Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2016-01-04, 13:42   #3781
milionmalychkawalkow
Zadomowienie

Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ojej, zapomnialam na smierc o tych pytaniach. Zaraz zedytuje.

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka
CZARNY KOT.
GDZIE TY MIESZKASZ?
MIĘDZY SWEMI.
W JAKIM KRAJU?
WOLNEJ ZIEMI.

Cytat:
ta od poliamorii, seksu z iloscia mezczyzn w 100+ i skrajna ''feministka''
jej insta
milionmalychkawalkow jest offline  
Stary 2016-01-04, 13:42   #3782
201607040946
Konto usunięte

Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Jeśli mnie pamięć nie myli, to milion chyba jest już zdiagnozowany, choć nie pamiętam, jakim jest typem
201607040946 jest offline  
Stary 2016-01-04, 13:44   #3783
milionmalychkawalkow
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Jeśli mnie pamięć nie myli, to milion chyba jest już zdiagnozowany, choć nie pamiętam, jakim jest typem
Nie dało się określić
CZARNY KOT.
GDZIE TY MIESZKASZ?
MIĘDZY SWEMI.
W JAKIM KRAJU?
WOLNEJ ZIEMI.

Cytat:
ta od poliamorii, seksu z iloscia mezczyzn w 100+ i skrajna ''feministka''
jej insta
milionmalychkawalkow jest offline  
Stary 2016-01-04, 13:56   #3784
earthpace
Zakorzenienie

A jakie trudności nastąpiły przy diagnozowaniu?
earthpace jest offline  
Stary 2016-01-04, 14:00   #3785
201607040946
Konto usunięte

To wal śmiało i pisz
Stary 2016-01-04, 17:34   #3786
earthpace
Zakorzenienie

Powiedzcie mi czy to kolor BW?
http://aba-sport.ayz.pl/foto/kurtki/...4/turkus/6.jpg
czy za mało "icy"
earthpace jest offline  
Stary 2016-01-04, 17:45   #3787
201607040946
Konto usunięte

Na oko raczej tak.
Stary 2016-01-04, 18:16   #3788
earthpace
Zakorzenienie

https://pl.pinterest.com/pin/512636370059895032/
zwariować można
earthpace jest offline  
Stary 2016-01-04, 20:06   #3789
201607040946
Konto usunięte

Ciekawe jest to, że BW jest bardziej podobny do WS niż BS
Stary 2016-01-04, 20:30   #3790
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ciekawe jest to, że BW jest bardziej podobny do WS niż BS
Hmmmm też na to zwróciłam uwagę, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach i ten kolor Tsp jest błękitnawy, jakiś morski. Dla mnie to kiepskie obszary kolorystyczne zbyt "brudny" kolor.

Ostatnio wpadłam na dosyć interesujące zestawianie palet i palete BW zestawiono z LSu jako podobne i faktycznie coś jest na rzeczy. B podobne kolory, tylko Lsu ma bardziej zgaszone. Dlatego pomyślałam, że może moja siostra jest LSu, bo mam czasem wrażenie, że jej pasują podobne odcienie do moich, ale nie w takim stopniu nateżenia.

BS zestawiano z DA (co ciekawe)

Coś w tym jest. Te same kolory, ale jedne - czyste drugie brudnawe
earthpace jest offline  
Stary 2016-01-04, 20:41   #3791
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Hmmmm też na to zwróciłam uwagę, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach i ten kolor Tsp jest błękitnawy, jakiś morski. Dla mnie to kiepskie obszary kolorystyczne zbyt "brudny" kolor.

Ostatnio wpadłam na dosyć interesujące zestawianie palet i palete BW zestawiono z LSu jako podobne i faktycznie coś jest na rzeczy. B podobne kolory, tylko Lsu ma bardziej zgaszone. Dlatego pomyślałam, że może moja siostra jest LSu, bo mam czasem wrażenie, że jej pasują podobne odcienie do moich, ale nie w takim stopniu nateżenia.

Ten kolor WS nie jest brudny miałam na myśli podobne nasycenie/ciemność.

Tak, wiem, widziałam już to zestawienie
Stary 2016-01-04, 20:54   #3792
earthpace
Zakorzenienie

Dla mnie ten kolor jest zamroczony, źle w takim wyglądam. Jest niezdecydowany.
Fakt, że dziwne, że BW ma jaśniejszy niż BS
earthpace jest offline  
Stary 2016-01-04, 21:14   #3793
201607040946
Konto usunięte

Ktoś, coś?

http://galadarling.com/article/fashi...overing-goths/

Stary 2016-01-05, 08:36   #3794
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Na tym polega analizakolorystyczna i dlatego trzeba widzieć coś (i to w dobrym świetle) zanim się kupi. Jeśli to jest czysty turkus, to ma duże szanse pasowac, no ale nie wiesz jaki to turkus, dopóki nie dostaniesz w swoje łapy.

---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Cytat:

Te kolory to tylko przykłady, chyba zostały wybrane raczej ze względu na popularność i praktyczność - typu, co możesz znaleźć w sklepie.
Stary 2016-01-05, 09:41   #3795
201703061347
Konto usunięte

Cytat:
Zgadzam się.
Zastanawiałam się nawet nad kupnem próbnika kolorów, ale są koszmarnie drogie i trzeba je sprowadzac z zagranicy.

Chyba doraźnie wydrukuję sobie te z internetu (te paletki z kółeczkami wydają mi się najbardziej wiarygodne, w innych widzę sporo błędów...)
Ja niestety jetem trochę "ślepa" na kolory, często wydaje mi się, że mam do czynienia z czystym kolorem i dopiero po czasie widzę, że coś w nim nie gra. Najczęściej, jak już dany ciuch ponoszę, bo w sklepie zazwyczaj wydaje mi się, że jest okej (ach, to oświetlenie w kabinach!).
Ja do wszystkiego dochodzę metodą prób i błędów i niestety jest to kosztowna metoda. Muszę sporo rzeczy posprzedawać, szczególnie tych z cyklu: Niby jest OK, ale szału nie ma .
201703061347 jest offline  
Stary 2016-01-05, 10:00   #3796
earthpace
Zakorzenienie

No niestety, o kolorze można powiedzieć najwięcej dopiero gdy się zestawi parę odcieni. Ja ostatnio kupiłam sobie intensywny niebieski sweter, założyłam i stwierdziłam, że coś nie ma szału. A mam dwie bluzki intensywne niebieskie i są ektra. Po przystawieniu swetra do bluzek okazało się, że to trochę inny odcień, trochę jaśniejszy. Trochę w stronę wiosny. Dalej dobry, ale nie to samo. Czasem się czuje jak daltonista
earthpace jest offline  
Stary 2016-01-05, 12:19   #3797
Blair Audrey
Rozeznanie

Melduję się
Zanalizowałam się u Kredki, okazało się, że Wasze pierwsze przypuszczenie (jakieś 100 stron temu ) na mój temat jest poprawne: jestem DW.
Co do typu Kibbe, najpierw myślałam że jestem Romantic, potem, że SC, w końcu wyszedł mi Soft Gamine. Ale, choć wynikające z typu i wieku jakieś ingenue mam, nie wyglądam bardzo dziecięco- aura kieruje się w stronę TR, dodatkowo podbija to kolorystyka. (Mocna kontrastowość)
Na samym początku odrzuciłam ciemną zimę, bo w burgundowej szmince, ciężkim i ciemnym makijażu oczu i czarnych ciuchach (jednocześnie) wyglądałam dość mrocznie. Tymczasem zgrzyt był powodowany moim typem fizjonomicznym- monochromatyczne stroje (czarno od stóp do głów) nie służą żadnym gaminom, ani ciężki makijaż dziewczęcej urodzie.
Zadziwiające jest, jak typy kolorystyczne i fizjonomiczne oddziałują na siebie wzajemnie.
Blair Audrey jest offline  
Stary 2016-01-05, 12:36   #3798
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Blair Audrey Pokaż wiadomość
Melduję się
Zanalizowałam się u Kredki, okazało się, że Wasze pierwsze przypuszczenie (jakieś 100 stron temu ) na mój temat jest poprawne: jestem DW.
Co do typu Kibbe, najpierw myślałam że jestem Romantic, potem, że SC, w końcu wyszedł mi Soft Gamine. Ale, choć wynikające z typu i wieku jakieś ingenue mam, nie wyglądam bardzo dziecięco- aura kieruje się w stronę TR, dodatkowo podbija to kolorystyka. (Mocna kontrastowość)
Na samym początku odrzuciłam ciemną zimę, bo w burgundowej szmince, ciężkim i ciemnym makijażu oczu i czarnych ciuchach (jednocześnie) wyglądałam dość mrocznie. Tymczasem zgrzyt był powodowany moim typem fizjonomicznym- monochromatyczne stroje (czarno od stóp do głów) nie służą żadnym gaminom, ani ciężki makijaż dziewczęcej urodzie.
Zadziwiające jest, jak typy kolorystyczne i fizjonomiczne oddziałują na siebie wzajemnie.
To ciekawe Gratuluję. No oddziałują.. ja niestety nie umiem określić swojego Kibbe. Prawdopodobnie nie jestem czystym typem.. Dużo jednak rzeczy się potwierdza np. lepiej mi w rozmazanych kreskach niż grubych i wyraźnych, bo jestem typem yin. Mimo bycia BW coś głupawo wyglądam w intensywnych cieniach, lepiej gdy jest jasny popielaty itd.
earthpace jest offline  
Stary 2016-01-05, 12:47   #3799
Blair Audrey
Rozeznanie

Cytat:
To ciekawe Gratuluję. No oddziałują.. ja niestety nie umiem określić swojego Kibbe. Prawdopodobnie nie jestem czystym typem.. Dużo jednak rzeczy się potwierdza np. lepiej mi w rozmazanych kreskach niż grubych i wyraźnych, bo jestem typem yin. Mimo bycia BW coś głupawo wyglądam w intensywnych cieniach, lepiej gdy jest jasny popielaty itd.
A jakie typy rozważasz?
Jak intensywne odcienie wyglądają głupio (infantylnie?) to może jakiś typ classic albo natural? One chyba potrzebują spokoju i pewnego stonowania (oprócz FN, który wygląda genialnie w stylu boho-artystycznym, więc dzikie kolory są jak najbardziej na miejscu)
Stary 2016-01-05, 13:09   #3800
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
A jakie typy rozważasz?
Jak intensywne odcienie wyglądają głupio (infantylnie?) to może jakiś typ classic albo natural? One chyba potrzebują spokoju i pewnego stonowania (oprócz FN, który wygląda genialnie w stylu boho-artystycznym, więc dzikie kolory są jak najbardziej na miejscu)
Wyglądam jak forma przejściowa między SC a TRem pasują mi rzeczy, kroje, wzory TR, ale jestem mało wcięta (67-91cm). Kredka napisała, że nie jestem czystym typem. Może jestem SC z wpływem ethereal (TR powstał na bazie etherealu), ale to nie do końca tłumaczy wpływu D i tego, że mi krawędzie, linie, różne elementy D pasują bardziej niż klasyczne Styl SC jest dla mnie za mało R. Generalnie poddałam temat.

Te szalone intensywne cienie generalnie raczej pasują typom yang: FN, FG, taka ekstrawagancja, finezja, egzotyka. Typom yin lepiej w romantycznym, delikatnym makijażu Ewentualnie SN może podpasować, bo są gdzieś tam zakotwiczone w etno. Jednakże SC, TR, R nie widzę zbytnio w pstrokatym makijażu. Na pewno nie jest on zalecany przez Kibbe.
U mnie mega ważne w makijażu są rzęsy, grubo wytuszowane i do tego szminka, najlepiej jak jest dosyć ciemna (BW). Jako zima potrzebuje dramatu ;-) ale myślę, że stoi za tym też domieszka D. Sądzę, że jasne szminki są kiepskie nie tylko z uwagi na to, że mam ciemniejszą karnację, ale też właśnie przez to, ze potrzebuje lekkiego dramatu.

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2016-01-05 o 13:14
earthpace jest offline  
Stary 2016-01-05, 13:25   #3801
Blair Audrey
Rozeznanie

Cytat:
Wyglądam jak forma przejściowa między SC a TRem pasują mi rzeczy, kroje, wzory TR, ale jestem mało wcięta (67-91cm). Kredka napisała, że nie jestem czystym typem. Może jestem SC z wpływem ethereal (TR powstał na bazie etherealu), ale to nie do końca tłumaczy wpływu D i tego, że mi krawędzie, linie, różne elementy D pasują bardziej niż klasyczne Styl SC jest dla mnie za mało R. Generalnie poddałam temat.

Te szalone intensywne cienie generalnie raczej pasują typom yang: FN, FG, taka ekstrawagancja, finezja, egzotyka. Typom yin lepiej w romantycznym, delikatnym makijażu Ewentualnie SN może podpasować, bo są gdzieś tam zakotwiczone w etno. Jednakże SC, TR, R nie widzę zbytnio w pstrokatym makijażu. Na pewno nie jest on zalecany przez Kibbe.
U mnie mega ważne w makijażu są rzęsy, grubo wytuszowane i do tego szminka, najlepiej jak jest dosyć ciemna (BW). Jako zima potrzebuje dramatu ;-) ale myślę, że stoi za tym też domieszka D.
TR ma trochę yangu w twarzy, faktycznie lepiej bez pstrokacizny, ale wyrazistość musi być- zaznaczone oko (rzęsy + ew. kreski) i ciemna, teatralna szminka.
Kurczę, nie wiedziałam o tym etherealu... zawsze kojarzył mi się tak delikatnie, eterycznie, więc teoretycznie powinien Cię wydelikacać, prawda? A TR ma pazur.
Też mam taką różnicę między talią a biodrami - 70 i 93 za mało na TR.
Kiedyś babki miały bardziej wcięte talie, tak poważnie, to ile znacie dziewczyn z różnicą talia- biodra 30cm+ ? Może po prostu system kibbe powinien zostać zaktualizowany?
A SD lub DC?
Stary 2016-01-05, 13:50   #3802
earthpace
Zakorzenienie

Moja siostra ma prawie 30cm a w ogóle tego nie widać nie sprawia wrażenia super klepsydry a prostokąta. Sądzę, że jest SNem. Wiele jest kwestią kości, rozłożenia tłuszczu itd. Jedna ma super wymiary a wygląda yangowato, inna ma "wąskie" wymiary i wygląda yin. Zresztą, jestem najlepszym przykładem. Na 1 rzut dostałam FG za budowę i wymiary
Naomi Watts ma wymiarowo większe wcięcie niż ja a na zdjęciach raczej u mnie jest zaznaczona talia a u niej nie no chyba, że te wymiary gwiazd w Internetach to ściema (wszystkie są 62-90)
Nie wiem, chodzi o vibe a nie o wymiary od linijki. Skoro dramatyczne klepsydry (Audrey Hepbourn czy Halle Berry) bywają FG to pewnie i po stronie yinu trafiają się kolumny.
Jedno jest pewne - TRy są wąskie, drobne. Pewnie ta wąska i drobna struktura kości (chociaż moje wymiary wcale nie są małe to na zdjęciach zawsze wyglądam jak trzcinka) kieruje mnie właśnie w ten obszar.
Anyway, nie ważna etykieta, ważne, że w końcu ogarnęłam jak się ubierać aby się nie pobrzydzać. Dotąd lubowałam się w stylu DC, N - skóry, oversize, bezkształtne formy itd i się dziwiłam że wyglądam jak wygląam

A z tym etherealem to właśnie dokładnie miałam to na myśli. Patrząc na rzeczy ethereal to nie wydaje mi się aby SC + ethereal dawał styl i wzory TR. Tu mi to nie gra. Ale nie wiem czym innym tłumaczyć mój dziwny SC

SD to seksualno-drapieżny typ, szeroko kościsty z obfitym biustem :P to nie ja.
A ubrania DC są strasznie męskie dla mnie. Bardzo źle, bardzo.

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2016-01-05 o 13:57
earthpace jest offline  
Stary 2016-01-05, 14:57   #3803
201604251028
Konto usunięte

Ja jestem TR z pierwiastkiem ethereal W talii mam 62-63cm, a w biodrach 95-96 Więc to całkiem mozliwe
201604251028 jest offline  
Stary 2016-01-05, 16:02   #3804
201607040946
Konto usunięte

Ja mam max 20 cm różnicy między talią i biodrami i wyglądam jak Cegiełka
Stary 2016-01-05, 16:21   #3805
lwia paszcza
Zakorzenienie

Cytat:
TR ma trochę yangu w twarzy, faktycznie lepiej bez pstrokacizny, ale wyrazistość musi być- zaznaczone oko (rzęsy + ew. kreski) i ciemna, teatralna szminka.
Kurczę, nie wiedziałam o tym etherealu... zawsze kojarzył mi się tak delikatnie, eterycznie, więc teoretycznie powinien Cię wydelikacać, prawda? A TR ma pazur.
Też mam taką różnicę między talią a biodrami - 70 i 93 za mało na TR.
Kiedyś babki miały bardziej wcięte talie, tak poważnie, to ile znacie dziewczyn z różnicą talia- biodra 30cm+ ? Może po prostu system kibbe powinien zostać zaktualizowany?
A SD lub DC?
cały czas o tym piszę - Kibbe jest lekko nieaktualny Greta Kredka też nie do końca mnie przekonuje. Nie sądzę na przykład, żeby typ ethereal mógł mieć wyłącznie jasne oczy. Nie i koniec. Intuicja mi silnie mówi, że to nieprawda.
Stary 2016-01-05, 16:43   #3806
earthpace
Zakorzenienie

Hmmm no zakładając, że mam wpływ ethereal a jestem śniadą ciemną brunetką (co najwyżej upadły anioł a nie anioł ) to dlaczego nie mogą być ciemnookie ethereal. Zresztą na t-i-b były przykłady afroamerykanek ethereal. Tu chodzi bardziej o wielkie oczy, długi lub szeroki nos, które dominują na twarz i taką..nieco urodę w stylu doliny muminków. Nie chodzi o jasność IMO.
earthpace jest offline  
Stary 2016-01-05, 16:59   #3807
201604251028
Konto usunięte

Cytat:
Hmmm no zakładając, że mam wpływ ethereal a jestem śniadą ciemną brunetką (co najwyżej upadły anioł a nie anioł ) to dlaczego nie mogą być ciemnookie ethereal. Zresztą na t-i-b były przykłady afroamerykanek ethereal. Tu chodzi bardziej o wielkie oczy, długi lub szeroki nos, które dominują na twarz i taką..nieco urodę w stylu doliny muminków. Nie chodzi o jasność IMO.
Ale przecież możesz mieć niewielki wpływ tego pierwiastka Często liczy się tylko wrażenie, aura takiej delikatności. Nie trzeba mieć wielkich, jasnych oczu itp
Stary 2016-01-05, 17:01   #3808
lwia paszcza
Zakorzenienie

Cytat:
o ile ja dobrze rozumiem informacje z bloga Grety, to jej chodzi właśnie o jasność. Dobrze cię rozumiem, upadły aniele bo sama czuję w sobie pierwiastek "anielski" mimo "ciemnych" oczu, włosów i karnacji. Generalnie uchodzę za osobę o delikatnych rysach, tak dość ładnie podobno wyrzeźbionych, jak u ethereal właśnie. Ale oczywiście mogę się mylić
Stary 2016-01-05, 17:09   #3809
earthpace
Zakorzenienie

ja niestety nie odnajduje się w tej typologii może za dużo wątpie
Ale z drugiej strony dobrze, że wątpie, bo jakbym się przekonała do SC to byłoby kiepsko widziałam dziś swoje zdjęcia z wesela - sukienka SC, fryzura SC i wyglądałam jak ciota klota. Niby dobrze a jakoś postarzająco.
earthpace jest offline  
Stary 2016-01-05, 17:22   #3810
201604251028
Konto usunięte

Cytat:
ja niestety nie odnajduje się w tej typologii może za dużo wątpie
Ale z drugiej strony dobrze, że wątpie, bo jakbym się przekonała do SC to byłoby kiepsko widziałam dziś swoje zdjęcia z wesela - sukienka SC, fryzura SC i wyglądałam jak ciota klota. Niby dobrze a jakoś postarzająco.
Mam to samo Ostatnio oglądałam swoje zdjęcia z czasu przed analizą, gdy myślałam, ze jestem właśnie SC. Miałam ładną, elegancką sukienkę, włosy ładnie ułożone, i wyglądałam poprawnie, ale jakoś mnie to postarzyło. No po prostu źle nie wyglądałam, ale wiem, że mogę lepiej

A Twoja analiza ostatecznie na czym stanęła? Pewnie pisałaś, ale ostatnio tylko przeglądam wizaż i niezbyt uważnie czytam, więc sorry jeśli się powtarzam
Zamknij wątek

Tagi
#typ #urody, cera, kolor, makijaż, oczy, pomadka, pomocy, szminka, typ urody, typy urody, włosy

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości