Lanolina w kremie - jak poskromić zapach owcy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-08-09, 01:33   #1
villete
Zakorzenienie

Lanolina w kremie - jak poskromić zapach owcy?

Piszę, bo zrobiłam pierwszy raz krem, proporcje były bardziej "na oko", ale wyszedł naprawdę świetny krem. Miała być to bomba nawilżająca i spełnia swoje zadanie. Użyłam do niego: bazy kremowej, d-pantenolu, oleju z awokado, oleju ze słodkich migdałów, rozpuszczone płatki masła kakaowego, kwas hialuronowy, hydrolat aloesowy i właśnie nieszczęsną lanolinę. Rozpuściłam ją w jednym naczyniu w kąpieli wodnej wraz z płatkami masła kakaowego, użyłam do tego jedną łyżeczkę, a nie zużyłam całej fazy olejowej. Mimo tego zapach przebija się i aplikowanie kremu naprawdę nie jest przyjemne.

Więc proszę o pomysł jak się pozbyć tego zapachu, co go może zneutralizować. Następnym razem użyję zapewne minimalnej ilości albo całkowicie zrezygnuję z lanoliny, jeśli nie znajdę na to sposobu, bo zapach owcy naprawdę mnie odrzuca.

wymiana
villete jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 08:27   #2
narjia
Zakorzenienie

Dot.: Lanolina w kremie - jak poskromić zapach owcy?!

Cytat:
Napisane przez villete Pokaż wiadomość
Piszę, bo zrobiłam pierwszy raz krem, proporcje były bardziej "na oko", ale wyszedł naprawdę świetny krem. Miała być to bomba nawilżająca i spełnia swoje zadanie. Użyłam do niego: bazy kremowej, d-pantenolu, oleju z awokado, oleju ze słodkich migdałów, rozpuszczone płatki masła kakaowego, kwas hialuronowy, hydrolat aloesowy i właśnie nieszczęsną lanolinę. Rozpuściłam ją w jednym naczyniu w kąpieli wodnej wraz z płatkami masła kakaowego, użyłam do tego jedną łyżeczkę, a nie zużyłam całej fazy olejowej. Mimo tego zapach przebija się i aplikowanie kremu naprawdę nie jest przyjemne.

Więc proszę o pomysł jak się pozbyć tego zapachu, co go może zneutralizować. Następnym razem użyję zapewne minimalnej ilości albo całkowicie zrezygnuję z lanoliny, jeśli nie znajdę na to sposobu, bo zapach owcy naprawdę mnie odrzuca.
Może po prostu dodaj kropelkę olejku eterycznego? Ja bym tak zrobiła.
Stary 2011-08-09, 17:12   #3
karola_d
Raczkowanie

Dot.: Lanolina w kremie - jak poskromić zapach owcy?!

trzeba dodać olejek eteryczny czy jakiś pachnący olej np. śliwkowy alboew. hydrolat o intensywnym zapachu ; )
karola_d jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości