Cera tłusta, mieszana, nieskalsyfikowana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-01-24, 18:04   #1
makemecoffe
Przyczajenie

Unhappy

Cera tłusta, łuszcząca się.

Od bardzo dawna mam problemy z cerą, która niby jest tłusta, jednak okropnie się łuszczy. W dodatku wszystkie te niedoskonałości i wyskakujące mi cały czas pryszcze, pogarszają wygląd mojej twarzy. Najgorsze są policzki, nos i okolice nosa, kiedy nakładam odrobinę pudru, niby wtedy moja cera nie wydaje się taka czerwona, jednak przez te łuszczenie myślę, że wygląda to jeszcze gorzej. Próbowałam już kremów nawilżających, peelingów, toników oczyszczających... żadnej większej różnicy, a zważając na okres zimowy... gorzej być nie może. Mam nadzieję, że będziecie w stanie mi coś poradzić
makemecoffe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 19:53   #2
antunka
Zakorzenienie

Dot.: Cera tłusta, łuszcząca się.

Prawdopodobnie niedostatecznie nawilżasz twarz. To częsty błąd przy tłustej cerze. Wszyscy myślą, że jak tłusta to trzeba wysuszać a zapominają o nawilżaniu. Kup dobry najlepiej apteczny krem nawilżający (polecam Cetaphil lipoaktywny) i stosuj jak najczęściej. Mi to pomaga a też jestem posiadaczką tłustej cerze, która ciągle prosi o więcej nawilżania

Cel I: 6 z przodu do końca roku
Cel II: 65 kg

antunka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 20:19   #3
wypad
Wtajemniczenie

Tak jak wyżej: więcej nawilżenia, nie tylko w postaci kremów. Skóra się łuszczy, bo jest sucha i błyszczy, bo wydziela się łój, aby "nawilżyć skórę".
Jeśli masz tendencję do zaskórników i wyprysków, unikaj w kosmetykach składników komedogennych. Jednym z takich częstszych jest paraffinum liquidum, zapycha pory, skóra nie oddycha i powstają wypryski.
Stary 2013-01-25, 23:54   #4
Arcydiakon
Raczkowanie

Piszesz iż skóra się łuszczy. Należy najpierw usunąć przylegającą martwą keratynę, na przykład za pomocą dobrego, łagodnego peelingu. Stosowanie ciężkiego pudru aby ukryć zaskórniki mija się z celem - będzie zatykał pory - tak jak pisze poprzedniczka. Moim zdaniem gdy problem jest nasilony warto skonsultować się z dermatologiem.
Arcydiakon jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 15:55   #5
Milu Milu
Raczkowanie

Ja mam podobne problemy, chociaż to łuszczenie nie jest aż tak straszne. Przede wszystkim - z takim problemem to do dermatologa po zbadanie skóry i kosmetologa na zabiegi. Najważniejsze, co teraz możesz zrobić, to nawadniać sie od srodka tzn. pić dużo wody mineralnej - przynajmniej 1,5l dziennie!!! Po drugie, nawilżanie na noc - czyli porządny krem na noc bomba nawilżająca i witamonowa, w co przyjnajmniej 50zł trzeba zainwestować. Po trzecie, kosmetyki mineralne do twarzy - puder na dzień!!! Nie wysuszają, nawilżają i chronią przed tym wstrętnym mrozem.

Ja jestem teraz na serii zabiegów mikrodermabrazja+kwasy co 3 tyg. Potem bedę dla utrzymania efektu powtarzać co 3 mieś. Przy okazji, polecam te zabiegi, zbawienne na wszystko!!!
Milu Milu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 21:25   #6
madzia_sg
Przyczajenie

Send a message via Skype™ to madzia_sg
Cera tłusta, mieszana, nieskalsyfikowana

Witam,
od jakiegoś czasu mam problem z pielęgnacją skóry twarzy. Mam bardzo tłuste czoło, nos i brodę, już po godzinie od nałożenia makijażu potwornie się świecę. Nie wspominając już o tym jak paskudnie wychodzi to na zdjęciach.
Dodatkowo oprócz tej wąpliwie pięknej, świecącej poświaty dość często robią mi się średniej wielkości pryszcze, które może nie są ogromne ale bardzo trudno i długo się goją. Najczęściej robią się przy nosie, nad górną wargą i na policzakach.
Prosiłabym, żebyście pomogły mi zweryfikować co robię źle, że w każdym makijażu wyglądam na zmęczoną, bo po chwili się świecę i do tego trudno zatuszować te drobne niedoskonałości.
Myję buzię żelem z właściwym PH (Forever Aloe Hand & Face Soap), później tonizuję tonikiem (Garnier Czysta Skóra), na koniec wcieram krem - stosowałam ich już 1000 i ciągle testuję nowe, po których mam nadzieję mniej będę połyskiwać.
Jeśli chodzi o podkład, to też nie udało mi się jeszcze znaleźć tego właściwego. Preferuję make-up "no make up" czyli żeby był jak najmniej widoczny, także ciężkie podkłady typu Revlon Color Stay średnio mnie zainteresują. Nie wiem już co zrobić, tłusta skóra jest fatalna i w każdych warunkach wygląda koszmarnie źle.. Czy ktoś może pomóc.... Mam 27 lat i nie odkryłam jeszcze sposobu...
madzia_sg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 22:14   #7
itomaszek
Raczkowanie

Dot.: Cera tłusta, mieszana, nieskalsyfikowana

Mam niestety taki sam problem... Ja używam podkładu Rimmel Match Perfection, jest lekki i matujący, na skórze go w ogóle nie widać, a twarz nie świeci się bardzo długo. Jako kremu używam BB Garniera. Pod makijaż jest po prostu idealny, puder trzyma się dłużej, a sam krem świetnie nawilża i matuje, nie ma żadnego efektu maski. Oczywiście w wersji do cery tłustej i mieszanej. A w ciągu dnia używam pudru w kamieniu (?) Astor Anti Shine Mattitude, ale tylko w nagłych wypadkach. Na problemy z cerą mogę polecić Ci tonik Loreal Pure Zone, bardzo dobrze ściąga pory i zmniejsza wydzielanie sebum więc skóra sama z siebie się już tak nie świeci. Miałam kiedyś ten tonik z Garniera, ale miałam wrażenie, że po nim cera świeci mi się jeszcze więcej. A na pojedyncze pryszcze świetna jest maść cynkowa, jak mi coś wyskoczy to szybko smaruję nią i po 2 dniach nie ma żadnego śladu, że coś było nie tak i nie ma blizn. W ciągu dnia można też używać bibułek matujących, na pewno to lepsze niż nakładanie kolejnej warstwy pudru.
To takie moje sposoby na problemy z niesforną cerą, może coś Ci się przyda.

Edytowane przez itomaszek
Czas edycji: 2013-03-29 o 22:29
itomaszek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 11:22   #8
oonaa
Zakorzenienie

kilka lat temu miałam dokładnie ten sam problem. polecam podkład z firmy Maybelline Dream Matte Mouse i puder Maybelline Dream Matte - to kosmetyki typowo matujące, a co do pryszczy to polecam 1-2 razy w tygodniu peeling gruboziarnisty z Perfecty, super oczyszcza
oonaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 16:28   #9
Kisame
Zakorzenienie

Również mam mocno przetłuszczającą się cerę i na pewno odradzam w tym przypadku podkład Rimmel Match Perfection. On w ogóle nie matuje, ja mam wrażenie że mnie jeszcze bardziej rozświetlał.
Teraz używam Pharmaceris matujący i faktycznie matuje! Ja jestem zadowolona
Na pryszcze polecam żel do mycia twarzy Effaclar, również punktowo effaclar k.
Pozdrawiam

Jeśli coś kochasz, puść to wolno
-jeśli wróci, jest Twoje,
-jeśli nie, nigdy Twoim nie było.
Paulo Coelho

UBRANIA I KOSMETYKI!!!

Kisame jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-30, 22:43   #10
itomaszek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kisame Pokaż wiadomość
Również mam mocno przetłuszczającą się cerę i na pewno odradzam w tym przypadku podkład Rimmel Match Perfection. On w ogóle nie matuje, ja mam wrażenie że mnie jeszcze bardziej rozświetlał.
A dla mnie to nr 1, nie wyobrażam sobie dnia bez niego Mi nic się po nim nie świeci bardzo długo, a jest lekki i go w ogóle nie widać. To chyba zależy od cery...
Stary 2013-04-01, 10:28   #11
didi_b
Rozeznanie

Witam Mam podobny problem z cerą i też nie znalazłam jeszcze kremu, który by mi wystarczająco odpowiadał. Miałam krem z Lirene do cery tłustej, po nałożeniu dawał uczucie świeżości, ale nie trwało to tak długo, jakbym tego chciała... Niedawno kupiłam maskę
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,26...rmabrazja.html
Wg mnie jest całkiem ok. Niestety w sklepie jej nie znalazłam, musiałam kupić przez Internet.
Innym wypróbowanym przeze mnie sposobem jest aloes. Ja mam akurat w domu kwiat aloesu ponad 3-letni, zrywam jeden liść, potem kroję za każdym razem jakąś niewielką część tego liścia, przecinam ten kawałek wzdłuż, otwieram i smaruję twarz miąższem. Jeśli nie masz aloesu, to wystarczy sok z aloesu z apteki, ale za pół litra życzą sobie około 30 złotych. Ja czasem stosuję jeszcze do picia, ponieważ mam problemy z jelitami. Jeśli się zdecydujesz, to odradzam kupno tego http://oleofarm.pl/sok-z-aloesu.html ponieważ niesamowicie śmierdzi, ma coprawda dłuższą ważność, ale tylko zniechęca. Do picia się nie nadaje. Wybieraj te w okrągłych butlach.
Krem BB z Garniera do cery tłustej również mam, matuje dość dobrze, ale trochę nie pasuje do mojej cery, która jest bardzo jasna. Muszę mieszać go z kremem a z powodu braku odpowiedniego, traci troszkę swoje matujące właściwości.
Na pewno będę śledzić ten wątek, pozdrawiam
didi_b jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 14:47   #12
oonaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez itomaszek Pokaż wiadomość
A dla mnie to nr 1, nie wyobrażam sobie dnia bez niego Mi nic się po nim nie świeci bardzo długo, a jest lekki i go w ogóle nie widać. To chyba zależy od cery...
to zależy czy macie na myśli podkład żelowy czy tą nową wersję ja miałam okazję użyć tego i tego i jezeli chodzi o ten podkład żelowy w słoiczku to jak najbardziej matuje i jest okej, natomiast ta nowa wersja rzeczywiście bardziej rozświetla więc dla cery tłustej odpada, ja sama nie moge go wykończyć :/
oonaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-02, 17:50   #13
itomaszek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez oonaa Pokaż wiadomość
to zależy czy macie na myśli podkład żelowy czy tą nową wersję ja miałam okazję użyć tego i tego i jezeli chodzi o ten podkład żelowy w słoiczku to jak najbardziej matuje i jest okej, natomiast ta nowa wersja rzeczywiście bardziej rozświetla więc dla cery tłustej odpada, ja sama nie moge go wykończyć :/
Właśnie ten w żelu mam na myśli. Dla mnie jest świetny, matuje na bardzo długo, a nawet przy nałożeniu dwóch warstw trudno go dostrzec.
Stary 2013-04-28, 14:19   #14
lemorem
Przyczajenie

Cera tłusta, trądzik, pasta siarkowa a kosmetyki

Witam.
Mam 18 lat i miesiąc temu zakończyłem leczenie u dermatologa (p. Wasyłyszyn - pominę już moją opinię na jego temat). Teraz mam używać tylko co jakiś czas - mniej więcej co 3 dni - płynu opartego na spirytusie i pasty siarkowej (dla jasności podam jej skład):
Ac. salic. 1,5
Szelf. ppt. 4,0 (? - nie jestem pewien, co tam było napisane)
Vaselini 10,0
Pastae Zinci ad 30,0
Powoduje ona wysuszanie skóry, jej złuszczanie się i nawet lekkie wybielanie, ale nie jest uciążliwa. Moje pytanie wiąże się z tym, jakich kosmetyków, mydeł itd. powinienem używać. Mam wrażliwą cerę tłustą z zaskórnikami, szczególnie na nosie, oraz od czasu do czasu pojawiającymi się pryszczami. Na poprzednie maści polecany miałem najzwyklejszy krem Nivea, jednak przyznam, że stosowanie go teraz jest uciążliwe - skóra przy obecnych temperaturach szybko się poci, trzeba go kilka razy dziennie zmieniać, a także twarz błyszczy się niemiłosiernie. W warunkach zimowych sprawdzał się całkiem ok, chronił skórę przed mrozem, ukrywał okropnie schodzącą skórę podczas używania innego leku, ale szukam teraz czegoś bardziej odpowiedniego. Czy macie jakiś pomysł na inny kosmetyk, który trochę nawilżyłby skórę, ukrył łuszczące fragmenty, ale jednocześnie nie powodował błyszczenia ani nie pogarszał trądziku? Przeglądając trochę forum, natknąłem się na parę nazw - Babydream z Rossmana, krem Bambino to te, które zapadły mi bardziej w pamięć. A może dobrze byłoby, gdybym zaczął stosować jakieś mydło czy żel do mycia twarzy (znowu - na forum rzucił mi się w oczy Biały Jeleń oraz Siarkowa Moc)?
Macie podobne doświadczenia co ja? Podzielcie się swoimi przemyśleniami Jestem gotowy na wypróbowanie różnych pomysłów.
Za wszelkie porady i uwagi dziękuję z góry!
PS Mam nadzieję, że nie narażę się na komentarze o dublowaniu tematów - owszem, można znaleźć kilka porad, jednak nie odnoszą się one do stosowania płynu i pasty siarkowej, które same mają konkretne działanie. Liczę też, że może ktoś był pacjentem p. Wasyłyszyna i może podzieli się swoim doświadczeniem
lemorem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 15:56   #15
katarzyna_szy
Wtajemniczenie

Dot.: Cera tłusta, trądzik, pasta siarkowa a kosmetyki

mam sporo więcej lat, długą walkę z trądzikiem za sobą i u mnie najlepiej działający zestaw to mydło biały jeleń premium, krem cetaphil i muślinowa szmatka do mycia twarzy, bez tego nie wyobrażam sobie pielęgnacji.
dodatkowo, gdy mam wyjątkowo podrażnioną i wysuszona skórę lubię raz na jakiś czas wysmarować twarz zwykłym kremem z wit A, lubię również zielona glinkę i wodę różaną w roli toniku.
z kosmetyków o które pytałeś na pewno odradzam krem bambino, konsystencją przypomina krem nivea i będzie za ciężki, krem babydream jest ok, ale dużo lepiej sprawdził się u mnie cetaphil, białego jelenia już poleciłam (ale koniecznie wersja premium), siarkowej mocy nie stosowałam
katarzyna_szy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 14:46   #16
madzia_sg
Przyczajenie

Send a message via Skype™ to madzia_sg

Katastrofy pryszczowej ciąg dalszy zapomniałam o tym wątku, a wczoraj już dodałam wpis z opisem mojej strasznej sytuacji po odtawieniu hormonów w innym topicu
No więc odstawiłam hormony i się zaczęlo ...
Jest lato więc ciężko się maskować grubą warstwą podkładu... ładnie to może i wygląda przy sztucznym świetle w łazience, ale jak wyjdziemy na zewnątrz i buźle rozświetlą promienie słońca to katastrofa murowana
Tak więc walcze codzień z moją zmorą pryszczową mocno i intensywnie.
Wczoraj umyłam buzie Garnierem Czysta Skóra bez żadnych drobinek peelingujących i nasmarowałam na noc zwykłym kremem Nivea. Postanowiłam zaryzykować - pomimo że krem jest cholernie ciężki i tłusty, a ja mam w domu 2 tony innych 17 razy droższych specyfików, które ponoć mają zdzialać cuda.
No i efekt jest nastepujący:

- umyłam rano buzię Garnierem, wtarłam krem z podkładem:Nivea Visage, Pure Effect, Matt Beauty (Matujący krem nawilżający + lekki podkład) i na to delikatną warstwę podkładu Loreal Mattemorphose..

obserwuje buzie w lusterku i widzę, ze pryszcze się znacznie zmniejszyły, strupy wygoily, a te które wczoraj były bardzo bolesne, dziś są mniejsze.

Wyglada na to, że na mnie podziałał Nivea krem
Ale niw wszystkim doradze testowanie takiej opcji, chyba że macie w zanadrzu 2 dni wolne i możecie zaryzykować

No cóż - ciesze sie, że po tygodniowej katastrofie wygladam dziś nieco lepiej, tym bardziej, że wybieram się na spotkanie klasowe z podstawówki i wypadałoby wygladać normalnie, a nie jak 13 lat temu nadal walczyć z trądzikiem :P

Dodam jeszcze, że wychodząc z pracy odwiedziłam Superpharm i kupilam żel do twarzy Iwostin Purritin + krem Effeclar Duo i mam zamiar ten zestaw przetestować jutro

dam znać, czy jest jakaś poprawa. Co do podkładu nie znalazłam nadal nic z efektem WoW ani wśród kosmetykow z wysokiej półki (Lancome, Dior), ani z tej niższej; Loreal, Nivea, Garnier..

może odkryłyście jakieś cudo, o którym ja jeszcze nie wiem??
madzia_sg jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cera, łuszcząca się, pasta, siarkowa, tłusta, trądzik, wasyłyszyn

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości