Br您owow這se farbowane Cz.V - Strona 73 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2013-08-29, 21:29   #2161
mcromance
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 284
Dot.: Br您owow這se farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Poka wiadomo嗆
Od parunastu lat mam dwa dyski Ja po prostu lecia豉m i usuwa豉m i tak polecia豉m za daleko
No ja nie wiem czy kupi u niego znowu bo ostatnio widzia豉m nawet cen 44z (a p豉ci豉m 33,90) za zestaw z przesy趾 a to ju sporo dla mamy. Szczeg鏊nie, 瞠 mo積a u kogo innego taniej kupi nawet o 10z. Mo瞠 si poczeka d逝瞠j ale cena mamie robi r騜nic. Zobaczymy jak b璠zie przy kolejnym zamawianiu.
Ano, za gapiostwo si p豉ci
Odno郾ie farby poczekamy zobaczymy I jak Powerlook b璠zie mia za drogo, to tez kupi u kogo innego. Bo ja ograniczenia czasowego nie mam, 瞠 ju musz na gwa速 farbowa. Wida mi ju odrost, ale nie a tak bardzo, 瞠by panikowa.
No i jakby nie by這, cena dla mnie te ma znaczenie.

Nie udzielam 瘸dnych porad przez PW, prosz nie pisa.
mcromance jest offline  
Stary 2013-08-29, 21:32   #2162
Kachula82
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 573

Cytat:
Napisane przez metaxa Poka wiadomo嗆
Kachula, nie wiem
Widzia豉m w poci庵u dziewczyn z takim kolorem jaki bym chcia豉, pi瘯ny by ale nie wiem jak co takiego uzyska :/
To by taki br您 miedziano jaki,ale nie by rudy
Mo瞠 to by jej naturalny? Albo mied z czym zmieszana aby rudy nie wychodzi?

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

Metaxa a w jaki poziom celujesz?

Aby mi si tak chcia這 jak mi si nie chce...

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-08-29, 21:32   #2163
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Cytat:
Kachula, nie wiem
Widzia豉m w poci庵u dziewczyn z takim kolorem jaki bym chcia豉, pi瘯ny by ale nie wiem jak co takiego uzyska :/
To by taki br您 miedziano jaki,ale nie by rudy
A mo瞠 mia豉 jaki br您 mahoniowy + czerwony mixton?
Bo takie co te mo積a zmiesza, prawda?

mcromance jest offline  
Stary 2013-08-30, 06:33   #2164
metaxa
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 907

Cytat:

---------- Dopisano o 21:32 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

Metaxa a w jaki poziom celujesz?
Hm 6-7 ?
Podoba mi si ten kolor co ma ta babeczka reklamujaca prostownice na wizazu
Nie wiesz co to mo瞠 by ?

---------- Dopisano o 06:33 ---------- Poprzedni post napisano o 06:30 ----------

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka wiadomo嗆
A mo瞠 mia豉 jaki br您 mahoniowy + czerwony mixton?
Bo takie co te mo積a zmiesza, prawda?
W tym kolorze nie by這 ani grama czerwieni
Stary 2013-08-30, 09:01   #2165
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Hm 6-7 ?
Podoba mi si ten kolor co ma ta babeczka reklamujaca prostownice na wizazu
Nie wiesz co to mo瞠 by ?

---------- Dopisano o 06:33 ---------- Poprzedni post napisano o 06:30 ----------

Prawdziwa mied to nie czerwie i ci篹ko chyba b璠zie tak farb znale潭. Daj linka do tej babeczki bo ja nic takiego nie widz.

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-08-30, 12:46   #2166
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
To ja odpadam. Brak mi pomys逝 w takim wypadku.

Cytat:
Prawdziwa mied to nie czerwie i ci篹ko chyba b璠zie tak farb znale潭. Daj linka do tej babeczki bo ja nic takiego nie widz.
Kachula, zrobi豉m specjalnie dla ciebie (i metaxy, coby軼ie si dogada造) print screena z babk od prostownicy Cz瘰tujcie si

Jak dla mnie ten kolor to 6,34 albo 6,43. Ale pewna nie jestem
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg kolor.jpg (50,1 KB, 24 za豉dowa)

mcromance jest offline  
Stary 2013-08-30, 20:46   #2167
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:

Kachula, zrobi豉m specjalnie dla ciebie (i metaxy, coby軼ie si dogada造) print screena z babk od prostownicy Cz瘰tujcie si

Ja bym tu szuka豉 (patrz za陰cznik)
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg loreal-majirel-1.jpg (185,2 KB, 21 za豉dowa)

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-08-30, 20:53   #2168
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
O ! 6,41 wygl康a bardzo podobnie jak na moje oko. 6,42 te ujdzie w t這ku po cimoku

mcromance jest offline  
Stary 2013-08-30, 21:07   #2169
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
O ! 6,41 wygl康a bardzo podobnie jak na moje oko. 6,42 te ujdzie w t這ku po cimoku
Ja nie mog dobrze dobra bo komp moich starych ma dziwne kolory Ale ta paleta Majirel jest boska

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

wg mojego kompa bli瞠j do 6,35

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-08-30, 21:10   #2170
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Ja nie mog dobrze dobra bo komp moich starych ma dziwne kolory Ale ta paleta Majirel jest boska

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:07 ----------

Fakt, Majirel ma 鈍ietne kolory. Tylko dla mnie cena tej farby w por闚naniu do pojemno軼i ju taka fajna nie jest

Wg mojego lapka samo 6,35 jest troch za jasne. Dla mnie takie zmieszanie p馧 na p馧 odcienia ,35 z poziomu 5 i 6 da這by ten kolor. Chyba...

mcromance jest offline  
Stary 2013-08-30, 21:17   #2171
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Fakt, Majirel ma 鈍ietne kolory. Tylko dla mnie cena tej farby w por闚naniu do pojemno軼i ju taka fajna nie jest

Wg mojego lapka samo 6,35 jest troch za jasne. Dla mnie takie zmieszanie p馧 na p馧 odcienia ,35 z poziomu 5 i 6 da這by ten kolor. Chyba...
We pod uwag o鈍ietlenie. Jej w這sy na pewno s ja郾iejsze bo wida to na wielu pasmach. Wystarczy zrobi na w這sach fale a od razu w這sy wydaj si ciemniejsze miejscami co rzutuje na ca這嗆.

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

A co do pojemno軼i to farba pewnie wydajana jak dia richesse. miesza si 50ml na 75 oxy, wi璚 daje to 125ml ca貫j mieszanki, a to i tak du穎. No ale ja mam strasznie cienkie w這sy wi璚 ma這 farby potrzebuj.

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-08-30, 21:27   #2172
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
We pod uwag o鈍ietlenie. Jej w這sy na pewno s ja郾iejsze bo wida to na wielu pasmach. Wystarczy zrobi na w這sach fale a od razu w這sy wydaj si ciemniejsze miejscami co rzutuje na ca這嗆.
Mo磧iwe, ale ja patrzy豉m na ta cz窷 fryzury przy czubku g這wy. To co jest niby grzywk. Na te ciemno-jasne partie nawet nie zwracam uwagi.

Ja tam nadal b璠 obstawa, 瞠 mieszanka 6 z 5 b璠zie tym kolorem, bo przy sesjach u篡waj bardzo mocnych lamp, wi璚 kolor mo瞠 by w rzeczywisto軼i ciemniejszy ni na zdj璚iu obrobionym przez grafika.

Dodatkowo u ka盥ego komputer to inaczej poka瞠.
Na moim lapku ten 6,35 z Majirel jest bardzo jasny i wygl康a prawie jak 7,4 z Inebryi.

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Cytat:
A co do pojemno軼i to farba pewnie wydajana jak dia richesse. miesza si 50ml na 75 oxy, wi璚 daje to 125ml ca貫j mieszanki, a to i tak du穎. No ale ja mam strasznie cienkie w這sy wi璚 ma這 farby potrzebuj.
No ja te mam bardzo cienkie, 鈔ednio g瘰te, a zjadaj farb. Bo je郵i fryzjerka we幟ie mniejsza ilo嗆 na "ile mi si wydaje, 瞠 powinno starczy" to potem mam lekko nier闚no pokryte. Bardzo widoczne to nie jest, ale z bliska sama widz bardzo wyra幡ie.

No i ju napali豉m si na Inebryj, kt鏎a ma cudny stosunek pojemno軼i do ceny (a jeszcze j chwalicie ), to nie b璠 patrzy na nic innego

mcromance jest offline  
Stary 2013-08-30, 21:33   #2173
izaa29
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 655

Witam !
Mam nadziej, 瞠 pisz w dobrym w徠ku. Mianowicie szukam porady w sprawie koloru co na temat moich w這s闚. Wcze郾iej by造 sporo czasu farbowane na ciemny br您 kt鏎y zawsze by czarny. W wakacje postanowi豉m zmieni kolor, czarny mi si znudzi poza tym niezbyt dobrze si w nim czu豉m, chcia豉m co ja郾iejszego. W po這wie lipca mia豉m k徙iel rozja郾iaj帷, wysz造 豉ciate z ciemnym do貫m ale by豉m na to przygotowana. Po 3 tyg posz豉 na nie farba tutto colors nr 6.003 Dark Blonde Nat. Bahia niestety wysz豉 bardzo ciemna. G鏎a si sp逝ka豉, kilka dni temu u篡豉m rozja郾iacza garnier nutrisse creme (rozja郾ia o 4 tony). Moim wymarzonym kolorem jest z這cisty br您, taki bardziej naturalny, zdj璚ie mo瞠 nie powala ale mam nadziej, 瞠 mniej wi璚ej wiadomo o jaki chodzi co takiego . Dodam jeszcze, 瞠 na moich w這ach farby chwytaj dosy ciemno. Co prawda nie b璠 ich farbowa teraz dopiero za jakie 3 tyg aby ich nie m璚zy na raz. przede wszystkim chcia豉bym si pozby tej rudo-czerwonej po鈍iaty i mie br您 o pi瘯nym z這tym po造sku. Jak farb, odcie polecacie?

1. po farbie tutto
2. po rozja郾ianiu w cieniu i s這鎍u
Na zdj璚iach mo瞠 nie wida a takiej zmiany ale na 篡wo jest zauwa瘸lna
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1942.jpg (199,1 KB, 15 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg DSC_1991.jpg (226,6 KB, 15 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg DSC_2001.jpg (177,9 KB, 16 za豉dowa)

Edytowane przez izaa29
Czas edycji: 2013-08-30 o 21:41
izaa29 jest offline  
Stary 2013-08-30, 21:42   #2174
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez izaa29 Poka wiadomo嗆
Witam !
Mam nadziej, 瞠 pisz w dobrym w徠ku. Mianowicie szukam porady w sprawie koloru co na temat moich w這s闚. Wcze郾iej by造 sporo czasu farbowane na ciemny br您 kt鏎y zawsze by czarny. W wakacje postanowi豉m zmieni kolor, czarny mi si znudzi poza tym niezbyt dobrze si w nim czu豉m, chcia豉m co ja郾iejszego. W po這wie lipca mia豉m k徙iel rozja郾iaj帷, wysz造 豉ciate z ciemnym do貫m ale by豉m na to przygotowana. Po 3 tyg posz豉 na nie farba tutto colors nr 6.003 Dark Blonde Nat. Bahia niestety wysz豉 bardzo ciemna. G鏎a si sp逝ka豉, kilka dni temu u篡豉m rozja郾iacza garnier nutrisse creme (rozja郾ia o 4 tony). Moim wymarzonym kolorem jest z這cisty br您 co takiego . Dodam jeszcze, 瞠 na moich w這ach farby chwytaj dosy ciemno. Co prawda nie b璠 ich farbowa teraz dopiero za jakie 3 tyg aby ich nie m璚zy na raz. przede wszystkim chcia豉bym si pozby tej rudo-czerwonej po鈍iaty i mie br您 o pi瘯nym z這tym po造sku. Jak farb, odcie polecacie?

1. po farbie tutto
2. po rozja郾ianiu w cieniu i s這鎍u
Na zdj璚iach mo瞠 nie wida a takiej zmiany ale na 篡wo jest zauwa瘸lna
Jak dla mnie to kolor jest nadal troszk za ciemny do tego co chcesz. Zrobi豉bym jeszcze jedn k徙iel za jaki czas a na to farb w naturalnym odcieniu z poziomu 6 lub 7 (skoro zawsze wychodz ci ciemno) - najlepiej profesjonalna, wtedy wiadomo jak wyj嗆 powinna. Natura w farbach profesjonalnych oznaczana jest ,0 lub N. Natura skoryguje ci ten rudy odcie, a przy kolejnym farbowaniu ju mo瞠sz bra odcie z ,3 lub G czyli z這ty.

Ale niech si inni jeszcze wypowiedz

Edytowane przez mcromance
Czas edycji: 2013-08-30 o 21:49
mcromance jest offline  
Stary 2013-08-30, 21:44   #2175
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez izaa29 Poka wiadomo嗆
Witam !
Mam nadziej, 瞠 pisz w dobrym w徠ku. Mianowicie szukam porady w sprawie koloru co na temat moich w這s闚. Wcze郾iej by造 sporo czasu farbowane na ciemny br您 kt鏎y zawsze by czarny. W wakacje postanowi豉m zmieni kolor, czarny mi si znudzi poza tym niezbyt dobrze si w nim czu豉m, chcia豉m co ja郾iejszego. W po這wie lipca mia豉m k徙iel rozja郾iaj帷, wysz造 豉ciate z ciemnym do貫m ale by豉m na to przygotowana. Po 3 tyg posz豉 na nie farba tutto colors nr 6.003 Dark Blonde Nat. Bahia niestety wysz豉 bardzo ciemna. G鏎a si sp逝ka豉, kilka dni temu u篡豉m rozja郾iacza garnier nutrisse creme (rozja郾ia o 4 tony). Moim wymarzonym kolorem jest z這cisty br您 co takiego . Dodam jeszcze, 瞠 na moich w這ach farby chwytaj dosy ciemno. Co prawda nie b璠 ich farbowa teraz dopiero za jakie 3 tyg aby ich nie m璚zy na raz. przede wszystkim chcia豉bym si pozby tej rudo-czerwonej po鈍iaty i mie br您 o pi瘯nym z這tym po造sku. Jak farb, odcie polecacie?
Akurat dla mnie ten Syoss to nie z這ty a naturalny lekko popielaty. Ale jak szukasz czego z這tego to polecam farby profesjonalne z 3 po przecinku. Je郵i chcesz jasno a poziom 6 jak piszesz wyszed ci ciemno to we 7,3 a jak nie chcesz rudo軼i to po陰cz z這to z popielem i wybierz 7,13 lub 7, 31. Pierwsza bardziej popielata a mniej z這ta, druga z這ta a mniej popielata. W tej tonacji rudo軼i nie powinno by a 豉dne ch這dnawe z這tko. Zobacz dla przyk豉du za陰cznik kolor 7,13. Pami皻aj, 瞠 farb bierzemy zawsze o ton ja郾iej ni chcemy uzyska. Poza tym lepiej przyciemni ni znowu rozja郾ia.
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg inebrya-paleta-kolorow-1.jpg (134,0 KB, 14 za豉dowa)

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-08-30, 21:48   #2176
izaa29
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 655

Cytat:
Akurat dla mnie ten Syoss to nie z這ty a naturalny lekko popielaty. Ale jak szukasz czego z這tego to polecam farby profesjonalne z 3 po przecinku. Je郵i chcesz jasno a poziom 6 jak piszesz wyszed ci ciemno to we 7,3 a jak nie chcesz rudo軼i to po陰cz z這to z popielem i wybierz 7,13 lub 7, 31. Pierwsza bardziej popielata a mniej z這ta, druga z這ta a mniej popielata. W tej tonacji rudo軼i nie powinno by a 豉dne ch這dnawe z這tko. Zobacz dla przyk豉du za陰cznik kolor 7,13. Pami皻aj, 瞠 farb bierzemy zawsze o ton ja郾iej ni chcemy uzyska. Poza tym lepiej przyciemni ni znowu rozja郾ia.
Cytat:
Jak dla mnie to kolor jest nadal troszk za ciemny do tego co chcesz. Zrobi豉bym jeszcze jedn k徙iel za jaki czas a na to farb w naturalnym odcieniu z poziomu 6 lub 7 (skoro zawsze wychodz ci ciemno) - najlepiej profesjonalna, wtedy wiadomo jak wyj嗆 powinna. Natura w farbach profesjonalnych oznaczana jest ,0 lub N.

Ale niech si inni jeszcze wypowiedz

Dzi瘯uj za odpowiedzi Wola豉bym im nie fundowa na razie nic 瘸dnego rozja郾iania Niebawem wybieram si do fryzjerki aby mi zam闚i豉 farb i teraz b璠 wiedzie na co zwr鏂i uwag przegl康aj帷 palet
izaa29 jest offline  
Stary 2013-08-31, 00:05   #2177
parowka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 35

Hej jestem nowa.. ostatnio 郵edzi豉m w徠ek ale dopiero ogarne豉m cz窷 1 ehh za du穎 czytania )

wczoraj zafarbowa豉m w這sy wellatonem 5.0 i w za陰cznikach jest fotka co wysz這 ) nie wiem czy to w og鏊e mo積a nazwa br您em ehh a k豉d豉m na w這sy farbowane u fryzjera farb o nr 5/77 a r騜nica ojjj jest
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg wellaton 5 per 0.jpg (19,2 KB, 12 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg 20130829_153654.jpg (113,1 KB, 35 za豉dowa)
Stary 2013-08-31, 00:19   #2178
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez parowka Poka wiadomo嗆
Hej jestem nowa.. ostatnio 郵edzi豉m w徠ek ale dopiero ogarne豉m cz窷 1 ehh za du穎 czytania )

wczoraj zafarbowa豉m w這sy wellatonem 5.0 i w za陰cznikach jest fotka co wysz這 ) nie wiem czy to w og鏊e mo積a nazwa br您em ehh a k豉d豉m na w這sy farbowane u fryzjera farb o nr 5/77 a r騜nica ojjj jest
Mimo wszystko kolor jest 豉dny

Farby drogeryjne zazwyczaj wychodz ciemniej, a Garnier, Wellaton i Palette to szczeg鏊nie
Ja sama np. po farbowaniu mieszank Garnier Naturals 1 tubka 6 + 1/3 tubki 5 mia豉m co czemu bli瞠j by這 do poziomu 4 ni mi璠zy 6 a 5.
Za to przy farbowaniu Matrixem SoColor (kt鏎y teraz zmieniam, bo lekko podsusza mi w這sy) mia豉m na pocz徠ku lekko ciemniejszy odcie, ale po 2-3 myciach by ju taki jak na palecie.

Dlatego nawet je郵i farbujesz sama lepiej robi farbami profesjonalnymi. Wbrew pozorom wystarczy troch ogarn望 temat odcieni oraz zasad i da si rad dobra farb bez problemu

mcromance jest offline  
Stary 2013-08-31, 08:44   #2179
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:

Witamy! Dla bezpiecze雟twa Twoich w這s闚 zalecam pozostanie na farbach profesjonalnych. Po drogeryjnych ko鎍zy to si zazwyczaj k徙iel rozja郾iaj帷 Do nauki odcieni polecam lektur: http://blogblondbunny.blogspot.com/2...yczne-ich.html oraz zalecam trzymania si podstawowej zasady farbowania aby bra o ton ja郾iej ni chcemy uzyska, bo farby wychodz ciemniej a poza tym lepiej przyciemni ni rozja郾i. Ostatnio to powtarzam do嗆 cz瘰to

Cytat:
Mimo wszystko kolor jest 豉dny

Farby drogeryjne zazwyczaj wychodz ciemniej, a Garnier, Wellaton i Palette to szczeg鏊nie
Ja sama np. po farbowaniu mieszank Garnier Naturals 1 tubka 6 + 1/3 tubki 5 mia豉m co czemu bli瞠j by這 do poziomu 4 ni mi璠zy 6 a 5.
Za to przy farbowaniu Matrixem SoColor (kt鏎y teraz zmieniam, bo lekko podsusza mi w這sy) mia豉m na pocz徠ku lekko ciemniejszy odcie, ale po 2-3 myciach by ju taki jak na palecie.

Dlatego nawet je郵i farbujesz sama lepiej robi farbami profesjonalnymi. Wbrew pozorom wystarczy troch ogarn望 temat odcieni oraz zasad i da si rad dobra farb bez problemu
安i皻e s這wa!

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-08-31, 12:09   #2180
parowka
Raczkowanie

no to przecie wzie豉m ton ja郾iejszy.. bo wiem 瞠 ciemny br您 to ju w og鏊e wychodzi jak czarny
rok temu zacze豉m moj przygode ze zmian koloru z czarnego.. na bli瞠j nieokre郵ony mi kolor bo jak to u kobiet bywa.. sama nie wiedzia豉m czego chcia豉m.. i mia豉m ciemny blond.. jakies cos z po鈍iat rudo軼i - 瞠 patrze na siebie nie mog豉m ehh... i kiedy fryzjer mnie pofarbowa 5/77 normalnie ujrza豉m inna siebie.. jednak jasny kolor nie jest dla mnie nie czuj si w jasnych kolorach..
a co do farb fryzjerskich.. wiem, 瞠 macie racje.. tylko ja zielnego poj璚ia nie mam na jakiej zasadzie i sk康 wiadomo ile farby si daje a ile utleniacza.. ;/ dla mnie to chyba zbyt skomplikowane niestety
a z koloru jaki teraz mam jestem zadowolona.. bo to nie jest g喚boka czer.. a w s這鎍u si lekko mieni br您em.. fotka by豉 robiona od razu po zafarbowaniu wi璚 pewnie ciut si wyp逝ka..
je郵i kto mi powie jak krowie na rowie co i jak to mo瞠 si przekonam do farb fryzjerskich
Stary 2013-08-31, 14:03   #2181
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
安i皻e s這wa!
Hahahahaha, dzi瘯i za pochwa喚 Matko, ja to ostatnio co za m康rze brzmi, bo mnie chwal

Cytat:
no to przecie wzie豉m ton ja郾iejszy.. bo wiem 瞠 ciemny br您 to ju w og鏊e wychodzi jak czarny
rok temu zacze豉m moj przygode ze zmian koloru z czarnego.. na bli瞠j nieokre郵ony mi kolor bo jak to u kobiet bywa.. sama nie wiedzia豉m czego chcia豉m.. i mia豉m ciemny blond.. jakies cos z po鈍iat rudo軼i - 瞠 patrze na siebie nie mog豉m ehh... i kiedy fryzjer mnie pofarbowa 5/77 normalnie ujrza豉m inna siebie.. jednak jasny kolor nie jest dla mnie nie czuj si w jasnych kolorach..
a co do farb fryzjerskich.. wiem, 瞠 macie racje.. tylko ja zielnego poj璚ia nie mam na jakiej zasadzie i sk康 wiadomo ile farby si daje a ile utleniacza.. ;/ dla mnie to chyba zbyt skomplikowane niestety
a z koloru jaki teraz mam jestem zadowolona.. bo to nie jest g喚boka czer.. a w s這鎍u si lekko mieni br您em.. fotka by豉 robiona od razu po zafarbowaniu wi璚 pewnie ciut si wyp逝ka..
je郵i kto mi powie jak krowie na rowie co i jak to mo瞠 si przekonam do farb fryzjerskich
Ale farby fryzjerskie te maj ulotki i instrukcje. Bo producent musi zawrze info jak je miesza.
Wi瘯szo嗆 farb miesza si w stosunku 1:1 (np. 60 ml farby z tubki + 60 ml oxy z buteleczki). Niekt鏎e (jak np. Inebrya) miesza si 1:1,5 (60 ml + 90 ml), ale to zawsze jest podane.

Dobre rady s tutaj:
Praktyczne porady ; Czyli jaki wybra kolor, jak farbowa oraz jak je chroni.

Jak ci si chce mo瞠sz przejrze bloga Kokardka Mysi. Tam jest du穎 porad

No i podstawowe info o farbach fryzjerskich (i drogeryjnych te):

Numer 1 to czarny do 10 bardzo bardzo jasny blond - to odcienie podstawowe
1-czarny
2-bardzo ciemny br您
3-ciemny br您
4-br您
5-jasny br您
6-ciemny blond
7-blond
8-jasny blond
9-bardzo jasny blond
10-bardzo bardzo jasny blond i super jasny blond

Odcienie podstawowe pog喚bione maj 0 po przecinku (lub po kropce) czyli np. 5,0 to g喚boki jasny br您

Refleksy maj oznaczenie od 1 do 7
1- popielaty (zawiera barwnik niebieski)
2 - opalizuj帷y (zawiera barwnik fioletowy)
3 - z這cisty (zawiera barwnik 鄴速y)
4- miedziany (zawiera barwnik pomara鎍zowy)
5- mahoniowy
6 - czerwony (zawiera barwnik czerwony)
7 - metaliczny (zawiera barwnik zielony) [ale tutaj to ju r騜nie bywa - raz mo瞠 to by faktycznie zielony barwnik, kt鏎y zneutralizuje rude refleksy, a raz oznacza to pog喚biony br您 ; najlepiej przeczyta opis producenta dla danego koloru]

Oznaczenia zawieraj帷e litery:
A- popiel
B- be lub br您
S- srebrny
G- z這ty
V- fiolet
R- czerwie
N- naturalny

Edytowane przez mcromance
Czas edycji: 2013-08-31 o 14:05
mcromance jest offline  
Stary 2013-08-31, 15:18   #2182
parowka
Raczkowanie

ooo kurdee....
mi si zawsze marzy taki mysi odcie.. jak kiedy by m鎩 naturalny ale kurde nie czuje sie z 瘸dnym z jasnych kolor闚 ;(

du穎 tego do ogarni璚ia.. - aa jakbym po這篡豉 mo瞠 na to ciemny blond to moze wtedy wyjdzie jakies jasny br您ik ?
jak my郵icie??
Stary 2013-08-31, 15:32   #2183
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
ooo kurdee....
mi si zawsze marzy taki mysi odcie.. jak kiedy by m鎩 naturalny ale kurde nie czuje sie z 瘸dnym z jasnych kolor闚 ;(

du穎 tego do ogarni璚ia.. - aa jakbym po這篡豉 mo瞠 na to ciemny blond to moze wtedy wyjdzie jakies jasny br您ik ?
jak my郵icie??
Bez k徙ieli rozja郾iaj帷ej nie ma bata, 瞠by wyszed jasny br您. Bo farba farby nie rozja郾i. Nawet pr鏏owa tak niebezpiecznie, bo nigdy nie wiadomo co mo瞠 wyj嗆 na g這wie po zmieszaniu tak r騜nych kolor闚.

Czyli najpierw k徙iel rozja郾iaj帷a o ile ton闚 potrzeba, a na to farba z poziomu 6 w odcieniu naturalnym (,0 lub N w numerku), 瞠by zneutralizowa rude refleksy, kt鏎e po k徙ieli s nieuniknione.
Nast瘼nie, je郵i farba b璠zie si trzyma zadowalaj帷o a rude refleksy nie wyjd, mo積a kombinowa z odcieniem popielatym (,1 lub A w nazwie farby).

mcromance jest offline  
Stary 2013-08-31, 21:00   #2184
metaxa
Zakorzenienie

Cytat:

kurde bele w moim telefonie ten kolor wygl康a odrobin inaczej
jest bardziej intensywny
dzi瘯uj za fotk

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

Cytat:
podoba mi si 7,35

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

Cytat:
w t這ku po cimoku to ja ju nie chodz wi璚 odpada ;-)

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:58 ----------

Cytat:

masz racj
to jedna z 豉dniejszych palet jakie widzia豉m a widzia豉m ich du穎
Stary 2013-08-31, 21:02   #2185
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Bez k徙ieli rozja郾iaj帷ej nie ma bata, 瞠by wyszed jasny br您. Bo farba farby nie rozja郾i. Nawet pr鏏owa tak niebezpiecznie, bo nigdy nie wiadomo co mo瞠 wyj嗆 na g這wie po zmieszaniu tak r騜nych kolor闚.

Czyli najpierw k徙iel rozja郾iaj帷a o ile ton闚 potrzeba, a na to farba z poziomu 6 w odcieniu naturalnym (,0 lub N w numerku), 瞠by zneutralizowa rude refleksy, kt鏎e po k徙ieli s nieuniknione.
Nast瘼nie, je郵i farba b璠zie si trzyma zadowalaj帷o a rude refleksy nie wyjd, mo積a kombinowa z odcieniem popielatym (,1 lub A w nazwie farby).

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-08-31, 21:06   #2186
metaxa
Zakorzenienie

Cytat:

witamy

faktycznie ciemno wysz這 jak na 5

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
ooo kurdee....

jak my郵icie??

nic z tego
Stary 2013-08-31, 21:06   #2187
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
kurde bele w moim telefonie ten kolor wygl康a odrobin inaczej
jest bardziej intensywny
dzi瘯uj za fotk

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:56 ----------

podoba mi si 7,35

masz racj
to jedna z 豉dniejszych palet jakie widzia豉m a widzia豉m ich du穎
No ja wierz, 瞠 widzia豉

7,35 very nice

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-08-31, 21:13   #2188
metaxa
Zakorzenienie

Cytat:
No ja wierz, 瞠 widzia豉

7,35 very nice
nie wiem, Kachula
fryzjer powiedzia 瞠 lepiej u篡 kremu koloryzuj帷ego na te moje prostowane w這sy
mysla豉m o Goldwell Colorance
Stary 2013-08-31, 21:22   #2189
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
nie wiem, Kachula
fryzjer powiedzia 瞠 lepiej u篡 kremu koloryzuj帷ego na te moje prostowane w這sy
mysla豉m o Goldwell Colorance
A czyta豉 opis farby Dia richesse? Jest to farba specjalnie dla os鏏 po trwa造m prostowaniu, trwa貫j itp. trzeba tylko dobrego st篹enia oxy u篡: http://www.palety-farb-do-wlosow.pl/...-dia-richesse/
Przeczytaj opis

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-08-31, 21:38   #2190
metaxa
Zakorzenienie

Cytat:
A czyta豉 opis farby Dia richesse? Jest to farba specjalnie dla os鏏 po trwa造m prostowaniu, trwa貫j itp. trzeba tylko dobrego st篹enia oxy u篡: http://www.palety-farb-do-wlosow.pl/...-dia-richesse/
Przeczytaj opis
nie czyta豉m
dzi瘯uj, zaraz zobacz

---------- Dopisano o 21:38 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

z tej palety to 6,40 albo 6.34
jednak te odcienie przyci庵aj mnie jak magnez

Tagi
br您 loreal w這sy, ciemny br您, farbowanie

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:16.