Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-09-12, 09:37   #3991
pseudofeministka
Zakorzenienie

Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

Cytat:
Napisane przez Lukrecja_Borgia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, kupiłam olej arachidowy do olejowania włosów. Nie ma w ogóle zapachu, więc chyba jest rafinowany- z tego co mówi internet Na butelce nie ma żadnej informacji, ale brak zapachu mnie zastanowił i zaczęłam szukać. Czy taki olej ma właściwości odżywcze i jest sens go stosować?
Pewnie jakis sens jest, tylko nie wiadomo na ile proces rafinacji wyjalowil olej z wartosciowych skladnikow. Wiadomo, ze taki olej jest mniej wartosciowy niz nierafinowany, ale to nie oznacza ze bezwartosciowy.Ja mam pestki moreli rafinowane i tez niezle sie spisuja.

A ja ze swojej strony chcialam polecic i pochwalic Lass naturals olejek z henna. Kupilam go rok temu, gdy wlosy mialy wieksza porowartosc i byly bardziej suche to srednio sprawdzil. I mialam go juz opychac na wymiankowym, ale uznalam, ze moze sprobuje jeszcze raz, moze cos sie zmienilo. I jestem w szoku: wlosy dosciazone, lekko usztywnione, miesiste w ogole nie sa suche, do tego taaak pieknie sie blyszcza, ze przepadlam.

Dokładka: Oleje, hybrydy, Bioetika, Lucy Minerals , rosyjskie:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 09:49   #3992
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Pewnie jakis sens jest, tylko nie wiadomo na ile proces rafinacji wyjalowil olej z wartosciowych skladnikow. Wiadomo, ze taki olej jest mniej wartosciowy niz nierafinowany, ale to nie oznacza ze bezwartosciowy.Ja mam pestki moreli rafinowane i tez niezle sie spisuja.

A ja ze swojej strony chcialam polecic i pochwalic Lass naturals olejek z henna. Kupilam go rok temu, gdy wlosy mialy wieksza porowartosc i byly bardziej suche to srednio sprawdzil. I mialam go juz opychac na wymiankowym, ale uznalam, ze moze sprobuje jeszcze raz, moze cos sie zmienilo. I jestem w szoku: wlosy dosciazone, lekko usztywnione, miesiste w ogole nie sa suche, do tego taaak pieknie sie blyszcza, ze przepadlam.
O, widzisz. Znalazłaś ulubieńca. Ja od dwóch myć zaczynam stosować same emolienty, bo chyba włosy dostały już wystarczająco nawilżenia. Kupiłam makadamię, byłoby ok, gdyby końcówki były domyte, a na nie nałożyłam najwięcej.
Całą jesień zamierzam olejować i zająć się bardziej skalpem - peeling, olej rycynowy. No i suplementacja przeciw wypadaniu.
* * * 2017 * * *
Filmy 2017: 83
Książki 2017: 6
sandrek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 13:02   #3993
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sandrek Pokaż wiadomość
O, widzisz. Znalazłaś ulubieńca. Ja od dwóch myć zaczynam stosować same emolienty, bo chyba włosy dostały już wystarczająco nawilżenia. Kupiłam makadamię, byłoby ok, gdyby końcówki były domyte, a na nie nałożyłam najwięcej.
Całą jesień zamierzam olejować i zająć się bardziej skalpem - peeling, olej rycynowy. No i suplementacja przeciw wypadaniu.
Mozna tak napisc, choc dzisiaj mam do niego kolejne podejscie w polczeniu z maska nawilzajaca z Bioetiki, bo juz dwno jej nie uzywalam Wiec zobaczymy co z tych kombinacji wyjdzie (albo i nie).

Uzywalam makadamie rok temu, to srednio mi sie sprawdzil. Niby wlosy mialam wygladzone i blyszace, ale niektore pasma byly sztywne i sianowate,, koncowki tez srednio, kazde kolejne podejscie potwierdzaly tylko ten efekt. ALe juz teraz nie bede opychac zadnych olejow , tylko dobrze przechowywac , bo kto wie co bedzie za kilka miesiecy

Same emolienty? A dlaczego tak? Chyba troche nawilzenia potrzeba Ja bym chyba tak nie kombinowala, dlatego, ze kiedys tez uzywalam tylko emolientowych odzywek i oleje i poprawa kondycji wlosow mi sie zatrzymala

Z olejowaniem witaj w klubie. Wrocilam po przerwie waacyjnej i wlosy az pija te oleje :P

Stary 2015-09-12, 14:08   #3994
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Mozna tak napisc, choc dzisiaj mam do niego kolejne podejscie w polczeniu z maska nawilzajaca z Bioetiki, bo juz dwno jej nie uzywalam Wiec zobaczymy co z tych kombinacji wyjdzie (albo i nie).

Uzywalam makadamie rok temu, to srednio mi sie sprawdzil. Niby wlosy mialam wygladzone i blyszace, ale niektore pasma byly sztywne i sianowate,, koncowki tez srednio, kazde kolejne podejscie potwierdzaly tylko ten efekt. ALe juz teraz nie bede opychac zadnych olejow , tylko dobrze przechowywac , bo kto wie co bedzie za kilka miesiecy

Same emolienty? A dlaczego tak? Chyba troche nawilzenia potrzeba Ja bym chyba tak nie kombinowala, dlatego, ze kiedys tez uzywalam tylko emolientowych odzywek i oleje i poprawa kondycji wlosow mi sie zatrzymala

Z olejowaniem witaj w klubie. Wrocilam po przerwie waacyjnej i wlosy az pija te oleje :P
Nie narzekam na kondycję włosów. Ale widzę lekkie rozgumienie dlatego na razie same emolienty.
* * * 2017 * * *
Stary 2015-09-19, 12:04   #3995
Ieka
Zakorzenienie

Hej, ja olejuję wlosy od lutego. Mam wysokoporate czy porowe ( ) stosowałam głównie ze słodkich migdałów, ostatnio kupiłam z makadamii i chyba strzał w dziesiątkę włosy są miękkie i błyszczące. Będe stosować Czekam na efekt wow
Ieka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 12:37   #3996
SceneQueene
Zakorzenienie

Od kilku dni wmasowuje w skórę głowy olejek rycynowy. Niczym jednak nie mogę go potem zmyć. Wczoraj próbowałam Glisskurem, dziś włosy totalnie jak niemyte. Poprawiłam płynem ziaja intima i jest jako tako. Macie na to jakaś metodę?

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 15:03   #3997
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Ieka Pokaż wiadomość
Hej, ja olejuję wlosy od lutego. Mam wysokoporate czy porowe ( ) stosowałam głównie ze słodkich migdałów, ostatnio kupiłam z makadamii i chyba strzał w dziesiątkę włosy są miękkie i błyszczące. Będe stosować Czekam na efekt wow
U mnie poczatkowo makadamia sie nie sprawdzala. Ale wczoraj naolejowalam nim wlosy i w umie nadal wloy sa lekko sztywne, przesuszone, ale juz w mniejszym stopniu niz na poczatku stosowania.

Za to makadamia super wygladza i nablyszcza mi wlosy.

Stary 2015-09-19, 15:41   #3998
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Od kilku dni wmasowuje w skórę głowy olejek rycynowy. Niczym jednak nie mogę go potem zmyć. Wczoraj próbowałam Glisskurem, dziś włosy totalnie jak niemyte. Poprawiłam płynem ziaja intima i jest jako tako. Macie na to jakaś metodę?

Ja zmywałam rycynę dwa razy szamponem RadicalMed. Na skalp, masaż, czekałam kilka minut. Spłukałam. Potem drugi raz to samo. I wszystko domyte.
* * * 2017 * * *
Stary 2015-09-19, 17:10   #3999
Zooocha
Przyczajenie

Heej Jestem nowa zarówno na forum jak i "nowa" w pielęgnacji włosów
Chciałam was zapytać, co sądzicie na temat pewnego olejku-czy nadaje się on do olejowania włosów, czy posiada "coś" co korzystnie wpłynie na włosy, czy poprostu nie zrobi z nimi nic ;p
a mianowicie chodzi mi o olej: Johnson's Baby łagodna oliwka z aloesem.
Dla ułatwienia podam jej skład, to może ktoś kto się zna skusi się mi pomóc :P
Skład: Parafiinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, Aloe Barbadensis Extract, Tocopheryl Acetate, Parfum.
Zooocha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 17:18   #4000
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Zooocha Pokaż wiadomość
Heej Jestem nowa zarówno na forum jak i "nowa" w pielęgnacji włosów
Chciałam was zapytać, co sądzicie na temat pewnego olejku-czy nadaje się on do olejowania włosów, czy posiada "coś" co korzystnie wpłynie na włosy, czy poprostu nie zrobi z nimi nic ;p
a mianowicie chodzi mi o olej: Johnson's Baby łagodna oliwka z aloesem.
Dla ułatwienia podam jej skład, to może ktoś kto się zna skusi się mi pomóc :P
Skład: Parafiinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, Aloe Barbadensis Extract, Tocopheryl Acetate, Parfum.
Do olejowania raczej się nie nada, bo nie ma w nim żadnego oleju.
* * * 2017 * * *
Stary 2015-09-19, 17:31   #4001
SceneQueene
Zakorzenienie

Cytat:
Ja zmywałam rycynę dwa razy szamponem RadicalMed. Na skalp, masaż, czekałam kilka minut. Spłukałam. Potem drugi raz to samo. I wszystko domyte.
Dzięki za info, nie myślałam, że będzie aż tak ciężki dla włosów. Wiadomo, tylko na skalp kładę, ale i tak coś tam włosów się zawsze złapie.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
Stary 2015-09-19, 17:34   #4002
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Dzięki za info, nie myślałam, że będzie aż tak ciężki dla włosów. Wiadomo, tylko na skalp kładę, ale i tak coś tam włosów się zawsze złapie.

Ja byłam na to przygotowana i od razu myłam dwa razy, nawet raz nie próbowałam
* * * 2017 * * *
Stary 2015-09-19, 17:36   #4003
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Ja byłam na to przygotowana i od razu myłam dwa razy, nawet raz nie próbowałam
U mnie nawet szampon Timotei z olejkami zmyje rycynę za 1 razem

Skrzypokrzywa-18 dzień
Smerfetka696969 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 17:41   #4004
SceneQueene
Zakorzenienie

To fajnie masz. Ja chyba przesadziłam z ilością wczoraj, no i głupia użyłam szamponu matrix repair... Wiem, bez komentarza :-D. Przedwczoraj myłam czymś innym i prawie się domył. Póki co znalazłam w zapasie barwę pokrzywa, chyba z nią spróbuję.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2015-09-19, 18:32   #4005
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Ja tam natomiast chwalę sobie efekt po parafinie na swoich włosach
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 23:03   #4006
Paciia
Przyczajenie

Cytat:
Ale skład całkiem ciekawy pomimo braku olejów.. zawiera aloes.. Co sądzicie o tym aby go dolewac do masek jako humektant? Jeśli by się nadał to chyba się skuszę i go zakupie bo ile można dolewac tej taniej,łatwo dostępnej gliceryny, aż nudno
Stary 2015-09-20, 06:51   #4007
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Paciia Pokaż wiadomość
Ale skład całkiem ciekawy pomimo braku olejów.. zawiera aloes.. Co sądzicie o tym aby go dolewac do masek jako humektant? Jeśli by się nadał to chyba się skuszę i go zakupie bo ile można dolewac tej taniej,łatwo dostępnej gliceryny, aż nudno
Zawiera głównie parafinę, więc źródła humektantów z tej śladowej ilości aloesu sobie nie zrobisz

Ale jak mówiłam - moje włosy bardzo lubią parafinowe oleje, świetnie po nich wyglądają
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-21, 20:46   #4008
aante_e
Miss Pudernica

Też lubię oleje na parafinie, szczególnie Vatike migdałową. Zauważyłam, że jak kładę olej solo na suche włosy to wsio im jedno jaki, oo wszystkich mam ten sam efekt. Za to jak kładę najpierw na mokre maskę i na to olej to mogę je dopieścić i wtedy widzę różnicę. Najlepiej sprawdza mi się Isana z olejkami i NaturVital, za to ulubiony Kallos bananowy jest obojętny.

Edytowane przez aante_e
Czas edycji: 2015-09-21 o 20:47
aante_e jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 07:46   #4009
Smerfetka696969
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
Też lubię oleje na parafinie, szczególnie Vatike migdałową. Zauważyłam, że jak kładę olej solo na suche włosy to wsio im jedno jaki, oo wszystkich mam ten sam efekt. Za to jak kładę najpierw na mokre maskę i na to olej to mogę je dopieścić i wtedy widzę różnicę. Najlepiej sprawdza mi się Isana z olejkami i NaturVital, za to ulubiony Kallos bananowy jest obojętny.
U mnie też lepiej kłaść na mokro i pod maskę bądź odżywkę.

Skrzypokrzywa-18 dzień
Smerfetka696969 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 08:11   #4010
Ieka
Zakorzenienie

A co myślicie o oleju z ryżu? czytałam, że fajny ale nie wiem. Stoi w kuchni i się zastanawiam czy wypróbowac czy nie
Stary 2015-09-22, 08:49   #4011
TakaSamaInna
live your passion

Cytat:
A co myślicie o oleju z ryżu? czytałam, że fajny ale nie wiem. Stoi w kuchni i się zastanawiam czy wypróbowac czy nie
U niektórych świetnie się sprawdza. U mnie sporadycznie jest dobry, ale jak używałam kilka razy pod rząd to już nie dawał żadnych efektów. Nie wiem z czego to wynika. Ogólnie jest dość lekki, powiedziałabym, że trochę podobny do migdałowego.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?
TakaSamaInna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 20:23   #4012
swieczka23
Raczkowanie

Cytat:
U mnie bardzo dobrze się spisywał, zarówno solo jak i mieszany z maską po myciu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
swieczka23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 07:33   #4013
Ieka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez TakaSamaInna Pokaż wiadomość
U niektórych świetnie się sprawdza. U mnie sporadycznie jest dobry, ale jak używałam kilka razy pod rząd to już nie dawał żadnych efektów. Nie wiem z czego to wynika. Ogólnie jest dość lekki, powiedziałabym, że trochę podobny do migdałowego.

Cytat:
Napisane przez swieczka23 Pokaż wiadomość
U mnie bardzo dobrze się spisywał, zarówno solo jak i mieszany z maską po myciu.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Mam suche włosy. Może wleje troche do maski Waxa i zobacze jak się sprawdzi
Stary 2015-09-25, 14:05   #4014
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Kobiety najdroższe.. dawno mnie tu nie było wiec się najpierw witam

Dylemat mam w kwestii oleju migdałowego... Stosuję go na końcówki włosów przed myciem, więc jest to bardzo oszczędne używanie - a data ważności do grudnia bieżącego roku. Został prawie calutki litr Macie porady jak go nie zmarnować a zużyć w imię pielęgnacji... ? Do balsamów do ciała mogę dodawać...?
sylvia_doll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 17:02   #4015
TakaSamaInna
live your passion

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Kobiety najdroższe.. dawno mnie tu nie było wiec się najpierw witam

Dylemat mam w kwestii oleju migdałowego... Stosuję go na końcówki włosów przed myciem, więc jest to bardzo oszczędne używanie - a data ważności do grudnia bieżącego roku. Został prawie calutki litr Macie porady jak go nie zmarnować a zużyć w imię pielęgnacji... ? Do balsamów do ciała mogę dodawać...?
Pewnie, że można dodać. Możesz też go np. wcierać w skórki i paznokcie - jest to tak zwane olejowanie paznokci. Jeśli jest to olej typowo spożywczy to możesz też zużyć np. do sałatek czy surówek. Poza tym włosom aż tak nie robi różnicy jeśli olej będzie trochę po terminie.
Możesz też się z kimś wymienić odlewkami na jakiś innny, z dłuższym terminem ważności gdy ta osoba zdąży go zużyć do końca roku, bo np. nakłada na całe włosy.

angielski - C2
rosyjski - B2
hiszpański - ?

Edytowane przez TakaSamaInna
Czas edycji: 2015-09-25 o 17:04
TakaSamaInna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 14:00   #4016
joanstark
Rozeznanie

Hej!

Właśnie miesiąc temu zaczęłam swoją przygodę z olejowaniem "na serio" (2-3 razy w tygodniu), mam olejek makadamia (Loton) i Babydream, teraz zakupiłam ze słodkich migdałów i z czarnuszki i tu moje pytanie: czy olej z czarnuszki warto nakładać na całe włosy, czy lepiej na skalp tylko a na długość migdał albo coś innego? Słyszałam o bardzo dobrych wynikach nakładania czarnuszki na skalp, a nie wiem jak z długością

LC
joanstark jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-04, 16:16   #4017
sandrek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez joanstark Pokaż wiadomość
Hej!

Właśnie miesiąc temu zaczęłam swoją przygodę z olejowaniem "na serio" (2-3 razy w tygodniu), mam olejek makadamia (Loton) i Babydream, teraz zakupiłam ze słodkich migdałów i z czarnuszki i tu moje pytanie: czy olej z czarnuszki warto nakładać na całe włosy, czy lepiej na skalp tylko a na długość migdał albo coś innego? Słyszałam o bardzo dobrych wynikach nakładania czarnuszki na skalp, a nie wiem jak z długością
Możesz oleje nakładać i na skalp, i na długość.
* * * 2017 * * *
Stary 2015-10-28, 19:55   #4018
Membroza
Rozeznanie

Olejuję włosy od kilku lat, używałam wielu olejków. Moje ulubione to IHT9 i zwykły z orzechów włoskich.

Wiem też, że wiele z Was pewnie zna oleje Khadi. Są od niedawna w nowych pojemnościach 100ml, mniej niż wcześniej, ale teraz mają pompkę i szklane opakowanie. Ja używałam tylko stymulującego, ale jestem ciekawa, jak działa amla lub ten z kozieradką i gorczycą. Co sądzicie na ich temat?

Edytowane przez Membroza
Czas edycji: 2015-10-28 o 19:56
Membroza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 22:21   #4019
pseudofeministka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Membroza Pokaż wiadomość
Olejuję włosy od kilku lat, używałam wielu olejków. Moje ulubione to IHT9 i zwykły z orzechów włoskich.

Wiem też, że wiele z Was pewnie zna oleje Khadi. Są od niedawna w nowych pojemnościach 100ml, mniej niż wcześniej, ale teraz mają pompkę i szklane opakowanie. Ja używałam tylko stymulującego, ale jestem ciekawa, jak działa amla lub ten z kozieradką i gorczycą. Co sądzicie na ich temat?
Ja mialam Amle Khadi i jezeli chodzi o jej dzialanie to z tego co pamietam bardzo fajnie nablyszczala wlosy, do tego je troche dociazala i tak troche usztywniala, wlosy byly bardziej miesiste. Ale przez to, ze miala ziola w skladzie to niestety wysuszala mi i tak w srednien kondycji konce i nie wygladalo to za dobrze.

Moim zdaniem oleje indyjskie to chyba najlepiej sprawdza sie na wlosach niezbyt zniszczonych i niezbyt wysuszonych.

A jezeli chodzi o olejek z kozieradka i gorczyca to czytalam, ze swietnie stymuluje wzrost wlosow.

Stary 2015-10-29, 12:29   #4020
zuzannapik
Raczkowanie

Hej, czy któraś z was stosuje/stosowała olejek do włosów firmy Senso Duo? To jakaś nowość, ale wydaje się być skuteczny. Dwufazowy, odzywia i pobudza cebulki do wzrostu.

Będę wdzięczna za opinie.
zuzannapik jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
chili, maseczka, olej, oleje, olejek, olejowanie, olejowanie włosów, pielęgnacja, porost, rycynowy, włosy, wypadanie, wzrost

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości