Uczulenie na metal nieszlachetny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-02-26, 09:36   #1
Serenia
SPAMER
Nieopłacona reklama

Uczulenie na metal nieszlachetny?

Już od wielu lat mam taki problem, że każdy pasek, którego używam ma zazwyczaj metalową sprzączkę, która mnie uczula.. W okolicach pępka po dwóch- trzech dniach noszenia mam czerwone, podrażnione plamy, które niemiłosiernie swędzą a skóra staje się sucha. Nawilżenie jej nie pomaga. Czy może pomóc mi jakaś specjalistyczna maść?
Serenia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-26, 13:40   #2
n_a_g_i_n_i
Raczkowanie

Dot.: Uczulenie na metal nieszlachetny?

Oj... Ja miałam ten sam problem... Nie mogę nosić żadnych pasków z metalową sprzączką... Sprzączki od sandałów też potrafią nie uczulić, dawniej to nawet metalowe guziki od spodni mnie uczulały :/. Już nie wspomnę o przekłuwaniu uszu kolczykiem ze stali chirurgicznej :/. Szczerze powiem, że nie wiem, czy jest na to rada... Są różne maści odczulające np. Hydrocortisonum, który jest bez recepty... Ale czy stosowanie maści odczulającej i noszenie uczulającego metalu nie mija się z celem? Jeśli coś uczula... to radziłabym tego unikać . Bo inaczej powstaną brzydkie blizny po uczuleniu...

n_a_g_i_n_i jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-27, 11:10   #3
Serenia
SPAMER
Nieopłacona reklama

Wiem, że to mija się z celem, ale jeśli chodzi o pasek to przecież nie mogę go unikać noszenia paska, bo przecież to podstawowy element mojej garderoby. Z innych ozdób typu kolczyki czy bransoletki z metali nieszlachetnych od razu zrezygnowałam i noszę wyłącznie srebro i czasem złoto. Co do guzików w spodniach też tak miałam co już było totalną tragedią, teraz w okresie zimowym jakoś łagodniej to przechodzę ale w lecie znów może być większy problem.
Nie wiem więc czy zdecydować się na maść, bo z paska raczej nie mogę zrezygnować tym bardziej guzików ze spodni też nie wyeliminuję
Serenia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 08:29   #4
n_a_g_i_n_i
Raczkowanie

Jeśli o guziki w spodniach... zaszywałam je po prostu łatką od wewnętrznej strony i już nie było problemu . A co do pasków... może poszukaj takiego, co ma sprzączkę ze srebra? Ja osobiście nie lubię pasków... Ale jeśli wolisz męczyć się z uczuleniem dla wyglądu/ ozdób to Twoja sprawa .

n_a_g_i_n_i jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-28, 09:01   #5
Pola1974
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Serenia Pokaż wiadomość
Już od wielu lat mam taki problem, że każdy pasek, którego używam ma zazwyczaj metalową sprzączkę, która mnie uczula.. W okolicach pępka po dwóch- trzech dniach noszenia mam czerwone, podrażnione plamy, które niemiłosiernie swędzą a skóra staje się sucha. Nawilżenie jej nie pomaga. Czy może pomóc mi jakaś specjalistyczna maść?
Wystarczy "pociągnąć" bezbarwnym lakierem do paznokci i po kłopocie. Wówczas metal nie uczula. A jak zejdzie, to powtórzyć.
To samo dotyczy kolczyków.
Na swędzenie najlepszy jest zwykła maść: Clotrimazol 1% krem - grzybice skóry ciała w tym skóry rąk, stóp, podudzi (trzeba aplikować rano i wieczorem bardzo cienką warstwę).
Mimo, iż nie masz grzybicy ona niweluje te wszystkie objawy, o których napisałaś.
Pola1974 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości