jaki żel do cery tłustej/mieszanej ??? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-03-18, 08:07   #31
_karolkarz_
Raczkowanie

Dot.: jaki żel do cery tłustej/mieszanej ???

Cytat:
Napisane przez Denticoo Pokaż wiadomość
Polecam żele myjące Be beauty ( do kupienia w biedronce ) . Dobre były też Normaderm Vichy, Physiogel.
czy tyn biedronkowy nie wysusza wam twarzy?
_karolkarz_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 09:35   #32
miskowa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
no tak,tylko myjąc tak twarz,odtłuszczasz sobie i wysuszacz najbardziej trudne POTEM w pielęgnacji a NAJSZYBCIEJ się starzejące miejsca na twarzy...czyli okolice oczu...domyślam sie,że jesteś młoda i nie myslisz o tym jeszcze,ale to najszybsza droga,żeby podniszczyc skóre i utrwalic głębsze zmarchy,których teraz nawet nie widzisz gołym okiem...a potem zdziwko,że ooo skąd one się tam wzięłły w wieku dzwudziestu kilku lat.

Może się moja uwaga przyda innym dziewczynom...myslmy globalnie o pielęgnacji.Niestety to co zaniedbamy w młodym wieku zemści się na nas za kilka lat... Taki przykład: przyszłych problemów z nadmierną pigmentacją skóry i przebarwien posłonecznych ''nabawiamy się '' w wieku dziecięcym i młodzieńczym,jezeli nie dbamy o ochrone przeciwsłoneczną..wiecie jak potem cos takiego trudno zlikwidować? jeszcze nie wiecie...wszystko przed nami
Nie do końca się z tobą zgodzę. po to kupuję łagodne żele do mycia twarzy, które nie wysuszają, żeby móc nimi zmywać również oczy. Dbam o nawilżanie i odżywianie, bo jestem po 30. Skórę mam w dobrej kondycji i ponoć nie wyglądam na swój wiek, a co do zmarszczek, to nie mam ich tak wiele, porównując się z koleżankami w podobnym wieku. Nie rozumiem, dlaczego delikatny żel do mycia twarzy miałby "podniszczyć skórę", skoro został stworzony właśnie do czyszczenia i zmywania zabrudzeń.
miskowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 11:21   #33
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
Nie do końca się z tobą zgodzę. po to kupuję łagodne żele do mycia twarzy, które nie wysuszają, żeby móc nimi zmywać również oczy. Dbam o nawilżanie i odżywianie, bo jestem po 30. Skórę mam w dobrej kondycji i ponoć nie wyglądam na swój wiek, a co do zmarszczek, to nie mam ich tak wiele, porównując się z koleżankami w podobnym wieku. Nie rozumiem, dlaczego delikatny żel do mycia twarzy miałby "podniszczyć skórę", skoro został stworzony właśnie do czyszczenia i zmywania zabrudzeń.
.....
miskowa,łagodne żele sa jak najbardziej ok......ja jednak odpowiedziałam w kontekście zapytania autorki wątku...o żele do skóry TŁUSTEJ/mieszanej...a to już nie są łagodne żele na okolice oczu.(mimo,że może się wydawac,że nie czujesz przesuszenia na twarzy ogólnie,wystarczy zerknąć na skład INCI ile tam jest zazwyczaj substancji przeznaczonych strikte na problemy skórne,a często z salicylanami i agresywnymi detergentami i alkoholem,a to już w ogóle nie słuzy problematycznej cerze )najlepszy przykład paskudnego składu ;LRP Effaklar...oczywiście możesz myc czym chcesz jak lubisz...ale ktos inny po takim oczyszczaniu może miec nieliche problemy.
Hmmm....łatwiej też zapanować nad w miarę unormowaną skórą 30stki...niż młoda skórą z aktywnym trądzikiem,która zazwyczaj też jest nadwrażliwa i odwodniona,często własnie stan pogarsza nadmierne używanie kosmetyków przeznaczonych typowo dla cer tłustych/problematycznych.

wizażowo&pazurkowo

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-03-18 o 11:25
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 16:42   #34
hope1989
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Dlatego Normaderm jest moim zdaniem lepszy, też dobrze oczyszcza, ale nie przesusza
Hmmm skończy się Effaclar i skuszę się na Vichy
Czy znajdę może gdzieś starą wersje Normaderm?
hope1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 16:05   #35
_karolkarz_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez hope1989 Pokaż wiadomość
Hmmm skończy się Effaclar i skuszę się na Vichy
Czy znajdę może gdzieś starą wersje Normaderm?
cieżko chyba będzie, bo już jej dawno nie wiedziałam
Stary 2013-03-20, 13:44   #36
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _karolkarz_ Pokaż wiadomość
czy tyn biedronkowy nie wysusza wam twarzy?
Mnie nie wysusza
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 15:55   #37
hope1989
Raczkowanie

Cytat:
cieżko chyba będzie, bo już jej dawno nie wiedziałam
A podobno stara wersja lepsza... Trzeba będzie kupić nową i wypróbować.
Bynajmniej dziękuje za informację
hope1989 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 22:39   #38
_karolkarz_
Raczkowanie

Spróbuje ten z Biedronki, najwyżej oddam jakieś dobrej duszyczce

moi faworyci (żele), których nie zdradzam

1. Effaclar
2. Vichy
Stary 2013-03-22, 08:10   #39
kaaterina
Zadomowienie

Ja wczoraj tez ponownie kupilam biedronkowy bo ten, który miałam oddałam ojcu na spróbowanie no i kurcze, fajny jest. Przyjemnoscią użycia i skutecznością wygrywa u mnie z Clarinsem którego kończyłam.
kaaterina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 16:09   #40
_karolkarz_
Raczkowanie

Biedronkowy jest tani, wiec kupię i przetestuje.........można spróbować!!!
Stary 2013-03-29, 11:03   #41
Beata_Batumi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Moim zdaniem nie ma co przepłacać ze żel- ja używam od ok pół roku mydła biały wielbłąd- do tej pory jeszcze nie zużyłam 2 kostki- używam 2 razy dziennie do twarzy, do mycia rąk, pupki dziecka, zapierania plam... do żeli już nie wrócę bo to strata kasy... Polecam tez mycie buzi szmatką z mikrofibry- ładnie i dokładnie oczyszcza buzię, taki delikatny peeling.

Ten biedronkowy jest całkiem fajny, niedrogi bo kosztuje ok 5 zł ale szybciutko się kończy.

Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png

Edytowane przez Beata_Batumi
Czas edycji: 2013-03-29 o 11:05
Beata_Batumi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 13:56   #42
_karolkarz_
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie ma co przepłacać ze żel- ja używam od ok pół roku mydła biały wielbłąd- do tej pory jeszcze nie zużyłam 2 kostki- używam 2 razy dziennie do twarzy, do mycia rąk, pupki dziecka, zapierania plam... do żeli już nie wrócę bo to strata kasy... Polecam tez mycie buzi szmatką z mikrofibry- ładnie i dokładnie oczyszcza buzię, taki delikatny peeling.

Ten biedronkowy jest całkiem fajny, niedrogi bo kosztuje ok 5 zł ale szybciutko się kończy.
u mnie nawet bardzo delikatne mydełka powodują maskre. Początkowo sprawdzają się całkiem nieźle, ale w konsekwencji nie są dla mnie. Muślinowa chusteczka, peelingi enzymatyczne (2-3 razy na tydzień) i maseczki ( raz na 1-1,5 tygodnia)to dla mnie podstawa!!!!
Stary 2013-03-29, 14:50   #43
paula689
Rozeznanie

GG do paula689 Send a message via Skype™ to paula689

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
ja polecam cleanance z avene, kosztuje trochę ponad 30zł, ale warto. Najlepszy moim zdaniem.

Z innych, to vichy normaderm (ale trochę przesusza na dłuższą metę), albo effaclar LRP, niezła była też zielona bioderma
http://www.e-apteka-niezapominajka.p...ry-200-ml.html - 200ml za 20 zł.

Zapuszczam włosy
35-40-45-50-55-60-65
paula689 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 15:23   #44
Falabella
Zakorzenienie

Iwostin Purritin. Mam go od kilku dni, ale skład sugeruje dobre oczyszczenie. Nie podrażnia wrażliwej skóry - minusem jest nieco dziwny zapach.
Ma świetne oceny na KWC - lepsze niż Avene i LRP, a jest sporo tańszy. Butla z dozownikiem ma 300ml, a do umycia wystarczy odrobina, koszt to jakieś 30zł.

Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 10:50   #45
ksenawojowniczka
Raczkowanie

Cytat:
....
robi nie robi..nie o to chodzi w tym wątku,Kolezanka ma tłusta skórę więc najodpowiedniejsze dla niej jest i tak domycie jej wodą i delikatnym środkiem,sam micel nie wystarczy do codziennej pielęgnacji,mozna sobie nim przetrzeć skóre rano zamiast toniku,lub zmyc pierwsza warstwe makijażu,ale i tak wieczorne porządne oczyszczenie jest najważniejsze.
Miceralny zamiast toniku też nie bo nie ma właściwości przywracających odpowiednie PH skórze...
Micelarny taki podstawowy zastępuje jedynie wodę, czyli zbiera brud, nic więcej.

Ważne jest to abyś w ogóle zweryfikowała czy masz tłustą skórę, bo może być tak, że błyszczy Ci się strefa T z przesuszenia, a wtedy skóra produkuje o wiele wiecej łoju i dlatego się błyszczymy, zweryfikuj to u kosmetologa, dermatologa lub u doradców do spraw pielęgnacji, gdzie można zrobić to bezpłatnie. Dobiorą Ci też wtedy kosmetyki

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość

A jakie składniki aktywne, odżywcze i witaminy ma to mydło? Bo po co myć czymkolwiek co nic nie daje oprócz uczucia świeżości?! Wywalona kasa, nawet 5 zł...

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Cytat:
u mnie nawet bardzo delikatne mydełka powodują maskre. Początkowo sprawdzają się całkiem nieźle, ale w konsekwencji nie są dla mnie. Muślinowa chusteczka, peelingi enzymatyczne (2-3 razy na tydzień) i maseczki ( raz na 1-1,5 tygodnia)to dla mnie podstawa!!!!
Mydełka przede wszystkim przesuszają twarz, więc przy delikatnej skórze nie wolno ich używać, wypróbuj sobie albo delikatne mleczko albo piankę, koniecznie po tym użyj toniku (aby przywrócić odpowiednie PH skórze), a później kremu.

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
.....
miskowa,łagodne żele sa jak najbardziej ok......ja jednak odpowiedziałam w kontekście zapytania autorki wątku...o żele do skóry TŁUSTEJ/mieszanej...a to już nie są łagodne żele na okolice oczu.(mimo,że może się wydawac,że nie czujesz przesuszenia na twarzy ogólnie,wystarczy zerknąć na skład INCI ile tam jest zazwyczaj substancji przeznaczonych strikte na problemy skórne,a często z salicylanami i agresywnymi detergentami i alkoholem,a to już w ogóle nie słuzy problematycznej cerze )najlepszy przykład paskudnego składu ;LRP Effaklar...oczywiście możesz myc czym chcesz jak lubisz...ale ktos inny po takim oczyszczaniu może miec nieliche problemy.
Hmmm....łatwiej też zapanować nad w miarę unormowaną skórą 30stki...niż młoda skórą z aktywnym trądzikiem,która zazwyczaj też jest nadwrażliwa i odwodniona,często własnie stan pogarsza nadmierne używanie kosmetyków przeznaczonych typowo dla cer tłustych/problematycznych.

Sama prawda
Stary 2013-08-14, 10:59   #46
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

[QUOTE=ksenawojowniczka;42 257737]Miceralny zamiast toniku też nie bo nie ma właściwości przywracających odpowiednie PH skórze...
Micelarny taki podstawowy zastępuje jedynie wodę, czyli zbiera brud, nic więc
....
do końca się nie zgodze,bo jak myjesz buzie środkiem nie natuszającym ph to nie ma czego przywracać,ja nie używam toników tylko hydrolatów...więc to z ph nie ma nic wspólnego...zwykłe mydło,żel z slsem oczywiście h naruszy..dlatego ważne jest żeby poszukać czegos łagodniejszego...pozatym napisałam,że rano można nim przetrzeć buzie zamiast innego ''mycia''

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-14, 14:56   #47
sistermorphine
Rozeznanie

vichy normaderm. ostatnio wyczaiłam fajną promocję w aptece - 35 zł za żel i tonik.

sistermorphine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 10:39   #48
ksenawojowniczka
Raczkowanie

[QUOTE=dark01;42257956]
Cytat:
Napisane przez ksenawojowniczka Pokaż wiadomość
Miceralny zamiast toniku też nie bo nie ma właściwości przywracających odpowiednie PH skórze...
Micelarny taki podstawowy zastępuje jedynie wodę, czyli zbiera brud, nic więc
....
do końca się nie zgodze,bo jak myjesz buzie środkiem nie natuszającym ph to nie ma czego przywracać,ja nie używam toników tylko hydrolatów...więc to z ph nie ma nic wspólnego...zwykłe mydło,żel z slsem oczywiście h naruszy..dlatego ważne jest żeby poszukać czegos łagodniejszego...pozatym napisałam,że rano można nim przetrzeć buzie zamiast innego ''mycia''
Chodziło mi o użycie toniku po myciu twarzy tzn np po umyciu żelem i spłukaniu wodą.
Stary 2013-08-20, 10:39   #49
Beata_Batumi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Moim zdaniem żel/ mydło czy inny wynalazek ma za zadanie umyć twarz, nie zauważyłam po tysiącu specyfikach żadnej różnicy, czy to tańszy czy droższy, po mydełku mam czystą buzię gotowa do dalszych zabiegów, u mnie to tylko krem ( mydło- nie zwykłe toaletowe za 1 zł, ale typu biały jeleń czy biały wielbład- są polecane do pielęgnacji niemowląt, osób o skórze alergicznej, po porodzie do hig intymnej to chyba i do tłustej cery się nadaja) Moim zdaniem te żele to tylko napędzany marketing, ale niech każdy używa co uważa. Co więcej, moja młodsza siostra też kombinowała jak koń pod góre (miałą zaskórniki), wypróbowała metodę z wizazu0 mycie buzi szmatką z mikrofibry i szarym mydlem i buzię ma piękną!

Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 20:00   #50
kasienkuu
BAN stały

Sama mam skórę mieszaną i wiem dokładnie jak działają kosmetyki typu vichy czy te biedronkowe, nie macie wrażenia , że są chwilowe. Tak naprawdę przesuszają mocno skórę , która zaczyna się bronić i wydalać potem jeszcze wiecej sebum. Ja uważam ze jedynym sposobem na wyleczenie się z niedoskonałości i poprawę stanu skóry są kosmetyki naturalne, a dokładnie zamiast żelu mydełko eko , potem jakiś hydrolat potem jakiś olejek i skóra zaczyna pracować, a nie tak jak w przypadku kosmetyku chemicznego- który ją zwyczajnie rozleniwia ...
POLECAM
mydła allepo , z pomidorów (isla-sklep)
olejki - z liścia laurowego, mega śmierdziuch hehe( na obszary zajętę trądzikiem, wypryskami), na dzień i na noc - olej z czarnego kminu.
Pozdrawiam!
kasienkuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-06, 14:16   #51
sylwia0411
Przyczajenie

Czy możecie mi pomoc i poweidziec mi gdzie moge kupic kosmetyki z firmy Effaclar tylko do cery MIESZANEJ bo jak na necie widze tylko do cery tłustej lub wrazliwej
sylwia0411 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-10, 18:18   #52
frogrenouille
Przyczajenie

Również polecam żel Ziaja med kuracja lipidowa fizjoderm żel oczyszczanie, demakijaż do skóry alergicznej, atopowej, wysuszonej

wiem, że piszesz, że masz cerę tłustą/mieszaną, ale jednym z poważniejszych błędów w pielęgnacji takiej cery jest stosowanie kosmetyków wysuszających. Często cera jest tłusta, bo tak naprawdę jest przesuszona i próbuje kompensować przesuszenie, produkując za dużo sebum. Warto stosować kosmetyki jak najbardziej neutralne i normalizujące. Ten żel taki właśnie jest.
frogrenouille jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 09:51   #53
madziula_86
Przyczajenie

Effeclar jest dobry, ale też bardzo dobre są kosmetyki do cery trądzikowej polskiej firmy irena eris (te apteczne mają chyba nazwę pharmaceris - do cery trądzikowej są koloru zielonego).
madziula_86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 16:47   #54
Zzziajana
Rozeznanie

Przede wszystkim należy uważnie czytać etykietki, bo to na nich jest napisane do jakiego typu cery są przeznaczone kosmetyki i tym się kierować. Jeśli nie masz uczulenia na jakieś konkretne składniki powinnaś wypróbowywać kosmetyki na własnej skórze, żeby znaleźć te odpowiednie dla siebie
mikroREKLAMA
Ziaja
Codzienna pielęgnacja z Ziaja. Kosmetyki nawet 40% taniej niż w drogerii!

Ta reklama pokazywana jest pod 723 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Zzziajana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-17, 13:29   #55
iwonna_87
Przyczajenie

Fajne i niedrogie są kosmetyki Nivea. Jest cała seria do cery mieszanej i tłustej (zielone opakowania z tego co pamiętam). Ja już "wyrosłam" z tej cery i teraz raczej stawiam na nawilżanie niż matowienie, ale jak używałam to byłam bardzo zadowolona.
iwonna_87 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości