Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-02-10, 11:48   #1051
Monawizazanka
Przyczajenie

Dot.: Jak określić porowatość włosów?

[QUOTE=kascysko;44978707]

Pogranicze wysokiej i średniej porowatości

Dziękuję bardzo
Monawizazanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 13:07   #1052
AgataMtv
Przyczajenie

Jako że w określeniu porowatości jestem do kitu proszę bardziej zaawansowane włosomaniaczki o opinię

Jak długo schną Twoje włosy? to pytanie chyba jest mało miarodajne - to czesto zależy od ilości włosów. Moje do zupełnego wyschnięcia kiedy jestem w domu na pewno ponad 3 godziny nawet 4 i wiecej, ale mam ich baaardzo dużo.
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? to pytanie tez troszkę dziwne - bardzo długie włosy zawsze zostają , nie ma możliwości żeby ponad metrowy ciężki kosmyk sam sie przemieścił na drugą strone głowy, moje zostają.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? po rozpleceniu warkocza fale są (jeśli w nim spałam) ale loków np. nie trzymają.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? zależy - grzebieniem jest bez zmian , szczotką z wlosia dzika nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? wolę rozpuszczone. pewnie, że czuje ulge , moje włosy są bardzo długie i grube a więc cięzkie.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. jak ...pędzel? w tym momencie przed podcięciem więc trochę suchawe
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? tylko suszę chłodnym nawiewem
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie ma problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). hmm jedyne co mi przychodzi do głowy to szampony dla dzieci albo takie z duza iloscia wyciagu z cytryny - mocno mnie puszą
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? 3 lata z dużymi przerwami bo niestety tryb zycia i pracy nie pozwala na super konsekwencję

nie wiem czy to cos ułatw jak wstawie zdjęcie :P
moje włosy są mega trudne do utrzymania w dobrej kondycji, ale to ze względu na chorobe Hashimoto ( kobitki które to mają więdzą dokładnie o czym mówię - trzea się starac 10 razy bardziej niż przeciętna dziewczyna :/ żeby 1. utrzymać włosy w ogóle na głowie, 2. żeby nie były suche jak wiór )
olejowanie w tym momencie na moich włosach niewiele już daje - nie widze wielkiej różnicy. kiedyś było zbawiennie kiedy ratowałam swoje rozjaśniane pasemkami włosy i dochodzilam do naturalnych, ale teraz po farbowanych włosach nie ma już sladu i olejni niewiele dają.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a1.jpg (67,7 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a2.jpg (67,2 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a3.jpg (48,8 KB, 20 załadowań)

Edytowane przez AgataMtv
Czas edycji: 2014-02-10 o 13:18
AgataMtv jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 14:15   #1053
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez olafinaa Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy?
Same koło 2-3 godzin, suszarka około 10 min
2. Czy trudno je zmoczyć?
Raczej nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
cienkie pasno zostaje , ale sie przemieszcza, grube wraca
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po umyciu, potem są oklapnięte, wieczorem lekko przetłuszczone, odkąd kłade oleje wieczorem są znośne, nie tłuste ale oklapnięte.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Tak mam, ale raczej sie rozprostują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Lubie rozpuszczone
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są bardziej szorstie niz reszta włosów, suche, ale nie wysuszone, w miarę ok
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuje od ponad roku farbą blond, wcześniej kilka lat rozjaśniacz, susze rano suszarką, czasem prostownica, staram sie unikać
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam z tym problemów.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
ziołowe szampony i odżywki
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
od miesiąca, olejuje, wcieram wcierki, podciełam końce, wcześniej tez dbałam, odżywki maski, masaż głowy, mało prostowania, były zniszczone po rozjaśnianiu teraz jest lepiej.

poproszę o pomoc w ocenie porowatosci
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez eN90 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? Dość długo. Bez suszarki zdarza się nawet i do 4-5h, z suszarką wiadomo- krócej, ale nawet po 15 minutach wydaje mi się, że są jeszcze wilgotne.
2. Czy trudno je zmoczyć?Bardzo łatwo.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie. I cienkie i grube.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Według mnie, najlepiej wyglądają rano, gdy umyłam je wieczorem.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Raczej tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Średnio podatne. Na pewno zaraz po rozpuszczeniu mam falki, ale efekt utrzymuje się tylko przez godzinę/dwie.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? W domu zawsze związuję gumką, jak gdzieś wychodzę preferuję rozpuszczone.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Raczej tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. suche, szorstkie, na szczęście nie są rozdwojone.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie farbuje. Czasami zdarza mi się prostować, suszę po każdym myciu, a myję co 2 dzień.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemu.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Dopiero zaczynam świadomą pielęgnację włosów, więc nie wiem, ale wcześniej nie zauważyłam, żeby jakieś kosmetyki źle działały na moje włosy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Dopiero zaczynam, od jakiegoś miesiąca raz w tygodniu systematycznie olejuję włosy. A tak to wcześniej jedwab na końcówki, jakaś odżywka.

Prosze o pomoc
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
około godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?Nie

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? spływa bardzo szybko na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? najlepiej kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? są bardzo podatne- już 10 min w 'koczku' sprawia, ze się skręcają, jednak bardzo szybko się rozprostowują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie lubię rozpuszczonych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak, błyszczą bardzo
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z pędzlem do nakładania pudru
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję raz na kilak miesięcy.. nie prostuję, może raz w tygodniu suszę suszarką...
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam najmniejszych problemów z domyciem
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Jakiekolwiek 'jedwabie' bardzo obciążyły moje włosy...
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od około 1,5 roku...

Obecnie używam oleju kokosowego i nie zuważyłam, zeby mi spuszył włosy
do tego 2 razy w tygodniu maska kallos i codziennie po umyciu nakładam coś na końcówki- obecnie ejst to Marion, kuracja z olejkiem arganowym
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez magdulag Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? ok. 2-3 h
2. Czy trudno je zmoczyć? średnio
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? szybko wraca na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? czasami tak, ale szybko się rozprostowują
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? troszkę nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? gdy je rozpuszczę, czuję ulgę, jednak zazwyczaj noszę je spięte, bo jest mi wygodniej
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z takim trochę śliskim pędzelkiem
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? czasami suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie, nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). dopiero zaczynam dbać o włosy (tego co było wcześniej, nie można nazwać pielęgnacją)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? 2 miesiące
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Rozowa Chmurka Pokaż wiadomość
Witam

Również proszę o pomoc w określeniu porowatości włosów.

Około godziny, ale są też krótkie (po bokach do ucha).

Nie.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Bardzo szybko wraca na swoją stronę, ześlizguje się.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Po umyciu zostawiam je do wyschnięcia (myję codziennie wieczorem) i po tym jak sobie wyschną (bez wspomagania czymkolwiek) to są najlepsze.

Tak.

Ostatni raz zaplatałam włosy kilka lat temu i po zaplecieniu warkocza z wilgotnych włosów to były falki, ale nie uznałabym moich włosów za podatne. Np. po ułożeniu na szczotce przez fryzjerkę widać efekt, ale krótkotrwały. Zazwyczaj są proste i śliskie i uciekające w swoim kierunku.

Jeśli są przyklepane i je zaczeszę, to zyskują na tym objętości, ale generalnie są i tak gorsze/mniej mają objętości niż zaraz po umyciu.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Jak miałam dłuższe włosy, wolałam je związane (i zawsze wiązałam je luźno). Ostatnie wiązanie było ze 4 lata temu , od tego czasu były za krótkie na wiązanie, także ciężko powiedzieć.

Tak.

Nie czuję, żeby były inne niż włosy na długości, ogólnie są delikatne w dotyku.

Nie farbuję, nie prostuję.
Suszę okazjonalnie (po basenie na ten przykład) albo po ścięciu w salonie fryzjerskim.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Żadnych problemów.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Nie mam jakichś ani super dobrych ani złych doświadczeń. Wiem tyle, że nawet najlepszy szampon przestaje mieć dobry efekt na moich włosach po dłuższym używaniu. (Np. nawet jeśli pierwsze opakowanie jest rewelacyjne, to kolejnego nie ma sensu kupować, efekt będzie bez porównania gorszy).
Ogólnie dobrze moim włosom robią odżywki, ale rzadko ich używam, bo zazwyczaj szybko przetłuszczają mi włosy. Po umyciu włosy są fajne, cięższe i delikatniejsze jeszcze i takie "lejące", ale potem czuję się, jakbym miała na głowie przyklepane kluski.

Mniej więcej od miesiąca.
Zaczęłam zapuszczać na poważniej, a poza tym grzejące kaloryfery i grzejące czapki oznaczają dla mnie zawsze elektryzujące się włosy (także przeciwdziałam pielęgnacją ).

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrowienia!

RCh.
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-10, 14:30   #1054
olciaku
Przyczajenie

Zacznę od tego, że zaraz po umyciu na krótką chwilę owijam włosy w ręcznik. Po takim działaniu końcówki wysychają BARDZO szybko. Właściwie po 15 minutach są już całkowicie suche. Reszta włosów wysycha do 3 godzin.
Nie.
Zdecydowanie zostaje.
Włosy myję co drugi dzień, więc mogę śmiało powiedzieć, że na drugi dzień po umyciu podobają mi się najbardziej. Ale już po kilku godzinach po umyciu zaczynają wyglądać tak jak chcę.
Tak.
Tak. Próbowałam spać z warkoczem, ale nawet przy bardzo delikatnym splocie rano widać fale, co niestety mnie nie zadowala. Natomiast kiedy chcę zrobić loki to niestety efekt jest krótkotrwały.
Włosy czeszę szczotką. Objętość zdecydowanie tracą w ciągu dnia.
Zależy jak mocno je zepnę. Przy wysokich kucykach czuję ogromną ulgę, przy luźniejszych koczkach mi to zupełnie nie przeszkadza.
Tak.
Są szorstkie i suche.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?☠
Nie farbuję, prostuję na specjalne okazje, które zdarzają się tylko parę razy w roku, suszę ale chłodnym nawiewem.
Nie mam problemu z ich domyciem.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej☠pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Nie zauważyłam nic takiego.
Zaczęłam rok temu, miałam krótką przerwę. Łącznie pielęgnuję je jakieś 8 miesięcy.

Jeżeli chodzi o zdjęcia to są aktualne, bo robione 20 minut przed napisaniem tej wiadomości. Końcówki podcinałam miesiąc temu, i niestety po dwóch tygodniach od wizyty u fryzjera, mimo ich regularnego zabezpieczania, wyglądały tak jak na zdjęciach. Próbuję olejować je olejem kokosowym żeby ustalić ich porowatość. Póki co jestem po trzecim razie i nic nie mogę stwierdzić. Nie są niby spuszone, ale nie są też fajniejsze jak to często bywało po innych olejach.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10.02.2014.jpg (80,2 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10.02.2014 (1).jpg (67,9 KB, 25 załadowań)
olciaku jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 16:11   #1055
asia0363
Raczkowanie

Proszę o pomoc
1. Jak długo schną Twoje włosy? Raczej długo... Nie lubię, gdy schną same, wtedy nawet do 1,5 h mam mokre. Poza tym zależy to od temperatury i pory roku - w pomieszczeniach ogrzewanych krócej, gdy jest wilgoć na dworze - dłużej itd. Suszarką ok 10 minut.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wróci.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? 2-3 h po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Raczej nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? mam, ale szybko się prostują (jakoś po godzinie już są proste)
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą nieznacznie.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Z reguły noszę rozpuszczone, kiedy mam związane zawsze czuję ulgę po ich rozpuszczeniu, chyba dlatego, że nie lubię nosić związanych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. lekko przesuszone, z niczym mi się nie kojarzą nie są jeszcze rozdwojone, staram się przycinać końcówki co 3-4 miesiące. Schodzę z farbowania, więc do rozdwajania i łamania mają tendencje.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Mam smutne pozostałości po refleksach, które próbowałam przykryć szamponem koloryzującym... Suszę codziennie suszarką, zostawiam je lekko mokre, żeby doschły do końca same. Pofarbowana resztka włosów niestety puszy się lekko i mam lekkie problemy z rozczesywaniem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Tylko w trakcie okresu, a i to rzadko.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? Mam wrażenie, że totalnie nie sprawdził się jeden- jedwab z biosilk
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Zaczynam. Nabyłam: olejek arganowy (właściwie to serum z olejkiem z bioelixire), maskę z biovaxu (makadamia, olej kokosowy, argan), odżywkę dwufazową z biowaxu jedwab + keratyna... Myję zestawem Dove intensywna regeneracja (szampon + odżywka), bo chcę go zużyć. Za wszelkie sugestie byłabym wdzięczna.

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------

Niestety nie mam jak wykonać fotek... Świeżo podcięte, więc nie wiem czy to będzie miarodajne...
asia0363 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 18:10   #1056
ajkunia
Przyczajenie

1. Jak długo schną Twoje włosy? Długo, na pewno dłużej niż 3 godziny.
2. Czy trudno je zmoczyć? Tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Wróci, w miarę szybko.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Suszę je zimnym nawiewem zawsze wieczorem, nie są jakieś wtedy super piękne, ale rano już cud miód malinki
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Baardzo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Jeśli długo są w warkoczu to mam, ale co z tego, skoro zaraz się rozprostowują i wracają do kształtu, na jaki mają ochotę ;P
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Raczej bez zmian, przy skalpie tylko lekki przyklap ale raczej przez rozprowadzenie sebum.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Zawsze chodzę w rozpuszczonych, ale jeśli już na dłużej zwiążę i potem rozpuszczę to czuję taką bardzo bardzo delikatną ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są tak mięciutkie jak reszta włosów, jak futerko moich kotów <3
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę tylko zimnym nawiewm po każdym myciu, z kierunkiem wzrostu włosa.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Wszystko się ładnie domywa
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nivea Long Repair przez długi czas mi służyła, aż wlosy zdecydowały się zbuntować i puszyć, po oleju z pestek winogron też, po garnier ultra doux Sekrety Prowansji z liściem oliwnym i rozmarynem nie były ładne, też jakby spuszone, postrączkowane, źle się rozczesywały ;/
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Dwa, trzy miesiące może, ale nigdy ich jakoś specjalnie nie krzywdziłam, nie farbowałam, nie paliłam prostownicami i innymi. Jedynym problemem było puszenie, rozdwajanie i lekki przesusz, do tego chciałam zejść z cieniowania, więc mogę powiedzieć, że zaczynałam z włosy w przyzwoitej formie
ajkunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 19:52   #1057
ivaneska
Przyczajenie

Witajcie dziewczyny również proszę o nieocenioną pomoc.
1.Zależy jak pójdę spaćw mokrych (tak teraz wiem wielki grzech )to rano bywają wilgotne jeśli normalnie wytrę i troszkę posiedzę to 1h-2h
2. Próba ze szklanką była taka, że włosy pływały po przednim wepchnięciu głębiej tak gdzieś po środku, ale nie mam takich sytuacji że idę pod prysznic wychodzę, a włosy suche Nie umiem do końca odpowiedzieć na to pytanie- nie mam do czego porównać.
3.Na zdjęciu które mam nadziej udało mi się dołączyć mam włosy pocieniowane gdzieś na poziomie ucha (ta 1 warstwa) zostaje lub wolno spływa a te najdłuższe włosy pod tą pocienowaną warstą b szybko wracają. Przepraszam za masło maślane, ale nie mam pojęcia jak to inaczej opisać
4.kilka godzin po i przez cały pierwszy dzień dzień Dużo osób mi to mówi: ale masz ładne włosy dzisiaj -myłaś?
5. Nie mam pojęcia. nie znam się po prostu a każdy mówi inaczej. Raz usłyszałam, że mam matowe włosy raz, że piękne. Wydaje mi się jednak, że nigdy nie błyszczą tak jak chcę- może mam za duże wymagania.Więc błyszczą sie raczej przeciętnie
6. Tak po warkoczu mam walki po koku też.Nie są podatne tylko na lokówkę, loki z papilotów trzymane przez całą noc i oczywiście lakier na to mogę nosić przez kilka dni, a robione lokówką przez parę godzin max.
7. Tak tracą na chwilę a później wracają
8. Jeśli były uczesane w wysoki kucyk lub kok to tak, czuję ulgę jeśli chodzi o rozpuszczone nie mam nic przeciwko chyba że wieje mocny wiatr
9.Zawsze mam problemy z określeniem blasku. Nie mam pojęcia poniżej zamieściłam zdjęcie. Wydaję mi się że wyglądają zdrowo hmm blasku z reklam nie mam ale to chyba nierealne. Nie mam pojęcia naprawdę
10.Miotełka lekko szorstka.Może to dlatego że włosy kończą się w różnych miejscach. Na pewno są bardziej szorstkie niż reszta włosów. czy są przesuszone? Nie wiem na 100% wydaje mi się że nie
11. nie, nie farbuję, ostatni raz prostowałam 1-2 miesiące temu , suszę tylko czasem 1-2 razy na miesiąc. W wakacje w sierpniu konkretnie rozjaśniałam pasemka niezbyt dobrze widać na zdjęciu.
12.Nie na ogół nie mam problemów. Raz tylko kiedy coś mi strzeliło do głowy i wylałam na siebie 1/3 butelki nafty nie mogłam domyć ale to raczej przez ilość niż specyfik
13.Moich włosów chyba nie da się spuszyć nie pamiętam abym kiedykolwiek miała taki problem. Wydaję i się, że dość trudno jest je obciążyć jeśli tylko dobrze wszystko zmyję i nie przesadzę z odżywką. Raz jak użyłam odżywki
Garnier Fructis, Oleo Repair, Odżywka wzmacniająca do włosów suchych i zniszczonych
wydawały mi się takie nieukładające się i bez objętości ale nałożyłam odżywka nie od ucha jak radzi większość tylko spróbowałam na całą głowę Poza tym jak przesadzę z czasem odżywką są przyklapłe
14.Dopiero zaczynam swoją przygodę z włosomaniactwem około 1 miesiąc

OK chciałabym jeszcze dodać, że z tego co wiem moje włosy są zdrowe grube i w miarę gęste zawsze jak wchodziłam do fryzjera słyszałam o jakie masz piękne włosy.Myślę żę są odporne i trudno im zaszkodzić.
Kiedy się opalałam specjalnie, żeby rozjaśnić włosy ja nie widziałam super efektu pewnie za dużo się spodziewałam natomiast moja mama powiedziała, że mam je jakby jaśniejsze. Mam i zawsze miałam miałam lekkiego fioła na punkcie ich naturalnego rozjaśnienia.

Jejku jakie wypracowanie mi wyszło. Mam nadzieję , że ktoś to przeczyta i mi pomoże.
PS. jeszcze raz przepraszam za masło maślane
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Włosy 15.02.2014.jpg (64,3 KB, 16 załadowań)
ivaneska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 20:38   #1058
marilla
Przyczajenie

1. Jak długo schną Twoje włosy? W zależności od długości: kiedy są długie to koło 3-4 godzin, natomiast krótkie schną do suchych włosów około 2 godzin.
2. Czy trudno je zmoczyć? Zmoczyć je bardzo łatwo, już nawet delikatny deszcz sprawia, że są wilgotne.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Pasemko powoli spływa na swoją stronę, chyba że ruszę głową
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zaraz po umyciu, przed myciem są przetłuszczone i oklapnięte
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Delikatnie odbijają światło.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Wystarczy je zostawić do wysuszenia, a od razu zaczyna się robić delikatny skręt. Przy upięciu ich na parę godzin po rozpuszczeniu nie chcą długo wrócić do normalnej formy.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają na krótko.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Najchętniej upinam, ale ze względu na ich niesubordynację oraz długość, która rozpuszczona wygląda źle.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Błyszczą się, ale może to być kwestia farbowania henną.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są miękkie i delikatne, jak satynowa poszewka na poduszkę.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję henną z Venity, kolor Chna, od dobrych 8 lat. Suszę często rano, choć staram się unikać tego jak ognia. Sporadycznie je kręcę lokówką.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie, bez problemu spłukuję szampon czy odżywki.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Obojętny moim włosom był olej kokosowy, mało na razie eksperymentowałam. Dobrze działa oliwa z oliwek na końcówki.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od trzech miesięcy.
marilla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 23:20   #1059
asik410
Przyczajenie

Dot.: nietypowe - jak "podniszczyć" włosy?

Hej, pomożecie ?
1. Jak długo schną Twoje włosy? końcówki ok. 30 min a reszta włosów ok godzinę
2. Czy trudno je zmoczyć? tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po umyciu i nałożeniu czegoś wygładzającego na końcówki
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? są ale to zależy jak mocno były spięte
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. niedaleko im do siana, po ściśnięciu wydają dźwięk łamanego siana
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje, rzadko prostuję a jeszcze rzadziej suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? raczej nie, mam wrażenie niedomytych po CeCe Salon, Syoss i Fructis z olejkami
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Cece Salon, Syoss obciąża, Joanna Rzepa nie jestem w stanie ich rozczesac, Joanna Professional kokosowa - koszmar z rozczesaniem, odżywki Timotei nie robiły nic, ale szampony były ok
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? ok rok
asik410 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 11:10   #1060
aleksandramaj
Wtajemniczenie

Końcówki szybko, po kilku minutach są suche, reszta do godziny. Dodam, że włosy mam cieniutkie i niezbyt gęste.
Dość łatwo, nie są bardzo oporne.
Nie zostaje, ale też nie wraca natychmiast, troszkę się jakby zatrzymuje, ale potem opada.
Od razu po umyciu.
Raczej nie.
Są podatne, ale po kilku godzinach wracają do "normalnego" stanu.
Nabierają.
Nie lubię ich rozpuszczonych, ale chyba dlatego, że sa po prostu niezbyt ładne. Jeśli chodzi o komfort, to nie ma różnicy między spiętymi a rozpuszczonymi.
Troszkę się błyszczą.
Trudno powiedzieć. Nie są sztywne i sianowate, ale też nie są mieciutkie. Taki pędzelek, ale delikatny, nie ze sztywnym wlosiem.
Suszę, ale chłodnym/zimnym powietrzem.
Nie mam problemów.
Trudno powiedzieć. Po biovaxie do wlosów słabych i wypadających są nieco obciążone.
Od 3-4 miesięcy.

Z góry dziękuję za pomoc

Zdjęcie bez szału, ale może chociaż minimalnie ułatwi sprawę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140111_180707.jpg (30,4 KB, 18 załadowań)

Edytowane przez aleksandramaj
Czas edycji: 2014-02-17 o 12:03
aleksandramaj jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 19:59   #1061
Juvia
Przyczajenie

4 godziny.
Nie mam problemów.
Natychmiast wraca.
Zaraz po umyciu.
Tak.
Tak.
Nabierają.
Czuję wielką ulgę, rozpuszczając je.
Tak.
Jak dla mnie są za miękkie.
Jeszcze dwa tygodnie temu suszyłam regularnie ciepłym nawiewem, teraz już nie.
Odżywką, łagodnymi myjadłami, czasami też rosyjskimi szamponami.
Bardzo często jakiś kosmetyk mnie obciąża. Muszę unikać humektantów (częste przenawilżenie), a emolienty w nie za dużej dawce.
Rok.
Juvia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-23, 23:11   #1062
thuskawa
Raczkowanie

Hej, od ostatniego wpisu zmieniłam pielęgnację włosów i coś niedobrego się z nimi dzieje nie wiem, czy to za sprawą źle dobranych kosmetyków/pielęgnacji, czy po prostu włosy są na tyle zniszczone, że są oporne na wszystko i trzeba je obciąć..

1. Jak długo schną Twoje włosy? - Długo ale to za sprawą tego, że jest ich bardzo dużo. Są niesamowicie sztywne ale nie proste - raczej mają skłonność do falowania. Zwykle parę godzin (4-5), z tym, że końcówki po myciu od razu są suche, jakby "wypiły" całą wodę.
2. Czy trudno je zmoczyć? - Tak, szczególnie zniszczone partie włosów.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? - Nie wiem czy spłynięcie to dobre określenie w moim przypadku. Nie są lejące się, jeżeli o to chodzi. Spływają, bo są grube i ciężkie.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? - Najlepsze są na drugi dzień po myciu, czyli tego samego dnia, kiedy planuję ich mycie. Reszta włosów wygląda całkiem zdrowo, fajnie się układają a od skóry głowy już są tłuste.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? - Wcześniej tak, teraz przestały dopiero po sporej dawce oleju coś się dzieje. Wcześniej były błyszczące po myciu Facelle, nigdy nie miałam tak miękkich włosów, jak po nim. Niestety chyba czar prysł.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? - Tak, zdecydowanie.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? - Hmm.. Raczej nabierają objętości, szczególnie końce włosów ale nazwałabym to raczej puszeniem. Od skóry głowy oklapnięte.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? - Są ciężkie, więc każde związanie włosów sprawia, że boli mnie skóra głowy. Chyba, że luźne warkocze zaplecione bardzo nisko. Na co dzień chodzę w rozpuszczonych.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? - Z dnia na dzień co raz mniej.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. - Sianko. Są lżejsze niż reszta włosów. Ostatnio zauważyłam, że końcówki się kruszą
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? - Ostatnio malowałam włosy farbą z Joanny w sierpniu tamtego roku. Od tamtej pory kolor zszedł, zostawiając refleksy. Nie prostuję od wakacji. Suszyć muszę codziennie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? - Nie potrafię domyć włosów delikatnym szamponem myjąc je tylko raz. Robię to codziennie i przy jednym razie pieni się wszystko oprócz skóry głowy. Muszę oczyszczać włosy raz w tygodniu ziołowym szamponem. Myję włosy na co dzień płynem Facelle, szamponem z Alterry (chyba morela i pszenica?).
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). - olej z pestek winogron, masło shea, olej rycynowy, oliwa z oliwek też coś nie bardzo..Po tym miałam puch, nie wspominając o końcówkach, które były aż szorstkie. Zauważyłam, że nie lubimy się specjalnie z proteinami. Nie mogę często stosować masek. Po tym miałam puch, nie wspominając o końcówkach, które były aż szorstkie. Najlepiej sprawdza się olejek BD, Garnier avocado i masło karite, Balsam aloesowy z MP.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? - Od czerwca - lipca czytam bloga Anwen i zmieniłam szampony drogeryjne na delikatne, codziennie odżywka, przed myciem nakładam od ucha olej BD, na końcówki CHI.

Sat down here with my head hung down and I just seem to find a bit of peace, bit of love, bit of something left behind.

thuskawa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 12:46   #1063
Flooower
Raczkowanie

ponad godzine, ale sa bardzo rzadkie
średnio, jak dłużej leję na nie wodę to lepiej pieni mi się szampon, jeśli ma to coś do rzeczy :P
zostaje
od razu po umyciu i kilka godzin po myciu też całkiem nieźle, jednak następnego dnia nadają się już tylko i wyłącznie do mycia - są mega oklapnięte, nie układają się, każdy włos w inną stronę i tłuste u nasady
tak
tak ale rozprostowują się po jakichś 3 - 4 godzinach a po całym dniu są już proste :P
tracą
nie noszę spiętych włosów
tak
nie wiem z czym mi się kojarzą, ale są miłe w dotyku
suszę zimnym nawiewem
nie mam problemów (myję tylko szamponem babydream i końcówki niebieską odżywką i isany, od czasu do czasu oczyszczam szamponem z sls naturia z herbatą
kallos latte na pewno odpada
od 9 miesięcy

Edytowane przez Flooower
Czas edycji: 2014-02-24 o 12:55
Flooower jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 13:47   #1064
olka6
Raczkowanie

1. ok. 2,5 h. długość jednak robi swoje (są do pasa)
2. bez żadnego problemu
3. zostaje. zawsze.
4. od razu po umyciu
5. nie bardzo
6. są podatne, lecz szybko wracają do swojej postaci
7. zaraz po rozczesaniu zyskują objętość ale zaraz jątracą
8. czuję sporą ulgę
9. lekko się błyszczą
10. kojarzą mi się z włosiem pędzla do pudru
11. koloryzuję włosy henną, niestety codziennie prostuję (staram się tylko wybrane partie włosów, głównie grzywkę) suszę okazjonalnie
12. raczej nie mam problemu
13. totalnie nie sprawdził się jedwab z Joanny + jeśli przesadzę i ilością to każda odżywka sprawia że mam oklapłe włosy
14. króciutko, ok 3 miesięcy

[B]Odpoczywam

olka6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 15:14   #1065
happysunny
Przyczajenie

1. 2 godziny
2. trudno
3. zostanie
4. zaraz po umyciu
5.tak
6.tak
7.tracą
8.po całym dniu chodzenia w spiętych, czuję ulgę
9.tak
10. z czymś suchym
11. farbowałam farbą, od pół roku farbuję henną khadi, suszę zimnym powietrzem
12. nie mam problemów z domyciem włosów
13. nie sprawdziły się: odżywka alterra, odżywka long hair repair, olejek brzoza alterra. po odżywkach włosy były zbyt obciążone, po olejku były nadal suche, nienawilżone, nie takie jak po olejku kokosowym
14. od 4 miesięcy
happysunny jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 16:19   #1066
kosmetomaniaczka
Przyczajenie

Pomóżcie ;<

1. Jak długo schną Twoje włosy? - bardzo długo, nawet do 4 , 5 godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? - mam wrażenie że tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? - powoli wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? - zaraz po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?tak, ale do połowy długości.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Po warkoczyku przez jakiś czas są ledwo widoczne falki, potem zupełnie się prostują.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Zdecydowanie ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak, ale tylko do ok. połowy, druga połowa jest matowa.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.- Kojarzą mi się z sianem
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? - Maluję, na bardzo jasne blondy, suszę sporadycznie, staram się nie prostować.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?- Nie, nie mam.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). - Syoss, oleo intense thermo care, szampon i odżywka. W ogóle Syoss robi tragedię na moich włosach, cokolwiek by to nie było.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? - od 4 miesięcy
Stary 2014-02-26, 23:44   #1067
Offculla
Przyczajenie

mnie też pomóżcie

około godziny (są bardzo rzadkie )
nie, bardzo łatwo
zostaje
od razu po umyciu i kilka godzin po myciu też nawet ok,na drugi dzień są już oklapnięte i tłuste u nasady
tak
tak ale rozprostowują się po jakichś 3 - 4 godzinach a po całym dniu są już proste
tracą
w sumie jest mi obojętne czy mam rozpuszczone czy spięte
tak
jak dla mnie są szorstkie
farbuję raz na jakieś 5-6 miesięcy, prostuję bardzo rzadko, suszę po każdym myciu
nie mam problemów
fructis któryś - dostałam mega łupieżu a włosy już po kilku godzinach od mycia przetłuszczały się
od miesiąca

jeśli to nie problem prosiłabym Was aby któraś poradziła mi co mam używać bo po prostu nie kumam jeszcze dokładnie o co chodzi z tymi slsami itd.
Offculla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 19:08   #1068
Anette14
Przyczajenie

1.Około 1h.
2. Wydaje mi się, że łatwo, są cienkie i dosyć rzadkie także schną w szybkim tempie
3. To zależy... tuż po umyciu wraca powoli na swoja stronę, gdy się zaczynają przetłuszczać zostaje .
4. Po umyciu są takie jakby suche, z czasem się tłuszczą i są bardziej elastyczne. Ładniejsze jakiś czas po umyciu.
5. Błyszczą.
6. I to bardzo podatne. Łatwo się wywijają, kręcą.
7. Nabierają objętości.
8. Odczuwam ulgę.
9. Tak, błyszczą się
10. Są gładkie i śliskie, nie wiem z czym mi się kojarzą...
11. Farbuję, ale bardzo rzadko (raz na pół roku), suszę w wyjątkowych sytuacjach, nie prostuję ani nie kręcę.

Marzenie:
...mieć gęste włosy.
Anette14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 15:03   #1069
Rachelx3
Przyczajenie

Send a message via Skype™ to Rachelx3

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Jeżeli masz wątpliwości co do porowatości swoich włosów...

...odpowiedz na pytania:

... a dowiesz się, jaką masz porowatość.
Odpowiedz tylko na powyższe pytania, ale staraj się odpowiadać jak najobszerniej.
Jeżeli szukasz pomocy w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji dla swoich włosów wbijaj śmiało na wątek: Walka o zdrowe i piękne włosy.

Dużą pomocą będzie też zdjęcie całych włosów w dobrym świetle.
Zapraszam!

Troszkę teorii:

Porowatość w kapsułce
Porowatość

Włosy wysokoporowate:

Włosy niskoporowate:

1. 1,5h-2h
2. Łatwo,ale końcówki troche trudniej
3. zostanie
4. od razu po umyciu
5. tak
6. tak
7. nabierają objętości
8. nie lubie ich rozpuszczonych,bo przeszkadzają
9. błyszczą
10. z czymś szorstkim
11. Po myciu zostawiam w reczniku,potem jak już nie ciekną,tylko są takie wilgotne,to nakladam preparaty,aby sie przez prostownice nie spaliły i jak troche wyschną ,to chlodnym takim strumieniem je susze na szczotke,a nastepnie prostuje xd Ale nakladalam oliwek z oliwek i są o wiele lepsze niz wczesniej i jeszcze olejek arganowy zaczne używać.
12. nie mam problemu
13. wzystkie sie sprawdzily
14. Hmmm.. zaczęłam gdzieś na początku czerwca w 2012 roku,więc jakies 21 miesięcy?
Stary 2014-03-01, 15:17   #1070
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez D_L Pokaż wiadomość
Witam,

Proszę o pomoc bo o wlosach nie ma pojęcia a chcę się nimi bardziej zająć

Bardzo długo, zazwyczaj do 100% wyschnięcia potrzeba im 6-8h, jak je zwiąże po myciu wieczorem, lekko przeschnięte to rano nadal są wilgotne.

Trzeba długo lać wodę aby zmoczyły się całe.

Wraca natychmiast

Po umyciu.

Tak, zazwyczaj.

Są niepodatne, jak są wilgotne i zaplote warkocz i zostaną tak na całą noc to cośtam się pofaluje, ale po 2 h nic już nie zostanie. Loki które zrobi fryzjer na stosy produktów i lokówkę rozpuszczą sie do prostego wlosa po maks 3 h. Lokówka w warunkach domowych przy nawet 200C nie rusza ich wcale.

Tracą.

Nie ubię bo wszędzie ich pełno Czuję ulgę jak rozpuszcze je po całym dniu, ale jednocześnie muszę je mieć spięte.

Tak.

z miękkim włosiem pędzla chyba

Farbuje raz na kilka miesięcy z braku czasu

Czasami jeśli produkt którym myję włosy jest nieprzezroczysty lub jeśli na włosach był olej.

Włosy się ekstremalnie przetłuszczają więc odpadają wszystkie odżywki gdzie indziej niż na końcówkach. Nie sprawdza się nic co ma ułatwiać rozczesywanie, kołtuny są dalej. Nie sprawdzają się szampony o bardzo naturalnym składzie. Nie pomaga nic na zapobieganie elektryzowaniu się.

W sumie zawsze robię to samo, naturalnie schną w 95% przypadków. Myję szamponem, nakladam odżywkę i spłukuje. Nie mogę nic w nich zostawić nawet jeśli to nie jest produkt do splukiwania Rzadko podcinam ale końce nie są rozdwojone. Farbuje co kilka miesięcy.

Czy ktoś mi powie jakie to włosy?
Pozdrawiam
Niska porowatość
Cytat:
Napisane przez Kajus Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? ok. 3-4h
2. Czy trudno je zmoczyć? Raczej tak.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? To zależy, coś pomiędzy powolnym powrotem a spłynięciem.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po umyciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak, ale nie bardzo.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Są, ale po kręceniu szybko się rozprostowują do fal, a prostowane szybko falują.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nie widzę dużej różnicy, ale raczej tracą.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Uwielbiam mieć rozpuszczone, ale często jednak przeszkadzają, bo są dosyć długie. Kiedy rozpuszczę po całym dniu, stanowczo czuję ulgę.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z pędzlem pomiędzy sztywnym, a miękkim.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję, na kolor trochę ciemniejszy od naturalnego (naturalny - ciemny brąz, farba - brązowa czerń). Nie prostuję, czasem suszę na 2 z 3 stopni ciepła, na średniej mocy.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Mieszanka nafty i oleju rycynowego, nie pamiętam co jeszcze dodawałam, chyba jakąś odżywkę.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Od pewnego czasu olej kokosowy suszy mi końcówki, mimo że wcześniej dobrze działał, ale używam jedwabiu (z samymi silikonami, niestety bez jedwabiu w jedwabiu :P) i jest okej. Nie sprawdził się u mnie rycynowy i nafta.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Dokładniej zaczęłam patrzeć na składy szamponów i odżywek pół roku temu, od 3 miesięcy intensywnie pielęgnuję włosy (wcierka Jantar, szampony bez silikonów, odżywka Timotei, olej łopianowy z czerwoną papryką, olej kokosowy i jedwab na końcówki).

Bardzo proszę o pomoc, bo nie mam pojęcia jak je określić co do porowatości... Załączyłam zdjęcia z lipca i z dzisiaj, może coś pomogą w ocenie...
Cytat:
Napisane przez BeautyLove Pokaż wiadomość
Odpowiem na pytania Versatille.
1. 1,5-2h
2. Łatwo
3. Zostaje
4. 3h po umyciu
5. Trochę
6. Mam, ale tylko chwilę
7. Tracą
8. Ulgę, potem trochę boli
9. Trochę
10. Z niczym, są po prostu miękkie
11. Nie. Czekam, aż same wyschną
12. Nie
13. Szampon Garnier fructis, miałam po nim łupież
14. Pielęgnuję jak zwykle( Szampon)
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez cire Pokaż wiadomość
Bardzo długo, myślę że w normalnej, domowej temperaturze, to około 5 godzin - raczej ciężko mi to sprawdzić, nigdy nie mam czasu, żeby tyle swobodnie mogły schnąć.
Nie bardzo trudno, ale też nie tak łatwo
Spływa na swoją stronę dość szybko.
Kilka godzin po umyciu.
Leciutko.
Zależy na jak długo zostawię warkocza, jeśli cały dzień - mam zagięcia - nie nazwałabym tego falkami. Po prostowaniu prostownicą - dość szybko wracały do stanu sprzed prostowania, po lokówce - efektów brak. Wydaje mi się, że dużo zależy od tego czy są mokre czy suche - jeśli mokre/wilgotne są dużo bardziej podatne (kiedyś na noc, godzina, dwie po umyciu zawijałam je na papiloty, czy robiłam warkocze - rano efekt był i długo się utrzymywał).
Tracą.
Lubię rozpuszczone, ale tylko w zamkniętych pomieszczeniach, na zewnątrz puszą się, elektryzują i kołtunią.
Jakiś czas po myciu - tak.
Hmmm, nie mam pojęcia Ale są dość gładkie.
Czasem zdarza się pofarbować, ale nieregularnie, poza tym suszę codziennie chłodnym nawiewem.
Nie mam problemu.
Nie przypominam sobie takich kosmetyków, raczej na większość moje włosy reagują podobnie.
Dwa tygodnie.

Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez iza89 Pokaż wiadomość
Mam długie włosy i często suszę je suszarką, więc ciężko mi dokładnie określić. Myślę, że ok. 2h
Raczej łatwo
Raczej zostaje, ale po chwili wraca powoli na swoje miejsce (szczególnie przy delikatnych przy ruchach głową)
Zdecydowanie lepiej wyglądają kilka godzin po umyciu, a najlepiej rano (włosy myję wieczorem)
Tak
Owszem, falują się, jednak szybko wracają do pierwotnego stanu
Ciężko określić. Tuż po umyciu mają swoją objętość, rano po rozczesaniu także, ale po całym dniu po rozczesaniu zazwyczaj różnicy nie widzę. Zazwyczaj kończy się na tym, że bardziej puszyste są końce
Lubię nosić rozpuszczone, ale ze względu na długość wygodniej je spinać. Po całym dniu zdecydowanie czuć ulgę
Tak
Hmm z pędzlem? W dotyku są śliskie, twarde i trochę kłujące
Nigdy nie farbowałam, suszę po każdym myciu (czyli 2 razy w tygodniu), gdy włosy były krótsze prostowałam je w celu stylizacji. Obecnie po zapuszczeniu bardzo rzadko stosuję prostownicę
Nie mam problemów
Ciężko powiedzieć, używam różnych kosmetyków (drogeryjnych). Jeżeli chodzi o obciążenie włosów, to łatwo przy zbyt dużej ilości jakiegokolwiek olejku nakładanego od wysokości uszów aż po końce. Obecnie używam Artego olejek arganowy
Staram się od ok. roku
Średnia porowatość
Stary 2014-03-01, 15:23   #1071
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez rda22 Pokaż wiadomość
hej również proszę o określenie porowatości moich włosów.

1. Jak długo schną Twoje włosy?2-3 godziny - przy twarzy bardzo szybko, najdłużej schną włosy z tyłu
2. Czy trudno je zmoczyć? bardzo łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? różnie - jedno wróci bardzo powoli, inne zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? przed myciem
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? trochę tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają, puszą się
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę (zwykle jak mam związane boli mnie skora głowy)
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak (ale zaczęły dopiero kiedy zaczęłam je olejować, wcześniej były raczej matowe)
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z sianem, zresztą nie tylko końcówki takie są :/
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje (co 3-4 miesiące na blond) prostuje, susze
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? raczej nie, tylko przy olejowaniu muszę trochę dokładniej umyć włosy, ale nie jest to dla mnie problemem.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). oliwa z oliwek - wypadały mi włosy, garnier awokado i karite - nie robi nic z moimi włosami, nie ułatwia rozczesania, tylko ładnie pachnie. keratyna dodawana do maski spowodowała jeszcze większy puch niż był :/ jeszcze nigdy chyba nie obciążyłam włosów. nakładam naprawdę spora ilość silikonowego serum żeby zabezpieczyć je przed prostowaniem a one wciąż są suche -.-
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? pół roku
Wysoka porowatość
Cytat:
Napisane przez double_bubble Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? 2-3h
2. Czy trudno je zmoczyć? Raczej trudno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po myciu - wieczorem, zaraz po myciu wyglądają nieciekawie, niemal nieświeżo, a potem są śliczne - nie mam pojęcia o co im chodzi
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? błyszczą
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? trochę podatne, po ok. godzinie prostują się
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak, błyszczą się
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z delikatnym pędzelkiem
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nigdy nie farbowałam, nie prostuję, suszę codziennie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). olej kokosowy puszy mi włosy, maska do włosów blond z biovaxu obciąża
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od miesiąca
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez adie94 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? DŁUGO, JEDYNIE WŁOSY PRZY TWARZY SCHNĄ SZYBCIEJ I SKRĘCAJĄ SIĘ W LEKKIE LOKI A RESZTA NAWET PO NOCY BĘDZIE MORKA. NA ZEWNĄTRZ W LECIE MOGĄ SCHNĄĆ CAŁY DZIEŃ A WTEDY SIĘ ROBIĄ LEKKIE LOKO-FALE
2. Czy trudno je zmoczyć? GDY POLEWAM JE WODĄ WÓWCZAS TWORZĄ TAFLĘ, ŚCIANĘ ZA KTÓRĄ RESZTA WŁOSÓW JEST SUCHA
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? SPŁYNIE MEGA SZYBKO
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? KILKA GODZIN PO UMYCIU
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? TAK
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? SĄ BARDZO PODATNE NA KRĘCENIE LOKÓWKĄ, PROSTOWANIE, LOKI Z WARKOCZYKÓW CZY WAŁKÓW (WSZYSTKO TRZYMA MI SIĘ BARDZO DŁUGO NP. TYDZIEŃ)
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? NABIERAJĄ JEŚLI SĄ TŁUSTE A GDY SĄ ŚWIEŻE-TRACĄ Z TYM ŻE UŻYWAM SZCZOTKI JONIZUJĄCEJ REMINGTONA(MOŻE TO MA WPŁYW)
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? CZUJE ULGĘ PONIEWAŻ MAM DŁUGIE,GĘSTE I CIĘŻKIE WŁOSY. PREFERUJE ROZPUSZCZONE
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? TAK
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z PĘDZLEM Z NATURALNEGO WŁOSIA. NIE SĄ GŁADZIUSIE JAK W PĘDZLACH SYNTETYCZNYCH ALE TEŻ NIE JEST TO PĘDZEL MALARSKI
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? OD POŁOWY WŁOSÓW MAM OMBRE, SUSZE ZAWSZE PO UMYCIU LETNIM NAWIEWEM. NIE PROSTUJE JUŻ 3 LATA
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? CIĘŻKO MI DOMYĆ WŁOSY ŁAGODNYMI ŚRODKAMI BEZ SLS,SLES (SZAMPONY DLA DZIECI ITP).
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). BIOWAX MASKA Z KERATYNĄ I JEDWABIEM(PUCH,SZTYWNOŚĆ) , MASKA ALTERRA ALOES GRANAT(ZROBIŁY PUCH)I KALLOS LATTE (OBCIĄŻYŁ I ZMATOWIŁ)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? OD 7 LAT

Mam problem z określeniem porowatości ponieważ kiedyś za czasów podstawówki miałam mega puszące się,gęste i naturalnie suche włosy,wyglądały jak druciki (jakbym je farbowała,dekoloryzowała, prostowała i robiła z nimi inne cuda a nie robiłam nic!). Na czubku głowy zawsze odstawały mi dziwnie powyginane włosy ale mimo wszystko włosy zawsze były błyszczące.
Od czasu gdy zaczęłam używać odżywek,dobierać pielęgnacje, mam włosy bardzo gładkie, lśniące (a nie używam silikonów,pseudo jedwabi itp) na czubku nic mi nie odstaje. Swoją "dawną postać" ukazują po myciu ale na drugi dzień są znowu piękną taflą.
I tu moje pytanie: czy dzięki pielęgnacji z genetycznie wysokoporowatych przeszłam w nisko porowate z cechami wysokoporowatych(utrzymyw anie fryzur,loki itp)? Czy może zła pielęgnacja za dzieciaka zrobiła mi włosy wysokoporowate?(używałam tylko szamponu taki jaki kupiła mama). Moje włosy nie lubią kokosowego mydła do włosów Tuli(nawet ocet nie pomaga,są zlepione,jakby tłuste ale dalej przesuszone ciężko to opisać) za to uwielbiają kokos i inne oleje w masce Biowax Moc Olejków i kremowanie kakaowym masłem Isana. Silikony (dove,nivea,gliss kur) nie przeciążają mi włosów (używam tylko gdy jestem u kogoś w gości i nie mam za bardzo wyboru )
Pogranicze średniej i niskiej porowatości, a włosy zmieniło zapewne dojrzewanie. Pielęgnacją nie da się zmienić genetycznej porowatości
Cytat:
Napisane przez Jabolo Pokaż wiadomość
Chyba mam niską albo średnią w stronę niskiej, ale wolę się upewnić...

Średnio ok. 2 godziny.

Raczej tak. Mogę wylać na głowę szklankę wody i jedynie wierzch jest mokry, pod spodem sucho.

Zależy. Grube pasemko szybko wraca, cienkie zostaje.

Od razu po umyciu. Nieciekawie się zaczyna robić po ok. 2 dniach.

Wydaje mi się, że tak.

Zależy. Jeśli były zaplatane na sucho, falki owszem są - przez kilka sekund może :P A jeśli były zaplatane na mokro (i to w dwa warkocze, jeden nie wystarczy) falki utrzymują się parę godzin.

Zależy czym. Szczotka z włosia nadaje objętości, drewniana wygładza.

Zdecydowanie ulga. Staram się wiązać luźno, a i tak czuję jakby "ciągnięcie" pojedynczych włosów. A łatwo wypadają, niestety.

Błyszczą.

Najbliżej chyba będzie pędzel do farb olejnych, choć nie aż tak bardzo sztywne.

Farbuję (ale chyba przestanę, w każdym razie chemicznie), suszę bardzo rzadko (w tym miesiącu ze 2 razy się zdarzyło), prostownicy nawet w ręku nigdy nie miałam.

O ile nie przedobrzę z olejem, nie mam tego typu problemów.

Wszelkie stylizatory, jakich próbowałam (dawno temu; jakieś pianki i lakiery, nie pamiętam jakie, ale producent napisał wielką czcionką, że nie skleja, nie obciąża - cóż, moje włosy widocznie nie umieją czytać), obciąża także odżywka dwufazowa Biowax, jeśli psiknę za dużo. Olej po myciu również się nie sprawdza (chociaż pewnie nie trafiłam na właściwy, bo póki co wypróbowałam aż dwa: lniany i pestki winogron). Puszenia póki co chyba nic nie spowodowało, poza ww. szczotką z włosia (aczkolwiek jest to chyba bardziej elektryzowanie, nie znam się :P)

Ok 2,5 miesiąca.

Dużą pomocą będzie też zdjęcie całych włosów w dobrym świetle.

Jest. Mam nadzieję, że dość dobre. Pochodzi sprzed 10 dni, oprócz podciętych końcówek chyba niewiele się mogło zmienić w tym czasie. Jeśli to istotne, ostatnia farba nakładana dokładnie miesiąc temu (kolor w świetle dziennym nie jest tak intensywny, a szkoda ).
Stary 2014-03-01, 18:17   #1072
dori7
Zadomowienie

Czy ja też mogę prosić o pomoc?

1. Jak długo schną Twoje włosy? raczej szybko - ok. godziny

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostaje, właśnie to ze zdziwieniem odkryłam

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Po umyciu oraz kilka godzin po, natomiast następnego dnia po myciu są przetłuszczone tak, że wstyd się ludziom pokazać - myję włosy codziennie od zawsze

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?chyba tak

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? zdecydowanie tak, same z siebie też lekko falują na końcach, ale nie są to włosy całkowicie falowane

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? niestety trochę tracą, jeśli nakłądałam na nie jakąś bardziej treściwą odzywkę, to po rozczesaniu w dzień robią się zupełnie klapnięte

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? bez różnicy, ale chodzę najczęściej w rozpuszczonych

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak, mocno - ale ja ich nie farbuję, nie prostuję ani nawet nie używam środków do stylizacji, jedyne zło to suszarka

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. trochę suche - ostatni raz podcinałam w lipcu 2013

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? suszę suszarką w dni powszednie; przez ostatnich kilka miesięcy chodzę rzadko na basen, w letnie miesiące chodzę nawet kilka razy w tygodniu i wtedy jest gorzej

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? muszę używać szamponów z sls, przynajmniej co 2-3 mycia, próbowałam obyć się bez nich i to się u mnie nie sprawdza Kiedyś próbowałam myć włosy starą wersją szamponu Babydream, dorobiłam się kołtuna i ranek na głowie Teraz używam szamponu Biovaxu bez sls, ale sam używany non stop nie daje rady.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Szampony i odżywki z dużą ilością silikonów - wielkie klapnięcie i szybkie przetłuszczanie, jeśli używane codziennie.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Chyba od mniej więcej roku poświęcam im więcej uwagi, ale trudno to nazwać przemyślaną intensywną pielęgnacją Stosuję na nie olejki, najczęściej Alterry z Rossmanna na noc (najlepiej u mnie działa pomarańcza i brzoza), teraz od początku roku mam fazę na maski Biovax. Oleje uwielbiam, to jest najlepsza rzecz na świecie Od dwóch tygodni stosuję OMO z odżywką z Joanny i szamponem Rzepa, żeby szybciej rosły i odżywką (niestety) "co w domu jest do wykończenia", na zmianę z szamponem+odżywką Garnier z glinką (bosko oczyszczają) i szamponem Biovax z olejami.

Przez ostatnie kilka lat miałam włosy krótkie max półdługie, bo nie miałam cierpliwości to modelowania długich cienkich włosów, a same z siebie nie wyglądały najlepiej No trudno, żeby wyglądały przy codziennym myciu i suszeniu... A teraz TŻ kazał zapuszczać, więc co robić, mam już poniżej ramion No i kombinuję, jak zrobić, żeby były ładne... Jest lepiej, niż kiedyś, ale one wciąż są dosyć krótkie, chciałabym, żeby były ładne i długie Popatrzyłam na zdjęcia dziewczyn z forum i też chcę takie piękne włosy!!!

Stary 2014-03-02, 11:07   #1073
D_L
Przyczajenie

Kascysko dziękuje pieknie idę zgłębiać temat
D_L jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 12:18   #1074
veronicka69
Przyczajenie

GG do veronicka69

Proszę o pomoc przy określeniu porowatości.
1. Zazwyczaj schną 3 h przy wilgotnym powietrzu czas sporo się wydłuża
2. wydaje mi się, że nie mam problemów z zamaczaniem ich
3. mogę przerzucić całe włosy to tyłu i tak zostaną, mam dużo włosów i gdy wracałam od fryzjera po cieniowaniu miałam wrażenie jakby zdjęto mi z głowy ciężar
4. włosy wyglądają najlepiej parę godzin po umyciu albo na następny dzień
5. myślę, że tak, ale nie jest to tak widoczne jak przy ciemnych włosach
6. są podatne gdy zaplecze w warkocz albo zrobię koczka ślimaczka z wilgotnych włosów
7. po rozczesaniu zdecydowanie nabierają objętości
8. gdy rozpuszczam je czuję ulgę, jednak ze względów praktycznych częściej chodzę w spiętych
9. dzięki większemu dbaniu o włosy zauważyłam, iż kolor włosów blond lśni
10. wydają się normalne, podobne do reszty włosów na długości (kiedyś miałam suche przez parokrotne rozjaśnianie, ale myślę, że pozbyłam się tego problemu przez kilkuletni brak farbowania i dbanie o włosy)
11. nie farbuje, susze baaaardzo rzadko np. po basenie, nie prostuje
12. ooo tak, mam problem z domyciem olei (od czasu do czasu tak się zdarza). gdy parę razy z rzędu stosowałam robione wieloskładnikowe domowe maseczki włosy po umyciu były oklapnięte i zwijały się w strąki
13. po oleju lnianym wydają się uniesione, lekkie, po oleju kokosowym gdy za długo mogą być oklapnięte. Pasują im szampony dziecinne, mycie samych wlosów odżywką.
14. jakoś od 1,5- 2 lat
Z góry dziękuję Wam za pomoc
veronicka69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 13:06   #1075
pannajadowita
Raczkowanie

GG do pannajadowita

Proszę o ocenę

1. Jak długo schną Twoje włosy? Około dwóch godzin
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie, raczej nie ma z tym problemu
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Raczej zostaje :P
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zdecydowanie kilka godzin po umyciu, zazwyczaj myję włosy rano i suszę letnim nawiewem, niestety na początku włosy są trochę "rozdmuchane" ale po kilku godzinach tracą tą "negatywną objętość" i są ładnie wygładzone.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak, w ogóle z połyskiem jest całkiem nieźle
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Jak już pisałam wcześniej, tracą, ale ten efekt jest na plus
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Nie przeszkadzają mi rozpuszczone, ale zawsze jak jestem w domu wiążę je w koka na czubku głowy tak, aby się nie niszczyły
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są miękkie, niezniszczone i nawilżone, przypominają trochę jakiś śliski materiał
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję ale tylko odrosty, nie całą długość i rzadko - co jakieś 3 miesiące. Suszę włosy zazwyczaj po każdym myciu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Jeśli nic nie nakładam na nie przed myciem to nie, ale zdarzało się często, że olej nie zmywał mi się do końca, nawet jeśli próbowałam to zrobić szamponem z SLS - Barwą, wtedy włosy związywałam i za drugim myciem już było ok
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Oleje: lniany, ryżowy, oliwa z oliwek, z pestek winogron, oliwka hipp albo puszyły, albo nie dawały żadnych rezultatów, po lnianym w ogóle miałam masakrę włosową, tak bardzo obklejał moje włosy że dopiero po zastosowaniu sody oczyszczonej wróciły do normalności. Sprawdził się za to olej rycynowy, któryego aktualnie używam i rossmannowska alterra, w porządku jest też maska alterry, kallos latte, garnier awokado i masło karite i jej aloesowa siostra
Od roku, może półtora, ale wydaje mi się że w ogóle nie mogę trafić na swój idealnie dopracowany plan pielęgnacji, chociaż efekty widać, to wcąż czegoś mi brakuje
pannajadowita jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 20:02   #1076
cire
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Średnia porowatość
Dziękuję
Moje kłaki - efekty zapuszczania
Denko: 7/11

Nie ma wolności dla człowieka, jak długo nie pokonał on strachu przed śmiercią.
cire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 05:54   #1077
adie94
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Pogranicze średniej i niskiej porowatości, a włosy zmieniło zapewne dojrzewanie. Pielęgnacją nie da się zmienić genetycznej porowatości
dziękuje

"And while I wait I put on my perfume, yeah I want it all over you.

I gotta mark my territory." 😻

A.

adie94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 09:37   #1078
iza89
Zakorzenienie

Baaardzo dziękuję
Stary 2014-03-05, 12:10   #1079
rda22
Przyczajenie

Kascysko dziękuję potwierdziłas to co podejrzewałam :P
rda22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-05, 15:06   #1080
Grape
Przyczajenie

ponad 3-4 h splecione w warkocz potrafią być wilgotne po całej nocy
raczej nie
powoli spłynie
od razu po umyciu
tak
tak, ale fale po czasie się prostują
nabierają objętości
ulgę, rzadko spinam włosy
tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są raczej miękkie, zdrowsze od kiedy je podcięłam (ok. 10cm)
suszę, obecnie próbuję zerwać z prostownicą ( do tej pory używana raz na dwa dni jak nie codziennie)
nie
nie wyszło mi z Facelle + odżywka bez silikonów, włosy wyglądały brzydko, może stosowałam ten zestaw za krótko i efekty byłyby po dłuższym czasie
intensywniej od 2 tygodni. świeżaczek.
Grape jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
porowatość

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości