Jaki to rodzaj cery? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-03-15, 12:09   #31
pomelo87
Przyczajenie

Dot.: Jaki to rodzaj cery?

Jejku, dziewczyny wiecie, że ja nie miałam pojęcia, że tłusta cera może być równocześnie odwodniona? Przewertowałam internet i rzeczywiście - mam cerę tłustą odwodnioną. Okazuje się, że przez cały czas źle ją pielęgnowałam stosując matujące kremy do cery mieszanej i tłustej.

Agnieszka,
do mycia twarzy używam płynu micelarnego przeznaczonego do każdego rodzaju cery, więc chyba okey? Wyczytałam, że krem Tołpa Hydrativ cieszy się dobrą opinią, więc go wypróbuje.
Co myślicie o Belissie Hydro, może mi pomóc?
pomelo87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:15   #32
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pomelo87 Pokaż wiadomość
Jejku, dziewczyny wiecie, że ja nie miałam pojęcia, że tłusta cera może być równocześnie odwodniona? Przewertowałam internet i rzeczywiście - mam cerę tłustą odwodnioną. Okazuje się, że przez cały czas źle ją pielęgnowałam stosując matujące kremy do cery mieszanej i tłustej.

Agnieszka,
do mycia twarzy używam płynu micelarnego przeznaczonego do każdego rodzaju cery, więc chyba okey? Wyczytałam, że krem Tołpa Hydrativ cieszy się dobrą opinią, więc go wypróbuje.
Co myślicie o Belissie Hydro, może mi pomóc?
Myślę, że nie zaszkodzi micelarny i krem Belissy hydro nie stosowałam, ale był tu gdzieś wątek na jej temat- na kosmetycznym. Najważniejsze byś dostarczała skórze dużo wody- w postaci czystej, soków, herbat ziołowych/ owocowych, a mało kawy, herbaty czarnej
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 12:51   #33
malamyszka20
Zadomowienie

Hej mam podobny problem do twojego. Tzn. wydaje mi sie ze moja cera jest mieszana ale az takiej roznicy pomiedzy strefa T i policzkami nie ma, wiec nie wiem czy mozna ja zaliczyc do mieszanej i czy mam ja pielegnowac jak mieszana. Na policzkach moja cera jest wrazliwa, natomiast w strefie T mam duzo zaskornikow ale swiecenie sie nie jest az tak wielkie. Dodam ze mam 27 lat. Moja pielegnacja wyglada a raczej wygladala nastepujaco i zaraz napisze dlaczego wygladaLA:
- rano: uzywam kremowego zelu do mycia twarzy firmy Neutrogena (jak dla mnie jest ok,nie wysusza mojej skory i jest delikatny), nastepnie aplikowalam emulsje Oley z SPF 15 i byla to emulsja przeciwzmarszczkowa na dzien, ale odstawilam ja. Nie wiem co zrobilo mi wielka krzywde na buzi, czy to byla ta emulsja czy fluid ktory mi strasznie wysuszyl cere ( Maxfactor), w kaazdym bardz razie odstawilam te 2 kosmetyki i teraz poszukuje dobrego kremu na dzien najlepiej z filtrem, zmienilam tez flid na Revlon Colorstay
-wieczorem : zmywam makijaz mleczkiem Garnier tym takim bezalkohilowym i bezzapachowym, myje twarz zelem Neutrogena i aplikuje krem na noc regenerujacy Nivea - calkiem dobry,aczkolwiek troche ciezki

Takze jak narazie poszukuje odpowiedniej pielegnacji mojej cery. Podejrzewam,ze dbalam o nia niewlasciwie - do pewnego zcasu uzywalam tylko kremu jaki popadl w moje rece i to bylo tyle Wiec teraz metoda prob i bledow musze znalesc odpowiednie kosmetyki,ktore moja cera bedzie lubila. Najlepsze sa oczywiscie te apteczne,ale niestety drogie.

Dodam ze robie tez peeling 1 w tyg
malamyszka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 14:43   #34
201711281122
Konto usunięte

Największy błąd jaki można popełnić to wyłączne matowanie tłustej skóry Matowienie działa odwrotnie do zamierzonego efektu. Przede wszystkim nawilżaj!
201711281122 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 15:14   #35
pat101
Przyczajenie

mam podobny problem.skóra jest sucha i podrażniona, jednocześnie są krostki, wągry... kosmetyki do skóry suchej powodują, że zaczynam się przetłuszczać, zaostrzają się niedoskonałosci. kosmetyki do skóry z niedoskonałosciami zaostrzają wysuszenie.wypróbowalam już setki kosmetykow. rezultaty nawet jesli sa, to krótkotrwałe.dermatolog przepisał tetrysal, bo uznał,że to trądzik wieku dorosłego.nie pomogło.hormony sa w porzadku-badałam, nie biorę zadnych leków hormonalnych.lat mam 27. szczęśliwie istnieją podkłady, choć dobranie odpowiedniego do aktualnego stanu cery nie jest latwe dlatego mam ich niezła kolekcję.
jaki to typ cery?jakie kosmetyki stosować?
pat101 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 16:02   #36
201607040946
Konto usunięte

Tak, też mam mieszaną i odwodnioną, przede wszystkim nawilżanie! Skórze brakuje wody, nie lipidów.
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 19:23   #37
malamyszka20
Zadomowienie

W jaki sposob nawilzac cere? napewno jakis dobry krem, ale oprocz tego?
malamyszka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 19:27   #38
201711281122
Konto usunięte

Dobre maseczki Dużo pij!
201711281122 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 13:27   #39
Agnieszka987
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pat101 Pokaż wiadomość
mam podobny problem.skóra jest sucha i podrażniona, jednocześnie są krostki, wągry... kosmetyki do skóry suchej powodują, że zaczynam się przetłuszczać, zaostrzają się niedoskonałosci. kosmetyki do skóry z niedoskonałosciami zaostrzają wysuszenie.wypróbowalam już setki kosmetykow. rezultaty nawet jesli sa, to krótkotrwałe.dermatolog przepisał tetrysal, bo uznał,że to trądzik wieku dorosłego.nie pomogło.hormony sa w porzadku-badałam, nie biorę zadnych leków hormonalnych.lat mam 27. szczęśliwie istnieją podkłady, choć dobranie odpowiedniego do aktualnego stanu cery nie jest latwe dlatego mam ich niezła kolekcję.
jaki to typ cery?jakie kosmetyki stosować?
Może masz skórę mieszaną/tłustą, a przy tym bardzo wrażliwą. Kup sobie żel myjący może najpierw bez SLS np. Ziaja med kuracja antybakteryjna (nie zaostrza mi krostek, ale je łagodzi) lub Purritin Rehydrin- do cery tłustej a wysuszonej, albo łagodny http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,12...ra-wersja.html)

Drugiego nie testowałam, ale nie sugerowąłabym się komentarzem, ponieważ żele nie są od tego by zmywać podkład, tusz i szminkę

Do tego jakiś delikatny krem nawilżający, beztłuszczowy Zajrzyj na KWC.
Agnieszka987 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
typ urody

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości