Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum z poradami lekarza dermatologa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-03-01, 12:22   #1
MadameFedra
Przyczajenie

Wysypka na całym ciele-alergia?

Witam. 18 lutego, czyli 12 dni temu pojawiła się u mnie wysypka na całym ciele, bardzo swędząca. Były to takie malutkie czerwona plamki, które z czasem, na niektórych obszarach zlewały się w jedno ( np. na rękach, udach, pośladkach) Byłam już u 3 lekarzy i w końcu stanęło na tym, że to wysypka na tle alergicznym, po antybiotyku ( w 10 dniu brania antybiotyku się pojawiła) Dostałam tabletki przeciwalergiczne, ale nie widzę żadnej diametralnej poprawy. Jedynie po 6 dniach swędzenie troche ustąpiło ( tzn. nie swędziało tak bardzo, tylko od czasu do czasu) i kolor wysypki bardzo powolni zaczął blednąć. Niestety ta wysypka przybrała postać krostek, nie są wypełnione jakimś płynem, tylko po prostu są wypukłe. I teraz znowu od 2 dni zaczęły mnie bardzo swędzieć same łydki i stopy, tak jak na początku. Już sama nie wiem co mam zrobić. Czy to może być rzeczywiście wina tego antybiotyku? i tak długo trzyma ta wysypka? Czy może to jest wina tabletek antykoncepcyjnym, które zaczęłam przyjmować, ale wtedy wysypka by wyskoczyła na 22 dzień przyjmowania tych tabletek. Naprawdę, bardzo proszę o pomoc, albo chociaż o jakąś poradę.

Dodam, że wykluczyliśmy wszelkiego rodzaju reakcje na przyjmowany pokarm, nowy proszek, kosmetyk, itp.

Byłabym naprawdę wdzięczna za odzew.
MadameFedra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-01, 21:16   #2
Milu Milu
Raczkowanie

Dot.: Wysypka na całym ciele-alergia?

Niech zgadnę - uwielbiam naszych polskich lekarzy, którzy wykręcają się dupą na każdego pacjenta. No bo nic prostszego, jak powiedzieć: jak wysypka to alergia. Oczywiście diagnoza bez badania - nie zlecił żadnego badania, tylko ot tak se powiedział.

Ze szczerego serca Ci radzę - idź do 4-go lekarza i poproś o skiero na badania alergologiczne! W jakimś tam zakresie są na NFZ.

Inne znane mi przyczyny wysypek to: mega wielkie stany stresowe, zakażenie skóry pasożytami.

Potencjalnie może być to też skutek przyjmowania tabsów, ale taka reakcja występuje niesłychanie rzadko.
Jeśli brałaś długo antybiotyk bez osłony to też może być tego przyczyną.

Edytowane przez Milu Milu
Czas edycji: 2013-03-01 o 21:18
Milu Milu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 23:47   #3
Andriejewna
Zakorzenienie

GG do Andriejewna
Dot.: Wysypka na całym ciele-alergia?

Dokładnie, idź do następnego. I ja bym normalnie zapytała o świerzb większość kuźwa lekarzy z bożej łaski wmawia alergie a potem chodzi taki biedak i zaraża ludzi jak stwierdzi, że to nie to, to niech Ci dokładne powody poda
Nawet w radiu mówili, że sporo tego kuhestwa w tym roku w Pl.

Spełniam się w macierzyństwie
Roz
Dwa
Trzi
Cztyry

(Ej mam blog )
Andriejewna jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
alergia, antybiotyk, swędzenie, tabletki antykoncepcyjne, wysypka

Nowe wątki na forum Dermatologia

Narzędzia