Br您owow這se farbowane Cz.V - Strona 102 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2013-10-11, 18:54   #3031
izaa29
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 655
Dot.: Br您owow這se farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka wiadomo嗆
Ja mia豉m tylko tego jednego Garniera, wi璚 nie mam por闚nania. Za ciemno sama 6 wyj嗆 nie powinna, bo to z za這瞠nia ciemny blond, ale wychodzi jak jasny br您. Dodatkowo to mi Mysia poradzi豉, tak samo jak poleca go w豉郾ie na takie przebijaj帷e rudo軼i na br您ach.
A pewno軼i, 瞠 nie wylezie nigdy mie nie b璠ziesz. Mo積a si jedynie modli, 瞠by by這 jak chcesz

Jak si boisz, 瞠 b璠zie za ciemny to zmieszaj 2/3 poziomu 6 z 1/3 poziomu 7.
Ok dzi瘯uj za odpowied
Zatem nie b璠 kombinowa i wezm t pierwsz W przysz造m tygodniu b璠 si farbowa i na pewno dam zna jak wysz這 Mam nadziej, 瞠 w ko鎍u b璠 zadowolona z efektu ko鎍owego
izaa29 jest offline  
Stary 2013-10-11, 18:57   #3032
mcromance
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 284

Cytat:
Napisane przez izaa29 Poka wiadomo嗆
Ok dzi瘯uj za odpowied
Zatem nie b璠 kombinowa i wezm t pierwsz W przysz造m tygodniu b璠 si farbowa i na pewno dam zna jak wysz這 Mam nadziej, 瞠 w ko鎍u b璠 zadowolona z efektu ko鎍owego
Ja te mam nadziej, ze wyjdzie jak chcesz. Bo jak co to b璠zie na mnie

Nie udzielam 瘸dnych porad przez PW, prosz nie pisa.
mcromance jest offline  
Stary 2013-10-11, 19:07   #3033
izaa29
Zakorzenienie

Cytat:
Ja te mam nadziej, ze wyjdzie jak chcesz. Bo jak co to b璠zie na mnie
Aa tam Sama w豉郾ie ostatnio ogl康a豉m tego garniera tak瞠 na pewno nie b璠zie na Ciebie
izaa29 jest offline  
Stary 2013-10-11, 19:17   #3034
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Aa tam Sama w豉郾ie ostatnio ogl康a豉m tego garniera tak瞠 na pewno nie b璠zie na Ciebie
Poczekamy, zobaczymy jaki b璠zie efekt i wtedy powiesz

mcromance jest offline  
Stary 2013-10-11, 20:42   #3035
Kachula82
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 573

Cytat:
Napisane przez goldika Poka wiadomo嗆
Kachula a x.32 lub x.23 nie byloby lepsze? nie chce popielu, mam zle doswiadczenia z kazda x.1 dlatego i teraz siedzi cos we mnie co mi odradza popiel
Jak chcesz co w miar cieplejszego a b造szcz帷ego si super to bierz x,32 Jako na 篡wo pr鏏niki z x,23 by造 bure dla mnie. B璠ziemy be穎we we dwie?
Cytat:
Napisane przez ilonkastok Poka wiadomo嗆
Witam. Prosto z mostu; w這sy mam kolorku jak w 1 za陰czniku, natomiast da輳 do kolorku z pozosta造ch za陰cznik闚. Dodam 瞠 chcia豉bym u篡 farby profesjonalnej. Pozdrawiam .)
Jak dla mnie to dwa r騜ne odcienie. Pierwsze foty co poziom 5 i to natura a ostatnia fota jak 5,3. Poogl康aj pr鏏niki, tu masz sporo: http://www.palety-farb-do-wlosow.pl/palety/

Cytat:
Jestem ju A co kupi豉m? Tran cytrynowy (ten co mi pokaza豉), Biotebal, jakie tabsy dla mamy i od篡wk witaminow z Ziaji (te t co mi pokaza豉 ).
M鎩 brat nie mia czasu mi towarzyszy, bo by ju um闚iony, wi璚 tyle co mu jedzonko i garniak zawioz豉m, odebra豉m z apteki zakupy i tyle.
No, troch si te wyt逝k豉m tramwajami, widzia豉m st逝czk na 篡wo i tyle
No to ciekawi mnie jak ci Ziaja podpasuje. I jak tran prze趾niesz

Cytat:
Napisane przez Asik_ Poka wiadomo嗆
Jak potem samemu radzi sobie z odrostami? Czy te konieczne s wizyty u fryzjera?
Musisz fryzjera podpatrze, spyta ewentualnie. A potem odrosty mo瞠sz sama robi farb o wybranym poziomie i dobrze wod dobra.

Cytat:
Ja jak mia豉m rudziej帷y odrost po zbyt jasnej farbie to Mysia doradzi豉 mi
mieszank 2 farb Garnier Naturals. 2/3 farby 6 i 1/3 farby 5. Zabi這 rudy odcie, a farba by豉 pancerna przez 3 tygodnie. Jednak mi ta mieszanka wysz豉 bardzo ciemno i wkurza這 mnie, 瞠 nie chce si sp逝ka.
Mo瞠sz spr鏏owa samej 6 z Garniera, bo ona wyjdzie jak jasny br您 a nie ciemny blond. Niby jest to odcie naturalny, ale i tak z czasem si lekko z這ci.
Cytat:
W豉郾ie my郵a豉m nad tym odcienie garniera i jeszcze my郵a豉m o garnier color sensation szlachetny ciemny blond 6.0 . Teraz nie wiem kt鏎 wybra G堯wnie chodzi mi w豉郾ie 瞠by w ko鎍u pozby si tej rudo軼i gdy 幢e si w niej czuje :/ . Tak瞠 nie chcia豉bym zn闚 wr鏂i do ca趾iem ciemnych w這s闚
Garnier rudzieje... A mo瞠 Palette Salon Colors 6-0? Tu masz foty po 6-0 i 5-0. http://daysincolours.blogspot.com/20...asny-braz.html Moja mama mia豉 5-0 i by造 pi瘯ne bez rudo軼i! Jak chcesz ja郾iejsze bierz 6-0

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:39 ----------

Mcromance mam ksi捫k Cesara!!! Lec czyta!

Aby mi si tak chcia這 jak mi si nie chce...

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-10-11, 21:44   #3036
Asik_
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 288

Dziewczyny dziekuje Wam

Mam jeszcze jedno pytanie, mam nadziej, 瞠 Was nie zam璚ze

Majac ciemny br您 naturalny, chc帷 zafarbowa w這sy na jasny br您, mam kupi farb jasny br您 i zmiesza j z utleniaczem 9% np?

Edytowane przez Asik_
Czas edycji: 2013-10-11 o 21:52
Asik_ jest offline  
Stary 2013-10-11, 21:54   #3037
goldika
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 966

Kachula u mniee od planow do czynow dluga droga kurde ja nie sugeruje sie za bardzo wzornikami bo jedynie platynowy blond mi wychodzil zgodnie z nimi a ta 7.23 wyglada spoko w necie, docelowo chcialabym 6.23 ale po deko musze jasniejsza.
Mijirel ma 7.23 i z zadnej innej firmy nie widze. W niektorych perle oznaczaja jako 8. To niby Illumina ma 7.83 ale faktycznie wyglada strasznie buro

Panna M這da'13

goldika jest offline  
Stary 2013-10-11, 22:11   #3038
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Poka wiadomo嗆
Jak chcesz co w miar cieplejszego a b造szcz帷ego si super to bierz x,32 Jako na 篡wo pr鏏niki z x,23 by造 bure dla mnie. B璠ziemy be穎we we dwie?
LOL
Ja si ewentualnie zastanawiam nad be瞠m (7/13) z Inebryi, je郵i b璠 musia豉 rozja郾ia za te 3 miesi帷e. Ale i tak od razu po k徙ieli to natur bym musia豉 k豉嗆 tak czy siak, wi璚 na razie tylko wy dwie b璠ziecie be穎we Je郵i goldika si w ko鎍u na co zdecyduje

Cytat:
No to ciekawi mnie jak ci Ziaja podpasuje. I jak tran prze趾niesz
Te jestem ciekawa tej od篡wki z Ziaji. Du穎 robi nie musi, bo Inebrya nie wysuszy豉 mi w這s闚 jak poprzednio Matrix, wi璚 zadanie u豉twione
A tran taki straszny? Bo jeszcze nie pr鏏owa豉m, a ty mi m闚i豉, 瞠 jest w miar ok Oby by do prze趾ni璚ia, bo inaczej ->

Cytat:
Mcromance mam ksi捫k Cesara!!! Lec czyta!

ζ ! Ju dosz豉?! Co na to m篹u powiedzia? Mi貫j i owocnej lektury

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Cytat:
Dziewczyny dziekuje Wam

Majac ciemny br您 naturalny, chc帷 zafarbowa w這sy na jasny br您, mam kupi farb jasny br您 i zmiesza j z utleniaczem 9% np?
Jak masz ciemny br您 (poziom 4 i ni瞠j), a chcesz jasny (poziom 5) to na twoim miejscu bra豉bym farb w odcieniu ciemny blond (poziom 6) do mieszania z oxy 9%.
Jak we幟iesz jasny br您 efekt mo瞠 by "symboliczny", bo zale篡 jak 豉two twoje w這sy poddadz si farbowaniu.

---------- Dopisano o 22:11 ---------- Poprzedni post napisano o 22:09 ----------

Cytat:
Kachula u mniee od planow do czynow dluga droga kurde ja nie sugeruje sie za bardzo wzornikami bo jedynie platynowy blond mi wychodzil zgodnie z nimi a ta 7.23 wyglada spoko w necie, docelowo chcialabym 6.23 ale po deko musze jasniejsza.
Mijirel ma 7.23 i z zadnej innej firmy nie widze. W niektorych perle oznaczaja jako 8. To niby Illumina ma 7.83 ale faktycznie wyglada strasznie buro
Te dopiero co patrzy豉m na 7/23 z Majirel - bardzo 豉dny kolorek
Jednak cena za tak ma陰 pojemno嗆 farby mnie lekko odstrasza

Edytowane przez mcromance
Czas edycji: 2013-10-11 o 22:07
mcromance jest offline  
Stary 2013-10-12, 08:00   #3039
goldika
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 966

ja chyba najpierw sprobuje wyplukac troche farbe z klakow, widze juz ze po niecalym miesiacu jest jasniej troche nie tym tylko jak odrost zniose

Wlasnie czy po deko najpierw nature musze? Ale lepiej pofarbowac natura, a potem docelowa czy lepiej pigmentacje zorbic?

Panna M這da'13

goldika jest offline  
Stary 2013-10-12, 09:23   #3040
MorganLeFay
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 783
GG do MorganLeFay

Cytat:
ja chyba najpierw sprobuje wyplukac troche farbe z klakow, widze juz ze po niecalym miesiacu jest jasniej troche nie tym tylko jak odrost zniose

Wlasnie czy po deko najpierw nature musze? Ale lepiej pofarbowac natura, a potem docelowa czy lepiej pigmentacje zorbic?
Jak nie b璠ziesz u篡wa rozjasniacza tylko samego dekoloryzatora to nie potrzebna Ci pigmentacja. Natura na pewno b璠zie najbezpieczniejsza. A myslalas ju jaki kolor po deko? Jestem baaaaardzo ciekawa czy da si uzyska trwa造 jasniejszy kolor po samym deko
MorganLeFay jest offline  
Stary 2013-10-12, 11:34   #3041
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
No w豉郾ie ta 8 i mnie zdziwi豉. Bunny mi kaza豉 x,32 albo x,23 i tego si trzymam. Jak jaka firma tego nie ma nie patrz na inne.

Cytat:
Dziewczyny dziekuje Wam

Mo瞠sz spr鏏owa nawet ciemnego blondu (poziom 6) i woda 9%. Najbezpieczniej jak spytasz si naszej wiza瘸nkowej znajomej: http://wizaz.pl/forum/member.php?u=495384
Ona mi zawsze doradza. Mo瞠 co jeszcze podpowie

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-10-12, 12:22   #3042
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
No w豉郾ie ta 8 i mnie zdziwi豉. Bunny mi kaza豉 x,32 albo x,23 i tego si trzymam. Jak jaka firma tego nie ma nie patrz na inne.
Inebrya nie ma takiego odcienia, a szkoda bo bardzo 豉dny i kusi豚y mnie na poziomie 7 Chocia mo瞠 u mnie lepszy by by 7/13, kt鏎y jest w ofercie, skoro moje k豉ki maj tendencj do rudzenia
Zaczynam si zastanawia nad rozja郾ieniem w這s闚 nawet je郵i przestan wypada (tak mocno). Za du穎 tu teraz gadania o rozja郾ieniu i mnie te ci庵niecie

P.S. Kachula ju spr鏏owa豉m tego tranu. Ot, cytrynowy olej, ani smaczny, ani obrzydliwy - do prze趾ni璚ia bez krzywienia g瑿y.
Za to moja mama to ma這 pawika nie pu軼i豉, a krzywi豉 si jakby w豉郾ie kilo cytryn zjad豉

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

Cytat:
Mo瞠sz spr鏏owa nawet ciemnego blondu (poziom 6) i woda 9%. Najbezpieczniej jak spytasz si naszej wiza瘸nkowej znajomej: http://wizaz.pl/forum/member.php?u=495384
Ona mi zawsze doradza. Mo瞠 co jeszcze podpowie
To samo i ja powiedzia豉m Bo przy poziomie 5 efekt mo瞠 by za s豉by, nawet na oxy 9%.

Czas edycji: 2013-10-12 o 12:20
mcromance jest offline  
Stary 2013-10-12, 14:04   #3043
Asik_
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 288

Dzi瘯uje WAM za odpowiedzi i pomoc
Asik_ jest offline  
Stary 2013-10-12, 14:08   #3044
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Dzi瘯uje WAM za odpowiedzi i pomoc
A z du瞠j literki nam pojecha豉 Nie ma za co, oby wysz這 jak chcesz. Pochwal si efektem jak ju zrobisz (foty przed i po mile widziane )

mcromance jest offline  
Stary 2013-10-12, 14:20   #3045
martenns
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 11

Hej, jestem tutaj kompletnie nowa i chcia豉bym,aby軼ie doradzi造 mi.
Farbuj wlosy od 2,5 roku na taki 鈔ednio-ciemny br您, zawsze sama, bez wizyt u fryzjera. Z pocz徠ku ja郾iejszymi farbami, p騧niej troch ciemniejsze, na ja郾iejszych br您ach ko鎍z帷. Z natury moje w這sy maj kolor ciemnego blondu, na lato rozja郾ia造 si bardzo nie豉dnie, tak, 瞠 by造 troch nawet 鄴速e powiedzia豉bym, dlatego odwa篡豉m si na koloryzacj. Mam jasn cere, niebieskie oczy, opalam si na czerwono, wi璚 mam ch這dny typ urody i od pewnego czasu z tym moim br您em nie podobam si sama sobie. Wiadomo,瞠 te po miesi帷u a myj w這sy codziennie (d逝go嗆 za 這patki) kolor si sp逝kuj i robi si u mnie miedziany tak do d逝go軼i nawet szyji, poni瞠j s bardzo ciemne. Farbowanie odrost闚 zacz窸o mnie troch m璚zy i sama zacz窸am si czu sztucznie z takim kolorem. S dni,kiedy faktycznie mi to pasuje, a s dni kiedy czuj si strasznie sztucznie i chcia豉bym mie sw鎩 naturalny kolor w這s闚. Zatem, chcia豉m si was spyta czy znacie jakie specyfiki <nie wody utlenione, nie drastyczne rozja郾iacze>, nawet z g鏎nej p馧ki, kt鏎e powoli by 軼i庵ne造 m鎩 kolor? Nawet je郵i bym nie wr鏂i豉 do mojego naturalnego koloru w這s闚, chcia豉bym aby ten br您 by jasny i nie obci捫a,a tak bardzo mocnym odcieniem. Mam drastyczn fryzjerke, zapewne po dekoloryzacji u niej uci窸aby mi po這w w這s闚. Wol wi璚 na swoj r瘯 dzia豉 w domu, ale nie z byle jakimi produktami. Czy mia豉 kt鏎a z was podobny problem? Z g鏎y dzi瘯uje za konkretne rady.
martenns jest offline  
Stary 2013-10-12, 15:14   #3046
izaa29
Zakorzenienie

Cytat:
Garnier rudzieje... A mo瞠 Palette Salon Colors 6-0? Tu masz foty po 6-0 i 5-0. http://daysincolours.blogspot.com/20...asny-braz.html Moja mama mia豉 5-0 i by造 pi瘯ne bez rudo軼i! Jak chcesz ja郾iejsze bierz 6-0
O nieee tylko nie rudy to teraz mnie zdezorientowa豉 i jestem w kropce boje si 瞠 ten palette mo瞠 wyj嗆 ciemny no i og鏊nie fryzjerka odradza豉 mi farby palette i teraz nie wiem
izaa29 jest offline  
Stary 2013-10-12, 16:16   #3047
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Inebrya nie ma takiego odcienia, a szkoda bo bardzo 豉dny i kusi豚y mnie na poziomie 7 Chocia mo瞠 u mnie lepszy by by 7/13, kt鏎y jest w ofercie, skoro moje k豉ki maj tendencj do rudzenia
Zaczynam si zastanawia nad rozja郾ieniem w這s闚 nawet je郵i przestan wypada (tak mocno). Za du穎 tu teraz gadania o rozja郾ieniu i mnie te ci庵niecie

P.S. Kachula ju spr鏏owa豉m tego tranu. Ot, cytrynowy olej, ani smaczny, ani obrzydliwy - do prze趾ni璚ia bez krzywienia g瑿y.
Za to moja mama to ma這 pawika nie pu軼i豉, a krzywi豉 si jakby w豉郾ie kilo cytryn zjad豉

---------- Dopisano o 12:22 ---------- Poprzedni post napisano o 12:19 ----------

To samo i ja powiedzia豉m Bo przy poziomie 5 efekt mo瞠 by za s豉by, nawet na oxy 9%.
Ja zauwa篡豉m 瞠 przy bardzo ciemnych farbach mi w這sy masakrycznie lecia造. Mo瞠 co jest w tych ciemnych farbach i PPD

Cytat:
O nieee tylko nie rudy to teraz mnie zdezorientowa豉 i jestem w kropce boje si 瞠 ten palette mo瞠 wyj嗆 ciemny no i og鏊nie fryzjerka odradza豉 mi farby palette i teraz nie wiem
Ja z Palette jestem najbardziej zadowolona. Jak dobrze dobierzesz odcie i przypilnujesz farbowania ciemne nie wyjd. Zreszt to ju zupe軟ie inne farby ni kiedy. Mi po Garnier zatka si odp造w... I to przy nr 7 jak i 111. Tyle w這s闚 mi wylecia這 Chcesz co z br您u to bierz poziom 6 albo po nazwie ciemny blond. Obserwuj farbowanie i jak trzeba skr鵵. B璠ziesz zadowolona.

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

Cytat:
Napisane przez martenns Poka wiadomo嗆
Hej, jestem tutaj kompletnie nowa i chcia豉bym,aby軼ie doradzi造 mi.
Farbuj wlosy od 2,5 roku na taki 鈔ednio-ciemny br您, zawsze sama, bez wizyt u fryzjera. Z pocz徠ku ja郾iejszymi farbami, p騧niej troch ciemniejsze, na ja郾iejszych br您ach ko鎍z帷. Z natury moje w這sy maj kolor ciemnego blondu, na lato rozja郾ia造 si bardzo nie豉dnie, tak, 瞠 by造 troch nawet 鄴速e powiedzia豉bym, dlatego odwa篡豉m si na koloryzacj. Mam jasn cere, niebieskie oczy, opalam si na czerwono, wi璚 mam ch這dny typ urody i od pewnego czasu z tym moim br您em nie podobam si sama sobie. Wiadomo,瞠 te po miesi帷u a myj w這sy codziennie (d逝go嗆 za 這patki) kolor si sp逝kuj i robi si u mnie miedziany tak do d逝go軼i nawet szyji, poni瞠j s bardzo ciemne. Farbowanie odrost闚 zacz窸o mnie troch m璚zy i sama zacz窸am si czu sztucznie z takim kolorem. S dni,kiedy faktycznie mi to pasuje, a s dni kiedy czuj si strasznie sztucznie i chcia豉bym mie sw鎩 naturalny kolor w這s闚. Zatem, chcia豉m si was spyta czy znacie jakie specyfiki <nie wody utlenione, nie drastyczne rozja郾iacze>, nawet z g鏎nej p馧ki, kt鏎e powoli by 軼i庵ne造 m鎩 kolor? Nawet je郵i bym nie wr鏂i豉 do mojego naturalnego koloru w這s闚, chcia豉bym aby ten br您 by jasny i nie obci捫a,a tak bardzo mocnym odcieniem. Mam drastyczn fryzjerke, zapewne po dekoloryzacji u niej uci窸aby mi po這w w這s闚. Wol wi璚 na swoj r瘯 dzia豉 w domu, ale nie z byle jakimi produktami. Czy mia豉 kt鏎a z was podobny problem? Z g鏎y dzi瘯uje za konkretne rady.
K徙iel rozja郾iaj帷a albo profesjonalny dekoloryzator jak Elgon, Rene Blanche czy Color Peel zChantal Prosalon.
K徙iel: http://kokardka-mysi.blogspot.com/20...asniajaca.html
Dekoloryzator (NIE ROZJA吉IACZ!) http://allegro.pl/uroda?string=dekoloryzator One s na bazie siarki czy czego tam i nie spal w這s闚 czy co. Ale trzeba dobrze wyszorowa po nich w這sy i zakwasi np octem

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-10-12, 16:29   #3048
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Ja zauwa篡豉m 瞠 przy bardzo ciemnych farbach mi w這sy masakrycznie lecia造. Mo瞠 co jest w tych ciemnych farbach i PPD
No w豉郾ie ja si zacz窸am zastanawia nad tym PPD, czy to czasem to on mi nie zaszkodzi. Tyle, 瞠 nie wiem, czy w這sy by tak lecia造 ca造 czas, a nie tylko najmocniej po farbowaniu
Znowu na ciemne kolory farbuj ju od lipca zesz貫go roku, a mocniejsze zacz窸o si dopiero w te wakacje... Dlatego sama nie wiem co o tym wszystkim my郵e

mcromance jest offline  
Stary 2013-10-12, 17:01   #3049
izaa29
Zakorzenienie

Cytat:
Ja z Palette jestem najbardziej zadowolona. Jak dobrze dobierzesz odcie i przypilnujesz farbowania ciemne nie wyjd. Zreszt to ju zupe軟ie inne farby ni kiedy. Mi po Garnier zatka si odp造w... I to przy nr 7 jak i 111. Tyle w這s闚 mi wylecia這 Chcesz co z br您u to bierz poziom 6 albo po nazwie ciemny blond. Obserwuj farbowanie i jak trzeba skr鵵. B璠ziesz zadowolona.
Raz mia豉m szampon koloryzuj帷y z tej firmy ii troch mi w這s闚 wtedy polecia這. No ale mo瞠 faktycznie warto spr鏏owa. Chodzi mi w豉郾ie o taki naturalny 鈔edni br您 bez rudo軼i.W takim razie ile najlepiej trzyma farb 瞠by nie wysz造 zbyt ciemne?
izaa29 jest offline  
Stary 2013-10-12, 18:45   #3050
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Raz mia豉m szampon koloryzuj帷y z tej firmy ii troch mi w這s闚 wtedy polecia這. No ale mo瞠 faktycznie warto spr鏏owa. Chodzi mi w豉郾ie o taki naturalny 鈔edni br您 bez rudo軼i.W takim razie ile najlepiej trzyma farb 瞠by nie wysz造 zbyt ciemne?
To zale篡 ju od Twoich w這s闚. Ka盥e inaczej 豉pi kolor. Obserwuj w這sy. Po 10min od pierwszego na這瞠nia farby zdrap troch farby z wybranego kosmyka i zobacz kolor. Jak jest jeszcze jasny trzymaj dalej. Potem znowu po 5 lub 10 ( w zale積o軼i z instrukcji ile trzeba trzyma farb) to samo. Jak uwa瘸sz, 瞠 s ju wystarczaj帷o ciemne zmywaj. Musisz obserwowa, jak fryzjer. Samo na這瞠nie i zostawienie farby jak ka瞠 producent, to nie zawsze droga do idealnego koloru
I pami皻aj aby ca趾owicie wybi rudy z w這s闚 to troch d逝ga droga... Ja by豉m na prawd pewna koloru po 3 farbowaniu i w miedzy czasie zawsze doprowadza豉m do ca趾owitego wymycia koloru poprzedniego (ok 2 miesi璚y).

Edytowane przez Kachula82
Czas edycji: 2013-10-12 o 18:49
Kachula82 jest offline  
Stary 2013-10-13, 11:53   #3051
izaa29
Zakorzenienie

Cytat:
To zale篡 ju od Twoich w這s闚. Ka盥e inaczej 豉pi kolor. Obserwuj w這sy. Po 10min od pierwszego na這瞠nia farby zdrap troch farby z wybranego kosmyka i zobacz kolor. Jak jest jeszcze jasny trzymaj dalej. Potem znowu po 5 lub 10 ( w zale積o軼i z instrukcji ile trzeba trzyma farb) to samo. Jak uwa瘸sz, 瞠 s ju wystarczaj帷o ciemne zmywaj. Musisz obserwowa, jak fryzjer. Samo na這瞠nie i zostawienie farby jak ka瞠 producent, to nie zawsze droga do idealnego koloru
I pami皻aj aby ca趾owicie wybi rudy z w這s闚 to troch d逝ga droga... Ja by豉m na prawd pewna koloru po 3 farbowaniu i w miedzy czasie zawsze doprowadza豉m do ca趾owitego wymycia koloru poprzedniego (ok 2 miesi璚y).
Co do pozbycia si rudo軼i to wiem, 瞠 d逝ga droga przede mn, walcz z ni dwa miesi帷e Teraz ju kolor wyp逝ka si odrobin mniej ni poprzednio. Zatem my郵 瞠 do 鈍i徠 to si chyba z rudo軼i uporam
izaa29 jest offline  
Stary 2013-10-13, 14:00   #3052
czekoladka21
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 859
GG do czekoladka21

Dziewczyny mam pytanko: od 2 lat farbuje wlosy na rudo u fryzjera(farb hantesis), jednak kolor mi sie znudzil i chce miec brazik jasny-karmelowy jednym slowem cieply. Fryzjerka zrobila mi kapiel rozjasniajaca , nalozyla mieszanke wiem cos z poziomu 6 i 7, dodatkowo zrobila pasemka ciemny popielaty blond w efekcie cieply kolor zostal przycmiony tymi pasemkami ktore wydaja sie zolknac teraz. Minal miesiac od farbowania , odrost widoczny bardzo(naturalny ciemny braz) , myslalam zeby kupic castinga jakis brazik tylko nie wiem ktory wybrac zeby za ciemno nie wyszlo
Pomozecie?

Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline  
Stary 2013-10-13, 14:27   #3053
megi.3
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 261

Cytat:
Kachula, co do tego czasu wyczyta豉m co takiego:

"Dzia豉nie tradycyjnych farb w uproszczeniu to: 10 minut rozja郾iania w這sa, 10 minut pigmentacji oraz 10 minut piel璕nacji, czyli dostarczania substancji poprawiaj帷ych kondycj w這s闚 i niwelacji uszkodzenia, spowodowanego zar闚no samym procesem koloryzacji, jak i wcze郾iejszymi uszkodzeniami. Farby bardzo jasnych odcieni wymagaj 20 minut rozja郾iania, bo wtedy "chodzi o grubsz robot". Nie ma sensu trzyma farby d逝瞠j ni zalecano.
Powinno si te wiedzie, 瞠 pigment transportowany jest do wn皻rza w這sa w postaci ma造ch cz御teczek tylko na pocz徠ku procesu farbowania. Czyli w tym samym momencie, kiedy podja郾iamy w這s, do jego 鈔odka wnika kolor. Przez kolejne 10 minut moleku造 koloru 陰cz si ze sob, tworz帷 du瞠 skupiska. Ma貫 cz御teczki s na pocz徠ku po to, 瞠by 豉two im by這 wnikn望 we wn皻rze w這sa, a potem 陰cz si w du膨 cz御teczk, aby by這 im trudniej uciec.
Przy okazji dowiedzieli軼ie si, dlaczego niekt鏎e kolory s trwalsze ni inne. Czarny czy 鄴速y to pigmenty farb, kt鏎e wyp逝kuj si 豉two, bo ich moleku造 tworz wi瘯sze grupy, przeciwnie ni czerwienie i fiolety, kt鏎e szybko trac intensywno嗆.
Ostatnie dziesi耩 minut przeznaczone jest na utrwalenie 鈍ie穎 wprowadzonego koloru i wspomnian ju piel璕nacj. Dopiero po oko這 30 minutach proces farbowania zostaje zako鎍zony i farb mo積a j sp逝ka."

Zr鏚這 : http://www.yourhair.pl/artykuly/75
Czyli kolor i tak bedzie po 10 minutach taki jak ma by, a pozosta造 czas to utrwalenie koloru. Specjalnie szuka豉m opinii w necie, bo temat ciekawy. Farbuj zawsze tyle ile podano w ulotce. Kolor jaki ma wyj嗆 taki wyjdzie. Gdzie indziej kiedy czyta豉m, 瞠 r騜ne barwniki wnikaj w r騜nym czasie, podobnie jest z wyp逝kiwaniem - np. najpierw ch這dne barwy.

Jeszcze inne opinie:

"Wyd逝瘸my lub skracamy na w豉sn r瘯 czas trzymania farby na w這sach.
Trzymamy farb na w這sach za d逝go lub za kr鏒ko w stosunku do czasu okre郵onego przez producenta. To du篡 b陰d. Wiele os鏏 nie wie, 瞠 koloryzacja odbywa si wieloetapowo. Je郵i czas dzia豉nia mieszanki zostanie skr鏂ony, pigmenty nie zagnie盥膨 si wystarczaj帷o mocno we w這sie, 逝ski si nie domkn, a kolor b璠zie nietrwa造 i podatny na wyp逝kiwanie i szybkie blakni璚ie. Z kolei wyd逝瞠nie czasu dzia豉nia farby i przetrzymanie jej na w這sach mo瞠 spowodowa przetrawienie w這s闚, uwra磧iwienie ich oraz uzyskanie innego efektu ko鎍owego ni spodziewany – zbyt ciemny, nier闚nomierny odcie, dodatkowe, niechciane refleksy.Dlatego czasu farbowania obowi您kowo nale篡 przestrzega co do minuty."

Oczywi軼ie niech ka盥y robi jak uwa瘸 ale jednak ja nie skracam czasu.

Opinia st康:
http://www.palety-farb-do-wlosow.pl/...j-koloryzacji/

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Poka wiadomo嗆
Dziewczyny mam pytanko: od 2 lat farbuje wlosy na rudo u fryzjera(farb hantesis), jednak kolor mi sie znudzil i chce miec brazik jasny-karmelowy jednym slowem cieply. Fryzjerka zrobila mi kapiel rozjasniajaca , nalozyla mieszanke wiem cos z poziomu 6 i 7, dodatkowo zrobila pasemka ciemny popielaty blond w efekcie cieply kolor zostal przycmiony tymi pasemkami ktore wydaja sie zolknac teraz. Minal miesiac od farbowania , odrost widoczny bardzo(naturalny ciemny braz) , myslalam zeby kupic castinga jakis brazik tylko nie wiem ktory wybrac zeby za ciemno nie wyszlo
Pomozecie?
Mo瞠sz da zdj璚ie? ζtwiej b璠zie co poradzi

Edytowane przez megi.3
Czas edycji: 2013-10-13 o 14:32
megi.3 jest offline  
Stary 2013-10-13, 15:58   #3054
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez megi.3 Poka wiadomo嗆
Kachula, co do tego czasu wyczyta豉m co takiego:

"Dzia豉nie tradycyjnych farb w uproszczeniu to: 10 minut rozja郾iania w這sa, 10 minut pigmentacji oraz 10 minut piel璕nacji, czyli dostarczania substancji poprawiaj帷ych kondycj w這s闚 i niwelacji uszkodzenia, spowodowanego zar闚no samym procesem koloryzacji, jak i wcze郾iejszymi uszkodzeniami. Farby bardzo jasnych odcieni wymagaj 20 minut rozja郾iania, bo wtedy "chodzi o grubsz robot". Nie ma sensu trzyma farby d逝瞠j ni zalecano.
Powinno si te wiedzie, 瞠 pigment transportowany jest do wn皻rza w這sa w postaci ma造ch cz御teczek tylko na pocz徠ku procesu farbowania. Czyli w tym samym momencie, kiedy podja郾iamy w這s, do jego 鈔odka wnika kolor. Przez kolejne 10 minut moleku造 koloru 陰cz si ze sob, tworz帷 du瞠 skupiska. Ma貫 cz御teczki s na pocz徠ku po to, 瞠by 豉two im by這 wnikn望 we wn皻rze w這sa, a potem 陰cz si w du膨 cz御teczk, aby by這 im trudniej uciec.
Przy okazji dowiedzieli軼ie si, dlaczego niekt鏎e kolory s trwalsze ni inne. Czarny czy 鄴速y to pigmenty farb, kt鏎e wyp逝kuj si 豉two, bo ich moleku造 tworz wi瘯sze grupy, przeciwnie ni czerwienie i fiolety, kt鏎e szybko trac intensywno嗆.
Ostatnie dziesi耩 minut przeznaczone jest na utrwalenie 鈍ie穎 wprowadzonego koloru i wspomnian ju piel璕nacj. Dopiero po oko這 30 minutach proces farbowania zostaje zako鎍zony i farb mo積a j sp逝ka."

Zr鏚這 : http://www.yourhair.pl/artykuly/75
Czyli kolor i tak bedzie po 10 minutach taki jak ma by, a pozosta造 czas to utrwalenie koloru. Specjalnie szuka豉m opinii w necie, bo temat ciekawy. Farbuj zawsze tyle ile podano w ulotce. Kolor jaki ma wyj嗆 taki wyjdzie. Gdzie indziej kiedy czyta豉m, 瞠 r騜ne barwniki wnikaj w r騜nym czasie, podobnie jest z wyp逝kiwaniem - np. najpierw ch這dne barwy.

Jeszcze inne opinie:

"Wyd逝瘸my lub skracamy na w豉sn r瘯 czas trzymania farby na w這sach.
Trzymamy farb na w這sach za d逝go lub za kr鏒ko w stosunku do czasu okre郵onego przez producenta. To du篡 b陰d. Wiele os鏏 nie wie, 瞠 koloryzacja odbywa si wieloetapowo. Je郵i czas dzia豉nia mieszanki zostanie skr鏂ony, pigmenty nie zagnie盥膨 si wystarczaj帷o mocno we w這sie, 逝ski si nie domkn, a kolor b璠zie nietrwa造 i podatny na wyp逝kiwanie i szybkie blakni璚ie. Z kolei wyd逝瞠nie czasu dzia豉nia farby i przetrzymanie jej na w這sach mo瞠 spowodowa przetrawienie w這s闚, uwra磧iwienie ich oraz uzyskanie innego efektu ko鎍owego ni spodziewany – zbyt ciemny, nier闚nomierny odcie, dodatkowe, niechciane refleksy.Dlatego czasu farbowania obowi您kowo nale篡 przestrzega co do minuty."

Oczywi軼ie niech ka盥y robi jak uwa瘸 ale jednak ja nie skracam czasu.

Opinia st康:
http://www.palety-farb-do-wlosow.pl/...j-koloryzacji/

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:25 ----------

Mo瞠sz da zdj璚ie? ζtwiej b璠zie co poradzi
Artyku造 jedno, moje do鈍iadczenia drugie. Ja doradzam wg w豉snych do鈍iadcze a ostatnie farbowania br您em by造 zawsze idealne i nie ciemne (chyba, 瞠 pr鏏nik pokazywa, 瞠 rzeczywi軼ie dany kolor mo瞠 wyj嗆 ciemno np Matrix 5AV).
Je郵i boisz si skraca bo ci si kolor wyp逝cze to zakwa w這sy po zabiegu. Ja dlatego zawsze polewa豉m je wod z octem po farbowaniu. Kolor 2 miesi帷e na prawd powolutku si sp逝kiwa i by這 ok.
Je郵i wg nich po 10min kolor jest jaki powinien wyj嗆, to czemu w Inebrya musze trzyma mamie ca貫 40min i dopiero wtedy na odrostach mojej mamy jest oczekiwany kolor? Po tych 10 minutach nic nawet jej by nie wzi窸o... Kazdy producent ma swoje zasady farbowania. Nie czytajmy instrukcji tylko og鏊nego farbowania, tam s te wskaz闚ki co do farbowania r騜nego rodzaju w這s闚, np po rozjasnianiu, mocno zniszczonych, siwych, wtedy musisz skraca lub przed逝瘸 czas do czasu maksymalnego podanego w ulotce. Ty sama musisz oceni swoje w這sy. Niekt鏎e ch這n strasznie farb a wolno 豉pi pigment, inne znowu ci篹ko przykry a za to szybko si barwi. To zapewne ma zwi您ek z porowato軼i w這s闚. Poza tym d逝go嗆 farbowania zale篡 te od oxydantu jaki u篡jesz i efektu jaki chcesz osi庵n望. Na koloryzacj wiele rzeczy ma wp造w a takie podstawowe informacje dotycz帷e procesu farbowania zazwyczaj maj pokrycie w zdrowych, naturalnych w這sach. W ko鎍u ka盥y producent tworzy farby pod k徠em nak豉dania ich na naturalne w這sy.
Dodam jeszcze, 瞠 gdybym nie skraca豉 niekiedy czasu farbowania (przy blondach czy rudych) to bym ko鎍zy豉 ze spalonymi w這sami. Ka盥y w這s jest inny a szczeg鏊nie taki strawiony ju przez wielokrotne zabiegi koloryzacji.

Czas edycji: 2013-10-13 o 16:00
Kachula82 jest offline  
Stary 2013-10-13, 16:09   #3055
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Artyku造 jedno, moje do鈍iadczenia drugie. Ja doradzam wg w豉snych do鈍iadcze a ostatnie farbowania br您em by造 zawsze idealne i nie ciemne (chyba, 瞠 pr鏏nik pokazywa, 瞠 rzeczywi軼ie dany kolor mo瞠 wyj嗆 ciemno np Matrix 5AV).
Je郵i boisz si skraca bo ci si kolor wyp逝cze to zakwa w這sy po zabiegu. Ja dlatego zawsze polewa豉m je wod z octem po farbowaniu. Kolor 2 miesi帷e na prawd powolutku si sp逝kiwa i by這 ok.
Je郵i wg nich po 10min kolor jest jaki powinien wyj嗆, to czemu w Inebrya musze trzyma mamie ca貫 40min i dopiero wtedy na odrostach mojej mamy jest oczekiwany kolor? Po tych 10 minutach nic nawet jej by nie wzi窸o... Kazdy producent ma swoje zasady farbowania. Nie czytajmy instrukcji tylko og鏊nego farbowania, tam s te wskaz闚ki co do farbowania r騜nego rodzaju w這s闚, np po rozjasnianiu, mocno zniszczonych, siwych, wtedy musisz skraca lub przed逝瘸 czas do czasu maksymalnego podanego w ulotce. Ty sama musisz oceni swoje w這sy. Niekt鏎e ch這n strasznie farb a wolno 豉pi pigment, inne znowu ci篹ko przykry a za to szybko si barwi. To zapewne ma zwi您ek z porowato軼i w這s闚. Poza tym d逝go嗆 farbowania zale篡 te od oxydantu jaki u篡jesz i efektu jaki chcesz osi庵n望. Na koloryzacj wiele rzeczy ma wp造w a takie podstawowe informacje dotycz帷e procesu farbowania zazwyczaj maj pokrycie w zdrowych, naturalnych w這sach. W ko鎍u ka盥y producent tworzy farby pod k徠em nak豉dania ich na naturalne w這sy.
Dodam jeszcze, 瞠 gdybym nie skraca豉 niekiedy czasu farbowania (przy blondach czy rudych) to bym ko鎍zy豉 ze spalonymi w這sami. Ka盥y w這s jest inny a szczeg鏊nie taki strawiony ju przez wielokrotne zabiegi koloryzacji.
Zgadzam si w 100%. Te wszystkie zasady to takie podstawy podstaw przy farbowaniu, ale ten kto farbuje musi mie g這w na karku i umie my郵e. Dlatego fryzjerzy powinni siedzie nad klientem i pilnowa procesu, szczeg鏊nie je郵i kto u nich jest pierwszy raz i nie znaj w這s闚 tej osoby.

mcromance jest offline  
Stary 2013-10-13, 16:24   #3056
megi.3
Zadomowienie

Cytat:
No to jest w豉郾ie to co ca造 czas pr鏏uj wyt逝maczy :

"Czy mo積a skr鏂i czas farbowania, by kolor wyszed ja郾iejszy?
Niestety nie. Intensywno嗆 koloru nie zale篡 od czasu farbowania. Najlepiej trzyma si instrukcji do陰czonej do opakowania. Oczekiwany kolor uzyskuje si w kilku etapach farbowania i nie mo積a tego procesu przerywa w dowolnej chwili. Je郵i sp逝czesz barwnik wcze郾iej, ni zaleca producent farby, kolor mo瞠 by nieregularnie po這穎ny, a nawet w og鏊e niewidoczny."

Po prostu barwnik wnika g喚biej pozniej i dlatego trzeba czekac do ko鎍a. W這sy ju farbowanie to wiadomo 瞠 trzymamy kr鏂ej, a odrosty d逝瞠j, to tez jest w ulotkach.

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Cytat:
Zgadzam si w 100%. Te wszystkie zasady to takie podstawy podstaw przy farbowaniu, ale ten kto farbuje musi mie g這w na karku i umie my郵e. Dlatego fryzjerzy powinni siedzie nad klientem i pilnowa procesu, szczeg鏊nie je郵i kto u nich jest pierwszy raz i nie znaj w這s闚 tej osoby.
jw. - nie twierdze, 瞠 lecimy po ca這軼i i trzymamy 30 minut - w ulotce jest jak odrosty, a jak reszta.

Nie musicie si ze mn zgadza, napisa豉m swoje zdanie na ten temat i to co wiem na ten temat z r騜nych miejsc. Zauwa篡豉m, ze cz瘰to radzicie 瞠by skraca czas farbowania, a od zawsze wiem 瞠 tego robi nie powinno si (no chyba, ze ju widzimy 瞠 b璠zie tragedia - mi tak si robi這 tu po rozja郾iaczu bo w這sy by造 uwra磧iwione, ale to tez jest w ulotce - po rozja郾ianiu i po trwa貫j trzeba uwa瘸).

Edytowane przez megi.3
Czas edycji: 2013-10-13 o 16:31
megi.3 jest offline  
Stary 2013-10-13, 17:17   #3057
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:

Niestety nie. Intensywno嗆 koloru nie zale篡 od czasu farbowania.
Najlepiej trzyma si instrukcji do陰czonej do opakowania. Oczekiwany kolor uzyskuje si w kilku etapach farbowania i nie mo積a tego procesu przerywa w dowolnej chwili. Je郵i sp逝czesz barwnik wcze郾iej, ni zaleca producent farby, kolor mo瞠 by nieregularnie po這穎ny, a nawet w og鏊e niewidoczny."

Po prostu barwnik wnika g喚biej pozniej i dlatego trzeba czekac do ko鎍a. W這sy ju farbowanie to wiadomo 瞠 trzymamy kr鏂ej, a odrosty d逝瞠j, to tez jest w ulotkach.

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

jw. - nie twierdze, 瞠 lecimy po ca這軼i i trzymamy 30 minut - w ulotce jest jak odrosty, a jak reszta.

Nie musicie si ze mn zgadza, napisa豉m swoje zdanie na ten temat i to co wiem na ten temat z r騜nych miejsc. Zauwa篡豉m, ze cz瘰to radzicie 瞠by skraca czas farbowania, a od zawsze wiem 瞠 tego robi nie powinno si (no chyba, ze ju widzimy 瞠 b璠zie tragedia - mi tak si robi這 tu po rozja郾iaczu bo w這sy by造 uwra磧iwione, ale to tez jest w ulotce - po rozja郾ianiu i po trwa貫j trzeba uwa瘸).
Powt鏎z, 瞠 owszem, mo積a skr鏂i czas farbowania, ale nie po to 瞠by kolor by ja郾iejszy, ale 瞠by unikn望 nadmiernego przyciemnienia koloru. Jak chcesz ja郾iejszy kolor to bierzesz ja郾iejsz farb - proste jak budowa cepa.

A gdzie napisa造鄉y, 瞠 to si odnosi do ca這軼i w這s闚, a nie jak odrosty a jak reszta? Radzimy skracanie farbowania, kiedy kto pisze, 瞠 jej/jego w這sy bardzo 豉two przyjmuj barwnik.
Np. przy moich w這sach musz trzyma si dolnej granicy czasu farbowania, bo zamiast poziomu 5 mia豉bym poziom 4, jak to kiedy wysz這, kiedy 郵epo przestrzega豉m czasu farbowania w ulotce farby. Farbowa豉m wtedy w這sy z odrostem na poziomie 7-6 przy u篡ciu Garnier Naturals 6 z odrobink 5, a sko鎍zy豉m z poziomem 4, kt鏎y nie chcia si sp逝ka przez 3 tygodnie.

Bo przepraszam bardzo, ale my郵帷y cz這wiek nie b璠zie 郵epo wierzy producentowi, kt鏎y nie mo瞠 przewidzie na jakie w這sy b璠zie k豉dziona jego farba. To jest zwyczajnie niemo磧iwe, 瞠by producent testowa farby na w這sach o r騜nej porowato軼i, kondycji, historii przebytych zabieg闚, itp.
Dlatego je郵i w czasie farbowania widzisz, 瞠 farba ju mocno chwyci豉, a do ko鎍a procesu jeszcze jest troch czasu to lepiej zmy farb i najwy瞠j wcze郾iej przeprowadzi kolejne farbowanie, ni sko鎍zy ze zbyt ciemnym ni zak豉dali鄉y kolorem.

Jeszcze raz powt鏎z, co Kachula ju powiedzia豉 - producenci przeprowadzaj testy i dostosowuj czas farbowania do dziewiczych i zdrowych w這s闚.
To jest podstawa i punkt odniesienia dla w這s闚 klientki u fryzjera, lub twoich przy farbowaniu w domu. Nie mo積a tak samo d逝go farbowa np. w這s闚 jasnych na poziomie 9 i ciemnych na poziomie 5, je郵i chcemy mie docelowo na obu ten sam kolor z poziomu 3-4.

P.S. nie naje盥瘸m na ciebie, bo ty mo瞠sz wiedzie i my郵e co innego, ale my m闚imy ze swojego w豉snego do鈍iadczenia z konkretnymi farbami i poziomami koloru.

Czas edycji: 2013-10-13 o 17:22
mcromance jest offline  
Stary 2013-10-13, 21:42   #3058
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:

Niestety nie. Intensywno嗆 koloru nie zale篡 od czasu farbowania. Najlepiej trzyma si instrukcji do陰czonej do opakowania. Oczekiwany kolor uzyskuje si w kilku etapach farbowania i nie mo積a tego procesu przerywa w dowolnej chwili. Je郵i sp逝czesz barwnik wcze郾iej, ni zaleca producent farby, kolor mo瞠 by nieregularnie po這穎ny, a nawet w og鏊e niewidoczny."

I tak i nie. Gdybym trzyma豉 si ulotek zawsze to cz瘰to nawet przy radach dawanym przez producenta wyszed mi by asfalt a nie br您. To dlatego dobry fryzjer rezerwuje sobie czas na jedn klientk a nie zapisuje kilka co par瘽a軼ie minut, bo zd捫y je obrobi gdy pierwszej w這sy si farbuj (a mia豉m tak fryzjerk). Farbowanie trzeba pilnowa i obserwowa a zmycie farby wcze郾iej nie zawsze sprawi, 瞠 b璠zie nier闚no czy niewidocznie. Nie r闚no mo積a pokry w這sy i trzyma si ulotki.
A info wyszukane w Google nie zawsze jest miarodajne. Mo積a by tak dyskutowa ale my na Wiza簑 przedstawiamy informacje cz瘰to zasi璕ni皻e od znajomych wiza穎wych fryzjerek i g堯wnie z w豉snych do鈍iadcze. Po to tu jeste鄉y.

Cytat:

Najwyra幡iej nigdy nie mia豉 problemu z kolorem albo godzi豉 si na to co wysz這, bo zapewne tak mia這 wyj嗆. Ja za du穎 razy narzeka豉m aby 郵epo ufa ulotkom czy informacj z r騜nych miejsc.

Czas edycji: 2013-10-13 o 21:55
Kachula82 jest offline  
Stary 2013-10-13, 23:03   #3059
megi.3
Zadomowienie

Cytat:
Powt鏎z, 瞠 owszem, mo積a skr鏂i czas farbowania, ale nie po to 瞠by kolor by ja郾iejszy, ale 瞠by unikn望 nadmiernego przyciemnienia koloru. Jak chcesz ja郾iejszy kolor to bierzesz ja郾iejsz farb - proste jak budowa cepa.

A gdzie napisa造鄉y, 瞠 to si odnosi do ca這軼i w這s闚, a nie jak odrosty a jak reszta? Radzimy skracanie farbowania, kiedy kto pisze, 瞠 jej/jego w這sy bardzo 豉two przyjmuj barwnik.
Np. przy moich w這sach musz trzyma si dolnej granicy czasu farbowania, bo zamiast poziomu 5 mia豉bym poziom 4, jak to kiedy wysz這, kiedy 郵epo przestrzega豉m czasu farbowania w ulotce farby. Farbowa豉m wtedy w這sy z odrostem na poziomie 7-6 przy u篡ciu Garnier Naturals 6 z odrobink 5, a sko鎍zy豉m z poziomem 4, kt鏎y nie chcia si sp逝ka przez 3 tygodnie.

Bo przepraszam bardzo, ale my郵帷y cz這wiek nie b璠zie 郵epo wierzy producentowi, kt鏎y nie mo瞠 przewidzie na jakie w這sy b璠zie k豉dziona jego farba. To jest zwyczajnie niemo磧iwe, 瞠by producent testowa farby na w這sach o r騜nej porowato軼i, kondycji, historii przebytych zabieg闚, itp.
Dlatego je郵i w czasie farbowania widzisz, 瞠 farba ju mocno chwyci豉, a do ko鎍a procesu jeszcze jest troch czasu to lepiej zmy farb i najwy瞠j wcze郾iej przeprowadzi kolejne farbowanie, ni sko鎍zy ze zbyt ciemnym ni zak豉dali鄉y kolorem.

Jeszcze raz powt鏎z, co Kachula ju powiedzia豉 - producenci przeprowadzaj testy i dostosowuj czas farbowania do dziewiczych i zdrowych w這s闚.
To jest podstawa i punkt odniesienia dla w這s闚 klientki u fryzjera, lub twoich przy farbowaniu w domu. Nie mo積a tak samo d逝go farbowa np. w這s闚 jasnych na poziomie 9 i ciemnych na poziomie 5, je郵i chcemy mie docelowo na obu ten sam kolor z poziomu 3-4.

P.S. nie naje盥瘸m na ciebie, bo ty mo瞠sz wiedzie i my郵e co innego, ale my m闚imy ze swojego w豉snego do鈍iadczenia z konkretnymi farbami i poziomami koloru.
Widocznie wzi窸a za ciemn farb. Nawet na opakowaniu jest zawsze napisane : jesli masz w徠pliwo軼i co do koloru, wybierz poziom ja郾iejszy.
Niestety ale je郵i chcesz kolor jak na pr鏏niku powiedzmy 3 , to zazwyczaj trzeba farbowa 5. Tak ju jest. A im mniej zabieg闚 farbowania, tym lepiej dla w這s闚, wi璚 ja ju wol zafarbowac raz i porz康nie i na miesi帷 mie spok鎩.
Wychodz z za這瞠nia, 瞠 producent daje po co ulotk do swojego produktu. W ulotce sa porady dla w這s闚 farbowanych r闚nie. Zgodze si, 瞠 je郵i jest napisane: odrosty 15 minut, a reszta 10-15, to jesli mamy cienkie i zniszczone w這sy lepiej wybra t doln warto軼 czyli 10 minut.

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Cytat:
I tak i nie. Gdybym trzyma豉 si ulotek zawsze to cz瘰to nawet przy radach dawanym przez producenta wyszed mi by asfalt a nie br您. To dlatego dobry fryzjer rezerwuje sobie czas na jedn klientk a nie zapisuje kilka co par瘽a軼ie minut, bo zd捫y je obrobi gdy pierwszej w這sy si farbuj (a mia豉m tak fryzjerk). Farbowanie trzeba pilnowa i obserwowa a zmycie farby wcze郾iej nie zawsze sprawi, 瞠 b璠zie nier闚no czy niewidocznie. Nie r闚no mo積a pokry w這sy i trzyma si ulotki.
A info wyszukane w Google nie zawsze jest miarodajne. Mo積a by tak dyskutowa ale my na Wiza簑 przedstawiamy informacje cz瘰to zasi璕ni皻e od znajomych wiza穎wych fryzjerek i g堯wnie z w豉snych do鈍iadcze. Po to tu jeste鄉y.

Najwyra幡iej nigdy nie mia豉 problemu z kolorem albo godzi豉 si na to co wysz這, bo zapewne tak mia這 wyj嗆. Ja za du穎 razy narzeka豉m aby 郵epo ufa ulotkom czy informacj z r騜nych miejsc.
Mia豉m problem z kolorem, ale nie dlatego 瞠 幢e trzyma豉m czy na這篡豉m, tylko dlatego 瞠 幢e wybiera豉m kolor. Poszukiwa豉m br您u z fioletem, a one s z regu造 na obrazkach 郵iczne, a w rzeczywisto軼i to 3.2 lub 4.2 czyli bardzo ,bardzo ciemny br您 z delikatnym po造skiem fioletu. Mowa o farbach sklepowych.
Odk康 znam numeracj to wiem czego si spodziewa je郵i chodzi o poziom. A odcie to troch inna sprawa, bo du穎 zale篡 od stanu wyj軼iowego (typu 鄴速y + niebieski = zielony itp).
Jednak pozwolicie , 瞠 pozostan przy swoim zdaniu

I ja r闚nie korzystam z w豉snych do鈍iadcze

Edytowane przez megi.3
Czas edycji: 2013-10-13 o 23:06
megi.3 jest offline  
Stary 2013-10-13, 23:55   #3060
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Widocznie wzi窸a za ciemn farb. Nawet na opakowaniu jest zawsze napisane : jesli masz w徠pliwo軼i co do koloru, wybierz poziom ja郾iejszy.
Niestety ale je郵i chcesz kolor jak na pr鏏niku powiedzmy 3 , to zazwyczaj trzeba farbowa 5. Tak ju jest. A im mniej zabieg闚 farbowania, tym lepiej dla w這s闚, wi璚 ja ju wol zafarbowac raz i porz康nie i na miesi帷 mie spok鎩.
Wychodz z za這瞠nia, 瞠 producent daje po co ulotk do swojego produktu. W ulotce sa porady dla w這s闚 farbowanych r闚nie. Zgodze si, 瞠 je郵i jest napisane: odrosty 15 minut, a reszta 10-15, to jesli mamy cienkie i zniszczone w這sy lepiej wybra t doln warto軼 czyli 10 minut.
No matko boska, ja idiotk nie jestem i wiem co m闚i i robi No a fakt "bierz poziom ni瞠j ni ci si podoba" to jest mi wiadomy odk康 zacz窸am farbowa w這sy, czyli b璠zie ju prawie 2 lata. Dodatkowo pokusz si o stwierdzenie, 瞠 to ja wiem wi璚ej o koloryzacji w這s闚 ni moja zawodowa fryzjerka.

Jak farbowa豉m to d逝go嗆 mia豉m na poziomie 4,5-5, ale poprzednia farba sp逝ka豉 si z samego odrostu i Mysia, wiza穎wa i blogowa "ratowniczka w這sowa" poradzi豉 mi t farb drogeryjn i te konkretne odcienie, 瞠by pokry wybijaj帷 strasznie rudo嗆.
Wi璚 jak widzisz bra豉m poziom ni瞠j ni potrzebowa豉m, a wysz豉 ciemnica, bo 郵epo trzyma豉m si ulotki.

Odno郾ie farbowania w這s闚 to robi to co 1,5 - 2 miesi帷e i to tylko odrost. D逝go嗆 pokrywam tylko przy zmianie farby, czyli po jaki 6 miesi帷ach z jedn mark / tubk, a i tak jest to same przeci庵ni璚ie farby na jakie 5 minut przed ko鎍em farbowania. Wi璚 sorry Batory, ale w這sy to ja mam w stanie dobrym i to nie dlatego mocniej i szybciej 豉pi kolor, jak by sobie producent 篡czy.

Nienawidz, kiedy farba wychodzi mi zbyt ciemno, bo je郵i producent sugeruje, 瞠 co ma wyj嗆 tak i tak to powinno tak by. A jak cz瘰to jest to ka盥y wie - po zmyciu okazuje si, 瞠 na g這wie nie mam tego co chcia豉m i b璠 musia豉 u瞠ra si z niezadowalaj帷ym efektem. I to pomimo zachowania 鈔odk闚 ostro積o軼i odno郾ie poziomu farby i odcienia.
Bo niestety producenci zwykle odnosz si czasem farbowania do w這s闚 jasnych, a nie jak u mnie ciemnych i dodatkowo przyciemnianych.

Ja znam swoje w這sy i to ja wiem lepiej ni producent, na co mog sobie pozwoli. To ja wiem, 瞠 mam 2 rodzaje w這sa wymieszane na g這wie i to ja wiem, 瞠 jedne z nich z豉pi kolor szybciej i trwalej ni ta druga cz窷 i przy zmywaniu farby b璠 mie zawsze mikro baleja.
Dlatego nadal uwa瘸m, 瞠 to co producent napisze to wskaz闚ki i sugestie, a klient powinien mie sw鎩 rozum i z niego korzysta.

"zafarbowa raz i porz康nie i mie spok鎩" to nie jest m鎩 cel - ja musz by przede wszystkim zadowolona z efektu, a nie faktu, 瞠 pofarbowa豉m i tyle.

Ale widz, 瞠 my ci nie przekonamy, 瞠 wiemy co robimy skracaj帷 kiedy jest to s逝szne czas farbowania, cho熲y鄉y mia造 nie wiadomo jakie argumenty. C騜, zdarza si i nic na to nie poradzimy.
Wi璚 annyeong i ja wi璚ej dyskutowa nie b璠, bo szkoda klawiatury

mcromance jest offline  
Zamknij w徠ek

Tagi
br您 loreal w這sy, ciemny br您, farbowanie

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:41.