Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-08-30, 20:15   #1471
xMayx
Raczkowanie

Dot.: Jak określić porowatość włosów?

1. Jak długo schną Twoje włosy?
2-3 godziny.
2. Czy trudno je zmoczyć?
Muszę poświęcić dłuższą chwilę, by się zmoczyły.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Wróci na swoją stronę. Czasem powoli, czasem szybciej.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepiej kilka godzin po, lub na następny dzień. Tuż po przesuszeniu są nieco spuszone niezależnie od tego, jakiej maski lub odżywki użyję.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu?
Trochę się błyszczą.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki?
Maksymalnie przez godzinę. Po godzinie znowu są proste, ewentualnie lekko pofalowane, ledwo zauważalnie.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?
Nabierają - po przeczesaniu szczotką włosy lekko "odskakują" od głowy.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Nie widzę większej różnicy, chyba, że zrobiłam zbyt ciasnego koka.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?
Trochę.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.
Są sztywne, ale przyjemne w dotyku. Trochę jak dobrej jakości pędzel.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy?
Nie, nie, nie.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Może wypróbowałam zbyt mało kosmetyków, bo naprawdę niewiele rzeczy u mnie się nie sprawdziło. Najmniej byłam zadowolona z szamponu Gliss Kur Million Gloss, taki jasnoniebieski. Chyba nic nigdy mi tak włosów nie obciążyło, po wyschnięciu wyglądały tak, jakbym ich w ogóle nie myła i wylała litr oleju.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy?
Od kwietnia, kiedy to pewnego wieczoru wyczesałam dwie pełne garście włosów
xMayx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 12:15   #1472
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Fenice89 Pokaż wiadomość
Hej ja też prosiłabym o pomoc w ocenie porowatości:
Max 1,5h
Nie
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę?
Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Najlepiej od razu po myciu, na następnym dzień są przyklapnięte bez życia i strasznie suche
Prawie w ogóle się nie błyszczą
Tak
Nabierają objętości, wyglądają ładnie po czesaniu
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych?
Lubie chodzić w rozpuszczonych i w spiętych a wieczorem prawie zawsze je spinam
Tak ale tylko przez pół dnia po myciu, wieczorem już przestają się błyszczeć
Z sianem, są suche
Farbuje i od miesiąca nie prostuje
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami?
Nie mam problemów
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
Niestety olej kokosowy
Od 2 miesięcy
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Cytat:
Napisane przez snowwhite89 Pokaż wiadomość
1. Włosy schną około 2-3h
2. Moczą się chyba w średnim tempie :P
3. Pasemko włosów spłynie mega szybko na swoją stronę.
4. Moje włosy najlepiej wyglądają dzień po umyciu.
5. Tak.
6. Tak, mam podatne włosy na układanie.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości.
8. Raczej nie lubię ich rozpuszczonych ostatnio, mam wrażenie że są suche i przesuszone..
9. Tak
10. Końcówki kojarzą mi się z kocem? Są puchate i miękkie
11. Farbuje włosy z szatynu na blond.
12. Nie mam problemu z ich domyciem.
13. Mam dużo problemów z kosmetykami bo mam atopowe zapalenie skóry i wiele produktów muszę omijać. Produkty mi ogólnie te, które już stosuje raczej nie przysparzają problemów, czasem tylko przy nasadzie.
14. Od jakiegoś roku może..
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez szaky Pokaż wiadomość
Poratujecie ?

1. Jak długo schną Twoje włosy? Szybko, jakieś 1,5 godziny bez suszarki.
2. Czy trudno je zmoczyć? Niee... normalnie chłoną wodę.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Zostaje.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Zależy od szamponu/ odżywki/ eksperymentów na głowie, ale raczej do 2-3 dni po umyciu włosy wyglądają dobrze.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Tak.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak. Nie muszę używać stylizatorów by zakręcić włosy z warkocza czy ślimaczka.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Lekko nabierają.
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Lubię rozpuszczone, o ile nie jest za gorąco.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Tak.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Miły w dotyku, świeży, nowy koc. Albo w sumie mam lepsze określenie, gładkie kocie futro. Z tym, że regularnie zabezpieczam końcówki.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Farbuję henną, jakieś dwa miesiące temu rozstałam się z prostownicą (prostowałam tylko grzywkę, ale zawsze), póki lato, póki ciąża, i teraz na macierzyńskim siedzę i nie spieszę się z myciem włosów przed pracą to i rozstałam się z suszarką już od ponad roku.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemu, z moimi włosami radzi sobie delikatny szampon typu babydream lub odżywka.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Bardzo nie lubią się z olejem kokosowym i chyba większością protein. Po laminowaniu żelatyną, maskach proteinowych i w/w oleju mam puch i siano. Nie sprawdził się też polecany przez wszystkich Wax - mimo nie nakładania na skalp, wraz z spłukiwaniem maski wypadało mi zawsze z 1/3 czupryny... Silikonowe "reklamowane" szampony i odżywki obciążają - sprawiają, że włosy i tak już dość cienkie zbijają się w nieestetyczne strąki.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Jakieś półtora roku.

Dodam w sumie, że moje naturalne włosy to średnio ciemny, mysi brąz, ale jakieś 3-4 lata temu byłam rozjaśniona do niemalże bieli... Obecnie na te same włosy mam wiele wiele warstw czerni, od jakiegoś czasu hennę indygo.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez ggiirrll10 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? 3-4h
2. Czy trudno je zmoczyć? Myślę, że tak. Średnio. Jakąś chwilę muszę je np. moczyć przed myciem głowy.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Powoli wróci na swoją stronę.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Najlepiej wyglądają kilka godzin po myciu
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Są podatne, jednak bez użycia pianek/lakierów włosy szybko wracają do swojego wcześniejszego stanu.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? Tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? Są dość gładkie, ale nie widzę, by się błyszczały
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Miłe, delikatne
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Trzy razy NIE. Nie farbuję włosów od 15 miesięcy (wracam do naturalnych)
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Nie mam problemu z domyciem.13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.).
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Ok. 3 lata - olejuję, nakładam odżywki, maski, zabezpieczam końce. Włosy mam delikatnie falowane, ale przez to, że są gęste, długie i niepocieniowane sprawiają wrażenie prostych.
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Brunettex Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? do całkowitego wyschnięcia ok 2,5 godziny.
2. Czy trudno je zmoczyć? trudne pytanie raczej chyba tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? spłynie mega szybko
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? od razu po myciu i wysuszeniu suszarką
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? błyszczą się
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? przez 20 min tak ale po tym czasie włosy się prostują,choć w czasie kąpieli morskich gdy mam związane włosy,a następnie je rozpuszczę to troszkę dłużej zachowują skręt
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?tracą
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? nie czuję ulgi,gdyż nie czuję nic nieprzyjemnego podczas noszenia związanych.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?Zdecydowanie tak
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku.Są gładkie,jak satyna można by powiedzieć
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Suszę codziennie,prostuję tylko grzywkę gdyż czasem się lekko zawija
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? nie mam problemu
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Maska Latte sprawia,że moje włosy są takie jakby suche i 'szorstkie' lekko. Najlepiej się sprawdzają u mnie wszystkie wygładzające kosmetyki.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? O włosy dbam od zawsze choć myślę,że 'szanuję' je bardziej od 4 lat
Pogranicze średniej i niskiej porowatości

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Cytat:
Napisane przez xMayx Pokaż wiadomość
2-3 godziny.
Muszę poświęcić dłuższą chwilę, by się zmoczyły.
Wróci na swoją stronę. Czasem powoli, czasem szybciej.
Najlepiej kilka godzin po, lub na następny dzień. Tuż po przesuszeniu są nieco spuszone niezależnie od tego, jakiej maski lub odżywki użyję.
Trochę się błyszczą.
Maksymalnie przez godzinę. Po godzinie znowu są proste, ewentualnie lekko pofalowane, ledwo zauważalnie.
Nabierają - po przeczesaniu szczotką włosy lekko "odskakują" od głowy.
Nie widzę większej różnicy, chyba, że zrobiłam zbyt ciasnego koka.
Trochę.
Są sztywne, ale przyjemne w dotyku. Trochę jak dobrej jakości pędzel.
Nie, nie, nie.
Nie.
Może wypróbowałam zbyt mało kosmetyków, bo naprawdę niewiele rzeczy u mnie się nie sprawdziło. Najmniej byłam zadowolona z szamponu Gliss Kur Million Gloss, taki jasnoniebieski. Chyba nic nigdy mi tak włosów nie obciążyło, po wyschnięciu wyglądały tak, jakbym ich w ogóle nie myła i wylała litr oleju.
Od kwietnia, kiedy to pewnego wieczoru wyczesałam dwie pełne garście włosów
Średnia porowatość
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-07, 22:33   #1473
cocer
Raczkowanie

Nigdy nie mierzyłam, ale myślę, że ok. 2 godzin
Bardzo. Muszę rozdzielać je na kilka części, bo inaczej z wierzchu są mokre, a w środku suche.
Zostanie
Jeśli nie położę się spać w wilgotnymi włosami, to wyglądają dobrze od razu po umyciu, czasami sie zdarza, ze wygląjądobrze następnego dnia
Tak.
Są bardzo słabe falki, które po rozczesaniu włosów prostują się.
Nabierają objętości.
Czuję ulgę po rozpuszczeniu ich.
Tak.
Są lekko szorstkie na samych końcówkach (jakiś cm długości), powyżej są miękkie.
Farbuję od stycznia Henną Khadi(wcześniej były to farby drogeryjne). Nie prostuję, swoje mam idealnie proste. Lokówki też nie używam, bo kręcenie to tylko strata czasu. Czasami suszę zimnym podmuchem.
Nie mam problemów.
Szampony z silikonami strasznie obciążają mi włosy. Tak samo się dzieje po zastosowaniu Kallosa Hair-Botox. Głównie to są odżywki bez spłukiwania. Jeszcze nie spotkałam się z kosmetykiem, który spuszyłby mi włosy, częściej negatywnym skutkiem jest obciążenie.
Od stycznia.
cocer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 11:16   #1474
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez cocer Pokaż wiadomość
Nigdy nie mierzyłam, ale myślę, że ok. 2 godzin
Bardzo. Muszę rozdzielać je na kilka części, bo inaczej z wierzchu są mokre, a w środku suche.
Zostanie
Jeśli nie położę się spać w wilgotnymi włosami, to wyglądają dobrze od razu po umyciu, czasami sie zdarza, ze wygląjądobrze następnego dnia
Tak.
Są bardzo słabe falki, które po rozczesaniu włosów prostują się.
Nabierają objętości.
Tak.
Są lekko szorstkie na samych końcówkach (jakiś cm długości), powyżej są miękkie.
Farbuję od stycznia Henną Khadi(wcześniej były to farby drogeryjne). Nie prostuję, swoje mam idealnie proste. Lokówki też nie używam, bo kręcenie to tylko strata czasu. Czasami suszę zimnym podmuchem.
Nie mam problemów.
Szampony z silikonami strasznie obciążają mi włosy. Tak samo się dzieje po zastosowaniu Kallosa Hair-Botox. Głównie to są odżywki bez spłukiwania. Jeszcze nie spotkałam się z kosmetykiem, który spuszyłby mi włosy, częściej negatywnym skutkiem jest obciążenie.
Od stycznia.
Stary 2015-09-15, 16:22   #1475
PalinaU
Przyczajenie

Dość szybko, 1h-max 1,5h
łatwo
Spłynie
kilka godz po umyciu
Tak.
Po rozpleceniu są b. lekkie falki, ktore prostuja sie po rozczesaniu lub odczekaniu kilku minut
Tracą, robią sie oklapnięte
Czuje ulgę
Tak
Są miękkie, trochę jak pędzel
Nigdy nie farbowałam, nie prostuje, susze czasem zimnym nawiewem.
Nie
Najbardziej obciążają mi włosy maski i odżywki przez co zawsze nakladam je przed myciem, a jeśli już po myciu to tylko od ucha w dół. Nie mam problemu z puszeniem.
Bardziej niz wcześniej od maja tego roku, nie jest to intensywna pielęgnacja
PalinaU jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 20:13   #1476
201608241255
Konto usunięte

1. Jak długo schną Twoje włosy? Bardzo długo, ok. 3 godzin.
2. Czy trudno je zmoczyć? Tak, czasami jak polewam wodą pod prysznicem to zostają takie wyspy suchych włosów.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Spłynie na swoją stronę jeżeli są wcześniej rozczesane.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po umyciu. Czasami gdy zasnę w mokrych mam wrażenie, że na głowie mam siano.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Ciężko mi powiedzieć.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, ale musiałabym go nosić długo, albo mocno spleść.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?Tracą objętość. One w ogóle są przyklapnięte
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? Czuję ulgę
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?Ciężko powiedzieć. Widzę na włosach jasne świecące pasma, ale z daleka wydają się matowe.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Bardzo gładkie, z włosami małych dzieci.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Rozjaśniam tylko odrosty, ostatni raz rozjaśniałam całość rok temu. Czasami suszę ciepłym nawiewem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Tylko podczas olejowania na mokro. Każdym szamponem musiałam myć 3 razy.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Każda odżywka nałożona na całej długości obciąża moje włosy. Nic mi raczej nie spuszyło włosów.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od ok. 5 lat

Zawsze myślałam, że mam włosy wysokoporowate, właśnie przez to rozjaśnianie.

Edytowane przez 201608241255
Czas edycji: 2015-09-15 o 20:30
201608241255 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-16, 09:39   #1477
Carmela__
Rozeznanie

Z natury mam chyba typowe niskopory-gdy je pielęgnowałam,były proste,nie puszyły się,były gładkie jak tafla.Lubiły olej kokosowy.

Gdy w marcu tego roku rozjaśniłam je z mojej naturalnej czerni do prawie platyny,dostały ostro w kość.Z włosów do pasa,grubych i ciężkich,wykruszyły mi się do ramion i obecnie mam je cienkie i żałosne To moja wina,bo powinnam je intensywnie pielęgnować w czasie tego rozjaśniania i po tym,a jedyne co robiłam,to mycie i nakładanie odżywki i silikonowego serum.

Mniej więcej od końca czerwca zaczęłam znowu nad nimi skakać.Łykam skrzyp,piję pokrzywę,widzę duży przyrost,bo 6 cm w dwa miesiące.Niestety końce nadal mi się kruszą,ale już nie tak intensywnie jak to miało miejsce.

Olejowałam je przez lipiec i połowę sierpnia Vatiką,myślałam że skoro kiedyś służyła moim włosom,to posłuży i teraz.Nie zrobiła mi puchu,ale jednak moje włosy wyglądały,jakbym nie nakładała żadnego oleju.Zamieniłam więc ją na olej lniany,używam go od jakichś 3 tygodni i widzę że naprawdę dobrze im służy.

Z masek stosuję Kallosa Protox(czy Botox),Gliss Kur czarny(keratynowy).Stosow ałam też Biovax do blondu,ale absolutnie nic mi on nie dawał Na długość i końce po myciu stosuję olejek różany Schwarzkopf(nowość) oraz psikam odżywką w sprayu również Schwarzkopf Moisture Kick.Często też nakładam olejek Matrixa Oil Wonders Amazonian Murumuru.Szamponu używam ziołowego dla blondynek Farmony,na zmianę z L'Oreal Magiczna moc olejków.Czasem też po myciu zamiast maski,nakładam odżywkę do spłukiwania właśnie też Magiczna moc olejków,albo Ceramid,również z L'Oreal.

Same schną bardzo trudno,około 4 godzin.
Średnio,muszę je polewać wodą z prysznica przynajmniej z pół minuty,zanim się zamoczą.Gdy włosy ze szczotki wrzucam na taflę wody,raczej pływają,tylko niektóre się zamoczą.
Wróci na swoją stronę,dosyć szybko,ale nie mega szybko
Najlepiej wyglądają kilka godzin po myciu i ułożeniu fryzury.
Średnio.
Są bardzo podatne,po związaniu ich w kucyk mogę zapomnieć o ich ponownym rozpuszczeniu,bo wyglądają jakby były poziome Po warkoczu mam wyraźne załamania.
Nieznacznie tracą.
Tak.
Są miękkie,ale suche.
Rozjaśniam i farbuję same odrosty.Niestety też suszę-bo inaczej nie potrafię ich wysuszyć oraz prostuję,bo bez prostowania nie mogę się pokazać na ulicy,nawet kucyka nie umiem zrobić,bo są tak spuszone i pofalowane w dziwny sposób Ale zauważyłam,że mniej się puszą i ogólnie lepiej wyglądają po suszeniu,od kiedy używam oleju lnianego.
Nie mam problemów.
Obecnie nie sprawdza się olej kokosowy.Nic też nie zrobił mi Biovax do blondu,po prostu zero efektu.Zresztą ten klasyczny angielski Wax tak samo.Czułam, jakbym nie nałożyła nic na włosy.
Od czerwca/lipca
In your arms in your legs in your pussy I'd kill
Carmela__ jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 15:18   #1478
megi156
Przyczajenie

Witajcie. Czy mogę prosić o analizę moich włosów?

Około godziny, maksymalnie półtorej.
Dosyć łatwo.
Zostanie
Zdecydowanie po kilku godzinach, najlepiej po no nocy, są wtedy najbardziej gładkie.
Bardzo delikatnie
Tak, ale wytrzymują pół dnia-dzień
Tracą
Lubię je zarówno rozpuszczone jak i związane. Jeśli noszę związane przez dłuższy czas, po rozpuszczeniu ich boli mnie skóra głowy
Tak
Są cienkie, delikatne, ale troszeczkę szorstkie
Mniej więcej 2 razy w tygodniu suszę włosy na chłodnym/średnio-ciepłym nawiewie
Nie mam
Proteinowe, sprawiają, że moje włosy jeszcze bardziej się puszą
Od zawsze używałam masek i odżywek, od ok. miesiąca je olejuje, ale muszę znaleźć olej, który przypadnie moim włosom
megi156 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 17:31   #1479
sorrisotriste
Raczkowanie

Też proszę o określenie mojej porowatości

1. Jak długo schną?
Do 2 godzin
Raczej tak, muszę dokładnie polewać, woda bardzo powoli przepływa do włosów leżących pod tymi już mokrymi.
Zostaje, nawet po poruszeniu głową
4. wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po myciu, im bliżej kolejnego, tym gorzej
Bardzo słabo, trzeba się przyjrzeć żeby to zauważyć
Włosy są podatne, jednak (jeżeli ma to znaczenie) szybko się prostują
Zazwyczaj nabierają. zasem tracą, podejrzewam, że z winy jakiegoś kosmetyku, jednak sprawcy nie udało mi się jeszcze ustalić
Rozpuszczanie włosów nie robi mi żadnej różnicy jeśli nie mam gumki czy spinki z zahaczającymi/ciągnącymi elementami
Tak
Puszą się, niektóre są porozdwajane. W dotyku nie są ani miękkie ani szorstkie- są średnie
Farbowałam, aktualnie wracam do swojego koloru. Farbowałam przez niecały rok, tylko trwałymi farbami. Nie prostuję, suszę chłodnym nawiewem
12. Czy masz problemy z domyciem włosów?
Nie
Między innymi
Odżywka 'Avokado i masło karite', Garnier- obciążyła
Maskra 'Latte', Kallos- istna masakra na głowie
i najgorszy z najgorszych- olej kokosowy

Od około pół roku, jednak nie jest to jeszcze do końca trafiona pielęgnacja, nadal w większości szukam produktów które nie zrobią mi z włosów dobrego horroru

Dodatkowe informacje:
Mam włosy proste, świeżo po umyciu mają fajną objętość, później ją tracą, są strasznie lekkie, wystarczy mały wiaterek żebym miała porozrzucane na wszystkie strony. Bardzo podatne na wilgoć, kręcą się, szczególnie grzywka. Bardzo dobrze działają na nie olej arganowy- moje włosy dosłownie go 'piją' i maska Evelline z keratyną (kupiona w biedronce, nie pamiętam dokładnej nazwy). Włosy szybko rosną- ścięłam je 6 miesięcy temu do łopatek, odrosły 15 cm

Edytowane przez sorrisotriste
Czas edycji: 2015-09-22 o 17:38
sorrisotriste jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 17:49   #1480
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez PalinaU Pokaż wiadomość
Dość szybko, 1h-max 1,5h
łatwo
Spłynie
kilka godz po umyciu
Tak.
Po rozpleceniu są b. lekkie falki, ktore prostuja sie po rozczesaniu lub odczekaniu kilku minut
Tracą, robią sie oklapnięte
Czuje ulgę
Tak
Są miękkie, trochę jak pędzel
Nigdy nie farbowałam, nie prostuje, susze czasem zimnym nawiewem.
Nie
Najbardziej obciążają mi włosy maski i odżywki przez co zawsze nakladam je przed myciem, a jeśli już po myciu to tylko od ucha w dół. Nie mam problemu z puszeniem.
Bardziej niz wcześniej od maja tego roku, nie jest to intensywna pielęgnacja
Cytat:
Napisane przez Alea1 Pokaż wiadomość
1. Jak długo schną Twoje włosy? Bardzo długo, ok. 3 godzin.
2. Czy trudno je zmoczyć? Tak, czasami jak polewam wodą pod prysznicem to zostają takie wyspy suchych włosów.
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? Spłynie na swoją stronę jeżeli są wcześniej rozczesane.
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? Kilka godzin po umyciu. Czasami gdy zasnę w mokrych mam wrażenie, że na głowie mam siano.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? Ciężko mi powiedzieć.
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? Tak, ale musiałabym go nosić długo, albo mocno spleść.
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą?Tracą objętość. One w ogóle są przyklapnięte
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą?Ciężko powiedzieć. Widzę na włosach jasne świecące pasma, ale z daleka wydają się matowe.
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. Bardzo gładkie, z włosami małych dzieci.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? Rozjaśniam tylko odrosty, ostatni raz rozjaśniałam całość rok temu. Czasami suszę ciepłym nawiewem.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? Tylko podczas olejowania na mokro. Każdym szamponem musiałam myć 3 razy.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). Każda odżywka nałożona na całej długości obciąża moje włosy. Nic mi raczej nie spuszyło włosów.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? Od ok. 5 lat

Zawsze myślałam, że mam włosy wysokoporowate, właśnie przez to rozjaśnianie.
Cytat:
Napisane przez Carmela__ Pokaż wiadomość
Z natury mam chyba typowe niskopory-gdy je pielęgnowałam,były proste,nie puszyły się,były gładkie jak tafla.Lubiły olej kokosowy.

Gdy w marcu tego roku rozjaśniłam je z mojej naturalnej czerni do prawie platyny,dostały ostro w kość.Z włosów do pasa,grubych i ciężkich,wykruszyły mi się do ramion i obecnie mam je cienkie i żałosne To moja wina,bo powinnam je intensywnie pielęgnować w czasie tego rozjaśniania i po tym,a jedyne co robiłam,to mycie i nakładanie odżywki i silikonowego serum.

Mniej więcej od końca czerwca zaczęłam znowu nad nimi skakać.Łykam skrzyp,piję pokrzywę,widzę duży przyrost,bo 6 cm w dwa miesiące.Niestety końce nadal mi się kruszą,ale już nie tak intensywnie jak to miało miejsce.

Olejowałam je przez lipiec i połowę sierpnia Vatiką,myślałam że skoro kiedyś służyła moim włosom,to posłuży i teraz.Nie zrobiła mi puchu,ale jednak moje włosy wyglądały,jakbym nie nakładała żadnego oleju.Zamieniłam więc ją na olej lniany,używam go od jakichś 3 tygodni i widzę że naprawdę dobrze im służy.

Z masek stosuję Kallosa Protox(czy Botox),Gliss Kur czarny(keratynowy).Stosow ałam też Biovax do blondu,ale absolutnie nic mi on nie dawał Na długość i końce po myciu stosuję olejek różany Schwarzkopf(nowość) oraz psikam odżywką w sprayu również Schwarzkopf Moisture Kick.Często też nakładam olejek Matrixa Oil Wonders Amazonian Murumuru.Szamponu używam ziołowego dla blondynek Farmony,na zmianę z L'Oreal Magiczna moc olejków.Czasem też po myciu zamiast maski,nakładam odżywkę do spłukiwania właśnie też Magiczna moc olejków,albo Ceramid,również z L'Oreal.

Same schną bardzo trudno,około 4 godzin.
Średnio,muszę je polewać wodą z prysznica przynajmniej z pół minuty,zanim się zamoczą.Gdy włosy ze szczotki wrzucam na taflę wody,raczej pływają,tylko niektóre się zamoczą.
Wróci na swoją stronę,dosyć szybko,ale nie mega szybko
Najlepiej wyglądają kilka godzin po myciu i ułożeniu fryzury.
Średnio.
Są bardzo podatne,po związaniu ich w kucyk mogę zapomnieć o ich ponownym rozpuszczeniu,bo wyglądają jakby były poziome Po warkoczu mam wyraźne załamania.
Nieznacznie tracą.
Tak.
Są miękkie,ale suche.
Rozjaśniam i farbuję same odrosty.Niestety też suszę-bo inaczej nie potrafię ich wysuszyć oraz prostuję,bo bez prostowania nie mogę się pokazać na ulicy,nawet kucyka nie umiem zrobić,bo są tak spuszone i pofalowane w dziwny sposób Ale zauważyłam,że mniej się puszą i ogólnie lepiej wyglądają po suszeniu,od kiedy używam oleju lnianego.
Nie mam problemów.
Obecnie nie sprawdza się olej kokosowy.Nic też nie zrobił mi Biovax do blondu,po prostu zero efektu.Zresztą ten klasyczny angielski Wax tak samo.Czułam, jakbym nie nałożyła nic na włosy.
Od czerwca/lipca
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości I uważaj na przeproteinowanie, posiadasz wiele produktów z proteinami.
Cytat:
Napisane przez megi156 Pokaż wiadomość
Witajcie. Czy mogę prosić o analizę moich włosów?

Około godziny, maksymalnie półtorej.
Dosyć łatwo.
Zostanie
Zdecydowanie po kilku godzinach, najlepiej po no nocy, są wtedy najbardziej gładkie.
Bardzo delikatnie
Tak, ale wytrzymują pół dnia-dzień
Tracą
Lubię je zarówno rozpuszczone jak i związane. Jeśli noszę związane przez dłuższy czas, po rozpuszczeniu ich boli mnie skóra głowy
Tak
Są cienkie, delikatne, ale troszeczkę szorstkie
Mniej więcej 2 razy w tygodniu suszę włosy na chłodnym/średnio-ciepłym nawiewie
Nie mam
Proteinowe, sprawiają, że moje włosy jeszcze bardziej się puszą
Od zawsze używałam masek i odżywek, od ok. miesiąca je olejuje, ale muszę znaleźć olej, który przypadnie moim włosom
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez sorrisotriste Pokaż wiadomość
Też proszę o określenie mojej porowatości

1. Jak długo schną?
Do 2 godzin
Raczej tak, muszę dokładnie polewać, woda bardzo powoli przepływa do włosów leżących pod tymi już mokrymi.
Zostaje, nawet po poruszeniu głową
4. wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem?
Od razu po myciu, im bliżej kolejnego, tym gorzej
Bardzo słabo, trzeba się przyjrzeć żeby to zauważyć
Włosy są podatne, jednak (jeżeli ma to znaczenie) szybko się prostują
Zazwyczaj nabierają. zasem tracą, podejrzewam, że z winy jakiegoś kosmetyku, jednak sprawcy nie udało mi się jeszcze ustalić
Rozpuszczanie włosów nie robi mi żadnej różnicy jeśli nie mam gumki czy spinki z zahaczającymi/ciągnącymi elementami
Tak
Puszą się, niektóre są porozdwajane. W dotyku nie są ani miękkie ani szorstkie- są średnie
Farbowałam, aktualnie wracam do swojego koloru. Farbowałam przez niecały rok, tylko trwałymi farbami. Nie prostuję, suszę chłodnym nawiewem
12. Czy masz problemy z domyciem włosów?
Nie
Między innymi
Odżywka 'Avokado i masło karite', Garnier- obciążyła
Maskra 'Latte', Kallos- istna masakra na głowie
i najgorszy z najgorszych- olej kokosowy

Od około pół roku, jednak nie jest to jeszcze do końca trafiona pielęgnacja, nadal w większości szukam produktów które nie zrobią mi z włosów dobrego horroru

Dodatkowe informacje:
Mam włosy proste, świeżo po umyciu mają fajną objętość, później ją tracą, są strasznie lekkie, wystarczy mały wiaterek żebym miała porozrzucane na wszystkie strony. Bardzo podatne na wilgoć, kręcą się, szczególnie grzywka. Bardzo dobrze działają na nie olej arganowy- moje włosy dosłownie go 'piją' i maska Evelline z keratyną (kupiona w biedronce, nie pamiętam dokładnej nazwy). Włosy szybko rosną- ścięłam je 6 miesięcy temu do łopatek, odrosły 15 cm
Pogranicze wysokiej i średniej porowatości
Stary 2015-09-23, 19:32   #1481
Carmela__
Rozeznanie

Dziękuję!
In your arms in your legs in your pussy I'd kill
Carmela__ jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 21:46   #1482
Lalajka
Raczkowanie

Również będę wdzięczna za opinie

- długo. Gdy myję wieczorem i nie chce mi się suszyć, rano mam jeszcze wilgotne.

- tak

- zostanie

- od razu po myciu

- nie

- nie, od kiedy pamiętam są proste i odporne na wszelkie zabiegi

- tracą

- praktycznie cały czas są rozpuszczone

- nie

- są nieprzyjemne, rozdwojone (bardzo szybko się rozdwajają pomimo zabezpieczania ich)

- farbuję co kilka mies, suszę sporadycznie

- nie mam

- dziecięce szampony robią z nich siano
- nowy różowy Garnier mocno je obciąża i jakby 'oblepia'
- niektóre odżywki Kallosa je obciążają

- moja pielęgnacja na codzień ogranicza się do szamponu (Isana) i odżywki (Regenerująca Babuszki Agafii), od czasu od czasu olej z amli lub słonecznikowy
Lalajka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 19:15   #1483
Aku_
Przyczajenie

Cześć wszystkim! Uparcie próbuję zmusić swoje włosy do współpracy, ale chyba ciągle źle dobieram sposoby pielęgnacji... Pomóżcie proszę określić mi tą nieszczęsną porowatość, może w końcu się czegoś nauczę i te włosy w końcu zaczną rosnąć jak szalone

To bardzo zależy. Zazwyczaj pierwsze schną włosy na czubku głowy i włosy obrysowe (pozostałości z grzywki) - te potrafią być suche już po 30 minutach. Cała reszta dosycha dość powoli, po ok 2 godzinach włosy mam już tylko wilgotne i zazwyczaj potrzebują jeszcze godziny żeby być już suche. Jeśli wiążę je do spania to nie wyschną, a jeśli w domu/otoczeniu w którym przebywam jest cieplej to schną szybciej.

Zawsze myślałam, że łatwo, ale ciągle muszę je uparcie "domaczać" podczas mycia, żeby szampon chciał się pienić. Pojedyńcze krople z prysznica chwilę "siedzą" na włosach.

Jeśli są świeżo po umyciu to wracają szybko, w kolejnych dniach wracają bardzo powoli i raczej niechętnie.

Najbardziej lubię zaraz po umyciu, są takie sypkie i świeże Chociaż następne dni nie są też najgorsze, tylko raczej oklapnięte. Przed samym myciem jest istna tragedia, bo myję włosy średnio co 5-6 dni, kiedy już widać mocne objawy przetłuszczenia (o co w istocie ciężko)

Jako tako, niespecjalnie mocno chyba.

Jak byłam mała były nieziemsko podatne, teraz już nie tak bardzo. po warkoczu są fale owszem, ale zazwyczaj odkształcają się po przeczesaniu.

Włosy do połowy głowy tracą objętość automatycznie, te poniżej trochę się puszą (Tak, pamiętają jeszcze to nieszczęsne rozjaśnianie )

Ulgę.

Z określeniem tego błyszczenia mam problem, ale powiedziałabym że jest to takie umiarkowane błyszczenie?

Z czymś trochę miękkim, ale w zasadzie lekko przesuszonym?

Farbuję sporadycznie, staram się powstrzymywać od tego. Po Hennie Khadi moje włosy były niemal tak suche i tępe jak po niegdysiejszej przygodzie z rozjaśniaczem. Nie prostuję, nie kręcę, sporadycznie używam suszarki z chłodnym nawiewem (który i tak wydaje mi się za gorący).

Nie, raczej nie. Ze względu na to, że myję je niezwykle rzadko używam dość mocnych (w moim mniemaniu oczywiście, zupełnie się nie łapię w tym wszystkim) szamponów z Lush: New, Copperhead i Jumping Juniper. Wszystkie domywają mój skalp konkursowo.

Mogę ogólnie trochę o tych co były ok i o tych co nie? Kiedyś bardzo pasował mi Kallos Latte, był niezastąpiony przy włosach zniszczonych farbowaniem i lokówką, teraz chyba się nie za bardzo lubimy, mam wrażenie że obciąża mi włosy. Ostatnio próbowałam nakładać na skalp olej rycynowy mieszany z wyciągiem z rozmarynu, jednocześnie na długość nakładając olej kokosowy - mam mieszane odczucia co do tej mieszanki, bo z jednej strony włosy delikatnie się puszą, z drugiej zaś są bardziej miękkie w dotyku. Moje włosy bardzo najbardziej lubią (albo lubiły, dawno nie robiłam) maseczkę z jajka, łyżki oliwy z oliwek i awokado, są po tym miękkie niczym włosy niemowlaka. Obecnie stosuję pierwszą lepszą odżywkę jaka wpałda mi w ręce w drogerii: Inteco Naturals Super Moisturising Coconut i Macadamia Oil Extract Conditioner

(mieszam je razem) - i w sumie spełniają swoje zadanie, choć nie czuję po tym jakiegoś bardzo "WOW".
Używałam też oleju ze słodkich midałów i był ok (bez fajerwerek), keratyna też mnie ratowała przy mocno zniszczonych włosach, teraz raczej obciąża, więc unikam. Odżywki z olejem arganowym są super, masło shea wygładza ale lekko obciąża, więc musze je myć już po 3 dniach. Próbowałam nawet wody brzozowej, ale włosy po niej z jednej strony dziwnie tępe, z drugiej jakby tłuste od razu.

Ujęłabym to raczej tak: Od pół roku mam momenty intensywniejszej pielęgnacji, ale nie jestem w stanie ogarnąć tego w trybie ciągłym.
Aku_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 11:17   #1484
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lalajka Pokaż wiadomość
Również będę wdzięczna za opinie

- długo. Gdy myję wieczorem i nie chce mi się suszyć, rano mam jeszcze wilgotne.

- tak

- zostanie

- od razu po myciu

- nie

- nie, od kiedy pamiętam są proste i odporne na wszelkie zabiegi

- tracą

- praktycznie cały czas są rozpuszczone

- nie

- są nieprzyjemne, rozdwojone (bardzo szybko się rozdwajają pomimo zabezpieczania ich)

- farbuję co kilka mies, suszę sporadycznie

- nie mam

- dziecięce szampony robią z nich siano
- nowy różowy Garnier mocno je obciąża i jakby 'oblepia'
- niektóre odżywki Kallosa je obciążają

- moja pielęgnacja na codzień ogranicza się do szamponu (Isana) i odżywki (Regenerująca Babuszki Agafii), od czasu od czasu olej z amli lub słonecznikowy
Średnia porowatość
Cytat:
Napisane przez Aku_ Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim! Uparcie próbuję zmusić swoje włosy do współpracy, ale chyba ciągle źle dobieram sposoby pielęgnacji... Pomóżcie proszę określić mi tą nieszczęsną porowatość, może w końcu się czegoś nauczę i te włosy w końcu zaczną rosnąć jak szalone

To bardzo zależy. Zazwyczaj pierwsze schną włosy na czubku głowy i włosy obrysowe (pozostałości z grzywki) - te potrafią być suche już po 30 minutach. Cała reszta dosycha dość powoli, po ok 2 godzinach włosy mam już tylko wilgotne i zazwyczaj potrzebują jeszcze godziny żeby być już suche. Jeśli wiążę je do spania to nie wyschną, a jeśli w domu/otoczeniu w którym przebywam jest cieplej to schną szybciej.

Zawsze myślałam, że łatwo, ale ciągle muszę je uparcie "domaczać" podczas mycia, żeby szampon chciał się pienić. Pojedyńcze krople z prysznica chwilę "siedzą" na włosach.

Jeśli są świeżo po umyciu to wracają szybko, w kolejnych dniach wracają bardzo powoli i raczej niechętnie.

Najbardziej lubię zaraz po umyciu, są takie sypkie i świeże Chociaż następne dni nie są też najgorsze, tylko raczej oklapnięte. Przed samym myciem jest istna tragedia, bo myję włosy średnio co 5-6 dni, kiedy już widać mocne objawy przetłuszczenia (o co w istocie ciężko)

Jako tako, niespecjalnie mocno chyba.

Jak byłam mała były nieziemsko podatne, teraz już nie tak bardzo. po warkoczu są fale owszem, ale zazwyczaj odkształcają się po przeczesaniu.

Włosy do połowy głowy tracą objętość automatycznie, te poniżej trochę się puszą (Tak, pamiętają jeszcze to nieszczęsne rozjaśnianie )

Ulgę.

Z określeniem tego błyszczenia mam problem, ale powiedziałabym że jest to takie umiarkowane błyszczenie?

Z czymś trochę miękkim, ale w zasadzie lekko przesuszonym?

Farbuję sporadycznie, staram się powstrzymywać od tego. Po Hennie Khadi moje włosy były niemal tak suche i tępe jak po niegdysiejszej przygodzie z rozjaśniaczem. Nie prostuję, nie kręcę, sporadycznie używam suszarki z chłodnym nawiewem (który i tak wydaje mi się za gorący).

Nie, raczej nie. Ze względu na to, że myję je niezwykle rzadko używam dość mocnych (w moim mniemaniu oczywiście, zupełnie się nie łapię w tym wszystkim) szamponów z Lush: New, Copperhead i Jumping Juniper. Wszystkie domywają mój skalp konkursowo.

Mogę ogólnie trochę o tych co były ok i o tych co nie? Kiedyś bardzo pasował mi Kallos Latte, był niezastąpiony przy włosach zniszczonych farbowaniem i lokówką, teraz chyba się nie za bardzo lubimy, mam wrażenie że obciąża mi włosy. Ostatnio próbowałam nakładać na skalp olej rycynowy mieszany z wyciągiem z rozmarynu, jednocześnie na długość nakładając olej kokosowy - mam mieszane odczucia co do tej mieszanki, bo z jednej strony włosy delikatnie się puszą, z drugiej zaś są bardziej miękkie w dotyku. Moje włosy bardzo najbardziej lubią (albo lubiły, dawno nie robiłam) maseczkę z jajka, łyżki oliwy z oliwek i awokado, są po tym miękkie niczym włosy niemowlaka. Obecnie stosuję pierwszą lepszą odżywkę jaka wpałda mi w ręce w drogerii: Inteco Naturals Super Moisturising Coconut i Macadamia Oil Extract Conditioner

(mieszam je razem) - i w sumie spełniają swoje zadanie, choć nie czuję po tym jakiegoś bardzo "WOW".
Używałam też oleju ze słodkich midałów i był ok (bez fajerwerek), keratyna też mnie ratowała przy mocno zniszczonych włosach, teraz raczej obciąża, więc unikam. Odżywki z olejem arganowym są super, masło shea wygładza ale lekko obciąża, więc musze je myć już po 3 dniach. Próbowałam nawet wody brzozowej, ale włosy po niej z jednej strony dziwnie tępe, z drugiej jakby tłuste od razu.

Ujęłabym to raczej tak: Od pół roku mam momenty intensywniejszej pielęgnacji, ale nie jestem w stanie ogarnąć tego w trybie ciągłym.
Stary 2015-10-13, 21:34   #1485
Aku_
Przyczajenie

Dziękuję przepięknie!
Aku_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-18, 19:01   #1486
kulka_20
Przyczajenie

Cześć Dziewczyny! J
Chciałabym zacząć z olejowaniem włosów, ale niestety ciężko mi określić porowatość włosów, żeby dobrać odpowiednie kosmetyki i oleje. Będę wdzięczna za pomoc
Zacznę od tego, że mam włosy długie, lekko falowane, ciemny blond wpadający w brąz, grubość włosa: pośrednie, ale objętościowo jest ich bardzo dużo, są ciężkie i trudno je się układa, szybko przyklapują, a po wizycie u fryzjera, już po 3-4 tygodniach zauważam rozdwajające się końcówki, nigdy nie były farbowane, prostuję je bardzo rzadko.
1. Myję włosy rano, więc trudno mi określić jak długo, bo muszę je dosuszyć suszarką, ale jeśli jest ciepło, to schną max 2h, natomiast w chłodne dni 3-4h. Najszybciej wysychają pasma przy twarzy oraz końcówki. Jeśli ich nie wysuszę suszarką wyglądają jak siano, są suche i nie chcą się układać. Używam suszarki z końcówką do naprowadzania powietrza oraz na koniec używam zimnego powietrza dla wygładzenia włosów.
2. Łatwo zmoczyć włosy, po namoczeniu stają się ciężkie i gładkie.
3. Przerzucone na drugą stroną, zostaną, ale mocno odgięte. Świeżo po umyciu czasami wracają na swoje miejsce, ale z reguły nie mam problemu ze zmianą przedziałku.
4. Najlepiej wyglądają kilka godzin po umyciu. Zaraz po umyciu i wysuszeniu są troszkę napuszone.
5. Nie błyszczą się. Ogólnie raczej są matowe, latem stają się wypłowiałe i jakby sfilcowane.
6. Są podatne na odkształcenia, jeśli nosiłam je spięte cały dzień, to już nie wrócą do swojego wyglądu.
7. Po rozczesaniu włosy wygładzają się i nabierają objętości. Nieczesane oklapują i filcują się na końcach, mocno się plączą. Muszę je czesać co jakieś 2-3h oraz za każdym razem gdy wracam z dworu. Nawet na słabym wietrze latają we wszystkie strony, mimo, że są długie, oraz mocną się plączą.
8. Nie mam problemu z chodzeniem ze spiętymi włosami, ale raczej noszę je rozpuszczone.
9. Błyszczą się zaraz po ułożeniu, ale szybko matowieją.
10. Włosy są raczej nieprzyjemne w dotyku, czuć rozdwojone końcówki oraz odstające włoski, przypominają postrzępiony, zużyty pędzelek.
11. Suszę suszarką ciepłym powietrzem, trwa to ok 2-5 min ( w zależności ile mi doschną), na koniec suszenia używam chłodnego powietrza.
12. Nie mam problemów z domyciem włosów. Głowę muszę umyć dwa razy, ponieważ mam tendencję do przetłuszczania. Myjąc włosy, staram się nie używać szamponu na całej długości (oczywiście piana zawsze spłynie) – całe włosy myję jeśli odczuwam taką potrzebę – średnio raz na tydzień. Nie używam jednak szamponów do włosów przetłuszczających się, tylko do zniszczonych, przesuszonych.
13. Nie mogę używać szamponów do włosów przetłuszczających się. Używałam maski z proteinami mleka ale nie byłam z niej zadowolona. Nie lubię też szamponów 2w1 ponieważ mocno obciążają włosy, dużo szybciej głowa mi się przetłuszcza. Kosmetyki z jedwabiem powodują że włosy sztywnieją.
14. Od jakiegoś 1,5 roku używam maski i odżywek, ale wygląda to tak, że raczej eksperymentuje na włosach… Po suszeniu włosów używam olejku arganowego – wygładza je.

Czekam z niecierpliwością na Wasz werdykt i rady jakie oleje wybrać i co w ogóle zrobić, żeby mieć pięknę lśniące włosy
kulka_20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 11:03   #1487
201608151053
Konto usunięte

Poproszę o diagnozę
Zapuszczam włosy od ub. roku, teraz sięgają nieco poza brodę, chociaż cały czas nie są równe. Wcześniej nosiłam krótkie i bardzo krótkie, nie powiem,żebym specjalnie się nimi zajmowała-standard-szampon, odżywka, co jakiś czas maska.
Z zapuszczanymi zaczęlam bardziej kombinować

ok. 2 godzin
Nie

- zostanie

- od razu po myciu

- niespecjalnie,ale nie są calkiem matowe...

- nie, zawsze były malo podatne na zabiegi (poza trwalą, ale to było dawno temu

- nabierają (zwłaszcza po szczotce z naturalnego włosia)

Jeszcze za krotkie do spięcia...

- Tak

Miękkie

- farbuję co 6-7 tyg., teraz dosuszam, bo myję rano

- nie

- wygładzające odżywki Yver rocher (smalec na wlosach,niezalężnie od ilości), Matrix (obciąża, są nijakie, trzydniowe, wzmacniający szampon Radical (bez objętości, jak po kilku dniach)

- czerwiec/lipiec 2015.

Dzięki
201608151053 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 16:19   #1488
La Volpe
Przyczajenie

Talking Dot.: Jak określić porowatość włosów?

Można prosić o odpowiedź?

Włosy do ramion, nawet troche krótsze, cienkie ale jest ich bardzo dużo, farbowane Loreal Preference Pure Spice. z zabiegów po 2x w miesiącu stosuję Protox Kallox i Milk Kallox, do każdego mycia stosuje szampon biały jeleń z jedwabiem lub Johnson's Baby (taki żółty) i olejek araganowy. Co dwa tygodnie szampon Zoxin-Med.

Krótko, od 1h do 2h

nie

spłynie na swoją stronę ale nie tak szybko

najlepiej kilka godzin po umyciu

tak

tak, ale nie utrzymają się na włosach dłużej jak 20 minut, nie mówiąc o moczeniu czy rozczesywaniu

zaraz po umyciu nabierają, później już tylko tracą

cały czas mam spięte

nie

są miękkie

farbuję co 2-3 m-ce nie suszę, nie prostuję

nie mam problemu

- wszelkie garniery, strasznie je puszą i jeszcze bardziej są matowe.
-loreal elseve fibralogy - strasznie je kołtunił, trudno było je doczesać bez bólu

Może to nie jest taka super pięlęgnacja, ale włosy przestałam olewać jakieś 3-4 miesiące temu.
La Volpe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 00:21   #1489
AppleCandy
Raczkowanie

Mam cienkie i od niedawna bardziej wypadające włosy, szybko się przetłuszczają, średnio długie, rozdwojone, roztrojone...

Różnie. Czasem to zależy od tego, ile wsiąknie w ręcznik. Kiedyś w 2-3 godziny, mogą być jeszcze wilgotne na dole, jeśli je przeczeszę to szybko wysychają do końca. Obecnie w godzinę. Wysychają szybciej, bo mało ich mam, bo powypadały. Ech.

Normalnie, raczej łatwo.

Zostanie.

Zaraz po wysuszeniu. Dość szybko się przetłuszczają, więc im dłużej tym gorzej.

Nie bardzo, mają raczej taki matowy połysk, jeśli już.

Po warkoczu? Bardzo delikatne, które niedługo nikną... Bez produktów do stylizacji i lokówki idealny skręt długo nie trwa. Jeśli zrobię koczek, to rano są strasznie pokręcone i poplątane, ale jeśli postaram się je rozprostować mgiełką, grzebieniem itp. to są znowu zupełnie proste zanim wyjdę z domu. A jeśli ich nie rozprostowuję w żaden sposób to utrzymują się pokręcone cały dzień, nawet bez lakieru itp.

Objętość? Jaka objętość?[*] Trudno mi to określić... Są cienkie i jest ich mało, raczej niewiele może im to pomóc. Jeśli coś czeszę to raczej poprawiam okolice blisko głowy, jeśli np. pogoda coś. Inaczej nie ma sensu.

Prawie zawsze gdy wychodzę z domu i gdzieś się wybieram mam je rozpuszczone i zazwyczaj spinam je w domu, żeby nie przeszkadzały, ale zostawiam je, jeśli jeszcze nie są zbyt przetłuszczone. Spinam, gdy nie zależy mi na wyglądzie albo po prostu muszę. Lubię i spięte, i rozpuszczone.

Trochę. Słabo. Jak jest bardzo jasne światło... Ale są raczej matowe.

Trochę bardziej szorstkie i suche od reszty włosów, wyraźnie czuję te końcówki, które mam, jest ich dość mało, są przerzedzone. Czuję nierówności końcówek, które są dość rozdwojone, bo nie lubię podcinać. Reszta włosów jest miękka, one trochę mniej.

Nie, nie, baardzo rzadko, bo mi się nie chce... Od czasu do czasu użyję lokówki.

Nie.

Za krótko się tym zajmuję, by coś powiedzieć. Na razie żaden jakoś mnie nie skrzywdził.

Może od miesiąca? Pogorszona sytuacja zmusiła mnie do działania i teraz chcę określić porowatość, żeby móc np. wybrać jakiś olej.

Mam nadzieję, że to wystarczy.

Edytowane przez AppleCandy
Czas edycji: 2015-12-11 o 00:15
AppleCandy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 21:27   #1490
irrssin
Raczkowanie

Jej!! Ja też bym chciała wiedzieć, jaką mam porowatość, bo sama mam z tym problem..

Na pewno powyżej 4h (to jest min. w lecie na powietrzu), zwykle dłużej 5-7, a związane w koka to i z dwa dni ;P, suszarką to z pół godziny na najwyższą temp. i obrotach
Tak, trudno
Tak, wraca na drugą stronę. W zależności od miejsca, z którego przerzucam w różnym tempie
Najlepiej dzień po umyciu
raczej tak
Tak, ale szybko się rozprostowują. Na moje włosy np. nie działają wałki. Nawet jak wyszłam od fryzjera po termolokach, to po dwóch godzinach się rozprostowały
Chyba zwiększają, nie jestem pewna, bo nie czeszę się między myciami
Ogromną ulgę
Tak
Końcówki są dużo bardziej szorstkie i sztywne niż reszta włosów. Kojarzą mi się z sierścią dzika ;P W innych miejscach czuję, że włosy są takie satynowe, grube i mocne, ale śliskie jednocześnie.
Nie suszę, prostuję 1-2 razy w tygodniu, farbuję od 4 lat na jasny blond, czyli rozjaśniam też, ale staram się to robić z 4 razy do roku.

Ale jestem ciekawa co mi powiecie

Edytowane przez irrssin
Czas edycji: 2015-11-12 o 09:17
irrssin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 12:35   #1491
Marlena2006225
Przyczajenie

1. Jak długo schną Twoje włosy? -ok 2,5 godziny
2. Czy trudno je zmoczyć? -Tak
3. Czy jeżeli przerzucisz sobie jedno pasemko włosów przez głowę to zostanie, powoli wróci na swoją stronę czy spłynie mega szybko na swoją stronę? -Zostanie
4. Twoje włosy wyglądają najlepiej od razu po umyciu, kilka godzin po umyciu czy od razu przed następnym myciem? -Kilka godzin po umyciu, gdyż wcześniej ciężko je rozczesać, plątają się i są niemiłe w dotyku.
5. Czy błyszczą się w słabo oświetlonym pomieszczeniu? -Nie
6. Czy są podatne? Np. czy po rozpleceniu warkocza masz falki? -Tak
7. Po rozczesaniu włosów w dzień - nabierają objętości czy ją tracą? -Nabierają objętości
8. Czy rozpuszczając włosy po całym dniu chodzenia w spiętych czujesz ulgę czy nie lubisz ich rozpuszczonych? -Czuję ulgę, ale rozpuszczam bardzo rzadko.
9. Czy przeglądając się w lustrze w łazience widzisz, że się błyszczą? -Nie
10. Dotknij swoich końcówek i powiedz z czym Ci się kojarzą w dotyku. -Są szorstkie w dotyku.
11. Farbujesz, prostujesz, suszysz włosy? -Włosy rozjaśniam, ale tylko odrosty, nigdy po całej długości. Używam prostownicy ok 3 razy w miesiącu. Włosów nie suszę suszarką.
12. Czy masz problemy z domyciem włosów? Jeżeli tak to jakimi konkretnie specyfikami? -Mam problemy z domyciem włosów, gdyż szampon nie chce się mocniej pienić. Wypróbowałam już chyba wszystkie z Avonu i Nivea i chcę dokonać zmiany.
13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji? (spuszyły, obciążyły itp.). -Nie pamiętam.
14. Od jak dawna intensywniej pielęgnujesz włosy? -Problem w tym, że do tej pory nie stosowałam większej pielęgnacji, problem pojawił się ok 5 msc temu, wcześniej było mi to nieznane.

Coś więcej na temat moich włosów.
Tak jak wspomniałam, od jakiegoś czasu mam problem z włosami. Włosy po umyciu (a nawet już w trakcie mycia) strasznie się plątają, ciężko je rozczesać, nawet szerokim grzebieniem. Zazwyczaj muszę to robić bardzo delikatnie, pasmo po paśmie Jeszcze do niedawna, kiedy nakładałam maskę na włosy, rozczesywały się idealnie. Trzy pociągnięcia i włosy były rozczesane.
Są nieprzyjemne w dotyku, nawet ciężko mi to określić dokładniej. Gdy troszkę podeschną, puszą się. Do mycia raczej unikam zbyt ciepłej wody. Włosów mocno nie pocieram ręcznikiem, zostawiam ręcznik na głowie, aż wciągnie nadmiar wody z włosów. Po całkowitym wyschnięciu włosy są twarde, matowe. Ostatnio kiedy użyłam prostownicy, włos się elektryzował.

Czy można mi pomóc w określeniu moich włosów. Jaką pielęgnację zastosować (szampon, odżywka, maska, oleje itp.)?

Pozdrawiam!
Marlena2006225 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 21:16   #1492
natqok
Przyczajenie

Cool Dot.: Jak określić porowatość włosów?

A mnie mógłby ktoś pomóc?
Mam ciemnobrązowe, średniej długości (troszkę dłuższe niż do ramion), średnio grube i dość rzadkie włosy (kiedyś były dużo gęstrze), okresowo mi wypadają, zazwyczaj przed wiosną i jesienią. Nigdy ich nie farbowałam. Żadko używam prostownicy, lokówki czy suszarki. Za prostownicę chwytam jakiś raz na 2 miesiące. Za lokówkę i suszarkę może dwa razy do roku. Włosy mi się szybko przetłuszczają u nasady, tak że muszę je myć codziennie, a na długości od ucha są suche, puszą się dość często, reagują na deszcz, wilgoć w powietrzu, ponadto często się nieestetycznie 'strączkują'. Moje włosy są falowane, czasem mniej, czasem bardziej. Szybko się niszczą na końcach. Ogólnie - są bardzo problematyczne.

Zazwyczaj ok. 2-3 godzin. Najpierw suche robią się końce, potem włosy bliżej skóry głowy. Jak częściej czeszę je podczas schnięcia to wiadomo, robią się suche szybciej. Kiedyś, jak były gęstrze schły dużo dłużej.

W sumie to dość trudno.

Na chwilkę zostanie, ale po chwili wróci, tam gdzie było.

Zdecydowanie kilka godzin po umyciu. Od razu po umciu, no i po tym jak wyschną są strasznie suche, puszą się czesto, ale mają super obietość i nie strączkują się itp. Przed następnym myciem natomiast, są tłuste, oklapnięte.

Raczej nie.

Po warkoczu, nawet gdy nie rozczeszę włosów mam na głowie szopę Więc nie jest to za bardzo fryzura do spania dla mnie. Jak chodzi o prostownicę efekt idealnie prostych pasm trzyma się na moich włosach ok. 2 goodzin, potem zaczynają się lekko falować, czy puszyć.

Raczej jej nabierają, ale nie na długo.

W rozpuszczonych lubię chodzić przez jakieś 2h, rano. Potem czuję, że się strączkują lub puszą, są oklapnięte, więc je związuję. I tak zazwyczaj do końca dnia chodzę w spiętych włosach.

Może trochę, ale raczej są matowe.

Trochę bardziej szorstkie i suche od reszty włosów, mniej gęste niż reszta włosów.
Jak już pisałam na początku. Niezbyt często. Prostuję ok. 1 raz na 2 miesiące. A lokówki i suszarki używam max 2 razy w roku. Mam włosy nigdy nie farbowane.

Raczej nie. One same w sobie się szybko przetłuszczają.

Nie było wielu takich kosmetyków, które wybitnie zniszczyłyby mi włosy, ale za to większość jest takich, które nic z moimi włosami nie robią lub takich, które działają przez pierwsze dni użytkowania, a potem ich właściwości prawdopodobnie nudzą się moim włosom.
Nie sprawdziła mi się np. zupełnie mgiełka Jantar (alkohol w składzie!), która przesuszała i sprawiała, że moje włosy się puszyły, ponadto moje kosmtyki nie polubiły się z maską do włosów z Joanny z olejkiem arganowym (matowiła włosy, stawały się suche, puszyły się). Bublem u mnie okazała się też polecana przez moje koleżanki i przez dziewczyny z Wizażu odżywka do włosów suchych, zniszczonych z olejkami z marki Dove (dokładnie: Nutritive Therapy, Nourishing Oil Care Conditioner). Kosmetyk ten bardzo puszył i matowił moje włosy. Wcale a wcale nie dociążał, czego spodziewałam się po olejkach w składzie. Ponadto sądzę, że jedwab z Joanny to straszny buel oblepiający, obciążający niezwykle włosy.
Teraz co nieco o kosmetykach, które sprawdzały się przez ok. pierwszy tydzien max. do drugiego, a potem magicznie traciły swoje świetne właściwości, tutaj jako przykłąd mogę podać odżywkę z Garniera Ultra Duox z awokado i masłem karite, odżywkę z Garniera Fructis Oil Repair 3 (ta żółta), odżywkę Alterra aloes i granat, odżywkę Nivea Long Repair, maskę do włosów z Isany z olejkiem arganowym.
Co do trafionych kosmetyków... Cenię sobie bardzo olejek do włosów suchych i zniszczonych z Isany, choć czasem łatwo z nim przesadzić i pojawiają się te nieszczęsne 'strączki', ponadto uwielbiam stosować czysty olejek arganowy, super sprawdza się u mnie na włosy od ucha w doł i na koncówki (też łatwo z nim przedobrzyć). Ostatnio kupiłam też maskę do włosów z olejem kokosowym Boetika do włosów suchych, zniszczonych i jak na razie (ale to dopiero po kilku użyciach...) sprawuje się super Z takich hitów to chyba na tyle (może po prostu ciężko mnie zadowolić? ;P)

Jakoś od roku. I nie przynosi to zbyt dobrych efektów.. Może wybieram złe kosmetyki?

To już wszystko. Mam nadzieję, że mi ktoś pomoże określic typ moich włosów i może ktoś dałby mi rady na temat tego co z nimi robić, żeby nie były aż tak kłopotliwe i problematyczne
natqok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 06:25   #1493
Małgosia791
spin doctor

Proszę o diagnozę-mam włosy do ramion, proste, rozjaśniane pasemkami z ciemnego, zimnego brązu(to mój naturalny kolor). Moje włosy są dość gęste, sztywne i grube, o dziwo bardzo szybko się rozjaśniają rozjaśniaczem z 3% lub 6% wodą.

Bardzo długo-nawet do 5 godzin

Raczej tak
Raczej szybko
Najlepiej wygladają kilka godzin po umyciu
troszeczkę
Nie, mam proste jak druty i zakręcone np na wałki rozprostowują się w ciągu godziny
Nabierają objętości, ale na krótko
Chodzę w rozpuszczonych, nienawidzę ich spinać
tak, ale nie jakoś spektakularnie
Podcinam regularnie, nie są rozdwojone czy zniszczone, w dotyku są sztywne, twarde
Co 2 miesiące rozjaśniam u fryzjera pasemkami odrosty na blond(naturalnie mam ciemne)
Nie mam problemu z domyciem
Kallos, GlissKur, L'Oreal-używałam do tej pory tylko drogeryjnych. Zauważyłam, że bardzo mi służą silikony, natomiast zupełnie się nie sprawdzają specyfiki "naturalne, ziołowe itp
Nie pielęgnuję jakoś intensywnie-raczej szampon, potem na chwilę odżywka i olejek na końcówki. Chciałabym zacząć bardziej intensywną pielęgnację

Edytowane przez Małgosia791
Czas edycji: 2015-12-29 o 06:28
Małgosia791 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-02, 14:24   #1494
SlodkaSisi
Przyczajenie

1. 30min do 1h
2. Tak, woda jakby nie chce wsiąknąć w włos
3. Powoli wróci na swoją stronę
4. Od razu po myciu i wysuszeniu suszarką (gdy zostawię je, aby suszyły się naturalnie bardzo się puszą i kręcą, ciężko je wtedy czesać i jakkolwiek ułożyć
5. U nasady się błyszczą (w dobrym znaczeniu) jednak od połowy jest coraz gorzej i są bardziej matowe
6. Tak, są bardzo podatne, choć z drugiej strony efekt nie utrzymuje się długo. Gdy specjalnie splatam włosy, aby mieć "loki" na następny dzień utrzymują się góra 3h przy dobrych warunkach pogodowych, nie prostują się całkiem tylko wyglądają jakbym ich nie czesała.
7. Nie bardzo wiem u nasady tracą objętość ale bardzo się puszą od połowy w dół
8. Czuję ulgę, jednak w okresie zimowym wolę je mieć spięte gdyż się elektryzują.
9. tak jak w punkcie 5
10. Z wysuszonymi igiełkami sosny czy jakiegoś tam drzewa iglastego polanymi jakąś tłustą substancją
11. Suszę, i rzadko (sporadycznie) koloryzuję szamponetką.
12.Nie mam problemu
13.za dużo ich nie używałam, prawie żadne mi nie szkodzą choć też rzadko uzyskać jakiś dobry efekt
14. Od roku
SlodkaSisi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 12:39   #1495
paulamaria774
Przyczajenie

Bardzo prosze o pomoc w okresleniu porowatosci. Jestem zdesperowana bo wiele robie a efekty marne. Chyba sie poddam..moze wszysko robie zle...
1. Mam krotkie wlosy .Schna blyskawicznie . max 30 min ale moze byc i mniej.
2.latwo. Wystarczy przejechac mokrym grzebieniem. Wlosy sa rzadkie pewnie dlatego mocza sie latwo.
3.Zdecydowanie pasenko zostaje .wrecz "przyczepia "sie do reszty.
4.Najlepiej wygladaja po myciu i wususzeniu gowa w dol. Pol godziny pozniej jest juz przyklap.
5.Mam wrazenie ze blyszcza troche ale tylko te rozjasniane. Odrosty nie blyszcza.
6.mam krotkie wlosy ale bardzo podatne na ukladanie. Niestety efekt jest chwilowy.
7. Objetosc traca zaraz po myciu .Po rozczesaniu szczotka z wlosia dzika podnosza sie na ok 15 min.
8. Nie spinam wlosow ale kiedys rozpuszczajac kitke czulam ulge.
9. Widze ze blyszcza na dlugosci ucha .Zwlaszcza po maskach i olejowaniu. Wlosy nie farbowane sa w mojej ocenie matowe.
10. Z puchem.Z wlosami malego dziecka.
11. Rozjasniam. Ostatni raz 6 miesiecy temu. Nie prostuje. Szusze szuszarka obrotowa na chlodnym nawiewie. Jesli nie wysusze to nie moge wyjsc z domu .Masakra
12 nie mam problemu z domyciem.
13. Zamet i metlik .To co dzialalo raz nie dziala na drugi dzien. Sprawdza sie jedynie miod i glutek lniany .Reszta masek i terapi raz dziala raz nie
14. Pielegnuje intensywnie od 2 lat. Ostatnie pol roku super intensynie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1452429699571.jpg (75,7 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez paulamaria774
Czas edycji: 2016-01-10 o 13:50
paulamaria774 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 10:52   #1496
iFeme
Przyczajenie

ok 3 godz.
tak
zostanie
przed nastepnym myciem
tylko odrosty
tak
nabierają
czuje ulgę
tylko odrosty
siano haha :P
suszę włosy i 2-3 razy w miesiącu prostuję
nie
maska mleczna all latte silk - spuszyła (oprócz odrostów)
olej rycynowy/ oliwa z oliwek - spuszył i skołtunił (oprócz odrostów)
ogólnie po myciu włosów muszę zawsze zaaplikować jakieś serum bo inaczej moje włosy wyglądają komicznie ( stóg siana i puch na długości a odrosty błyszczące i oklapnięte)

w sumie dopiero chcę zacząć ponownie intensywnie pielęgnować włosy bo póki co każda próba kończyła się pogorszeniem stanu moich włosów

Zdj moich włosów dzień po umyciu:

olej rycynowy 2 godziny - mycie szamponem barwa czarna rzepa - odżywka garnier awokado i masło karite 20 min - serum z avonu Daily Shine
iFeme jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 13:51   #1497
MissPewter
Przyczajenie

A mi też pomoże ktoś?

koło 1,5/2h.

Nie.

Zostanie.

Nie ma większej różnicy od razu po umyciu czy kilka godzin po. Jeżeli muszę, to stawiam na od razu po umyciu.
Tuż przed myciem definitywnie wyglądają najgorzej, bo dość szybko się przetłuszczają.

Nie.

Tak.

Nabierają. Ogólnie mają tendencję do plątania się i zbijania w małe strączki.

Czuję ulgę.

Raczej nie.

Suszone źdźbła trawy.

Nie.

Wszystko je wyczyści, nawet szampony dla dzieci. Tylko mycia odżywką nie próbowałam.

13. Jakie kosmetyki nie sprawdziły się w Twojej pielęgnacji?
(spuszyły, obciążyły itp.).
Wszelkie szampony z mocnymi detergentami bardzo je wysuszają, dlatego też musiałam przestawić się na te bez SLS i SLES. Działa nieźle na nie prawie każda odżywka, ale z biegiem czasu (po 2-3 tygodniach codziennego używania) efekt znacznie maleje.

Od 3 tygodni. Dawniej też trochę, ale miałam kilkuletnią przerwę.

Edytowane przez MissPewter
Czas edycji: 2016-03-07 o 13:58
MissPewter jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 22:41   #1498
_Angelina_
Zadomowienie

ok 2 h

trudno powiedzieć...i tak i nie

chwilę zostanie , przy ruchu głową ucieka na swoje miejsce

dobrze wyglądają dopiero po wyschnięciu ale dopiro po przeczesaniu szczotką

troche tak

delikatne fale

nabieraja objetości a zarazem sie idealnie wygładzają

czuje ulgę ale związuję je na czubku głowy miekka gumką , tzn. robie luźniejszego kucyka. Nie lubie kiedy smetnie zwisają mi koło twarzy, a robia sie takie po całym dniu

błyszczą

na pewno nie siano są śliskie ale odrobine sztywne

farbuję odrosty ( po całości - 2x do roku)
nie uzywam suszarki ( okazjonalnie 1x w miesiącu)
prostownica - co 2-3 mies

cięzko jest mi domyc olej lniany
poza tym nie mam problemu z myciem

kokos - napuszał niemiłosiernie, tak samo żel lniany
odżywka nivea long repair - sztywnosc

jakis czas temu przeszłam na szampony z silikonami, które poprawiły stan moich włosów ( o dziwo nivea long repair działa cuda...ale tylko szampon)

od 5 lat ...z przerwami
Stary 2016-04-14, 20:18   #1499
0llo
Przyczajenie

Cześć

Jak tak podglądam odpowiedzi, to wydaje mi się że moje włosy są średnioporowate, ale...mogę się mylić. Pomożecie?

1-2 godziny, przy suszarce....5-7 minut do pełnego wysuszenia
Raczej nie.
Zostaje
Po umyciu i zanim nie wyjdę z domu ;p
raczej tak
Tylko jeśli warkocz miałam milion godzin. Po samodzielnym kręceniu, są proste po kilku minutach ;<
Ostatnio raczej się puszą.
Nie lubię chodzić w rozpuszczonych. Nie lubię mieć włosów na twarzy podczas treningów ;p
Rano, po umyciu tak. Pod koniec dnia matowieją
Nie są rozdwojone, może kilka sztuk. Końcówki są raczej takie same jak reszta włosa. Może nieco suchsze i puszące się, ale szukam odpowiedniego oleju dla siebie,więc puchatość może być spowodowana nieodpowiednim olejem. Nigdy (no może poza extremalną zimą) nie elektryzowały ani nie puszył mi się włosy, teraz zaczęły )
Farbuje średnio co 1.5 miesiąca u fryzjera, od 2 mcy mam rozjaśnione końcówki, nie prostuję, nie skręcam, suszę codziennie, albo co dwa dni. Dzień po umyciu moje włosy są jak dla mnie paskudne i śmierdzące, dla mnie, inni nie widzą za dużej różnicy.
Nie mam problemu z domyciem.
Olej kokosowy przede wszystkim nie. Makadamia też nie.
Sezamowy ma się lepiej. Jeszcze do nie dawna nie byłam w stanie rozczesać włosów NICZYM i NIJAK, po farbowaniu się uspokoiło. Szampony i odżywki..totalnie zależy. Raz coś jest mega super-np szpampon z Yves Rocher z owsem a raz to totalne dno.
Szukam oleju od jakiegoś czasu. Narazie powstaje puchatość.

Helpunku!
0llo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-31, 13:15   #1500
MonCia13
Przyczajenie

Witajcie Dziewczyny

Czy ktoś będzie w stanie mi pomóc ogarnąć co mam na głowie?

Do 3 godzin

Robiłam test szklankowy i włos cały czas unosi się na górze

Zostaje

Dobrze wyglądają dopiero po wyschnięciu po rozszczsaniu

Może troszeczkę

Przez jakiś czas tak ale nie długo

Zdecydowanie tracą objetość, troche się wygładzają

Czuje ulgę

Po myciu bardzo delikatnie

Bez rewelacji, są raczej jak reszta, końcówki się rozdwajają

Rozjaśniałam mój ciemny blond dosłownie kilka razy w życiu, nie uzywam suszarki. Prostownica raz na kilka miesięcy

Raczej nie

Odżywki mocno nawilżające czasem mi je obciążają

Od dawna się do tego zabieram ale teraz urodzilam i lecą mi strasznie... więc czas wsiąść się za siebie

Bardzo proszę o pomoc... pozdrawiam serdecznie
MonCia13 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
porowatość

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości