Moje tragiczne pazurki :( Same zobaczcie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-03-26, 19:17   #1
olivia992
Przyczajenie

Exclamation

Moje tragiczne pazurki :( Same zobaczcie...

Cześć ..

Zdałam soie sprawę jaką wizytówką są pazurki.. A moje wyglądjaą tragicznie... Pomóżcie mi je rtować!

Macie dla mnie jakieś specyfiki czy jak ? Jak wyrównać to różowe żeby było dłuższe ?
Jak je doprowadzić do porządku ? Najlepiej jakieś kuracje domowe...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC08292.jpg (68,8 KB, 244 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC08293.jpg (60,9 KB, 137 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC08297.jpg (68,3 KB, 227 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC08298.jpg (83,9 KB, 389 załadowań)
-walczę z wągrami, zaskurniakami i bliznami
-nie wyciskami 25 dni.

Wszystko od 1.04-30.04

Trzymajce za mnie kciuki!
olivia992 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 19:42   #2
ameliar
Zadomowienie

Dot.: Moje tragiczne pazurki :( Same zobaczcie...

Cytat:
Napisane przez olivia992 Pokaż wiadomość
Cześć ..

Zdałam soie sprawę jaką wizytówką są pazurki.. A moje wyglądjaą tragicznie... Pomóżcie mi je rtować!

Macie dla mnie jakieś specyfiki czy jak ? Jak wyrównać to różowe żeby było dłuższe ?
Jak je doprowadzić do porządku ? Najlepiej jakieś kuracje domowe...
Przede wszystkim zadbaj o skórki. Nie jestem zwolenniczką wycinania ale nie obejdzie się bez tego u Ciebie. Skórki smaruj oliwką. Może być jakaś odżywcza specjalna do paznokci jak i zwykła do ciała.
Następnie opiłuj je by wszystkie były równe, a nie każdy z innej parafii.
Polecam odżywkę do paznokci: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,45...-paznokci.html
mi ładnie odratowała pazurki.

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" Paulo Coelho
(maj 2010-...)

ameliar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 21:37   #3
olivia992
Przyczajenie

Ok

Będę wcierać oliwkę rano i wieczorem + rano i wieczorem kremik z garniera
Mysłałąm też nad tą odrżywką http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,75...ja.html&next=1 Co o niej myślicie ? A może stosować na zmianę z tamtą ?

A maczanie mazurkó z oliwie z oliwek i cytryny ? Pomaga słyszłam że tak ale jakoś wierzyć mi się nie chce :P
Teraz chcę cały czas obcinać paznokcie na prost i odsówać skórki. JAki preparat do skóek polecacie ? A i lepiej obcianać cyz piłować pazurki ?

Przepraszam za błędy ale mam popsutą klawiature :/
-nie wyciskami 25 dni.

Wszystko od 1.04-30.04

Stary 2013-03-27, 06:31   #4
mysiaczeq
Rozeznanie

bez przesady z tymi paznokciami, sa gorsze rzeczy na swiecie ;/ po prostu zaniedbane i tyle. polecam zel do odsuwania skorek z eveline, odzywke eveline 8w1, odsun wytnij skorki, opiluj pazury wg pozadanego ksztaltu naloz odzywke i bedzie cacy

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 07:23   #5
vivinn
Zakorzenienie

Cytat:
Ok

Będę wcierać oliwkę rano i wieczorem + rano i wieczorem kremik z garniera
Mysłałąm też nad tą odrżywką http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,75...ja.html&next=1 Co o niej myślicie ? A może stosować na zmianę z tamtą ?
Uwielbiam tę odżywkę i polecam Pomogła podnieść się moim paznokciom po latach obgryzania.
Musisz delikatnie wyciąć skórki i poodcinać wszystkie zadziorki. Ale naprawdę delikatnie! - tylko martwą część, żadne tam do krwi czy bólu
Kup szklany pilnik. Raz, że ponoć zmniejsza rozdwajanie, dwa - po prostu dobrze się nim piłuje.
Dalej: na razie nie nadasz im jednakowego kształtu, bo są za krótkie. Dopóki nie odrosną, skup się na tym, żeby nie były kanciaste, a wolny brzeg miał taki opływowy kształt
'Różowa część', nazwijmy ją łożyskiem, przyrośnie wtedy, gdy będzie miała do tego możliwości, czyli kiedy będziesz nosiła dłuższe pazurki i nie 'odklejała' łożyska od paznokcia, np zbyt energicznie czyszcząc paznokci. Wtedy powoli, ze wzrostem paznokcia, łożysko będzie się wydłużać
A jak już zapuścisz paznokcie, pilnuj ich długości, każdy jeden nie powinien być innej, bo to po prostu brzydko wygląda.
Stary 2013-03-27, 09:55   #6
olivia992
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez vivinn Pokaż wiadomość
Uwielbiam tę odżywkę i polecam Pomogła podnieść się moim paznokciom po latach obgryzania.
Musisz delikatnie wyciąć skórki i poodcinać wszystkie zadziorki. Ale naprawdę delikatnie! - tylko martwą część, żadne tam do krwi czy bólu
Kup szklany pilnik. Raz, że ponoć zmniejsza rozdwajanie, dwa - po prostu dobrze się nim piłuje.
Dalej: na razie nie nadasz im jednakowego kształtu, bo są za krótkie. Dopóki nie odrosną, skup się na tym, żeby nie były kanciaste, a wolny brzeg miał taki opływowy kształt
'Różowa część', nazwijmy ją łożyskiem, przyrośnie wtedy, gdy będzie miała do tego możliwości, czyli kiedy będziesz nosiła dłuższe pazurki i nie 'odklejała' łożyska od paznokcia, np zbyt energicznie czyszcząc paznokci. Wtedy powoli, ze wzrostem paznokcia, łożysko będzie się wydłużać
A jak już zapuścisz paznokcie, pilnuj ich długości, każdy jeden nie powinien być innej, bo to po prostu brzydko wygląda.
Dziękuję Wam wszystkim
A co do łożyska To czytałam dziś, że żeby się "wydłużyło" znaczy urosło należy cały czas piłować pazurki jak najdalej można (Ale bez bulu i nie do krwi) To o co z tym chodzi ? Mam je piłowac do końca czy poczekać aż urosną i tak je delikatnie piłować ?

A skórki ? Czyli mam je wyciąć ? hmm.. a nie lepiej je odsunąć ? Miałamm zamiar kupić ten krem/żel http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19...ex.html&next=1

Proszę o radę
-nie wyciskami 25 dni.

Wszystko od 1.04-30.04

Stary 2013-03-27, 11:42   #7
nefty
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję Wam wszystkim
A co do łożyska To czytałam dziś, że żeby się "wydłużyło" znaczy urosło należy cały czas piłować pazurki jak najdalej można (Ale bez bulu i nie do krwi) To o co z tym chodzi ? Mam je piłowac do końca czy poczekać aż urosną i tak je delikatnie piłować ?

A skórki ? Czyli mam je wyciąć ? hmm.. a nie lepiej je odsunąć ? Miałamm zamiar kupić ten krem/żel http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19...ex.html&next=1

Proszę o radę
Matko jedyna właśnie na odwrót
Nie piłować na zero, czyli zostawiać trochę wolnego brzegu (biała końcówka) i nie gmerać po spodem Wtedy jest szansa, że przyrosną.

Możesz odsuwać, ale jeśli masz bardzo narośnięte na płytkę to będą po tym sterczeć i zanim się złuszczą to możesz je zadzierać niechcący a to tylko gorzej. Wytnij delikatnie, tak jak Viv mówi. Potem - jak będą ogarnięte, to już sobie tylko odsuwaj.

Edycja: Przyglądam się Twoim pazurkom i tak żeby nie było: ten "wałeczek" skórki, który masz wokół paznokci, mam taki sam. Tego faktycznie nie musisz wycinać, no ja bym nie wycinała tylko mocno nawilżała i odsuwała. Taka uroda paznokci. Ale zadziorki to już koniecznie - powycinaj delikatnie.

Edytowane przez nefty
Czas edycji: 2013-03-27 o 11:45
nefty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 14:52   #8
jowitazz
Raczkowanie

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,44...itaminami.html <--- polecam Ci tę odżywkę do skórek.
I tak jak ktoś napisał odżywkę Eveline 8w1 na przemian z Eveline SOS dla kruchych i łamliwych paznokci. Oliwka kosztuje ok 8 zł, a SOS dla kruchych i łamliwych paznokci 10,49 zł.

Na pocieszenie powiem, że miałam o wiele gorsze paznokcie. Obgryzałam je z 10 lat aż w końcu powiedziałam stop. Nadal nie wyglądają tak jakbym chciała, ale jest o wiele lepiej.
jowitazz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 16:29   #9
Majowa Rosa
Rozeznanie

U mnie zadziałały:
* "oliwienie" przede wszystkim (oliwa z olivek, olej rycynowy, alterra papaja i inne oleje, zwłaszcza na noc)
* zapuszczanie i malowanie (ja używam podkładu Inglota, ale możesz dać jakąś polecaną odżywkę)

Czego nie robię:
* nie skubię, nie wycinam i nie usuwam w żaden sposób skórek, amen.
Odsuwam je tylko w olejowej kąpieli i staram się nie ciapać po nich lakierami. Moim zdaniem to działa , patrz foto, zmiana po 5 miesiącach olejowania: klik klik

Polecam lekturę wątku "sposoby babuni na zdrowe i mocne paznokcie" , dla mnie był inspiracją do dbania o paznokcie (w połączeniu z galerią Annulki, oczywiście).

Majowa galeria z różą w tle

Majowa Rosa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 19:51   #10
olivia992
Przyczajenie

Ok dostosuję się.
Dziś zaczełam łykać tabletki na pazurki, włosy, skóre itp.

Teraz spiłowałam je idealnie do łożyska zeby miała zdrowe, świeże
Tak się zastanawiam, czy najpierw zacząć kuracje domowymi sposobami czy codziennie nakładać odżywkę a na to te domowe sposoby :P

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Hmm.. a co myslicie o tym ? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,52...-paznokci.html Zamiast x2Eveline ?
-nie wyciskami 25 dni.

Wszystko od 1.04-30.04

Stary 2013-03-31, 22:04   #11
agaszak
Zakorzenienie

Cytat:
Ok dostosuję się.
Dziś zaczełam łykać tabletki na pazurki, włosy, skóre itp.

Teraz spiłowałam je idealnie do łożyska zeby miała zdrowe, świeże
Tak się zastanawiam, czy najpierw zacząć kuracje domowymi sposobami czy codziennie nakładać odżywkę a na to te domowe sposoby :P

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Hmm.. a co myslicie o tym ? http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,52...-paznokci.html Zamiast x2Eveline ?
Hej ja regenerum używam własnie do skórek. Po pomalowaniu regenerum odsuwam je drewnianym patyczkiem. Nie mam skórek ani zadziorków. 2 pieczenie na jednym ogniu
agaszak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 10:58   #12
olivia992
Przyczajenie

O super! Niestety pytałam już w 2 aptekach i nie mają ://
Jutro czy popojutrze pójde do kolejnych 2 jak nie to zamówie przez internet
-nie wyciskami 25 dni.

Wszystko od 1.04-30.04

Stary 2013-04-02, 12:38   #13
annkar93
Raczkowanie

Lepiej najpierw domowe sposoby, a później odżywkę, gdyż ta tworzy powłokę na Twoich paznokciach i marne szanse, że cokolwiek się przez nią przebije Ja tak przynajmniej robię ^^
Stary 2013-04-03, 12:34   #14
thecieniu
Raczkowanie

Moim zdaniem w ogóle nie ma sensu kombinowac z odżywką. Paznokcie wyglądają na zdrowe, szkoda by było, gdyby się np. wysuszyły od Eveline. Wystarczy o nie zadbać choćby "domowymi" sposobami i będzie super
Tak jak było napisane - zostawiaj trochę białej końcówki i nie grzeb pod spodem, to różowa cześć będzie miała szansę się wydłużyć, ale to długo trwa, więc cierpliwości Smaruj regularnie skórki i płytkę paznokcia oliwką, oliwą z oliwek lub olejkiem rycynowym - co Ci bardziej podpasuje. Krem do rąk możesz wybrać jakiś z keratyną i też wmasowywać w paznokcie. Odsuwaj regularnie skórki drewnianym patyczkiem. Piłuj szklanym lub papierowym pilniczkiem, tak aby były równe i tego samego kształtu i odpowiedniej wielkości.
Przede wszystkim trzeba czasu Powodzenia!
Stary 2013-04-04, 13:05   #15
annkar93
Raczkowanie

Potwierdzam, sama się przekonałam, że wcieranie olejku rycynowego i nie grzebanie pod paznokciami wydłuża płytkę Widzę to na swoich paznokciach, choć spektakularnych efektów nie ma, bo dopiero się "ogarnęłam" jakiś... miesiąc temu :P Skórki też oczywiście mają dużo do powiedzenia w wyglądzie całego paznokcia, więc jak najbardziej trzeba o nie zadbać
Stary 2013-04-05, 09:55   #16
Sorbet
Zadomowienie

Nie masz tragicznych paznokci, trochę pielęgnacji, odpowiednie piłowanie i za rok będziesz miała płytkę jak ta blogerka:
http://ewalucja.blogspot.com/2013/03...ci-filmik.html
Kilka filmików o paznokciach ma też na yt RedLipstickMonster oraz aliczkaa.
Skórek nie wycinaj - skóra sama się zregeneruje, pilnuj się i nie drap tych zadziorów przy kciuku. Skórki lekko odpychaj ręcznikiem po kąpieli. Staraj się nie używać metalu podczas robienia mani. Kup w aptece maść z wit.A, kosztuje...5zł? Mnie ona bardzo służy. Wysmaruj nią grubszą warstwą paznokcie i skórki podczas oglądania filmu, a potem resztę wetrzyj w dłonie.

Edytowane przez Sorbet
Czas edycji: 2013-04-05 o 10:02
Sorbet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 19:17   #17
paula1109
BAN stały

polecam odżywkę eveline diamentową,po pierwszym użyciu paznokcie twarde i szybko rosną
paula1109 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-14, 23:04   #18
agaspol01
BAN stały

spam

Edytowane przez frauhelga
Czas edycji: 2013-04-15 o 22:15
agaspol01 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości