Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2014-07-30, 13:48   #1231
madelaine_16
Rozeznanie

Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?

około 4 godzin

2. Czy trudno je zmoczyć?

Nie,wydaje mi się,że normalnie.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?

Dość szybko wróci na swoje miejsce

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepiej po umyciu

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?

Bardzo delikatnie

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?

Tak,zdecydowanie są podatne

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?

Nabierają,ale nie jest to zdecydowana objętność.Raczej uporządkowanie fryzury.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?

Lubię rozpuszczone,ale częściej z wygody podpinam.Jak po całym dniu rozpuszczam to nie czuje ulgi,moim włosom i skórze głowy jest chyba wszystko jedno

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?

Tak

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.

Włosy na końcówkach są suchsze niż wyższe partie,ale nie jest to bardzo zły stan.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?

Suszę, jakieś 6miesięcy temu zrobiłam sobie domowe ombre,większość farby jest już ścięta.Reszta naturalna

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?

Nie mam.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).

Większość kosmetyków nie robi moim włosom krzywdy.Jeśli już coś z nimi jest nie tak to raczej w kwestii braku działania,a nie puszenia itp.

14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?

Ok.1,5 roku. Zwracam uwagę na pielęgnacje włosów,ale miewam też kilkutygodniowe spadki motywacji,które widać patrząc na stan włosów.Teraz właśnie wracam do uważniejszej pielęgnacji. Odżywki i maski używałam zawsze,ale wracam do olejowania i zabezpieczania końcówek.

Będę wdzięczna za określenie mojej porowatości.
madelaine_16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 18:11   #1232
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Proszę o pomoc i z góry pięknie dziękuję.

1. Jak długo schną Twoje włosy? Niewiele ponad godzinę.
2. Czy trudno je zmoczyć? Nie, nigdy nie miałam z tym problemów.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? W zależności od kosmetyków jakie używam: kiedy są bardziej proste i wygładzone, to najlepiej wyglądają tak 0,5-1 h po myciu, ponieważ potem są bardziej oklapnięte i przetłuszczone przy skórze głowy, natomiast jeśli po umyciu są spuszone i bardziej pofalowane to lepiej wyglądają kilka godzin po umyciu, a nawet następnego dnia, bo zmniejsza się puszenie.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Trochę.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Są bardzo podatne, aczkolwiek zauważyłam, że skręt jest najmocniejszy tuż po rozpleceniu warkocza - potem staje się słabszy i włosy są bardziej proste.
Po rozczesaniu się puszą. Chyba, że są ładnie wygładzone z powodu stosowania odpowiednich olejów i masek - wtedy po rozczesaniu chyba jednak minimalnie tracą objętość.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Bardzo lubię chodzić w rozpuszczonych włosach.
Tak. Jednak najbardziej na moich 8 cm odrostach.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Po wyschnięciu, od razu po umyciu są miękkie i łaskoczą mnie w rękę Następnego dnia widać, że są bardziej wysuszone i stają się trochę szorstkie.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? 7 miesięcy temu miałam robione delikatne blond pasemka, od tamtego czasu moje włosy nie miały kontaktu z farbą. Prostowałam namiętnie, ale trzy miesiące temu całkiem odstawiłam prostownicę i suszarkę.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Raczej nie mam takich problemów. Jednak zdarzyło mi się nie domyć oleju lnianego czy jakiejś maski, jednak chyba z mojej winy - niedokładne lub jednokrotne mycie.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Maska biovaxa z olejami spuszyła mi włosy, mimo że były one miękkie i przyjemne w dotyku. Zdecydowanie nie odpowiada mi też mycie włosów żelem Facelle - mega plącze mi włosy i sprawia, że są one takie tępe. Z kolei maska Natur Vital i żółta odżywka garniera z awokado działają na moje włosy raczej neutralnie, nie zauważyłam po nich jakichś super efektów.
O 3 miesięcy.
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez marmollade Pokaż wiadomość
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
---------------------------
1. Około 3 godzin
2. Nie, bardzo łatwo
3. Powoli wróci na swoją stronę
4. Najgorzej po umyciu- dużo się puszą, jest duża objętość, ale rozczesać łatwo przy użyciu silikonowego serum, zaś najlepiej wyglądają dzień po myciu, po nocy, są jakby więcej nawilżone mniej się puszą, jakby ciemniejsze
5. Czasami tylko u nasady do lini nosa, potem- ani trochę
6. Bardzo delikatne fale po warkoczu i po koczku ślimaku, najlepsze po papilotach, jednak potraktowane lakierem nie umieją przetrwać nawet paru godzin
7. Raczej nabierają potraktowane szczotką nie z nat. włosia, zaś grzebień je spłaszcza
8. Czuję wtedy zdecydowaną ulgę, nie znoszę związywać włosów, boli mnie od tego skóra głowy i czuję ciągnięcie nawet przy gumkach frotte
9. Jak mówiłam, tylko tak do linii nosa, ale także zależy to od tego jaką odżywką, olejem i płukanką były potraktowane. Np. po pł aloesowej bardzo się puszą, brak błysku, tak samo jest po ziołach
10. Rozjaśniane i krótsze z sierścią psa, zaś te dłuższe co podcinam z średnio milutkim pędzelkiem, są znacznie zdrowsze, ale także połamane
11. Absolutnie, porzucilam lokówkę i prostownicę już rok temu, zaś suszarki przez rok użyłam tylko parę razy gdy się spieszyłam, mam tylko ciepły nawiew
12. Dość często, np. mam problem ze zmyciem rycyny, jakiegokolwiek oleju u nasady, nie mówiąc już o oliwie z oliwek
13. Aloes, oliwa, nafta, szampony z silikonami, zbyt duże ilości oleju, produkty z parafiną, maski z ciężkimi silikonami
14. Od lipca tamtego roku, czyli cały rok dodam, że moje włosy są do łopatek, gęste bo 10,5cm w obw kucyka i dość grube, ale bardzo połamane na końcach, rozjaśnione od farb chemicznych, myślę nad henna Khadi.

Serdecznie pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź, gdyż to bardzo ułatwiłoby mi dobór właściwszej pielęgnacji
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez madelaine_16 Pokaż wiadomość

około 4 godzin

Nie,wydaje mi się,że normalnie.

Dość szybko wróci na swoje miejsce

Najlepiej po umyciu

Bardzo delikatnie

Tak,zdecydowanie są podatne

Nabierają,ale nie jest to zdecydowana objętność.Raczej uporządkowanie fryzury.

Lubię rozpuszczone,ale częściej z wygody podpinam.Jak po całym dniu rozpuszczam to nie czuje ulgi,moim włosom i skórze głowy jest chyba wszystko jedno

Tak

Włosy na końcówkach są suchsze niż wyższe partie,ale nie jest to bardzo zły stan.

Suszę, jakieś 6miesięcy temu zrobiłam sobie domowe ombre,większość farby jest już ścięta.Reszta naturalna

Nie mam.

Większość kosmetyków nie robi moim włosom krzywdy.Jeśli już coś z nimi jest nie tak to raczej w kwestii braku działania,a nie puszenia itp.

Ok.1,5 roku. Zwracam uwagę na pielęgnacje włosów,ale miewam też kilkutygodniowe spadki motywacji,które widać patrząc na stan włosów.Teraz właśnie wracam do uważniejszej pielęgnacji. Odżywki i maski używałam zawsze,ale wracam do olejowania i zabezpieczania końcówek.

Będę wdzięczna za określenie mojej porowatości.
Pogranicze średniej i niskiej porowatości
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 20:24   #1233
marmollade
Raczkowanie

Dziękuję bardzo <3

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
marmollade jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 09:48   #1234
pressure
Przyczajenie

dłuuuuugo. ze względu na ich długość i grubość potrafią być nadal mokrawe po 6 godzinach.
nie, z tym nie mam w ogóle problemu.
zostanie.
od razu przed następnym myciem.
nie, nie błyszczą się.
tak, moje włosy są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju zgniecenia po kitkach czy warkoczach właśnie.
puszą się i to bardzo.
bardziej ulgę przynosi mi wiązanie włosów po całym dniu noszenia rozpuszczonych.
może minimalnie.
z siankiem.
farbuję - raz na jakiś czas, średnio co pół roku.
prostuję - niestety tak, przez długi czas był to jedyny działający według mnie sposób na puszenie moich włosów. staram się jednak ostatecznie wyeliminować prostownicę z mojej codziennej rutyny.
suszę - ale tylko od święta, kiedy umyję włosy zbyt późno i nie dałyby rady wyschnąć same.

nie, nigdy nie miałam takiego problemu.
w codziennej pielęgnacji używam jedynie szamponu i odżywki, czasem jedwabiu na końcówki. a kiedy w grę wchodzi ingerencja wysoką temperaturą używam mgiełki termoochronnej. moich włosów nic dotąd nie obciążyło, a puch to u mnie codzienność.
dopiero niedawno zaczęłam olejować włosy i odrzuciłam prostownicę, jak wcześniej pisałam. jak mniemam to jest moja intensywna pielęgnacja.

mam nadzieję, że moje odpowiedzi umożliwią ocenę porowatości moich włosów, z góry dziękuję za pomoc <3
pressure jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 10:48   #1235
patg1991
Przyczajenie

Dzięki! Powiedz co jeszcze zrobić by mieć średnią w stronę niskiej
Kurcze po dość już długim czasie pielęgnacji dalej dość wysoka..
Coś chyba nie tak robię..

Cytat:
Napisane przez kascysko Pokaż wiadomość
Niska porowatość

Średnia porowatość

Średnia porowatość

patg1991 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-04, 18:54   #1236
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pressure Pokaż wiadomość
dłuuuuugo. ze względu na ich długość i grubość potrafią być nadal mokrawe po 6 godzinach.
nie, z tym nie mam w ogóle problemu.
zostanie.
od razu przed następnym myciem.
nie, nie błyszczą się.
tak, moje włosy są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju zgniecenia po kitkach czy warkoczach właśnie.
puszą się i to bardzo.
bardziej ulgę przynosi mi wiązanie włosów po całym dniu noszenia rozpuszczonych.
może minimalnie.
z siankiem.
farbuję - raz na jakiś czas, średnio co pół roku.
prostuję - niestety tak, przez długi czas był to jedyny działający według mnie sposób na puszenie moich włosów. staram się jednak ostatecznie wyeliminować prostownicę z mojej codziennej rutyny.
suszę - ale tylko od święta, kiedy umyję włosy zbyt późno i nie dałyby rady wyschnąć same.

nie, nigdy nie miałam takiego problemu.
w codziennej pielęgnacji używam jedynie szamponu i odżywki, czasem jedwabiu na końcówki. a kiedy w grę wchodzi ingerencja wysoką temperaturą używam mgiełki termoochronnej. moich włosów nic dotąd nie obciążyło, a puch to u mnie codzienność.
dopiero niedawno zaczęłam olejować włosy i odrzuciłam prostownicę, jak wcześniej pisałam. jak mniemam to jest moja intensywna pielęgnacja.

mam nadzieję, że moje odpowiedzi umożliwią ocenę porowatości moich włosów, z góry dziękuję za pomoc <3
Wysoka porowatość

P.S. Nadmieniam, że w tym wątku nie udzielam porad
Stary 2014-08-05, 16:53   #1237
Burza_1994
Wtajemniczenie

GG do Burza_1994

Czy pomożecie i mi określić porowatość włosów?

Krótko- włosy do ramion, wysychają w 1-2h
Nie
Powoli wróci na swoją stronę
Jakieś 3-4h po umyciu.
tak
Tak, bardzo!
Nabierają
Raczej ciągle chodzę w rozpuszczonych
tak
Skojarzenia nie mam, ale są bardziej suche niż włosy na długości
Od czasu do czasu prostuję końcówki, bo się wywijają oraz od czasu do czasu suszę.
Nie, nie mam
Nie używam żadnych olejów PO myciu włosów do wygładzenia końcówek, bo po nich wyglądają na niedomyte i tłuste.
Z kosmetyków, jedyne co do głowy mi przychodzi, to odżywka gliss kur http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=46091 W zbyt dużej ilości sprawiała, że moje włosy były tłuste i przyklapnięte, z kolei mała jej ilość nie robiła nic z moimi włosami.

Od pół roku

III rok

"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."

I left my heart in Greece
Burza_1994 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 18:40   #1238
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Burza_1994 Pokaż wiadomość
Czy pomożecie i mi określić porowatość włosów?

Krótko- włosy do ramion, wysychają w 1-2h
Nie
Powoli wróci na swoją stronę
Jakieś 3-4h po umyciu.
tak
Tak, bardzo!
Nabierają
Raczej ciągle chodzę w rozpuszczonych
tak
Skojarzenia nie mam, ale są bardziej suche niż włosy na długości
Od czasu do czasu prostuję końcówki, bo się wywijają oraz od czasu do czasu suszę.
Nie, nie mam
Nie używam żadnych olejów PO myciu włosów do wygładzenia końcówek, bo po nich wyglądają na niedomyte i tłuste.
Z kosmetyków, jedyne co do głowy mi przychodzi, to odżywka gliss kur http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=46091 W zbyt dużej ilości sprawiała, że moje włosy były tłuste i przyklapnięte, z kolei mała jej ilość nie robiła nic z moimi włosami.

Od pół roku
Stary 2014-08-05, 22:22   #1239
MaryMularska
Przyczajenie

1.ok.3 h
2.Nie
3.Powoli wróci na swoją stronę
4.od razu po umyciu
5.nie
6.Zależy-nie raz tak, nie raz nie
7.Nic,są takie same jak po umyciu,no może lekko opadają
8.Ciągle chodzę w rozpuszczonych
9.Nie
10.Lekko suche,sianowate
11.Suszę i prostuję,ale prostuję tylko końcówki,bo tylko one są pofalowane i po wywijane
12.Nie mam
13. Nie miałam takiego przypadku,żeby jakiś konkretny produkt mi obciążył włosów,ale moje włosy nie lubią zbyt dużej ilości sylikonów
14.Od ok.2 lat
MaryMularska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 14:46   #1240
oaleksandra
Raczkowanie

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok. 2 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? są gęste, więc w środku czasem trudno je zmoczyć
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? trochę
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak i to jakie
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie lubię rozpuszczonych
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? błyszczą, ale mniej niż kiedyś
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są suche
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? tylko farbuję, raz na 1,5 miesiąca
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). szampon baby dream robił z nich szczotkę, szampon radical sprawiał, że włosy przy głowie były jakby tłuste po myciu
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? ok. 2 lata

Edytowane przez oaleksandra
Czas edycji: 2014-08-06 o 14:53
oaleksandra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 17:36   #1241
Burza_1994
Wtajemniczenie

GG do Burza_1994

kascysko dzięki!

III rok

"Everything in your life is a reflaction of a choice you have made. If you want a different result, make a different choice."

I left my heart in Greece
Burza_1994 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 12:07   #1242
daria715
Raczkowanie

Bardzo proszę o pomoc.

około 2 h
Nie
Powoli wróci na swoją stronę.
Kilka godzin po umyciu
Mam wrażenie, że moje włosy są matowe i nigdy się nie błyszczą.
Po rozpuszczeniu np koka mam lekkie fale, które w ciągu dnia ulegają rozprostowaniu. Od kiedy pamiętam moje włosy bardzo szybko się rozprostowywały . Mówią, że mam proste druty ;p
Nabierają objętości, ale mam wrażenie, że tylko na niedługi czas.
Uwielbiam rozpuszczone włosy. Często po całym dniu wysoko upiętych włosów po rozpuszczeniu czuję ulgę, gdyż zdarza się, że bolą od gumki.
Niestety nie.
Z suchym sianem
raz na 1- 2 miesiące kładę na nie szamponetkę. Nie prostuję ani nie suszę,a mimo to mam tak porozdwajane i połamane, że szok.
Nie.
Odżywki sprawiają, że moje włosy od razu się przetłuszczają.
Dopiero zaczynam swoją długą drogę do pięknych włosów.

19. 04. 2014

Antoś
15. 01. 2015
daria715 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 13:48   #1243
Sharlotte312
Przyczajenie

Bardzo długo. Gdy idę spać z mokrą czupryną rano mam jeszcze wilgotne pasma.

Myślę, że muszę je zmoczyć bardziej dokładnie, aby były naprawdę mokre.

Bardzo szybko wraca na miejsce.

Kilka godzin po myciu.

Bardzo delikatnie

Tak,ale bardzo szybko same się prostują.

Zdecydowanie tracą.

Nie czuję żadnej różnicy, może czasami, ale muszą być mocno spięte.

Tak

Są bardzo suche, rozdwojone.

Nigdy ich nie farbowałam, nie prostuję i suszę bardzo rzadko.

Nie mam.

Szampony z bardzo dużą ilością silikonów czasami je obciążają.

Nie dbam o nie szczególnie. Myje szamponem ziołowym potem nakładam odżywkę i zmywam. 2 razy w tygodniu nakładam maskę proteinową.

Proszę, czy ktoś możne określić porowatość moich włosów
Sharlotte312 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 14:40   #1244
Szien_
Nieregularna

Bardzo szybko. Max.40min
Wydaje mi się, że tak.
Nie bardzo rozumiem pytanie Jeżeli chodzi o przerzucenie do środkowego pasemka do tyłu, na przedziałku to powoooli powraca.
A to zależy. Jeżeli myje je szamponami z sls najlepiej wyglądają parę godzin po umyciu. Jeżeli bez sls-od razu.
Nie
średnio.
Wydaje mi się, że chwilowo nabierają, ale efekt jest bardzo krótkotrwały.
Tak, ale to chyba za sprawą naciągniętej skóry głowy?
Moje włosy z reguły się raczej nie błyszczą.
Pisz ten post dzień po rozjaśnieniu Więc cóż... kują.
Ostatnio bardzo rzadko farbowałam wypadło jakoś 2 razy na rok. Wczoraj mi odbiło i je rozjaśniłam. Nie używam prostownicy ani suszarki od 1,5 roku
Nie, raczej nie.
Mocno silikonowe odżywki i maski obklejają mi włosy tak, że strasznie się one elektryzują, leją i klapią.
...
Stary 2014-08-07, 18:00   #1245
biala_czekoladka
Przyczajenie

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok. 3 godzin (są bardzo gęste)
2. Czy trudno je zmoczyć? są gęste, więc dziele je na dwie części (góra/dół) i szybko to idzie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie, albo natychmiast wróci na swoje miejsce, zależy jaki humor ma lok
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? natura obdarowała mnie kręciołkami, więc nie jest mi potrzebny warkocz, aby mieć fale
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? jest puch fryzura a'la król lew :P
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? wolę rozpuszczone, ale gdy włosy są nie wyjściowe spinam je w wysoki kucyk. Nie lubię późniejszego uczucia, które kojarzy mi się ze ściągniętą skórą głosy. Czuję jak włosy protestują przy ściąganiu frotki
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? zależy czego i w jakiej ilości dałam przy stylizacji. Jeśli nie zostały zaatakowane dość sporą ilością żelu to nie za bardzo
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. są miękkie, ale jednocześnie minimalnie suche
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? naturalny kolor odświeżony blond pasemkami, suszenie włosów dyfuzorem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? raz na miesiąc muszę czyść dokładnie włosy, bo odżywka, w której składzie są duże ilości olejków obciąża je i wyglądają na nieświeże
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Zawsze na drugi dzień mam włosy spuszone i lekko przyklapnięte.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Jakieś 3-4 lata, regularnie podcinam końcówki, podczas prostowania używam termoochrony, odżywki, maski, jeśli ide w loczki to czesanie wyłącznie włosów mokrych

Edytowane przez biala_czekoladka
Czas edycji: 2014-08-07 o 18:13
biala_czekoladka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 10:11   #1246
skubickaa
Przyczajenie

/.

Edytowane przez skubickaa
Czas edycji: 2014-08-08 o 10:13
skubickaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 19:35   #1247
ankacg
Raczkowanie

Witam
Dopiero zaczynam pielęgnację, dlatego byłabym bardzo wdzięczna za pomoc w ustaleniu porowatości (mam włosy falowane/kręcone)

3 h, ale to dlatego, że zazwyczaj podpinam, rozpuszczone myślę, że około 2 h.
ciężko powiedziec... potrzeba duzo wody zeby je calkiem zmoczyc, bo są gęste
zostanie
zaraz po umyciu
raczej nie
są podatne
zazwyczaj nie rozczesuję, ale gdy to zrobię nabierają objętości - puszą się
Generalnie prawie cały czas chodzę w rozpuszczonych jedynie w domu spinam żeby nie przeszkadzały. Gdybym miała spięte w koczek po całym dniu to byłaby wielka ulga je rozpuścic.
Trochę
Są suche i rozdwojone - muszę obciąc.
Nigdy nie farbowałam i nie suszę. Raz do roku zdarza się wyprostowac
Nie mam, no chyba, że nałożę olej, a potem stosuję mycie odżywką to zdarza mi się nie domyc.
olej kokosowy, ale może to tylko wrażenie, bo używałam go dawno na mocno zniszczone włosy
Tak naprawdę świadomie to dopiero od jakiś dwóch tygodni, wcześniej ich nie męczyłam i od czasu do czasu stosowałam maski i oleje, ale to nie było TO

Dzięki za wszelką pomoc!

Edytowane przez ankacg
Czas edycji: 2014-08-12 o 08:05
ankacg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 07:35   #1248
MassieDran
Zakorzenienie

Długo, jak były długie schły 5-6h, teraz jak są którkie nadal zajmuje im to pare godzin.

Czy ja wiem? Średnio.

Wracają na swoje miejsce, nawet przedzialek trudno mi zmienic.

Zaraz po umyciu i ogólnie przez parę godzin po umyciu dobrze się prezentują, potem robią się przyklapnięte.

Tak.

Nie, ani fale, ani loki się na moich włosach nie trzymają.

Jeśli rozczesze je głową w dół szczotką z dzika to nabierają trochę objętości, w innym przypadku nie widze różnicy, bo i tak mają w miarę fajną objętość - są bardzo grube.

Czuję ulgę, bo są ciężkie więc upięcia są dla mnie niewygodne.

Tak.

Są gładkie i sztywne - nie wiem co mi przypominają.

Farbuję na czarno, susze codziennie chłodnym nawiewem, prostuję skrzywdzoną przez fryzjera grzywke i boki (aktualnie mam boba, wiec inaczej sie nie da, długich nie suszylam ani nie prostowalam).

Nie domywają mi włosów rosyjskie szampony, emulsja dla kobiet w ciązy BDFM, czy olejek z ISANY.

W/w myjadła, do tego maski/odżywki napakowane silikonami (ogólnie silikony lubie, ale nie w duzej ilosci, bo takie maski przeladowane silikonami obciazaja mi wlosy), maski./odzywki z proteinami - max raz na tydzień-dwa tygodnie, inaczej zaraz są przeproteinowane.

Jestem włosomaniaczką od 3 lat, ale boecna pielęgnacja nie jest zbyt intensywna. Generalnie intensywna pielegnacja sie u mnie nie sprawdza, poniewaz wlosy sa obciazone. Olej -> szampon z SLeS -> maska/odżywka d/s - tyle z mojej pielęgnacji

Edytowane przez MassieDran
Czas edycji: 2014-08-11 o 07:56
MassieDran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 16:13   #1249
AlterEgoo
Raczkowanie

3-4h, ale są gęste i dlugie
Tak, nawet jeśli zmoczę, to wydają się takie suche
Nie wiem czy robię to źle, ale nie wraca w ogóle.
Od razu i kilka godzin po, potem robią się przyklapniete.
Tak, ale nie tak mocno jak w oświetlonym
Tak, są.
Tracą, u nasady robią się przyklapnięte, ale to wtedy kiedy nie są już zbyt świeże(ale jeszcze nietłuste).
Nie odczuwam ulgi, czuję się tak samo, a włosy spięte czy rozpuszczone, nie przeszkadzają mi.
Tak, widzę.
Ciężko stwierdzić. Są grube, mięsiste, miękkie, trochę suche.
Nie farbuję, prostuję okazjonalnie, nie suszę praktycznie w ogóle.
Nie mogę myć włosów odżywką, ogólnie nie mam problemu ze zmyciem jakimkolwiek szamponem, chyba że nałożę zbyt dużo oleju.
Chyba jeszcze nie trafiłam na taki produkt. Dotychczas używałam odżywki nivea long repair, garnier aik, joanna argan oil i są dobre. Czasami spuszone, ale to już urok moich włosów.

Mniej więcej od pół roku.
AlterEgoo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 13:48   #1250
m_martka
Zakorzenienie

Proszę o określenie porowatości. załaczam zdjęcia mam nadzieje że coś pomogą

1. Jak długo schną Twoje włosy? Żeby całe były suche musi minąc około 2-3 h
2. Czy trudno je zmoczyć? Dość trudno
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Jeżeli chodzi o sam wygląd włosów to kilka h po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? na suchych włosach nie
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? chwilowo nabierają
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? przy spietych włosach czesto boli mnie skóra głowy. ale jesli cały dzien chodze w rozp to w domu spinam je lekko dla wygody
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? nie
są suche i szorstkie
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? susze prawie codziennie ale staram sie chłodnym strumieniem
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). większość odzywek i szamponów bogatych w silikony obciąża mi włosy
z przerwami od 2 lat
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20140812_002.jpg (44,5 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20140812_001.jpg (48,1 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez m_martka
Czas edycji: 2014-08-13 o 08:51
m_martka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 15:13   #1251
emmmwuuu
Raczkowanie

1. Jak długo schną Twoje włosy? 3-4 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? [COLOR="rgb(72, 209, 204)"]nie[/COLOR]
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? [COLOR="rgb(72, 209, 204)"]zostaje na stronie, na którą je przerzucam[/COLOR]
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? [COLOR="rgb(72, 209, 204)"]po umyciu zdecydowanie[/COLOR]
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? [COLOR="rgb(72, 209, 204)"]tak[/COLOR]
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? [COLOR="rgb(72, 209, 204)"]tak[/COLOR]
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? [COLOR="rgb(72, 209, 204)"]różnie, w zależności od kosmetyków jakich używam, ale raczej nabierają[/COLOR]
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? [COLOR="rgb(72, 209, 204)"] lubię i rozpuszczone, i związane, w każdym razie po rozpuszczeniu żadnej "ulgi" nei czuję [/COLOR]
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? [COLOR="rgb(72, 209, 204)"]tak[/COLOR]
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. [COLOR="rgb(72, 209, 204)"]po lewej stronie - są mięsiste, nie różnią się od reszty włosów. po prawej przy twarzy - suche siano [/COLOR]
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? [COLOR="rgb(72, 209, 204)"]farbuję co 2-3 miesiące, prostuję rzadko, suszę może 2 razy w tygodniu chłodnym nawiewem[/COLOR]
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? [COLOR="rgb(72, 209, 204)"] tak, po dłuższym, regularnym używaniu szamponów bez sls i sles [/COLOR]
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). [COLOR="rgb(72, 209, 204)"]obciążenie: szampony bez SLS i SLES, odżywka gliss kur oil nutritive, odżywka i maska alterra granat, szampon z awokado garniera, po dłuższym stosowaniu odżywki garnier z awokado obciążenie..ogromne , niebieska odżywka Isany=przyklap [/COLOR]
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? [COLOR="rgb(72, 209, 204)"]2 lata z przerwami[/COLOR]

Dodam jeszcze, że moje włosy lubią maski proteinowe (kallosy na przykład) wspomagane łyżeczką kwasu hialuronowego, gliceryny, czy nawet keratyny, maskę biovax z olejami, keratynową też, niebieską (z proteinami mlecznymi), lubią olejowanie (najczęściej babydream albo olejki alterry, olej rycynowy, masło shea), kremowanie (kakaowe masło isana, ostatnio mleczko le petit marseillais , krem alantan dermoline z wit. A).

Okrutnie się plączą, szczególnie z prawej strony przy twarzy (lewa jest naprawdę ok), łamią przy rozczesywaniu. Myję włosy rano i przeważnie czekam aż sobie same wyschną, muszę je myć codziennie, bo następnego dnia rano wyglądają okropnie - przyklapnięte, jakby suche, poplątane (nie pomaga spanie w kucyku, warkoczu..)
emmmwuuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 21:26   #1252
lillia713
Przyczajenie

Kascysko, bardzo dziękuję
lillia713 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 13:37   #1253
Azmika88
Zadomowienie

1. Jak długo schną Twoje włosy? Bardzo szybko, jeśli nie użyję akurat żadnej maski to niecałą godzinę, ale np. po biowaxie gdzieś z dwa razy dłużej.

2. Czy trudno je zmoczyć? Bez problemu.

3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Spłynie z powrotem, ale nie za szybko.

4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Po umyciu wyglądają najlepiej.

5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Nie.

6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Dosyć podatne, pod warunkiem, że warkocz jest dłuższy czas. Np. jeśli jest godzinę to w ogóle się nie skręcą. Po skręceniu bardzo szybko się rozprostowują.

7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Rozczesuję grzebieniem i wtedy są bardziej ugładzone, więc tracą na objętości.

8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Nie, raczej nie przepadam za rozpuszczonymi.

9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak, w świetle łazienkowym błyszczą.

10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Są dosyć szorstkie, bardziej niż włosy u nasady. Na końcach jest kilka warstw farby, a przy czubku na długości ok 8 cm jest mój naturalny kolor.

11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbowałam co dwa miesiące na blondy, teraz od listopada nie farbuję w ogóle. suszę bardzo rzadko (może z dwa razy w miesiącu mi się zdarzy) i tylko zimnym powietrzem. Myję włosy zawsze rano, codziennie, ponieważ bardzo mi się przetłuszczają.

12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam

Volume Salon CeCe (grejpfrutowy) - miałam po nim okropnie poplątane, szorstkie i suche włosy i mocno przyklapnięte. Nie wiem jaki miał skład.
Dove - po szamponach z Dove miałam bardzo przyklapnięte i tłuste włosy
Elseve Multi - Vitamine Fresh - mocno przetłuszczał włosy
John Frieda, Sheer Blonde, Szampon rozjaśniający do włosów blond - kompletnie zniszczył mi włosy http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...ecenzja=900136
Odżywka Syoss Silicone Free - http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.ph...ecenzja=848338

od 4 lat z przerwami. Używam głównie olejku kokosowego i biowaxu.
Azmika88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 15:36   #1254
kayyleigh
Przyczajenie

Proszę o pomoc.

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 2-3 godziny.
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej nie.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? na drugi dzien po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? rzadko
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak ale po ok 30 minutach wracają do normalnego stanu
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą chyba
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie lubię chodzić w rozpuszczonych bo mi przeszkadzają
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?czasami
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. nie mam pojęcia, są szorstkie troche :p
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nie farbuję, nie prostuję, suszę bardzo rzadko
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). narazie chyba takich nie było, nie zauważyłam
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? tylko 2 miesiące :P

Dołączam zdjęcie moich włosów ok 3h po umyciu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 16 08 2014.jpg (72,8 KB, 18 załadowań)
kayyleigh jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 22:30   #1255
Ingran
Psycho

Może załapię się na pomoc

Długo... kilka godzin.
Nie.
Zostanie.
Chyba przed umyciem... są gładsze, bardziej się błyszczą(najprawdopodobni ej od sebum no ale )
Słabo.
Mam wtedy falki.
Nabierają
Czuję nieco ulgę, bo jest 'luźniej' na skórze głowy, ale nie lubię rozpuszczonych
Trochę, ale nie jak lustro, zdecydowanie.
Kojarzą mi się z poplątanymi włosami podróbkowej lalki barbie :P (takie sianowate, szorstkie)
Farbowałam przez dwa lata regularnie, ostatnio mam za sobą zejście z czerni poprzez ombre i dwie kąpiele rozjaśniające. Ostatni raz farbowałam ok. 3 miesiące temu.

Nie suszę, prostuję od wielkiego dzwonu.
Nie mam problemu.
Ciężko stwierdzić, mam wrażenie, że żadne mi nie służą no ale większy sajgon mam po odżywce w spreju dove, odżywce w spreju z gliss kur(z olejkami), po oliwie z oliwek, ziołowych szamponach, płukankach.
W sumie od niedawna, jakichś 2-3 tygodni; zaczęłam stosować maski, olej, ale zdaje mi się, że im więcej się staram, tym gorzej reagują moje włosy :/
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Edytowane przez Ingran
Czas edycji: 2014-08-17 o 22:34
Ingran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 11:01   #1256
mistrzynia
Przyczajenie

założyłam konto na wizaż specjalnie dla tego wątku mam nadzieję, że uzyskam odpowiedź

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok 3-4h
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? nie wróci na swoją stronę, jednak będzie znacznie odstawać od reszty włosów tak jakby chciało wrócić, a nie mogło. wróci dopiero, gdy lekko przechylę głowę
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? w ogóle nie wyglądają dobrze :< tuż po umyciu wyglądają jak mop, a wraz z wysychaniem zamieniają się w siano, natomiast tuż przed kolejnym myciem już są mega przetłuszczone (myję włosy co dwa dni)
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? nie, są całkowicie matowe niestety
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? trochę tak. po nakręceniu na wałki na całą noc efekt loków utrzymuje się cały dzień, jednak pod koniec dnia loki są mniejsze w porównaniu do poranka
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie lubię rozpuszczonych, ponieważ moje włosy strasznie się puszą, natomiast zrobić z nich kucyka to też jest wyczyn. kompletnie się nie układają, więc czasem zajmuje mi to nawet pół godziny
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? w nasady trochę tak, ale wraz z długością stają się matowe. "błyszczą się" mniej więcej do skroni (mam włosy do piersi)
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. siano. są bardzo szorstkie, słabe, mam wrażenie, że zaraz mi popękają w dłoni, lekko "skrzypią"
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? nie, ostatni raz suszyłam je w maju. raz w tygodniu w ramach wf na studiach chodziłam na basen, więc siłą rzeczy musiałam używać suszarki. od tamtej pory omijam gorące powietrze szerokim łukiem
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). maska kallos latte - przetłuściła mi skórę głowy, oliwa z oliwek - po niej miałam jeszcze większe siano...
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od lutego, ale żadnej poprawy nie widzę. używałam maski kallos latte, ale tylko przetłuściła mi skórę głowy, nie używam szamponów z SLS, ale używam Alterry, w której jest SCS. używałam oliwy z oliwek do olejowania, ale mam wrażenie, że tylko pogorszyła ich stan. dlatego między innymi wypełniam tą ankietę, żeby wybrać najlepszy olej dla swoich włosów

Edytowane przez mistrzynia
Czas edycji: 2014-08-31 o 14:25
mistrzynia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 09:59   #1257
cascada69
Przyczajenie

1. Jak długo schną Twoje włosy? ok.3-4h
2. Czy trudno je zmoczyć? raczej łatwo
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? powoli wróci
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? kilka godzin po umyciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? trochę
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? tak i się utrzymują cały dzień
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? puszą się ale objętości nie widze
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? rzadko chodzę w spiętych, ale jak rozpuszcze to czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? średnio
ze starym mopem xD
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? prostuje ale tylko przód, suszę chłodnym nawiewem
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? raczej nie
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). szampon babydream (zaczęły wypadać), biosilk
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? od 2 tygodni

Edytowane przez cascada69
Czas edycji: 2014-09-20 o 10:43
cascada69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 11:52   #1258
bloody_yuki
Przyczajenie

1. Jak długo schną Twoje włosy?Przynajmniej 3-4 h.
2. Czy trudno je zmoczyć?Trochę trudno, trzeba trochę poczekać aż jej nabiorą.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?Spłynie z powrotem na swoje miejsce.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?Najlepiej kilka godzin po myciu.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?Tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?Są bardzo podatne, warto też dodać, że są kręcone.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?Nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?Po całym dniu w gumce zaczynają się puszyć, ale jak są rozpuszczone jest wygodniej.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.Trudno z czymś skojarzyć, przypominają włosy testerów do farb w sklepach.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję od kilku lat regularnie farbami chemicznymi, prostowałam dobre 8 lat ale od 4 tygodni prostownicy nie widziały.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?Brak jakichkolwiek problemów.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).Sayoss, bardzo je obciąża, wszystkie sylikonowe specyfiki dają ten sam efekt.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?Od około 4 lat. Z początku wypróbowałam wszelkie chemiczne wytworzy drogich marek. Od niedawna stosuję tylko ziołowe i w pełni naturalne specyfiki, które wreszcie dały efekt.
bloody_yuki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 15:04   #1259
fanstyle
Zakorzenienie

Proszę o ocenę włosów mojej koleżanki

1. 2-3h, ale są długie
2. nie
3. zostanie
4. od razu po umyciu
5. nie
6. tak
7. tracą
8. ulgę
9.nie
10. delikatne, naturalne włosie jak pędzel do makijażu
11. susze
12.nie
Stary 2014-08-22, 15:44   #1260
olisroli
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez versatille Pokaż wiadomość
Jeżeli masz wątpliwości co do porowatości swoich włosów...

...odpowiedz na pytania:

... a dowiesz się, jaką masz porowatość.
Odpowiedz tylko na powyższe pytania, ale staraj się odpowiadać jak najobszerniej.
Jeżeli szukasz pomocy w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji dla swoich włosów wbijaj śmiało na wątek: Walka o zdrowe i piękne włosy.

Dużą pomocą będzie też zdjęcie całych włosów w dobrym świetle.
Zapraszam!

Troszkę teorii:

Porowatość w kapsułce
Porowatość

Włosy wysokoporowate:

Włosy niskoporowate:

1. ok 2-3 godziny
2. hmm wydaje mi sie że normalnie
3. nie rozumiem?
4. po u umyciu i kilka godzin po umyciu
5. zależy
6. tak ale znikaja kilka minut po rozczesaniu
7. jeśli są w miarę nie świeże tzn 1 dzień po myciu to zdecydownie tracą
8. czuję ulgę ale włosy są napuszone i odkształcone (niemiłe uczucie)
9. tak
10. z wyliniałym ogonem kota Obcinałam je ok 2 mies temu i były zdrowe jak gruby pędzęl, a teraz znowu są rozdwojone zabezpieczam je olejami po każdym myciu..
11. susze od ok 2 miesiecy zimnym powietrzem lub w ogole nie szuszę. Nigdy nie kręciłam ani prostowała włosow.
12. w sumie to prztestowałam zbyt mało kosmetyków zeby ocenić.
13. od ok 2,5 miesiąca może dłużej.

Pomocy jaką mam porowatośc włosow? dodam że moje włosy nie są bardzo grube, są długie łatwo je obciążyć. Nigdy nie farbowane ani nie rozjaśniane.

Zdj chwilę po podcięciu końcówek, dodam że w naturalnym świetle bardziej się błyszczą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10595901_674283619326587_1805691505_n.jpg (76,5 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10609218_674288655992750_1449745413_n.jpg (94,8 KB, 6 załadowań)

Edytowane przez olisroli
Czas edycji: 2014-08-22 o 15:46
olisroli jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
porowatość

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości