Zniszczone paznokcie i skórki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-12-09, 19:24   #31
ulka_1980
Przyczajenie

Dot.: Zniszczone paznokcie i skórki

Ostatnio bardzo często wycinałam sobie skórki i niestety tak nieumiejętnie, że przez to strasznie porysowałam sobie paznokcie. Teraz są słabe i strasznie się łamią. Stosuję odżywki ale póki co nic to nie daje.
Stary 2015-12-09, 20:46   #32
ziarko3
Raczkowanie

Chyba zaczęła mi się odklejać płytka paznokcia od palca na środkowym palcu Zastanawiam się co robić, używałam odżywki Sally Hansen hard as nails bo koszmarnie rozdwajały mi się paznokcie, a jeden pękał wzdłuż... w końcu po dwóch miesiącach się polepszyło na rozdwajających się, ale doszedł ten z odchodzącym paznokciem... doczytałam że ta odżywką która mam zawiera formaldehyd, tylko w jakiejś innej formie i też może być szkodliwy.

Teraz moje pytanie, co ja mam zrobić z tymi paznokciami? Kilka razy dziennie od tych dwóch miesięcy olejuję paznokcie, używam witaminy A itd, jak zmywam lakier to przez dzień czy dwa nie maluję odżywką żeby paznokcie odpoczęły. Ale na dłuższą metę muszę je utwardzać odżywką bo się znowu połamią, tylko nie wiem czy taki lekko odchodzący paznokieć można malować czymkolwiek? On jest i połamany i odrywa się od skóry tragedia.
Niech mi ktoś pomoże, myślałam że już jest lepiej z moimi paznokciami a tu takie coś.. dodam że ten paznokieć mnie lekko boli, a reszta teraz zaczęła ale nie wiem czy sobie tego nie wmawiam z paniki :P
ziarko3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 15:42   #33
wiosnula
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Cheerockee Pokaż wiadomość
O, dziękuję. W sumie z lakierów SH byłam zawsze zadowolona. Skoro Tobie trzyma się tak długo może warto spróbować. Liczę na to, że tak będzie
nie bez znaczenia jest tu fakt, że mam "dobre" paznokcie do malowania, twarde, wsparte odpowiednią pielęgnacją nie rozwarstwiają się, nie łamią. natomiast na ten topcoat SH namówiłam już moją siostrę i przyjaciółkę - mają zupełnie inne paznokcie, miękkie, łamliwe, raczej nie są w stanie zahodować długich. trwałość manicure z tym topcoatem może u nich nie wynosi aż tydzień, ale na pewno ok. 4-5 dni. W dodatku ten topcoat nadaje piękny blask paznokciom, wyglądają jak hybrydy.

mega chwalę ten produkt wszędzie, ale niewiele jest takich kosmetyków, których używam niezmiennie od min. 7 lat i wciąż jestem z nich bardzo zadowolona.
wiosnula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 14:50   #34
emilia33
Raczkowanie

ja ostatnio zrezygnowalam z odzywek w formie lakierow bo nic nie dawaly kupilam sobie teraz tabletki najpierw zwykly skrzyp a teraz oeparol i pomaga. tez sprobujcie dziewczyny
emilia33 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 20:21   #35
vericious
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez emilia33 Pokaż wiadomość
ja ostatnio zrezygnowalam z odzywek w formie lakierow bo nic nie dawaly kupilam sobie teraz tabletki najpierw zwykly skrzyp a teraz oeparol i pomaga. tez sprobujcie dziewczyny
Dziewczyny a słyszeliście w ogóle o olejowaniu paznokci? Jeśli nie to zapraszam na wątek o takim właśnie dbaniu o paznokcie. Osobiście robię to od 2 miesięcy i poprawa 100%.

"Jeśli większość ma rację – jedzmy g***o. Miliony much nie mogą się mylić."
W. Łysiak
vericious jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-17, 17:52   #36
LittleRosa
Raczkowanie

A próbowałyście tego elektronicznego pilnika Scholla? Ja miałam problem z lewą dłonią, bo nie dość, że mi się rozdwajały, to jeszcze miałam nie wiadomo dlaczego brzydko pofałdowaną płytkę (byłam nawet u lekarza, ale nic nie stwierdził i ponoć taka moja "uroda" :/). No i spiłowywałam to sobie pilnikiem, ale zostawały ryski i niezbyt fajnie wyglądało. Na Mikołaja "dostałam" (ja wybrałam, a Luby sfinansował) właśnie ten pilnik i już po dwóch użyciach jestem zadowolona. Płytka jest gładziusieńka jak wiecie co no i nie trwa to wieki (a tego się bałam). Fajny jest też ten ich olejek, bo ma siemię lniane, którego też wcześniej używałam. A jeśli chodzi o olejowanie, to zaraz poczytam, bo do tej pory słyszałam tylko o olejowaniu włosów to jest dopiero historia życia - jak wylałam sobie pół buteleczki olejku rycynowego na włosy i nie mogłam go przez pół dnia zmyć :-P no nic nie pomagało.. stałam nad wanną i płakałam nad własną głupotą miałam nawet czarne myśli, żeby się obciąć na łyso, ale ostatecznie płyn do mycia naczyń załatwił olejek na cacy :-P Będę wnukom opowiadać :-P
LittleRosa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 15:01   #37
Darkana
Raczkowanie

Ja ostatnio widziałam ten pilnik od scholla w rossmannie na promocji ze 170 na 130 . Idealnie na świąteczny prezent dla mamy czy siostry Sama zamierzam go kupić mojej mamie mam nadzieje że się ucieszy
Darkana jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości