Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-05-25, 14:42   #661
mandarynka882
Rozeznanie

Dot.: Oleje i olejki do włosów część VII

ja zdecydowałam się na kupno na allegro olejku z kiełków pszenicy, lniany mam w sumie pod ręką w osiedlowym sklepie ze zdrową żywnością ale olejki też bardzo mi pomagają na suchy łupież i wydaje mi się, że pszeniczny będzie lepszy...
mandarynka882 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 15:43   #662
Melanchton
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
i jak sie abokado sprawdza na twarz ?
Ja dodaję trochę lnianego do kremu na noc i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona... Mama ostatnio skomplementowała moją cerę, a robi to niezwykle rzadko.
Stary 2013-05-25, 18:22   #663
karmazynka99
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Ja dodaję trochę lnianego do kremu na noc i muszę powiedzieć, że jestem zadowolona... Mama ostatnio skomplementowała moją cerę, a robi to niezwykle rzadko.
to jest mysl!
dzięki za cynk

Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 10:44   #664
biia
Wtajemniczenie

czytałam też, że można rycynowego dodawać. sama stosuję hippa razem z maścią na pryszcze. dzięki temu pryszcze znikają, ale cera nie jest wysuszona.
(to znaczy hipp z kremem na noc i na to maść punktowo)

biia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 12:04   #665
201607040946
Konto usunięte

Niestety, nie wiem, jaki olej wybrać, bo zażółca moje srebrne włosy
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 12:27   #666
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Niestety, nie wiem, jaki olej wybrać, bo zażółca moje srebrne włosy
Może same rafinowane? Wiele osób sobie chwali a rafinacja pozbawia przecież olej koloru.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 15:05   #667
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Może same rafinowane? Wiele osób sobie chwali a rafinacja pozbawia przecież olej koloru.
Ale czy to będzie miało sens? Np. łopianowy też niby nie jest żółty, a jednak
Stary 2013-05-27, 02:00   #668
kotka_andaluzyjska
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Hej dziewczyny. Dawno mnie tu nie było. Dalej olejuje, włosy dalej się puszą na mokro. Ale... zrobiłam test, żeby stwierdzić, czy to olejowanie cokolwiek mi daje i raz zastosowałam szampon i odżywkę Alterra, a raz tylko sam szampon, jak za dawnych czasów nim odkryłam to forum. Rany, co to był za dramat! Włosy miałam tak suche, że nie mogłam ich rozczesać. Czyli jednak olejowanie nie daje może szał-efektu, ale daje taki efekt, że włosy do czegokolwiek się nadają.

Kupiłam w międzyczasie odżywkę w sprayu z Ziaji " Intensywna odbudowa" z ceramidami. Co sądzicie o takim składzie? Skład: Aqua, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cetrimonium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, panthenol, Hydrolyzed Wheat Gluten, hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, PVP, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate*, Parfum (Fragrance), Limonene, Linalool, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Coumarin, Citric Acid* (11.11.2011)

Używam jej w nadziei, ze zabezpieczy końcówki przed rozdwajaniem. Powiedziałabym, że po niej włosy tracą blask. Robią się bardziej szorstkie, ale po chwili, jak trochę wyschnie, to wracają do jako takiego stanu. Czy myślicie, że na dłuższą metę może wysuszać? Psikacze z Gliss Kur mi wysuszały na przykład...

I jeszcze chciałam zapytać, czy któraś z Was stosowała olejek Babydream fur mama na włosy porowate i szorstkie? Sprawdził się?

"Speak up, make up your mind, be brave, follow your dreams, listen to your heart, close your eyes, make a wish."

http://www.skrzydlataglowa.blogspot.com/
kotka_andaluzyjska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 12:02   #669
Rotkohl
Zakorzenienie

dziewczyny co sie stanie jeśli macerat przetrzyma sie dłuzej niz 3 tygodnie? nie mam go w co przefiltrować na razie
Rotkohl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 12:06   #670
lvia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez HairMania Pokaż wiadomość
lvia w olejowaniu chodzi o to by nakładać jak najmniej oleju , jeśli sama twierdzisz, że nałożyłaś go sporo to masz odpowiedź na to , dlaczego obudziłaś się z postrączkowanymi włosami
Zanim odpuścisz sobie olejowanie nałóż mniej . Jeśli wciąż będziesz miała problemy ze zmyciem na 15 minut przed myciem nałóż maskę bądź odżywkę , która zemulguje olej ułatwiając zmycie
Dzięki za odpowiedź
spróbuję jeszcze raz.
lvia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 14:30   #671
Skarfejs
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kotka_andaluzyjska Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Dawno mnie tu nie było. Dalej olejuje, włosy dalej się puszą na mokro. Ale... zrobiłam test, żeby stwierdzić, czy to olejowanie cokolwiek mi daje i raz zastosowałam szampon i odżywkę Alterra, a raz tylko sam szampon, jak za dawnych czasów nim odkryłam to forum. Rany, co to był za dramat! Włosy miałam tak suche, że nie mogłam ich rozczesać. Czyli jednak olejowanie nie daje może szał-efektu, ale daje taki efekt, że włosy do czegokolwiek się nadają.

Kupiłam w międzyczasie odżywkę w sprayu z Ziaji " Intensywna odbudowa" z ceramidami. Co sądzicie o takim składzie? Skład: Aqua, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Cetrimonium Chloride, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, panthenol, Hydrolyzed Wheat Gluten, hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Ceramide 3, Ceramide 6 II, Ceramide 1, Phytosphingosine, Cholesterol, Sodium Lauroyl lactylate, Carbomer, Xanthan Gum, PVP, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate*, Parfum (Fragrance), Limonene, Linalool, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Coumarin, Citric Acid* (11.11.2011)

Używam jej w nadziei, ze zabezpieczy końcówki przed rozdwajaniem. Powiedziałabym, że po niej włosy tracą blask. Robią się bardziej szorstkie, ale po chwili, jak trochę wyschnie, to wracają do jako takiego stanu. Czy myślicie, że na dłuższą metę może wysuszać? Psikacze z Gliss Kur mi wysuszały na przykład...

I jeszcze chciałam zapytać, czy któraś z Was stosowała olejek Babydream fur mama na włosy porowate i szorstkie? Sprawdził się?
Widoczne Twoje włosy nie lubią protein.
Ja stosowałam ten olejek. Cudów nie zrobił ale też nie zaszkodził. Z tym, że moim włosom ciężko dogodzić
Stary 2013-05-27, 14:39   #672
myszka2020
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20

Kocham olej z pestek dyni
Stary 2013-05-27, 16:08   #673
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Ale czy to będzie miało sens? Np. łopianowy też niby nie jest żółty, a jednak
To trudno przewidzieć, ale zawsze można spróbować, najwyżej okaże się, że ze względu na kolor włosów lepiej unikać olejów. A co ze złożonymi olejkami typu Alterra, Hipp?
Stary 2013-05-27, 16:32   #674
201607040946
Konto usunięte

Cytat:
To trudno przewidzieć, ale zawsze można spróbować, najwyżej okaże się, że ze względu na kolor włosów lepiej unikać olejów. A co ze złożonymi olejkami typu Alterra, Hipp?
Nie mieszkam w Polsce, więc nie mam do nich dostępu
Stary 2013-05-27, 18:17   #675
Wiolkaa93
Zadomowienie

GG do Wiolkaa93

Hej
Od ponad pół roku olejuje włosy. Początkowo używałam oleju z pestek winogron, ale nie widziałam po nim żadnego rezultatu. Teraz stosuje olej kokosowy ktc ale już mi się kończy i olejek GP łopianowy z czerwoną papryką. Kokosowy jest w miarę ok.
Chce kupić coś nowego. Tylko nie wiem na co się zdecydować. Mam trochę puch na włosach i suche- chce temu zaradzić. Może podpowiecie mi jaki olej będzie dobry. Tylko żeby był dostępny stacjonarnie
Wiolkaa93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 18:23   #676
Skarfejs
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
Hej
Od ponad pół roku olejuje włosy. Początkowo używałam oleju z pestek winogron, ale nie widziałam po nim żadnego rezultatu. Teraz stosuje olej kokosowy ktc ale już mi się kończy i olejek GP łopianowy z czerwoną papryką. Kokosowy jest w miarę ok.
Chce kupić coś nowego. Tylko nie wiem na co się zdecydować. Mam trochę puch na włosach i suche- chce temu zaradzić. Może podpowiecie mi jaki olej będzie dobry. Tylko żeby był dostępny stacjonarnie
a po kokosie nie miałaś puchu?
Stary 2013-05-27, 18:26   #677
Wiolkaa93
Zadomowienie

GG do Wiolkaa93

Cytat:
Napisane przez Skarfejs Pokaż wiadomość
a po kokosie nie miałaś puchu?
Nie, może lekki. Czasami nawet mniej niż zawsze Nie wiem od czego to zależy
Stary 2013-05-28, 14:12   #678
majka5421
Raczkowanie

Hej,
chciałabym zapytać o najlepszy Waszym zdaniem olejek do włosów wypadających i zniszczonych po trwałej. Zależy mi, by olejek powstrzymał wypadanie włosów, przyczynił się do wzrostu nowych (tzw. baby hair), aby włosy były odżywione, nie były tak zniszczone i szorstkie w dotyku. Wypróbowałam już Vatikę - Olej kokosowy, Sesę, a także olejek stymulujący wzrost włosów Khadi. Na dzień dzisiejszy używam również szamponu Khadi Amla & Bhringraj. Oczwyiście KWC jest mi dobrze znane. Olejki pomagają, jestem tylko ciekawa Waszego zdania, jako ekspertek w tej dziedzinie. Który olej jest najskuteczniejszym w walce z wypadaniem, daje nam gęstą czuprynę na głowie, powoduje, że końcówki wracają do formy, a włosy nie są już tak szorstkie i matowe w dotyku, lecz zregenerowane na całej długości. Dziękuję za pomoc

Edytowane przez majka5421
Czas edycji: 2013-05-28 o 14:14
majka5421 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 16:43   #679
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez majka5421 Pokaż wiadomość
Hej,
chciałabym zapytać o najlepszy Waszym zdaniem olejek do włosów wypadających i zniszczonych po trwałej. Zależy mi, by olejek powstrzymał wypadanie włosów, przyczynił się do wzrostu nowych (tzw. baby hair), aby włosy były odżywione, nie były tak zniszczone i szorstkie w dotyku.
Wypróbowałam już Vatikę - Olej kokosowy, Sesę, a także olejek stymulujący wzrost włosów Khadi. Na dzień dzisiejszy używam również szamponu Khadi Amla & Bhringraj. Oczwyiście KWC jest mi dobrze znane. Olejki pomagają, jestem tylko ciekawa Waszego zdania, jako ekspertek w tej dziedzinie. Który olej jest najskuteczniejszym w walce z wypadaniem, daje nam gęstą czuprynę na głowie, powoduje, że końcówki wracają do formy, a włosy nie są już tak szorstkie i matowe w dotyku, lecz zregenerowane na całej długości. Dziękuję za pomoc
Co do wypadania włosów, to niestety nie ma jednego oleju dla wszystkich, bo to kwestia indywidualnej reakcji skóry głowy. Mi po oleju Bhringraj włosy zaczęły wypadać, innym wręcz przeciwnie. Baby hair wyrastały mi za to po praktycznie wszystkich stymulatorach porostu.

Na moją trwałą nie działały (w sensie odżywczym) żadne oleje, a przetestowałam ich wiele. Przydawały się tylko jako dociążenie puszących się włosów, ale podstawą były maski i odżywki.
Wiele zależy od stopnia zniszczenia włosów, moje były nie do odratowania. Jeśli Twoje włosy są zniszczone, to oleje hinduskie na oleju kokosowym mogą pogorszyć ich stan (puszyć). Jakimś początkiem byłoby wybranie oleju pod kątem porowatości włosów. Po trwałej prawie na pewno są wysokoporowate, więc wybieraj wśród olejów polecanych takim właśnie włosom np tutaj
Stary 2013-05-28, 21:33   #680
iamcookie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
Nie, może lekki. Czasami nawet mniej niż zawsze Nie wiem od czego to zależy
A robiłaś sobie "test" na porowatość włosów?

aparatka

31.01.2013 - góra

iamcookie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 22:31   #681
majka5421
Raczkowanie

Cytat:
Co do wypadania włosów, to niestety nie ma jednego oleju dla wszystkich, bo to kwestia indywidualnej reakcji skóry głowy. Mi po oleju Bhringraj włosy zaczęły wypadać, innym wręcz przeciwnie. Baby hair wyrastały mi za to po praktycznie wszystkich stymulatorach porostu.

Na moją trwałą nie działały (w sensie odżywczym) żadne oleje, a przetestowałam ich wiele. Przydawały się tylko jako dociążenie puszących się włosów, ale podstawą były maski i odżywki.
Wiele zależy od stopnia zniszczenia włosów, moje były nie do odratowania. Jeśli Twoje włosy są zniszczone, to oleje hinduskie na oleju kokosowym mogą pogorszyć ich stan (puszyć). Jakimś początkiem byłoby wybranie oleju pod kątem porowatości włosów. Po trwałej prawie na pewno są wysokoporowate, więc wybieraj wśród olejów polecanych takim właśnie włosom np tutaj
Bardzo dziękuję za pomoc. W tej chwili używam olejku stymulującego wzrost włosów Khadi o następującym składzie:

-Sesamum Indicum Oil
-Cocos Nucifera Oil
-Ricinus Communis Oil
-Eclipta Alba (Bhringaraj)
-Bacopa Monniera (Brahmi)
-Sida Cordifolia (Bala)
-Butea Monosperma (Palasa)
-Trigonella Foenum Graecum (Bockshornklee)
-Abrus Precatorius
-Emblica Officinalis
-Citrullus Colocynthis Seed Oil
-Rosmarinus Officinalis Essential Oil
-Daucus Carota Seed Oil
-Tocopherol
-Cinnamomum Camphora
-Onosma Hispidum
-Linalool
-Limonene

Czy nadaje się on do włosów przeze mnie opisanych? (zniszczone, po trwałej, wypadające...) Jeszcze raz dzięki

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------

Może możecie jeszcze polecić jakieś specyfiki na suche, matowe, szorstkie i porowate włosy?
majka5421 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 08:59   #682
JudytaKas
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Hej dziewczyny
znalazłam was, poczytałam i zostaję
Moje ulubione oleje od zawsze - z pestek winogrona i z orzechów włoskich
ostatnio, wreszcie kokosowy - przestał mnie puszyć i uwielbiam moje włosy po nim

"Spraw, aby każdy dzień miał
szansę stać się najpiękniejszym
dniem twojego życia."
JudytaKas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 09:06   #683
czokled
Wtajemniczenie

GG do czokled

Ale mam super włosy po wczorajszym olejowaniu Macadamia+sezamowy i Alterra granat/aloes pod koniec na trochę

30 day squat challenge
6/30
Wylaszczona!
czokled jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 10:28   #684
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie

Ja dzisiaj nałożę na noc po raz pierwszy olej sezamowy Zobaczymy jak się sprawdzi
Perfekcj0nistka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 12:32   #685
mandarynka882
Rozeznanie

ja dziś kupiłam sobie olej lniany, także do użytku wewnętrznego, już piłam nawet mi smakuje;p na włosy i skalp tez dziś wypróbuje. Z kiełków pszenicy dotrze pewnie w następnym tyg;/
tam gdzie kupowałam ten lniany, były też oleje sojowy i kukurydziany. Stosował ktoś je na włosy może??
mandarynka882 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 17:29   #686
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Bardzo dziękuję za pomoc. W tej chwili używam olejku stymulującego wzrost włosów Khadi o następującym składzie:

-Sesamum Indicum Oil
-Cocos Nucifera Oil
-Ricinus Communis Oil
-Eclipta Alba (Bhringaraj)
-Bacopa Monniera (Brahmi)
-Sida Cordifolia (Bala)
-Butea Monosperma (Palasa)
-Trigonella Foenum Graecum (Bockshornklee)
-Abrus Precatorius
-Emblica Officinalis
-Citrullus Colocynthis Seed Oil
-Rosmarinus Officinalis Essential Oil
-Daucus Carota Seed Oil
-Tocopherol
-Cinnamomum Camphora
-Onosma Hispidum
-Linalool
-Limonene

Czy nadaje się on do włosów przeze mnie opisanych? (zniszczone, po trwałej, wypadające...) Jeszcze raz dzięki
Pogrubiony - kokos. Jeśli nie masz po nim puchu, to używaj.

Cytat:
Może możecie jeszcze polecić jakieś specyfiki na suche, matowe, szorstkie i porowate włosy?
Na moją trwałą dobrze działały odżywka H-Nutrigin, Anti-Age Organique, Tołpa, Kemon Liding - Life. Większość to są bogate i gęste kosmetyki, moje włosy takich wtedy potrzebowały. Ewentualnie jeszcze maska Sleek z jedwabiem, jeśli Twoje włosy lubią jedwab.
Stary 2013-05-29, 17:53   #687
201605090940
Konto usunięte

a ja polecam taki malutki patent dla osób, które co najmniej jeden dzień w tygodniu spędzają w domu, nie ukazując się nikomu na oczy naolejować i umyć włosy (nie szorować!) na dzień przed dniem wolnym w razie, gdyby się nie zmyło, umyjecie włosy na następny dzień i będzie cacy to dla osób myjących kłaczki codziennie
201605090940 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 18:05   #688
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xandria_ Pokaż wiadomość
a ja polecam taki malutki patent dla osób, które co najmniej jeden dzień w tygodniu spędzają w domu, nie ukazując się nikomu na oczy naolejować i umyć włosy (nie szorować!) na dzień przed dniem wolnym w razie, gdyby się nie zmyło, umyjecie włosy na następny dzień i będzie cacy to dla osób myjących kłaczki codziennie
Nie rozumiem tego patentu Też myję włosy codziennie i jak mam kłaść na nie coś, co obciąża (przeważnie z olejem), to robię to wieczorem przed dniem wolnym (albo dniem z wolnym przedpołudniem) i rano myję. Generalnie jak mam chodzić dłużej z tłustymi włosami, to wolę ten czas przespać
Stary 2013-05-29, 18:06   #689
Wiolkaa93
Zadomowienie

GG do Wiolkaa93

Cytat:
Napisane przez iamcookie Pokaż wiadomość
A robiłaś sobie "test" na porowatość włosów?
wydaje mi się, że mam wysokoporowate
a jaki to test?
Stary 2013-05-29, 20:52   #690
Skarfejs
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xandria_ Pokaż wiadomość
Ja myję włosy codziennie i olejuje właśnie w te dni, w które nie widzę się z ludźmi więc patent nie dla mnie. Poza tym jeszcze nie zdarzyło mi się żeby olej się nie domył.

Tagi
chili, maseczka, olej, oleje, olejek, olejowanie, olejowanie włosów, pielęgnacja, porost, rycynowy, włosy, wypadanie, wzrost

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości