Zawody w branży kosmetycznej:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-03-15, 19:39   #1
AnaTaJedyna
Przyczajenie

Question

Zawody w branży kosmetycznej:)

Hej... Mam trochę specyficzne pytanie. Czym różni się praca kosmetyczki od wizażystki? Czy jest zawód manikiurzystki? Po jakiej szkole jest kosmetyczka? Liczę na fachowe odpowiedzi

Edytowane przez AnaTaJedyna
Czas edycji: 2013-03-15 o 19:42
AnaTaJedyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 13:03   #2
201607111632
Konto usunięte

Dot.: Zawody w branży kosmetycznej:)

Cytat:
Napisane przez AnaTaJedyna Pokaż wiadomość
Hej... Mam trochę specyficzne pytanie. Czym różni się praca kosmetyczki od wizażystki? Czy jest zawód manikiurzystki? Po jakiej szkole jest kosmetyczka? Liczę na fachowe odpowiedzi
Postaram się odpowiedzieć na tyle, na ile jestem w stanie

Praca kosmetyczki polega na pielęgnacji skóry, wykonywaniu zabiegów oczyszcząjących, upiększających, depilacji, masażu twarzy, wykonywaniu henny / depilacji / brwi , zagęszczanie rzęs, makijaż permanentny itp.

Natomiast wizażystka to osoba, zajmująca się wizerunkiem i wyglądem naszej twarzy - wszelki makijaż, ślubny, okolicznościowy, codzienny, czy na sesje zdjęciowe.

Manikiurzystka jak sama nazwa wskazuje zajmuje się dłońmi, wykonuje zabiegi na paznokciach, także je maluje i ozdabia, przedłuża.

Kosmetyczka może być po studium kosmetycznym ( tytuł technik usług kosmetycznych) lub kosmetolog po studiach wyższych licencjackich lub /i magisterskich ( licencjonowany kosmetolog lub magister kosmetologii)

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.
201607111632 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 12:06   #3
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

..
dodam,że wizażystka może również wykonywac henne,depilacje,niewielki e zabiegi przygotowujące skórę pod makijaż....jak również kosmetyczka mająca zdolności plastyczne może wykonywac makijaże.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 20:07   #4
roxann89
Raczkowanie

Witam, czy myślicie że nie posiadając zdolności plastycznych do rysowania itp można zostać wizażystką? Nie mam problemu z wykonywaniem różnych makijaży na sobie ale nie wiem jak będzie z malowaniem innych osób. Od dawna noszę się z zamiarem zapisania na jakiś kurs makijażu ale zewsząd słyszę że tylko osoby uzdolnione plastycznie mają szanse w tym zawodzie...
roxann89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 20:45   #5
ellish
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez roxann89 Pokaż wiadomość
Witam, czy myślicie że nie posiadając zdolności plastycznych do rysowania itp można zostać wizażystką? Nie mam problemu z wykonywaniem różnych makijaży na sobie ale nie wiem jak będzie z malowaniem innych osób. Od dawna noszę się z zamiarem zapisania na jakiś kurs makijażu ale zewsząd słyszę że tylko osoby uzdolnione plastycznie mają szanse w tym zawodzie...
nie wiem, to chyba zalezy.
Ja np komplenie nie mam zdolnosci manualnych i nie robie henny/manicure/pedicure czy makijazu.
Nie chwytam sie tego, bo wiem, ze nie zrobie to tak jak klient by chcial i jak ja bym tego chciala.

Natomiast moja siostra - pieknie rysuje, zawsze miala do tego zdolnosci.
I mimo, iz nie ma nic wspolnego z kosmetologia, robi makijaze, paznokcie. I slicznie jej to wychodzi.

Moze wiec rzeczywiscie jednak trzeba sie urodzic z tymi zdolnosciami...
ellish jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości