zel prestige silicon pink - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-02-24, 14:57   #1
FantaSy1
Raczkowanie

zel prestige silicon pink

http://www.musicpro.kqs.pl/index.php...g#.USoa9PJCet0

szybkie pyt. zalezy mi na szybkiej odp.
mam ten zel. czy zmyje go w acetonie czy musze pilować ?

zdjelam sobie zele i chcialam nim wzmocnic pazurki. Bez uzupełnień, by byly twardsze . + odzywki z czasem lakier..
FantaSy1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 18:16   #2
FantaSy1
Raczkowanie

Dot.: zel prestige silicon pink

pomożecie bo nie wiem czy jest sens kupowania acetonu?

i swoja droga co sądzicie o tym produkcie ?
Stary 2013-02-26, 21:41   #3
e-Urszula
Raczkowanie

GG do e-Urszula

Nie znam żelu i nie jestem pewna czy Ty masz go na paznokciach, czy też dopiero planujesz położyć na paznokcie. Te żele silikonowe, które mam bez problemu "rozpuszczają" się w acetonowym zmywaczu do paznokci Isana (zielony) z rossmanna (koszt 3,99). Możesz łatwo przekonać się czy żel jest silikonowy. "Pomaluj" nim np. plastikową łyżeczkę (jednorazowe sztućce) lub wzornik jeśli masz albo jakiś plastikowy patyczek po lodach, utwardź w lampie (proponuje 2-3 warstwy). Następnie na 10-15 minut przyłoż wacić nasączony ww. zmywaczem i zawiń w folię aluminiową (aby aceton nie odparował za szybko). Po 10-15 min. rozwiń ...i już wiesz, albo żel zamienił się w "płatki" i odpadł od łyżeczki (znaczy silikonowy ) albo jest "niewzruszenie" twardy ...a łyżeczka zaczęła się rozpuszczać.
e-Urszula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 17:02   #4
FantaSy1
Raczkowanie

hm dziwne . zrobiłam tak jak mówisz . trzymałam 25min ;o w zmywaczu i nic (czystego acetonu nie posiadam, ale kupie) próbnowałam na 2 zmywaczach jakie posiadam- jeden taki w szklanej buteleczce za 1zł. aczkolwiek w składzie nie pisze nic o acetonie, i drugi nazywa sie sensique i mimo ze na opakowaniu pisze bezacetonowy to w skladzie ma : ethyl acetate i butyl acetate. To chyba to??

Żel jest silikonowy tak pisze na opakowaniu i po nałożeniu jest giętki, poddaje sie płytce tak jak wszelkie silikonowe żele.
Wina zmywaczy ? Napewno kupie aceton, ale przy okazji jak bd w typowym kosmetycznym ( chyba ze mozna gdzie indziej kupic? Kupic nie zmaowic przez internet;p) a teraz chciałam spróbować na zmywaczu..
Stary 2013-02-27, 19:06   #5
e-Urszula
Raczkowanie

GG do e-Urszula

Jeśli na żelu jest napisane, że silikonowy (soak off, easy off) to spokojnie nadaje się do naturalnej płytki. Po 25 min. taki żel musi "rozpaść się" pod wpływem acetonu (zmywacza acetonowego) - albo żel nie jest soak off albo zmywacze nie zawierały acetonu. Kiedyś kupiłam zmywacz w szklanej buteleczce - skuteczność porównywalna do ...wody. Bezacetonowy nie powinien zadziałać na żel. Czysty aceton jest "przereklamowany" z odpowiednimi dodatkami (jako zmywacz) jest skuteczniejszy i mniej wysusza skórę wokół paznokci. Na podstawie moich doświadczeń, szybciej żele soak off i hybrydowe "rozpuszcza" zmywacz Isana od czystego acetonu.
Stary 2013-02-27, 20:35   #6
FantaSy1
Raczkowanie

Właśnie nic nie pisze że soak off. Myślałam że skoro silikonowy i tylko do naturalnej płytki to musi się go dać ściągnąć acetonem. Tym bardziej że konsysudncja przed i po utwardzeniu taki przypomina. Teraz już nie wiem co to za żel ;/ możliwe żeby był silikonowy do spiłowywania? (swoją droga jak go piluje to tak jakbym gumę piłowała)
Stary 2013-02-28, 17:47   #7
e-Urszula
Raczkowanie

GG do e-Urszula

Jeśli jest to żel elastyczny, jak guma to raczej soak off. Kup zmywacz, o którym pisałam lub aceton i będziesz miała pewność.
...a tak w ogóle to dlaczego nie zadać pytania sprzedawcy, od którego kupiłaś ten żel.
Stary 2013-02-28, 21:30   #8
FantaSy1
Raczkowanie

Będę miała okazję to napewno kupię. i napisze o efektach bądź ich braku
Żel dostałam , leżał w szafce nie używany i został mi podarowany. Nie wiem czy ten żel jest w sprzedaży, albo jakaś kończąca się seria czy coś bo szukałam na necie i znalazłam tylko ta stronę.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości