[MĘŻCZYZNA] Problemy skórne, które nie dają mi spać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-03-21, 13:07   #1
goral09
Przyczajenie

Angry

[MĘŻCZYZNA] Problemy skórne, które nie dają mi spać

Witam serdecznie,
Mam 22 lata i jestem mężczyzną z pewnymi problemami skórnymi. Ten wątek założyłem z dwoma problemami:

1. Po pierwsze, nie mogę znaleźć odpowiedniego kosmetyku do/przed/po goleniu. Zaraz po goleniu na skórze wyskakują mi takie oto przebarwienia, ropniaki itd. Z tego powodu nie mogę się nigdy dokładnie ogolić, bo gdy dokładniejsze kolenia tym więcej tego syfu wyskakuje. Próbowałem już wielu kosmetyków, od żeli po kremy itd. Zdjęcia:
http://imageshack.us/photo/my-images...321125239.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images...321125251.jpg/

2. Problem nr 2 to dziwne 'chrostki' na nogach. Wydaje mi się, ze mam je w miejscach cebulek włosów. Nie przeszkadza to ale też nie wygląda zbyt estetycznie. Nie wydaje mi się aby były to efekty przepocenia gdyż regularnie, codziennie biorę prysznice. Zdjęcia:
http://imageshack.us/photo/my-images...321125149.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images...321125208.jpg/

Proszę o pomoc gdyż cokolwiek co do tej pory robiłem nie pomagało. Pozdrawiam.
goral09 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 13:05   #2
agacio
Zadomowienie

Dot.: [MĘŻCZYZNA] Problemy skórne, które nie dają mi spać

Polecam szczerze maszynkę elektryczną mój mąż miał taki sam problem który znikł wraz z zakupem maszynki elektrycznej. Jeśli chodzi o golenie maszynką jednorazowego użytku słyszałam aby
1. zmiękczyć zarost odpowiednim preparatem (pianka, krem, żel)
2. Golić się najpierw z włosem a później pod włos
3. co 2 pociągnięcia płukać maszynkę pod bierzącą wodą
4. do każdego golenia używać nowej maszynki

Jeśli chodzi o nogi wydaje mi się (ale pewna nie jestem) że to rogowacenie okołomieszkowe. Lepiej niech ktoś jeszcze się wypowie.

Jeśli to to, co piszę zakup balsam do ciała z 20% mocznikiem, albo 2% kwasem salicylowym, albo z masłem shea, d- panthenolem czy alantoiną. Systematycznie wykonuj peelin ciała 1 - 2 razy w tygodniu, kup w drogerii albo przygotuj peeling kawowy (przepis znajdziesz w internecie).

Ale tak jak piszę są to moje przypuszczenia.

literakomaniaczka

Mój wątek wymiankowy zapraszam
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733577

27
agacio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 13:21   #3
goral09
Przyczajenie

agacio, dziękuję za odpowiedź. Próbowałem golić się maszynką elektryczną jednak, jak wiadomo, nie jestem w stanie ogolić się nią dokładnie. Może to być kwestia maszynki, może jakaś droższa/lepsza zdałaby tutaj zadanie.
Tak jak polecasz, zmiękczam zarost, często płuczę maszynkę oraz ją zmieniam. Zmiana maszynki co jedno golenie to drogie rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt, że muszę golić się co 2gi dzień. Zakup droższej maszynki elektrycznej aby stwierdzić, że to nie jest rozwiązanie to też niezbyt dobre dla mnie wyjście.

Co do problemu z pryszczami na skórze, wypróbuję peeling kawowy. Dzięki za odpowiedź
Stary 2013-03-22, 21:17   #4
Rainberry
Dracarys!

Podobno to się dzieje, kiedy ma się twardy zarost i/lub stępioną maszynkę. Musi być naprawdę ostra. Słyszałam też, że stosowanie zimnej wody przy goleniu pomaga.
Stary 2013-03-22, 23:45   #5
goral09
Przyczajenie

Zimnej? ja z kolei zacząłem ostatnio przed goleniem robić sobie okłady ręcznikiem maczanym we wrzątku. Nie wiem czy nie pogarszam sprawy ale wyczytałem gdzieś, że zmiękcza to zarost. Maszynek używam drogich, bo gillette z 5cioma ostrzami.
Stary 2013-03-23, 12:28   #6
Rainberry
Dracarys!

Cytat:
Napisane przez goral09 Pokaż wiadomość
Zimnej? ja z kolei zacząłem ostatnio przed goleniem robić sobie okłady ręcznikiem maczanym we wrzątku. Nie wiem czy nie pogarszam sprawy ale wyczytałem gdzieś, że zmiękcza to zarost. Maszynek używam drogich, bo gillette z 5cioma ostrzami.
Wiesz co, zainwestuj w brzytwę albo maszynkę na żyletki. Wydatek jednorazowy, a sprawa by się rozwiązała. I po goleniu zimną wodą przemyj, bo wtedy wszystko się w skórze zamyka i kurczy. Żadnego wrzątku!! I dobry żel/piankę do golenia, najlepiej do skóry wrażliwej - potrzymaj chwilę, zanim zaczniesz pracę maszynką.
Stary 2013-03-25, 15:04   #7
goral09
Przyczajenie

Brzytwa? Żyletki? Nie zabiję się takim zestawem? Żyletki są lepsze niż zwykła maszynka? Czy tam nie ma 5-ciu żyletek?
Odpowiedz

Tagi
golenie pryszcze skóra

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości