Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-01-18, 10:17   #991
mngh
Raczkowanie

Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? - zazwyczaj używam suszarki z dyfuzorem i tu suszenie trwa ok 10-15min. Same schną dość długo, myślę że ponad 3 godz. W lecie oczywiście zdecydowanie krócej.
2. Czy trudno je zmoczyć? - łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? - natychmiast powróci, chyba że podczas suszenia "uklepię" je w innym miejscu i utrwalę jakimś środkiem.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? - po umyciu wyglądają ok, ale najlepiej kilka godzin po.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? - lekko,ale może być to spowodowane emulsją do układania loków (Nivea)
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? - podatne na wszelkie sposoby modelowania.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? - z racji tego ze moje włosy są kręcone rozczesuję je tylko zaraz po umyciu, przed suszeniem. Potem tylko ewentualnie rozdzielam palcami
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?- noszę głównie rozpuszczone. Jeżeli sa spięte gumką przez kilka godzin, po rozpuszczeniu czuję ulgę, duuużą.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? - lekko, ale może być to spowodowane emulsją do układania loków (Nivea)
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. - włosy ścianałam tydzien temu więc końcóki sa miękkie i przyjemne w dotyku (jak pędzelek do makijażu). Przed ścicnaniem raczej nie są twarde, moja fryzjerka mówi że nie nigdy nie mam zniszczonych końcówek
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? - farbuję, suszę po każdym myciu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? - nie mam takich problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? - od około 2 lat używam tylko profesjonalnych szamponów, odżywek i masek. Na razie tak wygląda moja pielęgnacja

mngh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 13:05   #992
anitek2591
Przyczajenie

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Nie wiem czy to długo czy krótko, ale ok.1,5h
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie ma z tym większych problemów
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Grzywkę mam na lewą stronę i ona wraca od razu na miejsce jak tylko wezmę ją na drugą stronę, natomiast pasmo włosów na środku głowy pasmo zostaje na swojej stronie (chodź odstaje od reszty włosów)
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Myślę, kilka godzin po umyciu. Chociaż lubię je też zaraz po.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Nie, widać na nich połysk.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak ale dość szybko się prostują. Nawet lakier nie pomaga.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
zdecydowanie nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Lubię je w tej i w tej wersji. Chociaż od kiedy ich nie prostuję i nie suszę raczej chodzę w związanych bo nie wyglądają najlepiej (są pół proste i trochę powyginane na różne strony)
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Z niczym przyjemnym. Sa po prostu zniszczone. Kiedyś nie chodziłam zbyt często do fryzjera, teraz staram się je podcinać co 2-3 miesiące.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Rok temu przeszłam rozjaśnianie włosów,co je bardzo zniszczyło. Farbuje włosy co 3 miesiące(ostatni raz w grudniu) i podjęłam decyzję że już nie będę ich malowała, czekam aż odrosną mi naturalne. Włosy od jakiegoś miesiąca suszy tylko po basenie(raz w tygodniu) i czasami jak mam wyjście to suszę na szczotkę. Zrezygnowałam z prostownicy jakiś miesiąc temu. Użyłam jej jedynie 2x- na święta i na sylwestra.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam z tym problemów.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
W sumie to nie wiem. Raczej nie miałam problemów z kosmetykami do włosów.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Kiedyś używałam szamponów, maskę, jedwab i odżywkę pryskaną. Dopiero od niedawna zaczęłam się interesować taką intensywniejszą pielęgnacją włosów. Od kiedy postanowiłam je odhodować. Zaopatrzyłam się w mój pierwszy szampon bez SLSów. Oraz olej kokosowy. Niestety nie mogę jeszcze wypowiedzieć na temat ich działania na moje włosy. Opiszę mój przebieg pielęgnacji włosów. Od kiedy mam olej kokosowy, smaruję nim włosy na wieczór i śpię z nimi. Rano trochę je moczę , nakłam na nie szampon (czasami 2x), później stosuję odżywkę z garniera Ultra Doux z olejkiem z awokado i masłem karite do spłukiwania. Owijam włosy ręcznikiem na kilka minut aby wsiąknęła woda, później przecieram je, spryskuję je odżywkę z schwarzkopf Gliss Kur. I rozczesuję. No i tak pozostawiam je do wyschnięcia. Jednak nie jestem zabardzo zadowolona jak na razie(moze za szybko liczyłam na jakieś natychmiastowe efekty) ale moje włosy są suche.

Nie wiem , nie mam pomysłu jak je nawilżyć. Jeżeli ktoś może mi pomóc to bardzo proszę o pomoc. Chciałabym aby moje włosy były nawilżone i wyglądały zdrowo. Siostra twierdzi że widać już różnicę. Może są troszkę grubsze. Powiedzcie mi jak je pielęgnować, jakie kosmetyki stosować. Pozdrawiam was serdecznie
anitek2591 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 16:45   #993
olafinaa
Raczkowanie

Same koło 2-3 godzin, suszarka około 10 min
Raczej nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
cienkie pasno zostaje , ale sie przemieszcza, grube wraca
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu, potem są oklapnięte, wieczorem lekko przetłuszczone, odkąd kłade oleje wieczorem są znośne, nie tłuste ale oklapnięte.
Raczej tak
Tak mam, ale raczej sie rozprostują
nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Lubie rozpuszczone
tak
Są bardziej szorstie niz reszta włosów, suche, ale nie wysuszone, w miarę ok
Farbuje od ponad roku farbą blond, wcześniej kilka lat rozjaśniacz, susze rano suszarką, czasem prostownica, staram sie unikać
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam z tym problemów.
ziołowe szampony i odżywki
od miesiąca, olejuje, wcieram wcierki, podciełam końce, wcześniej tez dbałam, odżywki maski, masaż głowy, mało prostowania, były zniszczone po rozjaśnianiu teraz jest lepiej.

poproszę o pomoc w ocenie porowatosci
olafinaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-18, 20:25   #994
eN90
Raczkowanie

1. Jak długo schną Twoje włosy? Dość długo. Bez suszarki zdarza się nawet i do 4-5h, z suszarką wiadomo- krócej, ale nawet po 15 minutach wydaje mi się, że są jeszcze wilgotne.
2. Czy trudno je zmoczyć?Bardzo łatwo.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie. I cienkie i grube.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Według mnie, najlepiej wyglądają rano, gdy umyłam je wieczorem.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Raczej tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Średnio podatne. Na pewno zaraz po rozpuszczeniu mam falki, ale efekt utrzymuje się tylko przez godzinę/dwie.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? W domu zawsze związuję gumką, jak gdzieś wychodzę preferuję rozpuszczone.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Raczej tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. suche, szorstkie, na szczęście nie są rozdwojone.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie farbuje. Czasami zdarza mi się prostować, suszę po każdym myciu, a myję co 2 dzień.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemu.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Dopiero zaczynam świadomą pielęgnację włosów, więc nie wiem, ale wcześniej nie zauważyłam, żeby jakieś kosmetyki źle działały na moje włosy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Dopiero zaczynam, od jakiegoś miesiąca raz w tygodniu systematycznie olejuję włosy. A tak to wcześniej jedwab na końcówki, jakaś odżywka.

Prosze o pomoc
eN90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 15:25   #995
khloe
Strzelaj lub emigruj!

około godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?Nie

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? spływa bardzo szybko na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? najlepiej kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? są bardzo podatne- już 10 min w 'koczku' sprawia, ze się skręcają, jednak bardzo szybko się rozprostowują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie lubię rozpuszczonych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak, błyszczą bardzo
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z pędzlem do nakładania pudru
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję raz na kilak miesięcy.. nie prostuję, może raz w tygodniu suszę suszarką...
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam najmniejszych problemów z domyciem
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Jakiekolwiek 'jedwabie' bardzo obciążyły moje włosy...
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od około 1,5 roku...

Obecnie używam oleju kokosowego i nie zuważyłam, zeby mi spuszył włosy
do tego 2 razy w tygodniu maska kallos i codziennie po umyciu nakładam coś na końcówki- obecnie ejst to Marion, kuracja z olejkiem arganowym

-33 kg khloe mniej!

Przejechane na rowerze w 2017 roku:
1 611 km!

LUXdziewczyna
Zaginiona córka Grabaża
khloe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 20:20   #996
magdulag
Przyczajenie

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok. 2-3 h
2. Czy trudno je zmoczyć? średnio
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? szybko wraca na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? czasami tak, ale szybko się rozprostowują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? troszkę nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? gdy je rozpuszczę, czuję ulgę, jednak zazwyczaj noszę je spięte, bo jest mi wygodniej
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z takim trochę śliskim pędzelkiem
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? czasami suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie, nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). dopiero zaczynam dbać o włosy (tego co było wcześniej, nie można nazwać pielęgnacją)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? 2 miesiące
magdulag jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 13:06   #997
Rozowa Chmurka
Przyczajenie

Question Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Witam

Również proszę o pomoc w określeniu porowatości włosów.

Około godziny, ale są też krótkie (po bokach do ucha).

Nie.

Bardzo szybko wraca na swoją stronę, ześlizguje się.

Po umyciu zostawiam je do wyschnięcia (myję codziennie wieczorem) i po tym jak sobie wyschną (bez wspomagania czymkolwiek) to są najlepsze.

Tak.

Ostatni raz zaplatałam włosy kilka lat temu i po zaplecieniu warkocza z wilgotnych włosów to były falki, ale nie uznałabym moich włosów za podatne. Np. po ułożeniu na szczotce przez fryzjerkę widać efekt, ale krótkotrwały. Zazwyczaj są proste i śliskie i uciekające w swoim kierunku.

Jeśli są przyklepane i je zaczeszę, to zyskują na tym objętości, ale generalnie są i tak gorsze/mniej mają objętości niż zaraz po umyciu.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Jak miałam dłuższe włosy, wolałam je związane (i zawsze wiązałam je luźno). Ostatnie wiązanie było ze 4 lata temu , od tego czasu były za krótkie na wiązanie, także ciężko powiedzieć.

Tak.

Nie czuję, żeby były inne niż włosy na długości, ogólnie są delikatne w dotyku.

Nie farbuję, nie prostuję.
Suszę okazjonalnie (po basenie na ten przykład) albo po ścięciu w salonie fryzjerskim.

Żadnych problemów.

Nie mam jakichś ani super dobrych ani złych doświadczeń. Wiem tyle, że nawet najlepszy szampon przestaje mieć dobry efekt na moich włosach po dłuższym używaniu. (Np. nawet jeśli pierwsze opakowanie jest rewelacyjne, to kolejnego nie ma sensu kupować, efekt będzie bez porównania gorszy).
Ogólnie dobrze moim włosom robią odżywki, ale rzadko ich używam, bo zazwyczaj szybko przetłuszczają mi włosy. Po umyciu włosy są fajne, cięższe i delikatniejsze jeszcze i takie "lejące", ale potem czuję się, jakbym miała na głowie przyklepane kluski.

Mniej więcej od miesiąca.
Zaczęłam zapuszczać na poważniej, a poza tym grzejące kaloryfery i grzejące czapki oznaczają dla mnie zawsze elektryzujące się włosy (także przeciwdziałam pielęgnacją ).

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrowienia!

RCh.

Edytowane przez Rozowa Chmurka
Czas edycji: 2014-01-21 o 13:11
Rozowa Chmurka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 14:26   #998
D_L
Przyczajenie

Witam,

Proszę o pomoc bo o wlosach nie ma pojęcia a chcę się nimi bardziej zająć

Bardzo długo, zazwyczaj do 100% wyschnięcia potrzeba im 6-8h, jak je zwiąże po myciu wieczorem, lekko przeschnięte to rano nadal są wilgotne.

Trzeba długo lać wodę aby zmoczyły się całe.

Wraca natychmiast

Po umyciu.

Tak, zazwyczaj.

Są niepodatne, jak są wilgotne i zaplote warkocz i zostaną tak na całą noc to cośtam się pofaluje, ale po 2 h nic już nie zostanie. Loki które zrobi fryzjer na stosy produktów i lokówkę rozpuszczą sie do prostego wlosa po maks 3 h. Lokówka w warunkach domowych przy nawet 200C nie rusza ich wcale.

Tracą.

Nie ubię bo wszędzie ich pełno Czuję ulgę jak rozpuszcze je po całym dniu, ale jednocześnie muszę je mieć spięte.

Tak.

z miękkim włosiem pędzla chyba

Farbuje raz na kilka miesięcy z braku czasu

Czasami jeśli produkt którym myję włosy jest nieprzezroczysty lub jeśli na włosach był olej.

Włosy się ekstremalnie przetłuszczają więc odpadają wszystkie odżywki gdzie indziej niż na końcówkach. Nie sprawdza się nic co ma ułatwiać rozczesywanie, kołtuny są dalej. Nie sprawdzają się szampony o bardzo naturalnym składzie. Nie pomaga nic na zapobieganie elektryzowaniu się.

W sumie zawsze robię to samo, naturalnie schną w 95% przypadków. Myję szamponem, nakladam odżywkę i spłukuje. Nie mogę nic w nich zostawić nawet jeśli to nie jest produkt do splukiwania Rzadko podcinam ale końce nie są rozdwojone. Farbuje co kilka miesięcy.

Czy ktoś mi powie jakie to włosy?
Pozdrawiam
D_L jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 15:29   #999
Kajus
Przyczajenie

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok. 3-4h
2. Czy trudno je zmoczyć? Raczej tak.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? To zależy, coś pomiędzy powolnym powrotem a spłynięciem.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak, ale nie bardzo.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Są, ale po kręceniu szybko się rozprostowują do fal, a prostowane szybko falują.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nie widzę dużej różnicy, ale raczej tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Uwielbiam mieć rozpuszczone, ale często jednak przeszkadzają, bo są dosyć długie. Kiedy rozpuszczę po całym dniu, stanowczo czuję ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z pędzlem pomiędzy sztywnym, a miękkim.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję, na kolor trochę ciemniejszy od naturalnego (naturalny - ciemny brąz, farba - brązowa czerń). Nie prostuję, czasem suszę na 2 z 3 stopni ciepła, na średniej mocy.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Mieszanka nafty i oleju rycynowego, nie pamiętam co jeszcze dodawałam, chyba jakąś odżywkę.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Od pewnego czasu olej kokosowy suszy mi końcówki, mimo że wcześniej dobrze działał, ale używam jedwabiu (z samymi silikonami, niestety bez jedwabiu w jedwabiu :P) i jest okej. Nie sprawdził się u mnie rycynowy i nafta.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Dokładniej zaczęłam patrzeć na składy szamponów i odżywek pół roku temu, od 3 miesięcy intensywnie pielęgnuję włosy (wcierka Jantar, szampony bez silikonów, odżywka Timotei, olej łopianowy z czerwoną papryką, olej kokosowy i jedwab na końcówki).

Bardzo proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia jak je określić co do porowatości... Załączyłam zdjęcia z lipca i z dzisiaj, może coś pomogą w ocenie...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy.jpg (159,3 KB, 13 załadowań)
Kajus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 19:53   #1000
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez luszaa Pokaż wiadomość
Witam Kobietki rowniez prosze o pomoc .. w ocenie moich wlosow..
wydaje mi sie ze mam srednia porowatosc.. ale specem nie jestem takze moge sie mylic..
1. Jak długo schną Twoje włosy? te pocienowane okolo 1h cala reszta do 2.5 ale gdzie niegdzie sa jeszcze wilgotne
2. Czy trudno je zmoczyć? srednio
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?zostaje ale pasmo odstaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? pare godzin po umyciu,nie sa juz takie napuszone
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?minimalnie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabieraja,dlatego nie lubie ich czesac gdyz sie pusza
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie czuje roznicy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?troszke
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. - sa miekkie ale troche sterczace,taka miekka szczota
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje od 15lat,srednio co 4-5tyg. dlugo mialam czarne wlosy, byly blyszczace i fajne. Ostatnio dekoloryzowalam wlosy. Teraz mam rudawe i mala blyszczace, rzadko susze i prostuje.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). olej kokosowy - chyba wiecej wlosow mi wypadło
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? bardziej intensywnie to dopiero zaczynam .. dbalam zawsze ale chyba z mizernym skutkiem

Z gory dziewczynki dziekuje za pomoc
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez Luthen Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? ok.2h
2. Czy trudno je zmoczyć? Łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Spłynie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najlepiej od razu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Błyszczą się .
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Są podatne.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Ani to, ani to. Zależy od dnia.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Nie lubię rozpuszczonych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Błyszczą się.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z miękkim futerkiem, są trochę suche, ale miękkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję henną.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam. Z tym, że bez SLES się nie domywają. Zależy to też od dnia. Bo czasem były ładne, a czasem szybko się przetłuściły.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Biowax je obciążył, a Babydream nie domywa ich.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od roku.
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez b_domi Pokaż wiadomość
1. Praktycznie nigdy nie pozwalam włosom schnąć naturalnie, bo trwa to dobre kilka godzin. Z 5?
2. Często trudno mi je zmoczyć, lejąc po nich wodą z prysznica muszę zrobić to z każdej strony i od spodu, żeby porządnie się zamoczyły.
3. Jedno pasemko przerzucone na drugą stronę nie wraca samo, jeśli się nie ruszam- ale szybko powraca na swoją stronę, kiedy zacznę coś robić. Nie wiem tylko, czy akurat to nie wynika z tego, że noszę przedziałek praktycznie zawsze w tym samym miejscu, jest on równy i włosy są już mocno do tego przyzwyczajone.
4. Najlepiej wyglądają po umyciu, ale to właściwie dlatego, że wtedy są najbardziej zadbane myję niestety codziennie, więc włosy u nasady zdecydowanie po umyciu wyglądają najlepiej, kilka godzin po jest jako tako, później już tylko gorzej. Ale włoski na długości w miarę postępowania nieświeżości nasady wcale nie wyglądają źle.
Za to końcówki przed kolejnym myciem (jeśli nie naolejuję) wyglądają już, jakbym wcale nie była włosomaniaczką.
5. Włosy błyszczą się bardzo mocno w dobrym oświetleniu, ale przy słabym nie bardzo umiem określić, ponieważ rzadko je wtedy widzę. Chyba raczej przeciętnie. Jest ogromna różnica w stopniu błyszczenia na moim ~15cm odroście a na farbowanych- oczywiście na korzyść naturalek (ogólnie włosy są do pach ).
6. Po rozpleceniu warkocza jak najbardziej są fale dość długo się też utrzymują. Są też podatne na rozjaśnianie (doświadczenia z przeszłości).
7. Po rozczesaniu bez wygładzenia włosy się puszą, a końcówki wyglądają na przesuszone i zniszczone, choć regularnie je podcinam u dobrego fryzjera, olejuję + wcale nie są rozdwojone. Jeśli wyczeszę je trochę dłużej, puch zostaje opanowany.
8. Tak, czuję ogromną ulgę rozpuszczając włosy, które były spięte, czuję jak cała skóra głowy mi się relaksuje.
9. Włosy naturalne bardzo błyszczą w dobrym oświetleniu, te które jeszcze pamiętają farbowanie- mniej.
10. Końcówki są w dotyku ani miłe, ani szorstkie. Mimo, że staram się je dopieszczać, zdecydowanie nie są super gładkie niczym dobry pędzel do podkładu. Wizualnie świeżo po umyciu jest dobrze, po rozczesaniu- słabo.
11. Nie farbuję (choć część jest jeszcze farbowana) i nie prostuję włosów, suszę prawie zawsze naprzemiennie chłodnym i średnim nawiewem (nie parzącym ręki, ale w gruncie rzeczy ciepłym).
12. Czasem miewam problem z domyciem włosów, zdarzyło się to może kilka razy ale nie umiem podać specyfiku, którego używałam, raczej wynikało to z tego, że nie dość dobrze domyłam No na pewno zdzieracze domywają lepiej.
13. Kosmetyki, które się nie sprawdziły, to np. maska Alterry z granatem i aloesem. Włosy były suche i spuszone, mam wrażenie, że raczej przez aloes, niż alkohol, który zawiera ta maska. Moje włosy raczej nie lubią aloesu, bo takie same efekty mam po NaturVital. Nie sprawdziła się też rosyjska łopianowa i drożdżowa (leciutkie), isana z babassu (przyklapnięte, obciążone), kallos (bez wyrazu), ogólnie proteiny mleczne, tylko keratyna jest ok. Włosy nie zareagowały w ogóle na prostowanie keratynowe 2 lata temu, po pierwszym myciu były takie same jak przed. Ogólnie uwielbiają emolientowe odżywki i dodatki oleju w maskach, bez nich zawsze jest mniejszy bądź większy puszek. Z olei kochają miłością wielką argan, nie planuję chyba nigdy olejować włosów niczym innym. Kokosa bałam się próbować Lubią też od czasu do czasu proteiny, tj. tylko keratynę.
14. Intensywniejsza pielęgnacja trwa od nieco ponad roku, aczkolwiek ciężko mi sprecyzować, bo było to stopniowe wsiąkanie w temat np. pierwsze zamówienie z półproduktami zrobiłam w czerwcu.
*dodatkowa informacja- są naprawdę gęste, pojedynczy włos normalny->cienki, sama nie wiem

Nie umiem wstawiać zdjęć na wizażu- zamiast tego wrzucam link:
https://plus.google.com/photos/10038...artnerid=gplp0

Od lewej:
-bezpośrednio po myciu, ładnie dociążone (olejowanie, Biovax pomarańczowy i półprodukty)
-bezpośrednio po myciu, nienawiść aloesowa (NaturVital, nie Alterra, więc to nie przez ten alkohol)
-kilka godzin po myciu, ogólny bad hair day
Cytat:
Napisane przez Kasia225 Pokaż wiadomość
1. Do 3 godzin, lecz gdybym je związała po upływie tego czasu byłyby sianowate i powywijane we wszystkie strony mimo, ze na co dzien są proste, przewaznie koncowki bardzo szybko schna a na czubku glowy wlosy sa jeszcze mokre
2. roznie z tym bywa, czesciej trudno
3. Zostanie
4. Zdecydowanie najlepiej po umyciu
5. Nie
6. Mam, ale bardzo krótko
7. Tracą objętość
8. Nie lubię rozpuszczonych, bo są oklapnięte i szybciej się wtedy przetłuszczają
9. Tak, ale to zapewne zasluga oświetlenia
10. Są suchę, szorstkie
11. Czasami suszę ale zimnym powietrzem
12. Trudno mi je umyć szamponami dziecięcymi, bo wtedy bardzo szybko robią sie tluste lub oklapniete. Dobrze z delikatnych kosmetykow spisuje Facelle.
13. Isana z o. babassu czy nowa wersja z bawełną oraz lorysy w ogole mi nie sluzą.
14.1,5 roku
Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Bardzo długo - kilka godzin, jeśli pójdę z lekko mokrymi spać to rano są jeszcze wilgotne
Raczej nie, deszcz powoduje spuszenie włosów (ale odkąd o nie dbam to zdecydowanie mniejsze niż kiedys)
Wróci po chwili na swoją stronę.
Najlepiej wyglądają zaraz po umyciu i wysuszeniu i tak do kilku godzin po
Nie
Są bardzo podatne na układanie ale również łatwo powracają do swojego naturalnego stanu
Nabierają objętości, ale wyglądają nieładnie, są wtedy mega spuszczone, powstaje tzw. "szopa"
Czuję ogromną ulgę.
W sztucznym świeyle błyszczy się tylko wyprostowana grzywka, loczki są matowe, w świetle dziennym w ogóle się nie błyszczą
dosyć miękkie, ale sypkie
Suszę co 2, 3 dni, farbuję na kolor ciemniejszy od naturalnego
Nie, wcale
odżywki z przewagą humentantów, olej kokosowy (Vatika)
Ok. 2 lat
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 20:50   #1001
Whim
...

Moje zostało pominięte, jakby ktoś był tak miły: http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...&postcount=950
Domyślam się, że mam gdzieś średnio/wysoko porowate, ale chciałabym bardziej się upewnić .

'a short walk in the light of the world with breaks for coffee and snacks...'

Whim jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 21:10   #1002
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Moje zostało pominięte, jakby ktoś był tak miły: http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...&postcount=950
Domyślam się, że mam gdzieś średnio/wysoko porowate, ale chciałabym bardziej się upewnić .
Nie zostało pominięte. Jestem na 31 stronie z odpowiedziami, a Twój post jest na 32.

Chyba zacznę dodawać, gdzie skończyłam, bo za każdym razem jest ten problem

P.S. Odpowiadam sama
Stary 2014-01-27, 21:15   #1003
Whim
...

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Nie zostało pominięte. Jestem na 31 stronie z odpowiedziami, a Twój post jest na 32.

Chyba zacznę dodawać, gdzie skończyłam, bo za każdym razem jest ten problem

P.S. Odpowiadam sama
To wybacz .
Widziałam, że pojawiały się nowe i myślałam, że zostało pominięte .

Stary 2014-01-27, 21:36   #1004
b_domi
Raczkowanie

Dziękuję za ocenę moich włosków

Dziewczyny, ja poprosiłam o analizę dwa miesiące temu, także naprawdę możecie wyluzować
b_domi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 21:37   #1005
Whim
...

Cytat:
Napisane przez b_domi Pokaż wiadomość
Dziękuję za ocenę moich włosków

Dziewczyny, ja poprosiłam o analizę dwa miesiące temu, także naprawdę możecie wyluzować
Przecież ja się nie spinam o nic .
Tak tylko napisałam, bo nie wiedziałam na jakiej to zasadzie jest oceniane i po prostu widząc coraz to więcej określonych włosów myślałam, że byłam pominięta .

Stary 2014-01-27, 22:03   #1006
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kremtz Pokaż wiadomość
1. Około 4 godziny
2. Tak
3.Dość szybko wróci
4. Zaraz po umyciu
5. Nie
6. Fale utrzymują się naprawdę krótko, bardzo szybko się prostują nawet bez czesania
7. Tracą
8. Czuję ulgę
9. Błyszczą się przy głowie i w wewnętrznych warstwach
10. Końcówki przy wewnętrznej warstwie są w dotyku jak śliski pędzel, jednak z wierchu są bardziej suche
11. Suszę jedynie sporadycznie, jednak na głowie zostało mi trochę efektów marnego rozjaśniania.
12. Odkąd myję włosy dokładnie i na stojąco, to nie.
13. Dopiero zaczęłam je pielęgnować, więc ciężko powiedzieć.
14. Od miesiąca.

Dodam jeszcze, że moje włosy zawsze odrzucają farbowanie, kolor albo nie wychodzi wcale, albo bardzo krótko się trzyma. Moja teoria jest taka, że są mocno przesuszone. Są proste i dość gęste.
Niska porowatość
Cytat:
Napisane przez Pretty Little Liars Pokaż wiadomość
coś koło 2h-4h ale jak pójdę spać z mokrymi to rano są jeszcze wilgotne,miejscami mokre
raczej nie
powoli wróci
kilka godzin po umyciu
trochę, to zależy
taaak
puszą się, mam kręcone włosy
przeważnie chodze w rozpuszczonych, więc lubię rozpuszczone
tak
miękkie jak reszta włosów,bo 2 tygodnie temu ścinałam mega zniszczone końce włosów ( w sumie ponad 10 cm :/)
ostatnio farbowałam w lipcu(to było moje drugie farbowanie w życiu),nie prostuję, rzadko kiedy suszę, i jesli susze to tylko grzywkę,żeby się nie pofalowała
nie mam, ale często używam szamponów z SLS
póki co nie zauważyłam takich kosmetyków,ale często używam różnych
koło 2 miesięcy

Z góry dziękuję za pomoc
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Mary610 Pokaż wiadomość
1. Około 2h, latem szybciej 1h-1,5h
2. Raczej tak
3. Zostanie, a jak lekko poruszę głowa to wraca.
4. Po 3-4h po umyciu
5. Nie
6. Tak, mam falki, ale po rozczesaniu i upływie godziny stają się proste (nie wracają do moich fal)
7. Tracą
8. Lubię chodzić po domu w luźnym koku (spiętym za pomocą kilku szpilek), ale jak gdzieś idę to zawsze mam rozpuszczone, bo lepiej tak wyglądam moim zdaniem. Nienawidzę mieć spiętych włosów gumką i jak rozpuszczam to czuję wtedy ulgę.
9. Tak, ale tylko po około 8h po umyciu.
10. Są suchsze niż reszta włosów.
11. Nie
12. Miałam trudności ze zmyciem nafty kosmetycznej.
14. Hmm od 3 miesięcy.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez givemeheart Pokaż wiadomość
Cześć Może w końcu dowiem się czegoś o swoich włosach.

Jakieś 3-4 h.
Nie.
Powoli wróci na swoją stronę.
Najlepiej wyglądają kilka godzin po umyciu.
Raczej nie.
Bardzo są podatne. Po zrobieniu warkocza albo koka robią się loki albo takie nieładne duże fale.
Nabierają. Mam kręcone włosy więc jak je rozczesze to sie dodatkowo puszą.
Zdecydowanie czuję ulgę.
Nie bardzo. Mam problem, żeby sprawić aby się błyszczały, chociaż czasem po kilku godzinach od mycia albo po dniu nabierają takiego nabłyszczenia ale leciutko.
Z lekko szorstkim pędzlem.
Tak. Farbuje mniej więcej co 3 miesiące. Suszę włosy po każdym myciu, bo nie przepadam za swoimi naturalnie się kręcącymi włosami. Używam prostownicy za każdym razem, jak układam włosy, więc codziennie albo co 2 dni. Jednak nie prostuje ich na całej długości, bardziej używam jej do wygładzenia włosów.
Nie.
Raczej nie ma takich, albo po prostu nie pamiętam nic specjalnego.
Od kilku miesięcy.

Cytat:
Napisane przez mylenka124 Pokaż wiadomość
o swietny wątek ! Mam duzy problem z tym okresleniem a chcialabym wkoncu dobrac odpowiednie kosmetyki, oleje do pielegnacji .

1. Jak długo schną Twoje włosy?jakies 3 h
2. Czy trudno je zmoczyć?Mysle ze tak zauwazylam ze woda jakby zatrzymuje sie na nich
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?wróci powoli
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?bardzo podatne
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?nabieraja objetosci
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?Czuje ulge
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.lekko suche ale śliskie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje ale tylko odrosty i susze niestety
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?nie ma problemu nawet z nafta kosmetyczna
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).Olej Alma
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?Od jakiegos pół roku
Stary 2014-01-27, 22:10   #1007
b_domi
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Przecież ja się nie spinam o nic .
Tak tylko napisałam, bo nie wiedziałam na jakiej to zasadzie jest oceniane i po prostu widząc coraz to więcej określonych włosów myślałam, że byłam pominięta .
Spoko, chciałam tylko napisać ile u mnie wynosił "czas oczekiwania", żeby może komuś oszczędzić codziennego sprawdzania czy już dostał odpowiedź
b_domi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 22:17   #1008
201607111004
Konto usunięte

Zaraz będzie mój post przeanalizowany. Tzn. jest już blisko, bo też na 32 stronie.
201607111004 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 14:38   #1009
BeautyLove
Przyczajenie

Odpowiem na pytania Versatille.
1. 1,5-2h
2. Łatwo
3. Zostaje
4. 3h po umyciu
5. Trochę
6. Mam, ale tylko chwilę
7. Tracą
8. Ulgę, potem trochę boli
9. Trochę
10. Z niczym, są po prostu miękkie
11. Nie. Czekam, aż same wyschną
12. Nie
13. Szampon Garnier fructis, miałam po nim łupież
14. Pielęgnuję jak zwykle( Szampon)
BeautyLove jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 15:02   #1010
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez spranka Pokaż wiadomość
Czy ja też mogę poprosić o "diagnozę"?
1. Jak długo schną Twoje włosy? Około 2 h.
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Pasemko zostaje, wraca dopiero po parokrotnym pokręceniu głową w prawo i w lewo.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Przed myciem. Po umyciu końcówki przypominają sianko.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak. Fale utrzymują się przez cały dzień.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? U nasady tracą objętość natomiast na końcach włosy zwiększają swoją objętość.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę .
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Zdecydowanie tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z włosami od nowej lalki barbie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Zazwyczaj farbuję na odrobinę ciemniejszy kolor ale 3 miesiące temu miałam robione ombre. Układam włosy średnio 2 razy w miesiącu za pomocą lokówko-suszarki.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Gdy są bardzo przetłuszczone nie domyję ich szamponem bez SLS. Najlepiej oczyszcza je Head&shoulders.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Odżywki z proteinami sprawiły iż moje włosy bardziej się puszyły. Szampon H&S również sprawia iż włosy są niesforne, szorstkie i puszące.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? 4 miesiące temu zaczęłam olejować włosy i używać szamponu bez SLS(H&S raz w tygodniu) .
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości (P.S. H&S mają SLES).
Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
około 3 godzin. nie jestem w stanie odpowiedzieć dokładnie.
tak. czasem muszę spłukać szampon i zwilżyć włosy jeszcze raz
zostanie.
od razu po wyschnięciu. ale wystarczy wyjść na dwór aby się rozwiały
nie.
tak. burzę afro - falek
tracą. się lekko układają, ale tylko na chwilę
lubię w rozpuszczonych, ale w domu. na zewnątrz raczej je związuje, bo potem ich nie ujarzmię
same z siebie nie. błyszczą tylko po farbowaniu
hmmm nie wiem z czym można je porównać
farbuję (dwa miesiące temu), już nie prostuje. kręciłam rzadko. nie suszę
nie mam problemów
chyba tylko nie sprawdził się szampon - emolient. wysuszył mnie (paradoks)
od tygodnia olejuję, wcześniej nakładałam maskę. nawilżam szmponem i odżywką od miesiąca.
Cytat:
Napisane przez misia9303 Pokaż wiadomość
ponad 2godziny
tak. czasem muszę spłukać szampon i zwilżyć włosy jeszcze raz
ZOSTANIE
po około 2godz
Średnio
tak, jesli zaplote wyprostowane wlosy w warkocz po rozwiazaniu beda falowane szczegolnie od szyji w doł (wlosy mam do polowy pleców)
tracą.
lubię w rozpuszczonych. przy wietrznej pogodzie ciezko mi je ujarzmic Gdy mam koczka boli mnie glowa
zalezy od dnia )
nie mam pojecia
farbuję (ok co 2-3miesiace), prostuje 1 na tydzień czasem raz na 2 tyg rzadko susze
po oleju kokosowym ;/
nie moge rozczesac wlosow po ziolowych szaponach
od okolo miesiaca
Cytat:
Napisane przez incia22 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 2,5 h
2. Czy trudno je zmoczyć? tak.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? splywa szybko ale nie "mega" szybko
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu, włosy myje co trzy-cztery dni.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? lekko
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? leciutkie fale, jak zakrecam prostownica fale to trzymaja sie maxymalnie godzine.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? traca.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuje ulge, skóra jak by "schodziła" na swoje miejsce
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? średnio.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. sa suche ale nie w duzym stopniu
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje, susze raz na dwa tyg. chlodnym powietrzem jak mi sie max spieszy
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? wczesniej szampon z sls nie domywał mi włosów ale to dlatego ze uzywałam niezliczona ilosc lakieru bo sie puszyły elektryzowały itp zrezygnowałam z lakieru i sls na rzecz naturalnych kosmetyków i jest ok. domywaja w 100 %
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). farmaceutyczne (apteczne), strasznie platały włosy i wysuszały.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?od półtora miesiaca.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Elfik921 Pokaż wiadomość
Pomogłabyś mi też ?
1. Jak długo schną Twoje włosy? Około 2-3 h
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie, nie za bardzo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po umyciu - myję włosy co 2-3 dni wieczorem, najlepiej wyglądają nastęonego dnia rano
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Odrobinę, prawie niezauważalnie, ale jednak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak są bardzo podatne, nawet po luźnym koczku-ślimaczku mam falki, po kłosie lub warkoczu jest tak samo
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Zaczynają się puszyć i elektryzować
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? I tak i nie, czuję, że jakby moja skóra "odetchnęła", ale włosy są wtedy okropne - są podatne, więc jak zdejmę gumkę są zebrane w tym miejscu gdzie była gumka - tak jakby kucyk bez niej, nie są swobodne, jednak jeśli od początku dnia mam je rozpuszczone to bardzo je lubię, ale ciągle mi wchodzą do oczu lub na twarz, są takie nie do okiełznania
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak lekko
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są szorstkie troche jak siano, ale to nie są aż takie wióry
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?Nigdy nie farbowałam włosów, nie prostuję ich ani nie kręcę, jedynie po każdym myciu muszę je suszyć suszarką, staram się jednak, żeby to był chłodny nawiew, suszę co 2-4 dni
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Zwykle to nie, ale jednak od jakiegoś czasu mam problem z domyciem oleju ze słodkich migdałów, na początku nie miałam takiego problemu, pojawił się on po ok 2 miesiącach, myję włosy szamponami bez sls i sles np babydream
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? Jedyne co mi przychodzi do głowy to szampon siarkowy barwy, taki pomarańczowy, przeciw przetłuszczaniu się włosów, wysuszył mi skórę głowy i podrażnił, w wyniku czego włosy zaczęły się jeszcze bardziej przetłuszczać
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od niedawna, miesiąc lub półtorej dopiero zaczynam, jednak żeby lepiej dobrać ją do moich włosów muszę określić ich porowatość - mam nadzieję, że mi pomożesz
Stary 2014-01-28, 15:37   #1011
cire
Raczkowanie

Bardzo długo, myślę że w normalnej, domowej temperaturze, to około 5 godzin - raczej ciężko mi to sprawdzić, nigdy nie mam czasu, żeby tyle swobodnie mogły schnąć.
Nie bardzo trudno, ale też nie tak łatwo
Spływa na swoją stronę dość szybko.
Kilka godzin po umyciu.
Leciutko.
Zależy na jak długo zostawię warkocza, jeśli cały dzień - mam zagięcia - nie nazwałabym tego falkami. Po prostowaniu prostownicą - dość szybko wracały do stanu sprzed prostowania, po lokówce - efektów brak. Wydaje mi się, że dużo zależy od tego czy są mokre czy suche - jeśli mokre/wilgotne są dużo bardziej podatne (kiedyś na noc, godzina, dwie po umyciu zawijałam je na papiloty, czy robiłam warkocze - rano efekt był i długo się utrzymywał).
Tracą.
Lubię rozpuszczone, ale tylko w zamkniętych pomieszczeniach, na zewnątrz puszą się, elektryzują i kołtunią.
Jakiś czas po myciu - tak.
Hmmm, nie mam pojęcia Ale są dość gładkie.
Czasem zdarza się pofarbować, ale nieregularnie, poza tym suszę codziennie chłodnym nawiewem.
Nie mam problemu.
Nie przypominam sobie takich kosmetyków, raczej na większość moje włosy reagują podobnie.
Dwa tygodnie.

Moje kłaki - efekty zapuszczania
Denko: 7/11

Nie ma wolności dla człowieka, jak długo nie pokonał on strachu przed śmiercią.
cire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 15:54   #1012
iza89
Zakorzenienie

Mam długie włosy i często suszę je suszarką, więc ciężko mi dokładnie określić. Myślę, że ok. 2h
Raczej łatwo
Raczej zostaje, ale po chwili wraca powoli na swoje miejsce (szczególnie przy delikatnych przy ruchach głową)
Zdecydowanie lepiej wyglądają kilka godzin po umyciu, a najlepiej rano (włosy myję wieczorem)
Tak
Owszem, falują się, jednak szybko wracają do pierwotnego stanu
Ciężko określić. Tuż po umyciu mają swoją objętość, rano po rozczesaniu także, ale po całym dniu po rozczesaniu zazwyczaj różnicy nie widzę. Zazwyczaj kończy się na tym, że bardziej puszyste są końce
Lubię nosić rozpuszczone, ale ze względu na długość wygodniej je spinać. Po całym dniu zdecydowanie czuć ulgę
Tak
Hmm z pędzlem? W dotyku są śliskie, twarde i trochę kłujące
Nigdy nie farbowałam, suszę po każdym myciu (czyli 2 razy w tygodniu), gdy włosy były krótsze prostowałam je w celu stylizacji. Obecnie po zapuszczeniu bardzo rzadko stosuję prostownicę
Nie mam problemów
Ciężko powiedzieć, używam różnych kosmetyków (drogeryjnych). Jeżeli chodzi o obciążenie włosów, to łatwo przy zbyt dużej ilości jakiegokolwiek olejku nakładanego od wysokości uszów aż po końce. Obecnie używam Artego olejek arganowy
Staram się od ok. roku
iza89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-28, 21:44   #1013
rda22
Przyczajenie

hej również proszę o określenie porowatości moich włosów.

1. Jak długo schną Twoje włosy?2-3 godziny - przy twarzy bardzo szybko, najdłużej schną włosy z tyłu
2. Czy trudno je zmoczyć? bardzo łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? różnie - jedno wróci bardzo powoli, inne zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? przed myciem
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? trochę tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają, puszą się
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę (zwykle jak mam związane boli mnie skora głowy)
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak (ale zaczęły dopiero kiedy zaczęłam je olejować, wcześniej były raczej matowe)
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z sianem, zresztą nie tylko końcówki takie są :/
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje (co 3-4 miesiące na blond) prostuje, susze
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? raczej nie, tylko przy olejowaniu muszę trochę dokładniej umyć włosy, ale nie jest to dla mnie problemem.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). oliwa z oliwek - wypadały mi włosy, garnier awokado i karite - nie robi nic z moimi włosami, nie ułatwia rozczesania, tylko ładnie pachnie. keratyna dodawana do maski spowodowała jeszcze większy puch niż był :/ jeszcze nigdy chyba nie obciążyłam włosów. nakładam naprawdę spora ilość silikonowego serum żeby zabezpieczyć je przed prostowaniem a one wciąż są suche -.-
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? pół roku

Edytowane przez rda22
Czas edycji: 2014-02-20 o 00:02
rda22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 09:45   #1014
Luthen
Przyczajenie

Dziękuję. Tak podejrzewałam
Luthen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-29, 10:17   #1015
double_bubble
Przyczajenie

1. Jak długo schną Twoje włosy? 2-3h
2. Czy trudno je zmoczyć? Raczej trudno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po myciu - wieczorem, zaraz po myciu wyglądają nieciekawie, niemal nieświeżo, a potem są śliczne - nie mam pojęcia o co im chodzi
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? błyszczą
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? trochę podatne, po ok. godzinie prostują się
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak, błyszczą się
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z delikatnym pędzelkiem
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nigdy nie farbowałam, nie prostuję, suszę codziennie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). olej kokosowy puszy mi włosy, maska do włosów blond z biovaxu obciąża
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od miesiąca

Edytowane przez double_bubble
Czas edycji: 2014-01-29 o 10:18
double_bubble jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 20:03   #1016
spranka
Raczkowanie

Dziękuję
spranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 17:16   #1017
givemeheart
Przyczajenie

Dziękuję
givemeheart jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 14:04   #1018
Kasia225
Raczkowanie

Dziękuje za odpowiedź ;**
Stary 2014-02-02, 10:23   #1019
adie94
Zadomowienie

[QUOTE=versatille;40013647]Jeżeli masz wątpliwości co do porowatości swoich włosów...

...odpowiedz na pytania:

1. Jak długo schną Twoje włosy? DŁUGO, JEDYNIE WŁOSY PRZY TWARZY SCHNĄ SZYBCIEJ I SKRĘCAJĄ SIĘ W LEKKIE LOKI A RESZTA NAWET PO NOCY BĘDZIE MORKA. NA ZEWNĄTRZ W LECIE MOGĄ SCHNĄĆ CAŁY DZIEŃ A WTEDY SIĘ ROBIĄ LEKKIE LOKO-FALE
2. Czy trudno je zmoczyć? GDY POLEWAM JE WODĄ WÓWCZAS TWORZĄ TAFLĘ, ŚCIANĘ ZA KTÓRĄ RESZTA WŁOSÓW JEST SUCHA
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? SPŁYNIE MEGA SZYBKO
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? KILKA GODZIN PO UMYCIU
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? TAK
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? SĄ BARDZO PODATNE NA KRĘCENIE LOKÓWKĄ, PROSTOWANIE, LOKI Z WARKOCZYKÓW CZY WAŁKÓW (WSZYSTKO TRZYMA MI SIĘ BARDZO DŁUGO NP. TYDZIEŃ)
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? NABIERAJĄ JEŚLI SĄ TŁUSTE A GDY SĄ ŚWIEŻE-TRACĄ Z TYM ŻE UŻYWAM SZCZOTKI JONIZUJĄCEJ REMINGTONA(MOŻE TO MA WPŁYW)
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? CZUJE ULGĘ PONIEWAŻ MAM DŁUGIE,GĘSTE I CIĘŻKIE WŁOSY. PREFERUJE ROZPUSZCZONE
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? TAK
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z PĘDZLEM Z NATURALNEGO WŁOSIA. NIE SĄ GŁADZIUSIE JAK W PĘDZLACH SYNTETYCZNYCH ALE TEŻ NIE JEST TO PĘDZEL MALARSKI
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? OD POŁOWY WŁOSÓW MAM OMBRE, SUSZE ZAWSZE PO UMYCIU LETNIM NAWIEWEM. NIE PROSTUJE JUŻ 3 LATA
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? CIĘŻKO MI DOMYĆ WŁOSY ŁAGODNYMI ŚRODKAMI BEZ SLS,SLES (SZAMPONY DLA DZIECI ITP).
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). BIOWAX MASKA Z KERATYNĄ I JEDWABIEM(PUCH,SZTYWNOŚĆ) , MASKA ALTERRA ALOES GRANAT(ZROBIŁY PUCH)I KALLOS LATTE (OBCIĄŻYŁ I ZMATOWIŁ)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? OD 7 LAT

Mam problem z określeniem porowatości ponieważ kiedyś za czasów podstawówki miałam mega puszące się,gęste i naturalnie suche włosy,wyglądały jak druciki (jakbym je farbowała,dekoloryzowała, prostowała i robiła z nimi inne cuda a nie robiłam nic!). Na czubku głowy zawsze odstawały mi dziwnie powyginane włosy ale mimo wszystko włosy zawsze były błyszczące.
Od czasu gdy zaczęłam używać odżywek,dobierać pielęgnacje, mam włosy bardzo gładkie, lśniące (a nie używam silikonów,pseudo jedwabi itp) na czubku nic mi nie odstaje. Swoją "dawną postać" ukazują po myciu ale na drugi dzień są znowu piękną taflą.
I tu moje pytanie: czy dzięki pielęgnacji z genetycznie wysokoporowatych przeszłam w nisko porowate z cechami wysokoporowatych(utrzymyw anie fryzur,loki itp)? Czy może zła pielęgnacja za dzieciaka zrobiła mi włosy wysokoporowate?(używałam tylko szamponu taki jaki kupiła mama). Moje włosy nie lubią kokosowego mydła do włosów Tuli(nawet ocet nie pomaga,są zlepione,jakby tłuste ale dalej przesuszone ciężko to opisać) za to uwielbiają kokos i inne oleje w masce Biowax Moc Olejków i kremowanie kakaowym masłem Isana. Silikony (dove,nivea,gliss kur) nie przeciążają mi włosów (używam tylko gdy jestem u kogoś w gości i nie mam za bardzo wyboru )

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.

Edytowane przez adie94
Czas edycji: 2014-02-05 o 08:17
adie94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 03:53   #1020
Jabolo
Przyczajenie

Chyba mam niską albo średnią w stronę niskiej, ale wolę się upewnić...

Średnio ok. 2 godziny.

Raczej tak. Mogę wylać na głowę szklankę wody i jedynie wierzch jest mokry, pod spodem sucho.

Zależy. Grube pasemko szybko wraca, cienkie zostaje.

Od razu po umyciu. Nieciekawie się zaczyna robić po ok. 2 dniach.

Wydaje mi się, że tak.

Zależy. Jeśli były zaplatane na sucho, falki owszem są - przez kilka sekund może :P A jeśli były zaplatane na mokro (i to w dwa warkocze, jeden nie wystarczy) falki utrzymują się parę godzin.

Zależy czym. Szczotka z włosia nadaje objętości, drewniana wygładza.

Zdecydowanie ulga. Staram się wiązać luźno, a i tak czuję jakby "ciągnięcie" pojedynczych włosów. A łatwo wypadają, niestety.

Błyszczą.

Najbliżej chyba będzie pędzel do farb olejnych, choć nie aż tak bardzo sztywne.

Farbuję (ale chyba przestanę, w każdym razie chemicznie), suszę bardzo rzadko (w tym miesiącu ze 2 razy się zdarzyło), prostownicy nawet w ręku nigdy nie miałam.

O ile nie przedobrzę z olejem, nie mam tego typu problemów.

Wszelkie stylizatory, jakich próbowałam (dawno temu; jakieś pianki i lakiery, nie pamiętam jakie, ale producent napisał wielką czcionką, że nie skleja, nie obciąża - cóż, moje włosy widocznie nie umieją czytać), obciąża także odżywka dwufazowa Biowax, jeśli psiknę za dużo. Olej po myciu również się nie sprawdza (chociaż pewnie nie trafiłam na właściwy, bo póki co wypróbowałam aż dwa: lniany i pestki winogron). Puszenia póki co chyba nic nie spowodowało, poza ww. szczotką z włosia (aczkolwiek jest to chyba bardziej elektryzowanie, nie znam się :P)

Ok 2,5 miesiąca.

Dużą pomocą będzie też zdjęcie całych włosów w dobrym świetle.

Jest. Mam nadzieję, że dość dobre. Pochodzi sprzed 10 dni, oprócz podciętych końcówek chyba niewiele się mogło zmienić w tym czasie. Jeśli to istotne, ostatnia farba nakładana dokładnie miesiąc temu (kolor w świetle dziennym nie jest tak intensywny, a szkoda ).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (74,5 KB, 7 załadowań)

Edytowane przez Jabolo
Czas edycji: 2014-02-03 o 04:03
Jabolo jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
porowatość

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości