Br您owow這se farbowane Cz.V - Strona 117 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2013-10-19, 12:21   #3481
izaa29
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 654
Dot.: Br您owow這se farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Poka wiadomo嗆
Nie wiem co ci poradzi poza wymywaniem na razie. Musisz wymy t farb z w這s闚 jak najwi璚ej i wtedy mo積a pr鏏owa czego innego. Po rozja郾ianiu farby zazwyczaj ciemno 豉pi i mi to nawet do 2-3 farbowa... Jakby musia造 si zapigmentowa czy co. Spr鏏uj poszorowa g這w tak z 2 tygodnie. Potem mo瞠sz zrobi to co dziewczyny ze mn na w徠ku robi造, czyli po這篡 farb rozja郾iaj帷. Najpierw na ciemne d逝go軼i i na odrost na ko鎍u. Dziewczynom w這sy 豉dnie poja郾ia造 po takim zabiegu. Tylko nie bierz popieli (ryzyko jak u mnie zieleni). We zwyk造 blond rozja郾iaj帷y do 4 ton闚 ale FARB nie rozja郾iacz! Dziewczynom ruszy ciemne farby z w這s闚 zwyk造 Garnier Naturals 110. Pomy郵 nad tym. A nast瘼nym razem jak widzisz 瞠 co ci mocno ciemnieje na w這sach zdrap troch farby paznokciem i zobacz kolor w這s闚 pod tym. Mnie taki ma造 trik nie raz uratowa przed tzw smo陰.[COLOR="Silver"]
Na razie nie chc nak豉da ni co rozja郾ia, mam d逝gie cienkie w這sy i obawiam si o kondycj mo瞠 za jaki czas. Teraz mam nadziej, 瞠 troch zja郾iej przez mycie.
W za陰czniku efekt po farbowaniu, ostatnie zdj璚ie z lampa - wida t br您ow po鈍iat. Przepraszam za ma貫 sianko ale zdj璚ie robione zaraz po wysuszeniu suszark
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg DSCF7733-tile - Kopia.jpg (114,0 KB, 22 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg DSCF7738 - Kopia.jpg (45,1 KB, 9 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg DSCF7745 - Kopia.jpg (65,5 KB, 18 za豉dowa)
izaa29 jest offline  
Stary 2013-10-19, 13:08   #3482
asmenaa
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 35 290

Hej dziewczyny

Zaraz jad wybierac kolor a w piatek farbowanie, juz sie doczekac nie moge bo moj rudy jest tak wyp這wia造, 瞠 wstyd na ulic wychodzi!

Sprawdz jeszcze palety na 篡wo ale prawdopodobnie wezm loreal majirel 8.0.

Koncowki wlosow mam prawie blond! wyzej jest rudy... Czy kolor wyjdzie rowny??

Cytat:
A wi璚... (nie zaczynamy zdania od "a wi璚") Najpierw my郵a豉m, 瞠 wyszed mi br您.

Ale...
Nie wiem co wysz這. Og鏊nie jest ok. Nie wiem czy zacz望 od tego ile w這s闚 zapcha這 odp造w czy ile ich wypad這 podczas czesania. Przypomnia這 mi si co mi nie pasowa這 kiedy przy tej farbie... Wypadanie.
Mniej wi璚ej jest ch這dniej a nie rudo z這to w軼iekle. Obrabiam foty bo 瘸dne mi nie wychodz dobrze. Lekko si rozja郾i這 za oknem, wi璚 docyka豉m jeszcze.
Ale ladny kolor
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotka si
potarmosi uszy
lub razem na spacer znowu gdzie wyruszy
Lecz dzi sobie 郾ij

Ma造mi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline  
Stary 2013-10-19, 13:27   #3483
mcromance
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 284

Cytat:
Napisane przez asmenaa Poka wiadomo嗆
Hej dziewczyny

Zaraz jad wybierac kolor a w piatek farbowanie, juz sie doczekac nie moge bo moj rudy jest tak wyp這wia造, 瞠 wstyd na ulic wychodzi!

Je郵i ko鎍闚ki masz prawie blond i szybko si z nich wymywa kolor, to mo瞠 zr鏏 sobie na nich pigmentacj farb o ton ja郾iejsz (u ciebie 9,0) z TEJ SAMEJ FIRMY co te 8,0.

Pigmentacja a prekoloryzacja. Trwa貫 przyciemnianie.

Pigemntacj profeskami robi si nak豉daj帷 sam ja郾iejsz farb (bez utleniacza) na te zbyt jasne partie na jakie 15-20 minut, a potem na to wszystko nak豉dasz w豉軼iw farb z utleniaczem 6% na czas podany w ulotce.

Nie udzielam 瘸dnych porad przez PW, prosz nie pisa.
mcromance jest offline  
Stary 2013-10-19, 19:11   #3484
MorganLeFay
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 783
GG do MorganLeFay

Hej Kobitki. Widz 瞠 u Was 瘸dnych "nius闚" nie ma p鏦i co 瘸dna si nie rozja郾ia
Dzisiaj si widzia豉m z moim ch這pakiem drugi raz od farbowania, ale pierwszy raz w dziennym 鈍ietle i peee軟ym s這鎍u. Stwierdzi豉m 瞠 na pewno zauwa篡 zmian koloru.... tym bj 瞠 tak stoi ko這 mnie , patrzy na te w這sy i pyta czy..... OBCI呁AM ale si nie przyzna豉m do farby
Za to wczoraj by豉m u kolezanki, ledwo mnie zobaczy豉 i krzyczy "Rozja郾i豉 w這sy!!!!"
Faceci s uroczy
MorganLeFay jest offline  
Stary 2013-10-19, 19:38   #3485
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Poka wiadomo嗆
Dzisiaj si widzia豉m z moim ch這pakiem drugi raz od farbowania, ale pierwszy raz w dziennym 鈍ietle i peee軟ym s這鎍u. Stwierdzi豉m 瞠 na pewno zauwa篡 zmian koloru.... tym bj 瞠 tak stoi ko這 mnie , patrzy na te w這sy i pyta czy..... OBCI呁AM ale si nie przyzna豉m do farby
Za to wczoraj by豉m u kolezanki, ledwo mnie zobaczy豉 i krzyczy "Rozja郾i豉 w這sy!!!!"
Faceci s uroczy
Ty si ciesz, 瞠 w og鏊e co tam zauwa篡 i pr鏏owa zgadn望 Bo m鎩 brat to takich rzeczy jak przyciemnienie o 2 tony i podci璚ie o jakie 10 cm nie wy豉puje
A jeszcze odno郾ie facet闚 i kolor闚 przypomnia mi si osio ze Shreka - jak kto widzia to skojarzy: "Niebieski kwiat i kolce, niebieski kwiat i kolce... Niebieski kwiat... By這by pro軼iej, gdybym nie by daltonist!"

mcromance jest offline  
Stary 2013-10-19, 20:52   #3486
MorganLeFay
Wtajemniczenie

GG do MorganLeFay

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka wiadomo嗆
Ty si ciesz, 瞠 w og鏊e co tam zauwa篡 i pr鏏owa zgadn望 Bo m鎩 brat to takich rzeczy jak przyciemnienie o 2 tony i podci璚ie o jakie 10 cm nie wy豉puje
A jeszcze odno郾ie facet闚 i kolor闚 przypomnia mi si osio ze Shreka - jak kto widzia to skojarzy: "Niebieski kwiat i kolce, niebieski kwiat i kolce... Niebieski kwiat... By這by pro軼iej, gdybym nie by daltonist!"
facet = osio co w tym jest!!! no co tam zauwa篡 i stara si przyjmuj t "u這mno嗆" do wiadomo軼i bo zrozumie si tego nie da
MorganLeFay jest offline  
Stary 2013-10-19, 21:04   #3487
asmenaa
Zakorzenienie

Cytat:
Je郵i ko鎍闚ki masz prawie blond i szybko si z nich wymywa kolor, to mo瞠 zr鏏 sobie na nich pigmentacj farb o ton ja郾iejsz (u ciebie 9,0) z TEJ SAMEJ FIRMY co te 8,0.

Pigmentacja a prekoloryzacja. Trwa貫 przyciemnianie.

Pigemntacj profeskami robi si nak豉daj帷 sam ja郾iejsz farb (bez utleniacza) na te zbyt jasne partie na jakie 15-20 minut, a potem na to wszystko nak豉dasz w豉軼iw farb z utleniaczem 6% na czas podany w ulotce.
Koncowki sa naprawde jasne :/ du穎 ja郾iejsze od reszty!

ORAZ

dzi bylam kupic farb, przejrzalam palety: majirel, topchic, koleston, loreal inoa

wszedzie szukalam 8.0 i rozbie積o嗆 mi璠zy odcieniami jest OGROMNA! topchic albo koleston (chyba ta druga) ma tak jasn 8.0, 瞠 szok!

koniec koncow NIE WIEM

na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotka si
potarmosi uszy
Lecz dzi sobie 郾ij

Ma造mi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline  
Stary 2013-10-19, 21:07   #3488
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
facet = osio co w tym jest!!! no co tam zauwa篡 i stara si przyjmuj t "u這mno嗆" do wiadomo軼i bo zrozumie si tego nie da
Oni znowu nie rozumiej, jak id帷 do sklepu po 鄉ietan mo積a wyj嗆 z 2 torbami innych bzdet闚 Ja jak id sama po 鄉ietan to wr鏂 ewentualnie tylko jeszcze z mlekiem i mas貫m.
Za to jak id po co-tam z mam, to zabieram przynajmniej jedn du膨, materia這w torb, bo znam jej mo磧iwo軼i "i to si jeszcze przyda / ko鎍zy"

mcromance jest offline  
Stary 2013-10-19, 21:41   #3489
Kachula82
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 573

Cytat:
Napisane przez izaa29 Poka wiadomo嗆
Na razie nie chc nak豉da ni co rozja郾ia, mam d逝gie cienkie w這sy i obawiam si o kondycj mo瞠 za jaki czas. Teraz mam nadziej, 瞠 troch zja郾iej przez mycie.
W za陰czniku efekt po farbowaniu, ostatnie zdj璚ie z lampa - wida t br您ow po鈍iat. Przepraszam za ma貫 sianko ale zdj璚ie robione zaraz po wysuszeniu suszark
Nie jest tak 幢e. Smo豉 czy czer to to nie jest elegancki, jak dla mnie 豉many poziom 6 na delikatne 5. Wymaj farb. A co do rozja郾iania farba to na pewno nie to samo co zwyk貫 rozja郾ianie. Ja np mia豉m po farbie blond na ciemne w這sy jakby w lepszej kondycji bo te wszystkie cuda z farby od篡wi造 mi w這sy Ale spokojnie. Nie, to nie. Wymywaj i zobacz bo mo瞠 naprawd poja郾ie.
P.S. Moje w這sy po profesjonalnych poziomach 6 (ciemny blond) wychodzi造 naprawd tak samo. Tak瞠 farba a tak 幢e nie z豉pa豉

Cytat:
Hej dziewczyny

Ale ladny kolor
Dzi瘯uj

A co do wyr闚nania to musisz uwa瘸 aby ko鎍e ci za jasne nie wysz造. Mo瞠 jako te ko鎍e zapigmentowa? Mo瞠 najpierw na nie po這篡 farb a dopiero potem na odrostach. Hm...

Cytat:
Faceci s uroczy
Ach faceci Ale stara si. Wiedzia, 瞠 co jest nie tak ale co mu nie wysz這 Wybacz mu, bo i tak jak na faceta co jednak na temat w這s闚 powiedzia.

Cytat:

ORAZ

dzi bylam kupic farb, przejrzalam palety: majirel, topchic, koleston, loreal inoa

wszedzie szukalam 8.0 i rozbie積o嗆 mi璠zy odcieniami jest OGROMNA! topchic albo koleston (chyba ta druga) ma tak jasn 8.0, 瞠 szok!

koniec koncow NIE WIEM

Ja tak samo g逝pia豉m w czwartek. Normalnie co firma to inaczej 8 wygl康a! W tej chwili jak patrz w odbicie w lustrze to mam br您. Nawet m捫 mi to m闚i. Ale za to jak w s這鎍u 鈍ieci造

Macie por闚nanie. Zdj璚ie w s這鎍u i w po這wie w cieniu Jest ch這dno jak nie wiem!

1221.jpg

Aby mi si tak chcia這 jak mi si nie chce...

Edytowane przez Kachula82
Czas edycji: 2013-10-19 o 21:42
Kachula82 jest offline  
Stary 2013-10-19, 22:34   #3490
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:

ORAZ

koniec koncow NIE WIEM

Skoro ko鎍闚ki s tak jasne, to serio mo瞠sz zrobi pigmentacj. Wtedy w豉軼iwa farba powinna trzyma lepiej i si nie wymywa.

Cytat:
Ja tak samo g逝pia豉m w czwartek. Normalnie co firma to inaczej 8 wygl康a! W tej chwili jak patrz w odbicie w lustrze to mam br您. Nawet m捫 mi to m闚i. Ale za to jak w s這鎍u 鈍ieci造

Za陰cznik 5451221
Szczerze to te odcienie r騜ni si na ka盥ym poziomie mi璠zy firmami, bo ka盥a do innego poziomu ma inn mieszank pigment闚 dobran.
C騜, pozostaje wybra te najbardziej do siebie zbli穎ne i zrobi wyliczank

Kachula, ty to masz w這sy kameleona Bardzo 豉dnie w s這nku wygl康aj

Edytowane przez mcromance
Czas edycji: 2013-10-19 o 22:35
mcromance jest offline  
Stary 2013-10-19, 22:35   #3491
czekoladka21
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 859
GG do czekoladka21

Gdybym polozyla tego garniera 110 na farbowane castingiem 535(czekolada) to mozliwe ze rozjasniloby do jasnego brazu?
tylko co z odrostami bo sa bardzo ciemne- nawet casting ich nie ruszyl, takze jak sie dokladnie przyjrze to jest roznica , odrost ciemny braz, reszta czekolada z kasztanem

Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline  
Stary 2013-10-19, 22:46   #3492
asmenaa
Zakorzenienie

Uwerzcie mi, ze roznice w kolorze 8.0 w roznych paletach to jak czer i biel zg逝pia豉m tam!

Boje sie, ze jak zrobie t pigmentacj to wyjdzie za ciemno

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Cytat:

Za陰cznik 5451221
podoba mi si
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotka si
potarmosi uszy
Lecz dzi sobie 郾ij

Ma造mi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline  
Stary 2013-10-19, 23:00   #3493
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Uwerzcie mi, ze roznice w kolorze 8.0 w roznych paletach to jak czer i biel zg逝pia豉m tam!

Te ko鎍e blond to by造 kiedy rozja郾iane? Bo je郵i by造 rozja郾ione za bardzo to zwyczajnie uciek z nich pigment z g喚bszych warstw i dlatego sama farba mo瞠 zbyt dobrze nie wbudowa nowego pigmentu i dlatego ci庵le ci wymywa mocno kolor.

Przy pigmentacji (farb profesjonaln) nie powinno wyj嗆 za ciemno, bo do zabiegu jako krok #1 bierzesz farb z poziomu wy瞠j (czyli jak chcesz docelowo farbowa poziomem 8 to do pigmentacji bierzesz poziom 9).
No i t bazow farb k豉dziesz bez oxydantu, tylko 瞠by troszk barwnika wesz這 we w這s. Wtedy jak po這篡sz na to ju w豉軼iw farb z oxydantem, to ta farba przepchnie te poprzednie pigmenty ni瞠j i zakotwiczy je tam - ja tak sobie t逝macze cel pigmentacji

Ale jako, 瞠 ja farbowanie por闚na豉m niedawno do orania pola, wi璚 wybacz moje dziwne metafory

mcromance jest offline  
Stary 2013-10-20, 09:52   #3494
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Skoro ko鎍闚ki s tak jasne, to serio mo瞠sz zrobi pigmentacj. Wtedy w豉軼iwa farba powinna trzyma lepiej i si nie wymywa.

Szczerze to te odcienie r騜ni si na ka盥ym poziomie mi璠zy firmami, bo ka盥a do innego poziomu ma inn mieszank pigment闚 dobran.
C騜, pozostaje wybra te najbardziej do siebie zbli穎ne i zrobi wyliczank

Kachula, ty to masz w這sy kameleona Bardzo 豉dnie w s這nku wygl康aj
Dzi瘯i, taka 豉dna fota wysz豉 ale one ci庵le inaczej wygl康aj

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Poka wiadomo嗆
Gdybym polozyla tego garniera 110 na farbowane castingiem 535(czekolada) to mozliwe ze rozjasniloby do jasnego brazu?
tylko co z odrostami bo sa bardzo ciemne- nawet casting ich nie ruszyl, takze jak sie dokladnie przyjrze to jest roznica , odrost ciemny braz, reszta czekolada z kasztanem
Po pierwsze Casting jest bez amoniaku a taka farba na ci篹kie do farbowania odrosty to raczej nie wiele da. Garnier 110 mo瞠 rozja郾i te castingowe w這sy do z這to miedzianego ale jak bardzo to ju sama musisz zobaczy. A skoro odrosty masz tak ci篹kie to mo瞠 warto wypr鏏owa najpierw na pasemku pod spodem. Ja robi豉m przy uchu i wtedy widzia豉m co si dzieje na d逝go軼i a i mo瞠sz sprawdzi jak ci odrost ruszy. Po堯 troch farby na odrost i d逝go嗆 od razu i trzymaj okre郵ony czas. Jak ci odrost wyda si za ciemny to znaczy, 瞠 musisz najpierw na odrost k豉嗆 i dopiero p騧niej na d逝go軼i. Jak odrost b璠zie za jasny to robisz odwrotnie. No ale musisz sama sprawdzi. Rozja郾ianie tak ciemnych w這s闚 to ju Azjatki przerabia造 na YouTube. Jak chcia造 zza bardzo ciemnych br您闚 mie ja郾iejszy kolor to zawsze nak豉da造 jak捷 farb blond, nigdy farby jasny br您. Pr鏏uj.

Cytat:

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

podoba mi si
Dzi瘯uj Ale licz 瞠 kolor si wymyje bo i tak ciemno jak na poziom 8 i z odrobin 9.

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-10-20, 09:53   #3495
MorganLeFay
Wtajemniczenie

GG do MorganLeFay

Cytat:

Ach faceci Ale stara si. Wiedzia, 瞠 co jest nie tak ale co mu nie wysz這 Wybacz mu, bo i tak jak na faceta co jednak na temat w這s闚 powiedzia.

Wiem wiem 瞠 si stara na sw鎩 spos鏏 jest to mega urocze

Tw鎩 kolor bardzo mi si podoba, na zdj璚iu w s這鎍u wygl康a jak co pomi璠zy 7 a 8. Tylko na 鈔odku jest taki jakby bardziej hmm... szary?
Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Poka wiadomo嗆
Do jasnego br您u na pewno nie. Z farbowanych w這s闚 ten Garnier 軼i庵nie 0,5 tonu, mo瞠 1 jak dobrze p鎩dzie. Ale przynajmniej nie zniszczy w這s闚, tak瞠 pr鏏uj
MorganLeFay jest offline  
Stary 2013-10-20, 10:08   #3496
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Wiem wiem 瞠 si stara na sw鎩 spos鏏 jest to mega urocze

Tw鎩 kolor bardzo mi si podoba, na zdj璚iu w s這鎍u wygl康a jak co pomi璠zy 7 a 8. Tylko na 鈔odku jest taki jakby bardziej hmm... szary?
Bo jest szary To ten opalizuj帷y na tym odcinku co si lubi zieleni. Dzi b璠 my pierwszy raz i zobacz czy co si wymyje.

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-10-20, 10:29   #3497
MorganLeFay
Wtajemniczenie

GG do MorganLeFay

Cytat:
Bo jest szary To ten opalizuj帷y na tym odcinku co si lubi zieleni. Dzi b璠 my pierwszy raz i zobacz czy co si wymyje.
Aaa faktycznie tam mia豉 t ziele... no ale my郵 瞠 w najgorszym wypadku jak pofarbujesz jeszcze z dwa razy po d逝go軼i to powinno si zr闚na. A na tym zdj璚iu bez s這鎍a wog鏊e tego nie wida
MorganLeFay jest offline  
Stary 2013-10-20, 11:19   #3498
asmenaa
Zakorzenienie

Cytat:
Te ko鎍e blond to by造 kiedy rozja郾iane? Bo je郵i by造 rozja郾ione za bardzo to zwyczajnie uciek z nich pigment z g喚bszych warstw i dlatego sama farba mo瞠 zbyt dobrze nie wbudowa nowego pigmentu i dlatego ci庵le ci wymywa mocno kolor.

Przy pigmentacji (farb profesjonaln) nie powinno wyj嗆 za ciemno, bo do zabiegu jako krok #1 bierzesz farb z poziomu wy瞠j (czyli jak chcesz docelowo farbowa poziomem 8 to do pigmentacji bierzesz poziom 9).
No i t bazow farb k豉dziesz bez oxydantu, tylko 瞠by troszk barwnika wesz這 we w這s. Wtedy jak po這篡sz na to ju w豉軼iw farb z oxydantem, to ta farba przepchnie te poprzednie pigmenty ni瞠j i zakotwiczy je tam - ja tak sobie t逝macze cel pigmentacji

Ale jako, 瞠 ja farbowanie por闚na豉m niedawno do orania pola, wi璚 wybacz moje dziwne metafory
Dokladniej to bylo tak: mialam baleja blond z br您em, potem wlosy byly ciemnobr您owe przez rok, potem byla dekoloryzacja i jest rudy od roku. Ale wlosy byly sciete na kr鏂iutko (taki bob jak victoria beckham).

A ogolnie to lepiej wzi望 poziom 8 ja郾iejszy czy poziom 7 ciemniejszy? (jesli wygladaja tak samo ale z r騜nej palety).

pigmentacja 9? to ju bardzo jasno

---------- Dopisano o 10:14 ---------- Poprzedni post napisano o 10:13 ----------

Cytat:
No jak na 8 zmieszany z 9 to ciemno! pokaz zdjecie po myciu

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

dzi ju nie ma zmi逝j i jad po farb
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotka si
potarmosi uszy
Lecz dzi sobie 郾ij

Ma造mi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline  
Stary 2013-10-20, 11:41   #3499
izaa29
Zakorzenienie

Cytat:
Nie jest tak 幢e. Smo豉 czy czer to to nie jest elegancki, jak dla mnie 豉many poziom 6 na delikatne 5. Wymaj farb. A co do rozja郾iania farba to na pewno nie to samo co zwyk貫 rozja郾ianie. Ja np mia豉m po farbie blond na ciemne w這sy jakby w lepszej kondycji bo te wszystkie cuda z farby od篡wi造 mi w這sy Ale spokojnie. Nie, to nie. Wymywaj i zobacz bo mo瞠 naprawd poja郾ie.
P.S. Moje w這sy po profesjonalnych poziomach 6 (ciemny blond) wychodzi造 naprawd tak samo. Tak瞠 farba a tak 幢e nie z豉pa豉
Jest czer od linii 簑chwy w d馧 niestety na zdj璚iach ci篹ko to uchwyci no ale pogodzi豉m si z tym, dzi umyje tylko ten d馧 przeciw逝pie穎wym bo g鏎a jest ju troch ja郾iejsza
Tzn robi豉m ju raz farb rozja郾iaj帷 do 4 ton闚 garniera, na pocz徠ku wrze郾ia niestety zmiany by造 praktycznie niezauwa瘸lne Mo瞠 za jaki czas zn闚 spr鏏uj
izaa29 jest offline  
Stary 2013-10-20, 12:15   #3500
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Aaa faktycznie tam mia豉 t ziele... no ale my郵 瞠 w najgorszym wypadku jak pofarbujesz jeszcze z dwa razy po d逝go軼i to powinno si zr闚na. A na tym zdj璚iu bez s這鎍a wog鏊e tego nie wida
Na razie farbowanie po d逝go軼i odpada, po prostu nie mog Dzi sprawdza豉m jak moje w這sy s cudownie zniszczone przez to rozja郾ianie i dos這wnie bior w這s i sam si urywa w po這wie za lekkim poci庵ni璚iem. Blondu mi si zachcia這 Trzeba by這 zosta w tym co by這 i nie cudowa a do b鏬 wie czego. To kara. Teraz na maksa od篡wianie a jak b璠zie dalej ziele wy豉zi, trudno. B璠 chodzi w kucykach, warkoczach i macza w這sy w ketchupie.

Cytat:
Dokladniej to bylo tak: mialam baleja blond z br您em, potem wlosy byly ciemnobr您owe przez rok, potem byla dekoloryzacja i jest rudy od roku. Ale wlosy byly sciete na kr鏂iutko (taki bob jak victoria beckham).

A ogolnie to lepiej wzi望 poziom 8 ja郾iejszy czy poziom 7 ciemniejszy? (jesli wygladaja tak samo ale z r騜nej palety).

No jak na 8 zmieszany z 9 to ciemno! pokaz zdjecie po myciu

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:14 ----------

dzi ju nie ma zmi逝j i jad po farb
Umy豉m w這sy i... podoba mi si przy odrostach. Jest fajnie, mieni si kolor (zas逝ga odcienia opalizuj帷ego) i jest w miar jasno. Po d逝go軼iach ju bardziej matowo. Uroki zm璚zenia w這s闚 tymi wszystkimi zabiegami. Na razie w這sy schn wi璚 p騧niej fote wstawi.

Cytat:
Napisane przez izaa29 Poka wiadomo嗆
Jest czer od linii 簑chwy w d馧 niestety na zdj璚iach ci篹ko to uchwyci no ale pogodzi豉m si z tym, dzi umyje tylko ten d馧 przeciw逝pie穎wym bo g鏎a jest ju troch ja郾iejsza
Tzn robi豉m ju raz farb rozja郾iaj帷 do 4 ton闚 garniera, na pocz徠ku wrze郾ia niestety zmiany by造 praktycznie niezauwa瘸lne Mo瞠 za jaki czas zn闚 spr鏏uj
Mo瞠sz pr鏏owa robi t farb jak ombre, tylko na te ciemne ko鎍e. Pami皻aj, 瞠 mimo braku zauwa瘸lnych r騜nic ta farba musi co tam ruszy i jak b璠zie si wymywa w這sy mog poja郾ie z czasem.

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-10-20, 13:03   #3501
izaa29
Zakorzenienie

Cytat:
Mo瞠sz pr鏏owa robi t farb jak ombre, tylko na te ciemne ko鎍e. Pami皻aj, 瞠 mimo braku zauwa瘸lnych r騜nic ta farba musi co tam ruszy i jak b璠zie si wymywa w這sy mog poja郾ie z czasem.
Spr鏏uj w przysz這軼i Szkoda by mi by這 teraz zn闚 wraca do ciemnych
izaa29 jest offline  
Stary 2013-10-20, 14:03   #3502
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:

Ja bym wzi窸a 8, bo jak co to przyciemni zawsze mo積a, a 7 mo瞠 zrobi psikusa i wyj嗆 ciemniej ni na palecie

Ano tak, pigmentacja 9. Bo przy profeskach robi si pigmentacj ja郾iejszym kolorem a na to wali potem ten w豉軼iwy ciemniejszy. Chodzi tylko o to, 瞠by troszk pigmentu wnikn窸o we w這s, a w豉軼iwa farba to zagruntowa豉. Je郵i by robi豉 pigmentacj poziomem 9 (w豉軼iwie to dok豉dnie 9,0) to k豉dziesz sam farb z tubki - nie mieszasz jej z oxy, wi璚 nie ma szans nic ci w這s闚 rozja郾i. Dopiero potem w豉軼iw farb z poziomu 8 mieszasz z oxydantem i k豉dziesz na poprzedni farb bez sp逝kiwania.
W tym linku do bloga Mysi co podrzuci豉m jest wszystko opisane, ale zacytuj co ci powinno interesowa:

Farba numer 1 do samej pigmentacji
Wybieramy farb o ton ja郾iejsz, ni chcemy ostatecznie uzyska, np. je郵i przyciemniamy do jasnego br您u, wybieramy ciemny blond.
Wybieramy farb z zakresu podstawowego, czyli bez odcienia, np. ciemny blond 7.0, jasny br您 6.0
Zwr鵵my uwag, 瞠by to by這 z "zerem" a nie go造 numer, czyli powiedzmy 5-0 a nie 5. A to dlatego, 瞠 farby z zerem s bardziej napigmentowane, jakby podw鎩nie, przeznaczone do w這s闚 siwych, a takie nas interesuj, je郵i chcemy trwale wprowadzi pigment.

Farba numer 2 do nadania w豉軼iwego koloru
Farba zwyk豉, w kolorze, kt鏎y nas docelowo interesuje, z odcieniem, np. 6.1 czy 7.43
Stosujemy j z utleniaczem 6%.

Farba nr1 i nr2 musz by z tej samej firmy i tego samego gatunku (obie profesjonalne lub obie drogeryjne).

Nak豉damy farb numer 1 na lekko zwil穎ne w這sy na 15-20 minut.

Farb profesjonaln nak豉damy bez utleniacza. Po up造wie czasu nic nie zmywamy!

Farb nr 2 rozrabiamy z utleniaczem 6%.
Nak豉damy na farb numer 1, farb numer 2.
Farb nr 2 trzymamy tyle czasu, ile okre郵i producent.

Po up造wie wymaganego czasu post瘼ujemy jak po ka盥ej koloryzacji.

cyt. Mysia (Kokardka Mysi)

Czas edycji: 2013-10-20 o 14:05
mcromance jest offline  
Stary 2013-10-20, 14:56   #3503
czekoladka21
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 12 859
GG do czekoladka21

Dzieki dziewczyny za porady
popr鏏uje i zobacze co wyjdzie, wiem ze moja kolezanka "ruda" robila tym garnierem i nic jej nie ruszylo, dopiero rozjasniacz dal rade

Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline  
Stary 2013-10-20, 17:45   #3504
Kachula82
Zakorzenienie

Ej laski ja ju mam do嗆 tych swoich w這s闚... Ziele mi ca造 czas wychodzi mimo ciep貫go po這穎nego na to. Dzi wal koncentrat albo ketchup bo zwariuj.
S momenty, 瞠 nic takiego nie wida. Ale wystarczy, 瞠 鈍iat這 inaczej padnie na w這sy i wida ten m鎩 zielony pasek. Mam inne foty na kt鏎ych to si za豉ma豉m ale nie wstawi aby was nie zemdli這.
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg odrost.jpg (48,9 KB, 6 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg ziel.jpg (51,4 KB, 12 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg kl.jpg (48,6 KB, 10 za豉dowa)

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-10-20, 18:05   #3505
Kachula82
Zakorzenienie

No i poleg豉m. Wyczyta豉m u Mysi, 瞠 wiele farb profesek ma natury na zielonej bazie!
http://bo80s.com/wp-content/uploads/2013/03/come-on.gif
Bez zielonej bazy ma Majirel (natury bez zera) i Joanna. Mo瞠 ja dorobi豉m sobie znowu zieleni w豉郾ie t 9,0 z Ce-ce? A my郵a豉m nawet o Majirel
No 瞠sz...
http://img.pandawhale.com/post-9760-...t-gif-9bkv.gif

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-10-20, 18:53   #3506
mcromance
Zakorzenienie

Kachula, wsp馧czuj. Tak to kurde jest
Swoj drog producent powinien gdzie pisa, 瞠 baza koloru jest taka i taka. Nikt nie ka瞠 wypisa dok豉dnych proporcji pigment闚, ale fajnie by by這 wiedzie te podstawy, coby cz這wiek nie za豉mywa r彗 p騧niej, jak nie wiadomo sk康 wyjdzie zielonkawo.

Chocia jak to farby do "u篡tku fryzjerskiego", to fryzjer niby wie o w豉軼iwo軼iach farby - teoretycznie. Bo wiadomo jak bywa naprawd... Zmieszaj farby i te wychodzi klops, jak normalnemu szaraczkowi kombinuj帷emu w domu

Pop豉cz z tob, chcesz?
A potem poklepi dla uspokojenia

mcromance jest offline  
Stary 2013-10-20, 19:04   #3507
asmenaa
Zakorzenienie

Dziewczyny bylam w sklepie ... i wyszlam bez farby
Nie mieli majirel, z pernamentnych mieli tylko koleston
8.0 jest OKROPNIE jasny!
7/0 7/00 i 77/0 s w miar okej ale sie boje, ze wyjda ciemniej
zdecydowalam, ze jutro pojad do innego sklepu i chyba wezm loreal majirel 8n
majirel 8 jest taki sam jak koleston 7 wiec jestem troszk zdezorientowana
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotka si
potarmosi uszy
Lecz dzi sobie 郾ij

Ma造mi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline  
Stary 2013-10-20, 19:07   #3508
Kachula82
Zakorzenienie

Dzi瘯i. Siedz z koncentratem pod foli na d逝go軼iach od czubka ucha w d馧 ju 20min... Nie wiem jak d逝go jeszcze bo i za rudo te nie chc aby wysz造.

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Cytat:
8.0 jest OKROPNIE jasny!
A czy Wella nie lubi ciemno wychodzi? Ja bym bra豉 Majirel.

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-10-20, 19:12   #3509
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
8.0 jest OKROPNIE jasny!
Wiesz, ka盥a firma ma inaczej. Ale przy 8 jest szansa, 瞠 mo瞠 chwyci mocniej po farbowaniu, ale szybciej si sp逝ka do oczekiwanego odcienia, a 7 ju mog豉by wyj嗆 ci za ciemno i si nie sp逝kiwa.

Dodatkowo Koleston jest pancerny wed逝g przej嗆 Weronisi. Jej si bardzo wymywa造 farby po zej軼iu z rudego i robi豉 sobie 4/0 z Kolestona, a teraz kiedy rozja郾ia豉 odrobin przy samej k徙ieli prawie nic jej nic chcia ruszy A po d逝go軼i go k豉d豉 tylko chyba 1 raz. Teraz stwierdzi豉, 瞠 nie chce wi璚ej tej farby, bo za du穎 zachodu przy zmianie koloru

Czas edycji: 2013-10-20 o 19:13
mcromance jest offline  
Stary 2013-10-20, 19:32   #3510
asmenaa
Zakorzenienie

Cytat:
Ja bym wzi窸a 8, bo jak co to przyciemni zawsze mo積a, a 7 mo瞠 zrobi psikusa i wyj嗆 ciemniej ni na palecie

Ano tak, pigmentacja 9. Bo przy profeskach robi si pigmentacj ja郾iejszym kolorem a na to wali potem ten w豉軼iwy ciemniejszy. Chodzi tylko o to, 瞠by troszk pigmentu wnikn窸o we w這s, a w豉軼iwa farba to zagruntowa豉. Je郵i by robi豉 pigmentacj poziomem 9 (w豉軼iwie to dok豉dnie 9,0) to k豉dziesz sam farb z tubki - nie mieszasz jej z oxy, wi璚 nie ma szans nic ci w這s闚 rozja郾i. Dopiero potem w豉軼iw farb z poziomu 8 mieszasz z oxydantem i k豉dziesz na poprzedni farb bez sp逝kiwania.
W tym linku do bloga Mysi co podrzuci豉m jest wszystko opisane, ale zacytuj co ci powinno interesowa:

Farba numer 1 do samej pigmentacji
Wybieramy farb o ton ja郾iejsz, ni chcemy ostatecznie uzyska, np. je郵i przyciemniamy do jasnego br您u, wybieramy ciemny blond.
Wybieramy farb z zakresu podstawowego, czyli bez odcienia, np. ciemny blond 7.0, jasny br您 6.0
Zwr鵵my uwag, 瞠by to by這 z "zerem" a nie go造 numer, czyli powiedzmy 5-0 a nie 5. A to dlatego, 瞠 farby z zerem s bardziej napigmentowane, jakby podw鎩nie, przeznaczone do w這s闚 siwych, a takie nas interesuj, je郵i chcemy trwale wprowadzi pigment.

Farba numer 2 do nadania w豉軼iwego koloru
Farba zwyk豉, w kolorze, kt鏎y nas docelowo interesuje, z odcieniem, np. 6.1 czy 7.43
Stosujemy j z utleniaczem 6%.

Farba nr1 i nr2 musz by z tej samej firmy i tego samego gatunku (obie profesjonalne lub obie drogeryjne).

Nak豉damy farb numer 1 na lekko zwil穎ne w這sy na 15-20 minut.

Farb profesjonaln nak豉damy bez utleniacza. Po up造wie czasu nic nie zmywamy!

Farb nr 2 rozrabiamy z utleniaczem 6%.
Nak豉damy na farb numer 1, farb numer 2.
Farb nr 2 trzymamy tyle czasu, ile okre郵i producent.

Po up造wie wymaganego czasu post瘼ujemy jak po ka盥ej koloryzacji.

cyt. Mysia (Kokardka Mysi)
Dzi瘯i Zrobi to.

Zdecyduj si chyba na majirel w takim razie.

Farba nr 1 to b璠zie 9n a numer 2 to 8n. Ok? Woda 6% oboj皻nie jakiej firmy?

Cytat:
Ej laski ja ju mam do嗆 tych swoich w這s闚... Ziele mi ca造 czas wychodzi mimo ciep貫go po這穎nego na to. Dzi wal koncentrat albo ketchup bo zwariuj.
S momenty, 瞠 nic takiego nie wida. Ale wystarczy, 瞠 鈍iat這 inaczej padnie na w這sy i wida ten m鎩 zielony pasek. Mam inne foty na kt鏎ych to si za豉ma豉m ale nie wstawi aby was nie zemdli這.
Zielono masz po鈔odku?
Nie zemdli這by nas hehe!

Cytat:
Dzi瘯i. Siedz z koncentratem pod foli na d逝go軼iach od czubka ucha w d馧 ju 20min... Nie wiem jak d逝go jeszcze bo i za rudo te nie chc aby wysz造.

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

A czy Wella nie lubi ciemno wychodzi? Ja bym bra豉 Majirel.
Pokazesz jak to po koncentracie wyszlo?

Nie wiem jak lubi wychodzic bo nigdy nie robilam profesjonalnymi farbami nic

Cytat:
Wiesz, ka盥a firma ma inaczej. Ale przy 8 jest szansa, 瞠 mo瞠 chwyci mocniej po farbowaniu, ale szybciej si sp逝ka do oczekiwanego odcienia, a 7 ju mog豉by wyj嗆 ci za ciemno i si nie sp逝kiwa.

Dodatkowo Koleston jest pancerny wed逝g przej嗆 Weronisi. Jej si bardzo wymywa造 farby po zej軼iu z rudego i robi豉 sobie 4/0 z Kolestona, a teraz kiedy rozja郾ia豉 odrobin przy samej k徙ieli prawie nic jej nic chcia ruszy A po d逝go軼i go k豉d豉 tylko chyba 1 raz. Teraz stwierdzi豉, 瞠 nie chce wi璚ej tej farby, bo za du穎 zachodu przy zmianie koloru
Rozumiem boje sie, ze mi tylko rozja郾i rudy i bede jasna ruda albo wyjdzie bardzo ciemno

No wlasnie czytalam perypetie Weronisi

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

a jaka jest roznica miedzy 8 a 8.0 ? (loreal majirel)
a w kolestonie mieli 7/0 i 7/00
na twe wierne serce
Przyjdzie czas spotka si
potarmosi uszy
Lecz dzi sobie 郾ij

Ma造mi kroczkami do celu!
asmenaa jest offline  
Zamknij w徠ek

Tagi
br您 loreal w這sy, ciemny br您, farbowanie

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:08.