Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-02-03, 14:07   #1021
Maalaagaa
Przyczajenie

Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Bardzo proszę o ocenę porowatości moich włosów:
1. Jak długo schną Twoje włosy? około 1-2h
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie, normalnie ulegają namoczeniu
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje na miejscu
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zazwyczaj jakiś czas po umyciu, do kilku godzin
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają lekko, ale bardzo szybko ją tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Jest mi to obojętne, związuję je ze względu na wygodę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Ze sztucznymi włosami Albo z pędzlem. Są lekko szorstkie i nieco twarde
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję rzadko
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Niestety nie jestem w stanie określić
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od pół roku
Maalaagaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:12   #1022
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ellen100p Pokaż wiadomość
Ja też mogę?
1. Jak długo schną Twoje włosy? ok. 2 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? Raczej nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Włosy na długości najlepiej zaraz przed następnym myciem, ale wtedy u nasady są już mocno przetłuszczone. Natomiast zaraz po umyciu jest szopa i suche jak nie powiem co.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? słabo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Są podatne
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę. Zawsze chodzę w kucyku,bo jak mam rozpuszczone to jest takie siano, że wstyd wyjść z domu.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są szorstkie i suche, ale nie rozdwojone. Kojarzą mi się jednoznacznie z miotłą...

Mało danych, ale wygląda to na wysoką porowatość
Cytat:
Napisane przez Roslina xD Pokaż wiadomość
Ładnie proszę
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Około 1,5h.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Może nie mega, ale raczej takie pasemko odstaje od pozostalych włosów i po jakimś czasie wraca do dawnego ułozenia.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Gdy same schną to wyglądają najlepiej kilka godzin po umyciu, powiedziałabym, że nawet dopiero rano następnego dnia ,jednak gdy w końcowym etapie wysychania użyję suszarki to wyglądają tak samo dobrze przez 3 dni.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Grzywka i włosy do ucha tak, poniżej już nie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Zdecydowanie tak. Jednak jeśli celowo roię jakies loki to trzymają się max godzinę.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Troszkę nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Specjalnie wielkiej różnicy nie czuję, w zasadzie to lubię i związane, i rozpuszczone.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Grzywka i włosy do ucha tak, poniżej już nie.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są miękkie, nie wiem z czym mogą się kojarzyć
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nic z tych rzeczy
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie. Muszę tylko dość długo spłukiwać odżywki.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Radical wysuszył mi włosy, po za nim nie pamiętam, żeby coś się nie sprawdziło.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od roku.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez SweetHusky Pokaż wiadomość
Różnie. W ciepłe, letnie dni nawet w godzinę sa kompletnie suche. Zimą jak mam chłodno w mieszkaniu trwa to godzinami nim wyschną przy samym skalpie.

W sumie nie. Są gęste więc nie wszędzie od razu dotrze woda ale jakoś problemu z tym nie mam.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zależy od jego widzimisie. Właściwie wraca na swoje miejsce ale czy szybko? Zależy jak mam akurat ułożone włosy i które pasemko. Bywa, że bardzo szybko.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?

Po umyciu, potem bywa coraz gorzej jeśli nie użyję odżywki bez spłukiwania i odrobiny olejku lub silikonów.

Jeśli nie mam akurat puchu to moje włosy lśnią jak z reklamy. Szczególnie to widać gdy mam warkocz, taki wygładzony włos błyszczy zdrowo.

Podatne są bardzo na zniekształcenia od kitek, poduszek, warkoczy ale szybko robi mi się z pięknej fali pucho-loko-fala Oosbiście wolę sobie ułożyć fale bo nie znoszę moich kręciołków ale te fale szybko mi się puszą i oklapują u nasady.

Jeśli pozwolę im wyschnąć tak by miały loki, a nie fale to potrafią się namnożyć jak jakieś dzikie afro. Fale po warkoczu zazwyczaj mi oklapują i się puszą.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nienawidzę, a zarazem jakbym nie miała tego puchu to bym wyglądała jak Beyonce, świeżo po warkoczu mam takie właśnie cudne włosy:

Tak, szczególnie jak wygładzę na palcu lub w warkoczu. Ogółem włosy mam zdrowe, bardzo rzadko mi się rozdwajają, rosną ze 2 cm na miesiąc. Tylko strasznie się puszą i nie trzymają fal jak sobie zrobię lub loków bo szybko łapią puch lub robią się jakby poszarpane zamiast ładne równe pasma.

Głupie pytanie nie wiem

Farbuję ale odrosty. Color&Soin.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
W sumie nie.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Chyba olej kokosowy. Miał być cudem a ja byłam chyba coraz bardziej spuszona, ale może wtedy coś jeszcze mi je niszczyło. To było lata temu.
Ogółem lubię się z olejami ale też nie stronię od szamponów z sls, jakos tak bez nich szybciej wraca mi łupież.

Czy ja wiem czy intensywnie? Ogółem nie katuję ich od lat.

Ogółem tak przeglądam ostatnią stronę wątku. Same ankiety a gdzie odpowiedzi jaki mamy rodzaj włosa? Ktoś to z góry czyta?
Średnia porowatość

Ja czytam, tyle, że czasami nie mam czasu odpowiadać. Oprócz wątku mam też życie
Cytat:
Napisane przez evelinka88 Pokaż wiadomość
- hmm myślę że ok. 2,5 h

- hmm muszę trochę dłużej moczyć

- grzywka od razu, z boku głowy czyli np. z lewa na prawo, to jest tak że chciały by, ale je tam coś zatrzymuje...

- hmm zależy od dnia i tego czego użyje, bywa tak, że w tym samym dniu co je myje, a bywa że dopiero na drugi dzień , albo gdy są nie przetłuszczone ale już takie znoszone.. :P ogólnie nie puszą mi się tak jak w dniu kiedy je umyje... bo wtedy kiedy je umyje mam wrażenie ze są suche.. a jak nabierają własnego tego czegoś to są hmm lepsze takie..

- błyszczą

- mam fale, ogólnie jak byłam mała mówiono mi, że mam fajne włosy bo jak się na nich robi fryzury to się utrzymają, jednak z wiekiem już tak nie chciały

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? - trudno powiedzieć zależy czy na drugi dzień po myciu czy na któryś kolejny

- wole rozpuszczone, strasznie moja skóra głowy odczuwa takie noszenie spiętych włosów cały dzień, dodam że nawet jak je próbuje w luźny kok dać po np umyciu nie od razu, np, na wieczór kiedy coś robię żeby mi nie latały tu i tam, to mam z tym problemy bo mi uciekają i ciągle muszę koka poprawiać.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? - no pewnie że tak

- przed zacięciem rozdwojonych są szorstkie zatargają się kołtunią, po ścięciu są jednolite gładkie takie gęstsze nie poszarpanie nie przerzedzone

- dawno temu jeszcze pod koniec 2012 i z początkiem 2013 byłam u fryzjerki żeby zrobiła mi grzywkę to tak mi zjechała włosy bo na mokro je prostowała, że masakra, dosłownie słyszałam jak syczały i była para, od tej pory tylko nożyczki ewentualnie szamponetka koloryzująca .. żadne inne zabawy w drastyczne zmiany, zero prostownicy suszarka, gdy muszę ale to naprawdę muszę

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? - nie mam raczej, bo nie staram się używać nie wiem jakich eksperymentów.. raz nie mogłam pozbyć się, kawałku banana z źle rozrobionej maseczki, i czekałam aż włosy wyschną by łatwiej mi na sucho było je wydostać.. wiem wiem dziwne.. :P

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). = hm... kiedyś jakaś maseczka z kalosa jakoś tak yy to było kokosowa masakra.. ostatnio kupiłam maseczkę z miodem i mlekiem plus kopę chemii z joanny.. :p, dziś ją zastosowałam jako drugi raz i trochę zbaraniałam mowa o barankach na włosach.. wczoraj kopiłam maseczkę z altery ale boje się ją na razie użyć.. bo ma alkohol wysoko w składzie oczywiście ta z granatem.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? - hmm a nie wiem czy nie od tych wakacji
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez KochajMniie Pokaż wiadomość
1,5 - 2,5 godzin, grzywka w godzine
Podczas mycia w miare normalnie, po 10 sek od polania ich wodą są w większości mokre.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Spłynie powoli ale na czoło, włosy zawsze daje za ucho bo bardzo mi lecą do przodu dlatego chyba też są ulizane(?) a gumką nie mogę wiązać aby podnieść bo mi po kilku minutach się odbija na włosach.
Po umyciu.
Trochę.
Oooo tak, wystarczy krótka chwila. To samo po kucyku. Np jak zostawiam na noc to rano mam odbite ślady od gumki. Robiłam też ślimaczka żeby mieć delikatnie pokręcone ale u mnie nic z tego nie wychodzi, jedno wielkie siano
Po rozczesaniu rozpuszczonych są takie same co innego jak mam rozczesać po warkoczu czy po nocy to wtedy robią się lekko napuszone.
Ulgę czuje jak mam spiętą grzywkę :P bo nawet jak zarzucam ją do tyłu to leci do przodu, jest bardzo śliska i szybko się przetłuszcza co uniemożliwia mi ułożenie jakoś normalnie włosów. Edit: że mam jeszcze troche czasu żeby coś dopisać to czasem po kucyku jak rozpuszcze czuje ulgę, ponieważ bardzo boli mnie pozniej skóra głowy
Słabo.
Pędzelek ale gorszej jakości
Farbuje co kilka miesięcy, czasem susze i prostuje
Tylko po oleju łopianowym ale to pewnie dlatego że on jest bardzo tłusty
Pamiętam że kiedyś szampon Garnier Fructis do zniszczonych bardzo mi przetłuszczał włosy ( To było bardzo dawno i nawet nie pamiętam czy to była jakaś edycja ale chyba ich podstawowy) a właśnie olej łopaianowy albo alterra granat&aloes fajnie działa na moje włosy są gładkie ale swędzi mnie później długi czas skóra głowy.
Od listopada.
Średnia porowatość
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:16   #1023
Migotka8923
Zakorzenienie

GG do Migotka8923

Ktos moza moja porowatosc okreslic ?

Spadek wagi z 66 kg do 53 kg
Intensywnie dbam o włosy od 7 miesięcy
Migotka8923 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 10:57   #1024
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Migotka8923 Pokaż wiadomość
Ktos moza moja porowatosc okreslic ?
Mogę, jak do niej dojdę. Jesteś na stronie 33, sama odpowiadam na wnioski ze strony 32.

I odpowiadam sama
Stary 2014-02-04, 11:54   #1025
Sovilo
Zakorzenienie

Powiedzcie kochane, czy to coś oznacza: włosy po umyciu wieczorem są błyszczące, sypkie, po prostu ładne. Im dalej następnego dnia tym wyglądają gorzej- stają się suche, szorstkie, spuszone... Czy na podstawie takiej cechy można określić porowatość?
Stary 2014-02-04, 12:00   #1026
iza89
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Mam długie włosy i często suszę je suszarką, więc ciężko mi dokładnie określić. Myślę, że ok. 2h
Raczej łatwo
Raczej zostaje, ale po chwili wraca powoli na swoje miejsce (szczególnie przy delikatnych przy ruchach głową)
Zdecydowanie lepiej wyglądają kilka godzin po umyciu, a najlepiej rano (włosy myję wieczorem)
Tak
Owszem, falują się, jednak szybko wracają do pierwotnego stanu
Ciężko określić. Tuż po umyciu mają swoją objętość, rano po rozczesaniu także, ale po całym dniu po rozczesaniu zazwyczaj różnicy nie widzę. Zazwyczaj kończy się na tym, że bardziej puszyste są końce
Lubię nosić rozpuszczone, ale ze względu na długość wygodniej je spinać. Po całym dniu zdecydowanie czuć ulgę
Tak
Hmm z pędzlem? W dotyku są śliskie, twarde i trochę kłujące
Nigdy nie farbowałam, suszę po każdym myciu (czyli 2 razy w tygodniu), gdy włosy były krótsze prostowałam je w celu stylizacji. Obecnie po zapuszczeniu bardzo rzadko stosuję prostownicę
Nie mam problemów
Ciężko powiedzieć, używam różnych kosmetyków (drogeryjnych). Jeżeli chodzi o obciążenie włosów, to łatwo przy zbyt dużej ilości jakiegokolwiek olejku nakładanego od wysokości uszów aż po końce. Obecnie używam Artego olejek arganowy
Staram się od ok. roku
kascysko a mi pomożesz?
iza89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 12:08   #1027
Inspire
Kuźnia inspiracji

Dziewczyny, kascysko na pewno Wam odpowie na pytania, ale same widzicie, że robi to sama, a pytań jest mnóstwo. Cierpliwości

Wysłane z mojego C1605 przy użyciu Tapatalka

WYMIANA
Inspire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 12:40   #1028
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
kascysko a mi pomożesz?
Tak, jak dojdę do strony, na której zamieściłaś odpowiedzi.

Dziewczyny, ja wiem, że każda z Was chciałaby odpowiedź od razu, ale jestem jedna, pracuję w trzech miejscach, studiuję i piszę magisterkę, a moja doba nie chce się rozciągnąć...

Proszę o wyrozumiałość
Stary 2014-02-04, 16:24   #1029
wietrzykowa
Przyczajenie

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok. 2,5h
2. Czy trudno je zmoczyć? trudno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? wróci, ale powoli
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zazwyczaj jakiś czas po umyciu, do kilku godzin
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, ale po rozczesaniu szybko robią się proste :/
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Jest mi to obojętne, związuję je ze względu na wygodę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z pędzlem. są sztywne ale przyjemne w dotyku
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? czasami suszę, ale bardzo rzadko
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). proteinowe maski i odżywki
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? rok
wietrzykowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 16:52   #1030
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
na wstępie powiem że mam włosy naturalnie kręcone (nie wiem czy to robi jakąś różnicę czy nie

z ręcznikowaniem (30min)- ok.3-3,5 (zwlaszcza jesli użyje więcej żelu to 3,5 do 4 nawet) trzeba liczyć żeby były całkowicie suche przy skórze

Chyba średnio. np. mocząc je dłonią to po drugim chluśnięciu są już super mokre

Spłynąć nie spłynie ani w jedną ani w drugą. Wrócić tez nie wróci. Bedzie sobie poprostu sterczało przerzucone chociaż po ostatnich olejowaniach zaczynają lekko ciągnąć (ale nie są w stanie wrócić) do pierwotnego położenia

Po umyciu, chociaż po zmianie pielęgnacji nawet przed myciem są w porządku tylko bardziej spuszone (po drodze wszystko zależy jeszcze od ilości kosmetyków)

Nie jakoś specjalnie, ale matowe też nie są

Oj tak, falki mam i to konkretne (jak po karbownicy). Podatne też są, po kręceniu na palcu nawet suchych mogę sobie zrobić z moich loczków wręcz ruloniki

Nie czeszę włosów. Kiedy jeszcze czesałam to nabierały

Wolę rozpuszczone ew. lekko podpięte (grzywka)- nie licząc wiadomo upałów

I dzień po myciu- tak, dość mocno, II po myciu- średnio (spuszone)

chyba z niczym. Ciut jakby wełna (II dzień po myciu i pasowałoby się podciąć końce) a troche pędzel

Nie
Niektóre odżywki (Garnier AiK). Nivea fresh cośtam (do przetłuszczających się)- z jednej strony musiałam myć włosy codziennie bo się strasznie tłuściły a z drugiej strony zaraz po umyciu strasznie się puszyły, swędziała mnie skóra głowy i b.często miałam łupież

od jakiś 3 tyg

Sprawdza się u mnie olejowanie olejem z pestek winogron, już po pierwszym miałam dużo bardziej gładkie i błyszczące włosy. Puch wciąż jest ale min.połowę mniejszy niż przed olejowaniem (niedawno zaczelam, dziś robiłam je 3 raz). Generalnie miałam tak (zanim się wzięłam za recznikowanie, że wytarłam włosy a za 10min mi z nich kapało
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez Whim Pokaż wiadomość
Najpierw chodzę w ręczniku ok. 30 minut, potem schną 1h-1,5h.

Nie.

Wróci na swoje miejsce, może nie jakoś szczególnie szybko, ale w końcu powróci.

Najlepiej wyglądają następnego dnia, jeśli umyję je wieczorem i pójdę spać jak już wyschną.

Trochę.

Tak. Nawet jak zakładam włosy za ucho to łapią ten kształt.

Tracą.

Odwrotnie - chodzę cały dzień w rozpuszczonych, dopiero w domu spinam.

Tak.

Z pędzelkiem .

Farbuję, czasem zdarza mi się podsuszyć.

Nie.

Radical ze skrzypem polnym wysuszył je, oprócz tego nie pamiętam co im zaszkodziło, od dłuższego czasu używam sprawdzonych rzeczy.

Jakoś szczególnie intensywnie ich nie pielęgnuję, niestety teraz nie mam zbytnio czasu na oleje, używałam ich w okresie maj-październik. Teraz tylko maska 2 razy w tygodniu - Kallos albo Alterra...
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Monawizazanka Pokaż wiadomość

...odpowiedz na pytania:

1. Jak długo schną Twoje włosy?ok3-4h
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu przed następnym myciem
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? puszą się przy końcach
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuje ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z czymś chropowatym
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? prostuje
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). olej kokosowy- puszyły się ,
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od ok. 3 miesięcy

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź
Cytat:
Napisane przez O Peggy Brown Pokaż wiadomość
Dość szybko ok. 1,5-2 godziny, grzywka szybciej.

Bardzo łatwo.

Zostanie.

Od razu po umyciu, później wyglądają na przyklapnięte i nieświeże.

Niestety nie błyszczą się.

Są bardzo podatne, po krótkim czasie od zrobienia warkocza po rozpleceniu robią się falki, na lokówkę i prostownicę też są podatne.

Nabierają objętości, jeśli są nieczesane przez kilka godzin to dzielą się w takie strąki.

Zazwyczaj robię odwrotnie, chodzę cały dzień w rozpuszczonych, chociaż w domu często spinam później, żeby nie przeszkadzały. Lubię chodzić i w takich i w takich, nie odczuwam zatem żadnej ulgi.

Baardzo słabo.

Są szorstkie i suche, trochę sianowate, dużo jest też rozdwojonych.

2 lata temu zaczęłam farbować włosy, za pierwszym razem był to rudy, ale szybko się wymył i z 3 razy farbowałam na jasny blond, później chciałam przyciemnić i zamiast ciemnego blondu wyszedł okropny ciemny brąz, w ciągu 1 miesiąca miałam dekoloryzację i 2 razy rozjaśniane włosy. Było to rok temu a od tego czasu nie farbuję i w konsekwencji mam odrost ok. 13 cm mojego średniego blondu, który strasznie szybko się przetłuszcza, reszta włosów jaśniejsza i przesuszona. Suszę w dni robocze, prostuję raz w tygodniu. Jednak gdy jeszcze nie farbowałam, to także borykałam się z przetłuszczaniem, a końcówki były suche.

Mam problem jeśli są to delikatne szampony albo do włosów zniszczonych itd., muszę używać czegoś agresywniejszego, bo inaczej szybko się przetłuszczają albo są niedomyte.

wszystkie szampony nabłyszczające/nawilżające/do włosów zniszczonych, jakie używałam obciążyły mi włosy, za to delikatne szampony dla dzieci nie domyły dostatecznie włosów.

Nie jest to jakaś bardzo intensywna pielęgnacja. 2 lata temu zaczęłam olejować Vatiką kokosową, ale nieregularnie i używałam szamponu i odżywki z granatem i aloesem Alterra chcąc przejść na pielęgnację bezsilikonową. Szamponów Alterry nie używam odkąd mam naturalny odrost, bo nie domywa mi włosów.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Cytat:
Napisane przez trihomonas Pokaż wiadomość
Witam Bede wdzieczna za odpowiedz-sama moge sie jedynie domyslac
1.Jak dlugo schna twoje wlosy?
Dosc dlugo ok 3 godz. ale pasma po bokach mam suche juz w 1,5godz.
Hmmm..Raczej nie
Jesli sie nie ruszam,to zostaje.
Moje wlosy wygladaja najlepiej po umyciu ale takze nastepnego dnia.
Tak ale delikatnie.
Owszem mam falki po rozplecieniu warkocza ale nie na dlugo.Powiedzialabym,ze moje wlosy sa srednio podatne.
Moje wlosy lubia sie platac i elektryzowac...Gdy je przeczesze,to sa poukladane,proste,gladkie i tym samym wydaje sie,ze ich objetosc sie zmniejsza.
Czuje ogromna ulge ale psychiczna,ze tak powiem po prostu zle wygladam w spietych wlosach..Nie mam jednak zadnych problemow z cebulkami-moge nosic spiete wlosy caly dzien-nic mnie nie boli.
Tak ale nie jakos intensywnie
Sa bardzo miekkie.
W tym roku uzylam suszarki i prostownicy z 4 razy.Wlosy mam naturalne
Nie.
Teraz od kiedy mam naturalne wlosy,to dobrze wygladaja po kazdym kosmetyku.Raczej nie zauwazylam,zeby jakis kosmetyk pielegnacyjny,ktory uzywam im nie sluzyl..
Nie pielegnowalam ich jakos intensywnie.Dopiero niedawno zaczelam,zeby nie miec problemow z pokruszonymi i rozdwojonymi koncowkami,ktore mialam,gdy moje wlosy byly jeszcze farbowane.
Średnia porowatość
Stary 2014-02-04, 17:04   #1031
Roslina xD
Raczkowanie

dziękuję

au pair: Madryt, 24.06-18.09.2014

instagram.com/rosinskaa
Roslina xD jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 18:55   #1032
truskawka2704
Przyczajenie

Godzinę, góra 2.
Raczej nie.
Powoli wróci na swoją stronę.
Gdzies 1h po myciu i wysuszeniu.
Nie. Błyszczą sie nie zaleznie od światła
Mam, ale szybko znikaja.
Nabierają.
Czuję mega ulgę. Nie lubie chodzic w spietych włosach właśnie z powodu bólu skalpu
Tak
Sa gładkie i kojarza mi sie one z takim bardzo miękkim pedzlem.
Susze prawie codziennie, ponieważ codziennie myje rano włosy a prostuje je raz na pół roku, na specjalne okazje. Nigdy nie farbowalam włosów
Mam mały problem z domyciem olei.
Trudno powiedzieć..
Od pół roku.

Mam nadzieje, że mi pomozesz rozwiązać mój najwiekszy problem dotyczący prowatości moich włosów

"umrzesz na 100%,
więc żyj na 100%"
truskawka2704 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 21:22   #1033
evelinka88
Przyczajenie

kascysko

dzięki wielkie

evelinka88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-04, 21:47   #1034
Whim
...

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Średnia porowatość
dziękuję .

'a short walk in the light of the world with breaks for coffee and snacks...'

Whim jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 08:12   #1035
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rzen Pokaż wiadomość
ok. 2h
nie mam porównania, ale wydaje mi się, że między łatwo a trudno :P
raczej szybko, ale nie mega szybko
tylko i wyłącznie zaraz po umyciu
raczej nie
zdecydowanie mam falki, wytrzymują nawet kilka godzin, ale generalnie nie są bardzo podatne (w sumie mam na myśli zostawienie splecionego warkocza - mokrego - na noc, wtedy są falki), a tak na suchych to w sumie się nie da takie są średnio podatne
tracą
nie lubię rozpuszczonych - ale to dlatego, że jestem wrażliwa na wszelkie pasemka jakie opadają mi na twarz - nienawidzę i muszę mieć wszystko spięte :P
tak, widzę
eee z żyłkami (nylonowymi?) bardzo cieniutkimi, są gładkie, ale sztywne dość
wyłącznie prostuję, ale codziennie...
zazwyczaj myję jednokrotnie, przy zmywaniu olejów wystarczają dwa mycia
odżywka bez spłukiwania (w zasadzie każda), ale ostatnio Dove intense repair - obciążyła moje włosy, ale generalnie np. odżywka do włosów suchych i zniszczonych z Oriflame bardzo fajnie mi służyła
od pół roku
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez SillyGirl Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? - ok 1,5-2h.
2. Czy trudno je zmoczyć? - średnio
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? - zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? - kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? - tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? - średnio
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? - nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? - czuję ulgę, bo lubię rozpuszczone.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? - tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. -
raczej nie różnią się od reszty włosów, jedynie ostatni centymetr jest trochę bardziej szorstki.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? - farbuję co kilka miesięcy, nie prostuję i nie suszę.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? - nie mam, jedynie po nałożeniu oleju muszę myć je dwa razy szamponem, ponieważ nie chce zejść olej.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). - nie spotkałam się z problemami.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? - od miesiąca (oleje, maski, różne ziółka do picia, siemię lniane, drożdże).
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
To i ja poproszę o pomoc w określeniu typu moich włosów

1. Jak długo schną Twoje włosy? W bardzo ciepłe, upalne dni schną dość szybko, bo ok. 1,5h. W normalnej temperaturze pokojowej to czasami i 3-4h
2. Czy trudno je zmoczyć?Trzeba zużyć dużo wody
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?Od razu po myciu zostaje, im dłużej od mycia włosów - może wracać bardzo powoli
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po umyciu jest puch, włosy błyszczą się minimalnie. Im dłużej od mycia włosów, tym nabierają większej gładkości
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?Minimalnie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Są fale; podobnie nie ma problemu z ładnymi dużymi lokami po koczkach czy wyprostowaniem włosów. Niestety włosy wracają do stanu pierwotnego po kilku godzinach
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?Trochę nabierają - aczkolwiek rzadko je rozczesuję
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?Ulgę, ogromną
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?Trochę się błyszczą (zasługa lepszej pielęgnacji), ale nigdy nie będzie to efekt tafli
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.Szorstkie (jak pędzel)
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie farbuję, rzadko prostuję; suszę - albo suszarka z dyfuzorem, albo zwykła (zawsze z jonizacją)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?Czasami miałam taki problem, najczęściej po drogeryjnych szamponach i odżywkach, teraz mi się to nie zdarza - ciężko mi to połączyć z czymś konkretnym
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).Szampony z SLS-em - spuszenie, nie sprawdziła się u mnie ortodoksyjna pielęgnacja CG - po alterrze i babydream włosy były takie nijakie; nie znalazłam też swojego oleju - po kokosowym włosy były bardzo szorstkie
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?Ok. 6 mies.
Cytat:
Napisane przez Agatek24 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? 1,5 h
2. Czy trudno je zmoczyć? dośc trudno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? spłynie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? troszke
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?takk
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabieraja
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? lubię
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. wczoraj obcinałam więc sa mega miłe a le spuszone zazwyczaj
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje tylko (rozjaśniam)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). gliss kur czarna seria szampon i odzywka

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy rok ( od czasu gdy farbuje)
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez bree meg Pokaż wiadomość
Witam. Proszę o pomoc w określeniu porowatości włosów. Wydają mi się średnio lub niskoporowate, jednak pielęgnacja (głównie olejowanie olejem kokosowym lub amlą chłodzącą z dabur) nie daje spektakularnych efektów, szczególnie jeśli chodzi o koncówki. Włosy ładnie błyszczą się u nasady, niżej też ale końcówki ewidentnie nie są zdrowe, mimo, że zabezpieczam je silinkonami lub olejkami. Od kiedy je olejuje widze jakieś baby hair, ale nie zagęszczenie. Ostatnio starałam się zminimalizować produkty z slsami itp a staralam się nawilżać wlosy wlasnie olejami, maską z wax, ale zaczęły się strasznie plątać (wczesniej nie mialam tego problemu) u nasady masakrycznie po mysciu, w ciagu dnia po dlugosci, ale blizej nasady też. Dodam, że mam problemy ze skorą głowy i dlatego też do pierwszego mycia stosuję zawsze jakiś szampon leczniczy. Drugie mycie szampon drogeryjny, czasem ziołowy, czasem nawilzajacy Dove, lub Joanna arganowy, innym razem jakis oczyszczajacy a nastepnia czesto maska z wax lub odzywka.
1. Jak długo schną Twoje włosy? Rozpuszczone ok. 1 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie, jak poruszam głową to wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po umyciu
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, są podatne
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nie zmienia się raczej ich objętość, chyba że tego dnia staram sie nosić je jak Kristen Stewart (zaczesywać odwrotnie niż rosną)
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę po rozpuszczeniu, ale tez czasem mi przeszkadzają rozpuszczone i wole je delikatnie zebrac do góry. prawie zawsze jednak ze względów estetycznych gdy wychodze z domy nosze je rozpuszczone, a w domu gdy sa jeszcze świeze staram sie nie robic kuzykow, bo sa podatne i odksztalcaja sie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.pędzle do makijazu
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? rzadko,staram sie rzadko i jak najmniej,tak
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? zazwyczaj nie mam tego,nie mam problemu. czasem po olejowaniu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). szampon Babydream kołtuni je niemiłosiernie, choć po nałożeniu odżywki jest lepiej, a np. szampon Joanna z serii argan oil je obciążył jak nie od razu to po kilku myciach, jednak i jednego i drugiego kosmetyku mogę uzywac od czasu do czasu
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? interesuje sie bardziej ich pielegnacją od ok 2 lat, nie wiem jednak czy robie to dobrze
Stary 2014-02-05, 08:30   #1036
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ewcianumber1 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? łącznie 2h, ale najpierw są owinięte ręcznikiem przez pół godziny.
2. Czy trudno je zmoczyć? Raczej tak.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wróci na swoją stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po umyciu, jak umyję je bardzo późnym wieczorem to rano wyglądają najlepiej, po około dobie włosy przy skalpie nadają się już to umycia.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Trochę się błyszczą.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Nawet po zwykłym koku noszonym ok.2h nie są już proste, jednakże nie powiedziałabym, że się falują, raczej wyglądają wtedy na bardziej zniszczone, jakby powyginane.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają objętości przy skórze głowy, ale taki efekt utrzymuje się dość krótko.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Bardzo rzadko spinam włosy, ale jeśli się to zdarzy to po rozpuszczeniu czuję dużą ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. W porównaniu do reszty włosów, końcówki są suche i dość szorstkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nigdy nie farbowałam, prostowałam je max 5 razy w życiu, ostatnio 3 lata temu, śpię w mokrych włosach, suszę je jedynie na basenie, czyli kilka razy w roku.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Przeważnie nie mam, problem mam jedynie gdy użyję zbyt dużej ilości maski l lub gdy za długo ją trzymam na głowie, np. Biovax Latte z proteinami mlecznymi.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.) Szampony firm Elseve, Dove, Syoss, Avon działały na moje włosy podobnie czyli obciążyły je i włosy wyglądały na niemyte, jakby ''ulizane''.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od ok. miesiąca.
Cytat:
Napisane przez Islanzadii Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? 2- 3h
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie jest to proste, ale nie są też zbyt oporne. Robiłam kiedyś test z pływającymi włosami i moje nie tonęły nawet po długim czasie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Kiedyś świeżo umyte spływały szybko na swoją stronę. Teraz pozostają praktycznie w bezruchu.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po myciu, dzień po już są przyklapnięte u nasady i szorstkie ku końcowi.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Delikatnie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Loki trzymają się bardzo krótko, żeby trochę je ponosić muszę zużyć pół tony lakieru. Jeśli noszę długo warkocz to później włosy są bardziej pozagniatane niż falowane. Po rozczesaniu stają się coraz bardziej proste i w ciągu godziny nie ma już żadnego efektu.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę na skórze głowy. Włosy lubię nosić i tak i tak. Zależy od temperatury.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Delikatnie, po myciu włosów. Następnego dnia blask znika.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są szorstkie, puszą się, sianko
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie, używam szamponów bez silikonów, często tych dla dzieci.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Wszelakie wygładzacze( zawierające silikony) czy to szampon czy odżywka/ maska, drogeryjne specyfiki np. Syoss, Barwa, Dove, Pantene, Garnier itp.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Ok. 2 lat: maski, odżywki, serum, olejowanie( olej lniany itp.)
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Agatek24 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? 1,5 h
2. Czy trudno je zmoczyć? dośc trudno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? spłynie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? troszke
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?takk
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabieraja
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? lubię
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. wczoraj obcinałam więc sa mega miłe a le spuszone zazwyczaj
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje tylko (rozjaśniam)
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). gliss kur czarna seria szampon i odzywka

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy rok ( od czasu gdy farbuje)
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez lulumk Pokaż wiadomość
Mogę poprosić?
1. Jak długo schną Twoje włosy? 3-4h
2. Czy trudno je zmoczyć?dość trudno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?po umyciu a także kilka godzin po
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? trudno stwierdzić, raczej nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?tak, ale szybko się prostują, normalnie baaaardzo proste
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?trudno określić, tak się "wygładzają"
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?nie czuję ulgi, ale wygodniej w spiętych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? przeważnie tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. włosy przy końcach są gładkie i miękkie, ale same końce końce są sztywne i się odcinają od włosa [ocena tuż po obcięciu]
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?zasadniczo nie, ale trudno usunąć naftę szamponem bez sls
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).serum/odżywka bez spłukiwania
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od pół roku
Z góry dziękuję
Niska porowatość
Cytat:
Napisane przez Bojra Pokaż wiadomość
Na wstępie - mam włosy krótkie (bo długie były w kiepskim stanie i nie szło ich ogarnąć), całe życie myślałam, że cienkie i słabe (dzięki, mamo), teraz wiem, że pojedynczy włos jest dość gruby i mocny, tylko mam ich... niedużo. Do tego są zupełnie proste - niezależnie od tego, co by z nimi robić.

Długo, myślę, że do godziny (dłuższe partie) - wydaje mi się, że przy b. krótkich włosach które wcześniej podsuszam ręcznikiem albo zimnym nawiewem to jednak trochę czasu jest.

Ciężko powiedzieć, zwłaszcza teraz, bo są bardzo krótkie (z tyłu ze 2-3cm, z przodu grzywka na skos) i porządny strumień spod prysznica daje radę . Wydaje mi się, że średnio trudno. Czasem jak myję np. samą grzywkę, to widzę, że chwilę muszę pomoczyć.

Odgina się z powrotem i wraca. Przy grzywce na bok nie ma cienia szansy na uczesanie się z innym przedziałkiem niż z boku.

Zanim ogarnęłam przetłuszczanie, to wyglądały dobrze po myciu. Odkąd nie przetłuszczają się, wyglądają w porządku nawet przez dwa dni. Mimo to obecnie nadal najbardziej lubię je zaraz po umyciu, bo są bardzo lekkie.

Tak. Błyszczą się cały czas, często inni zwracają na to uwagę. W sumie jedyne, co w nich lubię

W ogóle nie są podatne takie "falki" po warkoczu utrzymywały się może ze 2 minuty, a robiona po południu fryzura studniówkowa z toną środków do stylizacji nie dotrwała imprezy; generalnie nic z nimi nie mogę zrobić. Są ekstremalnie proste i inne być nie chcą.

Lepiej się układają (bo czasem zdarza im się oklapnąć, zwłaszcza gdy nie są najświeższe), minimalnie zwiększają objętość.

Jak miałam długie i wiązałam gumką (ciasno i wysoko) to bolała mnie skóra głowy, przy warkoczu raczej nie. Generalnie obecnie nie mam wyboru są rozpuszczone.

Tak, bardzo.

Obecnie przy krótkich włosach i regularnym ścinaniu do pożądanej fryzury ciężko mówić o jakichkolwiek "końcówkach", bo zwyczajnie nie mają czasu się zniszczyć, moim zdaniem nie różnią się od reszty włosów. Nigdy, nawet przed właściwą pielęgnacją nie miałam problemów z rozdwajaniem się końcówek itd., ale często były zauważalnie bardziej suche na końcach - cóż, jak się codziennie katowało silnym szamponem i nie nakładało odżywki, to...

Czasem suszę, ale rzadko, odkąd mogę sobie pozwolić na niemycie włosów co rano. Jeśli już suszę, to zimnym nawiewem i nie do końca. Nie prostuję, nie kręcę, nie stylizuję.
Przyciemniam tylko mieszanką ziołową: biologicznie czystą henną z dodatkiem amli i indygo, co jakiś czas.

Nie mam problemów, szamponu używam rzadko, bo na ogół wystarcza odżywka myjąca. Szamponów używam tylko łagodnych (bez SLS).
O! Mam czasem problem ze zmyciem odżywek w proszku (tych "indyjskich" - np. amli), ale to raczej przez brak cierpliwości do zlewania głowy hektolitrami wody i fakt, że wtedy zmywam właśnie tylko wodą i nie używam szamponu.

Trudno powiedzieć, nawet ostatnio rozmawiałam z koleżanką, że moje włosy w sumie wszystko lubią. Maseczki "kupne", domowej roboty, oleje (używałam: lniany, argan, marchewkowy, oliwę z oliwek, olej z pestek winogron, makadamię), wcierki. Nie widzę dużej różnicy i raczej się nie puszą. Ponieważ jest ich mało, to źle znoszą odżywki bez spłukiwania jeśli nałożę ich zbyt dużo (w umiarkowanych ilościach raczej nie robią problemu).
Kiedyś używałam odżywek z ciężkimi silikonami (i to bez odpowiedniego oczyszczania... stare dzieje ) i one obciążały mi włosy. Ale wtedy również walczyłam z wyjątkowo szybkim przetłuszczaniem.

Ok. pół roku temu zaczęłam o nie dbać bardzo świadomie, ale od jakichś 2-3 miesięcy mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że pielęgnuję je "intensywnie".
Niska porowatość
Stary 2014-02-05, 09:52   #1037
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez verks Pokaż wiadomość
Hej Bardzo proszę o określenie porowatości moich włosów

od 2,5-4 godzin około

hmm, chwilkę mi to zajmuje, tak średnio

zostaje na miejscu

kiedy schną "naturalnie" to wygladają okropnie - są napuszone, miejscami są skręcone, przy twarzy są powywijane, a na wierzchu z tyłu są proste...

kiedy je suszę suszarką - wyglądają ciut lepiej, ale z czasem się puszą

błyszczą się, ale bardzo delikatnie

po rozpleceniu warkocza mam lekkie falki, są dość wtedy przygładzone

w sumie to są takie jak przed czesaniem

czuję ulgę, ponieważ już mnie ta gumka "nie ciągnie", ale wolę chodzić w rozpuszczonych

trochę się błyszczą

z czymś lekko przesuszonym

farbowałam włosy raz jedyny, jakieś 2 miesiące temu, i jakieś 9 miesięcy temu rozjaśniałam końcowki

suszę je po prawie każdym myciu ( myję włosy co 3-4 dni)

prostownicy probuję nie używać na co dzień, ale na jakąś imprezę niestety jej użyję, lub kiedy chce wyjsc i nie chcę wygladać jakbym miała jeden wielki puch

nie mam takich problemow

raczej nie.. trudno mi to określić

od jakiś 9-10 miesięcy
Wysoka porowatość
Cytat:
Napisane przez JaJendza Pokaż wiadomość
1. Dość długo, mam włosy do ramion, do całkowitej suchości schną 3h, po 2,5h są lekko wilgotne
2. Całkiem łatwo
3. Zostaje
4. Od razu po, zaraz po wyschnięciu, gdy tylko je uczeszę, czekam aż same wyschną, czasami potrzepię pasmami, albo całą głową, nie idę od razu spać, bo wtedy są okropne, staram się, czeszę je przed myciem i staram się, by później nie były poplątane, gdy schną, oddzielam je palcami, nie czeszę ich, gdy są mokre
5. Nie
6. Tak
7. Nabierają objętości
8. W sumie to jest mi obojętne, wiadomo, że jeśli kucyk jest ciasno spięty, to czuje się lepie, gdy je rozpuszczę...
jednak częściej noszę rozpuszczone, spinam włosy do ćwiczeń
9. Tak średnio, nie jest to jakiś super połysk
10. Są średnio miękkie
11. Nie, nie i nie
12. Tylko z olejkiem rycynowym z naftą pomieszanym z żółtkiem, nie mogłam zmyć tej całej mazi i pozbyć się
okropnego zapachu
13. Moje włosy są wybredne co do szamponów i odżywek. Te z najgorszym składem mi nie służą i obciążają włosy. Miałam też szampon
z Dermeny i okropnie plątał mi włosy.
14. Od kilku dni - wcześniej używałam tylko szamponu z Pharmaceris, sporadycznie odżywek, piłam siemię lniane... a teraz zaopatrzyłam się w maskę, odżywkę, jedwab, wcierkę, szampon i olejek do włosów i skalpu.
Cytat:
Napisane przez gamesoftrons Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? jakieś 4 h
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostaje na miejscu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? troszkie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, ale w szybkim czasie z powrotem się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę, ale mam burze włosów
z czymś miękkim
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nie prostuje ani nie susze i nie farbowałam nigdy włosów
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam z tym problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). po dłuższym myciu włosów bez silikonów robiły się one strasznie przesuszone
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od ponad 4 miesięcy
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Gosiaa22 Pokaż wiadomość
1. moje włosy schną ok. 1 godz
2. nie
3. gdy poruszę głową to powróci na swoją stronę, a jeśli nie, to zostanie
4. gdy wyschną po myciu są bardzo puszyste, to zależy od tego, czy sobie zrobię kok, gdy zrobię to się trochę wygładzą i wyglądają całkiem dobrze kilka godzin po umyciu, a jeśli nie, to przez następnym myciem wyglądają dobrze
5. tak
6. tak, po rozpleceniu warkocza lub koka mam zawsze fale (mam naturalne falowane)
7. Po rozczesaniu włosów w dzień nabierają objętości, a najbardziej mają objętość i są puszyste, gdy rozczeszę suche włosy po umyciu
8. tak, ale to też zależy od tego, jak ścisło mam zrobiony kok, zazwyczaj czuję ulgę, gdy je rozpuszczam.
9. tak
10. moje końcówki są miękkie, delikatne, gładkie
11. niedawno farbowałam, ale nie farbą, tylko szamponetkami, szamponem koloryzującym, rozjaśniaczem z joanny, kiedyś prostowałam prawie codziennie ok. 2 lat, też suszyłam ok 1 rok, teraz nie suszę, schną naturalnie, prostuję bardzo rzadko, staram się wcale ich nie prostować i na razie nie farbuję
12. nie mam z tym problemów
13. wszystkie kosmetyki do zwiększenia objętości spuszyły mi włosy, odżywki i szampony prostujące, wygładzające obciążyły mi włosy, co spowodowało baardzo długie wysychanie (ok.3-4 godz.) a włosy były ciężkie i nieraz matowe.
14. od kilku miesięcy
Cytat:
Napisane przez Meefistofeles Pokaż wiadomość
1. Około 1,5 godziny
2. Nie, wystarczy chwila i są mokre.
3. Powoli wróci na swoją pozycję,
4. Najlepiej wyglądają po myciu.
5. Trochę.
6. Tak, ale w ciągu dnia się rozprostowują, lub czasem zostają baardzo delikatne fale.
7. Tracą.
8. Czuję ulgę, lubię rozpuszczone włosy
9. Tak.
10. Hmm, z czymś miękkim.
11. Ponad roku temu miałam rozjaśnione parę pasem, a później farbowane włosy, ale od tamtego czasu nie farbowałam i wracam powoli do naturalnego koloru.
12. Nie mam z tym problemów.
13. Hmm, Kremowanie włosów, kremami isany puszyło moje włosy przy dłuższym stosowaniu.
14. O włosy dbam od mniej więcej sierpnia zeszłego roku, ale to było tak jak mi się przypomniało a intensywnie dbam od września, października.
Średnia porowatość
Stary 2014-02-06, 07:25   #1038
rzen
Zadomowienie

Dzięki, dzięki, dzięki!
A inne dziewczyny niech będą cierpliwe
rzen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 08:54   #1039
lulumk
Przyczajenie

Dziękuję.
lulumk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 12:11   #1040
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Migotka8923 Pokaż wiadomość
Moge ja?

Okolo 2 godzin.
Latwo i szybko staja sie mokre.
Szybko wracaja na swoja strone
Od razu po umyciu.
Tak
Tak mam delikatne fale.Moje wlosy sa podatne na krecenie ale trwale sa przy uzyciu zelu lub pianki. Jezeli nakrece je na termoloki bez nalozenia kosmetyku utrwalajago po rozczesaniu rozsprostowuja sie i delikatnie wywijaja na koncach.
Nabieraja objetosci
Czuje ulge.
Tak.
Suche i szorskie - jedwab stosujw na koncowki dopiero od niedawna.
2 tygodnie temu farbowalam ze wzgledu na wesele siostry, ale juz teraz chce wrocic do naturalnego koloru.Od czasu do czasu prostuje, chce wcale przestac lecz grzywka czesto uklada sie nie tak jak bym chciala i ja musze delikatnie przyglqdzic. Susze zimnym nawiewem.
Ja od dziecka przy jednym myciu wlosow pienie i splukuje 3 razy. Przezwyczajenie. Be, wzgledu jakiego szamponu uzywam.
Szampony z silikonami i odzywki robily z moich wlosow druty, szampon delikatniejszy doprowadzil do tego, ze wlosy sa miekkie gladkie i mile dotyku olejowaniu w sumie tez.
Od 2 miesiecy olejuje je oliwka babydream fur mama, myje wlosy szamponem babydream, a odzywiam odzywka Kallos Agranowa, uzywam GP jedwabiu na koncowki od niedawna, odzywki bez splukiwania z Mariona od kilku dni, a w swieta kupilam biowax z Lbiotica intensywnie regenerujacy, do wlosow przeciw wypadaniu. Od dzis mam tygodniowa przerwe z wcierka Jantar. Zaczelam pic wczoraj pokrzywe, a od dzis skrzyp.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez domi2101 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?ok. 2 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? tak średnio
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?pozostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?od razu po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak, troche sie błyszczą (mam blond włosy)
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?ogólnie włosy mam falowane więc po warkoczu wyglądają jeszcze gorzej, góra ulizana a reszta powywijana
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?bez zmian
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? raczej czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? pierwszy dzień po myciu troche sie błyszczą ale już następnego nie.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są troche przesuszone
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? czasami prostuje i suszę w sumie co dwa dni
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od dwóch tygodni?
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? zależy od temperatury na zewnątrz. w lato do 1,5 godziny, w zimę potrafią byc wilgotne i po 2,5, a może i dłużej
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej dośc łatwo, choc łatwiej moczyły się przed farbowaniem, naturalne
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? raczej tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? ciężko ocenic, bo od dawna nie robię warkoczy, ale po całym dniu będą lekkie falki. za to by zrobic loki, trzymam papiloty przez noc. ale w dzień się prostują do fal potem.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? szczerze... niezbyt widzę różnicę są bardzo proste i jest ich mało, czesanie na nie mało wpływa
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuje ulgę, ale nie, że boli. nie jestem rpzyzwyczajona i nie lubię
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. powiem tak. w tej chwili są okropnie zniszczone bo bardzo dawno nie podcięłam, pamiętają stare złe zabiegi. ale od zawsze mam tak, ze przeczesując włosy nigdy nie zatrzymam się na końcówkach, ręka idzie gładko po całej długości. normalnie są raczej mięciutkie. w sumie muszę przyznac, ze dużo ludzi mówi mi o miękkości moich włosów
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje i czasami wyszusze
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam, ale ja zawsze myję 2 razy, tak mnie nauczyli
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). nie spodobała mi się nowa seria nivea, volume and bright czy jakos tak, kosmetyki ziolowe także niezbyt - działają, ale sprawiają, ze włosy mam szorstkie. zwykły tani szampon ogórkowy też nie byl dobry
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? niedługo. może rok? może i mniej

pierwsze zdjęcie w październiku, kuracja szamponem ziołowym seboradin. drugie z sylwestra
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? - Są krótkie, około godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? - tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? - szybciutko wróci na swoje miejsce
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak!
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Może inaczej - są krótkie, ale kiedy przypnę grzywkę spinką lub założę opaskę włosy się odkształcają
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie lubię i nigdy nie lubiłam spiętych włosów
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są milutkie, miękkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Odrobinę rozjaśniam odrost - olejuję skalp i odrost, dodaję do farby (blond z Anią Przybylską Garnier) sporo odżywki, po 15 minutach zmywam, potem nakładam hennę.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Żółta odżywka bez spłukiwania z Ziai, BingoSpa z drożdżami
Od sierpnia.

Załączam zdjęcia
Niska porowatość
Cytat:
Napisane przez SunnyIsles Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? - ok. 3 h.
2. Czy trudno je zmoczyć? - łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? - raczej zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? - kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? - zdrowy 7 cm odrost tak, reszta raczej nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? - tak, utrzymują się po nocnym warkoczu parę godzin nawet do pół dnia
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? - nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? - czuję ulgę, cebulki zazwyczaj bolą mnie od ciasnych spięć więc staram się ich unikac
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? - tak przy odpowiednim świetle również farbowane
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. -
są raczej szorstkie, łatwo się łamią, na niektórych widać białe kuleczki
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? - nie prostuję, suszę mniej więcej raz w tygodniu suszarką z zimnym nawiewem i jonizacją, farowałam przez 2 lata, ostatni raz w czerwcu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? - nie mam, nawet gdy olejuję to nigdy nie zdazyło mi się umyc wlosów 2 razy
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). - Nic nigdy nie obiążylo mi włosów, żaden kosmetyk też nie działał katastrofalnie jeżeli chodzi o puszenie, ale nie przypadlo mi do gustu kremowanie Isaną kakaową, wlosy byly szorstkie
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? - prawie od roku
Stary 2014-02-06, 12:18   #1041
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ales_sandra Pokaż wiadomość
1. W zależności od pogody - gdy jest sucho już chwile po umyciu niektore pasma sa calkowicie suche, reszta doschnie w ciagu 1 h, jak jest wilgotno potrafia wyschnac calkowicie dopiero po 5 h.
2. Średnio
3. Zostaje, ale przy skorze odstaje
4. Kilka godzin po umyciu
5. Trochę
6. Są wrecz bardzo podatne, po papilotach zalozonych na suche wlosy na pol godziny wygladam jak pudel. Jednoczesnie dosyc szybko sie rozprostowują
7. Gdy czesalam szczotka plastikowa to nabieraly objetosci, natomiast po drewnianej nie zauwazylam tego efektu
8. Lubie gdy sa rozpuszczone, jak mialam je zwiazene i rozpuszcze bardzo bolą mnie cebulki włosów
9. Owszem
10. Ze szczotka do podlogi - sa bardzo sztywne
11. Farbuje chemicznie co trzy miesiace na ciemny kolor
12.Nigdy nie mialam takich problemow
13. Wydaje mi się, że wszystkie kosmetyki z duza zawartoscia protein
14. Od pol roku

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? 1,5 - 2h
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? spływa szybko do siebie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? w zasadzie cały czas wyglądają tak samo :P może minimalnie lepiej kilka godzin po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? po koku są pofalowane, ale zaraz po rozczesaniu są od nowa idealnie proste
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą ją
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? po całym dniu czuję ulgę, jak mogę je związać
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są lekko szorstkie, ze względu na to, że są już trochę rozdwojone. ale ogólnie są miękkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? tylko suszę; w wolne dni zostawiam włosy samym sobie, ale zazwyczaj nie mam na to czasu.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). preferuję kosmetyki, które włosy mi lekko dociążą.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?. Zaczęłam 2 lata temu, miałam kilka przerw.

W załączniku zdjęcie moich włosów w naturalnym świetle.
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez farfarae Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? - około dwie, dwie i pół godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? - nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? - jak przerzucę z tyłu do przodu, to spływa, jak z boku na bok - raczej zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? - po umyciu, ewentualnie kilka godzin po, następnego dnia są dziwnie powywijane i pozbijane
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? - nie
6. Czy są podatne? - tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - ulizują się przy głowie, a puszą od połowy aż po końce
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? - nigdy nie chodzę cały dzień w spiętych, prawie zawsze noszę rozpuszczone
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się[B] błyszczą? - troszkę tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku - są trochę kłujące, twardsze i sztywniejsze niż reszta włosów
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? - kiedyś (tak z 1,5 roku temu) często prostowałam, teraz nie prostuję, suszę okazjonalnie, mam naturalny kolor włosów = średni brąz w kierunku ciemnego
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? - nie pielęgnuję ich bardzo intensywnie, po każdym myciu staram się dawać jakąś odżywkę lub maskę do spłukiwania albo psikam odżywką w sprayu, ewentualnie nakładam odżywkę bez spłukiwania, jak mi się przypomni to zabezpieczam końcówki, ale są takie dni, że nie robię z nimi nic oprócz mycia i czesania

dodatkowo:
-włosy dość łatwo mi się niszczą, mimo że są raczej gęste i grube, to krótko po podcięciu większość z nich jest rozdwojona, czasem nawet kilka centymetrów powyżej końcówki, pojawiają się też białe kulki
-włosy sięgają mi prawie za biust, są lekko pocieniowane na końcach i krótsze przy twarzy
-czasem zbijają się w kołtuny i plączą (zwłaszcza końce/spodnie warstwy), ale z drugiej strony po spaniu w rozpuszczonych włosach mogę przygładzić je dłońmi, przeczesać palcami i wyjść z domu , nie mam jakiejś strasznej szopy na głowie
Wysoka porowatość
Cytat:
Napisane przez mngh Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? - zazwyczaj używam suszarki z dyfuzorem i tu suszenie trwa ok 10-15min. Same schną dość długo, myślę że ponad 3 godz. W lecie oczywiście zdecydowanie krócej.
2. Czy trudno je zmoczyć? - łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? - natychmiast powróci, chyba że podczas suszenia "uklepię" je w innym miejscu i utrwalę jakimś środkiem.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? - po umyciu wyglądają ok, ale najlepiej kilka godzin po.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? - lekko,ale może być to spowodowane emulsją do układania loków (Nivea)
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? - podatne na wszelkie sposoby modelowania.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? - z racji tego ze moje włosy są kręcone rozczesuję je tylko zaraz po umyciu, przed suszeniem. Potem tylko ewentualnie rozdzielam palcami
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?- noszę głównie rozpuszczone. Jeżeli sa spięte gumką przez kilka godzin, po rozpuszczeniu czuję ulgę, duuużą.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? - lekko, ale może być to spowodowane emulsją do układania loków (Nivea)
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. - włosy ścianałam tydzien temu więc końcóki sa miękkie i przyjemne w dotyku (jak pędzelek do makijażu). Przed ścicnaniem raczej nie są twarde, moja fryzjerka mówi że nie nigdy nie mam zniszczonych końcówek
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? - farbuję, suszę po każdym myciu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? - nie mam takich problemów
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? - od około 2 lat używam tylko profesjonalnych szamponów, odżywek i masek. Na razie tak wygląda moja pielęgnacja
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez anitek2591 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to długo czy krótko, ale ok.1,5h
Nie ma z tym większych problemów
Grzywkę mam na lewą stronę i ona wraca od razu na miejsce jak tylko wezmę ją na drugą stronę, natomiast pasmo włosów na środku głowy pasmo zostaje na swojej stronie (chodź odstaje od reszty włosów)
Myślę, kilka godzin po umyciu. Chociaż lubię je też zaraz po.
Nie, widać na nich połysk.
Tak ale dość szybko się prostują. Nawet lakier nie pomaga.
zdecydowanie nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Lubię je w tej i w tej wersji. Chociaż od kiedy ich nie prostuję i nie suszę raczej chodzę w związanych bo nie wyglądają najlepiej (są pół proste i trochę powyginane na różne strony)
tak
Z niczym przyjemnym. Sa po prostu zniszczone. Kiedyś nie chodziłam zbyt często do fryzjera, teraz staram się je podcinać co 2-3 miesiące.
Rok temu przeszłam rozjaśnianie włosów,co je bardzo zniszczyło. Farbuje włosy co 3 miesiące(ostatni raz w grudniu) i podjęłam decyzję że już nie będę ich malowała, czekam aż odrosną mi naturalne. Włosy od jakiegoś miesiąca suszy tylko po basenie(raz w tygodniu) i czasami jak mam wyjście to suszę na szczotkę. Zrezygnowałam z prostownicy jakiś miesiąc temu. Użyłam jej jedynie 2x- na święta i na sylwestra.
Nie mam z tym problemów.
W sumie to nie wiem. Raczej nie miałam problemów z kosmetykami do włosów.
Kiedyś używałam szamponów, maskę, jedwab i odżywkę pryskaną. Dopiero od niedawna zaczęłam się interesować taką intensywniejszą pielęgnacją włosów. Od kiedy postanowiłam je odhodować. Zaopatrzyłam się w mój pierwszy szampon bez SLSów. Oraz olej kokosowy. Niestety nie mogę jeszcze wypowiedzieć na temat ich działania na moje włosy. Opiszę mój przebieg pielęgnacji włosów. Od kiedy mam olej kokosowy, smaruję nim włosy na wieczór i śpię z nimi. Rano trochę je moczę , nakłam na nie szampon (czasami 2x), później stosuję odżywkę z garniera Ultra Doux z olejkiem z awokado i masłem karite do spłukiwania. Owijam włosy ręcznikiem na kilka minut aby wsiąknęła woda, później przecieram je, spryskuję je odżywkę z schwarzkopf Gliss Kur. I rozczesuję. No i tak pozostawiam je do wyschnięcia. Jednak nie jestem zabardzo zadowolona jak na razie(moze za szybko liczyłam na jakieś natychmiastowe efekty) ale moje włosy są suche.

Nie wiem , nie mam pomysłu jak je nawilżyć. Jeżeli ktoś może mi pomóc to bardzo proszę o pomoc. Chciałabym aby moje włosy były nawilżone i wyglądały zdrowo. Siostra twierdzi że widać już różnicę. Może są troszkę grubsze. Powiedzcie mi jak je pielęgnować, jakie kosmetyki stosować. Pozdrawiam was serdecznie
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości Po rady udaj się na Offtopową walkę o zdrowe i piękne włosy.
Stary 2014-02-06, 21:18   #1042
LaCandy
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Bardzo proszę o określenie porowatości moich włosów. Od niedawna wciągnęło mnie 'włosomaniactwo'

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok. 1-1,5h
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej łatwo je zmoczyć
raczej zostanie, a po pewnym czasie powoli wróci na swoją stronę
od razu po umyciu, bo mają objętość i nie zwisają smętnie
tak
zawsze po zrobieniu warkocza mam falki, nawet po noszeniu kucyka przez długi czas mam 'odbitą' gumkę do włosów
raczej nabierają
czuję wielką ulgę, tak właściwie to nie znoszę związywać włosów a już najbardziej w 'koczek' bo potem jakby bolą mnie cebulki włosów
raczej tak
z pędzlem do makijażu nie najlepszej jakości, takim lekko szorstkim, syntetycznym, chociaż mimo wszystko nie są jakoś bardzo nieprzyjemne dla dłoni
farbowałam ostatni raz w maju 2013r i było to rozjaśnianie, coś w stylu modnego wtedy ombre tylko że ja to zrobiłam na ciemnych blond włosach, po prostu rozjaśniłam końcówki (ale nie sama tylko w salonie fryzjerskim). Prostuję bardzo sporadycznie (mniej niż raz w miesiącu, tylko na specjalne okazje), nie suszę nigdy, wolę kiedy schną naturalnie.
nigdy nie mam z tym problemu, włosy zawsze bardzo chętnie współpracują
Nie znoszę szamponu Pantene Pro V który kiedyś był moim hitem, od zeszłych wakacji kiedy to też używałam go namiętnie przez dwa miesiące z rzędu i bardzo pogorszył mi kondycję włosów. Miałam wrażenie że mi je jakoś wysuszył, wyssał ze składników odżywczych. To samo było w przypadku stosowania także przez długi okres jedwabiu do włosów z Marionu (taki w pompce, jasny z czarną pompką). Po całej buteleczce końcówki były dodatkowo wysuszone. Koszmarne. Włosom nie służyły też wszystkie lakiery do włosów bo je nadmiernie przesuszały więc musiałam kompletnie zrezygnować z tego typu produktów. Jeśli miałabym użyć lakieru do włosów to byłoby to tak samo jak w przypadku prostowania - jedynie na jakieś specjalne okazje, czyjś ślub np.
Zaczęłam po wakacjach, czyli od października, kiedy doprowadziłam swoje włosy do takiego przesuszenia jak nigdy dotąd. To przesuszenie było spowodowane bardzo dużą ilością słońca przez kilka miesięcy pod rząd, narażaniem włosy na kontakt ze słoną wodą i brakiem nawilżania. Od października zaczęło się moje włosomaniactwo, początkowo byłam trochę leniwa ale już w listopadzie regularnie olejowałam włosy, używałam łagodniejszych szamponów, podcięłam końcówki i odstawiłam wysuszające produkty. Na chwilę obecną włosy są o niebo lepsze niż były latem.

Edytowane przez LaCandy
Czas edycji: 2014-02-06 o 21:24 Powód: literówki
LaCandy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 22:04   #1043
anowi1984
Raczkowanie

Mam prośbę od siostry, która uprosiła, bym wysłała za nią zapytanie o stan jej włosów. Prosi o odpowiedź, dotyczącą porowatości jej włosów

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok.2 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? nie, szybko chłoną wodę i się namaczają
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? z rana, po umyciu, szybko spływa, wraz z upływem dnia staje się cięższe i zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu, mniej się puszą i przestają się elektryzować
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, ale szybko się rozkręcają i na powrót stają się proste
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? wciąż chodzę z rozpuszczonymi włosach, więc jeśli zdarzy się dzień spięcia, czuję ulgę po rozpuszczeniu
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z sianem
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję na blond i suszę codziennie (codziennie myje włosy), nie prostuję
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam żadnych problemów, szybko się je myję, choć może dlatego, że myję je codziennie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). nie lubię maski wax, którą każdy poleca, wyglądałam po niej jakbym miała pięć włosów
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od niedawna, zwykle tylko je myłam, nakładałam odżywkę zmywalną i mgiełkę
Stary 2014-02-06, 22:39   #1044
cornflower_girl
Zakorzenienie

Kascysko Dziękuję

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-06, 23:16   #1045
LoveMessages
Zakorzenienie

1. Jak długo schną Twoje włosy? Nawet cały dzień (mam bardzo długie włosy i najszybciej schnie góra)
2. Czy trudno je zmoczyć łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?]zostanie[
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? na następny dzień po wstaniu z łóżka, na wieczór już są brzydkie
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?nie wiem
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, nawet po rozczesaniu zostawają delikatne fale
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?]tak czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?nie bardzo
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku pędzel do malowania farbkami
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję, nie używam suszarki ani lokówki etc
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?[COLOR="rgb(255, 0, 255)"] nie[/COLOR]
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). nie zauważyłam niczego takiego
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? ]od miesiąca

Edytowane przez LoveMessages
Czas edycji: 2014-02-06 o 23:19
LoveMessages jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 17:12   #1046
carinae
Przyczajenie

Hej,
Po pierwsze: jestem pod wrażeniem Waszej wiedzy w tej dziedzinie
Po drugie: będę bardzo wdzięczna, jeśli wykorzystacie ją, by pomóc mi określić porowatość moich włosów.
Oto odpowiedzi na pytania:

1. Jak długo schną Twoje włosy? W temperaturze pokojowej - nawet całą noc, czasem muszę dosuszać. W upale/ podczas sezonu grzewczego - parę godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? Raczej tak, muszę wcierać wodę we włosy, by je porządnie zmoczyć
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje do pierwszego poruszenia głową
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najlepiej wyglądają 1-2 dni po myciu. W dzień mycia mam afro. Po 3-4 dniach jeszcze są ok, ale potem już są oklapnięte i tłuste
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Słabo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?Jeśli trzymam warkocz cały dzień/ noc, wtedy fale jak najbardziej są i mogą się utrzymać nawet cały dzień - pod warunkiem braku czesania, mogę co najwyżej lekko rozdzielić pasma palcami. Po rozczesaniu fale prawie całkiem się prostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Puszą się
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Najczęściej je związuję, bo gdy zostawię rozpuszczone - po kilku godzinach robi się afro, niezależnie od wilgotności powietrza
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak, wyraźnie się błyszczą
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.Z żyłką
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję od lat, prostuję tylko grzywkę - całość okazjonalnie, suszę dopiero od 2 miesięcy, wcześniej zawsze zostawiałam do naturalnego wyschnięcia na noc
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Gdy nie stosuję olejowania, myję włosy raz w tygodniu. Wtedy muszę je umyć dwa razy, by były świeże. Raz wystarczy tylko silniejszym szamponem - np. przeciwłupieżowym. Po olejowaniu również konieczne są dwa mycia: jedno szamponem z SLS, drugie naturalnym. Niezbędna jest też odżywka - koniecznie ze spłukiwaniem, inaczej włosy są nie do rozplątania
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Odżywki bez spłukiwania - wszystkie, jakie stosowałam, obciążały i wysuszały włosy. Nie sprawdza się olejowanie oliwą z oliwek: włosy są oklapnięte i przetłuszczają się praktycznie na drugi dzień po myciu, co w innych sytuacjach nigdy mi się nie zdarza. Nie mogę używać niczego do stylizacji włosów: pianek, lakierów, żeli, płynów w sprayu, itp. - mam po nich nierozplątywalny kołtun.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od 2 miesięcy stosuję olejowanie. Olej kokosowy nakładam 1-2 razy w tygodniu, zostawiam go na całą noc, rano myję tak jak napisałam w p.12. Dodatkowo, raz na 2-3 tygodnie stosuję olej arganowy, również na całą noc. Efekty robią wrażenie, włosy wreszcie błyszczą, są miękkie i śliskie w dotyku. Niemniej jednak wciąż są przesuszone i puszą się, jeśli ich nie zwiążę.
Do zmywania używam dwóch szamponów: pierwsze zmycie robię nawilżającym NIVEA Hydro Care, drugie Ancient Recipes w wersji z Amlą. Potem nakładam minutową odżywkę Himalaya Protein Conditioner Softness & Shine, choć jeszcze lepsze efekty daje mi wersja Repair & Regeneration.

Może jeszcze krótki opis ogólny:
Moje włosy mają długość prawie do pasa, są ciemne (i farbowane na bardzo ciemny brąz). Końcówki nie rozdwajają się. Naturalnie włosy dość mocno się kręcą - jeśli zostawię je na noc do wyschnięcia, mam bardzo wyraźne fale, prawie loki, przez cały następny dzień. Chyba że je rozczeszę, wtedy prostują się do delikatnych fal.
Włosy nie tracą koloru, nawet po miesiącu na słońcu w 45 st.C.
Włosy mają jakby dwie warstwy: jedna wierzchnia, bardzo wyschnięta, spuszona, są tam grubsze w przekroju, sztywne i mają bardzo nieregularny kształt; druga warstwa jest pod spodem, zdecydowanie zdrowsza i gładsza, włosy są nieco cieńsze (choć wciąż grube) i bardziej elastyczne, prostsze.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc

Edytowane przez carinae
Czas edycji: 2014-02-09 o 22:25
carinae jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 17:46   #1047
Meefistofeles
Rozeznanie

Dziękuję bardzo za pomoc!
Meefistofeles jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 22:46   #1048
zetuzetia
Zakorzenienie

GG do zetuzetia

kascysko, dziękuję bardzo
zetuzetia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-08, 17:36   #1049
Nie_normalna
Raczkowanie

Proszę o pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy? zazwyczaj suszę suszarką, ale jakieś 2-3 h
2. Czy trudno je zmoczyć? chyba średnio, jest u mnie tak, że często przy pierwszym myciu słabo pieni mi się szampon ale później już jest dobrze, nie wiem czy zależy to od dłuższego przebywania "pod wodą" :P
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? delikatnie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają ale na krótko, po jakimś czasie się strączkują
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? na co dzień chodzę w rozpuszczonych, ale jak są spięte to po rozpuszczeniu bolą mnie "cebulki" ;P także tak, czuję ulgę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są dość szorstkie mimo niedawnego podcinania
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję, prostuję trochę włosów przy głowie bo rano odstają i przybierają dziwne kształty ale nigdy nie prostuję na całej długości, suszę
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). szampon Syossa na objętość (mega spuszone i matowe włosy), olejek Babydream Pflegeol (obciążone)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od ok 2 miesięcy

Edytowane przez Nie_normalna
Czas edycji: 2014-02-08 o 17:38
Nie_normalna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 00:49   #1050
lady catherine
Zadomowienie

Ok. 1h
Nie, bardzo łatwo przyjmują wodę
Powoli <- chociaż chyba nie bardzo potrafię przeprowadzić ten eksperyment
Po kilku godzinach, zaraz po myciu są lekko spuszone, a przed myciem już przetłuszczone.
Tak
Mam lekkie falki i odciska mi się gumka... Ale jeśli chodzi o kręcenie na lokówkę, to bardzo ciężko z tym idzie i szybko się rozprostowują.
Ani to, ani to. Są takie jakie były
Czuję ulgę, wolę rozpuszczone włosy.
Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z futerkiem są miękkie i miłe w dotyku
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbowanie - dawno temu i nie prawda...
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nic takie sobie nie przypominam :/
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?Od ok. 2 lat

Chciałam odpowiedzieć najobszerniej, no ale jakoś mi to nie wyszło Będę wdzięczna za pomoc

Cel I: 80kg
lady catherine jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
porowatość

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości