Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-06-05, 21:35   #1171
paula020691
Przyczajenie

Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Dziękuje !
paula020691 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 14:36   #1172
indiangirl
Przyczajenie

Moje odpowiedzi. Z góry dziękuję

1. Jak długo schną Twoje włosy?1h/1,5h
2. Czy trudno je zmoczyć?Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?nie bardzo
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.są suche, sianowate
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nie prostuje, nie susze, farbuje tylko henną
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?czasem myję włosy odżywką z Garniera olejek awokado i masło karite, potem moje włosy bardzo szybko się przetłuszczają i są oklapnięte
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). szampon Dove, Repair Therapy, Silk and Sleek
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od 10 miesięcy

Dodam, że moje włosy sa naprawdę suche i się puszą i jeszcze teee końcówki :/ a po umyciu włosy falują sie a nawet kręcą.
Pomóżcie.
indiangirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-06, 20:54   #1173
nefretete88
Raczkowanie

Witajcie, prosze o pomoc.
myślę, że moje włosy są wysokoporowate... ale ciagle mam watpliwosci. Olejuje ja jakieś 3 lata z malymi przerwami, używam odżywek, masek i szamponów bez sls- a efekty ciagle marne

1. Jak długo schną Twoje włosy? 1,5-2h
2. Czy trudno je zmoczyć?
W zasadzie nie jakos strasznie trudno, ale nie jest to jedno polanie przysznicem.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Pasemko zostanie po tej stronie.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po myciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Raczej nie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Nie są podatne.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Ciężko powiedzieć. Jak czeszę do tyłu nabierają objetosci, A gdy rozczesuje na prawo i lewo (włosu cieniowane) to traca z objetosci.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie lubię ich rozpuszczonych -mecza mnie.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Miotełki.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Farbuje i suszę.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam problemów.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Olej kokosowy- spuszył włosy.
Wax Henna maska z proteinami- troche je obciąża.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Stary 2014-06-08, 19:15   #1174
LeejdiNaati
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Hej Dziewczyny bardzo proszę o pomoc, bo sama nie jestem w stanie określić swojej porowatości

1. Jak długo schną Twoje włosy? 2-3h
2. Czy trudno je zmoczyć? tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? spłynie szybko
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie lubię rozpuszczonych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z miotłą
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję, prostowałam parę lat, ale od pół roku tego nie robię a od miesiąca nie suszę ich wcale
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? raczej nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). sama nie wiem, bo intensywną pielęgnację zaczęłam dopiero ok. miesiąc temu. Do tej pory wystarczał mi sam szampon
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od ok. miesiąca.
Stary 2014-06-08, 23:39   #1175
201608191619
Konto usunięte

Kascysko- bardzo Ci dziękuje
201608191619 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 08:15   #1176
hanayome
Raczkowanie

Może i mnie pomożecie Sama mam problem z określeniem co dokładnie wynika raczej z tego, że mam długie, grube i gęste włosy, a co z ich porowatości...

1. Jak długo schną Twoje włosy?
Hmm... Pełne wyschnięcie zajmuje jakieś 6-8h, dół wysycha w ciągu 2-3, ale przy głowie czasami nawet po całym dniu potrafią być lekko wilgotne.

Tak, czasami mam wrażenie, że woda raczej z nich spływa, a nie wsiąka. Muszę się solidnie nagimnastykować, żeby je zmoczyć przed myciem.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Naturalnie spływają na boki, a kiedy przerzucę je do tyłu tak, żeby zlikwidować przedziałek, to zaraz wracają na swoje miejsce. Z drugiej strony przerzucenie pasemka przez głowę nie daje nic, ale ciężko, żeby kilkadziesiąt centymetrów włosów tak po prostu wróciło na swoje miejsce...

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Zdecydowanie zaraz po umyciu.

Nie, są raczej matowe.

Zaraz po rozpleceniu mam falki, ale szybko znikają. Nie da się ich też pokręcić - utrzymują lok przez 1-2h, a potem robią się proste.

Tracą

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Ulgę

Troszkę

Hmm... Z włosami szczerze mówiąc. Są trochę jak taki rozpleciony sznurek albo cienka żyłka wędkarska

Regularnie suszę.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie, raczej nie miewam z tym problemu.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Olejek arganowy, mocno oczyszczające szampony powodują puszenie.

Nie jest to jakaś bardzo intensywna pielęgnacja, ale jakoś od półtora roku używam odżywki do włosów (wcześniej był tylko szampon )
hanayome jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 08:40   #1177
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _Agat Pokaż wiadomość
dziękuję Ci bardzo jak już później trochę poczytałam to też do takiego wniosku doszłam, ale potrzebowałam drugiej opinii żeby mieć pewność. (wydaje mi się, że trochę ją obniżyłam ostatnimi czasy, bo kiedyś często mi się kręciły na długości i końcach, teraz są prostawe z końcówkami wywijającymi się wedle uznania i nie kręcą się często. trochę szkoda ;p )
szukam jakiegoś wątku dot pielęgnacji tychże, bądź bloga dziewczyny z podobną porowatością, kojarzy Ci się coś?
Nie mam rozeznania "porowego" w blogosferze, ale sama jestem przykładem porowatości niskiej. Wyprostowanie skrętu nie musi świadczyć o spadku porowatości - u mnie wraz ze spadkiem skręt się poprawił
Cytat:
Napisane przez odada Pokaż wiadomość
To i ja poproszę o analizę jeśli można

1. Jak długo schną Twoje włosy? Chyba długo, latem ponad 2 godziny, zimą nawet ponad 4 godziny, najwolniej przy głowie
2. Czy trudno je zmoczyć? Średnio
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie, ale będzie odstawało
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, są pofalowane po warkoczu, ale szybko się rozprostowują, wypadają z koka itp.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Po rozczesaniu grzebieniem tracą objętość stają się przyklapnięte, a po ułożeniu palcami nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Ciężko powiedzieć ponieważ gdy wychodzę zawsze mam rozpuszczone a po domu chodzę zawsze w kucyku
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Chyba nie, chociaż w rękach błyszczą
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Końcówki są takie same w dotyku jak reszta włosów, chociaż troszkę sztywniejsze raczej śliskie nie za bardzo szorstkie, przypominają mi w dotyku pędzelek do makijażu
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę po myciu co drugi dzień, są rozjaśniane 2 - 3 tony na końcach
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Po gęstych białych szamponach mam dalej lekko przyklapnięte włosy
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Kiedy nie użyję odżywki ciężej mi rozczesać włosy i są zbite bardziej w jedną kupę niż lejące, odżywki z wielką ilością silikonów ładnie wygładzają mi włosy, ale używane do każdego mycia strasznie obciążają
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od zawsze używałam agresywnych szamponów, a po tym silikonowych drogeryjnych odżywek. Od jakiegoś czasu używam odżywki alterry z granatem i bardzo mi służy a od tygodnia mam w swoich zasobach olejek alterry ale użyłam dopiero 2 razy
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
Cytat:
Napisane przez Pralinia Pokaż wiadomość
Witam,
Dopiero zaczynam pielęgnację włosów, więc chcę poznać ich kondycję

1. Nie wiem dokładnie. Dość długo.
2. Tak, często pod prysznicem nie moczę ich dokładnie tylko nakładam szampon, bo wydaje mi się, że w ten sposób szybciej się moczą.
3. Powoli wróci na swoją stronę.
4. Kilka godzin po umyciu.
5. Tak.
6. Absolutnie nie, będą lekkie fale jeżeli włosy będą wilgotne przed zapleceniem. Codziennie śpię w koczku i jak rozpuszczam włosy rano to po chwili są już proste. (EDIT: dodam tylko, że codziennie muszę ustawiać przedziałek w tym miejscu, w którym chcę go mieć, bo za każdym razem wraca do swojego naturalnego położenia, czyli gdzieś w okolicach środka głowy. położenie przedziałka staram się zmienić już od paru lat.)
7. Chyba tracą.
8. Znacznie bardziej wolę rozpuszczone.
9. Tak.
10. Delikatna szczoteczka do zębów (mam końcówki ścięte miesiąc temu, na prosto)
11. Farbuję, suszę ciepłym nawiewem.
12. Po lekkich szamponach tak, na codzień używam takiego z SLESem, bo najlepiej działa na moje włosy.
13. Generalnie żadne kosmetyki nie mają złego wpływu na moje włosy, mogę je myć żelem pod prysznic i nic się nie dzieje za bardzo, ale ostatnio kupiłam jeden szampon, który sprawił że włosy z tyłu głowy skleiły mi się w strąki i nie chciało mi się to domyć.
14. Jeszcze nie pielęgnuję intensywnie, staram się dopiero zacząć (EDIT: Zapomniałabym! Parę miesięcy temu piłam koktajle z natki pietruszki przez około miesiąc, zażywałam żelazo i jem ostatnio codziennie siemię lniane. Najbardziej wierzę w kurację od wewnątrz )
Cytat:
Napisane przez anulka707 Pokaż wiadomość
Bardzo prosiłabym w pomocy określenia porowatości. Byłam pewna że są niskoporowate, ale od kiedy odstawiłam suszarke i zaczęły się kręcić/mocno falować totalnie zgłupiałam.

1. Jak długo schną Twoje włosy? Dość krótko, myślę że coś koło 1 godziny w porywach do 1,5 godziny.
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie sprawia mi to większego problemu.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?Spływają dość szybko na swoją stronę.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? W momencie jak używałam suszarki kilka godzin po suszeniu ( odrazu po strasznie się puszyły) w momencie gdy schną same odrazu po umyciu.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Nie bardzo.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Nie są podatne.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Ciężko mi określić, ale wydaje mi się że tracą.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Oj czuję ulgę.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? w tak kiepskim sztucznym świetle jakie mam w łazience to tak

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z końcówką od szczotki do zamiatania, są dość szorstkie ale jednocześnie mam wrażenie jakby były przetłuszczone ( zapewne po kropelce wczorajszego olejku makadamia wtarta w końce)

- rozjaśnianie pasemek- ostatni raz jakoś we wrześniu,
- z początkiem roku doszłam do wniosku że będę schodziła naswój naturalny kolor jednakże w lutym miałam ślub siostry i dość duży odrost, z moją fryzjerką stwierdziłyśmy że nałoży mi jakąś odżywkę koloryzującą kolorystycznie zbliżoną do koloru moich naturalnych włosów
- obecnie suszę tylko grzywkę gdyż aby jakoś wyglądała muszę ją wymodelować na szczotce, na długości i większości skalpu schną same

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie przypominam sobie abym z czymś miała problem

Póki co nie napotkałam na produkty które zrobiły mi kuku,ewentualnie są takie które nie zrobiły nic jak np maska z alterry czy odżywka garniera ta osławiona żółta.

Tak naprawdę będzie dobry ponad rok, (jak nie dłużej, stano) jak zwracam uwagę na składy w produktach, to samo z olejowaniem i wzmozonym maseczkowaniem oraz nakładaniem odżywek po każdym myciu. Niestety byy okresy niezbyt intensywnej pielęgnacji np zeszłoroczne wakacje, kiedy to nie miałam czasu na bawienie się w olejowanie. Na dzień dzisiejszy z czystym sercem mogę powiedzieć że taka intensywna pielęgnacja trwa od jakiegoś marca/kwietnia 2014 roku.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.
Chciałam dodać że moje włosy są cienkie, nie są gęste i moja największa zmora przetłuszczanie skalpu- muszę je myć codziennie. I tak jak wspomniałam na początku od jakiegoś miesiąca gdy nie używam suszarki włosy zaczęły mi się kręcić ( dodam że moja siostra to dopiero ma kręciołki
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez emi4ever Pokaż wiadomość
pomożecie??

1. Jak długo schną Twoje włosy? bardzo długo ok.3-4 godz.
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godz.po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? niebardzo
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? nie
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? delikatnie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. niestety końcówki jeszcze od rozjaśniania zniszczone
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? juz nie farbuję, susze 2-3 w tygodniu, prostuje tylko końce tez 2-3 razy w tyg.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?nie mam problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). ze wzg na to że połowę długości mam jeszcze rozjaśnioną mam problem stosując szampony bez sls,silikonów. ogólnie mam bardzo duzy problem z rozczesywaniem włosów po umyciu.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? 4-5 mcy

dziewczyny pomóżcie bo sama mam problem z określeniem porowatości
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości

Edytowane przez kascysko
Czas edycji: 2014-06-10 o 08:45
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-11, 09:16   #1178
odada
Rozeznanie

Kascysko dziękuję bardzo
odada jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 11:52   #1179
desideri0
Przyczajenie

Hej Bardzo proszę o pomoc w określeniu porowatości moich włosów. Dopiero zaczynam przygodę z ich porządną pielęgnacją, więc bardzo mi to pomoże.
raz w tygodniu - oczyszczanie szamponem z SLS, maska nawilżająca Bioetika (przez godzinę), peeling cukrowy. - od 1,5 miesiąca
codziennie - odżywka Alterra, szampon BabyDream, mycie włosów OMO, zabezpieczanie końcówek silikonami. - od 3 miesięcy (wcześniej odżywka z Garniera)

Zrobiłam też pierwsze laminowanie w tamtym tygodniu i mam zamiar wykonywać je co dwa tygodnie. Kolejnym krokiem będzie olejowanie

1. Jak długo schną Twoje włosy? 2,5-3h
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej tak, aby dokładnie rozprowadzić szampon muszę moczyć je dość długo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie, ale odstaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po umyciu. potem jest już coraz gorzej
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? trochę tak, delikatnie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, ale niedługo
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają, jeśli czeszę szczotką.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? jest mi to obojętne, związuję tylko do ćwiczeń i zwykle też do nauki, ale nie czuję nadzwyczajnej ulgi, kiedy je rozpuszczam
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? delikatnie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. ani miotła, ani jedwab, coś pośrodku
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? suszę codziennie, ale nie farbuję, nie prostuję
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Miałam tylko po odżywce z Garniera z masłem karite i avocado. Dosłownie posklejane, chociaż bardzo długo spłukiwałam. Po masce Bioetika i odżywce z Alterry nie mam takiego problemu.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Jestem początkująca, więc tylko wyżej wspomniana odżywka jak na razie mi nie podeszła, włosy zbijały się w kolonie, były obciążone.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od 3 miesięcy odżywki, OMO i zabezpieczanie końcówek, od 1,5 miesiąca maska (więcej we wstępie )

Dziękuję z góry.

Edytowane przez desideri0
Czas edycji: 2014-06-12 o 11:57
desideri0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 12:06   #1180
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez indiangirl Pokaż wiadomość
Moje odpowiedzi. Z góry dziękuję

1. Jak długo schną Twoje włosy?1h/1,5h
2. Czy trudno je zmoczyć?Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?nie bardzo
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.są suche, sianowate
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nie prostuje, nie susze, farbuje tylko henną
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?czasem myję włosy odżywką z Garniera olejek awokado i masło karite, potem moje włosy bardzo szybko się przetłuszczają i są oklapnięte
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). szampon Dove, Repair Therapy, Silk and Sleek
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od 10 miesięcy

Dodam, że moje włosy sa naprawdę suche i się puszą i jeszcze teee końcówki :/ a po umyciu włosy falują sie a nawet kręcą.
Pomóżcie.
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez nefretete88 Pokaż wiadomość
Witajcie, prosze o pomoc.
myślę, że moje włosy są wysokoporowate... ale ciagle mam watpliwosci. Olejuje ja jakieś 3 lata z malymi przerwami, używam odżywek, masek i szamponów bez sls- a efekty ciagle marne

1. Jak długo schną Twoje włosy? 1,5-2h
W zasadzie nie jakos strasznie trudno, ale nie jest to jedno polanie przysznicem.
Pasemko zostanie po tej stronie.
Od razu po myciu.
Raczej nie.
Nie są podatne.
Ciężko powiedzieć. Jak czeszę do tyłu nabierają objetosci, A gdy rozczesuje na prawo i lewo (włosu cieniowane) to traca z objetosci.
Nie lubię ich rozpuszczonych -mecza mnie.
tak.
Miotełki.
Farbuje i suszę.
Nie mam problemów.
Olej kokosowy- spuszył włosy.
Wax Henna maska z proteinami- troche je obciąża.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny bardzo proszę o pomoc, bo sama nie jestem w stanie określić swojej porowatości

1. Jak długo schną Twoje włosy? 2-3h
2. Czy trudno je zmoczyć? tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? spłynie szybko
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie lubię rozpuszczonych
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. z miotłą
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuję, prostowałam parę lat, ale od pół roku tego nie robię a od miesiąca nie suszę ich wcale
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? raczej nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). sama nie wiem, bo intensywną pielęgnację zaczęłam dopiero ok. miesiąc temu. Do tej pory wystarczał mi sam szampon
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od ok. miesiąca.
Cytat:
Napisane przez hanayome Pokaż wiadomość
Może i mnie pomożecie Sama mam problem z określeniem co dokładnie wynika raczej z tego, że mam długie, grube i gęste włosy, a co z ich porowatości...

Hmm... Pełne wyschnięcie zajmuje jakieś 6-8h, dół wysycha w ciągu 2-3, ale przy głowie czasami nawet po całym dniu potrafią być lekko wilgotne.

Tak, czasami mam wrażenie, że woda raczej z nich spływa, a nie wsiąka. Muszę się solidnie nagimnastykować, żeby je zmoczyć przed myciem.

Naturalnie spływają na boki, a kiedy przerzucę je do tyłu tak, żeby zlikwidować przedziałek, to zaraz wracają na swoje miejsce. Z drugiej strony przerzucenie pasemka przez głowę nie daje nic, ale ciężko, żeby kilkadziesiąt centymetrów włosów tak po prostu wróciło na swoje miejsce...

Zdecydowanie zaraz po umyciu.

Nie, są raczej matowe.

Zaraz po rozpleceniu mam falki, ale szybko znikają. Nie da się ich też pokręcić - utrzymują lok przez 1-2h, a potem robią się proste.

Tracą

Ulgę

Troszkę

Hmm... Z włosami szczerze mówiąc. Są trochę jak taki rozpleciony sznurek albo cienka żyłka wędkarska

Regularnie suszę.

Nie, raczej nie miewam z tym problemu.

Olejek arganowy, mocno oczyszczające szampony powodują puszenie.

Nie jest to jakaś bardzo intensywna pielęgnacja, ale jakoś od półtora roku używam odżywki do włosów (wcześniej był tylko szampon )
Niska porowatość
Cytat:
Napisane przez desideri0 Pokaż wiadomość
Hej Bardzo proszę o pomoc w określeniu porowatości moich włosów. Dopiero zaczynam przygodę z ich porządną pielęgnacją, więc bardzo mi to pomoże.
raz w tygodniu - oczyszczanie szamponem z SLS, maska nawilżająca Bioetika (przez godzinę), peeling cukrowy. - od 1,5 miesiąca
codziennie - odżywka Alterra, szampon BabyDream, mycie włosów OMO, zabezpieczanie końcówek silikonami. - od 3 miesięcy (wcześniej odżywka z Garniera)

Zrobiłam też pierwsze laminowanie w tamtym tygodniu i mam zamiar wykonywać je co dwa tygodnie. Kolejnym krokiem będzie olejowanie

1. Jak długo schną Twoje włosy? 2,5-3h
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej tak, aby dokładnie rozprowadzić szampon muszę moczyć je dość długo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie, ale odstaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po umyciu. potem jest już coraz gorzej
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? trochę tak, delikatnie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, ale niedługo
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają, jeśli czeszę szczotką.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? jest mi to obojętne, związuję tylko do ćwiczeń i zwykle też do nauki, ale nie czuję nadzwyczajnej ulgi, kiedy je rozpuszczam
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. ani miotła, ani jedwab, coś pośrodku
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? suszę codziennie, ale nie farbuję, nie prostuję
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Miałam tylko po odżywce z Garniera z masłem karite i avocado. Dosłownie posklejane, chociaż bardzo długo spłukiwałam. Po masce Bioetika i odżywce z Alterry nie mam takiego problemu.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Jestem początkująca, więc tylko wyżej wspomniana odżywka jak na razie mi nie podeszła, włosy zbijały się w kolonie, były obciążone.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od 3 miesięcy odżywki, OMO i zabezpieczanie końcówek, od 1,5 miesiąca maska (więcej we wstępie )

Dziękuję z góry.
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 12:43   #1181
desideri0
Przyczajenie

Dziękuje bardzo kascysko !
desideri0 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 15:55   #1182
LeejdiNaati
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Dzięki
Stary 2014-06-13, 07:01   #1183
hanayome
Raczkowanie

Dzięki kascysko <3
hanayome jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 15:02   #1184
xAbey
Przyczajenie

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

około 1,5h. Schną nierównomiernie, pojedyncze pasma są już suche, inne potrzebują więcej czasu. Dłużej schną u nasady.
Niespecjalnie. Woda osadza się na nich, trzeba je "pogłaskać" albo rozczesać palcami lub grzebieniem, żeby zmoczyć je całkowicie.
Pasma powoli wracają na swoje miejsce, osuwają się po reszcie włosów.
Od razu po umyciu. Są wtedy gładkie i zdyscyplinowane. Po kilku godzinach się strączkują, następnego dnia są matowe, przetłuszczone u góry i spuszone na końcach. Szorstkie w dotyku.
Błyszczą się tylko u nasady.
po kucyku odgniecenia, po warkoczu lekkie falki. Z reguły prostują się po kilku godzinach, nie da się ich niczym utrwalić. Nie mogę ich zakręcić nawet na lokówce, zawsze po kilku godzinach są znowu proste jak drut.
Nabierają.
Nie lubię się w związanych, więc nie mam porównania. Raczej nie ma różnicy.
tak, ale tylko od góry. Na długości są matowe.
Są sztywne, ale gładkie. Kojarzą mi się ze sztucznymi włosami, mam wrażenie jakby były trochę plastikowe.
Suszę kilka razy w tygodniu, farbuję co miesiąc metodą na olej. Ostatnio rozjaśniałam odrosty 7 miesięcy temu, a całość 1,5 roku temu. Od tego momentu ścięłam je 20 cm i regularnie podcinam końcówki. Włosa, który pamięta jeszcze rozjaśnianie jest niestety jeszcze trochę
Nigdy nie mam problemów z domyciem.
Od większości szamponów dostaję łupieżu, wszystkie plączą mi włosy, konieczna jest odżywka. Poza tym kosmetyki mi nie szkodzą. Moje włosy są oporne, mało co na nie działa, ale po niczym włosy nie robią mi niespodzianek takich jak puszenie, czy szybsze przetłuszczanie się (o ile są stosowane z umiarem).
Od około roku. Z przerwami na lenistwo.
Używam olejku łopianowego ze skrzypem na skalp, raz na tydzień, czasem dwa robię olejowanie oliwą z oliwek, olejkiem rycynowym lub arganowym. Myję codziennie delikatnymi szamponami dzieciowymi, zabezpieczam końcówki prawdziwym olejem arganowym lub serum do włosów argan oil z bioelixire. Z odżywkami często eksperymentuję, ale najlepiej sprawdza się żółta odżywka garniera z avocado. Szczerze mówiąc po olejowaniach nawet olejem arganowym, nie widzę prawie żadnej różnicy
Ale taka niestety chyba moja natura. Gdy chodziłam do fryzjera jako 10-12 letnie dziecko moje włosy były tak przesuszone, że panie we wszystkich zakładach wmawiały mi prostowanie włosów, mimo, że nie tykałam ich wtedy nawet suszarką.

Edytowane przez xAbey
Czas edycji: 2014-06-15 o 15:14
xAbey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 16:18   #1185
indiangirl
Przyczajenie

Dziękuję bardzo
indiangirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-15, 21:24   #1186
franka72
Raczkowanie

1. Jak długo schną Twoje włosy? 2.5h
2. Czy trudno je zmoczyć? nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? mało
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak, bardzo
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie czuje różnicy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? niezbyt
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. pędzel
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? suszę i sporadycznie prostuję
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). szampon aloesowy z ziaji
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od niedawna

Dodam, że moje włosy są puszące się oraz falowane. Z góry dziękuję za pomoc!
franka72 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 19:12   #1187
dominika11302
Przyczajenie

1. Jak długo schną Twoje włosy? dość długo - nigdy nie mierzyłam dokładnie czasu, ale na pewno powyżej 3h (zimą, gdy jest niska temperatura w domu zdarza się nawet, że koło 5-6h)
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Czasem zostaje, czasem powoli wraca
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Wydaje mi się, że kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Bardzo lekko
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Jeśli długo mam warkocza, to tak. Poza tym kręcą się pod wpływem wilgoci.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Wygodniej mi w związanych, dlatego po całym dniu chodzenia w rozpuszczonych związuję je.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Trochę
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Końcówki są dość szorstkie, reszta włosów jest bardziej miękka.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję raz na 1,5-2 miesiące, staram się ich nie suszyć, tylko jak naprawdę muszę, kiedyś bardzo często prostowałam, teraz raz/dwa razy w tygodniu
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Timotei with Jericho Rose z olejkiem z awokado obciążał mi włosy, do tego szybciej były tłuste, a po czasie zaczęły się puszyć. Przy innych kosmetykach nie zauważyłam nic z tych rzeczy.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od około miesiąca staram się je codziennie nawilżać (najpierw olejowałam oliwą z oliwek, ale wypadały mi przy tym włosy, teraz kremuję)

Załączam zdjęcie robione wieczorem, niestety telefonem gdyż nie miałam aparatu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg CAM00098.jpg (86,8 KB, 19 załadowań)

Edytowane przez dominika11302
Czas edycji: 2014-06-17 o 20:07
dominika11302 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 20:19   #1188
wwerkaa
Przyczajenie

Question Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Proszę o pomoc określeniu porowatości
jaki olej polecacie do moich włosów?
1. Jak długo schną Twoje włosy? końcówki szybciej (długość włosów prawie do łopatek) przy skórze w okolicy karku do całkowitego wyschnięcia ponad 3 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? myślę że tak, nie chłoną wody jak gąbka
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Od razu po umyciu do ok 4-5 godzin
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? słabo, im bliżej końcówek tym mniej (mam ombre)
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? ciężko powiedzieć, ale raczej tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?nie lubię ich spinać, bo się brzydko odgniatają, ale jak już muszę spiąć (nawet niezbyt ciasno) to mam wrażenie że wszędzie mnie ciągną. Zdecydowanie czuję ulgę gdy je uwolnię
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Końcówki staram sie regularnie podcinać o 2 cm. mimo to na całej długości czuję pojedyncze odstające stronki ( rozdwajają się ), same końcówki w dotyku są suche i szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję (rozjaśniałam je od polowy długości ponad rok temu, odrost farbuję średnio co 2 miesiące) prostuję tylko grzywkę i przy twarzy (ale nie widzę jakiejś różnicy w kondycji między tymi z przodu a tymi z tyłu), suszę- letnim bądź zimnym powietrzem powietrze kieruję zgodnie z porostem włosów (gdy wyschną naturalnie, robią mi się jakby "daszki" bardzo odstają mi pojedyncze antenki na całej długości
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? szampony bez sls myją zdecydowanie gorzej niż Syoss którego wcześniej używałam.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). od ponad miesiąca używam szamponów bez sls i sles. Nie sprawdził się u mnie zdecydowanie szampon babydream z rossmana (włosy zaczęły strasznie wypadać- po umyciu były spuszone) no i olejek fur mama. Super zadziałał, ale tylko za pierwszym razem, chcę wypróbować inny, ale nie mam pojęcia jaki kupić , może któaś z was mi pomoże...
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od prawie 2 miesięcy

Dodam jeszcze, że moje włosy już na drugi dzień po umyciu przy nasadzie są tłuste, a końcówki nadal suche. Chcę olejować włosy, ale nie wiem jakich olejków szukać, bo nie potrafię określić porowatości
Proszę o pomoc
wwerkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 22:40   #1189
joannaenf
Raczkowanie

Question Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Również proszę o ocenę

1. Włosy są suche po mniej więcej 3 godzinach.
2. Tak, trudno je zmoczyć.
3. W ogóle nie wraca na swoją stronę.
4. Najlepiej wyglądają następnego dnia, czyli przed następnym myciem.
5. Tak, błyszczą.
6. Tak, są podatne.
7. Nabierają objętości.
8. Nie odczuwam żadnego dyskomfortu ani mając włosy związane, ani rozpuszczone.
9. Tak, błyszczą.
10. Końcówki są miękkie, ale na pewno lekko bardziej suche niż reszta włosów.
11. Rozjaśniam i farbuję włosy na blond od 6lat, chociaż na coraz ciemniejsze odcienie. Prostuję sporadycznie. Nie suszę suszarką.
12. Nie mam problemów z domyciem włosów.
13. Źle wspominam olej kokosowy i chyba ogólnie olejowanie oraz szampon babydream.
14. Od 2 lat, z mniej i bardziej intensywnymi okresami.
joannaenf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 12:53   #1190
jamilkaaa
Przyczajenie

Proszę o opinię <3
1. Długo (te krótsze przy twarzy szybciej, ale długie - dłuugo)
2. Chyba tak ;D
3. Wraca od razu na swoje upatrzone miejsce
4. Najbardziej lubię włosy od razu po umyciu (mam wrażenie, że dość szybko zaczynają sprawiać wrażenie nieświeżych)
5. Zawsze się błyszczą
6. Są długie, proste, obcięte na "prosto" i słabo podatne (po nocnym warkoczu fale szybko się rozprostowują... w ogóle zawsze marzyły mi się hollywoodzkie fale ale nikt mi ich nigdy jeszcze nie zapewnił na dłużej niż 2-3 godziny...)
7. Tracą objętość. W ogóle objętość to ciężka sprawa u mnie...
8. Lubię swoje włosy rozpuszczone, ale na codzień mi przeszkadzają. Tak, czuję ulgę.
9. Tak.
10. Pędzel, ale kłujący
11. Kiedyś farbowałam (na części włosów jeszcze chyba jest pozostałość po rozjaśniaczach z farb), czasem okresie mało-słonecznym traktuję delikatnie nasadę sprayem rozjaśniającym w celu wyrównania koloru i ucieczki od mysiego blondu. Czasem suszę - tak 2x w tyg. (moim zdaniem najlepiej wyglądają właśnie po suszeniu). Natomiast prostownicy moje włosy nie znają )
12. Czasem tak, potrzebuję raczej silnego szamponu - dopiero przy typowo oczyszczających czuję świeżość. Ale to może trochę wynikać z lekkiej tendencji do przetłuszczania się...
13. Spuszenia nie doznałam chyba nigdy Obciążenie - aż za często -> większość typowo odżywczych i odbudowujących (ale chyba nigdy takie z dodatkiem olejów )
14. W zasadzie nie prowadzę jakiejś intensywnej pielęgnacji... Myję włosy, nakładam jakąś odżywkę na długość i ewentualnie lekki olejek do lepszego rozczesywania.
jamilkaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 10:00   #1191
karuss9
Przyczajenie

1) Krótko max. 1h
2) Nie
3) Zostanie
4) Cały czas tak samo
5) Tak
6) Nie
7) Cały czas są bez objętości, ponieważ są cienkie
8) Lubię rozpuszczone
9) Tak
10) Są miękkie, ale zdarzają się miejsca szorstkie
11) Nie
12) Nie
13) Niektóre tańsze odżywki, które nie robiły nic, bądź szampony np. Aussie, który posiada SLS i SLES. (inne szampony z SLS nie robią nic moim włosom)
14) Około 3 miesięcy ( w tym olejkuję dopiero od miesiąca)
karuss9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 17:44   #1192
xxxnatixx
Przyczajenie

Mam włosy do łopatek, przetłuszczają mi się, muszę myć codziennie. Są cienkie, wiec to też może wpływać na poniższe odpowiedzi
1. Jak długo schną Twoje włosy? 1 h
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli spłynie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? myślę, że raczej od razu po umyciu, może kilka godz po także
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Średnio, trudno powiedzieć
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak( trzeba uwzglednić, ze mam je cienkie i raczej podatne), mam je ścięte jak od linijki i bez warkocza są proste
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Od razu po rozczesaniu wygladają dużo lepiej niż przed, są cienkie i nabierają objętości, jednak pare minut po rozczesaniu sa dalej takie same jakby oklapniete
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Raczej tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.są raczej miekkie, gładkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Sporadycznie suszę i prostuję ( 2,3 razy na miesiac czasami w ogole sie nie zdarza w miesiącu)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie
....... Moje koncówki pomimo tego, że zabezpieczam je, rozdwajają się dość szybko mimo regularnego podcinania. Nie wiem czy to wina porowatości czy może tego, że są cienkie. Z góry dziękuje za odpowiedź

Edytowane przez xxxnatixx
Czas edycji: 2014-06-26 o 14:59
xxxnatixx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-26, 11:04   #1193
patg1991
Przyczajenie

To może i mi pomożecie
Kurcze pielęgnuje te moje kłaczki już dość długo lecz oprócz lekkiego przyrostu nic się chyba nie zmieniło :.( a mam wrażenie, że nawet pogorszyło (choć tu akurat to moje oczekiwania pewnie wzrosły)
olejuje przed każdym myciem systematycznie (2,3xtydz), po każdym myciu maska, wiąże w koczek do snu, stosuje półprodukty (aloes, kwas hialuro, hydrolizę, czasami keratyne (lekki puch przy za dużej ilości), bardzo źle zareagowały na laminowanie żelatyną!, czeszę szczotką z dzikia i .....nic! Być może nigdy nie osiągnę efektu WOW! ale chociaż takie małe pół wow?
Pomóżcie!

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 2 godz
2. Czy trudno je zmoczyć? ani łatwo ani specjalnie trudno, tak yyy średnio?
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? przy słabym oświetleniu tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak ale po godzinie dwóch się "rozczesują"
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą u nasady, nabierają od ucha w dół - ale to bardziej chwilowe "elektryzowanie"
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? bolą mnie cebulki jeżeli był to kucyk, normalnie czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? o nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są podobne do reszty włosów - lekko chropowate
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? szusze średnio ciepłym nawiewem (raz na tydzień), farbuje raz na 8/9 miesięcy ziołową farbą color&soin dla ożywienia koloru
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? raczej nie (czasem o dziwo - aloes potrafi je obciążyć pomimo dokladnego plukania :O), żelatyny nie mogłam domyć ale była to raczej wina moich złych proporcji.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). żelatyna, kokos spuszył (użyłam go raz na początku "włosowej zabawy" - więc nie wiem jak zareagował by teraz), za duża i za częsta ilość keratyny puszy, aloes w nadmiarze obciąża
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od września 2013

Moje włosy nie są na pewno zdefiniowanie proste - kiedy susze są dość proste z wywijającymi się końcami, ale kiedy schną same lekko falują - siemie dodatkowo jest "podkręca" nie są to może hollywoodzkie fale, ale coś tam się zakręca, z przodu bardziej z tyłu dość słabo. Włosy nie mają zupełnie objętości i nie bardzo potrafie im jej nadać, są raczej cienkie.
Pomóżcie dziewczyny, z włosomaniaczki, która wszystko kupuję i wciąż szuka chciałabym znaleźć w końcu ideały

Edytowane przez patg1991
Czas edycji: 2014-06-26 o 11:19 Powód: błędy!
patg1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 07:28   #1194
hesitate
Raczkowanie

1. Jak długo schną Twoje włosy?godzinę
2. Czy trudno je zmoczyć?nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?trochę
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?są podatne
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?bez rożnicy
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.pędzel do makijażu
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? farbuje, czasem suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).oliwa z oliwek
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?od roku
hesitate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 09:42   #1195
carinae
Przyczajenie

Kascysko - co prawda ze sporym opóźnieniem, niemniej jednak bardzo dziękuję za odpowiedź
carinae jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 13:17   #1196
Kori_Yoitama
Rozeznanie

W lato ok. 1-1.5 h (w zależności czy używałam maski (na całą skórę głowy i włosy) czy odżywki (od ucha po same końce)
W zimę 1.5h czasem 2h

włosy na długości łatwo zmoczyć, ale te blisko skóry głowy ciężej i mniej szampony się pienią. Myje więc dwa razy i za drugim piana mimo małej ilości szamponu pieni się super, albo długo moczę włosy

powoli wróci na swoją strone

Do 3h wyglądają super, a później powoli tracą na objętości, aż zaczynają być truste przy skórze głowy

Raczej nie, albo w małym stopniu

Tak, ale efekt ten szybko mija. Pod wpływem wilgoci włosy mi się prostują. Ale przeciętnie fale znikają po 2h, przy wilgotnym otoczeniu nawet po 30 minutach

W ciągu dnia tracą na objętości

wolę rozpuszczone mieć

Delikatnie

Po odżywce lub masce są miękkie, ale jak źle dobiorę odżywkę lub nie użyje w ogóle to są szorstkie jak słoma

Susze suszarką po ok.30-40 minutach od mycia wtedy włosy z przodu głowy i końce są wilgotne, a tylko z tyłu głowy są mokre

Szampony Garniera do włosów cienkich, przetłuszających się słabo domywały mi włosy, podobnie jest z wieloma innymi drogeryjnymi szamponami jak Joanna z rzepą, zieloną herbatą
Obecnie dobrze na regulacje sebum działa na mnie Seboradin Niger

Odżywki które źle działały to Garnier Goodbye Damage przede wszystkim i cała reszta ich odżywek (puszyły końcówki i przetłuszczały włosy u nasady bardziej) pomijając tą z Awokado. Ogólnie zauważyłam że wszystkie odżywki obciążają mi włosy, z maskami jest różne, maska Seboradin z Naftą kosmetyczną przetłuścił mi włosy i spowodował łupież, a już maska z zieloną glinką BingoSpa już nie obciąża. Przeważnie jak kosmetyk źle dobiorę to włosy mam krócej świeże, a i tak muszę je myć codziennie.

Od około 7 lat. Jednak dopiero od 2 lat mam dobraną w miarę ok pielęgnację dzięki której nie muszę myć włosów co 8 h, a 24-30 h już jest okej. Obecnie mam tak, że używam Seboradin Niger szampon i lotion, a po dwóch szamponach zmieniam na jakiś inny Seboradin zużywam jedną butelkę i znów powtarzam. Co do odżywek najlepiej działa Seboradin do zniszczonych włosów, ale używam też czasem Garniera z Awokado jak nie stać mnie zamówić paczkę z Seboradin. Z maskami to nie odkryłam jeszcze takiej co mnie w pełni zadowala (Henna Treatment WAX super działa, ale nie mam czasu i chęci co 2 dni ją nakładać pod czepek i podgrzewać co 5-10 min przez godzinę, za dużo zachodu, wolę umyć włosy, nałożyć maskę, a potem golić nogi, pachy czy paznokcie obcinać pod prysznicem po czym zmyć maskę i wyjść z prysznica)
Kori_Yoitama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 15:10   #1197
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
1.1-1,5h
2.Nie,normalnie chłoną wodę
3.Powoli wróci
4.Gdy wyschną,czyli chyba od razu po umyciu
5.Nie
6.Nie
7.Nabierają
8.Nie lubię rozpuszczonych
9.Nie
10.Z pędzlem do farb plakatowych
11.Nie
12.Nie mam problemów
13.Kosmetyki z jedwabiem obciążają moje włosy
14.Nie pielęgnuję ich intensywniej

Nie dbaj o markę ołówka, sprawdź czy jest zatemperowany.

Porozmawiaj z nami o Bułgarii

Od dupy strony, zapraszamy
Niedopowiedzenia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 19:30   #1198
singermarla87
Raczkowanie

Red face Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy? 2-2,5 h
2. Czy trudno je zmoczyć? mam wrażenie, że tak - muszę je parę razy prysznicem oblecieć, żebym czuła, że są mokre i gotowe do mycia
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostaje
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? po myciu i kilka godzin po wyglądają ok, tak samo, następnego dnia - tragedia, niestety przetłuszczają się b. szybko
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? tak
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? o tak, tylko wodą da się to rozprostować, no ewentualnie prostownica, ale tego staram się nie robić
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie chodzę w związanych włosach, nie lubię żadnych dodatkowych rzeczy na głowie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. koc 100% wełna, czyli nieco szorstki ale jednak wełna (nie wiem, może dziwne skojarzenie )
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę i rozjaśniam rozjaśniaczem Joanny (ale używam rozjaśniacza tylko raz na około miesiąc, nie robię sesji np. 4 dni pod rząd)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Tak, często mam wrażenie, że szampon za słabo się pieni i dopiero drugi mycie pozwala mi je porządnie umyć, ale używam prostych szamponów - bambino, pokrzywowy.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Pianka do włosów - w połowie dnia są już przetłuszczone.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od 3 miesięcy

Dziękuję za pomoc w określeniu porowatości

Edytowane przez singermarla87
Czas edycji: 2014-06-30 o 19:32
singermarla87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 17:23   #1199
glamcoco
Przyczajenie

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok. 1,5 h
2. Czy trudno je zmoczyć? NIE
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? ZOSTANIE
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? KLIKA GODZIN PO UMYCIU
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? RACZEJ TAK
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? BARDZO
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? TRACĄ
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? CZUJĘ ULGĘ
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? TAK
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. SKRÓCONE KOŃCÓWKI, PRZYPOMINAJĄ MI MIĘKKI PĘDZEL Z WŁOSIA NATURALNEGO.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? SUSZĘ WŁOSY SUSZARKĄ
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? NIE
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). NIE PAMIĘTAM TAKICH
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? OD OK. 3 LAT
glamcoco jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 10:38   #1200
kann83
Przyczajenie

Smile Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Witam,
chętnie skorzystałabym z pomocy w określeniu porowatości moich włosów.
Jeśli chodzi o typ to mam suche kręcone włosy, które bardziej się kręcą u pod spodem niż na wierzchu niestety.

A oto moje odpowiedzi.

1. Jak długo schną Twoje włosy? 2 do 2,5 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? Zmoczenie włosów jest praktycznie nie możliwe
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostaje po stronie na którą je przerzucę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? najlepiej wyglądają kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? NieNie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Jak najbardziej są dość podatne zarówno na warkocze jak i na prostowanie
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Nie rozczesuje raczej włosów bo to skończyło by się ogromną szopą. ale jeśli mam je wyprostowane na szczotce to w ciągu dnia nabierają objętości.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?Czuję ulgę , gdy noże wszelkiego rodzaju upiecia po zdjęciu bardzo boli mnie skóra głowy.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?Nie są raczej matowe
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.szorstka szczotka
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? okazjonalnie prostuje i suszę
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie nie mam choć myję zreguły zwykłymi szamponami familijnyminie nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).jedwab i olej kokosowy zdecydowanie nie jest dla mnie bardzo obciążyły mi włosy
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?od paru miesięcy zaczęłam eksperymentować z pielęgnacją

z góry dziękuję za pomoc
kann83 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
porowatość

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości