Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-05-05, 19:55   #1141
kroliczka4
Raczkowanie

GG do kroliczka4
Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Bardzo dziękuję <3 !
kroliczka4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 21:44   #1142
sugarfreekitten
Przyczajenie

Pomożecie?

1. Jak długo schną Twoje włosy? Godzinę.
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie jest to mega łatwe, ale da się.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zdarza się (bardzo rzadko), że są idealne od razu po umyciu, ale najlepiej wyglądają po kilku godzinach.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Bardzo delikatne. Po zrobieniu loków papilotami (na noc) rano są fajne kręcioły, ale po 2-3 godzinach już tylko delikatne fale.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? oj ulga ogromna
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Zdarza im się
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z wysuszoną trawą?
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję raz na 2-3 miesiące. Nie prostuję. Czasami suszę zimnym nawiewem (mama popsuła ciepły).
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie, z tym nie ma problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Kosmetyki Garniera, szampony i odżywki z serii Naturalna pielęgnacja z awokado
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od miesiąca
sugarfreekitten jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 22:19   #1143
Laurelindorenan
Rozeznanie

Ja też proszę o podpowiedź

1. Jak długo schną Twoje włosy? Ok. 2 godzin.
2. Czy trudno je zmoczyć? Dość łatwo.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wraca.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najlepiej kilka godzin po umyciu - tuż po są zwykle lekko napuszone, a końcówki mają tendencję do wywijania się na zewnątrz.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Warkocza nie robię, bo włosy są krótkie i nie ma czego pleść , ale kiedyś próbowałam zakręcić na wałki, na początku zrobiły się loczki, ale po krótkim czasie były znowu proste - więc myślę, że raczej nie.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Wydaje mi się, że są takie same.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Nie mam pojęcia, od kilkunastu lat nie miałam spiętych włosów Ale pamiętam, że gdy miałam długie, nie znosiłam ich związywać.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z pędzlem do makijażu
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję średnio co miesiąc, na kolor ciemniejszy od naturalnego. Suszarki używam rzadko, gdy nie zdążą same wyschnąć, a trzeba iść spać. Od paru miesięcy nie prostuję.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemu jeśli chodzi o szampony. Natomiast mycie samą odżywką to w moim przypadku pomyłka - włosy wyglądały fatalnie.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nie służą mi zwykłe ziołowe szampony i bezsilikonowe odżywki - mam po nich problem z rozczesaniem i końcówki się wywijają w dziwnym kierunku. Mam wrażenie, że moje włosy potrzebują lekkiego dociążenia.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Trudno powiedzieć, ale np. od 3 miesięcy staram się nie prostować.

Edytowane przez Laurelindorenan
Czas edycji: 2014-05-07 o 22:25
Laurelindorenan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 23:23   #1144
lizka903
Raczkowanie

Proszę o pomoc w określeniu mojej porowatości

1. Jak długo schną Twoje włosy? Koło 2-2,5h
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? W spiętych czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są gładkie ale to przez używanie jedwabiu, bez niego były by suche
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Mam problem z domyciem jeśli nałożę zbyt duzo maski i raz po oleju kokosowym nie mogłam ich domyć
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Olej kokosowy Vatika- włosy były jakby przyklapniete, suche, po masce Wax Henna Treatment wypadały bardziej włosy, po szamponach ziołowych i bez silikonów mam jeden wielki kołtun na głowie.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od jakiegoś roku staram się je lepiej pielęgnować stosuje raz w tygodniu maske, po każdym myciu odzywka plus jedwab na końcówki bez alkoholu, raz na jakis czas stosuję wcierki teraz chciałabym zacząć olejować bo zraziłam się po Vatice

Edytowane przez lizka903
Czas edycji: 2014-05-07 o 23:27
lizka903 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 10:48   #1145
eternal_glory
Przyczajenie

hej, oto moje odpowiedzi:

1. Używam suszarki, ale myślę, że ok 1,5h
2. Raczej tak, jeśli myję włosy w wannie (nachylam głowę) muszę użyć większego natężenia wody, która jakby spływa po moich włosach nie mocząc ich dobrze
3.Mam bardzo długie włosy (sięgają tyłka) i u mnie pasemko zostaje
4. hmm, najlepiej po umyciu i wysuszeniu, są wtedy najgęstsze.
5.Raczej nie
6.Nie
7.Raczej tracą, są oklapnięte po samym rozczesaniu
8.Czuję lekką ulgę, ponieważ mam długie i ciężkie włosy
9.Może odrobinę..
10.hmm, są dość twarde, jak trzymam końce włosów w dłoni i ją zaciskam, słychać szelest, chyba kojarzą mi się z siankiem ale takim grubym hah
11. Tylko suszę co drugi dzień bo tak też myje włosy
12. Nie
13. hmm, właściwie od zawsze używam tylko odżywki ułatwiającej rozczesywanie włosów glisskur + np. odżywkę z żółtek jaj, oliwy i tak dalej, od niedawna mam maske z loreal ekspert i te rzeczy się sprawdzają, natomiast większość odżywek sprawia że moje włosy są ulizane i tracą objętość.
Wydaję mi się, że największym problemem moich włosów jest ich niedociążenie(?) (jeden włos odstaje od drugiego jak w piórku)
14. Od ok miesiąca, bo właśnie wtedy kupiłam sobie ampułki z keratyną i maskę loreal intense repair, którą stosuję 2/3 razy w tygodniu

Edytowane przez eternal_glory
Czas edycji: 2014-05-10 o 10:55
eternal_glory jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 19:37   #1146
Felicja
Wtajemniczenie

Będę wdzięczna za pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy?
2-3h, aczkolwiek są cienkie, rzadkie i niewiele poniżej brody.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Ok.2h po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Chyba tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą, ale nie wiele - wszystko zależy jak je rozczeszę.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę, ale zwykle są pomięte i nie da się ich już tak nosić, trzeba umyć.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Raczej tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Ze szczoteczką do zębów
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję szamponem raz na ok.2 mies., suszę codziennie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Raczej nie.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Moje włosy są super po jednokrotnym użyciu odżywki John Frieda do włosów ciemnych, ale już każde kolejne użycie sprawia, że są obciążone, tłuste itd.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Staram się już od kilku lat łagodniej traktować włosy, nie używam loko-suszarek, prostownicy, pianek do włosów itp, staranniej dobieram kosmetyki (szampon i odżywka raczej fryzjerskie). Olejowanie, drożdże, siemię& co. stosuję od tygodnia.

Denko 2016
suma: 0/157

Recrea 5%-28.09.
Felicja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 20:36   #1147
kqq
Zakorzenienie

To i ja proszę o ocenę. Mam kręcone 3a/3b.

1. Jak długo schną Twoje włosy? Potrafią pół dnia
2. Czy trudno je zmoczyć? Myślę że w granicach normy
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Wyglądają podobnie, 2 razy w tyg tylko myję
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Jako kręcone nie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? [/B]Podatne na kręcenie, na prostowanie nie
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nie czeszę na sucho. Objętości by nabrały bardzo dużo jakbym poczesała.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Chodzę raczej w rozpuszczonych, koczku i jest ok.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Jak rozprostuję ręką to tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Po prostu włosy w pewnych miejscach trochę bardziej suche.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Czasem suszę dyfuzorem zimnym/letnim powietrzem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Alma spuszyła. Kokosowy kilka lat temu puszył, teraz ok jest.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? 6 lat.
Stary 2014-05-18, 13:58   #1148
sdzaga1
Przyczajenie

Witam. Bardzo Was dziewczyny proszę o "analizę" moich włosów. Dopiero zaczynam przygodę z włosomaniactwem, a określenie porowatości spędza mi sen z powiek

1. Jak długo schną Twoje włosy? powyżej 1,5 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zdecydowanie zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? [B]troszke/[B]
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? bardzo podatne
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? [B]nie lubię swoich włosów nosić rozpuszczonych, dlatego muszę je wiązać w kok, ale po rozpuszczeniu nie czuję "ulgi"[B]
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? nie bardzo
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. nie są miekkie w dotyku, tak jakby na końcu każdego włoska były mikrokuleczki
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? podsuszam raz w tygodniu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?raczej nie, olejek rycynowy ostatnio nie zmył się mocnym szamponem, ale chyba to wina właściwości olejku...
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). odżywki b/s --> obciążają włosy, powodują,że są oklapnięte

Dodam,że moje włosy już w większości są naturalne, tzn. tylko końcówki pamiętają szał blondu Wypadają na potęgę, bardziej niż zazwyczaj, ale jakieś "baby hairy" są widoczne. Długość włosów - na wysokość łopatek... I to chyba tyle
sdzaga1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 22:11   #1149
Jikiena
Przyczajenie

Bardzo proszę o określenie porowatości.

1. Jak długo schną Twoje włosy? Zwykle suszę je suszarką, ale myślę że gdybym zostawiła do samodzielnego wyschnięcia to coś koło godziny może troszkę więcej.
2.Czy trudno je zmoczyć? Raczej nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Próbowałam tego z różnymi pasemkami i część zostawała, a część powoli wracała.
4.Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po umyciu ale kilka godzin po nim też jest dobrze.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Troszkę tak.
6.Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Bardzo
7.Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają
8.Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Lubię i rozpuszczone i związane też są ok.
9.Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?Zdecydowanie tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są miękkie ale troszkę cieńsze niż reszta włosów.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Codziennie suszę suszarką z ciepłym nawiewem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nigdy nie miałam.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? Przeładowane chemią szampony przeciwłupieżowe z cynkiem powodowały ogromny świąd skalpu. Dawniej odżywki do spłukiwania bardzo je obciążały.
14.Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od pół roku
Jikiena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 09:27   #1150
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sugarfreekitten Pokaż wiadomość
Pomożecie?

1. Jak długo schną Twoje włosy? Godzinę.
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie jest to mega łatwe, ale da się.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zdarza się (bardzo rzadko), że są idealne od razu po umyciu, ale najlepiej wyglądają po kilku godzinach.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Bardzo delikatne. Po zrobieniu loków papilotami (na noc) rano są fajne kręcioły, ale po 2-3 godzinach już tylko delikatne fale.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? oj ulga ogromna
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Zdarza im się
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z wysuszoną trawą?
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję raz na 2-3 miesiące. Nie prostuję. Czasami suszę zimnym nawiewem (mama popsuła ciepły).
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie, z tym nie ma problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Kosmetyki Garniera, szampony i odżywki z serii Naturalna pielęgnacja z awokado
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez Laurelindorenan Pokaż wiadomość
Ja też proszę o podpowiedź

1. Jak długo schną Twoje włosy? Ok. 2 godzin.
2. Czy trudno je zmoczyć? Dość łatwo.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wraca.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najlepiej kilka godzin po umyciu - tuż po są zwykle lekko napuszone, a końcówki mają tendencję do wywijania się na zewnątrz.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Warkocza nie robię, bo włosy są krótkie i nie ma czego pleść , ale kiedyś próbowałam zakręcić na wałki, na początku zrobiły się loczki, ale po krótkim czasie były znowu proste - więc myślę, że raczej nie.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Wydaje mi się, że są takie same.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Nie mam pojęcia, od kilkunastu lat nie miałam spiętych włosów Ale pamiętam, że gdy miałam długie, nie znosiłam ich związywać.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z pędzlem do makijażu
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję średnio co miesiąc, na kolor ciemniejszy od naturalnego. Suszarki używam rzadko, gdy nie zdążą same wyschnąć, a trzeba iść spać. Od paru miesięcy nie prostuję.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemu jeśli chodzi o szampony. Natomiast mycie samą odżywką to w moim przypadku pomyłka - włosy wyglądały fatalnie.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Nie służą mi zwykłe ziołowe szampony i bezsilikonowe odżywki - mam po nich problem z rozczesaniem i końcówki się wywijają w dziwnym kierunku. Mam wrażenie, że moje włosy potrzebują lekkiego dociążenia.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Trudno powiedzieć, ale np. od 3 miesięcy staram się nie prostować.
Cytat:
Napisane przez lizka903 Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc w określeniu mojej porowatości

1. Jak długo schną Twoje włosy? Koło 2-2,5h
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Po umyciu
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? W spiętych czuję ulgę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są gładkie ale to przez używanie jedwabiu, bez niego były by suche
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Mam problem z domyciem jeśli nałożę zbyt duzo maski i raz po oleju kokosowym nie mogłam ich domyć
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Olej kokosowy Vatika- włosy były jakby przyklapniete, suche, po masce Wax Henna Treatment wypadały bardziej włosy, po szamponach ziołowych i bez silikonów mam jeden wielki kołtun na głowie.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od jakiegoś roku staram się je lepiej pielęgnować stosuje raz w tygodniu maske, po każdym myciu odzywka plus jedwab na końcówki bez alkoholu, raz na jakis czas stosuję wcierki teraz chciałabym zacząć olejować bo zraziłam się po Vatice
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez eternal_glory Pokaż wiadomość
hej, oto moje odpowiedzi:

1. Używam suszarki, ale myślę, że ok 1,5h
2. Raczej tak, jeśli myję włosy w wannie (nachylam głowę) muszę użyć większego natężenia wody, która jakby spływa po moich włosach nie mocząc ich dobrze
3.Mam bardzo długie włosy (sięgają tyłka) i u mnie pasemko zostaje
4. hmm, najlepiej po umyciu i wysuszeniu, są wtedy najgęstsze.
5.Raczej nie
6.Nie
7.Raczej tracą, są oklapnięte po samym rozczesaniu
8.Czuję lekką ulgę, ponieważ mam długie i ciężkie włosy
9.Może odrobinę..
10.hmm, są dość twarde, jak trzymam końce włosów w dłoni i ją zaciskam, słychać szelest, chyba kojarzą mi się z siankiem ale takim grubym hah
11. Tylko suszę co drugi dzień bo tak też myje włosy
12. Nie
13. hmm, właściwie od zawsze używam tylko odżywki ułatwiającej rozczesywanie włosów glisskur + np. odżywkę z żółtek jaj, oliwy i tak dalej, od niedawna mam maske z loreal ekspert i te rzeczy się sprawdzają, natomiast większość odżywek sprawia że moje włosy są ulizane i tracą objętość.
Wydaję mi się, że największym problemem moich włosów jest ich niedociążenie(?) (jeden włos odstaje od drugiego jak w piórku)
14. Od ok miesiąca, bo właśnie wtedy kupiłam sobie ampułki z keratyną i maskę loreal intense repair, którą stosuję 2/3 razy w tygodniu
Średnia porowatość, i prawdopodobnie jesteś przeproteinowana, stąd piórkowanie
Cytat:
Napisane przez Felicja Pokaż wiadomość
Będę wdzięczna za pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy?
2-3h, aczkolwiek są cienkie, rzadkie i niewiele poniżej brody.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Ok.2h po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Chyba tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą, ale nie wiele - wszystko zależy jak je rozczeszę.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę, ale zwykle są pomięte i nie da się ich już tak nosić, trzeba umyć.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Raczej tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Ze szczoteczką do zębów
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję szamponem raz na ok.2 mies., suszę codziennie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Raczej nie.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Moje włosy są super po jednokrotnym użyciu odżywki John Frieda do włosów ciemnych, ale już każde kolejne użycie sprawia, że są obciążone, tłuste itd.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Staram się już od kilku lat łagodniej traktować włosy, nie używam loko-suszarek, prostownicy, pianek do włosów itp, staranniej dobieram kosmetyki (szampon i odżywka raczej fryzjerskie). Olejowanie, drożdże, siemię& co. stosuję od tygodnia.
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 22:03   #1151
pemimi
Rozeznanie

I ja proszę o małą pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy? Około 1,5 - 2h
2. Czy trudno je zmoczyć? Bardzo łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Raczej zostanie, ewentualnie baardzo wolno wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Ciężko określić, bo to zależy od dnia, ale raczej świeżo po umyciu i parę godzin po
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Raczej nie, jeśli już to bardzo delikatnie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, wystarczy im dosłownie chwila
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę, choć rozpuszczone włosy też lubię
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są gładkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję bardzo rzadko, podobnie z suszeniem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Zdarzyło mi się parę razy źle domyć olej kokosowy
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Szampony bez silikonu zupełnie mi nie służą, włosy po nich wyglądają okropnie smętnie
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Olejuję je od jakiegoś roku, ale dopiero parę tygodni intensywniej.
pemimi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 22:34   #1152
_Agat
Przyczajenie

1. Jak długo schną Twoje włosy? do 2h
2. Czy trudno je zmoczyć? średnio, chyba nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? niechętnie, ale zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? do 8h po.
nie przetłuszczają się szybko,czasem wyglądają powiedzmy 'świeżawo' nawet na drugi dzień

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?czuję ulgę. zdarzało się nawet że bolała mnie głowa (cebulki?) od noszenia ich związanych (nie bardzo ciasno) przez cały dzień.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak, nawet ostatnio końcówki się błyszczą mimo że nie używam teraz nic z silikonami, więc nie oszukują
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.hmm.. są takie jak włosy tylko się kończą? nie są rozdwojone ani szorstkie (obcinałam ponad 2 mc temu)
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nie nie nie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie (chyba, że liczy się jak raz nie zmyłam oleju za pierwszym razem, a zazwyczaj raz wystarcza)
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). nic mnie nie spuszyło (nawet kokos).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od 2 mc. oleje głównie i maski. a szampon ziołowy babuszki rozcieńczam sokiem aloesowym.
włosy są z natury bardzo miękkie i delikatne w dotyku, od zawsze.
_Agat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 10:26   #1153
Laurelindorenan
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki
Laurelindorenan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 20:33   #1154
Felicja
Wtajemniczenie

Cytat:

Dziękuję!

Denko 2016
suma: 0/157

Recrea 5%-28.09.
Felicja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-21, 14:43   #1155
GuziaM
Przyczajenie

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok. 1h
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zależy, raczej powoli powróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie, są matowe
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nie
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie lubie ich rozpuszczonych bo są sianowate i odkształcone od gumki
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? nie, są matowe
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są szorstkie jak siano
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? jak olejuje to musze 2 raze je umyc szamponem
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). wszystkie, nie moge znalezc dobrego kosmetyku (na poczatku pomagal mi jedwab biosilk ale teraz wlosy pija go jak wode)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od 5-6 lat
GuziaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 23:33   #1156
201609102148
Konto usunięte

Bardzo dziękuję!
201609102148 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-24, 17:28   #1157
paula020691
Przyczajenie

Proszę o pomoc w określeniu porowatości moich włosów

1. Jak długo schną Twoje włosy? Koło 2-3h
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po umyciu
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę, wole rozpuszczone włosy
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są dosyć gładkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję - co miesiąc odrost, prostuje co 3dni
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Szampony i odżywki Syoss
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od kilku lat szukam idealnego produktu. Najbardziej przysłużyły mi się Dove z olejkami oraz biovax z miodem. Włosy są po nich delikatne, nie puszą się. Te produkty to moje KWC
paula020691 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 11:23   #1158
soulone
Wtajemniczenie

Też proszę o pomoc. Chciałabym dobrać olej więc pierwszym krokiem niech będzie określenie porowatości. Będę wdzięczna

1. Jak długo schną Twoje włosy? 1h - 2h
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po umyciu
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z nieco suchą szczoteczką
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie (prostuję może raz na 3 miesiące)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Szmapony ziołowe (wysuszyły i splątały włosy)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od miesiąca
Stary 2014-05-25, 13:15   #1159
201608191619
Konto usunięte

No, to i ja skorzystam z Waszej wiedzy
Włosy, które wydają mi się typem 2a(z zapędami na b może i więcej, a nieraz znów jest dzień prostowłosia), może mieć tez znacznie informacja, że sobie schodzę z farby więc mam dużo swojego odrostu i dużo farbowanej częsci zaś co do części farbowanej- zawsze u fryzjera, nigdy nie rozjaśniana- farba kładziona na farbę przy zmianach koloru i tyle.

1. Rożnie... naprawdę bardzo różnie. I w kwestii różnorodności jeśli chodzi o tempo schnięcia różnych "części" włosów, jak również jeśli chodzi o tzw. dzień.
Duży wpływ ma na to również to co aktualnie jest na włosach z kosmetyków.
Ale przyjmijmy, niestety bardzo orientacyjne, 2,5h.
2. Skutecznie zwilżyć- tak, zmoczyć- nie.
3. Większość wędruje sobie mniej lub bardziej energicznie na wybraną przez nie stronę. Aczkolwiek znajda się i takie co nawet współpracują i siedzą gdzie im powiem.
4. Znów- różnie. Ale jeżeli miałabym wyprowadzić jakąś średnią to najczęściej najlepiej się maja jakiś czas po myciu.
5. Nie jestem pewna czym jest "słabo oświetlone pomieszczenie" ale raczej tak. w sumie chyba lepiej w takim widać na nich blask niż np. w pelnym słońcu.
6. Raczej podatne.
7. Staram sie unikać czesania włosów na sucho, ale zawsze nabierały(nieraz nawet podkreślała się od tego fala).
8. Najczęsciej wolę i lubie rozpuszczone włosy. Czy czuje ulge- ciężko powiedzieć, raczej nie zastanawiałam się nad tym w takie kategorii, to kwestia preferencji
9. Tak.
10. Z niczym konkretnym- sa jak reszta włosów.
11. Juz nie, nieraz bardzo rzadko użyje suszarki. Wcześniej było jej dużo, były tez ok. 10 lat farby. wyprostowałam aż jeden raz w zyciu:P
12. Nie mam.
13. Szampon Babydream(platał i tępił w stopniu absolutnie nieakceptowalnym). Oleje(niezaleznie od metody nakałdania włosy wypadaja w makabrycznych ilosciach. Choć na końcówki stosuje nadal). Reszta albo sie sprawdza albo nie robi nic.
14. Okolo 7-8 miesiecy.

Edytowane przez 201608191619
Czas edycji: 2014-05-27 o 22:01
201608191619 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 22:04   #1160
Anette14
Przyczajenie

Dziękuję bardzo

Marzenie:
...mieć gęste włosy.
Anette14 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 14:00   #1161
imawildfox
Przyczajenie

No to teraz ja Odrazu dziękuję za odpowiedź!

1. Jak długo schną Twoje włosy? szybko, grzywka nawet w ciągu 5 minut
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej nie, w deszczowe dni wole nie wychodzić
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? będzie się stroszyć, po jakimś czasie wróci na swoje miejsce
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? zaraz po umyciu, często też kilka godzin po myciu
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czasami czuję ulgę, ale tu bywa różnie
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Oj tak!
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. pędzelek? troszke suche :C
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje szamponem, czasem suszę (prostuje raz na kilka miesięcy keratyną)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). szampony z silikonami, te z reklam - szybkie przetłuszczenie. olej kokosowy - wysusza, tak samo większość serum na końcówki.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? niesystematycznie od pół roku
imawildfox jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 14:46   #1162
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kqq Pokaż wiadomość
To i ja proszę o ocenę. Mam kręcone 3a/3b.

1. Jak długo schną Twoje włosy? Potrafią pół dnia
2. Czy trudno je zmoczyć? Myślę że w granicach normy
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Wyglądają podobnie, 2 razy w tyg tylko myję
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Jako kręcone nie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? [/B]Podatne na kręcenie, na prostowanie nie
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nie czeszę na sucho. Objętości by nabrały bardzo dużo jakbym poczesała.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Chodzę raczej w rozpuszczonych, koczku i jest ok.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Jak rozprostuję ręką to tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Po prostu włosy w pewnych miejscach trochę bardziej suche.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Czasem suszę dyfuzorem zimnym/letnim powietrzem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Alma spuszyła. Kokosowy kilka lat temu puszył, teraz ok jest.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? 6 lat.
Niska porowatość (i włosy trochę jak moje z opisu ).
Cytat:
Napisane przez sdzaga1 Pokaż wiadomość
Witam. Bardzo Was dziewczyny proszę o "analizę" moich włosów. Dopiero zaczynam przygodę z włosomaniactwem, a określenie porowatości spędza mi sen z powiek

1. Jak długo schną Twoje włosy? powyżej 1,5 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zdecydowanie zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? [B]troszke/[B]
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? bardzo podatne
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? [B]nie lubię swoich włosów nosić rozpuszczonych, dlatego muszę je wiązać w kok, ale po rozpuszczeniu nie czuję "ulgi"[B]
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? nie bardzo
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. nie są miekkie w dotyku, tak jakby na końcu każdego włoska były mikrokuleczki
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? podsuszam raz w tygodniu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?raczej nie, olejek rycynowy ostatnio nie zmył się mocnym szamponem, ale chyba to wina właściwości olejku...
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). odżywki b/s --> obciążają włosy, powodują,że są oklapnięte

Dodam,że moje włosy już w większości są naturalne, tzn. tylko końcówki pamiętają szał blondu Wypadają na potęgę, bardziej niż zazwyczaj, ale jakieś "baby hairy" są widoczne. Długość włosów - na wysokość łopatek... I to chyba tyle

P.S. Jak na razie tylko ja tutaj odpowiadam, więc zwrot "dziewczyny..." średnio do mnie pasuje
Cytat:
Napisane przez Jikiena Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o określenie porowatości.

1. Jak długo schną Twoje włosy? Zwykle suszę je suszarką, ale myślę że gdybym zostawiła do samodzielnego wyschnięcia to coś koło godziny może troszkę więcej.
2.Czy trudno je zmoczyć? Raczej nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Próbowałam tego z różnymi pasemkami i część zostawała, a część powoli wracała.
4.Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po umyciu ale kilka godzin po nim też jest dobrze.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Troszkę tak.
6.Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Bardzo
7.Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają
8.Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Lubię i rozpuszczone i związane też są ok.
9.Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?Zdecydowanie tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są miękkie ale troszkę cieńsze niż reszta włosów.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Codziennie suszę suszarką z ciepłym nawiewem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nigdy nie miałam.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? Przeładowane chemią szampony przeciwłupieżowe z cynkiem powodowały ogromny świąd skalpu. Dawniej odżywki do spłukiwania bardzo je obciążały.
14.Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od pół roku
Cytat:
Napisane przez pemimi Pokaż wiadomość
I ja proszę o małą pomoc

1. Jak długo schną Twoje włosy? Około 1,5 - 2h
2. Czy trudno je zmoczyć? Bardzo łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Raczej zostanie, ewentualnie baardzo wolno wróci na swoją stronę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Ciężko określić, bo to zależy od dnia, ale raczej świeżo po umyciu i parę godzin po
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Raczej nie, jeśli już to bardzo delikatnie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, wystarczy im dosłownie chwila
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę, choć rozpuszczone włosy też lubię
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są gładkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję bardzo rzadko, podobnie z suszeniem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Zdarzyło mi się parę razy źle domyć olej kokosowy
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Szampony bez silikonu zupełnie mi nie służą, włosy po nich wyglądają okropnie smętnie
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Olejuję je od jakiegoś roku, ale dopiero parę tygodni intensywniej.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez _Agat Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? do 2h
2. Czy trudno je zmoczyć? średnio, chyba nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? niechętnie, ale zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? do 8h po.
nie przetłuszczają się szybko,czasem wyglądają powiedzmy 'świeżawo' nawet na drugi dzień

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?czuję ulgę. zdarzało się nawet że bolała mnie głowa (cebulki?) od noszenia ich związanych (nie bardzo ciasno) przez cały dzień.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak, nawet ostatnio końcówki się błyszczą mimo że nie używam teraz nic z silikonami, więc nie oszukują
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.hmm.. są takie jak włosy tylko się kończą? nie są rozdwojone ani szorstkie (obcinałam ponad 2 mc temu)
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nie nie nie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie (chyba, że liczy się jak raz nie zmyłam oleju za pierwszym razem, a zazwyczaj raz wystarcza)
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). nic mnie nie spuszyło (nawet kokos).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od 2 mc. oleje głównie i maski. a szampon ziołowy babuszki rozcieńczam sokiem aloesowym.
włosy są z natury bardzo miękkie i delikatne w dotyku, od zawsze.
Stary 2014-05-28, 15:18   #1163
kqq
Zakorzenienie

Cytat:
Niska porowatość (i włosy trochę jak moje z opisu ).
Tak jak podejrzewałam już dłuższy czas.
Dziękuję
Stary 2014-05-28, 22:28   #1164
_Agat
Przyczajenie

Cytat:

dziękuję Ci bardzo jak już później trochę poczytałam to też do takiego wniosku doszłam, ale potrzebowałam drugiej opinii żeby mieć pewność. (wydaje mi się, że trochę ją obniżyłam ostatnimi czasy, bo kiedyś często mi się kręciły na długości i końcach, teraz są prostawe z końcówkami wywijającymi się wedle uznania i nie kręcą się często. trochę szkoda ;p )
szukam jakiegoś wątku dot pielęgnacji tychże, bądź bloga dziewczyny z podobną porowatością, kojarzy Ci się coś?
_Agat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-29, 13:23   #1165
pemimi
Rozeznanie

Dziękuję
pemimi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 09:05   #1166
odada
Rozeznanie

To i ja poproszę o analizę jeśli można

1. Jak długo schną Twoje włosy? Chyba długo, latem ponad 2 godziny, zimą nawet ponad 4 godziny, najwolniej przy głowie
2. Czy trudno je zmoczyć? Średnio
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie, ale będzie odstawało
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po myciu
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, są pofalowane po warkoczu, ale szybko się rozprostowują, wypadają z koka itp.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Po rozczesaniu grzebieniem tracą objętość stają się przyklapnięte, a po ułożeniu palcami nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Ciężko powiedzieć ponieważ gdy wychodzę zawsze mam rozpuszczone a po domu chodzę zawsze w kucyku
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Chyba nie, chociaż w rękach błyszczą
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Końcówki są takie same w dotyku jak reszta włosów, chociaż troszkę sztywniejsze raczej śliskie nie za bardzo szorstkie, przypominają mi w dotyku pędzelek do makijażu
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę po myciu co drugi dzień, są rozjaśniane 2 - 3 tony na końcach
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Po gęstych białych szamponach mam dalej lekko przyklapnięte włosy
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Kiedy nie użyję odżywki ciężej mi rozczesać włosy i są zbite bardziej w jedną kupę niż lejące, odżywki z wielką ilością silikonów ładnie wygładzają mi włosy, ale używane do każdego mycia strasznie obciążają
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od zawsze używałam agresywnych szamponów, a po tym silikonowych drogeryjnych odżywek. Od jakiegoś czasu używam odżywki alterry z granatem i bardzo mi służy a od tygodnia mam w swoich zasobach olejek alterry ale użyłam dopiero 2 razy
odada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-03, 09:42   #1167
Pralinia
Przyczajenie

Witam,
Dopiero zaczynam pielęgnację włosów, więc chcę poznać ich kondycję

1. Nie wiem dokładnie. Dość długo.
2. Tak, często pod prysznicem nie moczę ich dokładnie tylko nakładam szampon, bo wydaje mi się, że w ten sposób szybciej się moczą.
3. Powoli wróci na swoją stronę.
4. Kilka godzin po umyciu.
5. Tak.
6. Absolutnie nie, będą lekkie fale jeżeli włosy będą wilgotne przed zapleceniem. Codziennie śpię w koczku i jak rozpuszczam włosy rano to po chwili są już proste. (EDIT: dodam tylko, że codziennie muszę ustawiać przedziałek w tym miejscu, w którym chcę go mieć, bo za każdym razem wraca do swojego naturalnego położenia, czyli gdzieś w okolicach środka głowy. położenie przedziałka staram się zmienić już od paru lat.)
7. Chyba tracą.
8. Znacznie bardziej wolę rozpuszczone.
9. Tak.
10. Delikatna szczoteczka do zębów (mam końcówki ścięte miesiąc temu, na prosto)
11. Farbuję, suszę ciepłym nawiewem.
12. Po lekkich szamponach tak, na codzień używam takiego z SLESem, bo najlepiej działa na moje włosy.
13. Generalnie żadne kosmetyki nie mają złego wpływu na moje włosy, mogę je myć żelem pod prysznic i nic się nie dzieje za bardzo, ale ostatnio kupiłam jeden szampon, który sprawił że włosy z tyłu głowy skleiły mi się w strąki i nie chciało mi się to domyć.
14. Jeszcze nie pielęgnuję intensywnie, staram się dopiero zacząć (EDIT: Zapomniałabym! Parę miesięcy temu piłam koktajle z natki pietruszki przez około miesiąc, zażywałam żelazo i jem ostatnio codziennie siemię lniane. Najbardziej wierzę w kurację od wewnątrz )

Edytowane przez Pralinia
Czas edycji: 2014-06-03 o 10:02
Pralinia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 08:36   #1168
anulka707
Przyczajenie

Bardzo prosiłabym w pomocy określenia porowatości. Byłam pewna że są niskoporowate, ale od kiedy odstawiłam suszarke i zaczęły się kręcić/mocno falować totalnie zgłupiałam.

1. Jak długo schną Twoje włosy? Dość krótko, myślę że coś koło 1 godziny w porywach do 1,5 godziny.
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie sprawia mi to większego problemu.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?Spływają dość szybko na swoją stronę.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? W momencie jak używałam suszarki kilka godzin po suszeniu ( odrazu po strasznie się puszyły) w momencie gdy schną same odrazu po umyciu.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Nie bardzo.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Nie są podatne.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Ciężko mi określić, ale wydaje mi się że tracą.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Oj czuję ulgę.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? w tak kiepskim sztucznym świetle jakie mam w łazience to tak

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z końcówką od szczotki do zamiatania, są dość szorstkie ale jednocześnie mam wrażenie jakby były przetłuszczone ( zapewne po kropelce wczorajszego olejku makadamia wtarta w końce)

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
- rozjaśnianie pasemek- ostatni raz jakoś we wrześniu,
- z początkiem roku doszłam do wniosku że będę schodziła naswój naturalny kolor jednakże w lutym miałam ślub siostry i dość duży odrost, z moją fryzjerką stwierdziłyśmy że nałoży mi jakąś odżywkę koloryzującą kolorystycznie zbliżoną do koloru moich naturalnych włosów
- obecnie suszę tylko grzywkę gdyż aby jakoś wyglądała muszę ją wymodelować na szczotce, na długości i większości skalpu schną same

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie przypominam sobie abym z czymś miała problem

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Póki co nie napotkałam na produkty które zrobiły mi kuku,ewentualnie są takie które nie zrobiły nic jak np maska z alterry czy odżywka garniera ta osławiona żółta.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Tak naprawdę będzie dobry ponad rok, (jak nie dłużej, stano) jak zwracam uwagę na składy w produktach, to samo z olejowaniem i wzmozonym maseczkowaniem oraz nakładaniem odżywek po każdym myciu. Niestety byy okresy niezbyt intensywnej pielęgnacji np zeszłoroczne wakacje, kiedy to nie miałam czasu na bawienie się w olejowanie. Na dzień dzisiejszy z czystym sercem mogę powiedzieć że taka intensywna pielęgnacja trwa od jakiegoś marca/kwietnia 2014 roku.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
Chciałam dodać że moje włosy są cienkie, nie są gęste i moja największa zmora przetłuszczanie skalpu- muszę je myć codziennie. I tak jak wspomniałam na początku od jakiegoś miesiąca gdy nie używam suszarki włosy zaczęły mi się kręcić ( dodam że moja siostra to dopiero ma kręciołki
anulka707 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 08:50   #1169
emi4ever
Przyczajenie

pomożecie??

1. Jak długo schną Twoje włosy? bardzo długo ok.3-4 godz.
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godz.po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? niebardzo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? nie
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? delikatnie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. niestety końcówki jeszcze od rozjaśniania zniszczone
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? juz nie farbuję, susze 2-3 w tygodniu, prostuje tylko końce tez 2-3 razy w tyg.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?nie mam problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). ze wzg na to że połowę długości mam jeszcze rozjaśnioną mam problem stosując szampony bez sls,silikonów. ogólnie mam bardzo duzy problem z rozczesywaniem włosów po umyciu.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? 4-5 mcy

dziewczyny pomóżcie bo sama mam problem z określeniem porowatości
emi4ever jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 09:16   #1170
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez GuziaM Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? ok. 1h
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zależy, raczej powoli powróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie, są matowe
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nie
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie lubie ich rozpuszczonych bo są sianowate i odkształcone od gumki
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? nie, są matowe
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są szorstkie jak siano
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nie
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? jak olejuje to musze 2 raze je umyc szamponem
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). wszystkie, nie moge znalezc dobrego kosmetyku (na poczatku pomagal mi jedwab biosilk ale teraz wlosy pija go jak wode)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od 5-6 lat
Wysoka porowatość (być może genetyczna)
Cytat:
Napisane przez paula020691 Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc w określeniu porowatości moich włosów

1. Jak długo schną Twoje włosy? Koło 2-3h
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę, wole rozpuszczone włosy
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są dosyć gładkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję - co miesiąc odrost, prostuje co 3dni
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Szampony i odżywki Syoss
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od kilku lat szukam idealnego produktu. Najbardziej przysłużyły mi się Dove z olejkami oraz biovax z miodem. Włosy są po nich delikatne, nie puszą się. Te produkty to moje KWC
Cytat:
Napisane przez soulone Pokaż wiadomość
Też proszę o pomoc. Chciałabym dobrać olej więc pierwszym krokiem niech będzie określenie porowatości. Będę wdzięczna

1. Jak długo schną Twoje włosy? 1h - 2h
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wróci na swoją stronę
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Z nieco suchą szczoteczką
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Nie (prostuję może raz na 3 miesiące)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Szmapony ziołowe (wysuszyły i splątały włosy)
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od miesiąca
Cytat:
Napisane przez alkor Pokaż wiadomość
No, to i ja skorzystam z Waszej wiedzy
Włosy, które wydają mi się typem 2a(z zapędami na b może i więcej, a nieraz znów jest dzień prostowłosia), może mieć tez znacznie informacja, że sobie schodzę z farby więc mam dużo swojego odrostu i dużo farbowanej częsci zaś co do części farbowanej- zawsze u fryzjera, nigdy nie rozjaśniana- farba kładziona na farbę przy zmianach koloru i tyle.

1. Rożnie... naprawdę bardzo różnie. I w kwestii różnorodności jeśli chodzi o tempo schnięcia różnych "części" włosów, jak również jeśli chodzi o tzw. dzień.
Duży wpływ ma na to również to co aktualnie jest na włosach z kosmetyków.
Ale przyjmijmy, niestety bardzo orientacyjne, 2,5h.
2. Skutecznie zwilżyć- tak, zmoczyć- nie.
3. Większość wędruje sobie mniej lub bardziej energicznie na wybraną przez nie stronę. Aczkolwiek znajda się i takie co nawet współpracują i siedzą gdzie im powiem.
4. Znów- różnie. Ale jeżeli miałabym wyprowadzić jakąś średnią to najczęściej najlepiej się maja jakiś czas po myciu.
5. Nie jestem pewna czym jest "słabo oświetlone pomieszczenie" ale raczej tak. w sumie chyba lepiej w takim widać na nich blask niż np. w pelnym słońcu.
6. Raczej podatne.
7. Staram sie unikać czesania włosów na sucho, ale zawsze nabierały(nieraz nawet podkreślała się od tego fala).
8. Najczęsciej wolę i lubie rozpuszczone włosy. Czy czuje ulge- ciężko powiedzieć, raczej nie zastanawiałam się nad tym w takie kategorii, to kwestia preferencji
9. Tak.
10. Z niczym konkretnym- sa jak reszta włosów.
11. Juz nie, nieraz bardzo rzadko użyje suszarki. Wcześniej było jej dużo, były tez ok. 10 lat farby. wyprostowałam aż jeden raz w zyciu:P
12. Nie mam.
13. Szampon Babydream(platał i tępił w stopniu absolutnie nieakceptowalnym). Oleje(niezaleznie od metody nakałdania włosy wypadaja w makabrycznych ilosciach. Choć na końcówki stosuje nadal). Reszta albo sie sprawdza albo nie robi nic.
14. Okolo 7-8 miesiecy.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez imawildfox Pokaż wiadomość
No to teraz ja Odrazu dziękuję za odpowiedź!

1. Jak długo schną Twoje włosy? szybko, grzywka nawet w ciągu 5 minut
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej nie, w deszczowe dni wole nie wychodzić
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? będzie się stroszyć, po jakimś czasie wróci na swoje miejsce
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? zaraz po umyciu, często też kilka godzin po myciu
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czasami czuję ulgę, ale tu bywa różnie
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Oj tak!
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. pędzelek? troszke suche :C
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje szamponem, czasem suszę (prostuje raz na kilka miesięcy keratyną)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). szampony z silikonami, te z reklam - szybkie przetłuszczenie. olej kokosowy - wysusza, tak samo większość serum na końcówki.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? niesystematycznie od pół roku
Odpowiedz

Tagi
porowatość

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości