Worki pod oczami a czerwona szminka. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-03-19, 19:20   #1
body_language
Raczkowanie

Worki pod oczami a czerwona szminka.

Witajcie, od dłuższego czasu przymierzam się do zaczęcia używania czerwonej szminki. Jednak mam spore cienie pod oczami i zawsze gdy próbowałam pomalować usta na jakiś intensywny kolor miałam wrażenie, że worki widoczne są jeszcze bardziej. Jaka jest między tym zależność? Może kluczem jest odpowiedni odcień? Proszę o odpowiedź.
body_language jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 19:35   #2
Noodle Soup
Zadomowienie

Dot.: Worki pod oczami a czerwona szminka.

Nakładasz coś jeszcze na twarz? Jak dla mnie przy mocnych, wyrazistych kolorach cera powinna być idealna - koloryt zrównoważony, wszelkie niedoskonałości zatuszowane, również cienie pod oczami. Jeżeli nie ma się cery idealnej, trzeba radzić sobie makijażem. Więc podkład lub korektor to mus przy mocnych ustach, inaczej całość nie wygląda dobrze, niedoskonałości się uwidaczniają, a całość wygląda na... "niedorobioną".

Ja korzystam z mocnych kolorów i nie zauważyłam zależności, ale tak jak pisałam wyżej, staram się, by cały makijaż był dopracowany i tuszuje cienie pod oczami.
Noodle Soup jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 19:51   #3
classic_chic
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 3

Jeśli do cieni pod oczami dołożysz intensywne usta to porażka gwarantowana. Jeśli chcesz wyglądać olśniewająco, zainwestuj w dobrze kryjący korektor oraz płatki pod oczy i dopiero później podbijaj świat czerwienią ust
classic_chic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 20:04   #4
body_language
Raczkowanie

Nie mam żadnych problemów z cerą. Żadnych pryszczy i krost. Jedynym problemem są cholerne cienie, które są genetyczne. Byłam u dermatologa i nie ma na to rady. Korektory w nieznacznym stopniu to retuszują. Nie wiem czy jest taki który poradzi sobie z moimi workami.
body_language jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 00:31   #5
ThinkOrange
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez body_language Pokaż wiadomość
Nie mam żadnych problemów z cerą. Żadnych pryszczy i krost. Jedynym problemem są cholerne cienie, które są genetyczne. Byłam u dermatologa i nie ma na to rady. Korektory w nieznacznym stopniu to retuszują. Nie wiem czy jest taki który poradzi sobie z moimi workami.
To sproboj pod normalny korektor dac korektor o kolorze brzoskwiniowym, ktory podobno niweluje niebieskofioletowe odcienie
ThinkOrange jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 11:19   #6
zlotarybbka
Raczkowanie

Bardzo lubię czerwone odcienie szminek - i kiedyś nie zdawałam sobie sprawy, jak okropnie wygląda to w połączeniu z cieniami pod oczami (a mam je spore, też genetyczne ). Dzisiaj patrzę na stare zdjęcia i załamuję ręce, że sobie taką krzywdę robiłam, heh.

Dobry korektor pod oczy to podstawa, ja korzystam z kamuflażu artdeco i naprawdę daje radę (niektóre dziewczyny narzekają, że trochę za ciężki, ale u mnie ani się nie wałkuje, ani nie jest zbyt tłusty... i dobrze się stapia ze skórą) - musisz "po prostu" znaleźć dobry kosmetyk pod oczy dla siebie, pokombinować z odcieniami i wszystko będzie ok
zlotarybbka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 03:32   #7
Konsystencja
Raczkowanie

Odcień pomadki także ma znaczenie- jeśli jest źle dobrany, to podkreśli wszystko to, co chciałabyś ukryć. Możesz zrobić analizę kolorystyczną- to pomoże Ci wybrać odpowiednie dla Ciebie kolory, w tym odcienie czerwieni, w których będzie Ci dobrze
No i oczywiście podstawą jest zakrycie na początku wszystkich niedoskonałości- w Twoim wypadku cieni pod oczami.
Stary 2013-03-21, 15:33   #8
ThinkOrange
Zadomowienie

Lisa Eldridge ma na swoim kanale filmik o noszeniu czerwonej szminki: ,,ultimate guide to red lips" o ile dobrze pamiętam
Tam poleca odcienie szminek i mówi co i jak
ThinkOrange jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 13:08   #9
onanowaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Noodle Soup Pokaż wiadomość
Nakładasz coś jeszcze na twarz? Jak dla mnie przy mocnych, wyrazistych kolorach cera powinna być idealna - koloryt zrównoważony, wszelkie niedoskonałości zatuszowane, również cienie pod oczami. Jeżeli nie ma się cery idealnej, trzeba radzić sobie makijażem. Więc podkład lub korektor to mus przy mocnych ustach, inaczej całość nie wygląda dobrze, niedoskonałości się uwidaczniają, a całość wygląda na... "niedorobioną".

Ja korzystam z mocnych kolorów i nie zauważyłam zależności, ale tak jak pisałam wyżej, staram się, by cały makijaż był dopracowany i tuszuje cienie pod oczami.
zgadzam się w 100%

If the food don't kill ya , the service will.
onanowaa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości