Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness

Notka

Fitness Na tym forum możesz dowiedzieć się wszystkiego o fitness! czyli jak wyczarować wymarzoną sylwetkę.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-08-24, 15:06   #1
hispaniola_haitii
Raczkowanie

Termline - problem

mam problem z kupnem tego. byłam dzisiaj dokładnie w 9 aptekach, i w zadnej nie bylo. w jednej kobitka mi powiedziala ze jak bedzie w hurtowni to mi przywiezie, ale dlaczego tego nie ma w zadnej z moich aptek. zastanawiam sie czy tylko mi pomoze to cudo. od około miesiąca sie odchudzam, 2 miesiące temu dstawilam slodycze, spadku wagi nie zauwazylam ale wizualnie jestem w lepszym stanie, brzuszek sie troche zmniejszyl, nie jem jasnego pieczywa, no a z cwiczen cwicze a6w, skacze na skakance no a na biust to pompki i rece zlozone do pacieza .... zastanawiam sie czy to wystarczy, czy po tym schudne i czy moj biust tez schudnie ?
hispaniola_haitii jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 15:33   #2
hispaniola_haitii
Raczkowanie

Dot.: Termline - problem

up
Stary 2005-08-24, 15:35   #3
Gradisca
Rozeznanie

minęło dopiero 20 minut...to nie czat..

pozatym nie napisałaś ile chcesz schudną il ważuysz, co jesz na obiady - czy pomidorowa i mieso z wielka iloscia sosou..i tysiace innych danych, ponadto... jak dla mnie troche mało ćwiczen ato chyba podstawa.

Gdy pytasz, wstydzisz się raz; gdy nie wiesz, wstydzisz się całe życie.

Gradisca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-24, 16:11   #4
hispaniola_haitii
Raczkowanie

waze 60kg przy wzroscie 164 i chce schudnąc od 10 kg w zwyz
nie jem duzo... na sniadanie pieczywo wasa 3 kromki z pomidorkiem albo z jakims serkiem smarownym a na obiad to co mama ugotuje ale nie jem ziemniakow, tlustych mies i w ogole ciezkostrawnych rzeczy. jem sniadanie i obiad,raz na ruski rok zjem cos slodkiego ale jest to jakas gumowa słodycz bo czekolady nie moge i tak jesc - uczulenie ale tak to slodyczy nie jest w ogole. no i moim marzeniem jest zejsc do wagi 50 kg a moze nizej o ile jest to mozliwe. no i sie zastanawiam czy te cwiczenia jakie wykonuje, jeszze czasem jezdze na rowerze, wystarczą w połączeniu z thermline ?? czy top cudensko pomoze mi tyle schudnąc ??
Stary 2005-08-24, 17:36   #5
Gradisca
Rozeznanie

po pierwsze jesz za mało posiłków.. w zbyt dużych odstępach.

po drugie te ćwiczenia to za mało. A bez nich takie środki jak termaline nie działają.

na początek radzę przegrzebać forum i strony www i zapoznać się z informacjami jak ..zacząć brać się za zrzucanie wagi .Przemyśleć to, ulożyć diete, program ćwiczeń a później zacząć się dopytywać.. inaczej szkoda kasy bo środek Ci nie pomoże.

Stary 2005-08-24, 18:50   #6
hispaniola_haitii
Raczkowanie

ja forum juz przejzałąm chyba ze sto razy !!! nie jem wiecej posiłków bo wiecej nie potrzebuje !! pozatym ostatnio w wątku o tym specyfiku dziewczyny pisały ze im pomaga nawet jak nie ćwicza bo im sie nie chce, czy nie mają czasu
Stary 2005-08-24, 19:29   #7
Gradisca
Rozeznanie

jakbyś przeczytała o forum raz chociaż to wiedziałabyś.. że dwa posiłki ..to za mało niezależnie od tego czy ci sie chce czy nie, no a pozatym jak tak dobrze wszystko wiesz to po co sie pytasz lol , smiech na sali...kolejna.

Stary 2005-08-24, 21:38   #8
hispaniola_haitii
Raczkowanie

zauważyłam ze jestes bardzo uprzejma ... nie nie wiem wszystkiego i nigdy nie bede wiedziałą dlatego pytam bo kto pyta nie błądzi znasz takie powiedzenie ?? moze ty nie masz problemow ze swoim ciałem ale niektorzy mają i chcą sobie z tym poradzic a ja nie mam warunkow jesc wiecej i częsciej po prostu nie mam warunkow i moze potrafisz to zrozumiec !
Stary 2005-08-25, 10:04   #9
ryba82
Zakorzenienie

Hispaniolo, widze niepotrzebny stres w Twoim glosie, i po co? Gradisca radzi Cie dobrze, co sie na Nia rzucasz? Skoro nie masz warunków, aby 5 posiłkow dziennie, a jedynie dwa, to możesz zaponiec o dobrym, trwałym odchudzaniu. To nei złośliwość tylko fakt. To samo pisala nasza Kolezanka, po co sie bulwersujesz? Prawda jest taka, że w odchudzanie nie tylko polega na dostarczaniu mniejszej ilosci kalorii organizmowi niz ilosc, jaka on spali, ale przede wszystkim na tym, ze caly czas regularnie dostarczamy mu male, ale czeste (co ok 2-3 godziny) dawki jedzenia. Zbyt długie niejedzenie, a wiec co bedzie mialo miejsce przy 2 posilkach, powoduje spowolnienie metabolizmu, a wiec i proces odchudzania. Jesli jednak jak piszesz, z jakis przyczyn nie mozesz jesc czesciej to nikt tutaj Ci nie pomoze, bo czeste posilki to podstawowy krok do zrzucania wagi. Co do preparatu, o ktorym mowisz, nie moge sie wypowiedziec, bo nie stosuje takich specyfikow. Jednak jak zycie uczy, dieta to 80% procent sukcesu w odchudzaniu, reszta to cwiczenia. Thermiline, moze byc pewnei jako wspomagacz odchudzania, ale nie jako sposob na zrzucenie cialka. Pozdrawiam i zycze na przyszlosc wiekszego opanowania i kultury. Forum internetowe z niej nie zwalnia.
ryba82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 10:19   #10
hispaniola_haitii
Raczkowanie

wiem przepraszam po prostu wkurza mnie to ze nie moge schudnąc. Po prostu przez cały dzień nie ma mnie w domu. rano zdarze zjesc sniadanie a przychodze na obiad i to wszystko. wiec nie mam gdzie zrobic sobie posilkow ktore moglabym jesc co 3 godziny
Stary 2005-08-25, 10:21   #11
hispaniola_haitii
Raczkowanie

pozatym nie bardzo rozumiem co oznacza konkretniej te 5 posiłkow co 3 godzinki. Czy moze to byc jabłko, jogurt, kanapka kruchego pieczywa z czyms czy ma byc to cos "wiekszego" ?? jeszcze raz przepraszam ze sie uniosłam
Stary 2005-08-25, 10:26   #12
Akane
Moderator

Cytat:
Napisane przez hispaniola_haitii
wiem przepraszam po prostu wkurza mnie to ze nie moge schudnąc. Po prostu przez cały dzień nie ma mnie w domu. rano zdarze zjesc sniadanie a przychodze na obiad i to wszystko. wiec nie mam gdzie zrobic sobie posilkow ktore moglabym jesc co 3 godziny
Nie trzeba sobie gotować przecież parę razy dziennie Ja też przez jakieś 9 godzin dziennie jestem poza domem, ale rozwiązałam ten problem - w pracy jadam jogurty i serki homegezniowane. Lekkie i przyjemne, a mimo wszystko sycące. Też kiedyś myślałam, że częste jedzenie to dla tych, co całymi dniami siedzą w domu i mogą jakoś nad tym zapanować. Ale okazało się, że wcale tak nie musi być. W pracy jadam trzy posiłki: po 9:00, przed 12:00 i po 14:00. Proponuję i Tobie dokarmiać się poza domem jogurtami, ewentualnie owocami - wystarczy je umyć i amciu gotowe.
Co do Thermline to można je kupić na allegro, ale osobiście i tak nie polecam. Przetestowałam na sobie - organizmowi służy przede wszystkim racjonalne odżywianie, a nie takie specyfiki. Ja przez 3 dni brania tego "cuda" zaliczyłam senność, kołatanie serca i kłopoty z oddychaniem. Wywaliłam kasę w błoto, a mogłam się nie wygłupiać i robić dalej swoje. Czyli często, lecz skromnie jeść.
Akane jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 10:31   #13
hispaniola_haitii
Raczkowanie

czyli moge po prostu co te kilka godzin jako jeden posiłek zjdesc jakis owoc, czy tez naturalny jogurt ?? i to wystarczy ?? a thermline chce kupic bo dziewczyny go bardzo zachwalają wiec moze mi tez pomoze ??
Stary 2005-08-25, 10:32   #14
Gradisca
Rozeznanie

No właśnie, zbyt czesto myli się posiłki z takimi posiłkami w potocznym rozumieniu, podczas diety posiłek to - jogurt, serek biały z czymś.., większa porcja owoców czy warzyw, kanapka z czymś tam powodzenia i nie denerwuj sie. Bo złość piękności szkodzi.

Stary 2005-08-25, 10:36   #15
hispaniola_haitii
Raczkowanie

tylko cały czas zastanawiam sie nad tym thremline, bo jezeli zaczne jest te 5 "posiłkow" co 2-3 godzinki, wiecej cwiczyc, ale nie chodzi mi o siłownie bo tego nie moge, chodzi mi o cwiczenie w domu to moze yhremline mi pomoze ??
Stary 2005-08-25, 10:46   #16
ryba82
Zakorzenienie

Hispaniolo, nie wkurzaj sie, ze nie mozesz schudnac, my tutja wszytskie walczymy z tym i Gradisca takze, to forum ma Nam pomagac, wiec i radzimy sobie wzajemnie jak tylko mozemy. Musisz uzbroic sie w cierpliwosc, bo bez tego to nie osiagniesz wymarzonych wymiarow. Kazdy cm w dol to masa pracy nad swoim cialem, i duzo wyrzeczen. Podam Ci przykladowy jadlospis moj, tak abys wiedziala, jak to powinno wygladac, to zdrowe odchudzanie z glową - powolne, ale trwale, bez efektu jo jo. Sniadanko jesz duze, tutja sobie nie musisz szczedzic, patrzysz na jakosc nei ilosc. Sniadanie rozkreca metabolizm. Np 2-3 kromki czarnego chlebka z salata ogorkiem, pomidorem, chuda wedlina albo jakis serek wiejski z kromka czarnego chlebka, mzoesz kombinowac dodawac do serka rozne warzywka. Drugie sniadanie to moze byc jogurt, ale naturalny z otrebami - daja uczcuie sytosci, czyszcza jelita, przyspieszaja przemiane materii, warto wiec co dzien te lyzke badz dwie zjesc. Do jogurciku moze byc tez jakies jabluszko, brzoskwinka lub inny owoc. Obiadek - jesli jesz go z dwoch dan, to podziel go an dwa posilki, czyli zupka jkao jedne posilek, drugie dnaie jak drugi- zupka ma byc oczywiscie lekka, bez dodatkwo smietan, zapraw, gotoawana na skrzedlku badz na kostce rosolowej. Na drugei polecam duzo warzyw, mozesz np sobei dusic marchewke, cukinie (teraz jej pelno na targach), cebulke, pomidorki, brokuly, pieczarki, papryczke, jednym slowem wszytko, co chcesz z warzywek i do tego np ugotowana piers z kurczaka, badz rybka na parze albo tez jajeczko sadzone albo kotleciki sojowe, ale takze ugotowane. Mozesz te kotlety sobei pokroic (jak je troche namoczysz w cieplej wodzie, bo bez tego nei dasz rday - sa twarde) i polaczyc z warzywami. Ziemnaikow unikaj, makaronow, jesli juz to w malych ilosciahc i rzadko, makaron jak cos to polecam graham. Czasami zamaist mieska zjedz do warzyw garsc ryzu, kaszy gryczanej. W zaleznosic do teog o ktorje chodzisz spac(przyjelo sie, ze na 3 h przed snem jemy osttani posielk), zostalo Ci 1 badz 2 dania jeszcze, musza byc one lekkie, bo pora jest juz pozniejsza i organizm musi sobei poradzic ze spaleniem tego, co mu dostarczysz. Porponuje wiec, np surowke z jablka i marchwii startej jak podwieczorek, a na kolacje jajeczko jakies. moze jajecznica z jednego jajka bez dodtakwo typu kielbaska robiona na teflonie. Moze bcy to tez jakas salatka z warzyw, albo kefirek czy serek. Jak sama widzisz, nic nadzywczajnego, nie wymaga duzo roboty, smaczne i mysle, ze taki przykladowy jadlospis bedzie na Twoje mozliwosci. Moge udzielic Ci jeszcze kilka rad: oczywiscie pij duzo wody niegazowanej, nie slodz herbatek, mozesz pic wspomagajaco (polecam zamaist tego thermaline) czerwona badz zielona herbatke. Ogranicz weglowodany (makarony, chleb szczegolnei bialy - teog zero, ziemniaki, ryze itp). Oczywiscie nei rezygnuj z nich diametralnie, bo to tez nie wyjdzie na dobre, ale utnij je na rzecz bialka. pamietaj tez ze sa dwa rodzaje weglowodanow: te pochodzenia maczengo, ktore wyjze wymienialam i wlansie je ograniczaj oraz te warzywne - te mzoesz jesc spokojnie. Porponuje Ci jako wspomaganie procesu odchudzania skakanie na skakance, bieganie, plywanie (tak zwane aeroby przyspieszaja metabolizm a wiec spalanie tluszczu), oraz cwiczenia silowe (cwiczenia silowe rzezbia miesnie, co jest bardzo wazne, bo nasz tluszcz spalany jest przez miesnie, im bardziej miesnie wycwiczone tym lepsze spalanie tluszczu), ktore mozesz spokojnie wykonywac w domu, niekoniecznie w silowni. Wystarczy wpsiac w google ćwiczenia siłowe np na brzuch a napewno znajdziesz cos dla siebie. Zycze powodzenia w odchudzaniu.
Stary 2005-08-25, 11:10   #17
hispaniola_haitii
Raczkowanie

wow iza ale się rozpisałaś dziękuję problem w tym tez taki ze sama nie moge gotowac, jem co mama ugotuje ale jest to zazwyczaj jego danie, od bardzo ponad w miesięcy nie jem ziemniakow bo nie lubie, jasne pieczywo odstawiłam ponad tydzień temu w zamian jem cos typu wasa - nawet mi smakuje taka kanapeczka z białym serkiem czy z pomidorkiem nie jem słodyczy, i tak mi sie przynajmniej wydaje nie jem tuczących rzeczy. tak jak mowilam obiadek to jedno danie zazwyczaj jakas zupkaczy jakis kotlet to wtedy go jem z jakąs suroweczką. Piję czerwoną herbatke juz od bardzo dawna tak się zastanawiam czy taki plan był by dobry :
9:30 - śniadanko
12:00 - z dwa owoce, lub sałatka owocowa
14:00 - obiad
16:00 - kanapka np z pomidorkiem
17:30 - jogurt + jakis owoc
to byłby plan do konca wakacji, bo pozniej zaczynam szkole i tu jest problem w szkole sidze od godziny 7 rano a wracam o godzinie 19, takze obiadu nie jem. I ulożyłąm plan wg. godzin kiedy mam mniej wiecej przerwe
6:00 - sniadanie
9:30 jogurt + owoc
12:30 - jakies warzywko np. marchewka
15:00 - jogurt + owoc

Czy to bylby dobry plan, czy moze cos zmienic w nim ??
Jezeli chodzi o ćwicznnia to cwiczylam na skakance, jezdzilam na rowerze, cwiczylam a6w, odwrotne spięcia(na boczki), cwiczonko na biust... ale troche to zaniedbalam i postanowiłąm ze od DZISIAJ zaczynam pożądne, z głową odchudzanie, a jak zaczeni sie rok szkolny to na ćwiczenie bede miala tylko czas wieczorem, mam nadzieje ze to nie jest złe. no i dzisiaj pozyczyłam kasete z cwiczeniami jane fonda
mam nadzieje ze mi się uda.
Stary 2005-08-25, 11:15   #18
Akane
Moderator

Plan jest niezły, ale nie zapominaj o tym, żeby w trakcie zajęć szkolnych, około 15:00 zjeść jakiś solidniejszy posiłek, choćby i kanapkę a nie jeden jogurcik. No i po powrocie ze szkoły, o 19:00 też możesz coś przegryźć - np. owoc. Tak na dobrą sprawę ostatni posiłek powinno się jeść na około 3 godziny przed pójściem spać, więc 19:00 jest całkiem dobrą porą na taką skromną kolację
Akane jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 11:22   #19
hispaniola_haitii
Raczkowanie

a co z ćwiczeniami ?? ogolnie no nie jestem zadowolona ze swojej figuury, jestem niska, mam troche odstający brzuszek no i te okropne boczki, duzy biust ... tak tak wiem to atut ale wolalabym zeby byl mniejszy no i z nog tez moglabym schudnąc. czy to co cwiczylam wystarczy czy moze warto cos dodac albo zmienic ??
Stary 2005-08-25, 11:27   #20
ryba82
Zakorzenienie

No ten plan, jak bedziesz chcodzila do skzoly, to troche malo urozmaicone i iedne takie, dwa jogurciki, owocek, marcheweczka, oj nie nie, cos musisz dodac do tego, proponuje zamiast dwa razy jogurt raz jogurt z owocem i raz serek wiejski przegryzany wasa, no i dodalabym jeszcze jakas kanapeczke, moze jednak skusisz sie czasmai na chelbek czarny, albo grahamke, no bo z wasy ciezko bedzie Ci zrobic kanapke do szkoly, a poza tym taka wasa chyba nie syca. No i po powrocie do domu zjedz cos cieplego, moze chcoiaz ugotuj troszke kalafiora, brokula albo chociaz jajeczko? Czasami jak pozowli Ci czas porponuje ugotowac sobei dzien wczesniej jakies chude miesko i wlozyc do tej kanapki do szkoly. No bo mieso to bialko - bardzo potrzebne podczas odchudzania.
Stary 2005-08-25, 11:33   #21
hispaniola_haitii
Raczkowanie

tak jak Akane napisała dodam jeszcze o tej 15 kanapke z ciemnego chlebka, no a jak wroce do domu to zjem jakis owoc, a jak czasem wczesniej wroce to cos na cieplo, mama czasto robi gotowane warzywa bo wie ze nie jem ziemniakow to czasem włansie usupelnia mi gotowanymi warzywami.
Stary 2005-08-25, 12:09   #22
hispaniola_haitii
Raczkowanie

a jak z tymi ćwicznieami ??
Stary 2005-08-25, 20:31   #23
hispaniola_haitii
Raczkowanie

up
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości