.jpg (77,5 KB, 391 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 07522.jpg (52,1 KB, 815 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 310.jpg (63,9 KB, 401 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 256.jpg (61,9 KB, 686 załadowań)
daisy_002 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-20, 23:46   #2
Chocolate_Rain
Raczkowanie

Dot.: Szara mycha w kobietkę. Da się?

Przede wszystkim jestes bardzo ladna Na zdjeciu nr 5 wygladasz slicznie, masz piekne pelne usta. Jak bym takie miala to bym non stop malowala

Jesli chodzi o makijaz to na pewno smialo akcentuj usta. Powinny Ci pasowac pudrowe, delikatne roze albo wrecz soczysta fuksja. Na ktoryms zdjeciu masz czerwone-tez Ci ladnie ale wedlug mnie czerwone usta jednak postarzaja. I nie pasuja Ci ciemne pomadki. Pasowalby mi do Ciebie taki swietlisty, jasny makijaz w stylu "no make up". Mysle, ze w klasyku typu kreska na oku i pomalowane usta tez bedziesz ladnie wygladac. Najwazniejsze to nie przesadzic z iloscia kosmetykow. Jestes mloda i ladna wiec nie ma potrzeby mazac sie na pudernice

Blagam tylko nie maluj brwi bo wyglada to tragicznie Masz mocne i wyrazne brwi o calkiem ladnym ksztalcie-nie ma sensu jeszcze bardziej ich podkreslac bo wyglada to nieladnie. Na tych zdjeciach w makijazu wygladaja Twoje brwi wrecz okropnie, moze to kwestia nieumietnego pomalowania albo dobrania koloru ale ten braz wyglada sztucznie i po prostu brzydko.

Jesli chodzi o wlosy to mysle, ze ladnie by Ci bylo w kolorze takim karmelowym cos jak Jennifer Lopez albo taki jasny miodowy braz. Ale sie rozpisalam ale mam nadzieje, ze choc troche pomoglam
Chocolate_Rain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 00:03   #3
daisy_002
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Chocolate_Rain Pokaż wiadomość
Przede wszystkim jestes bardzo ladna Na zdjeciu nr 5 wygladasz slicznie, masz piekne pelne usta. Jak bym takie miala to bym non stop malowala

Jesli chodzi o makijaz to na pewno smialo akcentuj usta. Powinny Ci pasowac pudrowe, delikatne roze albo wrecz soczysta fuksja. Na ktoryms zdjeciu masz czerwone-tez Ci ladnie ale wedlug mnie czerwone usta jednak postarzaja. I nie pasuja Ci ciemne pomadki. Pasowalby mi do Ciebie taki swietlisty, jasny makijaz w stylu "no make up". Mysle, ze w klasyku typu kreska na oku i pomalowane usta tez bedziesz ladnie wygladac. Najwazniejsze to nie przesadzic z iloscia kosmetykow. Jestes mloda i ladna wiec nie ma potrzeby mazac sie na pudernice

Blagam tylko nie maluj brwi bo wyglada to tragicznie Masz mocne i wyrazne brwi o calkiem ladnym ksztalcie-nie ma sensu jeszcze bardziej ich podkreslac bo wyglada to nieladnie. Na tych zdjeciach w makijazu wygladaja Twoje brwi wrecz okropnie, moze to kwestia nieumietnego pomalowania albo dobrania koloru ale ten braz wyglada sztucznie i po prostu brzydko.

Jesli chodzi o wlosy to mysle, ze ladnie by Ci bylo w kolorze takim karmelowym cos jak Jennifer Lopez albo taki jasny miodowy braz. Ale sie rozpisalam ale mam nadzieje, ze choc troche pomoglam

Ech, te brwi to był raczej efekt nudy i "oo co to? kredka do brwi! no to sobie machnę!". Na co dzień raczej ciemne usta odpadają, myślałam, żeby postawić na oczy. Brązy, beże, prosto i klasycznie. Ale nie wiem czy to nie uczyni mnie jeszcze bardziej szaro.
Stary 2013-02-21, 00:15   #4
Chocolate_Rain
Raczkowanie

osobiscie uwielbiam makijaz w kolorach brazu i bardzo czesto sie tak maluje, nadaje sie na kazda okazje i wyglada naturalnie Taki delikatny makijaz w takich kolorach wlasnie podkresla naturalnosc. Mysle, ze beda Ci pasowac i nie bedziesz wygladac szaro. Do delikatnego makijazu w brazach mozesz zawsze zalozyc kolorowe ubrania i nie bedziesz wygladac szaro, brazowy makijaz ma to do siebie, ze pasuje do kazdego koloru ubran a dla mocnych kolorow robi tlo i ladnie komponuje sie z caloscia. Na co dzien wiadomo, ze malujemy sie delikatniej-ja rowniez wole miec podkreslone oczy niz usta

Jesli chcesz bardziej wyrazisty, kolorowy makijaz oka to moze sprobujesz kolorowa kreske? Sa w sklepach kolorowe eyelinery (nie mam na mysli kolorow teczy, ktore widac z odleglosci kilometra) np. sliwka albo butelkowy zielony. Tylko jak zdecydujesz sie na kolorowa wyrazna kreske, to usta i reszta oka moim zdaniem powinna pozostac stonowana zeby nie wygladac jak klaun.
Chocolate_Rain jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 09:01   #5
Achajka1982
Raczkowanie

Mi też podobają się czerwone usta i często też w takich chodzę. Nawet do pracy. Wyglądają elegancko i śweitnie pasują do tylu biurowego (chyba, że ktoś ma częsty kontakt z klientem to raczej nie, ale ja nie mam więc pozwalam sobie na takie szaleństwo ;p)
Achajka1982 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 09:27   #6
stodniposlubie
Przyczajenie

w czerwonych ustach wyglądasz świetnie
stodniposlubie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-21, 12:41   #7
daisy_002
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Achajka1982 Pokaż wiadomość
Mi też podobają się czerwone usta i często też w takich chodzę. Nawet do pracy. Wyglądają elegancko i śweitnie pasują do tylu biurowego (chyba, że ktoś ma częsty kontakt z klientem to raczej nie, ale ja nie mam więc pozwalam sobie na takie szaleństwo ;p)
Niestety jeszcze się uczę, więc na razie czerwona szminka odpada. Może czerwony błyszczyk? Szkoda tylko, że mam tragiczny uśmiech... Boję się, że jak jeszcze podkreślę go czerwonymi ustami to będzie jeszcze gorzej

---------- Dopisano o 12:41 ---------- Poprzedni post napisano o 12:39 ----------

i co zrobić z włosami? To chyba mój największy dylemat. Zmienić kolor? Jakie cięcie? Może jestem choć troszkę podobna do jakiejś znanej osoby, wtedy mogłabym się inspirować
Stary 2013-02-21, 21:05   #8
gusia825
Raczkowanie

Cześć! Ja bym Ci zrobiła grzywkę, górę włosów lekko pocieniowała i niech spokojnie rosną, bo w długich na pewno będzie Ci ładnie Co do koloru to może miodowe z castinga? Ciepły fajny kolor Super podobasz mi się w czerwonych ustach, ale tak sobie myślę, że na co dzień mogłabyś użyć czegoś delikatniejszego w ładnym różu. Oczy można delikatnie podkreślić matowymi jasno brązowymi cieniami i wytuszować rzęsy. Do tego koniecznie odrobina różu na policzki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Casting-Creme-Gloss-634-Miodowy-Karmel-58185-big.jpg (35,8 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg MYOLIE_WU7.jpg (43,1 KB, 24 załadowań)
gusia825 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-23, 01:21   #9
angiee0902
Raczkowanie

To ja też dodam coś od siebie

Pierwsze, co mi sie rzuciło w oczy: w grzywce o wiele Ci lepiej, nie dodaje Ci "dojrzałości", ale zdecydowanie wyglądasz ciekawiej, i tak dziewczęco. Włosy niech sobie rosną, masz zdaje się włosy z tendencją do skrętu, więc można je jakoś umodelować (nie wiem jak, nei znam się ). Kolor jest ok, ewentualnie jakies refleksy dodała.

Co do makijażu: wydaje mi sie, że masz blisko osadzone uczy. Czuję, że kreska eyelinerem od połowy powieki wyciągnięta na zewnątrz trochę by optycznie "odsunęła" je od siebie (aczkolwiek nie wiem jak to działa naprawdę). Tak czy owak, taka kreska i tak by Ci pasowała

Jesli narzekasz na pućki, modeluj twarz brązerem lub różem (wg mnie odcień brzoskwiniowy byłby całkiem dobry).

Czerwone usta rzeczywiście Ci pasują, ale na co dzień jakiś blady róż, czy tez brzoskwinka, by Ci odpowiadała.

Zainwestuj w kolorowe ubrania (widziałabym Cie w kolorach np. śliwka, brązy, zgniła zieleń, granat itp.), a jeśli nie, to chociaż ciekawe dodatki.

To tak na moje oko
angiee0902 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 17:07   #10
mon_sty91
Przyczajenie

Według mnie wyglądasz naprawdę pięknie . Wcale nie taka szara mycha! Pewnie nie jedna chciałaby tak wyglądać Jesteś piękna !!!!!! Oczywiście z grzywką wyglądasz rewelacyjnie, zazwyczaj w grzywce wygląda się ładnie, nawet jak ma się byle jak związane włosy . Masz ładny kształt brwi, nie zmieniałabym go. Fryzurka ze zdjęcia szaro-białego jest naturalna i w takiej Ci ładnie. Jeśli chciałabyś zmienić kolor włosów to nie drastycznie, jakiś brązik o ton ciemniejszy od Twojego naturalnego. Co do makijażu to postawiłabym na róż, bo jest bardzo dziewczęcy . Z resztą na zdjęciu widać,że pasuje Ci. Oczka pomalowałabym jasnymi beżami, szczególnie kąciki oczu, ładnie Ci je rozświetli. Na wieczorne wyjście możesz eksperymentować z ciemniejszymi kolorami . Sama jestem obcykana w najróżniejszych makijażach jednak gorzej z praktyką. Ale eksperymentuję Sama spróbuj zrobić sobie kilka makijaży o delikatnych odcieniach i oceń w którym Ci najładniej trzymam kciuki ))!
mon_sty91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 23:01   #11
joannaabram
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 29

Skośna grzywka jest zdecydowanie dla Ciebie Jeśli nie masz problemu z zaczerwienieniem na twarzy, używaj różu. Szarości i brązy łącz z odcieniem brzoskwiniowym, łososiowym. I poeksperymentuj z eyelinerem - wyostrzy spojrzenie i doda mu wyrazistości.
Stary 2013-02-25, 18:45   #12
ladyasia
Raczkowanie

bardzo mi się podobasz w czerwonych ustach ale wiadomo, aż tak intensywna czerwień to na duże wyjścia
Na co dzień też bym poszła w czerwień, ale rozmyty odcień, może L'Oreal Rouge Caresse?
Poza tym spróbowałabym z czarną kreską na górnej powiece - nie od razu jakieś kocie krechy na pół twarzy, ale lekko kredką byś mogła spróbować przejechać

Włosy uważam, że masz bardzo fajne - fryzurę, długość i kolor... Ja mam podobny kolor, ale odcień taki sino-zielono-niewiadomojaki :/ Jeśli będziesz farbować to tylko o 1 ton, bo naprawdę fajny masz teraz kolor

ah znam problem dziecięcych rysów aż za dobrze... jeszcze w wieku 20 lat proszono mnie o dowód w... KOLEKTURZE LOTTO, bo zakłady można kupować od 18 lat...................... .............
Mi pomaga czarna kreska na górnej powiece + cienie białe, lekko brązowe, szare + usta w jakimś żywym kolorze (nie mam tu na myśli jego intensywności, a odcień)
ladyasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 19:45   #13
glamorous90
Rozeznanie

3 ostatnie foty wymiatają

01.07.2014 =>
glamorous90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 20:33   #14
daisy_002
Raczkowanie

Dziękuję za wszystkie Wasze rady
Właśnie wróciłam od fryzjera i mam istną tragedię na głowie. Umyję włosy, zobaczę jak to będzie wyglądać, ale nie jest najlepiej. Fryzjerka miała tępe nożyczki, sama nie grzeszyła dobrym smakiem, a wyposażenie salonu to kosmetyki z Biedronki. Cóż, włosy odrosną

Pobawię się makijażem, zobaczę jak mi wyjdzie. Zaopatrzę się w jakieś szminki w soczystych kolorach, eyeliner. Cóż, przynajmniej będę mogła zaszaleć z czerwoną szminką, bo według Waszych opinii pasuje ten kolor do mojej buźki
Stary 2013-04-12, 14:11   #15
FckingPrincessMia
Raczkowanie

Na 3 ostatnich zdjęciach wyglądasz po prostu fantastycznie, czerwone usta pasują Ci idealnie.
Stary 2013-04-12, 14:15   #16
LittleA
Przyczajenie

jeju! jak ja bym chciała mieć z powrotem ten mysi blond po latach farbowania na ciemny brązzz . nie farbuj
LittleA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 11:40   #17
malwinesia
Raczkowanie

GG do malwinesia

Kurcze, nie mogę się zgodzić, że czerwone usta pasują jej idealnie! Ma dopiero 18 lat i myślę, że to zbyt odważna wersja "na co dzień". Postawiłabym rzeczywiście na podkreślenie bardzo ładnych oczu - najlepiej brązy + niebieska/fioletowa kreska na dolnej powiece? Oczywiście z makijażem oka można eksperymentować do woli, jednak czerwień pozostawiłabym jedynie na randkę

Waga: 75kg
Moja droga:
75 ..... 70 ..... 65 ..... 60
Trenuję od: 18.04.2013r.
No matter how your heart is grieving
If you keep on believing
The dream that you wish will come true
So dream...
malwinesia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości