do czego służy baza pod makijaż ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-02-08, 17:30   #1
sergeevna
BAN stały

do czego służy baza pod makijaż ??

chciałam zapytać do czego tak naprawdę służą bazy pod makijaż ?
Zwróciłam uwagę na bazy pod podkład Christian Dior, Dior Luminizer Iridescent Radiance Cream (rozświetlacz w kremie) i Lancome, Touche Liberte (rozświetlacz).
Czy jeżeli mam np. cienie pod oczkami ,a nałoże go pod oczy przed nałożeniem podkładu to będzie inny efekt aniżeli bym nałożyła sam podkład ?
I czy jesli mam cerę mieszaną (tłusta ,normalna ,sucha) to czy w partiach tłustych spowoduje on błyszczenie skóry (mam na myśli czoło i nos) ?
Czy poprostu jesli nałoże go pod podkład np. na partie :
srodek czoła,nosek ,policzki to poprostu ładnie mi uwypukli te partie ?
I czy taka baza pod podkład razem z podkładem nie da efektu maski ? nie sprawi ze makijaz bedzie wygladal na cięższy ?
sergeevna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 19:11   #2
akara
Raczkowanie

Re: do czego służy baza pod makijaż ??

Rozswietlacz i baza to nie to samo - to po pierwsze.
Istnieja bazy rozswietlajace, to fakt.
Baza ma za zadanie utrwalic makijaz, poprawic napiecie skory, wygladzic. Rozswietlacz - jak nazwa wskazuje - dodaje twarzy blasku, skupia uwage na czesciach twarzy na ktore zostal nalozony.
Cieni pod oczami rozswietlaczem nie zamaskujesz, ale efekt bedzie ciut inny niz przy samym podkladzie. Skoro masz cere mieszana to po co mialabys nakladac rozswietlacz na tluste partie? Wystarczy jesli rozswietlisz sobie skore wokol oczu i/albo policzki. Jesli nalozysz rozswietlacz na tlusta skore to efekt moze byc mocno blyszczacy, zeby nie powiedziec tlusty.
Nie, baza pod podklad, rozswietlacz i podklad (tak, tak, mozna stosowac te trzy kosmetyki na raz ) nie dadza efektu maski. Bazy pod podklad maja najczesciej forme kremu lub zelu.
Ja mam rozswietlacz o ktorym wspomnialas (Touche Liberte w kolorze zlotym; kolorow jest kilka, dobiera sie je do kolorytu cery i w zaleznosci od tego jaki efekt chce sie uzyskac) i jestem z niego zadowolona.
akara jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 22:24   #3
sergeevna
BAN stały

a chciałam się jeszcze Ciebie zapytać czy ten rozświetlacz który masz jest tłusty ? czy jest raczej beztłuszczowy , poprostu ma mieniące się drobinki?
i czy po nałożeniu go pod podkład używasz potem na to pudru ?
sergeevna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-08, 22:27   #4
akara
Raczkowanie

Nie, nie jest tlusty, ale drobinek tez nie ma, to po prostu polyskliwy plyn nakladany gabeczka. Tak, uzywam pudru.
akara jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości