Br您owow這se farbowane Cz.V - Strona 86 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Zamknij w徠ek

Narz璠zia
Stary 2013-09-25, 17:39   #2551
mcromance
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 284
Dot.: Br您owow這se farbowane Cz.V

rumpleteazer to super, 瞠 ci si dobrze trzyma W這ski bardzo 豉dnie wygl康aj.
A mo瞠sz przypomnie co by這 przed Wella CT, bo ja leniwe bydle i mi si szuka teraz nie chce

Odno郾ie mixton闚, to s jakie do tych bezamoniakowych farb? Mi si zawsze wydawa這, 瞠 mixtony s do "normalnych" amoniakowych farb

Nie udzielam 瘸dnych porad przez PW, prosz nie pisa.
mcromance jest offline  
Stary 2013-09-25, 17:59   #2552
Kachula82
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 573

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Poka wiadomo嗆
Mia豉m kiedy spr鏏owa, ale ba豉m si, 瞠 po這wa mnie i po這wa 豉zienki b璠 w ch這dnej tonacji, a w這sy nadal w ciep貫j. Ale je郵i spr鏏ujesz, podziel si spostrze瞠niami

Dziewczyny! Zdrowiejcie. Raz, dwa!

W za陰czeniu moje w這sy. Przepraszam za brzydki fotomonta, ale nie mam czasu na zabawy w mistrza kompozycji. Natomiast grzecznie dokumentuj swoje w這sowe przygody - w ramach sp豉ty d逝gu za Wasze w這sowe porady i zdj璚ia

Wella Color Touch 6.0 na oksydancie 1,9%. Po這穎na po raz drugi. Tradycyjnie ju na dobrze wymyte w這sy, mokre. Tak wygl康aj w這sy, mniej wi璚ej, miesi帷 po farbowaniu (w mi璠zy czasie k徙ane w morzu, moczone w basenach, myte nawet 2x dziennie przez dwa tygodnie).

Kolor spiera si pi瘯nie (r闚no na ca貫j d逝go軼i i nie na rudo). Aczkolwiek, je郵i kto marzy o zmyciu si CT po obiecywanych przez producenta dwudziestu kilku myciach, to mo瞠 si rozczarowa. Dla mnie to zaleta, 瞠 "trzyma br您", natomiast, gdyby rzeczywi軼ie spra si w 100%, to mia豉bym teraz rudawy br您 po poprzedniej farbie. By Mo瞠 jak si po這篡 CT na "brudne w這sy" z zamkni皻ymi przez od篡wk 逝skami, to efekt farbowania trwa kr鏂ej. Za to podobno jeszcze d逝瞠j utrzymuje si na umytych i wysuszonych w這sach (tylko oczywi軼ie bez 瘸dnych od篡wek, pianek - "go貫" w這sy).

Kolor jest bardzo naturalny (neutralny), nawet po tych dziestu myciach. W豉軼iwie to g逝pio zrobi豉m, 瞠 nie uj窸am na zdj璚iu odrostu. Wida bowiem dobrze, 瞠 niefarbowane w這sy s ch這dne (szarawe), a farbowane "neutralne". U篡waj帷 Castinga czy czego w tym gu軼ie, widzia豉m ohydny kontrast szaro軼i odrostu i rudziej帷ej farby, teraz farbowa鎍e i odrost wygl康aj ca趾iem sp鎩nie

Polecam. A sama zastanawiam si nad jakim eksperymentem z mixtonem
Pi瘯ne!!!!!

Aby mi si tak chcia這 jak mi si nie chce...

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-09-25, 18:03   #2553
rumpleteazer
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 565

Wcze郾iej by Casting 500. A jeszcze wcze郾iej Syoss 5.1. A jeszcze wcze郾iej Casting 513. Zabawne, bo Wella CT 6.00 jest ciemniejsza, ni ka盥a u篡wana przeze mnie sklepowa "pi徠ka". A mam du瞠 do鈍iadczenie z "pi徠kami" drogeryjnymi

Istniej specjalne mixtony stworzone do Wella CT. Kusi mnie niebieski Ale musz to przemy郵e jeszcze
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (24,3 KB, 7 za豉dowa)

Edytowane przez rumpleteazer
Czas edycji: 2013-09-25 o 18:09
rumpleteazer jest offline  
Stary 2013-09-25, 18:08   #2554
rumpleteazer
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Kachula82 Poka wiadomo嗆
Pi瘯ne!!!!!
Dzi瘯uj

Kolor kolorem. Ka盥y ma swoje preferencje. Jedni wol jasny, inni ciemny, jedni rudawy, inni szarawy ale najcudowniejsze jest to, 瞠 kolor jest taki sam na ca貫j d逝go軼i po tylu myciach (a to przecie nie farba). Cud jaki
Stary 2013-09-25, 18:21   #2555
softgrey
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 423

dzi瘯i dziewczyny, spr鏏uj tego szamponu z Joanny
farbuj Garnierem 6/0, wi璚 kolor powinien by neutralny, i "na 篡wo" mi si podoba, ale na niekt鏎ych zdj璚iach wygl康a rudawo i teraz zacz窸am 鈍irowa, czy zaczynaj mi rudzie w這sy czy to kwestia aparatu
softgrey jest offline  
Stary 2013-09-25, 18:23   #2556
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Wcze郾iej by Casting 500. A jeszcze wcze郾iej Syoss 5.1. A jeszcze wcze郾iej Casting 513. Zabawne, bo Wella CT 6.00 jest ciemniejsza, ni ka盥a u篡wana przeze mnie sklepowa "pi徠ka". A mam du瞠 do鈍iadczenie z "pi徠kami" drogeryjnymi

Istniej specjalne mixtony stworzone do Wella CT. Kusi mnie niebieski Ale musz to przemy郵e jeszcze
O ! To jednak s specjalne, fajnie Mi osobi軼ie by si nie chcia這 bawi w odmierzanie oxy w ilo軼i odpowiedniej na ilo嗆 dodanego mixtona. Patrz wy瞠j - leniwe bydle ze mnie

Cytat:
Dzi瘯uj

Kolor kolorem. Ka盥y ma swoje preferencje. Jedni wol jasny, inni ciemny, jedni rudawy, inni szarawy ale najcudowniejsze jest to, 瞠 kolor jest taki sam na ca貫j d逝go軼i po tylu myciach (a to przecie nie farba). Cud jaki
Jak mi ju Weronisia u鈍iadomi豉 Wella CT to te farba, ale p馧trwa豉 Dlatego mniej niszczy w這sy.

mcromance jest offline  
Stary 2013-09-25, 21:53   #2557
Weronisia
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 713

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka wiadomo嗆
Ufff. Dobrze to "s造sze". I jak ma造 si czuje? Badania co wykaza造, czy jeszcze za wcze郾ie?
Badania ju by造.
Wypisano go ze stwierdzonym napadem padaczkowym, ale bez orzekania o chorobie o nazwie epilepsja, bo na to jest za wcze郾ie. Po dw鏂h atakach nie przypina si 豉tki padaczki. Atak闚 musi by wi璚ej. A po dw鏂h okre郵a si to zjawisko napadem padaczkowym.
Trwa造ch zmian w m霩gu nie stwierdzono, wi璚 chociaz jeden plus.
Na odchodne dostali鄉y zastrzyk na wrazie wu. Jak tylko atak przekroczy 3 minuty, to mamy mu to wstrzykn望 w pupk i wezwa karetk. Po 3 minutach robi si niebezpiecznie. Mo瞠 doj嗆 do zatrzymania pracy serca, albo do trwa造ch powa積ych zmian w m霩gu.
Mam nadziej, 瞠 to si ju nie powt鏎zy, ale te nastawiam si psychicznie jak mam reagowa gdy to si zdarzy.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Poka wiadomo嗆
5.0 wyszla mi rudo przy oxy 3 . W brazach standardowo jaki daja oksy?
Standardowo nie tylko drogeryjne, ale i profeski zalecaj u篡 6% aby kolor by trwa造.
Je郵i u篡wasz farb p馧trwa造ch (kiedy nazywanych tonerami) to oxy daje si s豉bsze np. 3 lub 1,8%.

Cytat:
Napisane przez softgrey Poka wiadomo嗆
czy kt鏎a z was pr鏏owa豉 p逝kanki z gencjany na och這dzenie koloru?
szuka豉m o tym na internecie, ale wi瘯szo嗆 os鏏 pisze na przyk豉dzie blond w這s闚
No bo fiolet dzia豉 tylko na z這to w blondzie. Jest to tak delikatny efekt, 瞠 na br您ie b璠zie po prostu niewidoczny.
Jak chcesz to pr鏏uj. Ja spr鏏owa豉m nie z gencjan, ale z fioletow p逝kank i nic to kompletnie nie da這.

Cytat:
Aczkolwiek, je郵i kto marzy o zmyciu si CT po obiecywanych przez producenta dwudziestu kilku myciach, to mo瞠 si rozczarowa.
Mo瞠 tobie si tak trzyma.
Mi si sp逝ka po 3 myciach do rudo軼i, a po 2 tygodniach nie ma praktycznie 郵adu, a mam w這sy blond, wi璚 by這by wida jakiekolwiek pozosta這軼i po br您ie.
A pr鏏owa豉m i na suche t逝ste w這sy, jak i na umyte.
Ka盥e w這sy s inne i ka盥emu mo瞠 chwyta jak i sp逝kiwac si inaczej.

Cytat:
Jak mi ju Weronisia u鈍iadomi豉 Wella CT to te farba, ale p馧trwa豉 Dlatego mniej niszczy w這sy.
Zgadza si Wella CT jest farb bez amoniaku, bo zast徙iono go innym chemicznym sk豉dnikiem. Tym sposobem Wella CT jest farb p馧trwa陰, co znaczy, 瞠 b璠zie si wyp逝kiwa. Ale nadal jest farb. A to, 瞠 producent obiecuje trwa這嗆 do 24 my nie oznacza, 瞠 po tych myciach nie b璠zie po tej farbie 郵adu, ale 瞠 przez ten czas kolor b璠zie si utrzymywa wyp逝kuj帷 si stopniowo (ale niekoniecznie do zera)
Weronisia jest offline  
Stary 2013-09-25, 22:18   #2558
oh audrey
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 814

Jak farb polecicie dla mnie? Chc uzyska czekoladowy br您, w sumie ca造 czas farbuj si u fryzjerki "czarn czekolad", ale efekt po dw鏂h tygodniach jest taki, 瞠 mam tak sp逝kany kolor, 瞠 postanowi豉m wzi望 sprawy w swoje r璚e.
Niestety rok temu mia豉m rozja郾iane w這sy, i to bardzo. Mo瞠 to przez to farba si nie trzyma?

oh audrey jest offline  
Stary 2013-09-25, 22:27   #2559
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez oh audrey Poka wiadomo嗆
Jak farb polecicie dla mnie? Chc uzyska czekoladowy br您, w sumie ca造 czas farbuj si u fryzjerki "czarn czekolad", ale efekt po dw鏂h tygodniach jest taki, 瞠 mam tak sp逝kany kolor, 瞠 postanowi豉m wzi望 sprawy w swoje r璚e.
Niestety rok temu mia豉m rozja郾iane w這sy, i to bardzo. Mo瞠 to przez to farba si nie trzyma?
Ta "czarna czekolada" to jaki poziom? Mo瞠 znasz nawet ca造 numerek? Jak nie to wstaw chocia zdj璚ie w這s闚 po farbowaniu (jak masz jakie). 豉twiej b璠zie poziom i odcie znale潭.

A je郵i mia豉 bardzo rozja郾iane w這sy to fryzjerka powinna zrobi ci pigmentacj, je郵i tak szybko si sp逝kuje farba. Nie ogarni皻a jaka jest, czy co?

mcromance jest offline  
Stary 2013-09-25, 22:43   #2560
oh audrey
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 814

Cytat:
Ta "czarna czekolada" to jaki poziom? Mo瞠 znasz nawet ca造 numerek? Jak nie to wstaw chocia zdj璚ie w這s闚 po farbowaniu (jak masz jakie). 豉twiej b璠zie poziom i odcie znale潭.

A je郵i mia豉 bardzo rozja郾iane w這sy to fryzjerka powinna zrobi ci pigmentacj, je郵i tak szybko si sp逝kuje farba. Nie ogarni皻a jaka jest, czy co?
Nie pami皻am dok豉dnie, 2 albo 3 chocia pewnie to by豉 2. Jutro postaram si zrobi zdj璚ie i spr鏏uj odnale潭 jakie od razu po farbowaniu, 瞠by by這 wida r騜nic.

Co do pigmentacji - nie wiem, nie znam si na tych zabiegach fryzjerskich Ale prawda jest taka, 瞠 w momencie chwilowego za豉mania wpad豉m na g逝pi pomys by z miodowego blondu przej嗆 na br您, oczywi軼ie wszystko sama zrobi豉m. A p騧niej z podkulonym ogonem wraca豉m do fryzjerki. Wi璚 nie wiem w豉郾ie, czy nie zrobi豉 tej pigmentacji z w豉snej nieudolno軼i czy po prostu czego takiego nie robi si na ju raz przyciemnianych w這sach?

oh audrey jest offline  
Stary 2013-09-25, 23:32   #2561
Weronisia
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 713

Cytat:
czy po prostu czego takiego nie robi si na ju raz przyciemnianych w這sach?
Pigmentacj mo積a zrobi w ka盥ej chwili.
Ja mia豉m taki problem r闚nie. Farba sp造wa豉 mi po kilku myciach. W ko鎍u zrobi豉m pigmentacj i mam spok鎩.
Wrzu sobie w google has這 pigmentacja w這s闚, a dowiesz si jakie to proste.
Weronisia jest offline  
Stary 2013-09-25, 23:53   #2562
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Nie pami皻am dok豉dnie, 2 albo 3 chocia pewnie to by豉 2. Jutro postaram si zrobi zdj璚ie i spr鏏uj odnale潭 jakie od razu po farbowaniu, 瞠by by這 wida r騜nic.

Co do pigmentacji - nie wiem, nie znam si na tych zabiegach fryzjerskich Ale prawda jest taka, 瞠 w momencie chwilowego za豉mania wpad豉m na g逝pi pomys by z miodowego blondu przej嗆 na br您, oczywi軼ie wszystko sama zrobi豉m. A p騧niej z podkulonym ogonem wraca豉m do fryzjerki. Wi璚 nie wiem w豉郾ie, czy nie zrobi豉 tej pigmentacji z w豉snej nieudolno軼i czy po prostu czego takiego nie robi si na ju raz przyciemnianych w這sach?
To poczekamy na zdj璚ia i b璠ziemy si nad odcieniem farby wtedy zastanawia

Pigmentacja to zwyczajnie wt這czenie barwnika we w這s przed w豉軼iw koloryzacj. Z grubsza to dzia豉 na zasadzie, 瞠 co wtedy wejdzie we w這s nie ucieknie dzi瘯i kolejnej warstwie farby.

Tutaj na blogu u Mysi dobrze jest opisane:
Pigmentacja a prekoloryzacja. Trwa貫 przyciemnianie.

Wed逝g mnie lepiej wybiera do tego farby profesjonalne, bo s bardziej przewidywalne. Ale Weronisia zrobi豉 swoj na drogeryjnych i te 篡je

mcromance jest offline  
Stary 2013-09-26, 07:33   #2563
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Dzi瘯uj

To wszystko od w這s闚 zale篡. Mi m闚iono, 瞠 Matrix potrafi rudzie a mi nic nie rudzia這

Cytat:
farbuj Garnierem 6/0, wi璚 kolor powinien by neutralny, i "na 篡wo" mi si podoba, ale na niekt鏎ych zdj璚iach wygl康a rudawo i teraz zacz窸am 鈍irowa, czy zaczynaj mi rudzie w這sy czy to kwestia aparatu
Dla mnie Garnier zawsze mia rude refleksy w br您ie gdy si wyp逝kiwa. Wiele dziewczyn wstawia這 takie zdj璚ia. Mo瞠sz pr鏏owa szamponu ale og鏊nie to poleca豉bym przej嗆 na profeski je郵i oczywi軼ie bardzo chcesz popielatego odcienia.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka wiadomo嗆
Badania ju by造.
Wypisano go ze stwierdzonym napadem padaczkowym, ale bez orzekania o chorobie o nazwie epilepsja, bo na to jest za wcze郾ie. Po dw鏂h atakach nie przypina si 豉tki padaczki. Atak闚 musi by wi璚ej. A po dw鏂h okre郵a si to zjawisko napadem padaczkowym.
Trwa造ch zmian w m霩gu nie stwierdzono, wi璚 chociaz jeden plus.
Na odchodne dostali鄉y zastrzyk na wrazie wu. Jak tylko atak przekroczy 3 minuty, to mamy mu to wstrzykn望 w pupk i wezwa karetk. Po 3 minutach robi si niebezpiecznie. Mo瞠 doj嗆 do zatrzymania pracy serca, albo do trwa造ch powa積ych zmian w m霩gu.
Mam nadziej, 瞠 to si ju nie powt鏎zy, ale te nastawiam si psychicznie jak mam reagowa gdy to si zdarzy.
Czyli zastrzyk ma by przy Was zawsze albo w przedszkolu u kobiet. Miejmy nadziej, 瞠 to naprawd by這 wynikiem stresu i si nie powt鏎zy. Sama nie wiem jakbym zareagowa豉 w takiej sytuacji bo chyba najgorsza to panika. A ja niestety lubi panikowa. Musisz by silna.

---------- Dopisano o 07:33 ---------- Poprzedni post napisano o 07:31 ----------

Cytat:
Ja kiedy z mocno tlenionych w這s闚 przesz豉m na br您 i farba wyp逝kiwa豉 mi si do 3 farbowania, za ka盥ym razem mniej a potem to ju by造 normalne. A mo瞠 fryzjerka u篡wa jaki farb bez amoniaku, toner闚 i st康 ten kolor sie wyp逝kuje?

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-09-26, 08:34   #2564
rumpleteazer
Zadomowienie

Cytat:
Nie sugeruj si zdj璚iami. Jak chcesz by na 100% pewna jakie masz w這sy, to we lusterko na dw鏎 (na balkon) i si poprzygl康aj

Cytat:
O ! To jednak s specjalne, fajnie Mi osobi軼ie by si nie chcia這 bawi w odmierzanie oxy w ilo軼i odpowiedniej na ilo嗆 dodanego mixtona. Patrz wy瞠j - leniwe bydle ze mnie
Akurat w przypadku CT jest to (chyba) do嗆 proste. Miesza si kolor + mix + oksydant w proporcji 1:2:1 (a mo瞠 odwrotnie ) w ka盥ym razie s to ilo軼i "p馧 tuby tego", "tuba tamtego" i "p馧 buteleczki tego". Obywa si bez pipet, menzurek i kolb

Cytat:
Dla mnie to "szampon koloryzuj帷y", kiedy tak si nazywa這 "koloryzacj drugiego stopnia / p馧trwa陰" i tak mi ju w g這wie zosta這

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka wiadomo嗆
Po dw鏂h atakach nie przypina si 豉tki padaczki. Atak闚 musi by wi璚ej. A po dw鏂h okre郵a si to zjawisko napadem padaczkowym.
Weronisiu, trzymaj r瘯 na pulsie, ale nie panikuj. Ja kiedy zg喚bia豉m temat padaczki, bo m鎩 krewny mia atak. Wypytywa豉m znajomych lekarzy i podobno szacuje si, 瞠 co 10 osoba ma przynajmniej raz w 篡ciu taki atak. W tym przypadku okaza這 si, 瞠 brakowa這 jakich pierwiastk闚 w organizmie (czyli niby bana, 豉twe do uzupe軟ienia).

Cytat:
Mo瞠 tobie si tak trzyma.
Mi si sp逝ka po 3 myciach do rudo軼i, a po 2 tygodniach nie ma praktycznie 郵adu, a mam w這sy blond, wi璚 by這by wida jakiekolwiek pozosta這軼i po br您ie.
A pr鏏owa豉m i na suche t逝ste w這sy, jak i na umyte.
Ka盥e w這sy s inne i ka盥emu mo瞠 chwyta jak i sp逝kiwac si inaczej.
Prawda. Ka盥y w這s jest inny. Ma inne predyspozycje i inn histori koloryzacji. Dawno temu, jak by豉m m這da i g逝pia, wymy郵i造鄉y z kole瘸nk, 瞠 przefarbujemy nasze kruczoczarne (farbowane) w這sy na jasny blond U fryzjera, wi璚 i tak p馧 biedy. Moje w這sy od razu wysz造 platynowe, po jednym zabiegu, cho by造 za ramiona i farbowane wielokrotnie po ca這軼i na czarno. Kole瘸nka mia豉 kr鏂iutkie w這sy (ok. 7cm). Wyszed kolor marchewkowy. A siedzia造鄉y fotel w fotel, w jednym zak豉dzie. Kole瘸nka posz豉 na kolejny zabieg, nadal by豉 marchew, tylko ja郾iejsza.

Dlatego fajnie 郵edzi w徠ki w這sowe, bo pr鏏a jest bardziej reprezentatywna I lepiej wyci庵n望 w豉sne wnioski z historii w這sowych kilkunastu os鏏, ni s逝cha rad jednej przyjaci馧ki "nie, nie u篡waj Castingu, bo MI nie wyszed kolor"

Cytat:
Zgadza si Wella CT jest farb bez amoniaku, bo zast徙iono go innym chemicznym sk豉dnikiem. Tym sposobem Wella CT jest farb p馧trwa陰, co znaczy, 瞠 b璠zie si wyp逝kiwa. Ale nadal jest farb. A to, 瞠 producent obiecuje trwa這嗆 do 24 my nie oznacza, 瞠 po tych myciach nie b璠zie po tej farbie 郵adu, ale 瞠 przez ten czas kolor b璠zie si utrzymywa wyp逝kuj帷 si stopniowo (ale niekoniecznie do zera)
Jak ju pisa豉m, ja to nazywam szamponem koloryzuj帷ym Ale to kwestia nomenklatury, bo rozumiem ide. Teoretycznie dobra farba nie zmienia koloru wcale, mimo wielokrotnego mycia. Szampon koloryzuj帷y si wyp逝kuje, ale nie do zera. Zreszt jak u篡wa si preparatu z oksydantem, to wiadomo, 瞠 w這sy nigdy nie b璠 takie jak wcze郾iej. Nawet je郵i barwnik si wyp逝cze komu prawie do zera.

Moja fryzjerka twierdzi, 瞠 nawet szamponetki nie wyp逝kuj si do zera. Cz窷 pigment闚 si wyp逝kuje, ale cz窷 zostaje (tylko blaknie, p這wieje i ich nie wida). M闚i, 瞠 woli farbowa w這sy po typowej farbie, ni traktowane pozornie niewinnymi szamponetkami. Podobno cz瘰to panie nie przyznaj si do u篡wania szamponetek (po prostu nie pami皻aj, 瞠 u篡wa造) i wychodz r騜ne dziwne kwiatki w czasie koloryzacji.

Czas edycji: 2013-09-26 o 08:36
Stary 2013-09-26, 09:08   #2565
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:

Jak ju pisa豉m, ja to nazywam szamponem koloryzuj帷ym Ale to kwestia nomenklatury, bo rozumiem ide. Teoretycznie dobra farba nie zmienia koloru wcale, mimo wielokrotnego mycia. Szampon koloryzuj帷y si wyp逝kuje, ale nie do zera. Zreszt jak u篡wa si preparatu z oksydantem, to wiadomo, 瞠 w這sy nigdy nie b璠 takie jak wcze郾iej. Nawet je郵i barwnik si wyp逝cze komu prawie do zera.

Moja fryzjerka twierdzi, 瞠 nawet szamponetki nie wyp逝kuj si do zera. Cz窷 pigment闚 si wyp逝kuje, ale cz窷 zostaje (tylko blaknie, p這wieje i ich nie wida). M闚i, 瞠 woli farbowa w這sy po typowej farbie, ni traktowane pozornie niewinnymi szamponetkami. Podobno cz瘰to panie nie przyznaj si do u篡wania szamponetek (po prostu nie pami皻aj, 瞠 u篡wa造) i wychodz r騜ne dziwne kwiatki w czasie koloryzacji.
O dok豉dnie. Dla mnie to zawsze zostanie we w這sie bo przecie jako go musia這 farbn望. Kiedy kto mnie dopytywa co i jak ma zafarbowa i po fakcie okaza這 si, 瞠 krzywo z豉pa這. Stara豉m si zrozumie co posz這 nie tak jak np krzywo na這穎ne itp a okaza這 si p騧niej, 瞠 laska mia豉 k豉dzione regularnie szamponetki raz na jaki czas. To ju dawno nie by造 jej naturalne w這sy cho tak strasznie si upiera豉, 瞠 przecie odrost闚 nie ma, wygl康aj jak jej i to przecie si sp逝kuje bo to szamponetka

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-09-26, 11:18   #2566
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Akurat w przypadku CT jest to (chyba) do嗆 proste. Miesza si kolor + mix + oksydant w proporcji 1:2:1 (a mo瞠 odwrotnie ) w ka盥ym razie s to ilo軼i "p馧 tuby tego", "tuba tamtego" i "p馧 buteleczki tego". Obywa si bez pipet, menzurek i kolb
Ok, to ju 豉pi. Ja si zastanawia豉m nad mixtonem przy zwyk貫j farbie, a wtedy to na cm si daje. I tyle samo oxy ile mixtonu trzeba doda. osiwia豉bym szybciej ni odmierzy豉 te cz窷ci mililitr闚

Cytat:
O dok豉dnie. Dla mnie to zawsze zostanie we w這sie bo przecie jako go musia這 farbn望. Kiedy kto mnie dopytywa co i jak ma zafarbowa i po fakcie okaza這 si, 瞠 krzywo z豉pa這. Stara豉m si zrozumie co posz這 nie tak jak np krzywo na這穎ne itp a okaza這 si p騧niej, 瞠 laska mia豉 k豉dzione regularnie szamponetki raz na jaki czas. To ju dawno nie by造 jej naturalne w這sy cho tak strasznie si upiera豉, 瞠 przecie odrost闚 nie ma, wygl康aj jak jej i to przecie si sp逝kuje bo to szamponetka
I dlatego ja wol "stare", poczciwe farby z amoniakiem. Jak wyjdzie mi b鏬-wie-co to znak, 瞠 spartaczy豉m dob鏎 koloru i odcienia

mcromance jest offline  
Stary 2013-09-26, 12:44   #2567
rumpleteazer
Zadomowienie

Cytat:
No w豉郾ie.. Koloryzacj pierwszego i drugiego stopnia wida go造m okiem (zawsze jest jaki鈣am odrost, mo瞠 niuans, ale jest) i fryzjer mo瞠 si dopyta co to by這 i uwzgl璠ni w procesie koloryzacji. A na w這sach szamponetkowanych cz瘰to nie wida nic a nic, klientka nie pami皻a, a potem wychodz kwiatki. Tak przynajmniej m闚i moja fryzjerka. I twierdzi, 瞠 mog robi na g這wie co chc tylko nie saszetk-szamponetk, bo paradoksalnie to najtrudniej wypleni z w這sa.

Cytat:
Ok, to ju 豉pi. Ja si zastanawia豉m nad mixtonem przy zwyk貫j farbie, a wtedy to na cm si daje. I tyle samo oxy ile mixtonu trzeba doda. osiwia豉bym szybciej ni odmierzy豉 te cz窷ci mililitr闚
Te nie do ko鎍a sobie wyobra瘸m odmierzanie 7cm mixa Czyta豉m porady u Mysi i komu tam doradza豉 7cm a komu innemu 5cm. Ja bym na pewno "po這篡豉" ten proces A w og鏊e to mia豉bym setki pyta dodatkowych, np. czy liczy si 鈔ednica otworu tuby (鈔ednica balaska 1cm a 1,2cm, to du瘸 r騜nica w obj皻o軼i). W CT du穎 si tego "wali", wi璚 mo積a na oko. Chyba Je郵i spr鏏uj, to opisz od鈍iadczenia

Czas edycji: 2013-09-26 o 12:47
Stary 2013-09-26, 13:01   #2568
Kachula82
Zakorzenienie

Dzisiaj jest tak ponury dzie, 瞠 my郵 o farbowaniu Dopiero 3 tygodnie min窸y od poprzedniego, ale jako tak bym chcia豉 "rozja郾i" sw鎩 dzie Patrzy i patrzy na mnie ten Wellaton 12/1... Musz wytrzyma przynajmniej do 4 tygodni.

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-09-26, 13:28   #2569
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Te nie do ko鎍a sobie wyobra瘸m odmierzanie 7cm mixa Czyta豉m porady u Mysi i komu tam doradza豉 7cm a komu innemu 5cm. Ja bym na pewno "po這篡豉" ten proces A w og鏊e to mia豉bym setki pyta dodatkowych, np. czy liczy si 鈔ednica otworu tuby (鈔ednica balaska 1cm a 1,2cm, to du瘸 r騜nica w obj皻o軼i). W CT du穎 si tego "wali", wi璚 mo積a na oko. Chyba Je郵i spr鏏uj, to opisz od鈍iadczenia
Hehehe To czekam na info w takim razie, bo ciekawe jak mo瞠 wyj嗆.

Cytat:
Dzisiaj jest tak ponury dzie, 瞠 my郵 o farbowaniu Dopiero 3 tygodnie min窸y od poprzedniego, ale jako tak bym chcia豉 "rozja郾i" sw鎩 dzie Patrzy i patrzy na mnie ten Wellaton 12/1... Musz wytrzyma przynajmniej do 4 tygodni.
Przybij pi徠k. U mnie r闚nie ponuro, szaro i pada... Do tego boli mnie g這wa, a jak g這wa to i nudno軼i s. Eh, chyba sko鎍zy si na Nurofenie, bo jak pozb璠 si b鏊u g這wy to i brzuch si uspokoi.

mcromance jest offline  
Stary 2013-09-26, 17:58   #2570
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:

Przybij pi徠k. U mnie r闚nie ponuro, szaro i pada... Do tego boli mnie g這wa, a jak g這wa to i nudno軼i s. Eh, chyba sko鎍zy si na Nurofenie, bo jak pozb璠 si b鏊u g這wy to i brzuch si uspokoi.
No teraz to u mnie s這nko. Przesz豉 mi ochota na farbowanie... pewnie do jutra. Ja dzi lepiej si czuj ale za to boli mnie jelito i jakby wyrostek. To zapewne wina czarnej herbaty, kt鏎 od wczoraj pija豉m litrami aby brzuch uspokoi. Niestety gdy ta franca na brzucho pomaga to znowu mi szkodzi w豉郾ie na jelito

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-09-26, 18:51   #2571
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
No teraz to u mnie s這nko. Przesz豉 mi ochota na farbowanie... pewnie do jutra. Ja dzi lepiej si czuj ale za to boli mnie jelito i jakby wyrostek. To zapewne wina czarnej herbaty, kt鏎 od wczoraj pija豉m litrami aby brzuch uspokoi. Niestety gdy ta franca na brzucho pomaga to znowu mi szkodzi w豉郾ie na jelito
Wa積e, 瞠 si zaczynasz lepiej czu. Teraz to si wszystko powinno zacz望 uspokaja.
Odno郾ie ch璚i na farbowanie - mnie nasz豉 ochota na spr鏏owanie 6/3 lub 6/7 po wyko鎍zeniu 5/0 z Inebryi. Dosz豉m do wniosku, 瞠 chyba potrzebuj jakiego cieplejszego i lekko ja郾iejszego odcienia, bo Inebrya naprawd ciemno wychodzi

Zaczynaj si posty z serii "ch耩 zmiany - czyli por帳a這 mnie zdrowo"

mcromance jest offline  
Stary 2013-09-26, 19:26   #2572
rumpleteazer
Zadomowienie

Cytat:
Mnie te kusi nieznane Nie ma miejsca na rutyn Ogl康am w豉郾ie CT 7/7 i 7/71 i mixtona /88 oraz /68 i dumam, na co si skusi. Mam zamiar spr鏏owa z ja郾iejszym kolorem ni ostatnie 6.0 (bo na pocz徠ku wysz這 b. ciemno). I si zastanawiam 7/7 czy 7/71. A mo瞠 7/0 +/88 (magiczny szafir). Lub 7/0 +/68 (fioletowo-niebieski).

W sumie jako bardzo nie ryzykuj, bo mam zamiar nadal u篡wa oksy 1,9%. 畝dna tam wielka rewolucja. Ale 瞠 odrostu prawie nie wida, to mam jeszcze troch czasu na roztrz御anie problemu i dywagacje
Stary 2013-09-26, 19:37   #2573
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Mnie te kusi nieznane Nie ma miejsca na rutyn Ogl康am w豉郾ie CT 7/7 i 7/71 i mixtona /88 oraz /68 i dumam, na co si skusi. Mam zamiar spr鏏owa z ja郾iejszym kolorem ni ostatnie 6.0 (bo na pocz徠ku wysz這 b. ciemno). I si zastanawiam 7/7 czy 7/71. A mo瞠 7/0 +/88 (magiczny szafir). Lub 7/0 +/68 (fioletowo-niebieski).

W sumie jako bardzo nie ryzykuj, bo mam zamiar nadal u篡wa oksy 1,9%. 畝dna tam wielka rewolucja. Ale 瞠 odrostu prawie nie wida, to mam jeszcze troch czasu na roztrz御anie problemu i dywagacje
Ja mam jakie 4,5 miesi帷a na podj璚ie decyzji, bo mam jeszcze p馧 tubki Inebryi 5/0, czyli na 2x robienie odrostu A d逝go嗆 w tym czasie mam nadziej zd捫y zja郾ie do poziomu 6.
Ale ju zaczynam my郵e i kombinowa, kt鏎y odcie bra

mcromance jest offline  
Stary 2013-09-26, 19:57   #2574
rumpleteazer
Zadomowienie

Cytat:
Ja mam jakie 4,5 miesi帷a na podj璚ie decyzji, bo mam jeszcze p馧 tubki Inebryi 5/0, czyli na 2x robienie odrostu A d逝go嗆 w tym czasie mam nadziej zd捫y zja郾ie do poziomu 6.
Oj, to rzeczywi軼ie mo瞠sz kombinowa i kombinowa Ogl康am w豉郾ie palet Inebryi, jest w czym przebiera.

Ja znalaz豉m jeszcze jedn opcj. Mo積a doda mixton 0/00 i wtedy kolor wychodzi mniej intensywny
Stary 2013-09-26, 20:20   #2575
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Oj, to rzeczywi軼ie mo瞠sz kombinowa i kombinowa Ogl康am w豉郾ie palet Inebryi, jest w czym przebiera.

Ja znalaz豉m jeszcze jedn opcj. Mo積a doda mixton 0/00 i wtedy kolor wychodzi mniej intensywny
Ano Inebrya ma sporo odcieni. Tylko, 瞠 gdzie z po這wa u mnie odpada, bo mi w這sy rudziej. Dlatego wszystko z 4 i 5 po przecinku nie ma szans u mnie.

Dobrze, 瞠 mam tyle czasu, bo b璠 mog豉 maksymalnie sp逝ka farb, je郵i rzeczywi軼ie b璠 bra poziom 6.

mcromance jest offline  
Stary 2013-09-26, 21:42   #2576
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Wa積e, 瞠 si zaczynasz lepiej czu. Teraz to si wszystko powinno zacz望 uspokaja.
Odno郾ie ch璚i na farbowanie - mnie nasz豉 ochota na spr鏏owanie 6/3 lub 6/7 po wyko鎍zeniu 5/0 z Inebryi. Dosz豉m do wniosku, 瞠 chyba potrzebuj jakiego cieplejszego i lekko ja郾iejszego odcienia, bo Inebrya naprawd ciemno wychodzi

Na jesie zawsze lubi豉m mie ja郾iejsze w這sy. Uwielbia豉m czarne golfy, sukienki i p豉szcze a na ich tle blond wygl康a super, za ciemne w這sy troch jak u czarownicy. Ale z zesz貫go roku mam mas kardigan闚 do legins闚 kt鏎e pasowa造 do mnie jako brunetki i teraz mam dylemat, bo swetr闚 nie zafarbuj a w這sy mam coraz ja郾iejsze

Cytat:

Danie wy瞠j o ton mo瞠 s逝篡, tylko aby na odro軼ie nie wysz這 ja郾iej ni po d逝go軼i.

Cytat:
No to oby si sp逝ka豉. W這sy mojej mamy rozja郾i造 si o lekko prawie p馧 tonu i tylko z siwk闚 po 2,5 m-ca bez przeci庵ania. Reszta trzyma豉 kolor.

Edytowane przez Kachula82
Czas edycji: 2013-09-26 o 21:51
Kachula82 jest offline  
Stary 2013-09-26, 21:59   #2577
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Na jesie zawsze lubi豉m mie ja郾iejsze w這sy. Uwielbia豉m czarne golfy, sukienki i p豉szcze a na ich tle blond wygl康a super, za ciemne w這sy troch jak u czarownicy. Ale z zesz貫go roku mam mas kardigan闚 do legins闚 kt鏎e pasowa造 do mnie jako brunetki i teraz mam dylemat, bo swetr闚 nie zafarbuj a w這sy mam coraz ja郾iejsze
Ale w這s闚 tez szkoda niszczy ci庵造mi zmianami

Cytat:
No to oby si sp逝ka豉. W這sy mojej mamy rozja郾i造 si o lekko prawie p馧 tonu i tylko z siwk闚 po 2,5 m-ca bez przeci庵ania. Reszta trzyma豉 kolor.
Ja mam lekk nadziej, 瞠 co tam ruszy. Zw豉szcza, 瞠 ty mamie robi豉 pog喚bion natur, a ja mam t "zwyk陰" natur
A 瞠 chc pr鏏owa tylko o ton ni瞠j, to jakie szanse s. Poczekamy-zobaczymy. Najwy瞠j b璠 kombinowa z czym po鈔ednim mi璠zy 5/0, a 6/3

mcromance jest offline  
Stary 2013-09-26, 22:35   #2578
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Ale w這s闚 tez szkoda niszczy ci庵造mi zmianami

Ja mam lekk nadziej, 瞠 co tam ruszy. Zw豉szcza, 瞠 ty mamie robi豉 pog喚bion natur, a ja mam t "zwyk陰" natur
A 瞠 chc pr鏏owa tylko o ton ni瞠j, to jakie szanse s. Poczekamy-zobaczymy. Najwy瞠j b璠 kombinowa z czym po鈔ednim mi璠zy 5/0, a 6/3
Pog喚biona natura by豉 na siwki, a na ko鎍e tylko raz na ok 2-3min by豉 i to spieniona z wod Wcze郾iej by豉 5/3 i te trzyma豉 2 miesi帷e bez ubytku poza siwkami.

Kachula82 jest offline  
Stary 2013-09-26, 22:43   #2579
mcromance
Zakorzenienie

Cytat:
Pog喚biona natura by豉 na siwki, a na ko鎍e tylko raz na ok 2-3min by豉 i to spieniona z wod Wcze郾iej by豉 5/3 i te trzyma豉 2 miesi帷e bez ubytku poza siwkami.
Aha, to troszk zmienia posta rzeczy.
No dobra, ja mam 4,5 miesi帷a na sp逝kanie A jak mi jeszcze po drodze co si zmieni to jeszcze sko鎍z bior帷 5/3

mcromance jest offline  
Stary 2013-09-27, 08:20   #2580
rumpleteazer
Zadomowienie

Cytat:
Ano Inebrya ma sporo odcieni. Tylko, 瞠 gdzie z po這wa u mnie odpada, bo mi w這sy rudziej. Dlatego wszystko z 4 i 5 po przecinku nie ma szans u mnie.

Dobrze, 瞠 mam tyle czasu, bo b璠 mog豉 maksymalnie sp逝ka farb, je郵i rzeczywi軼ie b璠 bra poziom 6.
A to nie jest tak, 瞠 ka盥emu br您y i ciemne blondy, X.4 i X.5 powinny wyj嗆 z rudym poblaskiem, bo X.4 to refleksy miedziane a X.5 to refleksy mahoniowe? Jest tyle r騜nych teorii, 瞠 chc zna ka盥

Cytat:
O tak, kombinowanie to jest to

Zabawne jest to, 瞠 pog喚biona natura to np. 5/00, prawda? A w Touchu jak chce si otrzyma kolor mniej g喚boki to dodaje si do koloryzatora mixa 0 nazwie 0/00

Ogl康am sobie w豉郾ie materia造 na temat koloryzacji firmy Artego i tam t逝macz, 瞠 X/0 to refleksy naturalne, a X/00 to "ch這dne natury" Ciekawe czy s te ciep貫 natury

Czas edycji: 2013-09-27 o 08:22
Zamknij w徠ek

Tagi
br您 loreal w這sy, ciemny br您, farbowanie

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.