Przesuszona skóra dłoni. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-03-17, 20:19   #31
201608010929
Konto usunięte

Dot.: Przesuszona skóra dłoni.

Ja polecam kremy z L'occitane, maść z wit. A. Najlepiej będzie, jeśli codziennie na noc nałożysz grubą warstwę kremu i założysz wełniane rękawiczki. I tak kilka razy pod rząd. Unikaj częstego moczenia dłoni, naczynia zmywaj w rękawiczkach. Jeśli masz dostęp do parafiny to korzystaj z niej 1-2 razy/ tyg, tylko nie zapomnij zastosować kremu pod parafinę. Na mpoim blogu opisałam jak powinien wyglądać prawidłowo przeprowadzony taki zabieg TUTAJ. Jeśli chcesz, to możesz też sięgnąć po maskę do dłoni: KLIK
201608010929 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 20:42   #32
pastelowy_usmiech
Raczkowanie

Tak jak koleżanka powyżej polecam Ci maść z witaminą A, zwłaszcza, że jest bardzo tania i kupisz w każdej aptece.

pastelowy_usmiech jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 22:47   #33
qatarynka
Raczkowanie

Ja polecam Ci krem Extra Soft z Eveline. ma witaminy w tym A o ktorej dziewczyny pisza i m.in. olejek z avocado. Na mnie działa super Drogi nie jest
Stary 2013-03-18, 12:13   #34
Puszyslawa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sylwcia88 Pokaż wiadomość
Podepnę się do pytania.

Na wierzchu moich dłoni, szczególnie okolice pomiędzy palcami, robi się taka grubsza warstwa skóry (wygląda jak zebrana, przesuszona skóra) w dodatku pęka. Wokół paznokci odstają mi przesuszone skorki i robi się taka grubsza warstwa skóry przy końcach paznokci. W niedługim czasie moje dłonie postarzały się o dobre kilkanaście lat. Nigdy wcześniej nie miałam problemu z dłońmi, czy znacie na to jakiś sposób?

Pozdrawiam
A że tak zapytam - zazwyczaj masz ciepłe, czy zimne dłonie?
Już wspominałam wcześniej o Isanie z mocznikiem do ciała. Uwielbiam go, bo poza nawilżaniem nie podrażnia mi skóry dłoni, a tak działa na nie większość kremów. Lubię jeszcze krem HiPP (taki dla dzieciaczków). Są w tubkach dwie wersje, kupiłam tą, która miała lepsze opinie na kwc. Miał robić za krem do twarzy, ale był za ciężki.

Kiedyś zrobiłam tak - zwilżyłam dłonie i wsmarowałam w nie trochę kwasu hialuronowego i olejku. Jakbyś miała takie specyfiki na zbyciu to możesz użyć. A jeżeli nie, to możesz spróbować posmarować nawet oliwą z oliwek. Nawet jeżeli nie pomoże, to raczej nie zaszkodzi.

Może chociaż trochę pomogłaby też zmiana mydła na jakieś delikatniejsze. Może nawet jakieś eko mydło w płynie, trzeba by tylko sprawdzić skład. Dziewczyny miały też rację co do zmywania naczyń. No i nie wolno wychodzić na dwór bez ciepłych rękawiczek.

Cytat:
Napisane przez aardbei77 Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nie ma to znaczenia, ale myślę, że zważając na okoliczności, mógłby to być olejek ze słodkich migdałów (który ma silne właściwości nawilżające).
Żaden olej nie ma właściwości nawilżających. Ale ten ze słodkich migdałów jest naprawdę fajny Dobry powinien być też np. jojoba.
Puszyslawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 12:32   #35
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Żaden olej nie ma właściwości nawilżających. Ale ten ze słodkich migdałów jest naprawdę fajny Dobry powinien być też np. jojoba.[/QUOTE]
...
przeważniej bardziej niz nawilżenia potrzeba dłoniom przywrócenia ich naturalnego płaszcza lipidowego,zmywanego kilka/kilkanaście razy dzienie detergentami.(podobnie jak odwodnionej skórze twarzy)Czyli dobry treściwy olej<jojoba jest za delikatna>pózniej dodatkowo krem z mocznikiem.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 20:09   #36
Liliixx2xx
Przyczajenie

ja też często mam taki problem, skóra jest tak sucha, spierzchnięta że zdarza się nawet ze pojawiają się takie malutkie pęknięcia, TRAGEDIA ale mam na to ratunek krem do rąk NIVEA SOS (ok 8 zł) jest po prostu boski
polecam !!!
Liliixx2xx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 15:39   #37
sylwcia88
Raczkowanie

"[QUOTE=Puszyslawa;39831239]A że tak zapytam - zazwyczaj masz ciepłe, czy zimne dłonie?
Już wspominałam wcześniej o Isanie z mocznikiem do ciała. Uwielbiam go, bo poza nawilżaniem nie podrażnia mi skóry dłoni, a tak działa na nie większość kremów. Lubię jeszcze krem HiPP (taki dla dzieciaczków). Są w tubkach dwie wersje, kupiłam tą, która miała lepsze opinie na kwc. Miał robić za krem do twarzy, ale był za ciężki. [...] "

Zazwyczaj mam ciepłe dłonie. Maści witaminowej już próbowałam, ale nic nie dała.

Edytowane przez sylwcia88
Czas edycji: 2013-03-19 o 15:41
sylwcia88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 11:51   #38
Emilcia_1616
Zakorzenienie

a co polecicie mojej mamie, ktora nie dosc ze ma suche dlonie to ma popekane? ale ruzdy sa naprawde glebokie kilku mm. niestety to przez jej prace
Stary 2013-03-20, 12:00   #39
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość
a co polecicie mojej mamie, ktora nie dosc ze ma suche dlonie to ma popekane? ale ruzdy sa naprawde glebokie kilku mm. niestety to przez jej prace
...
dokładnie to samo co juz było polecane,olej kokosowy,kremy z gliceryną,vitaminą a+e...no i kapiele z parafiny... na noc dodatkowo na to rękawiczki lateksowe/nitrylowe ...takim dłoniom potrzeba dodatkowej warstwy ochronnej,nie wystarczy samo nawilżanie....ale najważniejsza jest SYSTEMATYCZNOŚĆ,po każdym myciu krem/olej..to jest upierdliwe,ale nie ma innej rady.Nie wiem czy mama uzywa w pracy rękawiczek ochronnych? jeżeli tak to najlepiej beztalkowych..talk mega wysusza.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 20:02   #40
Olandia94
Raczkowanie

Ja na przesuszone dłonie używam glicerynowego kremu z eveline z kozim mlekiem

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości