Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-11-28, 12:54   #901
liittleedeviil
Raczkowanie

Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
3-4 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Są podatne
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają objętości, są gładsze i bardziej lejące, tworzą taflę, nie strączkują się.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Praktycznie codziennie chodzę w rozpuszczonych.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
W dotyku nie odbiegają od reszty włosów, są miękkie i delikatne.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuję co 2-3 miesiące profesjonalnymi farbami u fryzjera. Suszę średnio co 2 dni. Od prostownicy jestem uzależniona, od kilku lat codziennie, z przerwami na keratynowe prostowanie. Od jakiegoś miesiąca ograniczam prostowanie do 2-3 razy w tygodniu.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Moje włosy dobrze reagują zarówno pielęgnację drogeryjną, apteczną, nisko-, średnio- i wysokopółkową, silikonową i naturalną. Obciążają je chyba tylko odżywki bez spłukiwania (oprócz tych w sprayu). Problem z puszeniem mam niezależnie od użytych kosmetyków tzn. przed wyjściem z domu są idealne, po przyjściu do pracy bezwzględnie wymagają natychmiastowego wygładzenia szczotką.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
3-4 lata temu byłam włosomaniaczką, doprowadziłam włosy do perfekcji, potem przestałam o nie dbać i wróciły do stanu przed. Ponowną intensywną pielęgnację dopiero zaczynam.

Edytowane przez liittleedeviil
Czas edycji: 2013-11-28 o 12:57
liittleedeviil jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 18:52   #902
stencia
Raczkowanie

Proszę o analizę porowatości moich włosów w oparciu o odpowiedzi na pytania
1. Jak długo schną Twoje włosy? Myłam włosy około godziny 16. Jest 19.42 a one jeszcze miejscami są wilgotne
2. Czy trudno je zmoczyć? Aby zmoczyć górę włosów muszę trochę wmasować wodę w skalp
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? wraca od razu na swoje miejsce
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?mniej więcej cały czas podobnie
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? błyszczą się
6. Czy są podatne?są podatne na układanie. Tak przynajmniej mówiła mi fryzjerka, bo ja sama nie stylizuję ich w żadne sposób.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - raczej są takie same, aczkolwiek czasem minimalnie zwiększają objętość
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? bez zmian
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak mają wyraźny połysk
trochę jak pędzelek
Farbuję, ale ostatnio coraz mniej. Ostatnie farbowanie miało miejsce na początku września. Farbuję na ciemne kolory. Nie prostuję włosów w ogóle i schną naturalnie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Myję włosy odżywkami więc to w sumie różnie bywa. Potrafię umyć włosy nawet biowaxem i są w porządku (czyste i nieobciążone). Teraz myję odżywką bumble and bumble creme de coco i są czyste, domyte i w ogóle ok mimo bogatego składu tej odżywki. Zawiera ona zarówno oleje jak i proteiny i takie połączenie chyba najbardziej lubią moje włosy.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Wszelkie odżywki firmy LUSH (w szczególności te zawierające lanolinę), poza tym nie mam większego problemu z doborem kosmetyków.
Jakieś 3 lata.

Edytowane przez stencia
Czas edycji: 2013-11-29 o 09:28
stencia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 00:40   #903
kam_ila
Przyczajenie

1. Jak długo schną Twoje włosy? 2-3h
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie, ale pewnie dlatego że jest długie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają i robią się gładkie, często się plączą, ale to pewnie też dlatego że są długie
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są trochę bardziej szorstkie niż reszta w miarę gładkich włosów
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję co 6, 7, a czasami 8 miesięcy, wcześniej suszyłam włosy codziennie po każdym myciu rano, prostowałam trochę rzadziej, teraz prawie ich nie suszę ani nie prostuję
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). nie wiem, za krótko się tym interesuję, ale nic ich nigdy nie spuszyło, nie przypominam sobie też żeby je coś obciążyło
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? dopiero zaczynam, jak na razie to więcej przeczytałam niż zrobiłam

z góry dziękuję za odpowiedź
kam_ila jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-30, 22:55   #904
Elka18
Przyczajenie

Będę bardzo wdzięczna za pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy? 1,5-2 h
2. Czy trudno je zmoczyć? średnio
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka h po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? U nasady nie, niżej raczej tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Skóra głowy czuje ulgę, tak ogólnie ja chyba też.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Jak pędzelek dość dobrej jakości  może minimalnie bardziej szorstkie niż reszta.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Rozjaśniam o kilka odcieni co ok. 2-3 miesiące farbami drogeryjnymi. Suszę zawsze naturalnie, prostuję sporadycznie kilka pasemek, które np. źle się ułożyły w koczku w nocy, a chcę rozpuścić włosy i to chyba największy grzech aktualnie, bo robię to bez żadnej specjalnej ochrony włosów.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Pierwsze podejście do olejowania kilka m-cy temu mocno mnie odrzuciło – włosy były trudne do rozczesania, szorstkie, bez blasku. Nie pamiętam już czym i jak to robiłam, ale zakładam jakiś mój błąd. Umycie samym szamponem bez odżywki po nie wchodzi w grę – włosy są okropne: splątane i spuszone.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Ok. pół roku, rok temu zaczęłam robić pierwsze kroczki, ale malutkie i powoli.
Elka18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 16:56   #905
AlterEgoo
Raczkowanie

Długo, ponieważ mam bardzo gęste włosy. 4h-5h.
Nie, raczej nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Nie jestem pewna czy dobrze to zrobiłam, ale po pewnym czasie wracają. Chociaż jak wzięłam inne pasemko to zostały .
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu i utrzymuję się tak jakoś 1 dzień. Na drugi dzień są lekko oklapnięte.
Tak
Oooo tak i to bardzo.
Nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie czuję ulgi. Lubię je rozpuszczone, chociaż często mnie denerwują i spinam je.
Tak, bardzo się błyszczą
są mięciutkie, gładkie, ale może troszkę suche.
Nie farbuję, raz zafundowałam sobie szamponetkę, prostuję może 3,4,5 razy w miesięcy, a nie suszę nigdy, może raz na kilka miesięcy.
Nie mam żadnych problemów. Chociaż jak pofarbowałam włosy szamponetką strasznie mi się przyjęła, nie chciała schodzić.
Jesienią totalnie nie sprawdził się jedwab, strasznie elektryzowały i puszyły mi się po nim włosy, po szamponie Nivea Fresch Energy pojawia mi się łupież, a po szamponie nivea straight & gloss włosy mi się lekko przetłuszczały u nasady oraz puszyły
Nigdy tego nie robiłam, moją pielęgnację stanowił szampon i czasami, ale bardzo rzadko odżywka. Teraz jednak zainteresowałam się pielęgnacja włosów i mam zamiar zmienić moje "złe" nawyki

Mam nadzieję, że nie będzie problemu z oceną porowatości moich włosów.

Edytowane przez AlterEgoo
Czas edycji: 2013-12-02 o 16:20
AlterEgoo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-01, 18:41   #906
kasiek17b
Raczkowanie

GG do kasiek17b

Mogę i ja?
1. Jak długo schną Twoje włosy?2-4 h
2. Czy trudno je zmoczyć?Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?średnio
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?mam, ale po jakimś czasie się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?wolę rozpuszczone włosy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.są trochę suche, ale nie ma tragedii
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?Nie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?Nie mam problemu, domywa mi się wszystko
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).szampony z Avonu mi nie podpasowały, średnio się sprawdził Bambino, reszta była okej
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?od jakichś 2 miesięcy

kasiek17b jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 12:20   #907
anetamiki2104
Raczkowanie

2-3 godziny

nie

zostanie

po kilku godzinach po myciu

raczej nie

zaraz po rozpleceniu warkocza mam ładne fale, ale w ciągu dnia się rozprostowują

nabierają objętości

czuję ulgę

raczej nie

troszkę jak pędzel, ale taki bardziej twardy (sprostowanie podcięłam wieczorem końcówki i teraz jest to miękki pędzel

farbuję, rzadko suszę, nie używam prostownicy

nie nie mam problemów z domyciem włosów

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.)
na pewno moim włosom nie wystarczają same szampony, potrzebują odżywki

Od dawna dbam o włosy, ale np. olejowanie stosuję od ok 2 mieszący

Edytowane przez anetamiki2104
Czas edycji: 2013-12-03 o 12:45
anetamiki2104 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 17:42   #908
arturowaaa
Raczkowanie

[QUOTE=versatille;40013647]Jeżeli masz wątpliwości co do porowatości swoich włosów...

...odpowiedz na pytania:

1. szybko, mam cienkie i delikatne włosy, jak u dziecka.. 20-30 min i włosy są suche
2. nie
3. mega szybko
4. od razu po umyciu
5. chyba tak
6. mam, ale na kręcenie nie są podatne
7. tracą..
8. czuję ulgę
9.tak
10. są miękkie
11.nie
12. nie
13. nie wiem
14. od pół roku?
arturowaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 14:11   #909
trollica
Przyczajenie

Również poprosze o ocenę moich włosów

1. Jak długo schną Twoje włosy? Ok. 3-4 godzin, suszarką 7-10 minut.
2. Czy trudno je zmoczyć? Raczej tak.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wróci.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po myciu, przez 1 dzień nie dłużej.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Niekoniecznie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Kilka pasm lekko się skręca, po rozczesaniu są prawie proste.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? To zależy od tego jaką szczotką je czeszę, zazwyczaj nabierają objętości (mam szczotkę z naturalnym włosiem)
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Raczej nie rozpuszczam ich w domu tylko przeczesuję i znowu związuję. Nie czuję jakiejś wielkiej różnicy.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Trochę błyszczą zaraz po umyciu, z czasem matowieją.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z pędzelkiem do farbek szkolnych.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję co półtora miesiąca, suszę po każdym myciu (prawie zimnym powietrzem) czyli co 2-3 dni, prostuję rzadko.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Czasami mam problem z domyciem oleju z włosów, szczególnie ze skalpu, wtedy zazwyczaj myję włosy 2 razy.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Wszelkie jedwabie, olejki, sera zabezpieczające końcówki, wyglądały po nich jak przetłuszczone. Odżywki bez spłukiwania również nie zdały egzaminu, obciążają mi włosy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Jakieś pół roku.
trollica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 14:47   #910
stupify
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Jeżeli masz wątpliwości co do porowatości swoich włosów...

...odpowiedz na pytania:

... a dowiesz się, jaką masz porowatość.
Odpowiedz tylko na powyższe pytania, ale staraj się odpowiadać jak najobszerniej.
Jeżeli szukasz pomocy w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji dla swoich włosów wbijaj śmiało na wątek: Walka o zdrowe i piękne włosy.

Dużą pomocą będzie też zdjęcie całych włosów w dobrym świetle.
Zapraszam!

Troszkę teorii:

Porowatość w kapsułce
Porowatość

Włosy wysokoporowate:

Włosy niskoporowate:

1. Schną bardzo szybko, są bardzo cienkie więc dosłownie schną w oczach.
2. Również bardzo łatwo je zmoczyć
3. Zostanie
4. Najlepiej wyglądają zaraz po umyciu, są wtedy bardzo miekkie w dotyku
5. Błyszczą się
6. Mam, ale bardzo delikatne. Również bardzo szybko prostują się. Naturalnie są proste jak druty
7. Zdecydowanie nabierają. Są wtedy bardziej sypkie. W ciągu dnia muszę często je przeczesywać, bo po dosc szybkim czasie wyglądają jak strąki i plątają się
8. Raczej nigdy nie spinam ich. Jeśli już to robie to lakier idzie w ruch. Bo normalnie są takie śliskie że trudno mi je spiąć wyżej, bo gumka sama sie z nich zsuwa :/
9. Tak, błyszczą się
10. Nie mam pojęcia, ale raczej z czyms gładkim
11. Żadnej z tych czynnosci nie wykonuje
12. Raczej nie. Odżywki muszę bardzo dokładnie spłukiwać, bo inaczej mam obciążone
13. Maska wax dośc obciąża mi włosy, gdy nakładam go wieczorem i zmywam przed snem w połowie kolejnego dnia wyglądają już nieświeżo.
Również średnio podpasował mi olejek ALterry pomarańcza i brzoza, mam wrażenie że wysuszył troche moje włosy
14. Na początku tamtego roku nakładałam olej kokosowy regularnie i inne maski odżywki przez jakieś pół roku. Później zaniechałam. Zaczęłam znowu używać lakieru do włosów (często 1 na tydzień szedł ). A teraz od 3 tygodni znowu zaczęłam o nie dbać, skróciłam sporo, odrzuciłam lakier, kombinuje z olejami, maskami itp

Z góry dziękuje za pomoc
stupify jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 16:50   #911
luszaa
Przyczajenie

Witam Kobietki rowniez prosze o pomoc .. w ocenie moich wlosow..
wydaje mi sie ze mam srednia porowatosc.. ale specem nie jestem takze moge sie mylic..
1. Jak długo schną Twoje włosy? te pocienowane okolo 1h cala reszta do 2.5 ale gdzie niegdzie sa jeszcze wilgotne
2. Czy trudno je zmoczyć? srednio
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?zostaje ale pasmo odstaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? pare godzin po umyciu,nie sa juz takie napuszone
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?minimalnie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabieraja,dlatego nie lubie ich czesac gdyz sie pusza
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie czuje roznicy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?troszke
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. - sa miekkie ale troche sterczace,taka miekka szczota
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje od 15lat,srednio co 4-5tyg. dlugo mialam czarne wlosy, byly blyszczace i fajne. Ostatnio dekoloryzowalam wlosy. Teraz mam rudawe i mala blyszczace, rzadko susze i prostuje.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). olej kokosowy - chyba wiecej wlosow mi wypadło
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? bardziej intensywnie to dopiero zaczynam .. dbalam zawsze ale chyba z mizernym skutkiem

Z gory dziewczynki dziekuje za pomoc

Edytowane przez luszaa
Czas edycji: 2013-12-03 o 18:31
luszaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 17:04   #912
Luthen
Przyczajenie

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok.2h
2. Czy trudno je zmoczyć? Łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Spłynie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najlepiej od razu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Błyszczą się .
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Są podatne.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Ani to, ani to. Zależy od dnia.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Nie lubię rozpuszczonych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Błyszczą się.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z miękkim futerkiem, są trochę suche, ale miękkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję henną.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam. Z tym, że bez SLES się nie domywają. Zależy to też od dnia. Bo czasem były ładne, a czasem szybko się przetłuściły.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Biowax je obciążył, a Babydream nie domywa ich.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od roku.

Edytowane przez Luthen
Czas edycji: 2013-12-28 o 13:03
Luthen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-03, 18:59   #913
b_domi
Raczkowanie

1. Praktycznie nigdy nie pozwalam włosom schnąć naturalnie, bo trwa to dobre kilka godzin. Z 5?
2. Często trudno mi je zmoczyć, lejąc po nich wodą z prysznica muszę zrobić to z każdej strony i od spodu, żeby porządnie się zamoczyły.
3. Jedno pasemko przerzucone na drugą stronę nie wraca samo, jeśli się nie ruszam- ale szybko powraca na swoją stronę, kiedy zacznę coś robić. Nie wiem tylko, czy akurat to nie wynika z tego, że noszę przedziałek praktycznie zawsze w tym samym miejscu, jest on równy i włosy są już mocno do tego przyzwyczajone.
4. Najlepiej wyglądają po umyciu, ale to właściwie dlatego, że wtedy są najbardziej zadbane myję niestety codziennie, więc włosy u nasady zdecydowanie po umyciu wyglądają najlepiej, kilka godzin po jest jako tako, później już tylko gorzej. Ale włoski na długości w miarę postępowania nieświeżości nasady wcale nie wyglądają źle.
Za to końcówki przed kolejnym myciem (jeśli nie naolejuję) wyglądają już, jakbym wcale nie była włosomaniaczką.
5. Włosy błyszczą się bardzo mocno w dobrym oświetleniu, ale przy słabym nie bardzo umiem określić, ponieważ rzadko je wtedy widzę. Chyba raczej przeciętnie. Jest ogromna różnica w stopniu błyszczenia na moim ~15cm odroście a na farbowanych- oczywiście na korzyść naturalek (ogólnie włosy są do pach ).
6. Po rozpleceniu warkocza jak najbardziej są fale dość długo się też utrzymują. Są też podatne na rozjaśnianie (doświadczenia z przeszłości).
7. Po rozczesaniu bez wygładzenia włosy się puszą, a końcówki wyglądają na przesuszone i zniszczone, choć regularnie je podcinam u dobrego fryzjera, olejuję + wcale nie są rozdwojone. Jeśli wyczeszę je trochę dłużej, puch zostaje opanowany.
8. Tak, czuję ogromną ulgę rozpuszczając włosy, które były spięte, czuję jak cała skóra głowy mi się relaksuje.
9. Włosy naturalne bardzo błyszczą w dobrym oświetleniu, te które jeszcze pamiętają farbowanie- mniej.
10. Końcówki są w dotyku ani miłe, ani szorstkie. Mimo, że staram się je dopieszczać, zdecydowanie nie są super gładkie niczym dobry pędzel do podkładu. Wizualnie świeżo po umyciu jest dobrze, po rozczesaniu- słabo.
11. Nie farbuję (choć część jest jeszcze farbowana) i nie prostuję włosów, suszę prawie zawsze naprzemiennie chłodnym i średnim nawiewem (nie parzącym ręki, ale w gruncie rzeczy ciepłym).
12. Czasem miewam problem z domyciem włosów, zdarzyło się to może kilka razy ale nie umiem podać specyfiku, którego używałam, raczej wynikało to z tego, że nie dość dobrze domyłam No na pewno zdzieracze domywają lepiej.
13. Kosmetyki, które się nie sprawdziły, to np. maska Alterry z granatem i aloesem. Włosy były suche i spuszone, mam wrażenie, że raczej przez aloes, niż alkohol, który zawiera ta maska. Moje włosy raczej nie lubią aloesu, bo takie same efekty mam po NaturVital. Nie sprawdziła się też rosyjska łopianowa i drożdżowa (leciutkie), isana z babassu (przyklapnięte, obciążone), kallos (bez wyrazu), ogólnie proteiny mleczne, tylko keratyna jest ok. Włosy nie zareagowały w ogóle na prostowanie keratynowe 2 lata temu, po pierwszym myciu były takie same jak przed. Ogólnie uwielbiają emolientowe odżywki i dodatki oleju w maskach, bez nich zawsze jest mniejszy bądź większy puszek. Z olei kochają miłością wielką argan, nie planuję chyba nigdy olejować włosów niczym innym. Kokosa bałam się próbować Lubią też od czasu do czasu proteiny, tj. tylko keratynę.
14. Intensywniejsza pielęgnacja trwa od nieco ponad roku, aczkolwiek ciężko mi sprecyzować, bo było to stopniowe wsiąkanie w temat np. pierwsze zamówienie z półproduktami zrobiłam w czerwcu.
*dodatkowa informacja- są naprawdę gęste, pojedynczy włos normalny->cienki, sama nie wiem

Nie umiem wstawiać zdjęć na wizażu- zamiast tego wrzucam link:
https://plus.google.com/photos/10038...artnerid=gplp0

Od lewej:
-bezpośrednio po myciu, ładnie dociążone (olejowanie, Biovax pomarańczowy i półprodukty)
-bezpośrednio po myciu, nienawiść aloesowa (NaturVital, nie Alterra, więc to nie przez ten alkohol)
-kilka godzin po myciu, ogólny bad hair day

Edytowane przez b_domi
Czas edycji: 2014-01-05 o 16:34
b_domi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 10:34   #914
Kasia225
Raczkowanie

1. Do 3 godzin, lecz gdybym je związała po upływie tego czasu byłyby sianowate i powywijane we wszystkie strony mimo, ze na co dzien są proste, przewaznie koncowki bardzo szybko schna a na czubku glowy wlosy sa jeszcze mokre
2. roznie z tym bywa, czesciej trudno
3. Zostanie
4. Zdecydowanie najlepiej po umyciu
5. Nie
6. Mam, ale bardzo krótko
7. Tracą objętość
8. Nie lubię rozpuszczonych, bo są oklapnięte i szybciej się wtedy przetłuszczają
9. Tak, ale to zapewne zasluga oświetlenia
10. Są suchę, szorstkie
11. Czasami suszę ale zimnym powietrzem
12. Trudno mi je umyć szamponami dziecięcymi, bo wtedy bardzo szybko robią sie tluste lub oklapniete. Dobrze z delikatnych kosmetykow spisuje Facelle.
13. Isana z o. babassu czy nowa wersja z bawełną oraz lorysy w ogole mi nie sluzą.
14.1,5 roku

Edytowane przez Kasia225
Czas edycji: 2013-12-08 o 12:47
Kasia225 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 12:06   #915
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Neeva Pokaż wiadomość
Ok. 2h (rzadko jest tak, że schną same - mało czasu na to mam)
Chyba normalnie, 10s moczenia włosów i są mokre (ale włosy w szklance z wodą pływają ładnych parę godzin to samo w wannie, muszę je przytrzymać rękoma i się zanurzyć).
Powoli wróci.
Od umycia do następnego - myję niemal codziennie po treningu a gdy nie trenuję to co dwa dni, rzadko co trzeci.
Tak - nie rażą blaskiem ale są błyszczące.
Tak, na jakąś godzinę.
Tak jakby tracą, ale czeszę je tylko wieczorem po myciu więc to takie wrażenie po suszarkowym "sianie"
A dzień chyba bez zmian, ale ciężko powiedzieć.

Lubię rozpuszczone, ale rzadko takie mam. A odpowiadając konkretnie na pytanie to ani nie jestem niezadowolona ani nie czuję ulgi, wieczorem zawsze mam rozpuszczone a w dzień najczęściej w koński ogon - z upiętymi mi chłodniej po prostu
Moje włosy są raczej cienkie, proste, jest ich dużo i są ciężkie (mam do pasa) więc po dobie/dwóch tracą na objętości (aktualnie poszukuję idealnej długości i fryzury dla siebie )

Tak.
Nie kojarzą mi się z niczym Nie są mięciutkie ani szorstkie (muszę je podciąć bo mija rok)
Suszę, farbowałam kilka lat temu (aktualnie rozważam zmianę koloru), prostuję sporadycznie (gdy muszą być idealnie proste).
Nie zauważyłam nic takiego ostatnio, ale z tego co pamiętam to ciężko się zmywa u mnie puder dodający objętości Got2B (rzadko stosuję).
Ostatnio zawiodła mnie Farmona ze skrzypem (przeciwko wypadaniu włosów), mocno mocno je puszyła i plątała.
Obciążała seria Pantene Aqua Light.

Od początku 2013, ale niekiedy brak mi systematyczności.
Niemal codziennie po myciu używam odżywki na same końcówki oraz wcierki Jantar na skórę głowy, raz w tygodniu nakładam odżywkę intensywnie nawilżającą. Staram się olejować włosy (przy nasadzie) 2x w tygodniu, najczęściej jest to 1x.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez bananooveloove Pokaż wiadomość
niecałą godzinę, gdyż mam cienkie włosy, ale codziennie suszę je suszarką jakieś 5-10 min.
nie trudno, wręcz bardzo łatwo.
wracają na swoje miejsce zwykle. niektóre od razu niektóre wolniej
kilka godzin po umyciu
nie błyszczą się
tak są podatne, nawet gdy zwiążę je w kucyk to zostaje fala w miejscu gdzie była gumka do włosów.
bardzo rzadko czeszę je w dzień, ale gdy to robię to tracą na objętości.
cały dzień mam rozpuszczone gdyż nie czuję się w związanych włosach, natomiast jak przychodzę do domu to związuję je w kucyk po to, żeby mi nie przeszkadzały.
nie błyszczą się, chyba że użyję jakiejś dobrej odżywki.
są bardzo chropowate, zniszczone i rozdwojone
farbuję mniej więcej raz na miesiąc-dwa miesiące, suszę codziennie i codziennie prostuję i dlatego są w opłakanym stanie :C
nie mam z tym problemu. są cienkie i myją się szybko i bez problemów.
nie stosuję wielu kosmetyków do włosów. myślę, że to z czystego lenistwa, ale wiem że powinnam to zmienić. używam jedynie szamponu i czasem ale rzadko odżywki.
moja zmora - nie robię tego :C

proszę o pomoc w doborze odpowiednich kosmetyków do włosów. moje włosy są w opłakanym stanie i są bardzo zniszczone :C myję włosy codziennie rano przed szkołą, więc nie wyobrażam sobie ich nie wysuszyć lub nie wyprostować. proszę o pomoc. pozdrawiam : ))) .
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości, a po porady zapraszam do wątku Offtopowa walka o zdrowe i piękne włosy
Cytat:
Napisane przez ofutrzona Pokaż wiadomość
ok 1,5 godziny
bardzo łatwo
spłynie od razu na swoją stronę
kilka godzin po umyciu. Na następny dzień są przetłuszczone przy skórze głowy a reszta wygląda jak wymięte siano.
trochę
Są bardzo podatne, nawet po zwykłym kucyku zostaje ślad, ale po krótkim czasie robią się z powrotem proste
Nabierają objętości i trochę się puszą
Ogromną ulgę, dlatego chodzę w rozpuszczonych
trochę
suche siano
farbuję nie częściej niż raz na 3 miesiące. Nigdy nie prostowałam, nie suszę chyba od 5 lat.
nie
nie ma chyba takich które by się wybitnie nie sprawdziły, oraz niestety nie ma takich, które by się sprawdziły
Od roku. Używałam już amli, oleju kokosowego, mieszanki olejów z Yves Rocher, Waxa, Biovaxa, serii granat z Alterry, Alverde, Joanny, różne nawilżające cuda, różne sera (tak to się odmienia? ) na końcówki a nawet i na długości włosów i masę innych. Olejuję włosy 2x w tygodniu, zawsze po myciu jakaś dobra odżywka + serum na końcówki i ostatnio na całą długość włosów. Raz w tygodniu maska. Nic nie pomogło moim włosom, cały czas są w takim samym stanie - raz odrobinę lepszym, raz tragicznym. Są cieniutkie, jest ich mało, są porozdwajane, czasem nawet poroztrajane na całej długości, połamane. Nawet mam problem ze zrobieniem zwykłego kucyka, bo układają się tak, że tworzą się łyse placki. I dziko odstają we wszystkie strony. Już nie wiem co mam z nimi robić
Wysoka porowatość, włosy masz wymagające bardzo, uderz na podany wcześniej wątek
I też nie wiem, jak odmienia się "serum"
Cytat:
Napisane przez czerwcowa_panna_mloda Pokaż wiadomość
Witam, drogie Wizażanki.
Wydaje mi się, że na górze mam niskoporowatość, a na dole wysoką... Ale jeśli moge to poproszę Was, specjalistki o pomoc w interpretacji wyników testu.

1. Jak długo schną? Kilka godzin /5/, najczęściej myję na noc, wtedy nawet i rano bywają lekko wilgotne.
2. Czy trudno je zmoczyć? Średnio, kilka sekund prysznicem i są zmoczone, ale muszę je trochę 'pomędlić' aby równomiernie chłonęły wodę
3. Czy pasemko włosów zostanie, wróci, spłynie szybko na swoją stronę? Zostanie
4. Wyglądają najlepiej ...? Od razu po umyciu - puszą się końce cieniowane, najlepiej wyglądają gładkie po prostowaniu, lub rano , gdy wieczorem były myte - wtedy mam zdrowo wyglądające, delikatne fale
5. Czy błyszczą się w słabym świetle? U góry tak, im dalej ku dołowi - troche mat
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Falek nie mam, loki nigdy nie trzymały się długo, po zdjęciu gumki po całym dniu zostaje ślad 'wgniecenia', ale np. b. słabo sie nakręcają fryzjerce na okrągłą szczotkę
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości
8. Rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych: czuję ulgę, boli skóra po kucyku, czy koku / bardzo lubię rozpuszczone, najczęsciej tak chodzę
9. Czy w lustrze w łazience się błyszczą? U góry tak, dół - średnio matowe
10. Dotyk końcówek: jak b. miękki pędzelek , nic nie kłuje, przelewa się
11. Farbuję raz na 2 m-ce, od lat drogeryjnymi, od roku profesjonalnymi, prostuję co kilka dni, nie suszę suszarką. Miałam latem robione refleksy, ściągany lekko kolor. Fryzjerka cieniuje mi włosy, tam są największe zniszczenia
12. Problemy z domyciem? Raczej nie, mam po prostu dużo tych włosów, więc dlatego myję 2 razy szamponem,
1 raz nie domywa. Myję co 3-4 dni. Nie mam problemu z przetłuszczaniem.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się ?
Obciążyły: olej kokosowy, olej MONOI
Wysuszyl:
np. Dove, Heat Defense, spray ochronny
W sam razt:
np.Yves Rocher Hair Repair Oil /jojoba, babas, makadamia/

Od kilku m-cy: od wew. skrzyp, //od zew. od 3 m-cy, ww. olej Yver Rocher

Test ze szklanką: najpierw częściowo zatonęły: dół zatonął, "cebulki" pływały u góry, // a po dłuższym czasie całe wypłynęły na wierzch

Test dotykowy: przejeżdzając po włosie, końcówki i środek - nierówności, nic nie skrzypi,// bliżej cebulki praktycznie bez nierówności, włos skrzypi

Pozdrawiam

Ps . załączam zdjęcia robione do wątku dot. farbowania, mam nadzieje że widać 'problem'
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez Auteczka Pokaż wiadomość
Bardzo długo - jeśli zostawię je na noc lekko wilgotne to z takim się obudzę. W ciągu dnia jeśli nie użyję suszarki to ok 5-6 h
Chyba nie, w sumie to wystarczy większa wilgotność powietrza a już sie puszą, skręcają i wyglądają fatalnie.
Elastycznie spłynie na swoją stronę ale tylko pierwszego dnia (w dniu umycia)
Najlepiej wyglądają jakąś godzinę, dwie po suszeniu - wtedy jakby się uspokajają i nie są tak spuszone i w tym stanie trwają do wieczora
Tak, ale lekko
Tak i to potwornie - jeśli pierwszego dnia po umyciu zwiążę kłaczki w kok to rano są jeszcze powykręcane. Wystarczy przypiąć je spinką podczas nakładania makijażu aby potem przez cały dzień było widać urocze wgniecenie od wsuwki :/
Stają się świeże - jeśli ich nie czeszę co kilka godzin wyglądają jak niemyte
Nie czuję ulgi za to co chwilę muszę poprawiać upięcie bo skubane szybko się z niego wyplątują
Błyszczą ładnie z wyjątkiem 2-3 cm końcówek - te są zawsze spuszone, nawet świeżo po ścięciu..
W dotyku są gładkie, elastyczne
Nie farbuję ani nie prostuję. Suszę każdego dnia bo inaczej z domu wyjść nie mogę
Nie, wcale
Oleje - sprawiają że włosy wyglądają na lekko nieświeże. Perfumowane szampony z drogerii - sprawiają że szybciej się przetłuszczają, potwornie ciężko je rozczesać i są sztywne
Od 7 lat (łoo matko - kawał czasu

Z góry dziękuję i czekam na wskazówki co robię źle a co dobrze.
Aha, kiedyś je farbowałam - jakieś 4-5 lat temu i wtedy pięknie błyszczały
Jeśli jesteś kręcona, a tylko z tym walczysz - średnia porowatość.
Jeśli nie - pogranicze wysokiej i średniej
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 12:15   #916
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Odpowiadam w imieniu koleżanki, która nie ma konta na wizaz, a bardzo jej zależy, by dowiedzieć się, jaką ma porowatość.
Ma włosy cieniowane , trochę za ramiona. Nie farbowane.

Około godziny
Nie
Powoli, czasami zostaje
Po umyciu
Tak
Tak
Nabierają
Czasami, zależy jak długo noszę
Tak
Z sianem
Suszę i prostuję czasami
Raczej nie mam
Nie wiem sama, nie używam dużo kosmetyków
Nie angażuję się w to

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Cytat:
Napisane przez ggiirrll10 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?Ok 3-4 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? Średnio
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie albo po jakimś czasie wróci.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najlepiej wyglądają kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, po rozpleceniu warkocza mam falki, jednak z czasem się rozprostowują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Chyba nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę rozpuszczając włosy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Nie wiem, chyba nie.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Miękkie, miłe w dotyku, gładkie (są obcięte na prosto)
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję co 3-4 miesiące(na blond farbą Artego i wodą 9%). Nie suszę, nie prostuję, nie stylizuję.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemu z domyciem włosów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Szampony dziecięce np. babydream, płyn facelle jako szampon – wysuszały, plątały.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Ok. 2 lata intensywnie pielęgnuje włosy (olejuję, nakładam często maseczki, używam wielu półproduktów, myję włosy delikatnymi szamponami, na noc związuję w luźnego warkocza, silikonów używam tylko w odżywkach bez spłukiwania i w jedwabiu na końcówki)

Tak wyglądają moje włosy po naturalnym wyschnięciu i bez stylizacji
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Koorciia Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? Wydaje mi się, że jak na włosy średniej długości schną bardzo długo około 2h
2. Czy trudno je zmoczyć? Chyba nie mam z tym problemów.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?Zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Klka godzin po umyciu jak je wymodeluje. OD razu po umyciu są mega napuszone i suche...
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?Nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Mam i to ogromne fale nawet są takie połame.. Muszę wtedy je zamoczyć i rozczesac nałożyc odżywkę żeby prawie normalnie wyglądać. Jak zrobię loki np to nigdy nie używam lakieru trzymają się przez orawie cały dzień, nigdy się same od siebie nie wyprostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Zalezy jaką szczotką ale jak zwykłą to nabierają objętosći
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?Czasami są dni kiedy bolą mnie włosy jak są spięty i po rozpuszczeniu czuje ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tylko torchę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są suche i szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję od 4 lat na rudy kolor, suszę modelarką i prostuje tylko grzywkę ale rzadko...
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?Nie mam problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Szapony bez sls... Zawsze po umyciu były suche łamiliwe i nawet trzeszczały ale to chyba normalne?? Nie miałam odżywki która by obciążyla moje włosy chyba że za dużo użyję olejku na końcówki wtedy się trochę przetłuszczają
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od pól roku. Trudno określić zawsze starałam się dbac o włosy przez dwa lata uzywałam wszystkiego bez sylikonów teraz trochę odpusciłam. Może napiszę czego uzwam i tak będzie łatwiej. Myję włosy na codzień Isana -szampon intensywnie pięlęgnujący z panthenolem i Vitaminą B3 Lub Sayosbez sylikonów. Czasem oczyszcam włosy szamponem Toni&Guy detox raz na dwa miesiace... Jak mi się przypomni. Później nakładam odżywkę z Isany odżywka do włosów łamliwych i bez połysku z gliceryną, albo sayos bez sylikonów. I posiadam dwie maski raz na tydzień... Stosuje Alterry maska z granatem lub BioWax L'Biotivs z kreatyną i jedwabiem i mam http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=53064 o to to cudo ale jakoś tego nie użwam w sumie nie wiem dlaczego i czy sie nadaje na moje włosy. Po umyciu włosów używam mgiełki pantene Aqua light... Od 2 tygodni mam z Green Pharmacy olejek łopianowy z czerwona papryką która ma niby przyspieszyć wzrost włosów do tego żeby zmyć olej używam szaponu z tej samej firmy łopian większy. Ale po tej kuracji muszę nałożyc maskę bo tak samo działa jak szampon oczyszczajacy. Czy coś mogę zmienić żeby było lepiej?
Mgiełka Pantene nadaje się do odstawienia na pewno.
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości, zajrzyj na zakręcone forum
Cytat:
Napisane przez Patrycja155 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? co najmniej 3 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? dość łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zależy czy włosy mam aktualnie wyprostowane (spłynie) czy pofalowane naturalnie (raczej zostanie)
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Po umyciu, gdy wyschną naturalnie (suszarka im nie służy, chyba, że mowa to o chłodnym nawiewie ale wtedy suszę je w nieskończoność)
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, są bardzo podatne na wszekie kręcenie, jednak dzień po kręceniu są oklapłe i spuszone. wyprostowane raczej się nie wywijają, chyba, że jest bardzo wilogotno na dworze.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? chwilowo nabierają objętości, żeby później oklapnąć.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję wielką ulgę! na co dzień wolę je rozpuszczone.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są raczej wysuszone.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję od kilku lat na brąz o ton, dwa ciemniejszy niż mój naturalny. farbuję włosy raz na kilka miesięcy, farba raczej mi się wypłukuje, widocznych odrostów nigdy nie mam. prostuje je bardzo rzadko, raz na miesiąc, dwa. tak samo unikam suszarki.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? oleje i maski wax kocham, nie potrafię powiedzieć co na mich włosach się nie sprawdza.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od czerwca 2013.
Średnia porowatość Zajrzyj na Zakręcone forum.
Cytat:
Napisane przez AngieeM Pokaż wiadomość
1,5h - 2h
Chwilkę to zajmuje.
Powoli wraca na swoją stronę.
Kilka godzin po umyciu, najlepiej wyglądają dopiero po południ, jeśli rano myłam włosy.
Nie tak bardzo, ale jednak. :P
Chwilowo trzymają fale, ale szybko się rozprostowują. Nawet lokówka na długo nie pomoże.
Raczej tracą.
Czuję ulgę.
Zdecydowanie tak.
Siano, taki szorstki pędzel .
Od roku farbuję tylko henną Khadi.
Nie.
Zazwyczaj takie zwykłe odżywki z drogerii dość przetłuszczają mi włosy.
Od roku, kiedy odeszłam od chemicznego farbowania. Teraz głownie stosuję olej arganowy, czasami nałożę masło shea. Jeszcze wcześniej stosowałam długi czas olejek amla bhringraj. Wiem, że odpowiednią pielęgnację trzeba dobrać na podstawie porowatości włosów, ale nie wiem przy czym zostać lub co odstawić, a co może innego "dostawić".

Dziękuję ślicznie za odpowiedź z góry .
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Stary 2013-12-04, 19:31   #917
ggiirrll10
Raczkowanie

Dziękuję kascysko Sądziłam, że moja porowatość jest raczej wysoka..
ggiirrll10 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 21:00   #918
kasiek17b
Raczkowanie

GG do kasiek17b

Hej, któraś ze znawczyń włosów mogłaby mi powiedzieć coś o mojej porowatości? wyżej dałam odpowiedzi na pytania, z góry dziękuję

Stary 2013-12-04, 21:59   #919
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kasiek17b Pokaż wiadomość
Hej, któraś ze znawczyń włosów mogłaby mi powiedzieć coś o mojej porowatości? wyżej dałam odpowiedzi na pytania, z góry dziękuję
Dziewczyny, odpowiadam na pytania PO KOLEI, jestem na 29 stronie

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Cytat:
Napisane przez ewanka1989 Pokaż wiadomość
około 2 godzin, mam dość gęste włosy za ramiona

raczej nie
Powoli wraca na swoją stronę
jak same schną to kilka godzin po umyciu, najlepiej od razu po suszeniu suszarką
raczej jakoś szczególne nie błyszczą, może delikatnie odbijają światło
tak, ale raczej tak średnio podatne, raczej moje włosy same z natury są proste
chyba tracą
rozpuszczone włosy mi przeszkadzają w codziennych czynnościach w domu, dlatego po domu chodzę w związanych, wychodzę z domu zawsze w rozpuszczonych, jakoś nie widzę żadnej różnicy poza tym że wygodniej mi coś robić w domu w spiętych
raczej są matowe
końców są trochę przesuszone, niektóre się rozdawajają, nie są gładkie w dotyku
ostatnio szamponem koloryzującym, prostuję czasem, często suszę
nie zauważyłam takiego problemu
Hm nie kojarzę nazw, bo od dłuższego czasu używam sprawdzonego szamponu
Raczej nie pielęgnuję ich intensywnie.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
w temperaturze pokojowej około 7 godzin
Średnio
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli wróci na swoją stronę
od razu po umyciu
nie
jeśli nie rozczeszę to tak (przez 2-3 godziny), jeśli rozczeszę - znikają.
puszą się
Czuję ulgę rozpuszczając włosy, ale bardzo 'sypią' mi się na twarz
na ogół nie
szczotka z włosia...
suszę, nie farbuję, nie prostuję
zdarzało się po niektórych odżywkach, ale teraz już nie pamiętam jakich; poza tym po szamponach head&shoulders (poza edycją męską)
Szampony dziecięce np. babydream (plątały), szampony bez sylikonów (mieszkam w ciepłym klimacie i szampony 'naturalne' nie dają rady)
od 2 lat tego NIE robię, głównie przez miejsce zamieszkania (słaby wybór w sklepach)
Cytat:
Napisane przez Donatella_Rosa Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 3h
2. Czy trudno je zmoczyć? tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? bardzo powoli wraca na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? raczej nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? o tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie czuję ulgi, nie przepadam za rozpuszczonymi.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są szorstkie, sianowate, łatwo się wywijają pod wpływem dotyku
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję, nie prostuję, bardzo sporadycznie (rzadziej niż raz na miesiąc) suszę.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Ciężko powiedzieć, generalnie po każdym myciu muszę użyć odżywki, bo włosy są nie do rozczesania
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Dopiero planuję zacząć przygodę z włosomaniactwem.

Wiem, że moje odpowiedzi nie są zbyt uściślone, ale mam nadzieję, że coś na to poradzicie, z góry dziękuję
Cytat:
Napisane przez mueveculo Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? Około 2h
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po myciu i przez cały dzień,źle wyglądają rano po wstaniu
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z sianem :P
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę codziennie,prostuję bardzo rzadko
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Jedwab,odżywka Alterra z Rossmana,szampon i odżywka Radical
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od roku
Cytat:
Napisane przez fliss Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? 1-2h
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie lubię rozpuszczonych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są szorstkawe
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). szampon rumiankowy Familijny
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od miesiąca
Wysoka porowatość
Stary 2013-12-04, 22:08   #920
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez silenceMyLove Pokaż wiadomość
Chciałabym wiedzieć jaki mam typ włosów żeby dobrać do nich odpowiedni olej włosy mam falowano-kręcone ( z reguły wysoka porowatość- z reguły)

1. Jak długo schną Twoje włosy? 2-2,5 h

2. Czy trudno je zmoczyć? nie, chłoną wodę

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? wróci albo zostanie śmiesznie stercząc xD
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od umycia niemal cały dzień ( tak z 6-8 godzin)
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, zwijają się bardziej niż zwykle
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? tak, ale tylko jeśli miałam bardzo wysoko związane w kok
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. pędzel ? końce są sztywne i raczej nie miłe w dotyku
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje, prostuje baaardzo rzadko, zostawiam do wyschnięcia
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). żadne ? xD zawiodła mnie najbardziej zachwalana maska aloesowo-kokosowa (bioetika), włosy jakies takie oklapniete , zero skrętu. Kiepsko było też odżywką do koncówek z avonu, mega obciążone włosy
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od 2 lat
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Sowa06 Pokaż wiadomość
Ja również dodam swoje, z ciekawości, czy coś się zmieniło
Włosy sięgają mi prawie do talii.

Kiedy nie suszę - od 5 do 6 godzin
Bardzo trudno
Zależy gdzie, jeśli któreś długie pasmo z tyłu to zostanie, jeśli grzywka bądź krótsze pasma - spłyną na swoją stronę
Od razu po i kilka godzin po, chociaż i przed następnym myciem mają się całkiem w porządku
Tak
Zależy, jeśli są trochę mokre a śpię w warkoczu to falki utrzymują się prawie cały dzień, jeśli warkocza zrobię już na suchych włosach to znikają po kilku godzinach
Czeszę zwykłą szczotką bądź grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami, ale tracą i tu i tu
Czuję ogromną ulgę, nie znoszę mieć spiętych włosów
Zdecydowanie
Nie jest z nimi krytycznie, choć są trochę suche
Farbowałam ostatni raz kilka miesięcy temu, prostuję chyba raz w miesiącu grzywkę, a suszenie ostatnio staram się ograniczyć
Raczej nie mam, dam radę nawet, jeśli szampon za bardzo się nie pieni
Raczej nie ma czegoś, co bardzo by zaszkodziło. Unikam silikonów.
Odżywki, maski - od lutego 2013, domowe maski i brak silikonów od czerwca 2013, olejowanie od początku sierpnia

Ostatnio chciałam rozjaśnić grzywkę dosyć silnym rozjaśniaczem, trzymałam go na włosach 40 minut i nic
Oprócz tego w ogóle nie chcą się układać na sucho, bardzo trudno zrobić jakiekolwiek loki (może też z racji tego, że włosy są grube), a jak już, to znikają po pół godziny.
Niska porowatość
Cytat:
Napisane przez izis5 Pokaż wiadomość
Około 3-4 godzin.

Trzeba się trochę namęczyć.
Jeżeli to nie jest pasemko z grzywki (która "robi co chce") to zostanie.

Najlepiej wyglądają po umyciu.

Tak.

Są bardzo podatne.

Nabierają objętości.
Wolę rozpuszczone.

Tak!
Generalnie miękkie i gładkie, chociaż same końcówki-końcówki (ok. 1 cm) są trochę mniej gładkie.
Nie farbuję ani nie prostuję włosów. Włosy schną naturalnie.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów?
Nie mam większych problemów z ich domyciem.
Nie sprawdziła się u mnie tylko odżywka Joanna Rzepa.

Zmieniłam pielęgnację jakieś 3-4 miesiące temu (wtedy doszły oleje i maski, a szampony z SLES zmieniłam na te bez).
Stary 2013-12-05, 13:19   #921
piratte
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Bardzo długo - kilka godzin, jeśli pójdę z lekko mokrymi spać to rano są jeszcze wilgotne
Raczej nie, deszcz powoduje spuszenie włosów (ale odkąd o nie dbam to zdecydowanie mniejsze niż kiedys)
Wróci po chwili na swoją stronę.
Najlepiej wyglądają zaraz po umyciu i wysuszeniu i tak do kilku godzin po
Nie
Są bardzo podatne na układanie ale również łatwo powracają do swojego naturalnego stanu
Nabierają objętości, ale wyglądają nieładnie, są wtedy mega spuszczone, powstaje tzw. "szopa"
Czuję ogromną ulgę.
W sztucznym świeyle błyszczy się tylko wyprostowana grzywka, loczki są matowe, w świetle dziennym w ogóle się nie błyszczą
dosyć miękkie, ale sypkie
Suszę co 2, 3 dni, farbuję na kolor ciemniejszy od naturalnego
Nie, wcale
odżywki z przewagą humentantów, olej kokosowy (Vatika)
Ok. 2 lat

Edytowane przez piratte
Czas edycji: 2013-12-05 o 15:06
piratte jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 14:13   #922
kremtz
Przyczajenie

1. Około 4 godziny
2. Tak
3.Dość szybko wróci
4. Zaraz po umyciu
5. Nie
6. Fale utrzymują się naprawdę krótko, bardzo szybko się prostują nawet bez czesania
7. Tracą
8. Czuję ulgę
9. Błyszczą się przy głowie i w wewnętrznych warstwach
10. Końcówki przy wewnętrznej warstwie są w dotyku jak śliski pędzel, jednak z wierchu są bardziej suche
11. Suszę jedynie sporadycznie, jednak na głowie zostało mi trochę efektów marnego rozjaśniania.
12. Odkąd myję włosy dokładnie i na stojąco, to nie.
13. Dopiero zaczęłam je pielęgnować, więc ciężko powiedzieć.
14. Od miesiąca.

Dodam jeszcze, że moje włosy zawsze odrzucają farbowanie, kolor albo nie wychodzi wcale, albo bardzo krótko się trzyma. Moja teoria jest taka, że są mocno przesuszone. Są proste i dość gęste.

Edytowane przez kremtz
Czas edycji: 2013-12-05 o 14:17
kremtz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 18:11   #923
fliss
Przyczajenie

dziękuję
fliss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 19:26   #924
Pretty Little Liars
Raczkowanie

coś koło 2h-4h ale jak pójdę spać z mokrymi to rano są jeszcze wilgotne,miejscami mokre
raczej nie
powoli wróci
kilka godzin po umyciu
trochę, to zależy
taaak
puszą się, mam kręcone włosy
przeważnie chodze w rozpuszczonych, więc lubię rozpuszczone
tak
miękkie jak reszta włosów,bo 2 tygodnie temu ścinałam mega zniszczone końce włosów ( w sumie ponad 10 cm :/)
ostatnio farbowałam w lipcu(to było moje drugie farbowanie w życiu),nie prostuję, rzadko kiedy suszę, i jesli susze to tylko grzywkę,żeby się nie pofalowała
nie mam, ale często używam szamponów z SLS
póki co nie zauważyłam takich kosmetyków,ale często używam różnych
koło 2 miesięcy

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez Pretty Little Liars
Czas edycji: 2013-12-05 o 19:27
Pretty Little Liars jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 00:25   #925
luszaa
Przyczajenie

Ja też bardzo ładnie proszę Zostałam pominięta
luszaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 08:26   #926
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez luszaa Pokaż wiadomość
Ja też bardzo ładnie proszę Zostałam pominięta
Nie, nie zostałaś pominięta. Odpowiadam na posty ze strony 29 dopiero, a Ty dodałaś post na stronie 31.

Chyba muszę zacząć zaznaczać, na której stronie skończyłam, może skończą się upomnienia
Stary 2013-12-06, 08:30   #927
Mary610
Przyczajenie

1. Około 2h, latem szybciej 1h-1,5h
2. Raczej tak
3. Zostanie, a jak lekko poruszę głowa to wraca.
4. Po 3-4h po umyciu
5. Nie
6. Tak, mam falki, ale po rozczesaniu i upływie godziny stają się proste (nie wracają do moich fal)
7. Tracą
8. Lubię chodzić po domu w luźnym koku (spiętym za pomocą kilku szpilek), ale jak gdzieś idę to zawsze mam rozpuszczone, bo lepiej tak wyglądam moim zdaniem. Nienawidzę mieć spiętych włosów gumką i jak rozpuszczam to czuję wtedy ulgę.
9. Tak, ale tylko po około 8h po umyciu.
10. Są suchsze niż reszta włosów.
11. Nie
12. Miałam trudności ze zmyciem nafty kosmetycznej.
14. Hmm od 3 miesięcy.
Mary610 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 13:16   #928
misislipy
Niepoprawna optymistka

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Nie, nie zostałaś pominięta. Odpowiadam na posty ze strony 29 dopiero, a Ty dodałaś post na stronie 31.

Chyba muszę zacząć zaznaczać, na której stronie skończyłam, może skończą się upomnienia
I tak pewnie znalazłby się ktoś kto by się upomniał

Łatwiej znaleźć męża niż odpowiednie buty
misislipy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-06, 16:10   #929
kasiek17b
Raczkowanie

GG do kasiek17b

[QUOTE=kascysko;44022516]Dziewczyny, odpowiadam na pytania PO KOLEI, jestem na 29 stronie [COLOR="Silver"]

Ojej, przepraszam, cierpliwie poczekam

Stary 2013-12-07, 12:35   #930
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez bz2011 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 3h
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu, ewentualnie w drugi dzień po umyciu
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę, najczęściej chodzę w rozpuszczonych
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są miękkie i gładkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). szampony bez slsów
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od tygodnia
Cytat:
Napisane przez Sophie24 Pokaż wiadomość
To jeszcze i ja. Wydaje mi się, że przez brak tej podstawowej wiedzy moja wcześniejsza włosomaniacza pielęgnacja dała prawie zerowy rezultat, może zacznę od nowa więc jest tu

1. Jak długo schną Twoje włosy? Do 2h max (jest ich tak nie wiele, że dwa przeczesania palcami i gotowe:P)
2. Czy trudno je zmoczyć? Jak "kładę je" na wodę to chwilę się utrzymują po czym powoli się zatapiają.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wróci na swoje miejsce.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Nie ma na to reguły. Ale chyba najlepiej wyglądają po umyciu i wyschnięciu. Choć włosy myję wieczorem i rozpuszczone z nocy wyglądają dalej bardzo dobrze, potem zaczynają tracić swój wygląd.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Błyszczą się zawsze.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, często to wykorzystuję do pobicia moich loków.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nie czeszę ich ale jak to robiłam to zawsze się puszyły.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Preferuje raczej spięcie dla wygody (nie wchodzą do ust czy nie zasłaniają widoku podczas pracy). Ogólnie też przy rozpuszczonych szybciej tracą objętość więc raczej nie przepadam za rozpuszczonymi włosami.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są ciągle jak po wizycie u fryzjera na podcięciu - czyli takie świeże i "nowe", twardawe, lekko kujące.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Trzy razy nie Chyba, że hennowanie się liczy to tak, zdarza mi się użyć henny ale to już też rzadkość.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Silikony (obciążały ale to rzecz oczywista, nie mam ich w pielęgnacji od dobrych 2-3 lat) i oleje (często włosy były zbyt puszyste). Po laminowaniu otrzymywałam raz dobre efekty a raz nie, znaczy puszyły się (ale nie wiem czy tu źle nie robiłam, czasem robiłam na szybko i może coś źle wychodziło).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Pielęgnuję ale już nie intensywnie. Przestałam się z nimi pieścić bo efektów dużych nie było przy tych wosomaniaczych zapędach (trwało to dobry rok) Owszem, dbam o to by kosmetyki były dobre, czasem zafunduje im jakiś zabieg (keratynę lubię) ale nie szaleje już
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez PorannaMgla Pokaż wiadomość
Końcówki szybko, mniej niż pół godziny, a reszta-ok. 3-4 godziny
Łatwo
Powoli wróci.
Kiedy myję je wieczorem, rano wyglądają najlepiej, czyli kilkanaście godzin.
Lekko.
Mam, i utrzymują się długo.
Nabierają.
Czuję ulgę.
Tak.
Są szorstkie, niemiłe w dotyku.
Jakieś dwa miesiące temu pofarbowałam je po raz pierwszy, nie prostuję, suszę rzadko-gorącym powietrzem.
Nigdy.
Nic takiego sobie nie przypominam.
Ok rok.
Średnia porowatość, końcówki - wysoka
Cytat:
Napisane przez Dzikun Pokaż wiadomość
Włosy do karku, schną 3-3,5h
Powiedziałabym, że normalnie.
Czasem zostanie, czasem powoli wróci na miejsce, ale prawie zawsze zostaje. Lubią "wychodzić" z dobieranego upięcia. Włosy falowane póki co.
Najlepiej od razu po umyciu i wyschnięciu.
Trochę owszem.
Zdecydowanie są podatne na kręcenie. Chcą się kręcić.
Nie wiem...
Na długości chyba tracą, końcówki się puszą po czesaniu. Teraz nie czeszę włosów na sucho, staram się stosować CG.
Czuję ulgę
Tak
Z miękkim pędzlem do pudru.
Nie farbuję, nie suszę, nie prostuję (prostowałam raz na miesiąc, teraz całkiem rzuciłam)
Nie mam problemu z domywaniem włosów.
Nie potrafię jeszcze odpowiedzieć na to pytanie. Wczoraj olej kokosowy spuszył mi końcówki albo gliceryna dodana do kallosa
Ogólnie nie potrafię jeszcze powiedzieć, co mi służy a co nie, bo czego bym nie użyła, to sprawia że mam miękkie włosy, innych doznań nie potrafię opisać
Zaczęłam w zeszłe wakacje, potrwało to ok. 2 miesiące ale się zniechęciłam i to rzuciłam. Od nowa zaczęłam jakoś od końca października 2013, kiedy odkryłam, że moje włosy chcą się kręcić.

Proszę o ocenę porowatości
Cytat:
Napisane przez Patrycja155 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? co najmniej 3 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? dość łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zależy czy włosy mam aktualnie wyprostowane (spłynie) czy pofalowane naturalnie (raczej zostanie)
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Po umyciu, gdy wyschną naturalnie (suszarka im nie służy, chyba, że mowa to o chłodnym nawiewie ale wtedy suszę je w nieskończoność)
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, są bardzo podatne na wszekie kręcenie, jednak dzień po kręceniu są oklapłe i spuszone. wyprostowane raczej się nie wywijają, chyba, że jest bardzo wilogotno na dworze.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? chwilowo nabierają objętości, żeby później oklapnąć.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję wielką ulgę! na co dzień wolę je rozpuszczone.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są raczej wysuszone.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję od kilku lat na brąz o ton, dwa ciemniejszy niż mój naturalny. farbuję włosy raz na kilka miesięcy, farba raczej mi się wypłukuje, widocznych odrostów nigdy nie mam. prostuje je bardzo rzadko, raz na miesiąc, dwa. tak samo unikam suszarki.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? oleje i maski wax kocham, nie potrafię powiedzieć co na mich włosach się nie sprawdza.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od czerwca 2013.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
Średnia porowatość

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Klarnecistka Pokaż wiadomość
I ja poproszę o ocenę mojej porowatości
Jestem kręconowłosa, do talii.

1. Włosy przy twarzy, nad karkiem i końcówki schną szybciej, zależy to też od tego, czy nałożę żel. Ale zazwyczaj 4 h to minimum, a czasami po całej nocy potrafię wstać z mokrymi.
2. Raczej normalnie.
3. Powoli wróci.
4. Od razu po myciu loki są ładne, przed następnym myciem nadają się tylko do związania (myję co 3 dni).
5. Tak.
6. Tak.
7. Nie potrafię tego stwierdzić, od kilku lat nie czeszę włosów na sucho.
8. Czuję ulgę, wolę swoje włosy rozpuszczone, po całym dniu w koku albo kucyku bolą mnie cebulki.
9. Tak.
10. Są zazwyczaj miłe w dotyku.
11. Jakiś czas farbowałam, ostatnio przerzuciłam się na hennę Khadi. Suszę ostatnio coraz częściej letnim nawiewem, prostuję naprawdę okazjonalnie, powiedzmy raz, dwa razy do roku.
12. Nie mam.
13. Rzadko cokolwiek źle się spisuje, raczej neutralnie. Moje włosy uwielbiają np. Garniera Awokado, a olej kokosowy nie robi z nimi zupełnie nic, ani dobrego, ani złego. Czasem mam problem z przenawilżeniem włosów, objawiającym się 'ciągnięciem', ale to pewnie wynika z tego, że rzadko dostarczam im odpowiednią dawkę protein. Po różowej Artiste jest już wszystko w porządku.
14. Od ponad 4 lat, z małymi przerwami, staram się być Cg, raczej 'pokracznie'

Serdecznie dziękuję za odpowiedź
Niska porowatość
Cytat:
Napisane przez anasttasija Pokaż wiadomość
około 2/3 godzin
trudno
powoli wraca na swoja strone
kilka godzin po umyciu
troche sie blyszcza
jesli warkocz jest zapleciony na kilka godzin to sa fale, ale gdy rozczesze wlosy to po krotkim czasie sie prostuja,
a kiedy mam np koka na cala noc to wlosy mam pokrecone, po rozczesaniu sa slabsze fale ale utrzymuja sie przez caly dzien

nabieraja objetosci
czuje ulge
od spodu wlosy sa blyszczace, ale z wierzchu sa matowe, zniszczone i rozjasnione przez slonce
nie wiem, sa matowe, szorstkie w dotyku
nie, czasem tylko zdarzy mi sie wysuszyc, ale bardzo rzadko
nie mam
niektore kosmetyki z sls np nivea long repair, odzywka nivea, obciazaly moje wlosy,
od okolo roku

ogolnie moje wlosy sie pusza, sa 'sianowate
Punkt 13- raczej chodziło Ci o silikony, nie SLSy

Średnia porowatość, górna warstwa - pewnie porowatość wyższa
Odpowiedz

Tagi
porowatość

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości