Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-08-15, 16:45   #631
kascysko
Zakorzenienie

Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Cytat:
Napisane przez zua Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? 3-5 godzin.
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po myciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Nie, w ogóle się nie błyszczą :/
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, nawet bardzo.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Nie.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Siano
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Miałam rozjaśniane końcówki (a właściwie to fryzjerka mi zafarbowała 2/3 długości :/), czasami suszę, prostuję też od czasu do czasu.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nie wiem.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od 1-2 lat.
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez Venstar Pokaż wiadomość
Proszę o ocenę włosków, bo męczę się z określeniem porowatości :/

1. Jak długo schną Twoje włosy?
1-1,5h
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
To zależy, zazwyczaj wraca na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepiej po umyciu, osuszeniu i rozczesaniu. Pół godziny mija i stają się oklapnięte, splątane. Dobrze wyglądają też kilka godzin po, jak np. nosze je w koczku.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Mam, ale zaraz włosy się prostują. Chwila moment.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości zaraz po rozczesaniu, potem ją tracą, i muszę czesać co 20 minut bo stają się klapnięte i nieestetyczne... Mają objętość po rozczesaniu noszonego koczka.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie lubię rozpusczonych, bo wygodnie mi w spiętych

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Gładziutkie jak lustro, ale gdy mocniej przejadę palcem to czuję delikatne trzeszczenie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie farbuję bo wypadają, lubię swój kolor, nie prostuję bo są proste jak druty.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Ciężko domyć po oleju , głównie skalp.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Bardzo tanie odżywki z silikonami i odżywki bogate w składzie, np. popularna odżywka alterry granat i aloes - obciążają, włosy są klapnięte.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od 2 lat, ale nadal szukam tej właściwej pielęgnacji
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez deszczowa_nimfa Pokaż wiadomość
1. Włosy schną ok. 2-3 godzin
2. Łatwo mogę je zmoczyć.
3. Zostaje.
4.Najlepiej wyglądają parę godzin po umyciu.
5. Nie błyszczą.
6. Tak są bardzo podatne również na wszelkie zgniecenia. Nie układają się tak jakbym chciała, ale szybko mogę zrobić loki.
7. Po rozczesania nabierają objętości.
8. Włosy odczuwają ulgę po rozpuszczeniu.
9.Nie błyszczą.
10. Mam bardzo suche końce.
11. Nie farbuję, kiedyś namiętnie prostowałam, susze włosy tylko, gdy nie mam czasu, aby wyschły same.
12. Używam szamponu z SLES do umycia włosów.
13. Odżywka z Joanny Naturii z pokrzywą i zieloną herbatą. Przy skalpie przetłuszczała, a na końcach przesuszała. Tak samo działał szampon z Mrs. Potters. Jedwab z biosilku działał ładnie po nałożeniu (szczególnie na końce), ale później wysuszył włosy. Mam wrażenie, że wiekszość kosmetyków działa w taki sam sposób.
14. Od ok 6 miesięcy

Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś mi pomógł, bo chciałabym wybrać olej, który sprawdziłby sie na moich problemowych włosach.
Cytat:
Napisane przez kaska3010 Pokaż wiadomość
1-1,5h, koncowki najszycbiej, skalp dluzej
Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
raczej zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
po umyciu raczej siano,na drugi dzien lepsze,najlpeiej jak nosze w kucyku i zdejme gumke.
tak sobie
Mam, ale zaraz włosy się prostują. mam dosc sztywne wlosy
nabieraja i tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
czuje ulge, bo mocno wiąze włosy

to troche sie blyszcza
szorstkie sztywne
czasem susze, kiedys prostowalam ciagle stad sa nadal w zlym stanie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
raczej nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
olej kokosowy dal efekt siana, niektore szampony,
Od roku intensywne rzucenie prostownicy olejowanie zmiana kosmetykow na te z lepszym składem

pewnie wysokoporowate?
Wysoka porowatość
Cytat:
Napisane przez wntstudentka Pokaż wiadomość
3-4 h. Są gęste i długie.
Raczej nie.
Spłynie na swoja stronę.
Kilka godzin po umyciu.
Srednio.
Nie. Mam proste włosy, loki się na nich nie trzymają. Po warkoczu na noc fale utrzymaja sie kilkanaście minut.
Tracą objętość.
Lubię włosy rozpuszczone, choć nie mają zbyt dużej objętości, są oklapnięte przy skalpie.
Czasami.
Mam miłe w dotyku końcówki, nie są przesuszone, wręcz nawilżone.
Suszę 2-3 razy w miesiącu, zimnym nawiewem.
Nie mam problemów z domyciem nawet oleju.
Większość kosmetyków raczej obciąża moje włosy jeśli nakładam je blisko skalpu.
Od 1.5 roku.
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 16:53   #632
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
bede wdzieczna za okreslenie proowatosci bo nie wiem czy sama obstawiam poprawnie

1. Jak długo schną Twoje włosy? zwykle spie z mokrymi i wtedy ok 7-8h, w ciagu dnia bardzo rzadko chodze z mokrymi wiec ciezko mi dokladnie zmierzyc ale min 3-4h
2. Czy trudno je zmoczyć? nie jestem pewna-pierwszy strumien prysznica ich nie moczy calkowicie
splynie
w zasadzie nie widze wiekszej roznicy
nie
bardzo podatne
przy glowie traca na dole troche nabieraja objetosci (fale)
ulge
tak

od czasu ombre bywaja szorstkie, normalnie byly jak reszta wlosow
mam nieszczesne ombre na glowie poza tym nie
nie
nic mi ni spusza, oleje czasem obciazaja ale to raczej normalne, za duzo ziol i rycynowy wysusza,
pol roku? ale wczesniej bylo 2,5 letnie farbowanie henna i indygo i dobre maski(ale raczej lutem szczescia) i nigdy ich nie suszylam/prostowalam.
Niska porowatość
Cytat:
Napisane przez Milena001 Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc
1. Jak długo schną Twoje włosy? dość długo 2-3 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? średnio, raczej trudno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu, bo już tak się nie puszą
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? słabo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? lubie rozpuszczone, więc ulga
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? słabo
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. siano suche, szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? tak Farbuje i prostuje ze dwa razy do roku, a susze raz w tygodniu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). olejek rycynowy, sayoss,
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? nie pielęgnuje
Cytat:
Napisane przez cheri_magda Pokaż wiadomość
Końcówki szybciej, natomiast na głowie (gęste) nawet 3-4h
Tak, muszę je solidnie polać wodą
Szybko.
Po umyciu, jak wyschną naturalnie są najlepsze i takie pozostają przez do 12h. Myję średnio co 24h.
Nie.
Nie. Nawet po noszeniu cały dzień warkocza prawie są proste.
Nabierają.
Zdecydowanie czuję ulgę. Prawie nie chodzę w związanych, mam wrażenie, że się od tego męczą.
Nie.
Czuję, że nie są jednolite, mają jakby grudki, ale są takie śliskie.
Suszę kilka razy do roku. Nie farbuję, nie prostuję
Mam, gdy używam bardzo gęstych szamponów. Mam także problem z odżywką do spłukiwania nakładaną u nasady włosów.
Jedwab, odżywki w sprayu
Od 3 tyg. Gliss Kur - odżywka do spłukiwania i szampon regenreujący zniszczone włosy.
Po tym jak je ścięłam miesiąc temu są zdrowsze, ale jeszcze nad nimi chcę popracować.
Niska porowatość
Cytat:
Napisane przez mysiak87 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? Ok 2 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie, dużej trudności nie wymaga ich zmoczenie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje przez dłuższy czas
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Podatne jak się patrzy
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę aczkolwiek lubię rozpuszczone włosy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są szorstkie, ponieważ pół roku ściągałam kolor i niestety nie do końca mogę je odratować
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Od pół roku prostownice używam 1 na tydzień. Rzadko kiedy suszę włosy, bo głowę myję wieczorem. Od ściągniecia koloru nie farbowałam włosów (choć marzę)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Raczej nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Oleje obciążąją włosy, Gliss Kur zniszczył mi włosy a jedwabie przetłuszczają mi włosy
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Staram się od momentu ściagnięcia koloru, ale nie udaje mi się
Cytat:
Napisane przez lemon_grass Pokaż wiadomość
Witam, również proszę o ocenę.

1. Jak długo schną Twoje włosy? Ok 2,5 - 3 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? Tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Od razu wraca na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najlepiej wyglądają tuż po umyciu i wysuszeniu suszarką, później stają się trochę oklapnięte. Z kolei następnego dnia po myciu są bardziej podatne na układanie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Po całej nocy w warkoczu cały następny dzień mam fale. Jednak ogólnie nie są podatne na układanie, kręcenie itp
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Raczej tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Przeważnie noszę rozpuszczone
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są miękkie, lekko przesuszone, ale tragedii nie ma
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję co 2-3 miesiące, suszę ok 2 razy w tygodniu.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Zauważyłam, że olej kokosowy trochę je puszy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od około roku. Włosy mam prawie, że do pasa, ścinać póki co nie zamierzam, więc staram się być systematyczna w bardziej zaawansowanej pielęgnacji
Stary 2013-08-15, 20:36   #633
MrsClaudia
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 2

Hejka. Przyjaciółka pyta jaką ma porowatość włosów. Nie ma tu konta, więc ja prześlę jej odpowiedzi do pytań

Do 5 godzin.
Nie.
Pasemko zostanie na miejscu.
Od razu po myciu i wyschnięciu włosy są przesuszone i spuszone, kilka godzin po wyglądają nie wiele lepiej, przed następnym myciem są oklapnięte i delikatnie przetłuszczone.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Nie, są matowe.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą swoją objętość.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Nie lubię ich rozpuszczonych.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Końcówki są grube, lekko zniszczone.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Od czasu do czasu je prostuję.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nie zauważyłam.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Mniej więcej 2/3 miesiące.
MrsClaudia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-15, 21:09   #634
201701300929
Konto usunięte

dziekuje
201701300929 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 10:23   #635
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MrsClaudia Pokaż wiadomość
Hejka. Przyjaciółka pyta jaką ma porowatość włosów. Nie ma tu konta, więc ja prześlę jej odpowiedzi do pytań

Do 5 godzin.
Nie.
Pasemko zostanie na miejscu.
Od razu po myciu i wyschnięciu włosy są przesuszone i spuszone, kilka godzin po wyglądają nie wiele lepiej, przed następnym myciem są oklapnięte i delikatnie przetłuszczone.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Nie, są matowe.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą swoją objętość.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Nie lubię ich rozpuszczonych.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Końcówki są grube, lekko zniszczone.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Od czasu do czasu je prostuję.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nie zauważyłam.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Mniej więcej 2/3 miesiące.
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości, ale chyba będzie spadać
Stary 2013-08-16, 15:52   #636
deszczowa_nimfa
Raczkowanie

podejrzewałam własnie wysoką. bardzo dziękuje

347
deszczowa_nimfa jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 22:36   #637
iinnkkaa
Zakorzenienie

1. Jak długo schną Twoje włosy?ok 5 h
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? po umyciu są szrostkie, spuszone, po kilku godzinach wyglądają lepiej, przed nastepnym myciem oklapnięte, lekko przetłuszczone
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, ale efekt krótko się utrzymuje, po rozczesaniu przeważnie znika
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą objętość
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę, ale często noszę ozpuszczone
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? troszkę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. suche siano, niemiłe w dotyku
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje co jakies 1,5-2 miesiące, nie prostuje, suszę kilka razy w tygodniu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).ostatnie co używałam to maski BingoSpa jakoś mi nie podeszły(z proteinami kaszmiru i kolagenem oraz ta z masłem shea i 5 alg- włosy szorstkie, bez połysku, spuszone,
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?od jakis 2 lat staram się olejować, wybierać lepsze odżywki ale jakoś efektów brak

Dodam, że mam włosy cienkie, wypadające i suche.

Proszę o pomoc
iinnkkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 10:55   #638
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

1. Jak długo schną Twoje włosy? 3h

2. Czy trudno je zmoczyć? Nie, jedynie te przy skórze głowy, gdyż moje włosy są dosyć gęste i woda trudniej do nich dociera

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostaje

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? bardzo podatne

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? właściwie nigdy ich nie związuję na cały dzień

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? słabiutko

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. sztywne, twarde, podkręcone

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? tak (rozjaśniam), tak (często, ale nie codziennie) i tak (nieczęsto)

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam z tym problemu

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). jedwab je obciąża, szampony ziołowe plączą

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? brak mi wytrwałości, czasami próbuję odżywek ale szybko rezygnuję, bo nie widzę dużych efektów, preferuję pielęgnację doraźną, np odżywki bez spłukiwania
Kaataarzynaa1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 11:08   #639
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?ok 5 h
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? po umyciu są szrostkie, spuszone, po kilku godzinach wyglądają lepiej, przed nastepnym myciem oklapnięte, lekko przetłuszczone
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, ale efekt krótko się utrzymuje, po rozczesaniu przeważnie znika
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą objętość
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę, ale często noszę ozpuszczone
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? troszkę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. suche siano, niemiłe w dotyku
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje co jakies 1,5-2 miesiące, nie prostuje, suszę kilka razy w tygodniu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).ostatnie co używałam to maski BingoSpa jakoś mi nie podeszły(z proteinami kaszmiru i kolagenem oraz ta z masłem shea i 5 alg- włosy szorstkie, bez połysku, spuszone,
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?od jakis 2 lat staram się olejować, wybierać lepsze odżywki ale jakoś efektów brak

Dodam, że mam włosy cienkie, wypadające i suche.

Proszę o pomoc
Cytat:
Napisane przez Kaataarzynaa1 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? 3h

2. Czy trudno je zmoczyć? Nie, jedynie te przy skórze głowy, gdyż moje włosy są dosyć gęste i woda trudniej do nich dociera

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? bardzo podatne

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? właściwie nigdy ich nie związuję na cały dzień

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? słabiutko

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. sztywne, twarde, podkręcone

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? tak (rozjaśniam), tak (często, ale nie codziennie) i tak (nieczęsto)

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam z tym problemu

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). jedwab je obciąża, szampony ziołowe plączą

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? brak mi wytrwałości, czasami próbuję odżywek ale szybko rezygnuję, bo nie widzę dużych efektów, preferuję pielęgnację doraźną, np odżywki bez spłukiwania
Średnia porowatość
Stary 2013-08-17, 11:29   #640
sevelinne
Przyczajenie

No to i ja poproszę o poradę :)
1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 3 godzin
nie
wróci
po godzinie lub 2óch wyglądają najlepiej
błyszczą się zawsze i wszędzie
tak - nie jakoś super podane, ale tak, są podatne
nabierają
jeśli kitka lub kok by za wysoko to wtedy czuję ulgę gdy je rozpuszczam - w innych przypadkach nie czuję różnicy czy są spięte czy rozpuszczone, lubię chodzić w rozpuszczonych
tak
nie jest jakoś źle - lekko przesuszone od rozjaśniania, ale ani się nie łamią ani nie rozdwajają,
farbuję co jakieś 6 tygodni farbą ton w ton, nie prostuję, suszę ok raz w tygodniu
brak takiego problemu
wszystko co ma kokos jest do bani :(
od stycznia stopniowe wprowadzanie świadomej pielęgnacji
sevelinne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 11:47   #641
kleo_4
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Wysoka porowatość Test szklankowy jest bardzo niemiarodajny.
Dzięki

Kocham i jestem kochana

14.12.2015♥ Moje malutkie-największe szczęście
kleo_4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 12:59   #642
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sevelinne Pokaż wiadomość
No to i ja poproszę o poradę
1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 3 godzin
nie
wróci
po godzinie lub 2óch wyglądają najlepiej
błyszczą się zawsze i wszędzie
tak - nie jakoś super podane, ale tak, są podatne
nabierają
jeśli kitka lub kok by za wysoko to wtedy czuję ulgę gdy je rozpuszczam - w innych przypadkach nie czuję różnicy czy są spięte czy rozpuszczone, lubię chodzić w rozpuszczonych
tak
nie jest jakoś źle - lekko przesuszone od rozjaśniania, ale ani się nie łamią ani nie rozdwajają,
farbuję co jakieś 6 tygodni farbą ton w ton, nie prostuję, suszę ok raz w tygodniu
brak takiego problemu
wszystko co ma kokos jest do bani
od stycznia stopniowe wprowadzanie świadomej pielęgnacji
Średnia porowatość
Stary 2013-08-17, 13:45   #643
iinnkkaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
dziekuje a w ktora strone pielegnacji zmierzac bardziej ku sredniej czy wysokiej?
iinnkkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 14:37   #644
PatrycjaBoo92
Przyczajenie

Dosyc dlugo, jesli nie wysusze je w nocy to rano niektore pasma sa wciaz troszke mokre.
Nie
Wroci na swoja strone ale nie odrazu
Wedlug mnie po odrazu po umyciu bo sa poprostu swieze
Tak
Lekkie ale sa
Traca
Czuje ulge
Tak!
Troszke jak...nitki? haha
Nie farbuje, prostuje i susze
Nie
Jakiekolwiek szampony nawilzajace nie dzialaja z moimi wlosami, obciazaja je
Od niedawna
PatrycjaBoo92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 14:42   #645
abc3
Raczkowanie

No to teraz ja proszę o pomoc.

1. Jak długo schną Twoje włosy? 3,5-4 h
2. Czy trudno je zmoczyć? trochę tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Czasami zostaje, a czasami powoli wraca.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po WYSCHNIĘCIU, bo od razu po wyschnięciu są troszkę napuszone. (Schną same, nie suszę.)
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Niezbyt.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, ale nie bardzo.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Niewiem.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Trochę.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są miłe w dotyku, ale lekko sztywne, jednak to dlatego, że kilka dni temu było podcięte.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie prostuję i nie suszę W OGÓLE, ale jeszcze ponad rok temu suszyłam codziennie i często prostowałam. Nie farbuję, ale 4 razy miałam robioną szamponetkę ,,do 8 myć''.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nabłyszczacz Sleek Line Hair Shiner Repair & Shine with silk proteins z firmy Stapiz, ponieważ przetłuszcza włosy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od kilku miesięcy, ale od ponad roku nie suszę, nie prostuję i ogólnie na nie uważam.

abc3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 14:58   #646
Ann221
Rozeznanie

1. Jak długo schną Twoje włosy? Około 2h
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po. Zaraz po umyciu mam SZOPE
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, są podatne
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są suche
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszyłam dość długo, prostowałam przez cały luty, w efekcie włosy są teraz strasznie zniszczone. Od marca włosy pozostawiam do wyschnięcia.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Trochę ciężko domywa mi się włosy szamponami typu Babydream, które stosuję od ponad 2 miesięcy, ponieważ są bez SLS. Muszę dużo szamponu nanieść i bardzo dokładnie myć, a i tak kilka razy się dobrze nie domyły.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Póki co żadne
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? 3-4 miesiące
Ann221 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 15:08   #647
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
dziekuje a w ktora strone pielegnacji zmierzac bardziej ku sredniej czy wysokiej?
Musisz testować sama, niestety - nie znam z autopsji Twoich konkretnych włosów
Cytat:
Napisane przez PatrycjaBoo92 Pokaż wiadomość
Dosyc dlugo, jesli nie wysusze je w nocy to rano niektore pasma sa wciaz troszke mokre.
Nie
Wroci na swoja strone ale nie odrazu
Wedlug mnie po odrazu po umyciu bo sa poprostu swieze
Tak
Lekkie ale sa
Traca
Czuje ulge
Tak!
Troszke jak...nitki? haha
Nie farbuje, prostuje i susze
Nie
Jakiekolwiek szampony nawilzajace nie dzialaja z moimi wlosami, obciazaja je
Od niedawna
Cytat:
Napisane przez abc3 Pokaż wiadomość
No to teraz ja proszę o pomoc.

1. Jak długo schną Twoje włosy? 3,5-4 h
2. Czy trudno je zmoczyć? trochę tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Czasami zostaje, a czasami powoli wraca.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po WYSCHNIĘCIU, bo od razu po wyschnięciu są troszkę napuszone. (Schną same, nie suszę.)
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Niezbyt.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, ale nie bardzo.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Niewiem.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Trochę.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są miłe w dotyku, ale lekko sztywne, jednak to dlatego, że kilka dni temu było podcięte.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie prostuję i nie suszę W OGÓLE, ale jeszcze ponad rok temu suszyłam codziennie i często prostowałam. Nie farbuję, ale 4 razy miałam robioną szamponetkę ,,do 8 myć''.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nabłyszczacz Sleek Line Hair Shiner Repair & Shine with silk proteins z firmy Stapiz, ponieważ przetłuszcza włosy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od kilku miesięcy, ale od ponad roku nie suszę, nie prostuję i ogólnie na nie uważam.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Ann221 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? Około 2h
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po. Zaraz po umyciu mam SZOPE
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, są podatne
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są suche
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszyłam dość długo, prostowałam przez cały luty, w efekcie włosy są teraz strasznie zniszczone. Od marca włosy pozostawiam do wyschnięcia.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Trochę ciężko domywa mi się włosy szamponami typu Babydream, które stosuję od ponad 2 miesięcy, ponieważ są bez SLS. Muszę dużo szamponu nanieść i bardzo dokładnie myć, a i tak kilka razy się dobrze nie domyły.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Póki co żadne
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? 3-4 miesiące
Stary 2013-08-17, 22:25   #648
cytadela212
Raczkowanie

Ja też chciałabym się w tej kwestii poradzić, bo nigdy nie byłam w stu procentach pewna

1. Jak długo schną Twoje włosy? W słoneczny, letni, średnio wietrzny dzień około 3-4 godziny. Zimą 6-8.
2. Czy trudno je zmoczyć? Raczej tak.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Przy świeżo umytych i niestylizowanych włosach spłynie natychmiast, przy nieco "znoszonych" powoli wróci.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zaraz po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak, ale nie bardzo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Są podatne, ale prostują się w ciągu dnia.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Do połowy długości są wręcz ulizane, od połowy się puszą (mam falowane włosy).
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Najwygodniej jest mi w koku-ślimaku i nie wytrzymam całego dnia w rozpuszczonych włosach
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Bardzo, szczególnie przy skalpie wręcz lśnią.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są stosunkowo gładkie w dotyku i błyszczące, ale mają tendencję do rozczapierzania się.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Końcówki noszą w sobie wspomnienie po farbie, zimą suszę średnim/zimnym nawiewem, latem nie robię nic.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Trudno mi je domyć odżywką.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nie przepadam za żadnymi kosmetykami b/s, bo mam poczucie oblepienia, wyjątkiem jest seria Joanna Naturia i żel lniany.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od 8 miesięcy

Edytowane przez cytadela212
Czas edycji: 2013-08-19 o 11:56
cytadela212 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 00:53   #649
pipson
Zadomowienie

a ja też się chętnie dowiem, czy moje przewidywania apropos wysokiej porowatości moich falowano-kręconych podatnych na puszenie kłaków są słuszne

1. Jak długo schną Twoje włosy? dłuuuuugo- nie wiem ile godzin, ale nawet fryzjerzy susząc je mówili, że strasznie długo to trwa
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej nie mam z tym dużych problemów
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? raczej szybko wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zwykle jest tak, że najlepiej wyglądają tuż po i jest tendencja spadkowa. Najczęściej już w drugiej połowie dnia połowa loczków jest spuszona/ rozprostowana
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? raczej nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, są falowane w kierunku kręconych- podatne na odgniecenia i inne cuda-niewidy
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają, ale to raczej nie objętość a puch- staram się ich nie czesać na sucho
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? są tak niesamowicie wygniecione przy miejscu, gdzie była gumka, że mam ochotę załozyć kaptur, albo związać je znów w kucyk.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są gładkie- nie mam problemu z końcówkami, ale to kwestia długiej i żmudnej pielęgnacji
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie farbuję, prostuję grzywkę, czasem podsuszam
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Często mam problem ze zmyciem olejów- delikatne szampony nie wchodzą wtedy w grę, potrzebny mi SLS- ale poza tym nie mam problemów z domyciem. Wciąż jednak nie mogę się przekonać do mycia odżwyką- myjąc je na długości balsamem Mrs Potters było spoko, ale przy skórze były przeklapnięte, jedynie omo wchodzi w grę z takich zabaw
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Używałam tylu maziajstw, że cięzko mi sobie przypomnieć, ale przykład ostatnich dni- odżywka oleo repair obciążyła moje włosy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Intensywniej będzie z rok- regularnie i coraz bardziej świadomie- pare miesięcy, około sześciu
pipson jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 16:17   #650
kchna
Przyczajenie

1. Jak długo schną Twoje włosy? gdy jest bardzo gorąco są suche nawet po pół godziny, zwykle po max dwóch
2. Czy trudno je zmoczyć? włosy z wierzchu wilgotnieją łatwo, jednak by wszystkie były mokre trzeba przeczesywać je palcami i ściskać lub czekać dłuuuugo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie lub wolno spłynie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? najlepiej wyglądają cały dzień po myciu (myję rano), drugiego dnia nie mają już objętości, ale błyszczą cały czas
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? raczej tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? po warkoczu zostają falki, które po jakimś czasie się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? przy skórze tracą, a niżej zaczynają się puszyć i elektryzować. nie czeszę ich
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? jest mi to obojętne
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są gładkie i śliskie, w dotyku jak pędzelek
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję henną khadi, nie prostuję (max kilka razu w roku), suszę w okresie jesienno-zimowym gdy muszę szybko wyjść z domu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam problemów z domyciem włosów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). radical je plątał i wysuszał. szampony dziecięce też się nie sprawdziły, plątały i powodowały przyklap. po odżywkach ziaji i alterry nie widziałam żadnej poprawy, przy czym ziaja plantica do farbowanych obciążała. odżywki i maski z silikonami, nawet tymi lekkimi, obciążają. olejowanie okazało się zbyt upierdliwe
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? intensywnie pielęgnowałam je 2-3 lata temu, od jakiegoś 1,5 roku powiedziałabym raczej, że robię to racjonalnie. myję je co 2 dni, czasem codziennie, przeczesuję je tylko palcami, mam swoje ulubione szampony (garnier siła 5 roślin) i odżywki (też garniera, szczególnie AiK), masek używam sporadycznie, zawsze kupuję inną do testów, do tego jedwab na końce i tyle

Edytowane przez kchna
Czas edycji: 2013-08-21 o 01:07
kchna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 20:42   #651
jamajkanamajkach
Raczkowanie

GG do jamajkanamajkach

Dłuugo, jeżeli np umyję wieczorem (ok. 21-22) to rano (ok 8-9) są nadal mokre. Jeżeli umyję w ciepły dzień i chodzę z mokrymi włoskami trwa to parę godzin, dokładnie nie wiem ile.
nie jakoś szczególnie trudno, ale nie jest też tak, że poleję włosy wodą i za parę sekund będą całe mokre, przeważnie moczą się syzbko te "z wierzchu" a te "pod spodem" są suche, musze je rozdzielać i polewać z różnych stron żeby zmoczyć całe.
średnio szybko, wraca powoli na swoje miejsce
od razu po umyciu
niezbyt, chociaż cięzko mi to stwierdzić, np. kiedy olejuję błyszczą się ok 1 dzień od umycia, ale bez olejowania niezbyt..
na kręcenie są podatne, na prostowanie wcale... (a oryginalnie są "jakie się im zachce" - czasem wstaje z kędziorkami, a czasem są prościutkie)
nie wiem, przed rozczesaniem są zbite w straczki (szybko się "zbijają") a po rozczesaniu się ciut ciuc puszą.. czyli nabierają objętości w brzydki sposób.
nie lubię ich rozpuszczonych z powodu ich puszenia, ale jeżeli cały dzien chodze np w kitce, to czuję wieeelką ulgę po rozpuszczeniu.
po myciu owszem, później słabo. Chyba że przed myciem nakładam na nie olej.
rozczesane - nawet gładkie, gdzie-niegdzie jakieś wywinęte w inną stronę włoski nadają "szorstkości", nierozczesane - szczotka
farbuję na jasny blond (z dość ciemnych włosów), ale nie na całej długości - same odrosty. Niestety były raz dekoloryzowane, a przez ponad rok codziennie prostowane (półtora roku temu skończyłam z prostownicą a zaczęłam włosomaniastwo ) suszę u nasady ponieważ całe schną zbyt długo i są wtedy zbyt przyklapnięte, ale robię to zimnym nawiewem suszarki.
nie mam takich problemów, czasem po olejowaniu gdzieś nie domyję, ale chyba takie coś zdarza się każdemu
konkretnie ciężko mi wymienić, myślę że silne szampony mi nie służyły, teraz używam babydream i włoski są lepsze, nie wiem jak jest u mnie z olejowaniem, długo olejowałam je olejem kokosowym i arganowym, a kiedy wyjechalam i przez tydzien nie mialam do nich dostępu włosy były dużo miększe, ale nie wiem czy to nie zasługa wody innej niż w mojej miejscowości i domowym kranie..
od około pół roku bez przerwy, jakiś rok temu miałam "przebłysk" pielęgnacji ale trwał on tylko ok 2 miesiące. Zawsze po myciu nakładałam odżywkę odkąd pamiętam i często też robiłam maski (przynajmniej raz w tygodniu), ale od pół roku stosuję wcierki, maski, oleje, po prostu stałam się włosomaniaczką

zdjęcie:
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...66575473_n.jpg
jamajkanamajkach jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-20, 21:40   #652
Nessie162
Przyczajenie

Trochę ponad godzinę
Nie
Zostaje, a nawet odstaje od głowy.
Dzień po umyciu
Rzadko
Tak. Nawet po rozpuszczeniu kucyka zostają mi charakterystyczne ślady po gumce.
Nabierają.
Nie cierpię chodzić w rozpuszczonych włosach, chyba że są wyprostowane
Czasami

Prostuję od czasu do czasu
Nie
Szampony z SLS (A przynajmniej podejrzewam że sls. Niedlugo bede testowała szampony bez niego). Jonhons Baby przebija wszystko. W życiu po żadnym szamponie nie miałam takiego siana, a w dodatku niesamowicie swędziała mnie po nim głowa
Od kilku miesięcy, jednak zdarzały mi się długie przerwy
Nessie162 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 09:40   #653
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cytadela212 Pokaż wiadomość
Ja też chciałabym się w tej kwestii poradzić, bo nigdy nie byłam w stu procentach pewna

1. Jak długo schną Twoje włosy? W słoneczny, letni, średnio wietrzny dzień około 3-4 godziny. Zimą 6-8.
2. Czy trudno je zmoczyć? Raczej tak.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Przy świeżo umytych i niestylizowanych włosach spłynie natychmiast, przy nieco "znoszonych" powoli wróci.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zaraz po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak, ale nie bardzo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Są podatne, ale prostują się w ciągu dnia.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Do połowy długości są wręcz ulizane, od połowy się puszą (mam falowane włosy).
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Najwygodniej jest mi w koku-ślimaku i nie wytrzymam całego dnia w rozpuszczonych włosach
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Bardzo, szczególnie przy skalpie wręcz lśnią.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są stosunkowo gładkie w dotyku i błyszczące, ale mają tendencję do rozczapierzania się.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Końcówki noszą w sobie wspomnienie po farbie, zimą suszę średnim/zimnym nawiewem, latem nie robię nic.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Trudno mi je domyć odżywką.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nie przepadam za żadnymi kosmetykami b/s, bo mam poczucie oblepienia, wyjątkiem jest seria Joanna Naturia i żel lniany.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od 8 miesięcy
Niska porowatość
Cytat:
Napisane przez pipson Pokaż wiadomość
a ja też się chętnie dowiem, czy moje przewidywania apropos wysokiej porowatości moich falowano-kręconych podatnych na puszenie kłaków są słuszne

1. Jak długo schną Twoje włosy? dłuuuuugo- nie wiem ile godzin, ale nawet fryzjerzy susząc je mówili, że strasznie długo to trwa
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej nie mam z tym dużych problemów
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? raczej szybko wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zwykle jest tak, że najlepiej wyglądają tuż po i jest tendencja spadkowa. Najczęściej już w drugiej połowie dnia połowa loczków jest spuszona/ rozprostowana
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? raczej nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, są falowane w kierunku kręconych- podatne na odgniecenia i inne cuda-niewidy
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają, ale to raczej nie objętość a puch- staram się ich nie czesać na sucho
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? są tak niesamowicie wygniecione przy miejscu, gdzie była gumka, że mam ochotę załozyć kaptur, albo związać je znów w kucyk.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są gładkie- nie mam problemu z końcówkami, ale to kwestia długiej i żmudnej pielęgnacji
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie farbuję, prostuję grzywkę, czasem podsuszam
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Często mam problem ze zmyciem olejów- delikatne szampony nie wchodzą wtedy w grę, potrzebny mi SLS- ale poza tym nie mam problemów z domyciem. Wciąż jednak nie mogę się przekonać do mycia odżwyką- myjąc je na długości balsamem Mrs Potters było spoko, ale przy skórze były przeklapnięte, jedynie omo wchodzi w grę z takich zabaw
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Używałam tylu maziajstw, że cięzko mi sobie przypomnieć, ale przykład ostatnich dni- odżywka oleo repair obciążyła moje włosy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Intensywniej będzie z rok- regularnie i coraz bardziej świadomie- pare miesięcy, około sześciu
Niska porowatość, a puch może wynikać z czesania, macania... bardziej z czynności mechanicznych czy pojedynczych kosmetyków/składników, na które Twoje włosy reagują puchem, ewentualnie braku zabezpieczenia
Cytat:
Napisane przez kchna Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? gdy jest bardzo gorąco są suche nawet po pół godziny, zwykle po max dwóch
2. Czy trudno je zmoczyć? włosy z wierzchu wilgotnieją łatwo, jednak by wszystkie były mokre trzeba przeczesywać je palcami i ściskać lub czekać dłuuuugo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie lub wolno spłynie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? najlepiej wyglądają cały dzień po myciu (myję rano), drugiego dnia nie mają już objętości, ale błyszczą cały czas
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? raczej tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? po warkoczu zostają falki, które po jakimś czasie się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? przy skórze tracą, a niżej zaczynają się puszyć i elektryzować. nie czeszę ich
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? jest mi to obojętne
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są gładkie i śliskie, w dotyku jak pędzelek
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję henną khadi, nie prostuję (max kilka razu w roku), suszę w okresie jesienno-zimowym gdy muszę szybko wyjść z domu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam problemów z domyciem włosów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). radical je plątał i wysuszał. szampony dziecięce też się nie sprawdziły, plątały i powodowały przyklap. po odżywkach ziaji i alterry nie widziałam żadnej poprawy, przy czym ziaja plantica do farbowanych obciążała. odżywki i maski z silikonami, nawet tymi lekkimi, obciążają. olejowanie okazało się zbyt upierdliwe
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? intensywnie pielęgnowałam je 2-3 lata temu, od jakiegoś 1,5 roku powiedziałabym raczej, że robię to racjonalnie. myję je co 2 dni, czasem codziennie, przeczesuję je tylko palcami, mam swoje ulubione szampony (garnier siła 5 roślin) i odżywki (też garniera, szczególnie AiK), masek używam sporadycznie, zawsze kupuję inną do testów, do tego jedwab na końce i tyle
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez jamajkanamajkach Pokaż wiadomość
Dłuugo, jeżeli np umyję wieczorem (ok. 21-22) to rano (ok 8-9) są nadal mokre. Jeżeli umyję w ciepły dzień i chodzę z mokrymi włoskami trwa to parę godzin, dokładnie nie wiem ile.
nie jakoś szczególnie trudno, ale nie jest też tak, że poleję włosy wodą i za parę sekund będą całe mokre, przeważnie moczą się syzbko te "z wierzchu" a te "pod spodem" są suche, musze je rozdzielać i polewać z różnych stron żeby zmoczyć całe.
średnio szybko, wraca powoli na swoje miejsce
od razu po umyciu
niezbyt, chociaż cięzko mi to stwierdzić, np. kiedy olejuję błyszczą się ok 1 dzień od umycia, ale bez olejowania niezbyt..
na kręcenie są podatne, na prostowanie wcale... (a oryginalnie są "jakie się im zachce" - czasem wstaje z kędziorkami, a czasem są prościutkie)
nie wiem, przed rozczesaniem są zbite w straczki (szybko się "zbijają") a po rozczesaniu się ciut ciuc puszą.. czyli nabierają objętości w brzydki sposób.
nie lubię ich rozpuszczonych z powodu ich puszenia, ale jeżeli cały dzien chodze np w kitce, to czuję wieeelką ulgę po rozpuszczeniu.
po myciu owszem, później słabo. Chyba że przed myciem nakładam na nie olej.
rozczesane - nawet gładkie, gdzie-niegdzie jakieś wywinęte w inną stronę włoski nadają "szorstkości", nierozczesane - szczotka
farbuję na jasny blond (z dość ciemnych włosów), ale nie na całej długości - same odrosty. Niestety były raz dekoloryzowane, a przez ponad rok codziennie prostowane (półtora roku temu skończyłam z prostownicą a zaczęłam włosomaniastwo ) suszę u nasady ponieważ całe schną zbyt długo i są wtedy zbyt przyklapnięte, ale robię to zimnym nawiewem suszarki.
nie mam takich problemów, czasem po olejowaniu gdzieś nie domyję, ale chyba takie coś zdarza się każdemu
konkretnie ciężko mi wymienić, myślę że silne szampony mi nie służyły, teraz używam babydream i włoski są lepsze, nie wiem jak jest u mnie z olejowaniem, długo olejowałam je olejem kokosowym i arganowym, a kiedy wyjechalam i przez tydzien nie mialam do nich dostępu włosy były dużo miększe, ale nie wiem czy to nie zasługa wody innej niż w mojej miejscowości i domowym kranie..
od około pół roku bez przerwy, jakiś rok temu miałam "przebłysk" pielęgnacji ale trwał on tylko ok 2 miesiące. Zawsze po myciu nakładałam odżywkę odkąd pamiętam i często też robiłam maski (przynajmniej raz w tygodniu), ale od pół roku stosuję wcierki, maski, oleje, po prostu stałam się włosomaniaczką

zdjęcie:
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...66575473_n.jpg
Cytat:
Napisane przez Nessie162 Pokaż wiadomość
Trochę ponad godzinę
Nie
Zostaje, a nawet odstaje od głowy.
Dzień po umyciu
Rzadko
Tak. Nawet po rozpuszczeniu kucyka zostają mi charakterystyczne ślady po gumce.
Nabierają.
Nie cierpię chodzić w rozpuszczonych włosach, chyba że są wyprostowane
Czasami

Prostuję od czasu do czasu
Nie
Szampony z SLS (A przynajmniej podejrzewam że sls. Niedlugo bede testowała szampony bez niego). Jonhons Baby przebija wszystko. W życiu po żadnym szamponie nie miałam takiego siana, a w dodatku niesamowicie swędziała mnie po nim głowa
Od kilku miesięcy, jednak zdarzały mi się długie przerwy
Wysoka porowatość
Stary 2013-08-21, 18:06   #654
English Breakfast
Raczkowanie

Więc i ja chętnie się dowiem jaka to porowatość kryje się w moich włosach, choć pewnie dość wysoka
1. Jak długo schną Twoje włosy? Dziś schną mi od 3 godzin i jeszcze u nasady są mokre. Na ogół schną około 3-4 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie, chyba
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?Jeśli myte są popołudniu lub wieczorem to najlepiej wyglądają na drugi dzień rano. Nie są takie spuszone, tylko bardziej okiełznane
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Wątpliwie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak. Ogólnie moje włosy są falowane/lekko kręcone.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?Nie czeszę w dzień, ze względu właśnie na to, że kręcą. Więc gdybym je rozczesała to wiadomo - nabiorą objętości i to dużej
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?Ulgę. Nie lubię związywać włosów w ogóle, ale jeśli muszę to nie robię tego bardzo mocno. Jednak ulga jest po rozpuszczeniu
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?Wydaje mi się, że błyszczą, ale w łazience mam ciepłe światło, więc nie wiem jak to się ma do rzeczywistości
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.Niedawno podcinałam, ale przeważnie są szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję, nie prostuję, suszę sporadycznie (bardziej podsuszam jeśli muszę już wychodzić a są nadal wilgotne)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?Nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).Ciężko powiedzieć, bo dopiero od niedawna przerzuciłam się na pielęgnację włosów. Wcześniej używałam tylko szamponu head&shoulders A moje włosy po myciu są przeważnie spuszone
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?Około dwóch miesięcy, może dłużej
English Breakfast jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 19:55   #655
Hiyori
Zadomowienie

Ciekawy temat. Również z chęcią się dowiem, bardzo proszę o analizę

Zwykle ponad 3 godziny
Trudno
Powoli wróci na swoją stronę
Po umyciu przez cały dzień
Tak, ale mam ciemne włosy, które lepiej odbijają refleksy
Są mocno falowane jeśli wyschną naturalnie, kiedy je wysuszę są proste... Bardzo ciężko je ułożyć
Nabierają objętości
Czuję ulgę, unikam chodzenia w spiętych włosach.
Tak
Z przodu są miękkie z tyłu przesuszone
Farbuję i zazwyczaj suszę.
Raczej nie mam, chociaż zdarzało się.
Za dużo by tego było, większość szamponów plącze mi włosy.
Około siedmiu miesięcy

Edytowane przez Hiyori
Czas edycji: 2013-08-21 o 19:58
Hiyori jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 22:39   #656
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez English Breakfast Pokaż wiadomość
Więc i ja chętnie się dowiem jaka to porowatość kryje się w moich włosach, choć pewnie dość wysoka
1. Jak długo schną Twoje włosy? Dziś schną mi od 3 godzin i jeszcze u nasady są mokre. Na ogół schną około 3-4 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie, chyba
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?Jeśli myte są popołudniu lub wieczorem to najlepiej wyglądają na drugi dzień rano. Nie są takie spuszone, tylko bardziej okiełznane
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Wątpliwie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak. Ogólnie moje włosy są falowane/lekko kręcone.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?Nie czeszę w dzień, ze względu właśnie na to, że kręcą. Więc gdybym je rozczesała to wiadomo - nabiorą objętości i to dużej
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?Ulgę. Nie lubię związywać włosów w ogóle, ale jeśli muszę to nie robię tego bardzo mocno. Jednak ulga jest po rozpuszczeniu
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?Wydaje mi się, że błyszczą, ale w łazience mam ciepłe światło, więc nie wiem jak to się ma do rzeczywistości
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.Niedawno podcinałam, ale przeważnie są szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję, nie prostuję, suszę sporadycznie (bardziej podsuszam jeśli muszę już wychodzić a są nadal wilgotne)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?Nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).Ciężko powiedzieć, bo dopiero od niedawna przerzuciłam się na pielęgnację włosów. Wcześniej używałam tylko szamponu head&shoulders A moje włosy po myciu są przeważnie spuszone
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?Około dwóch miesięcy, może dłużej
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość
Ciekawy temat. Również z chęcią się dowiem, bardzo proszę o analizę

Zwykle ponad 3 godziny
Trudno
Powoli wróci na swoją stronę
Po umyciu przez cały dzień
Tak, ale mam ciemne włosy, które lepiej odbijają refleksy
Są mocno falowane jeśli wyschną naturalnie, kiedy je wysuszę są proste... Bardzo ciężko je ułożyć
Nabierają objętości
Czuję ulgę, unikam chodzenia w spiętych włosach.
Tak
Z przodu są miękkie z tyłu przesuszone
Farbuję i zazwyczaj suszę.
Raczej nie mam, chociaż zdarzało się.
Za dużo by tego było, większość szamponów plącze mi włosy.
Około siedmiu miesięcy
Stary 2013-08-22, 13:04   #657
xdarling
Raczkowanie

Hej dopiero zaczynam przygodę z Wami i w sumie z włosomaniactwem, a zawsze ciekawiła mnie moja porowatość także proszę o pomoc i ja !

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 2 godzin; w cieplejsze i suche dni może nawet i szybciej
2. Czy trudno je zmoczyć? nie , mam piórka dosłownie na głowie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie, choć po jakimś czasie wróci na swoje miejsce
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? najlepiej po umyciu, kilka godzin po umyciu wyglądają nieźle ale bardzo się 'strączkują'/'zbieraja w kolonie', czasem zdarza sie że nie musze ich myć na drugi dzień bo są w miare świeże ale i tak z reguły wtedy je związuje
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? delikatne, ale bardzo szybko sie prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? od skóry głowy są oklapnięte a końcówki puszą się
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? błyszczą się gdzieniegdzie tam gdzie mam swoje naturalne nie tykane farbą
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są delikatnie szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? mam łuszczycę więc czasem ciężko jest mi domyć niektóre tluste maści - po 4 razy muszę pienić włosy szamponem ze SLS, ogólnie oleje muszę zmywać tylko szamponami ze SLS bo innymi albo nie umiem po prostu albo nie działają
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).za krótko interesuję się włosową pielęgnacją żeby to określić
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? niby od roku ale to jest takie raczkowannie, tak intensywniej to od jakis max 3 msc, wcieram odzywkę Jantar, raz w tygodniu olej kokosowy Vatika, na końcówki po myciu do niedawna olej łopianowy z czerwoną papryką ale chyba przeolejowałam nim włosy bo coś się ich stan pogorszył.

W dodatku moje włosy teraz to istna masakra, bo jestem po operacji przy pełnej narkozie i wyłażą garściami, kołtunią się...
xdarling jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 16:49   #658
marciks
Przyczajenie

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 3o min (mam krótkie, cienkie włosy)
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najlepiej wyglądają z rana jak umyje je w nocy i pójdę spać z mokrą głową. Gdy schną samodzielnie z rana, ich końcówki lekko odstają :/
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tylko trochę
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? są podatne, lecz z czasem prostują się
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? są takie same
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? błyszczą się
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Na całej długości włosy są gładkie, miękkie i śliskie, przy końcach trochę bardziej szorstkie, ale tylko trochę, bardzo mała różnica.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Wiele razy farbowałam, oraz raz rozjaśniałam. W roku szkolnym często suszę.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Odżywki bez spłukiwania sprawiały, że moje włosy były oklapłe, jakby przetłuszczone i bez życia.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Zawsze używałam odżywek gdy czułam, że coś jest nie tak. Lecz tak przyłożyłam się do tego dopiero od 4 dni, kupiłam 2 szampony jeden z sles drugi bez, oraz stosuję olej kokosowy.
marciks jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 21:53   #659
SarishaSavi
Raczkowanie

1. Jak długo schną Twoje włosy? 2-3 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie trudno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zależy. Pierwszy dzien po myciu - spływa na swoją strone, drugi dzien po myciu - zostaje.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po myciu. Po 10-12 godzinach tracą na objętości.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Mam, ale gdy rozczesze włosy to praktycznie już po falach nie ma śladu. Jak zakrece włosy lokówką to szybko się prostują.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą objętość.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuje ulge. W domu tylko siedze w spiętych gdy jest gorąco. Na codzien nie lubie nosić spiętych włosów.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Szorstkie jak u lalki barbie. :P
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie prostuje, staram się nie suszyć (susze moze raz na 2 tygodnie, gdy się spiesze), farbuje tylko odrosty na ciemny brąz.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Mam problem z domyciem olejów. Muszę umyć glowe 2 razy po olejowaniu.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Szampony ziołowe nie sprawdzają się na moich włosach. Włosy cięzko się po nich rozczesują. Mam wrazenie, ze mam taki "kołtun". Bez odzywki wtedy nie da się ich bez "bólu" rozczesać. Maska wax nie sprawdza się na moich włosach, nie ma prawie wgl efektów. Za to oleje działają rewelacyjnie.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Nadal szukam idealnej pielęgnacji. Oleje stosuje od miesiąca.
SarishaSavi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 09:45   #660
anusia.d7
Raczkowanie

Rodzaj moich włosów: bardzo gęste i grube do połowy pleców, farbowane i rozjaśniane na blond od kilku lat, odrosty co 3 tygodnie. Pół roku temu był okres przyciemnienia włosów do średniego blondu, poźniej ombre i 2 miesiące temu powrót do jasnego blondu (kilkakrotne farbowanie)
1. Jak długo schną Twoje włosy? bardzo długo 4-5 godzin, a jeśli idę spać z wilgotnymi to z takimi wstaję
2. Czy trudno je zmoczyć? trudno powiedzieć, ani bardzo trudno ani łatwo ze względu na to że są bardzo gęste
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zależy. Są sztywne i grube, Pierwszy dzien po myciu - spływa powoli na swoją strone, drugi dzien po myciu - troche wolniej spływa.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po myciu, jak sa jeszcze wilgotne, wtedy są jak po prostownicy, potem się puszą dopiero przed następnym myciem są najmniej spuszone
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? średnio, w zależności co nałoże na suche włosy
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak mam, jak zakrece włosy lokówką to szybko się prostują.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabireają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuje ulge. zwłaszcza gdy mam koka na górze głowy. moje włosy sa bardzo ciężkie
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? delikatnie podobnie jak w pkt.5
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Szorstkie, sztywne jak grzywa konia
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuje od kilku lat, prostuje sporadycznie kilka razy w roku, staram się nie suszyć (podsuszam moze raz na 2 tygodnie, gdy się spiesze i częściej w zimie gdy wolniej schną),
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Mam problem z domyciem olejów. Muszę umyć glowe 2 razy po olejowaniu. a czasami wydaje się że jeszcze coś jednak zostało, chyba że to z powodu złego oleju
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). niektóre szampony np gliss kur nie sprawdzają się na moich włosach. Włosy są obciążone i cięzko się po nich rozczesują. Mam wrazenie, ze mam taki "kołtun". Bez odzywki wtedy nie da się ich bez wyrywania rozczesać. podobnie obciąża maska wax, odżywka niebieska "CHI", wydaje mi się po wyschnięciu włosów, że nie spłukałam jej dokładnie, są jednocześnie sianowate i takie ciężkie, tępe. Tak samo działają niektóre specyfiki do pielęgnacji włosów bez spłukiwania (typu maski, kremy prostujące, wygładzające), wypróbowałam tego bardzo dużo, że aż trudno mi zapamiętać - najważniejsze że były to specyfiki o konsystencji kremu (te z reklam i te napotkane w drogeriach przypadkiem)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od kiedy farbuję cały czas stosuję odżywki, maski, (wszystko do spłukiwania jest najlepsze) dawniej była też nafta kosmetyczna. Nadal szukam idealnej pielęgnacji. Oleje stosuje od roku lecz z dużymi przerwami. Od niecałego miesiąca 2 razy w tyg. olej vatika oliwka-migdał-kaktus-cytryna, na noc lub na cały dzień. Na początku było coraz lepiej ale zauważyłam po ostatnich 2 olejowaniach że włosy są matowe, takie ociężałe i spuszone jednocześnie i niewiem czy poprostu źle zmyłam czy to zły olej. Do mycia wcześniej fructisy, syossy, aktualnie wella pro siries i odżywka tez tej serii obowiązkowo, następnie stosuje na przemian kilka kropel jedwabiu BIOSILK lub olejku arganowego takiego z drogerii a najczęściej L`Oreal, Elseve, Eliksir odżywczy - upiększający do włosów farbowanych. Ogólnie, najlepiej sprawują się kosmetyki w formie olejku (przeźroczyste), dodaja blasku i najlepiej wygładzają. Włosy myję 2-3 razy w tygodniu.
p.s. nie wyobrażam sobie mycia włosów bez zastosowania pózniej odżywki lub maski.
To chyba dość dokładny opis, proszę o pomoc.
anusia.d7 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
porowatość

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości