Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-01, 13:22   #1
MadameFedra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Wysypka na całym ciele-alergia?

Witam. 18 lutego, czyli 12 dni temu pojawiła się u mnie wysypka na całym ciele, bardzo swędząca. Były to takie malutkie czerwona plamki, które z czasem, na niektórych obszarach zlewały się w jedno ( np. na rękach, udach, pośladkach) Byłam już u 3 lekarzy i w końcu stanęło na tym, że to wysypka na tle alergicznym, po antybiotyku ( w 10 dniu brania antybiotyku się pojawiła) Dostałam tabletki przeciwalergiczne, ale nie widzę żadnej diametralnej poprawy. Jedynie po 6 dniach swędzenie troche ustąpiło ( tzn. nie swędziało tak bardzo, tylko od czasu do czasu) i kolor wysypki bardzo powolni zaczął blednąć. Niestety ta wysypka przybrała postać krostek, nie są wypełnione jakimś płynem, tylko po prostu są wypukłe. I teraz znowu od 2 dni zaczęły mnie bardzo swędzieć same łydki i stopy, tak jak na początku. Już sama nie wiem co mam zrobić. Czy to może być rzeczywiście wina tego antybiotyku? i tak długo trzyma ta wysypka? Czy może to jest wina tabletek antykoncepcyjnym, które zaczęłam przyjmować, ale wtedy wysypka by wyskoczyła na 22 dzień przyjmowania tych tabletek. Naprawdę, bardzo proszę o pomoc, albo chociaż o jakąś poradę.

Dodam, że wykluczyliśmy wszelkiego rodzaju reakcje na przyjmowany pokarm, nowy proszek, kosmetyk, itp.

Byłabym naprawdę wdzięczna za odzew.
MadameFedra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 22:16   #2
Milu Milu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 57
Dot.: Wysypka na całym ciele-alergia?

Niech zgadnę - uwielbiam naszych polskich lekarzy, którzy wykręcają się dupą na każdego pacjenta. No bo nic prostszego, jak powiedzieć: jak wysypka to alergia. Oczywiście diagnoza bez badania - nie zlecił żadnego badania, tylko ot tak se powiedział.

Ze szczerego serca Ci radzę - idź do 4-go lekarza i poproś o skiero na badania alergologiczne! W jakimś tam zakresie są na NFZ.

Inne znane mi przyczyny wysypek to: mega wielkie stany stresowe, zakażenie skóry pasożytami.

Potencjalnie może być to też skutek przyjmowania tabsów, ale taka reakcja występuje niesłychanie rzadko.
Jeśli brałaś długo antybiotyk bez osłony to też może być tego przyczyną.

Edytowane przez Milu Milu
Czas edycji: 2013-03-01 o 22:18
Milu Milu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 00:47   #3
Andriejewna
Zakorzenienie
 
Avatar Andriejewna
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: z puszki Pandory
Wiadomości: 5 016
GG do Andriejewna
Dot.: Wysypka na całym ciele-alergia?

Dokładnie, idź do następnego. I ja bym normalnie zapytała o świerzb większość kuźwa lekarzy z bożej łaski wmawia alergie a potem chodzi taki biedak i zaraża ludzi jak stwierdzi, że to nie to, to niech Ci dokładne powody poda
Nawet w radiu mówili, że sporo tego kuhestwa w tym roku w Pl.
__________________
Fetyszystka kocich stóp



Spełniam się w macierzyństwie
Roz
Dwa
Trzi
Cztyry



(Ej mam blog )
Andriejewna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 10:14   #4
izkaa78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 13
Dot.: Wysypka na całym ciele-alergia?

Witam, od 5 miesięcy walczę z pokrzywką, zdarza się, że do pokrzywki dochodzi opuchlizna oka, wargi, raz szyi. Mam zdiagnozowaną nadczonność tarczycy ale endokrynolog twierdzi, że nie ma to wpływu, alergolog za to twierdzi, że może mieć, zgłupiałam. Poprosiłam rodzinnego o receptę na lek przeciw pasożytom, wzięłam 2 serie Vermoxu, nic się nie zmieniło, 2 dni temu wzięłam pyrantelum i rano obudziłam się z zapuchniętą całą twarzą, ledwo widziałam na oczy. Badania nie wykazują nic ale w sumie nie muszą. Mam pytanie czy takie nasilenie objawów alergicznych po leku na pasożyty świadczy o tym, że były/są i część z nich po prostu padła wyzwalając z siebie toksyny, które to spowodowały czy absolutnie nie wiązać tego z taką reakcją?
izkaa78 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
alergia, antybiotyk, swędzenie, tabletki antykoncepcyjne, wysypka

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:37.

Wizaz.pl - Polityka poufności - Warunki dostępu - Góra



Ukryj