pytanie o podkład - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-01-30, 22:26   #1
mary_lou
Raczkowanie

kolor podkladu

Witajcie
Od dobrych kilku lat uzywam podkladow i zawsze mialam problem z doborem koloru.Mam bardzo jasna cere,na ktorej lubia pokazywac sie czerwone plamy ( najgorzej wygladaja zaczerwonione okolice nosa i ust .Wiec zawsze kupowalam podklady o kolorze porcelanowym ( jesli trzeba by okreslic czy maja rozowe czy bezowe zabarwienie to trzeba przyznac ze maja minimalnie zauwazalne rozowe).No i niestety po jakims czasie podklad zmienia kolor na rozowy chociaz na poczatku cera wyglada slicznie.(np.Colorstay Ivory).Nauczona tym doswiadczeniem sprobowalam z delikatnym bezem tzn najjasniejszy kolor w palecie(np.Lumene chyba Velvet Matt 01 albo w lecie Air Wear 16) ale wtedy cera staje sie zszarzala i jakby ziemista .Przymierzam sie do zakupu jakiegos podkladu bo aktualny skonczyl sie i naprawde jestem w kropce .Licze na Wasza pomoc !!!
ps.nie za bardzo chce stosowac zielony korektor/baze - bo krem ,podklad i odrobina pudru to juz dla mojej cery wystarczajaco duzo do zaakceptowania :P
pozdrawiam
mary_lou
mary_lou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-31, 02:09   #2
sistar
Gość

Re: kolor podkladu

Witaj
na ogol mam ten sam problem, bardzo jasna cera, i zero wyboru wsrod podkladow (nie licze wyzszej polki, bo nie orientuje sie w kolorystyce tych podkladow, gdyz kupuje je niezmiernie rzadko). Z Colorstay'a mialam 02 Buff, ale jak zeszla mi opalenizna to jednak jest za ciemny Ostatnio jednak dobralam sobie podklad, ktory i bardzo dobrze kryje, i ma odpowiedni dla mnie kolor. To Ideal Balance Loreala. Ocenialam go juz na wizazu, bo mialam wczesniej odcien 16 Beige Nu, byl dobry do lekko opalonej cery. Odcienia 15 unikalam przekonana, ze wpada w roz (czego unikam jak moge). Bardzo sie jednak pomylilam - to czysty bez, nie ma w nim nic rozowego. Sam podklad jest genialny, nie piszesz jaka masz cere, ale to jest podklad do cery mieszanej. Mnie sluzy doskonale. Bardzo polecam, warto chocby isc wyprobowac kolor.
Jasne kolorki (nawet bardzo jasne) ma tez wlasnie Lumene, jednak jakosc tych podkladow jak dla mnie dyskusyjna. Kiedys w czasach licealnych wydawaly mi sie swietne, jednak przy dzisiejszym wyborze naprawde sa na rynku lepsze.
Aha, i jeszcze jedno. Colorstay w starej wersji mial nieco ziemiste kolorki (mialam rowniez Buff), natomiast w nowej wersji z pompka kolorki sa duzo lepsze. Moze dlatego kolor wydawal ci sie ziemisty.
pozdrawiam
  Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-31, 16:09   #3
mary_lou
Raczkowanie

Witaj !!!
Dzieki za cenne uwagi.Swojego czasu bardzi sie napalilam na ten nowy Colorstay ale niestety najjasniejszy z palety (Buff 02) jest zdecydoanie za ciemny-nawet jesli go dobrze rozetre to widac ciemne plamy.Za swoich licealnych czasow tez uzywalam Lumene i wtedy calkiem bylam z niego zadowlona .Mam cere normalna ( w pewnym marginesem bledu) nie przetluszcza sie zbytnio i jedyne mankamenty to to zaczerwienienie no i troche rozszezone pory kolo nosa.A propos podkladow to bardzo fajny wydal mi sie nowy Color Adapt ale znow za ciemny grrrrr(warm almond) CZy aby ktoras z Wizazanek wie gdzie ( w PL oczywiscie ) mozna kupic kolory inne niz w dostepnej w Sephorze palecie (wiem z w GB mozna kupic jeszcze dwa jasniejsze ).CZy my jestesmy juz zaliczne do ludow srodziemnomorskich ze nawet jasnych kolor juz dystrybutorzy dla nas nie przewiduja???
Ponawiam swoje ptanie (moze SAm albo Agnieszka moga sie wypowiedziec ) jaki odcien (rozowawy czy bezowy) jest dobry dla cery z wyraznym rozowymi zaczerwieneniami zeby nie wygladac w bialym swetrze jak truskawka w smietanie ani jak przypruszona popiolem???
pozdrawiam
mary_lou
mary_lou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-02, 15:00   #4
sistar
Gość

aha, zapomnialam - swietny jasny kolor (Light Ivory) ma tez podklad w kompakcie Oriflame. I wcale nie rozowy. Natomiast nie moge go w pelni polecic, bo przy dluzszym uzytkowaniu troche wysusza skore. Ale moze tylko moja
  Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-09, 18:41   #5
iwmagda
Przyczajenie

GG do iwmagda
pytanie o podkład

własnie sie zarejestrowałam i to jest moje pierwsze pytanie do wizazanek wiec licze na wasza pomoc mam podklad, z ktorego jestem ( a w sumie bylam zadowolona)do tej pory; otóż mam wrażenie, że podład ściemniał, zrobił się nawet lekko różowawy a jestem posiadaczką dość jasnej cery i mnie to denerwuje. czy to jest normalne, czy może ja mam paranoje?? i ewentualnie jest na to jakaś rada...
z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam wszystkich, buziaczki!!!!
iwmagda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 13:52   #6
Super_Szklanka
Raczkowanie

Re: pytanie o podkład

hmmm może czas zmienić podkład na jakiś czas? Możliwe też, że cera Ci się sezonowo zmieniła. Często mi się tak zdarza ... Zwykle używam Ideal Balance jednak podczas zimy muszę używać podkładów do cery suchej. Jakiego podkładu używasz?
pozdrawiam
Super_Szklanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 14:06   #7
rodzyneczka
Przyczajenie

Super_Szklanka ma rację. W zimie cera blednie i robi się jaśniejsza, dlatego najlepiej zmienić podkład.
rodzyneczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-10, 15:02   #8
iwmagda
Przyczajenie

GG do iwmagda

zgadzam sie ze cera blednie zima, dlatego kupilam na zime max factora facefinity, bo w lecie uzywalam l'oreala air wear w kolorze ciemniejszym (wiadomo cera bardziej opalona to i ciemniejsza); obecny podklad przez jekies 2 miesiace , bo tyle go mam, byl bardzo dobrze dobrany, nawet momentami mialam wrazwenie ze jest za blady. teraz znowu odcina mi sie od szyi. wynika z tego ze znow musze zmienic na jasniejszy odcien.... hmmm , co 3 miesiace nowy podklad, nie podoba mi sie to ;(
iwmagda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-13, 11:03   #9
sergeevna
BAN stały

co z takim podkladem ?

kupilam sobie półprzezroczysty podkład firmy Clinique ,jest bardzo płynny , nie mam zielonego pojęcia jak go nakładać...ktos ma jakis pomysł ?
sergeevna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-13, 11:24   #10
MoniaK
Zakorzenienie

Re: co z takim podkladem ?

Ja proponuję łapkami podkład ładnie stopi się ze skórą pod wpływem ciepła. Np. najpierw na policzek nałóż kilka kropel i rozsmaruj/wklep. Osobiście nie lubię gąbeczek do nakładania (tym bardziej do płynnych) bo tworzą taką nienaturalną maskę. Nie wiem, może nie umiem się dobrze nimi posługiwać
MoniaK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-13, 11:44   #11
sergeevna
BAN stały

nio ja to samo mam jak uzywam gąbeczek :|
sprobuje łapkami tak jak mi polecilas
Juz go nalozylam ,ale robilam to kolistymi ,delikatnymi ruchami...moze z tym rozsmarowywaniem ,wklepywaniem bedzie lepiej
najbardziej martwi mnie to ze mam wrazenie ze podkreslil suchosc mojej skory :| dziwnie to wyglada...sa takie plamki...albo źle go rozsmarowalam...ble...wol e gęściejsze podklady ,np. GIVENCHY
sergeevna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-13, 11:51   #12
MoniaK
Zakorzenienie

Wypróbuj różne metody nakładania; sama dojdziesz do tego jak ci będzie najlepiej używać Ja wolę zdecydowanie płynne, mniej kryjące. Z gęstymi na twarzy czuję się jak w masce; zresztą najchętniej używam puderków sypkich i korektora i jest ok
MoniaK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-16, 15:42   #13
APOPLAW
Przyczajenie

jaki podkład cz kompakt-do cery tłustej skłonnej do krostek

polećcie jakis sprawdzony, lekki podkład- kompakt do b.tłustej buzi(strefa t) skłonnej czasami do krost.czy kupic coś aptecznego.czy są jakieś beztłuszczowe .na buzi mam niestety małe slady po tradziku. czym mozna to zamaskować?
APOPLAW jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-16, 20:09   #14
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Re: jaki podkład cz kompakt-do cery tłustej skłonnej do krostek

jeśli potrzebujesz czegoś mocniej kryjącego to :Coverderm Classic, lub Perfect Face ,Kryolan , ładnie rozprowadzają się też na skórze i mają ładne odcienie podkłady Gosh (jest wersja bardziejk kryjąca i nawilżające).

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-16, 20:22   #15
pitipel
Gość

Re: jaki podkład cz kompakt-do cery tłustej skłonnej do krostek

Na tłustej cerze bardzo dobrze sprawdza się też podkład Perfect Wear Avonu
  Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 10:53   #16
Ewar
Przyczajenie

kosmetyk podklad

droga pani Beato chcialabym sie dowiedziec i prosic pania o pomoc mam 32 lata mam cere biala jakiego podkladu moge uzywac do mojej cery pozatym mam slucha cere do tej pory urzywalam podkladu z erisa teraz mam po nim plamy niewiem juz co mam robic EWA
Ewar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 12:52   #17
joannach
Przyczajenie

GG do joannach
jaki podkład w ciepłej tonacji?

Jaki podkład możecie zaproponować dla jasnej karnacji (bladej) w tonacji ciepłej. Używam Max Factora Facefinity nr02 ivory. Jest dla mnie trochę za różowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
joannach jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 15:13   #18
gagatek
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do gagatek GG do gagatek Wyślij wiadomość przez Yahoo do gagatek
Re: jaki podkład w ciepłej tonacji?

Może Max Factora Lasting Performance nr 102, albo Revlona Colourstay Natural Makup nr O2 Buff, albo HR Doble Agent G/01.
gagatek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 15:26   #19
joannach
Przyczajenie

GG do joannach
Re: jaki podkład w ciepłej tonacji?

Max Factora Lasting Performance nr 102 jest tonacją zimną
joannach jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-03-04, 22:25   #20
Ewar
Przyczajenie

Re: kosmetyk podklad

czy jest ktos kto mi odpowie blagam
Ewar jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości