Jak przestaś obgryzac paznokcie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-03-08, 11:38   #1
raspberry_26
Przyczajenie

Jak przestaś obgryzac paznokcie ?

Chce w końcu przestac obgryzac paznokcie! Obgryzam już 8 lat i przez ten czas próbowałam chyba wszystkiego by skończyc z tym nałogiem i nic...
-malowałam paznokcie gorzkim lakierem i sprayem,na początku był nie dobry ale później ten smak mi nie przeszkadzał
-miałam tipsy ,ale też je zgryzłam
-przez długi czas nosiłam rękawiczki itd.
Zapuściłam już kilka razy paznokcie ,ale jak były długie to sie strasznie łamały (nawet odżywki nie pomagały) i wtedy do akcji wkraczały moje zęby ... :'(
Nie wiem co mam jeszcze zrobic by na lato miec śliczne długie pazurki
błagam dziewczyny napiszcie co zrobic ,bo ja jestem bez radna
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi
raspberry_26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 15:29   #2
FantaSy1
Raczkowanie

Dot.: Jak przestaś obgryzac paznokcie ?

nie rozumiem, potrafiłaś zapuścić paznokcie, nie obgryzać ich , a nie potrafisz przestać obgryzać tipsów ?

Ja mam/miałam odruch gryzienia boków paznokcia. Ale znalazłam sposób. Po prostu co 2-3 dni maluje paznokcie lakierem. I szkoda mi pięknych paznokci niszczyć zębami. Po 3 dniach jak wiem, że już i tak lakier jest stary i moge zacząć odruchowo wkładać łapy do buźki to zmywam i maluje na nowo, świeżo. Za każdym razem wymyślam ładne wzory, czy nowe lakiery tak bym nie miała sumienia ich niszczyć.

swoja droga oduczyłam się gryź paznokcie w podstawówce. Założyłam się z koleżanką, która pierwsza pokona nałóg. Wygrałam. Ona obgryza do tej pory a ma ponad 20 lat

swoją drogą to bardzo niehigieniczne obgryzać paznokcie. a feee ;P pomyśl nad tym ile zarazków czai sie pod paznokciem ;P

ed. a gorzki lakier jest okropny. Zawsze przy jedzeniu miałam go w ustach.
Moja młodsza kuzynka ''najadła sie''' go przy obiedze, potem cały dzień wymiotowała i bolał ja brzuch.

Edytowane przez FantaSy1
Czas edycji: 2013-03-08 o 15:30
FantaSy1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 19:01   #3
ewalucja
Zakorzenienie

GG do ewalucja

Tylko silna wola ci pomoże jeśli naprawdę tego chcesz to po prostu to zrób! zapisuj sobie codziennie w kalendarzu ze kolejny dzień nie obgryzałaś, nagradzaj się np po miesiącu itp. Wszystko siedzi w twojej głowie
ewalucja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 23:13   #4
sol11
Raczkowanie

Masakra mam ten sam problem!
Robię to chyba od dzieciństwa a ślub coraz bliżej,na szczęście paznokcie bedą zrobione.
Nie znam żadnego sposobu żeby przestać,wiem to okropne...
Trzymam za Ciebie i siebie kciuki
sol11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 23:26   #5
oth7
Przyczajenie

Też miałam problem z obgryzaniem przez całą podstawówkę i gimnazjum, aż na wakacjach przed pójściem do liceum zawzięłam się i z dnia na dzień przestałam obgryzać Już od 4 lat cieszę się ładnymi paznokietkami a wystarczyła silna wola. Zgadzam się z ewalucja, to wszystko siedzi w głowie
Żeby się nie łamały polecam odżywkę z JOKO, mi pomogła http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20...ardzajaca.html
oth7 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-09, 17:09   #6
Angel_00
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

w liceum zakochałam się w pięknych długich paznokciach pani w kolejce w sklepie i to była taka terapia szokowa jak porównałam nasze paznokcie ze sobą Od tej pory przestałam i jestem bardzo dumna z moich paznokci Są na tyle twarde i zadbane, że sporo osób myśli, że mam sztuczne

Angel_00 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 08:14   #7
vivinn
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez raspberry_26 Pokaż wiadomość
Ładne niekoniecznie znaczy długie
Zadbaj o skórki, odsuń je, nawilż. Nie zapuszczaj paznokci do nie-wiadomo-jakich długości, skoro się łamią. Piłuj równo z opuszkiem, smaruj kremami, oliwkami i stosuj odżywki. Piłuj szklanym pilnikiem i pilnuj by nigdy nie było żadnych zadziorów ani na paznokciach, ani na skórkach - żeby nic nie ciągnęło dłoni w stronę buzi
No i zgadzam się z Ewałucja - tylko silna wola
Stary 2013-04-19, 10:56   #8
Marewana
Raczkowanie

Hej Obgryzałam paznokcie przez 8 lat, potem miałam chwilę przerwy i w międzyczasie tak "podgryzałam" (w sensie, że nie juz w tak tragicznym stopniu jak kiedyś), a teraz od 2 lat nie gryzę w ogóle Gryzłam okropnie, do krwi, paznokcie mi sie odkształciły ( np. był wklęsły, a drugi wypukły). Do teraz mam pewne ciągoty do ruszania tych paznokci, co objawia się agresywnym wycinaniem skórek :P Co mogę Ci doradzić:
ja zaczęłam od starannego wycięcia skórek (bo odsuwanie patyczkiem nic mi nie dawało, przez to obgryzanie miałam strasznie zarośnięte skórki) i na to mleczny kolor, jedna warstwa ( ciut maskuje, a nie widać, że płytka jest nierówna jak pod kryjącym kolorowym lakierem). Potem regularnie zmywałam lakier co 2-3 dni, nakładałam żel na skórki i je odsuwałam, w razie potrzeby wycinałam (no niestety, ale przez to obgryzanie muszę wycinać) i nakładąłam nową jedną warstwę. Gdy się już zaczeły robic coraz dłuższe ( a wiadomo, to nie wyglądało dobrze) to zaczełam nakładac lakiery kryjące, np. beżowy (żeby dalej sie nie rzucał w oczy kształt) i piłowałam je na równo. I tak wyrównując i odsuwając skórki powoli doszło do tego, ze miały w miarę jednolity kształt i wtedy malowałam je kryjącym lakierem. Wtedy nie widać nierówności linii uśmiechu I tak od dwóch lat ani jedego dnia nie spędziłam bez lakieru/odzywki na paznokciach Linia uśmiechu się przesuneła i już moge używać niekryjących lakierów Zamieszczam zdjęcie dzisiejszych moich paznokci, nadal dażę do przesunięcia lini uśmiechu (i do ładniejszych skórek) Ale chcę Cie pocieszyć, że już nie widac tego, że były w takim stanie, tylko trzeba cierpliwości i wytrwalości Powodzenia
http://i47.tinypic.com/152l1u8.png
Marewana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-20, 07:50   #9
apows
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez raspberry_26 Pokaż wiadomość
Chce w końcu przestac obgryzac paznokcie! Obgryzam już 8 lat i przez ten czas próbowałam chyba wszystkiego by skończyc z tym nałogiem i nic...
-malowałam paznokcie gorzkim lakierem i sprayem,na początku był nie dobry ale później ten smak mi nie przeszkadzał
-miałam tipsy ,ale też je zgryzłam
-przez długi czas nosiłam rękawiczki itd.
Zapuściłam już kilka razy paznokcie ,ale jak były długie to sie strasznie łamały (nawet odżywki nie pomagały) i wtedy do akcji wkraczały moje zęby ... :'(
błagam dziewczyny napiszcie co zrobic ,bo ja jestem bez radna
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi
No to samo powinnaś powiedzieć ale psychologowi. Może to wyda Ci się smieszne, ale obgryzanie paznokci jest nałogiem, jest swego rodzaju odmianą tików nerwowych.
Udaj się do psychologa, na pewno Ci pomoże.
apows jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 17:49   #10
raspberry_26
Przyczajenie

Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi
raspberry_26 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości