Cera sucha - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-03-24, 10:39   #1
ink29
Raczkowanie

Cera sucha

Cześć
Mam strasznie suchą skórę. Na czole strasznie schodzi mi skóra. Nie wygląda to dobrze. Smarowała kremem nawilżając , używałam szczoteczki do usuwania martwych skórek. Niestety krem nie pomaga ;( Są jakieś domowe sposoby, aby mogła doprowadzi skórę do pięknego i gładkiego stanu ?Jak mogę zaradzić przesuszaniu się skóry ?
ink29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 10:49   #2
Adelajda84
Wtajemniczenie

Dot.: Cera sucha

Mam podobnie.Uzywałam juz miliona różnych kremów,robie peelingi,oczyszczam skóre a mimo to mam stoperczące suche skórki.Dodam,że ja mam skóre skłonną do przetłuszczania i tak zaraz po myciu-maks do 3 godz skóra sucha z widocznymi skórkami a póżniej ociekiająca tłuszczem.
Obecnie uzywam 2 kremów,oba perfecty-na dzień do skóry mieszanej-świetny,skóra po nim jest matowa,ale nie ściągnięta i na noc krem z wit c po którym swiece sie jak psu j....a i mam wrażenie,ze tylko zapycha mi pory.

Było 90 kg
Jest 59 kg /-31 kg
Adelajda84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 12:41   #3
ewalucja
Zakorzenienie

GG do ewalucja

Miałam kiedyś podobny problem. Mi pomogły maseczki z miodu i oliwy na buzie, smarowanie tym kremem<KLIK>, na noc mieszam go jeszcze z olejkiem arganowym. A pijesz dużo płynów?
ewalucja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 15:59   #4
kosmetyczka1825
Przyczajenie

Witam. Jeśli masz suchą skórę to najlepiej do złuszczania używać peelingu enzymatycznego ponieważ sucha skóra jest bardziej wrażliwa na uszkodzenia a także na większe wysuszenie , po przeczytaniu twojego problemu myślę, że jeśli będziesz robić peeling enzymatyczny raz w tygodniu a po peelingu maseczkę z serka homogenizowanego z witamina A i E która możesz kupić w kropelkach w aptece to pomoże.
Przepis na maseczkę: jeden serek homogenizowany waniliowy, 3 krople witaminy A i E , 1 żółtko (bez białka) wszystko wymieszać i położyć na oczyszczona buzię jesli chcemy uzyskać efekt opalenizny to dodać sok z marchewki świeżo wyciśnięty z jednej marchewki.Pozdrawiam
kosmetyczka1825 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 20:40   #5
ink29
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ewalucja Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś podobny problem. Mi pomogły maseczki z miodu i oliwy na buzie, smarowanie tym kremem<KLIK>, na noc mieszam go jeszcze z olejkiem arganowym. A pijesz dużo płynów?
Otóż właśnie piję dużo płynów. A dlaczego pytasz ?

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:38 ----------

Cytat:
Napisane przez kosmetyczka1825 Pokaż wiadomość
Witam. Jeśli masz suchą skórę to najlepiej do złuszczania używać peelingu enzymatycznego ponieważ sucha skóra jest bardziej wrażliwa na uszkodzenia a także na większe wysuszenie , po przeczytaniu twojego problemu myślę, że jeśli będziesz robić peeling enzymatyczny raz w tygodniu a po peelingu maseczkę z serka homogenizowanego z witamina A i E która możesz kupić w kropelkach w aptece to pomoże.
Przepis na maseczkę: jeden serek homogenizowany waniliowy, 3 krople witaminy A i E , 1 żółtko (bez białka) wszystko wymieszać i położyć na oczyszczona buzię jesli chcemy uzyskać efekt opalenizny to dodać sok z marchewki świeżo wyciśnięty z jednej marchewki.Pozdrawiam
Dziękuję Mam nadzieję , że pomoże. A na ile minut maseczka ma być na twarzy?

Edytowane przez ink29
Czas edycji: 2013-03-24 o 20:43
ink29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 22:13   #6
toughlikedaddy
Przyczajenie

do natłuszczania chyba najlepiej stosować oliwkę albo inne kosmetyki stworzone na bazie oliwki
toughlikedaddy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 22:18   #7
JOANNA16
Zakorzenienie

też mam ten problem
aktualnie używam krem la roche posay toleriane ultra dobry jest super nawilża, nie za tłusty

polecam ttex SVR xerial 5 ten jest tłustszy ale również super

z normalnych.... tanszych nie znalazłam jeszcze odpowiedniego dla siebie

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości